Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

tinavieden
3. apr 2008

no super takze stretko je v Kidscafe na Mariahilfestraße 47 tu mas link http://www.kidscafe.at/front_content.php
super ak sa Ti podari prist.Tesime sa 😉

wienika
3. apr 2008

eju, o 13tej v kidscafe....na mariahilferstrasse 47....pridi... 😉 ak stihas...mozes prist aj neskor, lebo ani my ostatne neviem, ci prideme presne, kvoli detickam....vsak to urcite poznas.... 😉

silvia2406
3. apr 2008

eju, to by bolo super, keby si prisla. a som rada, ze si nas nasla 😉

eju
3. apr 2008

uvidim prave mi pisala kamoska ze by dnes chcela ku mne prist - ak nepride tak sa tam objavim.Ako casto sa stretavate aby som vedela 🙂

maya01
3. apr 2008

Ahojte kocky,
tak dnes mate to stretko. Juuuuuj ako je vam dobre. Uzite si to poriadne. Este aj pocasie Vam hra do karat.
Prajem vela zabavy. A vecer ocakavam fotecky... 😉 Nech si Vas poriadne obzriem 😀
Dufam,ze na buduce sa uz k Vam budem moct pridat.
Vitam nove kocky.
Wienika dufam,ze mala sa z toho dostane,sobliky su neprijemne... ☹
Viedencanka,super ze uz budes doma a nemusis kazde rano utekat do roboty,aspon si poriadne uzi tehotenstvo..
Pekny dnik Vam prajem a uzite si to... 🙂

wienika
3. apr 2008

eju, my sme sa este nestretli, toto bude prve....tak ak mozes, pridi..... 😉

eju
3. apr 2008

poslite fotky - mne to dnes nevyslo mam navstevu ale nabuduce sa urcite pridam - tesim sa 🙂

maya01
3. apr 2008

Eju,ani nam ☹
Ale na buduce sa uz urcite pridame.... 🙂
Napis nieco o sebe.
Mas chlapceka alebo dievcatko a pridaj aj par fotiek.

eju
3. apr 2008

mam dievcatko / foto som pridala/ a byvam v 21 B. kedy bude dalsie stretko??? 🙂

twix
3. apr 2008

ahojte!
tak ja som prave dorazila domov. manzel si napustil vanu a kupe sa s malou, tak som rychlo vyuzila
prilezitost a zapla notebook.
stretko sa naozaj vydarilo. kidscafe je podla mna super. podla mna by malo byt nieco take v kazdom bezirku.
som rada, ze som vas babulky spoznala a aj vase ratolesti. snad nabuduce bude pekne a pojdeme niekam
do parku. aj deticky budu lepsie spinkat 😉
tak sa majte krasne!!
papa

twix
3. apr 2008

eju - vitaj medzi nami! ja mam rocnu dcerku a druhe je na ceste. byvam v 21. v blizkosti marchfelderkanala.
tiez som casto v SCN a v Trillerparku.

silvia2406
3. apr 2008

ahojte baby, stretko sa naozaj vydarilo. dufam, ze ho zopakujeme aj s tymi dievcatmi, ktoré sa dnes nemohli pridat. vytvorila som album s nazvom viedencanky, do IP-čky som vam napisala heslo. mozete sa aj same prihlasit a pridat vlastne fotky. 🙂
prajem vam pekny vecer a dobru noc 🙂

twix
3. apr 2008

ahojte, ako najdem to album? ja sa v tom moc nevyznam ☹
dakujem za odpoved 🙂

viedencanka
3. apr 2008

Ahojte,
som velmi rada, ze sme sa zisli v takom velkom pocte a ze sme sa aj osobne spoznali. Bolo to prijemne posedenie v peknom prostredi. Ja som Martinka vybrala zo skolky a potom sme si vonku zahrali futbal ( trochu sportu mi nezaskodi..)
Ronnda , skoda ze si musela odist skor, ale kedze teraz uz som doma a nebyvame daleko,tak sa mozme niekedy stretnut.
Konecne zacina krajsie jarne pocasie, tak sa tesim na dalsie stretnutie- mozno v niektorom peknom viedenskom parku.
Prajem krasny vecer.

viedencanka
3. apr 2008

Twix, prejdi na kolonku fotoalbumy,tam zadaj vyber podla poslednej aktualizacie- sme hned na prvej strane-viedencanky-

wienika
3. apr 2008

caute babule....
este raz dakujem za prijemne popoludnie, nabuduce dufam,ze pridu aj ostatne babulky.
fotky su super, skoda, ze som ja ziadne nespravila, akosi som zabudla, nabuduce budem hlavny fotograf ja 😉

twix, inspirovala si ma a dala som si teraz s leou vanu, super pocit....diky
prajem pekny vecer

eju
3. apr 2008

ahojte skoda ze som nemohla prist ale nabuduce sa pridam 🙂
twix - ak si casto v SCN mozeme hodit stretko 🙂 🙂

ronnda
3. apr 2008

ahoj holky, taky jsem moc rada, ze jsme se poznaly a slibuji, ze priste zustaneme dele.
jsem asi natvrdla, ale ja to album nemuzu najit
silvi - dekuji za poslani toho hesla, ale ja vubec nevim kam co zadat, ze by to bylo tim, ze jsem na materske, vazne nevim, tak poradte prosim, at si ty fotky taky muzu prohlednout 🙂

ronnda
3. apr 2008

tak beru zpet, fotky uz jsem nasla, ale trvalo mi to 🙂

viedencanka - jasne, bydlime kousek od sebe, budu rada, kdyz se sejdeme, to vis, ja jsem porad cekala toho tvyho martinka, ze si omrkneme zenicha 🙂

setkani bylo bezva a tina vybrala skvele misto, takze mas velikou pochvalu 😉

takze priste se sejdeme doufam jeste v hojnejsim poctu!
dobrou noc!

maya01
4. apr 2008

Pekne slnecne ranko Vam vsetkym prajem,
krasne fotky.... 🙂
Tak dufam,ze na buduce nebudem uz medzi Vami ani ja chybat.
Rozkosne deti(mimochodom same baby 😉 )sympaticke maminy,no co viac dotat 😎
Tak sa tesim,ked aj ja sa budem moct k Vam pridat.
Idem pracovat 😝
V pribehu dna sa ozvem...
Pekny dnik.

eju
4. apr 2008

ahojte baby- pozrela som si fotky - asi bolo naozaj OK - tesim sa na dalsie stretko a hadam sa aj to pocasie bude lepsie 😵

tinavieden
4. apr 2008

ahoj bambulky.Tak som rada,ze sa stretko vydarilo a ze sa nas tolko zislo. A myslim,ze aj detickam sa pacilo. a dakujem za pochvalu pri vybere podniku... 😎

silvia2406
4. apr 2008

twix, dakujem za adresu na ten obchodik. 🙂
vcera som bola v HM a CA a skusala som si nohavice 34 velkost a vsetko to bolo priam obrovske. ja tomu nerozumiem, vobec nevyzeram taka chuda a predsa mi je vsetko velke ☹ v lete to asi budu istit saty a sukne, aj ked ich tak nerada nosim 😝

wienika
4. apr 2008

guten mooorgen 😉

tak ako, vyspinkane?

silvi, ja som ti to vcera hovorila, ze ti bude vsetko velke, aj mne bolo.na hilferke ten h&m ma strasne velke a skarede tehu veci. ale potom som objavila h&m v millenium city a tam mali rifle aj na mna...konecne...vyskusaj este tam a ked nic, ja ti poziciam moje. ja zatial neplanujem byt tehula a ani moje kamaratky....daj vediet, ked budes potrebovat...

tina, ty si vravela, ze si z liptovskeho mikulasa? tak ja som sice blavacka, ale cele leta som vzdy travila v ruzomberku, tam som mala starych rodicov...nmoj stary otec bol v horskej sluzbe na maline brde, tak tam sme boli leto-zima...a casto sme chodievali na podbanske...juj, tam bolo krasne...

silvia2406
4. apr 2008

dakujem wienika za tip, skusim este ten v milenium city, ale bola som tam predvcerom a nikde som oddelenie pre tehulky nevidela, asi budem musiet lepsie pozriet.
dakujem za ponuku 🙂
ako ste stravili vcerajsi vecer? malinka posluchala? 🙂

wienika
4. apr 2008

ja dufam, ze to tam este je, lebo je pravda, ze som tam to oddelenie posledne nevidela, ale myslela som, ze ho len niekde premiestnili. najlepsie bude, ak sa spytas priamo tam. naozaj tam bol vtedy obrovsky vyber, skusala som asi 3 jeansov, vsetky boli super, aj krasne suknicky tam mali , na leto, aj 3/4 jeansy....fakt super...bola by skoda, keby to zrusili.

vecer sme sa s leou okupali, trosku vypila mlieckaa abola taka unavena, ze o osmej uz spinkala....sice, pocas noci trosku mrcala, akoby citila, ze ja som neni v pohode, trosku sme sa vcera s muzom pohadali, resp. nepohodli...ale to je jedno..chlapi, ti vobec nemaju problem, ich netankuje, ze maju doma babo, robia si aj tak co chcu....iste nie vsetci, ale ten moj obcas zabudne, ze ma rodinu 😒

silvia2406
4. apr 2008

wienika, chlapi su uz raz taki, kym ty ako matka musis fungovat neustale na 100 %, chlapi to maju niekedy na haku, ale co uz, asi sa to uz nezmeni, je to tazke s nimi a aj bez nich. tak si teraz vyber 😀
a mala mohla naozaj citit, ze nie si O.K. a preto bola nepokojna ☹ dufam, ze dnes je uz vsetko v poriadku a mala sa smejka od ucha k uchu. 😵

tinavieden
4. apr 2008

no tak presne to aj u nas obcas zahrmi a hadame sa. Mali sme obdobie ked sme sa strasne hadali a Ja som sla k mamke do LM a to nam super pomohlo a oddychli sme si.Teraz mame super obdobie ale tiez sa stane,ze su obcas burky. Ale po kazdej burke raz vyjde slniecko. 😎
Wienika takze ste mali starych rodicov blizko LM,Podbanske poznam je tam krasne my sme tam chodili na cucoriedky a huby 😀 taka slovenska klasika 🙂 tu my teda dost chybaju hory 😢
silvia tak dufam,ze nieco na seba najdes ale este mas cas kym sa zmestis do svojich nohavic.A skusila si tu ZARU?

wienika
4. apr 2008

presne ako hovoris..moj muz je dobry chlap, aj sa snazi pomahat, len mu musim vsetko pripominat. napr. mala reve a ja nieco robim, varim alebo som v kupelni. jeho nenapadne ju zobrat, pozriet, ci nie je pokakana alebo len tak sa s nou pohrat. ked mu potom poviem, ze preco ju nevezme, ked reve, tak povie, ze som mu nepovedala..... 😲 no uznaj, ako male decko.
este je aj dost blbe to, ze sa neho nemozem spolahnut, vcera som ho poprosila, nech po kupani malu nakremuje a oblecie do pyzamka. dal jej opacne pancuchy a obliekol jej ten ruzovy sveter zo vcera, ktory bol cely spinavy od jedla...jemu nedoslo, ze pyzamo je nieco ine 😒
dnes sekal dobrotu, rano ju zobral ,mna nechal spat, tak ju obliekol a prebalil, nahodou, az na tu farebnu kombinaciu, ze oranzovy svetrik a fialove pancusky to bolo celkom dobre 😉
minule som sa ho opytala, ze keby sa mne nieco stalo,co by jej dal jest....ze mlieko...ale on ani netusi, ze voda musi byt prevarena alebo, ze na obed by mala dostat zeleninku....lebo sa o to nezaujima, vie, ze to ja spravim a tym jeho povinnosti koncia..potom sa vsetkym chvali, ze ako mi on pomohol, ze raz do tyzdna bol s nou hodinu na prechadzke...ale na svoje hobby´, fitness, plavanie, futbal a tenis ma vzdy cas..ani sa ma neopyta, ci moze, ci si nahodou nechcem aj ja oddychnut....
nechcem sa na neho tolko stazovat, len mam potrebu to zo seba dostat. ja viem, ze nas lubi, lenze mne to nestaci, ked nam to hovori....nech aj kona.... 😉

tinavieden
4. apr 2008

wienika presne tento problem sme mali aj my. Moj ked mala plakala tak ju nechal plakat vraj vsetko vyskusal ale aj tak plakala ☹ no super a nechal ju plakat kym som neprisla JA.A ani ho nenapadlo,ze by ju mal prebalit ☹ tak sm e mali caste hadky. Ja som cakala,ze on na to automaticky pride,ze mi ma obcas pomoct, zobrat malu,pohrat sa s nou ale jeho to ani nenapadlo vraj preco som mu to nikdy nepovedala.No chlapi 😠 tak teraz mu tiez vsetko musim hovorit ked idem napr.do sprchy tak prebal malu, oblec do pyzama no on to vsetko urobi ale musim mu to stale pripominat. Takze mam doma dve deti. 😀
Wienika nie si v tom sama, myslim,ze v tomto su chlapi rovnaki 😲
Ja ked teraz mojmu poviem co ma robit a ako to ma robit tak je klud a pohoda a lubime sa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre