Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

silvia2406
4. apr 2008

wienika, kludne sa vyzaluj na to tu sme 😉 daj to zo seba a bude ti lepsie. ja viem, ze by si ho v niektorych chvilach mozno uskrtila, ale zial je to muzska logika, chlap naozaj urobi len to, co sa mu povie 😠
mozno by pomohlo povedat mu co si o tom myslis, nedusit to v sebe a potom vybuchnut, chlapi nas potom povazuju za hysterky a neberu vazne. jednoducho mu povedz co sa ti nepaci, co by si chcela. ved ty tiez nie si stroj, ktory bude fungovat do nekonecna, aj ty potrebujes oddych, rovnako ako on. takze pekne kludne sa s nim porozpravaj a myslim, ze ak je rozumny, co si myslim, ze je, tak to pochopi. 😉

viedencanka
4. apr 2008

AHojte dievcata,
dnes som vybavila posledne zalezitosti v poistovni, a teraz si zacinam uzivat matersku...

Wienika- chlapi su raz taki, bohuzial je malo vzornych vynimiek. Mojmu muzovi sa doteraz nepodari dat Martinkovi spravne pancusky, na 99 % mu ich da naopak. Tricko mu nikdy nezapase do nohavic, ked je vonku pod nulovou,malokedy mu nezabudne dat ciapku a sal- stale mu to dokoliecka opakujem, uz som mu to vykricala aj pred jeho rodinou aky je v tomto nemozny. Pritom on ma velmi rad Martinka, ale je jednoducho nedosledny a nezatazuje si s takymi "malickostami" hlavu. Ked bol Martinko mensi a dostaval mlieko Hipp zarobene z flasky, NIKDY mu ho nespravil bez hrciek, lebo podla neho ten navod na obale nie je spravny a on to musi robit inak. Ale ze vysledkom boli same hrcky, z coho sa martinkovi hned cumel zapchal a nic nevypil, to bolo pre neho ok.Je toho tiez este vela co by som mohla k tomu napisat, ale teraz ked vidi Martinka menej- len kazdy druhy vikend, tak sa trosku viac snazi, ale ten zaujem nastal az vtedy,ked Martinko zacal viac komunikovat a odkedy s nim nie je kazdy den, takze si velmi uvedomil, o co by mohol prist, ze ja nemam problem vyzit bez neho...
No ale ma aj vela pozitivnych stranok, my sme spolu uz 9 rokov a musim povedat ze prvych 5 rokov sme sa ani raz nepohadali, vsetko je trosku ine odkedy sa nam narodil Martinko, ale myslim si ze to je podobne u vacsiny parov, chlap asi tazsie znesie ze zenu uz nema len pre seba,ale ta sa venuje vacsiou babatku.

ronnda
4. apr 2008

ahoj dievcata!

wienika - ja si hrozne vazim chlapa jakeho mam, on je zlaty a kdyz je treba vikend, tak sam rekne, ze chce mit malou jen pro sebe, at si udelam den pro sebe (ale mozna je to i tim, ze nemame zadne babicky nebo nikoho na hlidani a on to vi, tak mi to chce takhle vynahradit), s tim jidlem je to tedy podobne, to ja vsechno nachystam, on by ji dal nejspis taky jen mlicko, co papa ze lzicky, tak ji jeste nekrmil. ale musim rict, ze se ji hrozne venuje, sam mi rekne, at si odpocnu, ze ji mam cely den, nekdy ani nepostrehnu ze ji treba prebalil. dokonce ho ja sama musim posilat, at jde s kamosem na pivo. ted byl ve stredu a to prijel jeste z prace domu, ze aby videl malou nez pujde spinkat, tak jsme ji spolu vykoupali a teprve potom sel.
samo, taky ma sve chyby a taky se nekdy chytneme, ale co se tyce vztahu k male, jsem moc rada, ze je takovy a jsme moc stastni, ze mame zdravou holcicku.

a vypovidej se - to pomuze.

silvi - tak jsem koukala na ty moje tehotenske kalhoty, tak bych ti je klidne pujcila, ale to bys musela nejspis tak 30 kg pribrat 🙂

silvia2406
4. apr 2008

ronnda,ze 30 kg 😀
nerob zo seba velrybu, pretoze nou nie si, O.K.? 😉 😀

viedencanka
4. apr 2008

Tinavieden- presne ako hovoris. AJ ja musim muzovi presme vsetko povedat, este aj oblecenie co ma v skrinke, ked su nahodou sami doma, tak mu musim urobit kopky: toto mu oblem ked pojde vom, tieto teplaky na doma atd..sam by to zo skrinky nevybral - alebo skombinoval tak ako pise Wienika. Ja mam s Martinkom aj ten problem, ze on nema zaujem o jedlo, sam od seba takmer nic nezje ( s vynimkou salamy,sunky,klobasy, oliv a surovej brokolice) Ja ho vzdy musim nakrmit a pritom mu odviezt pozornost, a to ani ked je velmi hladny, nebude sam jest. Vtedy si vypyta mlieko. No a moj muz- ten ked su sami, tak mu da jedlo na stol a ked sam neje, tak to necha tak a mne potom povie ze nebol hladny...Ale aj v tomto musim povedat ze sa zacina zlepsovat a trosku viac snazit. On totiz rovnako ako Martinko nema vytrvalost v nicom , ale aspon sa snazi.

wienika
4. apr 2008

ved ja mu to casto hovorim, potom sa mi ospravedlnuje, ze ho to mrzi, ze ma chce robit len stastnou, lenze potom znova urobi nieco take....a stale dokola...presne ako tina pise, ja mam tiez dve deti doma.....

ja neviem veci dusit v sebe, nikdy sa nehadam, my sme sa este ani nepohadali, on na mne hned vidi, ze ma nieco trapi, tak to vzdy prediskutujeme...potom je ale fajn, lebo sa veeelmi snazi..... 😉

maya01
4. apr 2008

No citam,citam co to tu rozoberate....
U nas je to napodobne. Teraz je to uz ine,lebo s malym sa uz da pokecat,muz ho zoberie aj von,ale ja vzdy pozeram z okna,lebo on ho necha hore-dole behat,stverat sa na stromy.... 😠
A ja sedim doma ako na trnoch...
Ale ked bol Samko maly,bolo to obdobne...
Maly mu vrestal v noci pri uchu a on spal ako zarezany,vobec sa nezobudil 😖
Jest mu tiez poriadne nevedel dat,mlieko sice spravil a aj prevaril vodu 😎 ale inak sodoma-gomora.
Ked som si robila vodicak ta byvali sami doma,to vzdy vyzeralo ako po vybuchu atomky...
A aj teraz cez vianocne sviatky,musela som byt v robote a muz bol s malym. Bolo to strasne,maly sa mu pocikal,gate mokre som nasla v kupelni,a smraduuuuuuu.
Dve hodiny som po nich upratovala.
A s obliekanim... Skoda reci 🤐 Ide s nim na ihrisko a oblecie mu rifle,koselu a pulover 😅
Ale som povedala,ked sa vratime do Viedne a budem robit,vyzadujem jeho 100% podporu a kebyze mame este druhe babo,tak mi musi urcite pomahat. Tak uvidime... Ale je mam v podstate dobreho manzela,nemenila by som... Len sem-tam je to horsie 😉
Ale vsetky Vas chapem... 😉

silvia2406
4. apr 2008

baby, inak ja sa musim priznat, ze moj manzel je asi jeden z mala tych, ktori su maximalne zodpovedni. takze dufam, ze sa to nezmeni ani po porode a nebudem tu musiet pisat, akoby som ho najradsej roztrhla v zuboch. 😅

silvia2406
4. apr 2008

wienika, tak to je super, ze komunikacia neviazne. potom uz len naozaj potrebujes pevne nervy a opakovat a opakovat a opakovat a opakovat a pripominat aj 100x .... 😠

wienika
4. apr 2008

tak som rada, ze v tom nie som sama.... 😉
ronnda, tak ty mas stastie....vaz si takeho muza..i ked ja sa fakt nechcem stazovat, len musim povedat, ze je totalne nemozny....minula som ho poslala do obchodu kupit vlhke obrusky na ritku pre leu...doniesol vlhky toaletny papier.ked som mu to povedala, sa urazil, ze uz mi nikdy nic nepojde kupit..a zvalil to aj tak na predavacku, lebo ze sa pytal a ona mu poradila tie...hehe...neverim..ale je to jedno.

maya01
4. apr 2008

Moj muz kupil raz malemu tenisky c.24 a moj maly mal v tom case uz 28 velkost. Boli take krasne. A moj muz sa cudoval,ze: on uz ma taku velku nohu 😀
Ale zas musim povedat,ze mne vie celkom ulahodit,par krat mi dokonca kupil rifle v spravnej velkosti a aj celkom pekne 😅

wienika
4. apr 2008

silvi, aj moj bol zodpovedny....on bol hlavne ten, co chcel babo, ja som to tak este necitila, ale ked on chcel, tak sme to nechali na prirodu.....podarilo, velmi sa tesil....vsetkym to vykecal, este som to ani nemala potvrdene od lekara...to ma velmi tesilo...nedavno mi povedal, ze netusil, ze mat babo je tak tazke..vsetkym kamaratom teraz hovori, ake je to narocne, akoby ich odhovaral...pri tom je to uz stary cap 😉
niekedy mam pocit, ze to lutuje, ze uz nema ten svoj klud, hlavne cez vikendy ked chce spat a mala je o siestej hore....ja som mu to pred tehu hovorila, ze je to narocne, ze sa nase zivoty totalne zmenia....ale ako vidim, ze sa vsetko zmenilo len pre mna....on si nadalej robi to co robieval..najlepsie je, ze ked sa mala narodila, akoby si to neuvedomoval, ze ju mame a organizoval stretnutia s kamosmi, ze v piatok sme pozvani do U4 alebo pridu k nam taki a taki´ludia....proste zivot ako pred tym...tak som ho musela ucit, ze teraz ked je tu mala, uz nemozme chodievat na discoteky a party....alebo ked nas niekto pozve, ze musime najprv vybavit varovanie az potom sa dohodnut....on mi len oznamil, ze v piatok ma ten a ten narodky.....sme pozvani.....super a co s malou...hmmm..aha....konecne toto po 7 mesiacoch pochopil 😉

wienika
4. apr 2008

no vidis maya, moj muz mi k porodu nedoniesol ani kvetinku.....ani cokoladku....lee nekupil este nic, okrem jednej deky na hranie....jeho nenapadne jej nieco len tak kupit...a mne uz toboz nie....ale to ma z detstva, on nema vychovu, jeho rodicia na neho totalne kaslali, nemal mu kto ukazat ako sa ma clovek chovat a co sa patri. ja som ho naucila zakladnemu bontonu.....ale pri tom ma dobre srdce a nie je lakomy....len jeho take veci netrknu.... 😒

maya01
4. apr 2008

No vidis Wienika,sice po 7mesiacoch ale pochopil 😉 A to je dolezite,ci nie?
Moj tiez uz pochopil niektore veci a ine nechce ani za svet pochopit.
No co uz,zivot s chlapmi je tazky,ale povedzme si pravdu,bez nich by bol este tazsi. Ci nie? 😒

viedencanka
4. apr 2008

Ronnda, dakujem ti velmi ze si mi dodala odvahu vybavit si tu Freistellung a aj dala rady ako na to. Ja by som sa inak urcite trapila v kancelarii az do jula- no hroza. pritom vo firme som uz od 1999, takze vobec nemusim mat zle svedomie.

Maya- aj moji dvaja chlapi ked idu von, tak to je podobne. Minule ked boli sami, tak Martinko sa spustil na trojkolke z velkej smyklavky- nastastie vysledkom boli len modriny. A ked prisli domov s placom, moj muz bol uplne hotovy a vyplasena a povedal, ze on si myslel ze to zvladne... Pritom on sa o neho tak velmi boji,aby sa mu nic nestalo, ale jednoducho v niektorych situaciach mu nedokaze zakazat niektore veci. Hovori, ze v nasej rodine aj tak o vsetkom viem lepsie ja rozhodnut, tak ja mam byt ta prisnejsia...
Ale odeky je uz Martinko samostatnejsi, musim povedat ze spolu travia vsetok volny cas co maju, chodi s nim rad hravat futbal a tiez na vylety. Moj muz nastastie sam nikam nejde, ani ked je cez tyzden v Milane, on ide z prace rovno domov, hovori ze on nepotrebuje nikam bez nas chodit.

ronnda
4. apr 2008

wienika - nasi manzele jsou ve stejnem veku, jen s tim mojim je to jinak mozna proto, ze uz dve deti ma, a deti velke, a jak sam rikal, jejich detstvi si ani neuzil a asi ho to mrzi, proto ma mozna k nicole prave tento vztah. nakupovat u nas chodi jedine on - ja tim ze nemam auto a v dome neni vytah a taham malou do 2.patra, bych to ani nezvladla, pro neho je to samozrejmost.
asi to chce z tve strany velkou trpelivost, moc te obdivuji a chapu, ze to nemas vubec jednoduche, i kdyz to neznam a nedokazu se do toho vzit. a mit dite je opravdu obrovska zmena, pro vztah a vubec celkove, drzim ti moc palce!

ronnda
4. apr 2008

viedencanka - to jsem rada, ze ti to dali hned, sice to bylo litani, ale stalo to za to, je lepsi, ze budes doma. mam radost za tebe a martinek je urcite taky rad!

viedencanka
4. apr 2008

Wienika- aj moj muz chcel mat velmi babatko, on ma prehovaral uz odkedy sme sa zoznamili- ja som ustupila po 5 rokoch. A prave to ma na zaciatku tiez velmi stvalo, ze prave on chcel babatko, ale v noci sa k nemu nikdy nezobudil, lebo ze on musi byt potom cely den v praci. Ale to co robime my na materskej, je narocnejsie ako sediet 8 hodin v kancelarii, nie ? ( aspon s mojim Martinkom som to tak citila...)

silvia2406
4. apr 2008

wienika, tak teraz si ma vystrasila. 😒
az ten, kto to zazil pochopi, ake velke zmeny so sebou dietatko prinasa. a ako napisala maya, tvoj chlap to pochopil po 7 mesiacoch ale pochopil. niektori chlapi to nepochopia vobec. tym vôbec nechcem situaciu zlahcovat, ale je super, ked sa manzel chce zmenit a to je dôlezite 🙂

inak baby, naozaj som nesmierne rada, ze som vas spoznala. neviem, ako ste vy prezivali tie zaciatky v cudzej zemi, ale ja som to niesla velmi tazko a je super, ked sa mas s kym porozpravat. cez telefon to nie je ono 😉

viedencanka
4. apr 2008

Ronnda, tvoj muz je zodpovednejsi- presne ako pises, tym ze uz ma vacsie deti.
Moj otec sa nedavno tiez priznal, ze on to bude do smrti lutovat, ze na nas ked sme boli mali nema vobec cas- on bol ekonom. namestnikom v jednej velkej firme a okrem toho stale cestoval sluzobne. Prave preto je teraz kazdu minutu ked moze s Martinkom a uziva si to, maximalne sa obetuje. Dokonca isiel pred rok a pol predcasne do dochodku, aby mal iac casu na Martinka a aby ho mohol strazit ked je chory a ja musim do prace. Dokonca v januari, dva dni potom ako ho operovali a zrovna aj Martinko ochorel,prisiel do Viedne a strazil ho cely tyzden, a to sam sa nacitil najlepsie, lebo bral silne lieky, ale mne vzdy povedal,, ze on je v poriadku, ze mu nic nie je, len aby som si ja nerobila starosti a bola kludna v praci.

wienika
4. apr 2008

viedencanka, presne...ani moj sa nezobudi k malej, ked som mu povedala, ze uz nekojim, tak moze aj on dat mlieko, tak ze ok, ale skutek utek....akurat sa prevali na druhy bol a hlavu si zakryje vankusom. ale to mi nevadi, ja to robim rada, aj s nakupami mi pomoze, resp. mu zavolam, ze nakup je v garazi v kociku a on bez slova ide. mna mrzi jedine to, ze mu musim furt nieco pripominat, sam od seba neurobi nic....ozaj, ma napadlo, raz mju doobeda zobral, ze aby som si pospala, tak som mu este povedala, nech jej da na desiatu vyzivu, ze dole v sufliku. ked som vstala, pytala som sa, ci jedla...on ze nie, nebola hladna....viete co jej dal na desiatu? zeleninu s masom hipp,, studene, tak ako to bolo zabalene. keby to aspon zohrial. tak sa urazil ked som mu to vytkla, ze nabuduce to mam urobit ja, ze to bolo v sufliku, ako som povedala. on nevie citat, ze to bolo este aj v nemcine, jeho rodnom jazyku.....????
ale inac ho lubim ako kona a nemenila by som..... ma vela plusov a toto su v podstate drobnosti, su aj horsie problemy.....len som sa chcela trosku vyzalovat...ale vidim, ze aj vy mate s tymi nasimi polovickami podobne zazitky.
ronnda, ano, asi preto je tvoj muz taky, lebo chce sa aspon nici venovat viac....moj muz je este taky pochabel.... 😉
babulky, utekam, ideme na ,,pizzu,, a potom odniest malu do blavy....pekny zvysok dna....
paaaaaaa

viedencanka
4. apr 2008

Wienika, tak sa mozno stretneme na dialnici.. Aj ja uz balim, potom do skolky a rovno do Bratislavy- dedko s babkou cakaju...

jasterka
4. apr 2008

Ahojte babulky,vsetkym,co ste boli na stretku tisko zavidim a dufam,ze sa budem moct nabuduce a coskoro pridat,super napad dat do albumov fotky 😉 aspon mam trosku o vas predstavu...deticky mate vsetky krasne,vsetky su po maminkach.

wienika-myslim,ze rozdiely v mysleni muzov a zien su fakt neporovatelne,a to je kamen urazu,my zeny si myslime,ze by nam chlapi mali vediet citat myslienky,ale pravda je taka ,ze najvecsi uspech mame ked im dame presny rozpis uloh,co maju spravit 😉 a presne povieme,co chceme.
Moj muzik je tiez svojhlavy 😉 kvety dostanem namiesto na valentina o tyzden neskor,ze vtedy nestihal,na den zien dal nasim maminkam kyticky,mne o dva dni neskor,lebo nenasiel ziadnu peknu ruzu...vianocny darcek som povedala ze ocakavam...takze som ho dostala v baliacom papiery s kvetinami,lebo tie vianocne motivy su gycove 😀 ...no proste ma svoju hlavu...

Viedencanka-ako je to stym Freistellung,ja som myslela ze to vybavuje lekar ☹

maya01
4. apr 2008

Baby ja Vam este musim napisat o mojej svagrinej,ona je tiez Slovenka,ale nie sme ta ista krvna skupina 😝 Sem-tam s nou prehodim slovo,ale moc ju nemusim. A ona viete ako ma vycvicenneho muza 😲 mne je ho az luto. To by som doma nechcela mat. On vstaval rano o 6 do roboty a ona ho kazdu noc aj styri krat budila aby spravil detom mlieko,a on vstal bez frflania spravil a takto to robil pri obidvoch detoch. Pred dvoma mesiacmi mal slabu srdcovu prihodu (to urcite z nej 😠 ) a ona dva dni po tom ako ho pustili z nemocnice,zobrala malu a odisla na Slovensko a maleho 4rocneho mu nechala doma,nech sa stara...
Taky dobry chlap(moj je pravdaze lepsi) a taku xantipu ma doma...
🤐

jasterka
4. apr 2008

Silvi-ja som sa akurat dnes zahlasila do st.Josef,moc si my pomohla v rozhodovanim,co si my napisala,lebo som uz fakt nevedela co mam robit,dakujem!
super,ze si mozem zavolat sanitku a zadarmo,to by ma nenapadlo...takze ta vzdialenost ...no nejak to snad zvladnem.
zahlasila som sa cez net,a v pondelok si to este overim,ci som to spravne vyplnila,ty si tam bola osobne?
Uz si mala to Nackenfaltenmessung (neviem spravne ako sa to pise)?

silvia2406
4. apr 2008

jasterka, to je supeeeeer 🙂 a rado sa stalo. to vysetrenie mam 14.4., problem ale je, ze sa to musi nahlasovat 3 tyzdne dopredu, takze este toto by si si mala vybavit. skus tam zavolat. v mojich papieroch mam, ze termin si mozes dohodnut od po do pia medzi 11-tou a 13-tou na tel.c. 878 44/8012 alebo osobne.

viedencanka
4. apr 2008

Jasterka, takze vdaka Ronnde ti mozem poradit: gynekologicka ti musi napisat ziadost i Freistellung a zdovodnit to. Ja kedze mam tu alergiu,mna aj poslala k Lungenarzt a od neho som tiez dostala befund. no a stym som isla na Arbeitsinspektorat v 1. bezirku- fichtegasse 47, su tam v pond., str. a stvrtok od 13.00-15.00, ale byva tam hrozne vela ludi, tak najlespie tam je byt uz o 12.30,vtedy zacinaju davat casenky. Ja som to nevedela, prisla som o pat jedna a cakala som tam 2 a pol hodiny, ale v pohode.

viedencanka
4. apr 2008

jasterka- este myslim si, ze pomoze, predtym nez tam pojdes ,tak sa daj uz na PN u tvojej vseobecnej lekarky. Ked tam uz potom uvidia ze mas aj PN,myslim si ze to je jednoduchsie.

tinavieden
4. apr 2008

baby tak mala mi spi prvy krat v posteli cez den.Sice som ju musela uspat a byt pri nej kym zaspi ale konecne spi.Inak kazdy den som musela s nou chodit von s kocikom inak mi nezaspala a dnes prvy krat zaspala v posteli sice so mnou ale zaspala a uvidime do kedy bude spat.Lebo chodit s nou kazdy den 2 krat von tiez nie je vzdy sranda hlavne ked je take hnusne pocasie 😢

froschka
4. apr 2008

Ahojte

vidim ze rozoberate chlapov 😀 tak moj tiez nie je zrovna ten typ pod papucou vycviveny a ani by som to nechcela no tiez mi chybaju skutky ako v noci vsavanie k detom...sice ked placu obe naraz tak vstane a hopka jednu kym nakrmim druhu no rano sa tvari straaaaaasne znicene....
ze by mi pomohol vecer s krmenim ci kupanim to nehrozi...on deti miluje mazna sa s nimi hopka si ale ciny nikde 😀 no co ini chodia slopat a za inymi zenami tak my to mame este ok

ale tiez sa bojim ze niekedy dojde chvila kedy bude lutovat ze sa s detmi malo zaoberal....uvidime ked budu starsie bude sa snimi dat inak hrat....ako sa prejavi 🙂

inak vztahovo vse super....uz len svadba chyba 😀 dobre co? vsetko berieme od konca

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre