Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

silvia2406
4. apr 2008

ahoj forschka 🙂
poradie nie je dolezite, a urcite to bude krasna svadba, ked na nej budete mat tie svoje krasavice za druzicky 😵

maya01
4. apr 2008

Tak kocky prajem Vam pekny vikend. Ja uz to balim v robote a utekam pre maleho do skolky...
Davajte si na seba pozor,hlavne tehulky...
Juuuj uz sa tesim na vikend.
Chceme sa s muzickom rozhodnut,uz definitivne,kedy sa ja s malym vratime do Viedne.
Kamarat mu ponuka na predaj dom (Oberlaa),je super skoro novy,tak sa musime rychlo rozhodnut ci ano alebo nie. Tak ideme dat hlavy do kopy a zhodnotime pre a proti...
Dam potom vediet.
Drzte sa.
Pa

froschka
4. apr 2008

silvia no uz nie....ked bolo dolezite trapila som sa ale uz je to ok, akurat boli moji rodicia u nas tak trochu ma podrypali ale pohoda...ideme robit detom krstiny 31.maja teraz juj moc sa tesim 🙂

maya wow super ponuka ja by som nevahala domcek si kupit 😵 😵 😵

maya01
4. apr 2008

Noo dufam,ze nam to vyjde...
Lebo takyto vzdah na dialku ma uz totalne psychicky vycerpava...
A malemu to tiez nerobi dobre,kazdu nedelu vecer roni take krokodilie slzy... Vzdy mi je ho tak luto ☹
A moj muz nie je na tom asi o nic lepsie...

froschka
4. apr 2008

maya nepoznam tvoju situaciu a podla coho pises tak drahy chodi asi na tyzdnovky?

maya01
4. apr 2008

Da sa to tak povedat.
Manzel robi v Rak. a ja mam super robotu na Slovensku...
Ale mali by ma presunut do Viedne,teda pevne v to dufam...
A aj ked nie,tak sa uz v najblizsich mesiacoch urcite vratime.
Robota bola aj bude a nejaku si uz len najdem aj vo Viedni aj ked urcite nie taku dobru ako mam teraz...
Ale robota mi je prednejsia.

maya01
4. apr 2008

Uppps chcela som napisat,ze RODINA mi je prednejsia.... 😅

froschka
5. apr 2008

maya to ti verim ze rodinka je na prvom mieste a tak to aj ma byt a ked mas dobru robotu isto ju mas aj rada a vynikas v tom co robis a bavi ta to cize nemyslim ze budes mat problem uplatnit sa aj vo Wien...mozno este aj na lepsie natrafis

inak dobre ranko vsetkym 🙂

ja to s pracou lahke mat nebudem,som zdrav.sestra a musim si urobit diplom-nostrifikaciu co trva cca-9-12 mesiacov a teba tam chodit 3-4x do tyzdna na viac hodin co momentalne nie je mozne...jedine aupair si najst ale to nechcem aspon kym su taketo male...ked budu chodit do skolky potom sa bude dat na sebe pracovat...
ale zatial si vychutnavam materstvo a este dlhoooo chcem teda aspon do 3 rokov 🙂

twix
6. apr 2008

dobre ranko!

dnes bude krasna nedela, ak sa nam pocasie nepokazi 🙂 🙂

citam, ze ste preberali chlapov 🙂 tak to by som sa tiez mala pochvalit tym mojim zazrakom 😀
ja na valentina nedostavam darceky, lebo podla mojej druhej polovicky si tento sviatok vymysleli obchodnici,
ktori chcu mat väcsi obrat 😠 na MDZ som tiez kvety nedostala - to sa vraj uz neslavi 😖 tak som mu
pripomenula, ze sa blizi den matiek a on na to "a jo, ty uz si matka" (bola som aj pred rokom 😉 ) a zamyslel
sa, tak som zvedava, ci pride s nejakou vyhovorkou 😉 ale inak musim priznat, ze som dostala kvety
a mala hracku, ked sme sa vratili z porodnice (aj ked neviem, ci mu to nekazala kupit moja mamina,
ktora u nas par dni vypomahala) a aj niekedy dostanem kvety bez dovodu - prve roky castejsie, teraz
skor zriedkavejsie - manzel ich natrha niekde na poli 🙂 pride vzdy v zablatenych topankach, ale stastny 😉

takze, tiez ma svoje chyby, ale inak sa nemozem stazovat, velmi mi pomaha, maximalne sa venuje malej,
stale mi dakuje, ako dobre sa o neho staram - ked mu navarim a ozehlim kosele - a aj sa mi ospravedlni,
ked ma niecim nahneva. teraz ho pripravujem na to, ze bude aj druhe babo, tak to bude hlavne na
zaciatku velmi tazke a pripominam mu, ako mala prve tri mesiace prerevala, aby nahodou nezabudol 🙂
ja by som ho tiez nevymenila (iba ak za brada pitta ?? 😉 )

twix
6. apr 2008

este sa chcem opytat dievcat, co maju starsie deticky - ako ste presli na kravske mlieko? mojej malej asi nechuti.
davala som jej predvcerom a aj vcera pred spanim. asi 5 krat si cucla a stacilo. ostala skoro cela flasa a potom
mi zaspala s prazdnym bruskom. neviem, ci jej nechuti, alebo nebola hladna?? zacala soplikovat, zeby jej zase
isli zubky, alebo z ockovania, ktore dostala v piatok? tak neviem. v noci a rano som jej dala mlieko milupa, nech
sa napapa a vypila plnu flasku. no, budem dalej skusat, mozno si len musi zvyknut na tu chut??

boldy
6. apr 2008

ahojte babenky,
tak som si vas konecne docitala... dufam, travite pekny viikend a este raz bolo fajn na stretku, aj ked cas letel rychlo...mate krasne male babulku.... mam par fotiek a chcela by som ich tiez pridat do albumu, ale nejako sa k tomu neviem dopracovat 😒 ... silvy skus mi to napisat ak vies ako pridam fotky do albumu...
no a chlapom, wienika nic si z toho nerob, to su vsetci podobni... aj u nas niekedy prichadza k nezrovnalostiam , a hlavne je to komunikacny problem, kedze nehovorime ani jeden materinskou recou medzi sebou... ale aspon je to zaujimavejsie niekedy dopracovat sa k podstate 🙂 tak pekny zbytok vikendu, slniecko nam svieti a my sa chystame na prechadzku... papa 😎

lieska
6. apr 2008

No caute babule!!
O 13.00 zacala formula, tak som si - velmi optimisticky - povedala, ze idem precitat najnovsie spravy v tomto fore, odpisem a najneskor 13.30 si idem hodit slofika!!! Mhm ... "houby houby, zlata rybka"!!! 😠 Ved vy ste tu za ten tyzden prispievali o dusu, az som si poznamky musela robit! 😀
Ja som v utorok nastupila do prace, takze sa mi skoncili zlate casy surfovania na nete! Rano som si este co to stihla poprecitavat, ale pisat som nestihala ani nahodou!

Takze idem na to:
Toho 3.4. som na vas myslela, ze sa idete stretavat! Fotky su super, Silvi, diky, ze si ich tam hodila. ja som o dteba sice heslo nedostala, ale ani som ho nepotrebovala!
Muselo vam byt super, ste vsetky kocky a male princezne ani nehovorim!! Fakt skoda, ze nie som vo Viedni (ale len z tohto dovodu, mna teda Vieden neocarila ani nahodou).

Maya, tak ty si z NR?? Ja tiez! Pozerala som si tvoje fotky, ale zrejme si o dost mladsi rocnik odomna (ja som 1974)! ☹ A ty robis teraz v Nitre a manzel vo Viedni?
Inak to musi byt pre maleho asi fakt dost stres, ked tato kazdu nedelu vecer odchadza. Dufam, ze sa vam to podari dat dokopy k vasej spokojnosti.

Babule tehulky v "mojom" tyzdni - Silvi a Jasterka ... a vy uz ste tak daleko, ze si vyberate nemocnicu?????????? Som len zirala! Ja idem len zajtra na vobec prvy odber krvi a termin u Frauenarzta (druhy) mam az 11.4. To by som uz asi mala dostat aj Mutter-Kind-Pass! Ja som to doteraz brala este tak pozvolna, kym neprejde v poriadku prvy trimester a zrazu citam tie vase aktivity ... 😉 No ale kym nenapisete, ze uz v tomto case chodite na parovu terapiu, tak je asi vsetko ok!

Mne ta robota super padla, sice som prvy den prisla uplne odrovnana a s total migrenou, ale uz v stredu to bolo lepsie, v stvrtok este lepsie a v piatok super. Okrem toho, ak mi je aj rano tak "makko", tak po prichode do roboty na to nejak zabudam, co je super!

Silvi, a ty uz potrebujes tehu nohavice???
Ja som si minuly tyzden uz tiez vsimla, ze niektore veci su mi uz dobre tesne (bluzky, tricka a tak), ale ja som mala dovtedy vsetko take v pase celkom tesne. Tak som musela uz nabehnut nakupit nejake tricka (este super, ze je teraz celkovo taka moda, ze sa oci vela veci tak usitych, ze pod prsiami je to seknute a potom volne). Ale nohavice su mi dobre zatial. Ja som pribrala nejake 2 kg. Vy????

Vienika, si zlata ako si "si tu ulavila"! Neboj, urcite nie si sama, co ma doma podobne nervaky. V istych veciach to mame kazda!! Moja mamina spomina ako raz prichadzala domov, ked sme boli mali, a uz od zastavky pocula hulakanie ako o dusu .. dosla domov, my sme vrestali ako tury a nas papa sedel v obyvacke, sluchatka na usiach a pocuval si - vtedy este na kazetaku - nejaku fajnu muzicku. 😀
Kym su ti nasi pri nas je to fajn ... poznam aj babu, kt. otehotnela a jej manzel si prave v tom case nasiel frajerku, normalne sa aj odstahoval od nej, nebol tam ani ked sa baby narodilo, ani na krstinach, az niekedy potom sa vratil. Teraz su spoolu a vyzera to, ze su ok, ale to by som ja asi tazko rozdychavala!

Takze babulky, krasny zvysok nedele .. F1 sa uz pomaly konci, atk koncim aj ja! 😉 😀
A nebudte cez tyzdne az take aktivne, nestiham za vami! 😀

lieska
6. apr 2008

Este ma napadlo: Silvi, tehu oblecenie som nasla aj v Mango! Sice len par modelov (a tiez nevyrazli dych), ale predsa!!! Len ako tip! 😉

maya01
6. apr 2008

Prajem pekny podvecer,
tak ako ste ostatne vikendovali?
My uz mame lucenie za sebou ☹ Maly nestastny,ale uz sa dostal do normalu.
Lieska ja som `81,to nie je az taky velky rozdiel 🙂
Chodila si v Nr aj do skoly?
Pre maleho je to dost stresova,ale uz to nejak prekoname a dufam,ze v tom sept.sme sup-sup na spät.
Uz mame vybraty aj domcek. Juuuuuj taky pekny.... 😉
Twix,ja som presla na kravske,ked mal maly dva roky. Najpr sme pil hipp a potom Milumil Wachstummilch. Nebolo to nijak zvlast dramaticke u nas,jednoducho vypil a pije z flase aj do dnes. Skor mam strach z toho,ako ho od toho oducim.
Dnes som bola na nakupoch,musela som si kupit suknu 😒 Zajtra mame to oficialne otvorenie a musime byt nahodeni elegantne,bolo nam to dokonca este aj mailom rozposlane 😖 Ja sukne elegantne moc nemusim,ale co uz clovek nespravi ku spokojnosti sefstva 😉
Idem uz maleho osprsit a pomaly do postielky...
A potom sa idem skraslit ja,aby som bola zajtra k svetu 😀
Vecer este nakuknem.

maya01
6. apr 2008

Ozaj pekne fotecky ste este pridali. Princezne su kraaaaaaaaaaaaasne.

ronnda
6. apr 2008

preji pekny vecer a moc zdravim, ahoj boldy, fajn ze uz jsi docitala jsi mezi namí 🙂

lieska - hrozne to leti co? mozna ze je to tak jen ve vidni, ale nektere nemocnice tu chteji aby ses proste nahlasila co nejdrive. fajn, ze se ti dari dobre, v robote to moc neprehanej a odpocivej 🙂

wienika - myslela jsem na tebe a doufam, ze sis o vikendu odpocinula a nacerpala nove sily a ze bylo u rodicu fajn. co lea a jeji papani, je to lepsi? preji ti pekny vecer s muzickem a jen me tak nepadalo, ze se vracim k te patecni diskusi o chlapech, jestli treba mate v okruhu vasich znamych pratele co maji deti, tak se s nimi treba vic vidat a manzel urcite ihned uvidi, kam patri a ze je to strasne krasne mit rodinu, no a takovou krasnou holcicku mate! urcite je uz lip.

tina - gratuluji k uspani leni nekde jinde nez v kocarku 🙂 jak pokracujete, spinka i dal v posteli misto v kocarku? my slavime taky maly uspech se spanim, dnes jsem ji dala na balkon do kocarku a ocekavala jeji klasickou pulhodinku odpocinku, protoze jsme pak meli jet na navstevu, ale jak to tak byva, spala a spala a spala by asi pokud bych ji neprobudila, jinak bychom tu navstevu uz dnes nestihli. Tak doufam, ze si to treba zitra zopakuje a bude na vzduchu spinkat dele, ale nedelam si iluze.

silvia2406
6. apr 2008

prijemny vecer dievcata 🙂
aky ste mali den? my sme boli mali taky maly vyletik s rosi a nasimi manzelikmi do zoo. zial vsetky zvieratka boli niekde poschovavane, takze sme toho vela nevideli, a zistila som, ze mi vadia zvieracie pachy, takze niekam som ani nemohla vstupit, tak snad inokedy, mame kupenu jahreskarte, takze tam mozeme ist kedykolvek.

lieska, no ja som zatial nepribrala nic, aspon to necitim, este dobieham to stratene, citim vsak, ze su mi trosku tesne nohavice v okoli bruska. chcem uch kupit takto v predstihu, pretoze mam celkovo problem kupit si na seba, ci uz oblecenie alebo topanky, takze nechcem ich potom zhanat na poslednu chvilu.
co sa tyka nemocnic, je to ako pise ronnda. tu sa zahlasuje dost skoro, je to aj z toho dovodu, ze nemocnica robi niektore vysetrenia, ktore robi aj lekar, je to akoby taka vzajomna kontrola, aspon, tak mi to vysvetloval moj lekar. a kedze na niektore terminy sa caka aj 3 tyzdne, a vysetrenia treba robit v urcitom case, je potrebne ist takto v predstihu.

a bola som aj v mango, mali tam jeden druh nohavic aj to cigaretaky, ktore vyslovene neznasam, to iste v zare, ale bola som sa mrknut v united colors of beneton a tam mali krasne biele gatuse, zial nemali moje cislo, ale mam prist vo stvrtok, vraj ma dojst tovar, tak uvidim, ci mi budu sediet. super bolo to, ze su podbruskove a vyborna bola aj cena do 50 eur, co je parada. 🙂

ronnda, blahozelam ku spanku 🙂

maya01
6. apr 2008

Citam,ze tehulky diskutuju o tehotenskom obleceni.
Ja teda davno uz nie som tehotna... ale ked som bola tak som natrafila na super tehulkovke oblecenie v Edusche... Skutocne bolo velmi pohodlne a aj pekne a ceny boli tiez ok. Tak ci tak je to len na par mesiacov.
A skuste mrknut aj do Quelle,tiez celkom dobre oblecenie maju.
Pekny vecer.

lieska
7. apr 2008

Dobre ranko!
Tak asi to s tymi nemocnicami bude len vo Viedni tak! Uz tomu lepsie rozumiem (s tymi vysetreniami a pod.). Mne lekar nic nepovedal, aby som sa o tom zacala informovat, ale spytam sa ho v piatok (stale som si myslela, ze k nemu idem az na buduci, nie tento piatok ... ja truba 😅 ). Ja som mala z neho pri prvom raze taky pocit, ze tie prve mesiace akoby sa viac nechavali "na prirodu" a az ked dostanes MKP tak sa "ide do tuheho"! No ved uvidim ... Silvi, ty mas co uz za sebou, ake vysetrenia, prehliadky?

Ja idem dnes na odber krvi, tak dufam, ze mi nezoberu hned pol litra a ze sa niekde z toho nezlozim! 😀 Aspon ze sa mozem najest, vyslovene som sa ich na to pytala a oni, z ena tento druh odberu nemusim prist nalacno! Svanda, nie? U nas na SK Ti vzdy povedia, aby si dosla nalacno!

Maya, tak dnes drzim palec! 😉 Vy mate pobocku na zaciatku Farskej? Tam vidavam tabulu Uniqa!
No a ten tvoj rocnik ... ved ked si sa Ty narodila, ja uz som bola velka prvacka!!! Takze rozdiel je! 😀 Inak ja som chodila v NR na ZS Fatranska a poton na Parovsky gympel! Ty?

Ronnda, inak dobry tip pre vieniku s tymi znamymi co maju dietatko! 😉

Babule, krasny dnik a tyzden vam vsetkym prajem!

silvia2406
7. apr 2008

dobre ranko dievcata 🙂
tak dnes podla predpovede nas caka nejaka burka, krupobitie, velky vietor a strasna zima 😖 ale pozitivne je, ze poobede by uz malo vykuknut slniecko 🙂

lieska, zatial mam za sebou odber krvi, dve sona a zajtra idem na nackenfaltenmessung k lekarovi a o tyzden na to do nemocnice na to iste vysetrenie. pri odbere krvi ti zoberu len trosku, aspon u mna to bolo tak, ja ked som videla tie skumavky, tak sa mi az hlava zatocila, ale oni ich naplnili ani nie do tretiny. takze nemaj strach zvladnes to, ja som hned na zaciatku povedala, ze pri odbre mi byva zle, tak ma ulozili na postel a bolo fajn.
ako sa ti inak paci v praci? vsetko je O.K.?

maya, dik za tip 😉 a nech vam to otvorenie dopadne na jednotku.

maya01
7. apr 2008

Dobre ranko kocky,
tak ja dnes neskor v robote,aspon som si trosku pospala,ale dnes tu budem min. di 21.00....
Fuha riadna slava,taku kvetinovu vyzdobu som este nevidela,natiahli vsade modre koberce 😲
Tak gyc nad gyc...
Lieska,nie my nie sme na Farskej,ale na Palarikovej ta nova budova,vedla T-Mobilu. My nemame na starosti Slov.klientov ale rakuskych. Robotu nam posielaju z Rakuska.
Ja som chodila do skoly na Tulipanovu a potom na Klokocinu. Na strednu som chodila Obchodna.
Ako casto chodis do Nr.?
A ostne,aky ste mali vikend?
Tak zatial sa lucim,ozvem sa neskor.
Pekny den.

krajcoanka
7. apr 2008

baby a to ste vydaté za rakúšakov? Ja čo som poznala, tak boli čo sa týka rodiny dosť ľavý. 😅 Ale inak boli fajn.

krajcoanka
7. apr 2008

ešte som sa zabudla znova opýtať:ktorá je z 13-ky?už som sa raz pýtala a viem že niektorá ste, len neviem ktorá! 🙂

boldy
7. apr 2008

dobre ranko babulky,
aj ked mame hrozne pocasicko tak vam prajem pekny den... pridala som par fotiek zo stretka do albumu... silvy zoo? 🙂 no super, my sme tiez boli na obed vonku, chceli sprvu ist niekde do parku na picknick, ale ako to byva u muzova, plany menia velmi rychlo 🙂 tak zatial papa idem nieco povyvadzat a vecer vas precitam

viedencanka
7. apr 2008

Ahojte dievcata,
zdravim po vikende.
Je to super ze ste pridali do albumu dalsie fotky,tak si mozem Martinkovi ukazat pripadne nevesty...

Twix- ja som Martinkovi davala do 1 roku Milupu- hypoalergenne, potom som presna na susene mlieko Hipp-pokracovacie,myslim ten 2.stupen, to som mu davala do vyse 2 rokov,mne vtedy detsky lekar povedal ze ked mu chuti,mam mu ho este davat. No a potom som presla na kravske mlieko,davam mu - doteraz plnotucne cerstve ( trvanlive len vynimocne, ked sa mi cerstve minie). On zacal bez problemov pit to kravske, akoby si ani nevsimol ze je to ine. Ale jemu celkovo mlieko velmi chuti, on teraz este vypije 1 liter / uplne vazne/ denne. samozrejme z flasky, to je taky jeho ritual, hned na rano kym vstane z postele, az potom sa preberie...

Lieska- aj mne lekarka vo Viedni na prvom vysetreni to som bola myslim v 7 tyzdni- sa ma automaticky spytala ze ktoru nemocnicu som si vybrala, aby mi mohla vypisat überweisung na Nackenfaltenmessung, pretoze vo viedenskych nemocniciach vacsinou si musis dost dopredu nahlasit termin. Mne uz robili 2 krat odber krvi, tiez mi byva zle, ale v pohode- ja to vzy poviem, tam si lahnem na postel a potom tam este minimalne pol hodinku lezim.

S Martinkom sme boli v sobotu v tej nasej jazdeckej skole- boli tm prave nieco ako predvadzacie vystupenia, boli tam konickari z celeho Slovenska. Mali sme zazitok. U nasich sa Martinko v zahrade tak vybeha a vyjasi, ze v sobotu poobede mi spal 5 hodin a to som ho o siedmej vecer zobudila...Ten cerstvy vzduch a priroda zaberu...

viedencanka
7. apr 2008

Dievcata, ktore ste spominali ze vase deticky nechcu moc papkat. My sme mali na zaciatku ten isty problem. Celych 6 mesiacov som len kojila, potom som mu skusila davat tak ako je napisane najskor mrkvicku, potom zemiak atd... Cely siedmy mesiac nic nedal do ust, ani doma uvarenu rozmixovanu mrkvu, ani mrkvovu stavu, ani nic kupene. Takze cely siedmy mesiac som tiez len kojila. Po viacerych pokusoch nakoniec zabralo: uvarila som polievku- mrkvu,zemiak a malicky kusok kuracieho masa, ked to boluu uvarene, to maso som vybrala a zvysok rozmixovala. To mu chutilo. No a potom som postupne pridavala do toho nejaku novu zeleninku. Viem, ze by sa mala zacat vzdy len s jednym druhom zeleniny a az neskor maso, ale u nas nic nezaberalo, tak sme to takto vyriesili.

ronnda
7. apr 2008

ahoj viedencanka, teda, ten cerstvy vzduch dela divy, Martinko spinkal 5 hodin? Tak to musel byt poradne unaveny. Aspon sis i ty mohla odpocinout, urcite jste meli bezva vikend, jak jsi psala.
prave jsem cetla o bogi park v 23. bez., znas to tam? Je to tam tedy pro deti od jednoho roku, vypada to dobre. tady je pro ty deti tolik moznosti...

ronnda
7. apr 2008

boldy - super, dekujeme za pridani fotecek do alba.

maya01
7. apr 2008

Ronnda boogi park je super,my sme tam boli par krat s malym.
Je to obrovske a je to aj pre mensie deti,ako od 1 roku.
Odporucam tam ist 🙂

ronnda
7. apr 2008

maya - dekuji za doporuceni, mne totiz jeste nekdo rikal, ze tam byli v nedeli odpoledne a ze pry uz nikdy vice, asi tam bylo narvano. urcite se tam s malou podivame, az trochu povyroste.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre