Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
2. apr 2008

Tu teraz tiez vykuklo slniecko. A mas pravdu,je to jedno...
Uz sa vam blizi to stretko,tak spravte velaaaaaaaaaaa fotiek...

wienika
2. apr 2008

no, uz sa tesim...urcite porobime..... 😉

wienika
2. apr 2008

ronnda, pozrela som si tvoj album, nici je uzasna a tie naadherne oci....to bude kocka...... 😉

maya01
2. apr 2008

Som velmi zvedava,na vsetky kocky aj na deticky...
Ked bude teplejsie,aj my sa uz vyberieme na par dni do Viedne a potom by sa mohlo tiez nieco zorganizovat,rada by som vas vsetky spoznala osobne... 😉
A popestovala male princezne,moj je uz taky velky...
No idem uz pracovat,dnes som taka otapena a nechce sa mi...
Ozaj a este som sa rozpravala s inymi kolegynkami a tie mi hovorili,ze pravdepodobne ti tu hepatitidu nepreplatia,lebo to nie je povinne ockovanie,len dobrovolne. Ale neboli si na 100% iste,lebo ony maju na starosti Voralberg a nie Vieden a kazda direkcia ma ine pravidla. Zalezi to aj toho aky tarif mas uzatvoreny a co ti vsetko (ake lekarske ukony) do neho spadaju. Je to tazke takto to vysvetlovat. Najlepsie je si tam zavolat a ony ti vsetko po lopate povedia.

wienika
2. apr 2008

jasne, tiez si myslim, ze mi to nepreplatia, ale skusit to mozem, zavolam tomu kamosovi....ano, mas pravdu, je to dobrovolne ockovanie, ale teraz je na to akcia, len 55e, takze v pohode....co nespravim pre zdravie, ze? dakujem, ze si sa pytala...aj ja by som bola rada, keby si mohla prist, tak to snad nabuduce vyjde..... 😉

jasterka
2. apr 2008

Ahojte babulky,vy ste teda aktivistky v pisani,akurat som vas docitala 🙂
Ja som bola vcera v robote,ale zlvadla som to v pohode,dobre mi to spravilo,trosku prist na ine myslienky.
Este k tomu poisteniu-tiez by som sa chcela dat poistit,lebo mame na slovensku hypoteku,tak by som sa chcela do tej vysky ,ak by sa mi neco stalo,aby to muzik nemal na krku. ☹
Robi Uniqa aj take poitenie?

wienika
2. apr 2008

ahoj jasterka, to je fajn, ze sa dobre citis...
s tym poistenim, moj muz poistil tiez takto hypoteku, ze keby sa mu nieco stalo, aby som to ja nemala na krku.....takze sa to da, v tej uniqe urcite.....

maya01
2. apr 2008

Ahoj jasterka,
jasne,ze sa to da. Ja spracovavam take zmluvy pre Reiffeissen Bank. Reiffeissen patri v podstate pod Uniqu. Vola sa Kreditrestschuldversicherung. Je vyhodou,ak mate trvaly pobyt v Rak.,a musis byt zdravotne v poriadku. A nesmies mat dlhy atd. Ked mas trvaly pobyt na Slov. tak je to trosku tazsie,take zmluvy my uz posielame naspet do Viedne a tam idu na Risikoprüfung. Ale urcite sa to da. Skus zajst do nejakej Reiffeissen pobocky a tam sa popytat.

jasterka
2. apr 2008

Dakujem babulky za odpovede,dobre vediet ze Reiffeissen Bank spolupracuje s Uniqou,lebo je to moja banka,stym trvalym pobytom som natom asi ako vsetci,mam aj tu aj na slovensku,lebo nechcem aby mi odorali obciansky. 😔
len ci ma poistia ako tehulku,alebo stym musim este pockat,nuz ved sa tam zastavim opytat.

silvia2406
2. apr 2008

ahojte babulky, tesim sa zajtra na vas. takze o 13-tej 🙂
pekny den.

viedencanka
2. apr 2008

AHojte dievcata,
dnes som opat cely den behala po uradoch a doktoroch, ale vyplatilo sa: dali mi Freistellung. Ta lekarka na Arbeitsinspektorat bola velmi velmi prijemna a ochotna, bez jedineho slova mi povedala, ze s astmou teda ako tehotna nemam co hladat v praci. Takze zajtra to oznamit vo firme...Mne kolegovia kazdy den vyvolavaju, ze kedy pridem, moji talianski klienti- firmy su zvyknuti na mna uz roky a s kolegami nechcu komunikovat- ze cakaju s objednavkami na mna kedy sa vratim...Zajtra ma este caka Frauenarzt a Krankenversicherung, ale co nestihnem,odlozim na piatok. Rano iden len oznamit do firmy a rozlucit sa, dufam ze ma dlho nezdrzia a potom rychlo za vami, uz sa tesim.

jasterka
2. apr 2008

Jej ahoj Silvi,ja ze uz si na nas zabudla?Ako sa mas,ako sa citis?
Vy mate to stretko uz zajtra? A ja som cely cas myslela ,ze az v piatok,ja som zajtra v robote ☹
Nabuduce sa urcite pridam,uz budem robit len do konca mesiaca.Zajtra si to uzite a potom mi aspon napiste ako ste sa mali 🙂 ale co,ved urcite bude super.

silvia2406
2. apr 2008

ahoj jasterka, neboj nezabudla som na vas. 😉
skoda, ze sa nemozes pridat, tak snad nabuduce.
ale nam to pekne pribuda, ze? ty si uz 9tt a ja 11tt, uz len 2 tyzdne a mam prvy trimester za sebou. 😵
inak sa citim fajn, vcera trosku pobolievalo brusko, ale dufam, ze je to tym, ze mimi pekne rastie. buduci tyzden mam termin u lekara, bude mi robit nackenfaltenmessung, tak pevne verim, ze bude vsetko v uplnom poriadku.

jasterka, uz si sa rozhodla pre nemocnicu? my sme nakoniec vybrali st. josef krankenhaus, mala som z toho dobry pocit, uz som sa bola aj zahlasit, o dva tyzdne tam mam uz aj prve vysetrenie, to iste meranie, co bude robit stefanovic. prihlasim sa aj na cvicenia pre tehulky a urcite absolvujeme aj parovu pripravu.

viedencanka
2. apr 2008

Wienika a Ronnda, dufam ze ste dobre pochodili u detskeho lekara a ze je vsetko v poriadku.

krajcoanka
2. apr 2008

Hallo, Mädels!
Je niekto z vás z 13-ky? Ja som tam bola pred tým ako som mala prvého syna strááááááášne dlho. Mám tie najkrajšie spomienky. 🙂Absolvovali ste deutschekurs? 😉

krajcoanka
2. apr 2008

Do Viedne sa chystám v máji na týždeňovú dovolenku. 🙂

jasterka
2. apr 2008

Silvi,ja som stoho vyberu nemocnice zufala,neviem kde budeme byvat,ale skor sa tahame k dunaju,aj ja by som chcela ist do st.josef,pocula som na samu chvalu,len sa bojim ci to nebude moc nadaleko....na druhej strane niktora z nas tehuliek nevie kde to na nu pride,mozem byt aj na Slovensku ...a prvorodicky neporodia hned takze by som snad neporodila v aute...ja fakt neviem...teba sa pri prihlasovani pytali,kde byvas? beru do uvahy vzdialenost?

wienika
2. apr 2008

ahojte baby,
az teraz sa mi podarilo dostat sa na internet....mala som tu kamaratku.
Jasterka, skoda, ze neprides, tak ale nabuduce urcite.

viedencanka, fajn, ze si freigestellt, aspon si uzijes tehotenstvo a maleho, som rada, ze zajtra mozes prist...

ahoj krajcoanka, mylsim, ze tu niektora z bab byva v 13ke, ale neviem presne ktora...a co si robila vo viedni? a kde si teraz?

no, u doktorky sme dopadli celkom dobre az na to, ze lea ako ju zbadala spustila taky rev a prestala az ked sme odisli. povedala, ze je trosku mensia ako ostatne deti v jej veku, aj som jej povedala, ze malo papa. ze ju musim nutit...no a to je problem...

co je ale horsie, ze ma dnes cely den takeee sople, ze dufam, ze sa to zajtra nezhorsi, v tom pripade by som asi neprisla, aby sa nenakazili ine deti, i ked si myslim, ze je asi len prechladnuta. virus to nebude. je tomu par dni, co sa plazi po zemi, takze asi trosku prechladla. ak by som nahodou zajtra nedosla, tak sa velmi dopredu ospravedlnujem, ale dufam, ze bude vsetko ok...

ronnda, asi mas doma pracu, ked sa nehlasis....
twix, ako sa mate?
lieska sa tiez dlho neozvala.
tak vsetkym pekny vecer a duuuuufam, ze sa zajtra s niektorymi z MK stretnem osobne.....

krajcoanka
2. apr 2008

ja som robila aupair.super si rozumieme. v maji som pozvana k nim na týžden.
teraz som doma na slovensku a staram sa o svoje. 😀

twix
3. apr 2008

Dobre ranko! tak dnes sa konecne niektore z nas stretneme. uz sa strasne tesim! aj pocasie sa nam vyjasnuje 🙂

twix
3. apr 2008

wienika - sopliky mozu byt aj zo zubkov. dufam, ze je mala zdrava a ze pridete!

tinavieden
3. apr 2008

ahojte babmulky.Tak este par hodin a uvidime sa 😀 uz sa na vas velmi tesim.Ja tam budem presne o 13.00 aby nam nezobrali stoly,ono tam je na obed dost ludi ale nebojte sa rezervovala som miesta pre 8-10ludi takze bude mat kazdy kde sediet aj deticky.
Wienika tak dufam,ze to s Leou neni az taka vazne a prides.Leni bola tiez prechladnuta ale o dva dni jej to preslo(stale ju len kojim takze imunitu ma super).
A s tym jedenim to mame podobne, moja mala tiez nechce nic jest a nutit ju chvalabohu nemusim lebo je na svoj vek silna aj vahovo je ok.Ale viem TA velmi dobre pochopit lebo nutit dieta jest je teda ozaj hrozne.To sa niekedy ani neda ☹ ☹
Viedencanka som rada,ze sa pridas na stretko. Super,ze Ta vypisala a mozes si uzivat v klude matersku.
Twix a Silvia aj na vas sa tesim.Tehulky, mamicky tak teda o 13.00 v Kidscafe.Stol je rezervovany na meno Schnit a su to hned tie prve ako sa vojde do lokalu.

Pisem to este raz aby ste to nemuseli hladat v starych prispevkoch.

silvia2406
3. apr 2008

dobre ranko dievcata 🙂
tak uz sa tesim na stretko 😵

jasterka, vzdialenost neberu vôbec do uvahy, a my tiez nevieme kde skoncime, chceme ist do ineho bytu, ale zatial sme v hladani na bode mrazu. chceme ist do 19., 20., alebo 21. bezirku. pani, ktora ma prihlasovala, mi hned na zaciatku dala papier s tel. c. na samaritanov a kriz, teda na sanitky, v ramci viedne je to vsetko zadarmo. takze nemusis mat strach, ze by si do nemocnice nedosla.
a bolo by fajn mat tam partacku, chyta ma panika s mojou nemcinou ☹

ronnda
3. apr 2008

dobre ranko aj ja prajem 🙂
uz se taky tesime na stretko, tak ahoj za chvili!
wienika - taky doufam, ze je lea ok a ze taky dorazite.

wienika
3. apr 2008

dobre ranko...
tak my sme mali celkom dobu noc, ani sa moc nebudila na sopliky,aj pekne v noci papala. inac je vesela, zvedava,usmieva sa, takze ako sa do 12tej nic nezhorsi urcite prideme 😉 teplotu tiez nema, no tri krat klop....

ozaj baby, budete tam aj jest alebo sa najete este doma? aj deticky nakrmite doma? ze ci mam vsetko doniest so sebou....

tak uz sa tesim...som rada, ze sa nas tam stretne tolko... 😉

tinavieden
3. apr 2008

wienika tak JA tam budem asi aj jest maju tam vzdy dobre mittagsmenü a aj malu budem krmit tam.Je to tam uplne normalne vsetky mamicky tak krmia deticky ved je to predsa kidscafe 😉
Takze kludne si zober vsetko so sebou a oni to tam aj predavaju takze ak by nieco chybalo da sa dokupit.Maju znacku alete.

eju
3. apr 2008

ahojte baby, rada by som sa k Vam pridala ak mozem.Mam mesacnu dcerku a byvam v 21 B.

wienika
3. apr 2008

ahoj eju....jasne...vitaj...chces dnes prist?

tina, ja viem, ze mozem malu aj tam krmit, len co sa tyka mna, ci si mam doma nieco uvarit a tak..ale ked sa tam da, tak sa tam najem aj ja....ja som len nechcela sama jest 😉

tinavieden
3. apr 2008

Ahoj eju,jasne mozes sa k nam pridat.Potesime sa kazdej novej slovenke zijucej vo Viedni.Kde v 21.bz.byvas?Ja tam mam svokru a byvam inak byvame v 22.bz.takze tiez nie daleko 😉

eju
3. apr 2008

ahojky ako je SCN .Kde mate dnes to stretko??akosi som to nenasla- mozno by som to este stihla 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre