Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

bejby29
28. mar 2008

pravdaze, vsak to je skoro jedno a to iste

jaruskawien
28. mar 2008

😀 no aspon sa zasmejem

froschka
28. mar 2008

bejby dakujem za kompliment 🙂 no zabky su velkej zabe snad xi... 🙂 🙂 🙂
idem ja uz haji haji...ale urcite sa tu ukazem, akurat zajtra pridi moji rodicia na tyzden tak toho casu moc nebude ale potom sa pridam ku "skalnym" snad xi

tak pa a dobru nocku vam aj detickam

bejby29
28. mar 2008

Aj tebe a tvojim chutnym zabkam

twix
29. mar 2008

ahojte dievcata!

vitajte nove babulky!! uz jen nas tu naozaj hojne 🙂

dakujem vsetkym za gratulacie. my sme oslavovali s mojou rodinou uz na velku noc a zajtra pride druha
babka, tak este jedna oslava nas caka. strasne rychlo ten rok ubehol, ale uz som zvedava na ten dalsi,
ake dalsie pokroky nas cakaju 🙂

tesim sa na to stretko, len som si ista, ze na 13 to urcite nestihneme. laura obeduje o 12tej a kedze
sa zajtra posuva cas, neviem, ako to bude na nu vplivat. minule to trvalo 2 tyzdne, kym sme sa dostali
do povodneho rezimu s papanim a spinkanim. a okrem toho poobede vzdy dobru hodinku spinka,
tak dufam, ze nebude moc mrzuta, ked hned po obede vyrazime. este by ste mohli napisat, kde to
presne je? ak si dobre pamätam, tak niekde na mariahilfestr.? to by sme isli u-bahnkou a mozno si v kociku
pospi. kazdopadne prideme.

este zareagujem na skorsie prispevky (uz neviem, kto ich pisal):

mala spinka od narodenia vo svojej postielke. nikde inde mi nezaspi. ked mala 9 mesiacov, tak sme ju
prestahovali do detskej izby a od prvej noci nemala problem spat tam. zaspava sama, odkedy si vie dat
dudlik do pusy. predtym pri nej lezal bud manzel alebo ja.

v noci sa este stale budi a dostava mliecko. ked mala 7 mesiacov, tak sme skusali cajikovo-cumlikovu-metodu,
ale to som bola hore kazdu hodinu. lekarka mi zakazdym povie, ze uz by mala prespat a nedostavat
flasu s mliekom, ale ked je hladna, co mam robit? spokojne vypije a spinka dalej. kamaratka ma 2-rocne
dievcatko a tiez sa este zvykne v noci zobudit. jej lekarka povedala, ze je to normalne a moze to trvat
aj 3 roky, kym konecne prespi celu noc ☹

prajem vsetkym krasny vikend!

tinavieden
30. mar 2008

ahojte bambulky.Tak co aky ste mali vikend?Konecne je krasne pocasie,ze?Konecne sa da ist na dlhsie prechadzky.My sme boli dnes na zmrzke mnam 😀
Twix som rada,ze prides na stretko nevadi,ze neprides presne o 13.00 my tam budeme urcite dlhsie.Tak tu mas presnu link kde najdes aj presnu adresu a plan ako sa tam dostanes http://www.kidscafe.at/front_content.php?idcat=166.
Ako som uz pisala su to hned tie prve stoly ako sa vojde do lokalu takze nas najdes a hlavne budes pocut podla slovenciny 😀

wienika
30. mar 2008

caute baby....
tal , to bol ale krasny vikend..my sme boli v bratislave, v sobotu sme oslavovali maminu a sestru a dnes sme sa motali po zahrade..manzel pokosil cely travnik, ja som robila trosku poriadok na terase...predpriprava na letnu sezonu. uz sme vo viedni, malu som okupala, nakrmila a pomaly pojdem do roboty....

bejby, ta upratovacka pride v pondelok vecer a mohla by k tebe prist v utorok alebo v stredu...co ti lepsie vyhovuje.

jaruska, aj ti zavidim, ze si bola chvilku sama, aj ked ti to bolo divne....moja maminka bola taka zlata vcera, ze si leu nechala cez noc pri sebe, takze som si dnes aj dobre pospala.
ale urcite si si dobre oddychla a teraz si vychutnavas cas s rodinkou.

twix, ja tiez neviem, ci stihnem presne o jednej to stretko, uvidim ako mi lea bude spat....ale urcite sa tam v tom case dovalime....

wienika
30. mar 2008

este reakcia na otazku od bejby..ano letime do spanielska, myslim, ze sa to vola alicante, neviem ako sa to pise. trosku sa bojim toho letu, inac aj ja mam problem s usami, mavam strasne bolesti.....tak dufam,, ze to leuska zvladne, lebo ta bolest je hrooozna...

froschka, to je fajn, ze si k nam zavitala.....skoda, ze si tak daleko...ale obdivujem ta mat dvojicky....to musi byt velmi narocne, kto ti s nimi pomaha?

bejby29
30. mar 2008

Alicante, dobre si to napisala... Costa Blanca.. Ja mam ten isty problem v lietadle, picha ma cely krk a v usiach, hnusny pocit.. My priletime az v stredu vecer, takze asi nie, ale ak by si mi poslala jej cislo, nech sa s nou dohodnem, to by bolo super. 😉

maya01
31. mar 2008

Dobre ranko sa praje,
aky ste mali vikend? Slniecko nam svietilo,juuuj konecne super pocasie,dufam,ze to vydrzi a nevrati sa zima...
My sme sa boli cez vikend kupat,maly sa vyblaznil,vodu zboznuje...
Froschka male su uzasne 😵
My dve sme si uz raz pisali cez babetko,ale ty si tam pisala len par krat a aj ja...
Obdivujem ta,ze to tak sama zvladas s malymi zabkami...
Dobre kocky idem pracovat,aj ked sa mi nechce,radsej by som bola vonku a vyhrievala som sa na slniecku.
Pekny dnik.

wienika
31. mar 2008

dobre ranko ranostajky.....

vyzera to na super den dnes, zeeee? asi sa pojde na zmrzku 😝

bejby, poslala som ti cislo na tu upratovacku, tak sa s nou dohodni...mas to v IP 😉

maya, priznam sa, ze ti ani moc nezavidim, ze musis pracovat. ja si tu matersku este trosku vychutnavam, kym mozem.... 😉

tak ja musim ist za drobcom, odkedy vie lozit, tak lasuje po celom byte, musim davat pozor, lebo jej najlepsi kamosi su kable a vsetky rohy...... 😖

ja sa tu v priebehu dna ukazem....zatial prajem krasny den

maya01
31. mar 2008

Wienika,len si skutocne matersku uzi pokial mozes.
Ja som bola s malym doma az do troch rokov...
A taaaaaak som sa tesila do roboty,ale teraz mam niekedy chut ostat doma.
Ale potom ked som doma,tak sa uz aj tesim do roboty 😉
Mnam zmrzku by som si dala aj ja...
Mozno cez obed...
Zatial Pa

jasterka
31. mar 2008

Ahojte babule,ja vas teda vsetky obdivujem kolko mate energie popri detoch a este stihate aj konikovat 🙂
Ja som taka unavena,ze vecsinu dna prespim,boli ste aj vy pocas tehulkovania take spave?
Zajtra uz idem do roboty,tek sa bojim ako to zvladnem,kedze som cely tyzden len prelezala a prespala,mam pocit ze nemem ani za malicek energie.Ale uz som zdrava a teraz si budem davat poriadne pozor,
nech neprechladnem,to bol boj ako o zivot ☹

Krasni dnik vsetkym 😉

wienika
31. mar 2008

ahoj jasterka, tak super, ze si uz zdrava.....
ano, aj ja som bola strasne unavena na zaciatku, ale to prejde, zachvilu budes mat obdobie, ked budes mat vela energie.....a neboj sa, uz neprechladnes....teraz uz bude pekne pocasie, vela slniecka..
a uzivaj si to tehulkovanie, lebo ked pride drobec, uz si potom moc neoddychnes.. 😉
pekny den papaaa

viedencanka
31. mar 2008

AHojte dievcata,
hlasim sa po vikende.
Prave som sa vratila z ultrazvuku-babatko je aktivne a zive ako striebro, asi bude ako Martinko, to sa mam na co tesit...Uz aj podrastlo,vyzera vsetko OK. A vyzera to na dievcatko, zatial to neberiem ako zaruku, o 3 tyzdne mam organ screening, tam to uz bude istejsie. Ale tesim sa nech to bude chlapcek alebo dievcatko, ja zatial nemam ani preferenciu co by som chcela radsej.
Wienika- aj my sme boli v Bratislave-ja mam byt pri Istropolise, ale na SK chodime uz len k mojim rodicom, oni byvaju v Zalesi- je to 2.dedina za Zlatymi pieskami- je tam krasne, nadherna priroda,kusok od domu su jazera a tiez jazdecka skola,kde chodime obdivovat a hladkat koniky.
Ja som este na PN,dnes poobede idem na dalsie vysetrenie,gynekologicka mi uz vystavila tu ziadost o Freistellung,tak som zvedava ako dopadnem. Ak mi to neuznaju,tak od stredy idem do prace a budem otravovat vsetkych okolo mojim kychanim..

maya01
31. mar 2008

JUUUUUJ dievcatko,aj ja chcem 😉
Dufam,ze ti vsetko dobre dopadne a babo bude zdrave,to je to najhlavnejsie...

bejby29
31. mar 2008

Caute kocky, svieze po vikende??? Ja sa citim akosi divne, mavam take cudne bolesti na lavej strane, vystreluje mi to od chrbta k srdcu a ku krku. Mam to tam bolestive okolo laveho prsnika a naboku hrude. Uz to mam zo dva mesiace a bola som aj na kardiologii ale vsetko v poriadku. Takze srdce to nie je. Stretli ste sa s tym??

wienika
31. mar 2008

viedencanka, tesim sa, ze je babo ok....keby to bolo dievcatko, bolo by fajn, ale hlavne je nech je ten cloviecik zdravy 😉
zalesie poznam, moj kamarat tam tiez byva...on ma dve deticky a ze vraj uz roooooky nedostavany dom.....
ja som mala byt v centre, minuly rok som ho predala, teraz, ked chodim na vikendy k mame, ona ma velky dom v rusovciach....tak tam sa citim aj tak nejlepsie....

bejby, neviem co to moze byt,ale mozne je, ze ako ti rastie brusko, tak sa to tam vsetko natahuje....mna asi v 28tt strasne bolela prava strana brucha, ani som chodit nemohla, ale trvalo to len par dni....toto mi dali ako vysvetlenie...a hovorila si to tvojmu gynekologovi?

bejby29
31. mar 2008

Hovorila, ale povedal, ze nevie co to moze byt.. Poslal ma ku kardiologovi a tam som mala vsetko ok.. Potom ma poslal k fyzioterapeutovi a ten povedal, ze mam stuhnute svalstvo.. Ale ja neviem ☹ Je to take divne, skusim sa popytat v Rakusku.. Mozno to je naozaj to svalstvo, lebo aj krv bola v poriadku

wienika
31. mar 2008

tak fakt neviem...ale asi to nic vazne nie je, ked mas vsetky testy v poriadku. moze to byt tymi svalmi...ja som zasa dnes bola na kontrole u gynekologa a ten mi povedal, ze som mala cystu, ktora mi praskla, ani som o nej nevedela...akurat, ze mam asi mesiac trosku bolave brucho ako pred menzsom...lenze tym, ze mam mirenu, tak ho nemavam,ale od vcera trochu krvacam, tak mi dr. povedal, ze sa to teraz cisti....zvlastny pocit po takej dlhej dobe mat zasa OBcko 😉

wienika
31. mar 2008

ozaj a v rakusku uz mas lekara?

bejby29
31. mar 2008

Nemam, tu mam lekarov, ale tam budem musiet vsetko "dohnat", najst si aspon nejakeho vseobecneho.. Ja musim ale len sukromneho, nevies nejakeho dobreho?? No a v tom Goldenes Kreuz uz mam termin nabuduci piatok a tam je to nejaky DR. Makelerei ci take nieco.. Uvidim.. Inak, dovolala som sa tej upratovacke ale akurat je v buse do Viedne tak sa ozve neskor..

wienika
31. mar 2008

ja mam vyborneho, tiez rodi v goldenes kreuz. blizko ma aj ordinaciu...ja fakt uzasny... urcite budes potrebovat, ved este mas trosku casu do porodu a na kontroly musis chodit....akurat sa musim opytat, ci robi aj sukromne....ozaj, prides na to stretko? alebo budes este dezorientovana z cesty?
😝

bejby29
31. mar 2008

No nie ani dezorientovana, ale mam kopec roboty z vybalovanim, este musim ist do banky otvorit ucet a potom zobrat postielku a plno malych prkotin, dufam, ze dojde ta Eva, lebo musim oprat zaclony, umyt okna (my sme v tom byte boli dvakrat a to som stihla len vycistit skrine a vybalit kopec veci zo Spanielska, atd tak to urcite nestiham.. Plus musime kupit sofu a nejaky nabytok a chcem to vsetko stihnut pred porodom.. Ale na druhe stretko by som dosla rada, ked budete robit..
Ako sa vola ten tvoj doktor??

wienika
31. mar 2008

a tak to je jasne, ze mas toho vela....tak dufam,ze sa s tou evou dohodnete....ze ti pomoze.. a ked bude dalsie stretko, co dufam, ze bude, tak sa budeme tesit, ked prides.
ten moj doktor sa vola peter mahrhofer....snad som napisala jeho meno dobre. 😉

ozaj, kde su dnes vsetky baby? haloooooo..... 😉

bejby29
31. mar 2008

Neviem, ci to nahodou nie je ten, co mi tam odporucili, viem, ze je meno sa zacina na Ma.. ale ja si mam tendenciu zvysok prekrutit 😀

wienika
31. mar 2008

moze byt....je fakt super
🙂

bejby29
31. mar 2008

asi tu fakt nik nie je 😕

maya01
1. apr 2008

Dobre ranko sa praje,
ja uz sa hlasim z roboty,ako vzdy o takomto case...
Brrrrrr ale je dnes zima vonku,ja som sa vyobliekala na letno,dala polovicne topanky a skoro som zamrzla 😖 Tak dufam,ze sa to cez den upravi...
My mame zhon v robote,v pondelok budeme mat slavnostne otvorenie,pride 150 Rakusanov,primator,televizia...
Tak tu vsetci pobehuju a dotahuju posledne nedostatky... 😠 Katastrofa.
Bejby a preco mozes len k sukromnemu lekarovi?
Lebo ja mam tiez super gynekologa.
A inak ako sa mate,co mate dnes na plane robit?
Dufam,ze bude este dnes teplucko,zajtra ma uz prsat 😖 😢
Tak hor sa s deturencami do parkov.
Pekny den,este sa ozvem. Pa

bejby29
1. apr 2008

Ahoj Maji, dufam, ze budes mat pekny den.. Musim len k sukromnemu, lebo nemam ine, ja platim tu vsetko v Spanielsku a tu mam aj statne, ale neviem, to asi neplati v Rakusku..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre