Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

alexa27
30. apr 2007

ja poslusne hlasim, ze som tu.
ako sa mas?

silvia2406
30. apr 2007

Ahojte dievčatá, rovnako som na príjme. Ako sa vám vodí?

alexa27
30. apr 2007

na mna zase dneska dolahla depka, lebo sa nam blizi dovolenka a ja sa musim rozhodnut ci si nasadim antimalarika alebo nie. je riskantne ist bez nich, ale ked ich budem brat, tak tri mesiace po nich nemozme este otehotniet lebo je to nebezpecne pre dietatko. a my sme chceli zacat snazilkovat uz teraz po dovci 😕

silvia2406
30. apr 2007

Ahoj Alexa, nepripustaj si ziadnu depku, pekne si uzite dovolenku este bez babatka, nacerpaj sily, uzite si jeden druheho a tri mesiace ubehnu ako voda, ani si neuvedomis a budete môct snazilkovat.🙂

alexa27
30. apr 2007

vdaka za podporu, si zlata 🙂 ved ja viem, ze to rychlo ubehne, ja len ze to uz mam vsetko naplanovane od svadby, ze v lete zacneme urcite so snazilkovanim. svadbu sme mali v oktobri a to mi uz pripadalo ,ze ako dlho mam cakat. ratala som pomaly kazdy den a teraz ked uz som tak blizko vytuzeneho ciela, tak to mam zase posunut. z tohto pohladu mi pripada koniec roka v nedohladne 😔 hm, to mas tak, ked niekto takto na dlho planuje, potom to nevychadza a clovek je zbytocne nestastny.

silvia2406
30. apr 2007

Vieš ako sa hovorí: človek mieni, pán boh mení, a to nie som prísna katolíčka, ale jednoducho vo veľa prípadoch sa mi to potvrdilo. Predpokladám, že dovolenka je už naplánovaná a nedá sa zmeniť miesto pobytu, aby si tie lieky nemusela uzivat.

alexa27
30. apr 2007

idem v piatok gynekologovi na kontrolu, tak sa ho este popytam, ze ako to vidi on, mozno na nieco pride

galina75
30. apr 2007

Alexa, neblazni, uzite si dovolenku, urcite to bude super a potom sa pustite do snazilkovania. Vychutnajte si to, mozno to bude vasa posledna dovolenka vo dvojici. Gala

alexa27
30. apr 2007

mate pravdu baby, asi zase raz zbytocne dramatizujem. musim sa ukludnit a predychat a nekomplikovat si zbytocne zivot, ked to nie je nutne. uz mi asi sibe z tejto babatkovskej horucky co ma pochytila 😝 .

silvia2406
30. apr 2007

alexa, ako to vyzera s tvojim byvanim vo viedni?

galina75
30. apr 2007

Silvia nova fotka????

silvia2406
30. apr 2007

aby ste mali aspon trosku predstavu s kym komunikujete 😉

alexa27
2. máj 2007

pekna foto 🙂
s mojim byvanim vo Viedni to vyzera asi tak, ze ked zrejme posunieme babatkovanie az na koniec roka, tak rozmyslam ci si tam uz predsalen teraz nieco nezacnem hladat. nechce sa mi byt uz tolko dlho samej. asi by som sla radsej za muzom. uvidim, rozhodnem sa po dovolenke. len mam problem s nemcinou, naposledy som maturovala a to bol pred 10 rokmi, takze nic moc. rada by so msi zohnala nieco v medzinarodnej firme, aby som mohla komunikovat po anglicky a popritom si zlepsit nemcinu. mimochodom keby ste o niecom vedeli, budem vdacna 😅

silvia2406
3. máj 2007

alexa, to ze chces ist za muzom plne chapem, my sme takto fungovali viac ako rok a bolo to odrzku. Mangel chodil domov asi kazde dva tyzdne len na vikend, co znacilo, ze kedze este v piatok robil, na Slovensko prisiel az v noci a v nedelu uz odchadzal. Som rada, ze uz je toto obdobie za nami a sme spolu, aj ked sú chvile tazke, ale co dnes nie je tazke. tu sa vidime len po veceroch, domov chodime tak okolo siedmej, ôsmej, ale co je hlavne, sme SPOLU. Kvôli mojej skole si neuzijeme ani vikendy, pretoze tie ja vacsinou travim na slovensku v skole, ale uz mam len styri skusky a stvrty rocnik uspesne (aspon dufam) za mnou. 🙂

alexa27
3. máj 2007

Tak teda drzim palce silvi, aby si skolu uspesne dokoncila 🙂 . A co vlastne studujes?
Ano, presne ako pises, je to odrzku takto na dialku. kedysi mi to nevadilo, ale v poslednej dobe mi to vadi cim dalej tym viac. i ked podobne ako vy, sme maximalne vytazeni a cez tyzden by sme sa tiez velmi nevideli, ale uz len ten pocit, ze mozte spolu zaspavat a prehodit rano vecer par slov, vlastne uz len to, ze clovek nie je doma sam ako prst. hm, no snad to coskoro nejak doriesime. cez vikend si musim oprasit zivotopis a mozno poslem na zaciatok aspon do nejakych agentur.

silvia2406
3. máj 2007

studujem socialnu pedagogiku a mam za sebou bakalarske studium socialnej prace. vraj je tu v rakusku toto povolanie dost ziadane, no najprv treba nemcinu zlepsit na komunikativnu uroven a to sa este trosku natrapim 😒
a co mas ty vystudovane? za poslanie zivotopisu nic nedas, len môzes ziskat 😉 tak drzim palce, ja sa idem venovat predskolskej pedagogike (v sobotu mam opat skusku) 😝

alexa27
3. máj 2007

ja mam ekonomiu, mba. teraz pracujem vo telekomunikacnom sektore a robim financne analyzy. som s tou pracou viacmenej velmi spokojna, aj preto sa mi tazko odchadza. vo viedni si na rovnakej urovni asi tazko nieco najdem a bez nemciny uz vobec nie 😒
v sobotu vela stastia 😉

silvia2406
3. máj 2007

myslim si, ze nemcina v tvojom odbore nie je az taka podstatna, mam znamych, ktori pracuju v oblasti atomovej fyziky, je to tiez myslim nadnarodna spolocnost, po nemecky nevedia takmer nic, nasa komunikacia je o to zabavnejsia,za ja po nemecky a oni po anglicky, ale rozumieme sa a to je dôlezite. tym som chcela povedat, ze anglictina je myslim rovnako dôlezita v danom odbore, pozri sa, za vyskusanie nic nedas, posli zopar zivotopisov, ziadosti a uvidis, ale myslim, ze s tym problem nebude. tym znamym dokonca firma plati kurzy.

alexa27
3. máj 2007

bolo by skvele keby sa mi podarilo nieco najst, kazdopadne zivotopisy poposielam. s anglictinou nemam problem, studovala som v aj celu vysku, takze to je v pohode a ta nemcina by mi snad naskocila rychlo, potrebujem sa len rozpamatat na slovicka, ono vykokcem sa aj teraz len je to tragedia kym ma nieco napadne.

galina75
3. máj 2007

Ahojte babenky, myslim ze ked ste sa nemcinu niekedy ucili, tak sa do toho rychlo dostanete. Ja mam tu vyhodu, ze musim denne s manzelom hovorit po nemecky, tak sa tomu nevyhnem a clovek s rychlo uci. Tak vam drzim palceky.Gala

alexa27
3. máj 2007

ahoj galina, tak tak ked nie je uniku, sa najlepsie naucis. my sme uz aj s muzom skusali, ze budeme komunikovat doma v nemcine, aby som si to trosku osviezila, ale nevydrzali sme ani hodinu. to sa neda, ked ste obaja slovaci.

galina75
3. máj 2007

To ti verim, ja nemam problem hovorit po nemecky, a ked sa stretneme s mojou sestrou, alebo mamou autoamticky- ked tam je aj Markus hovorime vsetci po nemecky, ale akonahle opusti miestnost, prechadzame - niekedy aj nevedome na slovencinu. Nokeby si bol anutenev praci hovorit iba po nemecky, takto ide naozaj rychlo. Aj tym ze vsade okolo je nemcina, v radiu, TV, novinach, iba v metre a na Mariahilferstraße nie 😀 , tam pocujes hovorit viacej po SK, CZ, madarsky, turecky, polsky a chorvatsky.... a ine jazyky.
Ja som v praci jediny ausländer, tak musim vzorne hovorit po nemecky. Gala

kafulienka
autor
3. máj 2007

ahoj galina, ako sa mas? dlho sme sa "nevideli" 😀 😀 😀 😀
ako domcuri? uz ste zacali?
my sme opat uz zase v anglicku, takze chaosime pre zmenu teraz trochu tu 😉

kafulienka
autor
3. máj 2007

a zabudla som, pekne meniny 😵

galina75
3. máj 2007

Ahoj Kafolienka, ano dlho si sa neozvala.
dakujem 😀
ano zacali sme uz pred mesiacom, pivnica je uz hotova, a tak teraz zacinaju s prizemim, ked to takto rychlo pojde tak v decembri naozaj byvame v dome. Teraz sme uz vo Viedni ☹ , teda iba od pondelka, tak si zvykame a vybalujeme krabice.
A co vy v anglicku??? Mate vela prace? v akom meste ste? Gala

alexa27
15. máj 2007

Haloooo rakusanky, nikde nikto? co mate nove?

galina75
15. máj 2007

Ahoj Alexa,
u mna nic noveho, u teba???? Nova fotka?

alexa27
15. máj 2007

hej 🙂 nedavno som si zmenila, inspirovali ma tu niektore baby, ktore si pomenili fotky tak som si povedala aj ja, ze si dam nejaku taku kde ma je trochu aj vidno 😅 .
my nemame nove dokopy nic,akurat uz mame letenky na dovcu. letime 15. juna. ked sa vratime, tak za chvilku zacneme snazilkovat 😀
a vy ako pokracujete s domcekom? vo viedni si uz zabyvana?

silvia2406
15. máj 2007

ahojte rakusanky, tak ani u mna nic nove, prave som sa vratila z roboty a rozhodla som sa, ze aj ja si idem dat prelozit vsetky doklady, ktore su potrebne k normalnej praci, poslem zivotopisy, ziadosti a uvidim, za to nic nedam. uz ma nebavi starat sa o cudzie deturence 😠 kedze by sme aj my chceli casom popracovat na babatku, chcem ist do normalnej prace. takze tak 🙂 dufam, ze mi to vyjde.

galina75
15. máj 2007

Tak vam tisko zavidim tu dovolenku 🙂
Ano domcek nam rastie ako z vody, pinica je uz hotova, teraz robia prizemie.
Nikdy by som neverila ze to ide tak rychlo. No Vieden je svojska, ja som pred 7 rokmi byvala uz vo Viedni, nemam nic proti, je to ale otazka zvyku.
Problem mame iba s parkovanim, a na to nie som zvyknuta. Chodit na nakupy pesi. V obchode vzdy rozmyslam ci zoberiem jeden alebo dva kusy... pripadam si ako niekedy nase mami z atotality, ktore vlacili plne igelitky z obchodu domov. Ale inac je to pohoda.
Obom vam drzim palceky, alexa vam v snazilkovani po dovolenke a tebe silvia v hladani prace. Nemas co stratit, keby si potrebovala nejaku pomoc pri pisani "Bewerbungen", tak sa ozvi. Mozno budem vediet pomoct. Gala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre