Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

ronnda
11. apr 2008

chci vas vsechny jen kratce pozdravit pred vikendem, to mame zase nadherny slunecny den! Taky jsme vcera byly na prochazce a pak nas navstivila kamaradka, sedely jsme na balkone, popijely vinko, mala si tam hezky hrala a pak usnula v kocarku, byla to krasna pohoda, skoro jako na dovolenke 🙂

wienika i viedencanka - dekuji vam za nabidku varovania, treba ji nekdy v budoucnu vyuziji, jste moc hodne!

viedencanka - s tim pichnutim v brichu jsem si uplne vzpomnela na sebe, mne se stalo to same, bylo to nekdy v 25tt, byla jsem hrozne vystrasena, navic jsem byla zrovna v Cesku, moc jsem se bala, hodne jsem odpocivala a preslo to, ale trnula jsem pak pred kontrolou jestli je vsechno v poradku. Rikala mi kamaradka, ze to taky zazila v teto fazi tehotenstvi, asi to k tomu tak nejak patri... ale vyleka to! Doufam, ze uz se citis dobre, snaz se odpocivat.

silvi - super zprava s tim bytem, tak at vam to klapne! Je to sice na opacnem konci Vidne nez bydli vetsina, ale to ja mam naopak radost, protoze budes blizko nas - me a viedencanky! my do 23.Bez. jezdime i ke Kinderarzt.

Uzijte si vikend, at nam vydrzi pocasi, tem co cestuji stastnou cestu a v pondeli ahooooooj zase tu 😉

adrear
11. apr 2008

Ahojte,
v prvom rade sa chcem ospravedlit, pisala som brutto ale je to len zaklad ja som mala cca 1300 euro, Fruhkarenz hovorime v dolnom Rakusku ale je to freigesttelung - ja som chodila k lekarovi na Slovensku a on ma doporucil a Amtarzt mi to uznal, Dr. v Rakusku sa tomu dost vyhybaju 😒
Ano ked poberas na Slovensku rodic. prispevok ale aj rodine prispevky tak ked zaziadas o ausgleichzahlung 1 x za kalend. rok mali by ti vyplatit do vysky ako by si ich poberala v AT. Ja idem ziadat teraz za rok 2007 tak dam vediet ako som dopadla.
Tak pardom este raz za chybne info, sorry 😉

jasterka
11. apr 2008

Ahoj babulky,to je krasa,zase mame jeden pekny dnik,dufam,ze aj viken bude taky,lebo mi ideme na Slovensko,tak sa teism. 🙂
Aj vam vsetkym zelam slnecny a prijemny vikendik.

Adrear-nemusis sa ospravedlnovat,sakoda len ze to tak nieje stym bruttoplatom ☹ to by sa my hodilo 😉 ktorej tehulke nie?

Wienika-ja pracujem v slepeckom ustave,a som rada ze mozes este robit,aspon sa tolko nesledujem,lebo hned jak som doma,uz moc premyslam.

Silvi-dnes ti drzime palceky na skuske,daj vediet ako si dopadla 🙂 a stym bytikom Gratulujem,mna to este len caka,uz pozerame po nete ale nic,co by sme si mohi dovolita splnalo by nase predstavy.
ten Byt mate prenajaty,ci ste kupili?

jasterka
11. apr 2008

Este odpoved pre Ronndu-my so Silviou sme naozaj v rovnakom Spitali nahlasene,takze by to bolo super chodit spolu,snad nam to vide. 🙂

Viedencanka-drzim palceky aby bolo vsetko v poriadku,a ak ams strach,chod do nemocnice na sono aj hned,lepsie "otravovat" aj ked to nieje prijemne ☹ ako cely vikend stravit v strachu a neistote.
Ved mas na to kontrolne sono urcite pravo,su iny co zdravotnictvo zneuzivaju,urcite nie tehulky...

barlatko
11. apr 2008

Ahoj všem,
náhodou jsem narazila na tyto stránky, jsem momentálně v Rakousku (Graz) se 2 dětmi, 3 roky a 1 rok a samo s manželem, který tu získal práci. S těhotenstvím tedy neporadím, rodila jsem obě děti v Čechách., ale jestli jste někdo z okolí, ráda zajdu na pokec a kus vlídného slova 🙂
Zdravím všechny a těhulkám přeji příjemné těhotenství.
Jitka

lieska
11. apr 2008

Ahoj Jitka/barlatko!! Vitaj!!! Tak asi si tu z Grazu sama (ako j azo salzburgu)! 🙂 Ale to neva...v tomto fore na tom nezalezi!

Silvi, gratulujem aj ja k bytu! Ty si to nahodou nezobrala nejak zhurta tento rok? Babo, statnice, novy byt ... 😀 Ina zena!!! 😀 A co to vlastne studujes?

Wienika, ano aj ja som uz myslela n ato, ze Jaruska tu dlho nebola...ani kvetinka...
S tym partyovanim to je super, nahodou ja to uznavam a vzdy som mala totalny respekt pred kamoskami, ktore uz boli maminy a predsa si to nikto v kruhu partie, kde sme boli dokonca este slobodne ani nevsimol! Tak vedeli "preladit"! A naopak ... s par babami som napr. ja osobne obmedzila stretka, lebo po tom, co sa vdali a narodili sa im deti ... no katastrofa! Nic ine okrem deticiek neexistovalo, vlacili ich na vsetky stretnutia (takze sme si fakt "super" pokecali), furt tocili len o tom a ked sa rozbehla ina tema tak boli vlastne uplne mimo! Ja to chapem, ze kazda mamina je nadsena svojim dietatkom, ale zase pre slobodnu, bezdetnu to je uplne od veci!

Baby, ja som dnes bola na kontrole a som z toho paf! Normalne som konecne (!!!) rozoznala na ultrazvuku male babo (dovtedy mi to vzdy musel lekar vysvetlit co je co), hybalo sa, bolo vidiet prstiky na ruckach a nozkach a dokonca si myslim, ze to bude baba, taky roztomily profil malo!!! No neskutocne!!! A ked mi povedal, ze vyzera byt "super gesund", fuuu .. to je teda iny pocit! Tak sa tesim!!! 😀

Inak s tym nahlasovanim sa do nemocnice som sa pytala, tu je to tak, ze az pri poslednej kontrole dostanem od lekara nejaky vymenny listok, s kt. pojdem do spitala a tam si dohodnem dalsie veci!

Baby - maminy - otazka: vy ste mali kolko kontrol pocas tehu??? Ja mam naplanovanych 5 MKP Untersuchungen a mne sa to zda strasne malo!!! Ved vsade citam, ze prve 4 mesiace sa chodi na kontrolu kazde 4 tyzdne, dalsie 3 mesiace kazde 3 tyzdne ... atd. ... a posledny mesiac kazdy tyzden! Vy mate aku skusenost? Trocha som z toho taka zneistena!

Druha otazka: ste niektora mamina aj taka co nemate strie???? Ak ano, prezradte recept. Ja si natieram brucho a prsia uz teraz tym olejom od Weledy, len tak vzdy na to myslim, ci to nie je len taky zvast a reklamny tah. Nie ze by na tom zalezalo zo vsetkeho najviac, ale ked sa da predist ....

Inak baby, co ste sestricky ... klobuk dolu! Krasne povolanie! Aj ked urcite nie lahke!!!

Zatial pa, luci sa s vami vytesena Lieska! 😀

eju
11. apr 2008

ahoj lieska

ja som chodila kazdy mesiac na kontrolu a vzdy mi lekar robil ultrazvuk. 2x som bola na klinike kde taktiez robili ultrazvuk / preto som uz cca 18 tyz. musela vediet kde budem rodit a musela som sa tam zahlasit / a posledna kontrola bola mesiac pred porodom a koniec.
Tiez som bola z toho trochu paf ked mi lekar povedal ze sa stretavame posledny krat ze ked nieco tak uz len na kliniku mam ist.Tak som sa dostavila v termine porodu na moju kliniku kde pocuvali srdiecko babatka a povedali ze o tyzden v piatok sa mam zasa ukazat / to som uz nestihla v stredu v noci ma chytili bolesti a vo stvrtok som porodila dievcatko 🙂/
takze neboj tu je to tak .
Kamoska na SK posledny mesiac chodila kazde 2 tyz. na kontrolu 😨
drzim palceky

maya01
11. apr 2008

Pekny vecer,
aky ste mali dnes den,co ste robili s deturencami?
Ja som tu mala maminu,tak isla so Samkom von a ja som si za tu dobu stihla aspon trochu poupratovat,nech nemusim cez vikend....

Barlatko,asi ziadna tu nie je z Grazu. Zda sa mi,ze Froschka je z okolia,ale nie som si ista.

Lieska,tak s tymi dr. ti moc nepomozem. Ja som zacala vo Viedni chodit az v 7mes.
A k tym striam,no nie je to nic prijemne. Ja nastastie (tuk,tuk) som taky problem nemala. Sice uplne dole na bruchu mam par,ale tie nie je ani vidno. Ale myslim,ze dolezite je natierat sa a nepribrat vela naraz a myslim,ze cvicenie je tiez ok...

Eju,dufam ze mala bude mat nozicky v poriadku a ze sa jej to napravi.
Drzim palce.

Pekny vecer prajem.
Pa

maya01
11. apr 2008

Barlatko,tak som si citala prispevky a Froschka je z Innsbrucku,takze nic....

wienika
11. apr 2008

ahojte babule...vy uz vsetky asi spinkate, to len ja som taka sovicka 😉

barlatko, to neva, ze si z grazu, tu sa mozes s nami vykecavat kolko chces....my sme tu kazdy den, aspon teda ja 😉 tak teda vitaj medzi nami!

lieska, supeeeer, babatko uz vidis, to je nadherny pocit, ze? myslis, ze to bude babulka? no to som teda zvedava....
s tym natieranim, ja som sa natierala kazdy den, neviem, ci je to genmi, ale ja nemam ani jednu striu..presne ako hovori maya, dolezite je, aby ste nepribrali naraz vela, aby sa ta koze moc rychlo nenatahovala...ja som pribrala 9 kil dokopy a este stale nemam dobry pocit zo seba....to brucho mi este ostalo vacsie ako pred tym....myslim, ze tie tehu kila idu najtazsie dole.....takze natierat a neprejedat sa...a trosku cvicit.....
ja som mala vysetrenie kazdy mesiac az do porodu....cize ich boloasi 7 alebo 8...uz ne´viem, ale 5 sa mi zda malo. na SK ich maju viac....

maya01
12. apr 2008

Dobre ranko,
Wieni,ty si ake nocne vtaca.

Co mate dnes na plane?
To pocasie sa teda pokazilo,prsi,zima,slniecko nam nesvieti.... ☹

Ja sa chystam na nakupy,Kenvelo ma super akciu nakupis za 2000Sk a zaplatis 1000Sk. Hlavne malemu chcem nakupit veci. A dnes otvaraju v NR nove obchody Deichmann,NewYorker atd. Tesim....
Co uz ine,ked sa neda ist von....

Prajem pekny den.
Pa

wienika
12. apr 2008

breee ranko...
maya, no to teda som velky nocny vtak.....na moju skodu, lebo rano som ako zbity pes...aj teraz... 🙄
ale ja mam velke problemy zo zaspavanim, mam slaby spanok, dnes v noci ma budil silny vietor, tak plieskal do okna.

co dnes budem robit? sme pozvani na oslavu narodenin manzelovho brata, bude to len rodinny obed a potom budem znova vylihovat, lebo dnes ma nedostane von ani par volov...s malou pojde manzel. som sa rozhodla.
joj, aj ja by som sla nakupovat, ale s malou sa to neda. a v maji ideme do talianska na vikend, tak tam si potom nakupim.....snad 😉

pekny dnicek tiez....paaaaa

bejby29
12. apr 2008

Dobry den po dlhom case kocky. Wienika s tou ukecanostou u Evy si mala pravdu 😉 Ale je fajn 😀 Ako sa mate?

wienika
12. apr 2008

ahoj bejby....tak ako? uz si udomacnena?
eva vravela, ze tu mas na pomoc maminku...to iste vyuzijes aj po porode, ako ja...
ako sa citis? brusko rastie?

bejby29
12. apr 2008

Mamina prisla len na par dni, ale musela naspat na SK kvoli robote. Udomacnena moc nie, stale mame bordel ako v tanku, no co uz. Teraz kupujeme nejaky nabytok a vselijake blbosti do bytu a uz mi sibe z toho 😀 Citim sa super, plna energie, akurat ma bolia nohy 😉 Brucho je uz riadne.. A vy? Stretko sa vydarilo??

bejby29
13. apr 2008

Dobre ranko kocky.. Kde ste sa zrazu vsetky vytratili??
Wienika tak som bola v tom Goldenes Kreuz, vsetci su tam velmi mili a nakoniec chodim k Dr. Nagele. Mojmu priatelovi sa on velmi nezda lebo sme tam boli predminuly piatok a on hovori tej sestricke, ze zobrat krv na komplet rozbor (ja ho mam od mojho spanielskeho doktora urobeny) a vraj mame prist vo stvrtok a on bude mat vsetko. Prisli sme tam minuly stvrtok a on ze zobrat krv na rozbor a ja mu hovorim, ze vsak ste uz zobral a predstav si, on si nas vobec nepamatal!A este ze "Ste si isty, ze som to bol ja?" 😀 Pritom sme s nim v Goldenes diskutovali dobru polhodinu. Nema ani 3D ale taku staru masinku a ked som sa ho spytala tak povedal, ze to je len pre show. A najkrajsie bolo na koniec, moj priatel mu zaplatil a on si to strcil do plasta a dovidenia.. Neviem, taky divny dojem mam z neho. Nepochybujem, ze je skvely odbornik, vsak ma asi 10 titulov pred menom a 10 za menom, no trosku nas zarazil ten pristup.. Bol mily,ale nejaky divny.. Najlepsie sa nanho hodi taky opis, ti typicky profesori v strednom veku, ktorych sa kazdy boji v skole.. Moj priatel chce, aby som po porode zmenila, tak potom by ste mi mohli niekoho odporucit, kocky. Teraz by uz bolo asi trapne zmenit ☹

wienika
13. apr 2008

ahoj bejby, teraz nemam cas ti pisat, idem s malou von, ale neskor ti vsetko napisem. ok? aby si si nemyslela, ze sme sa vsetky niekam vytratili 😉
ale to s tym doktorom je teda divne.....hmmm 😒

lieska
13. apr 2008

Babulky ahojte, dakujem vam za komentare ohladom tej frekvencie navstev u lekara aj ohladom tych strii. Takze olejujem sa dalej a budem sa snazit nepriberat moc hrrr hrrr 😀 a ohladom prehliadok sa musim informovat nabuduce, ci posledny mesiac budem chodit do nemocnice! Segra mi inak poradila este fintu ... pohotovost! Ak sa mi co len trocha nieco nebude zdat, idem na pohotovost a kaslem ich! Ale dufam, ze to nebude nutne a posledny mesiac budu tie prehliadky ozaj v spitali.

Silvi, diky za link na to DVD Zorababy, prave som si ho objednala, aj ked nie zo Zoracentra!Ma to tam dost predrazene, za postovne chce 150 Sk, co sa mi zda strasne predrazene. Ak by ste niektory chceli, nasla som to aj na www.music.sk.

Wienika, ano, je to strasne krasny pocit vidiet to babo, aj ked len na cierno-bielom ultrazvuku!! Proste zazrak!!

Babule, dalsia otazka: ako to funguje vlastne s Hebamme? Mali ste ju? Treba si ju vobec zabestelovat? Plati sa "sukromne"? Mne sa ta myslienka celkom pozdava, ale este presne neviem ako to cele vlastne funguje. Tak ako mate skusenosti, budem rada, ak sa podelite! DIKY! 🙂

wienika
13. apr 2008

bejby, takze teraz som sa vratila z pechadzky a sla som okolo geldenens kreuz, ten tvoj lekar je tam sef porodnicko-gynekolgickeho oddelenia...som si vsimla. ja ho nepoznam, moj lekar ma ordinaciu a on rodi v roznych spitaloch, takze aj v tomto. ja som chodila cele tehu k nemu a az asi 3 tyzdne pred porodom som tam bola 1 krat na pocuvani srdiecka babatka. to trva asi pol hodku, lezis a oddychujes...pocuvas ako je tam malemu v brusku dobre 😉 potom som tam nastupila, az ked som sla rodit. nikomu som nic nedavala do vrecka, ani hebamme. i ked si myslim, ze ten doktor je tam uplne zbytocny, hebamme su uplne super a ked nie su komplikacie, tak zvladnu vsetko same.
ty si ale vsetko sama platis, ze? ja som bola poistena, cize vsetko hradila poistovna, takze neviem, komu davas peniaze a ci aj dostanes nejaku fakturu...?
kazdopadne spravanie toho lekara bolo divne.....

ahoj lieska, hebamme ti mozem len odporucit.ja som si sice ziadnu nezabestelovala,ale pridelili mi automaticky tu, ktora mala sluzbu a mala som stastie....poinformuj sa v nemocnici pre istotu.viem, ze xistuju nejake pedporodne kurzy s nimi, vtedy si ju musis objednat, ale ja som to nerobila. akurat som mala asi 2hodinovy privat besprechung s jednou o celom porode, dychani, proste mi vysvetlila uplne vsetko, co som chcela vediet. ale som ju aj zaplatila, myslim, ze to bolo nejakych 100euro.....ale nelutovala som,velmi mi to pomohlo a aspon som nemusela absolvovat tie kurzy s ostatnymi tehulami. takze, ak ti este povedia ostatne skusenosti aj ine babulky co tu rodili, mozes si vybrat co je tebe najlepsie. 😉

bejby29
13. apr 2008

Wienika, ja som na tom pocuvani srdiecka bola uz 4 krat v Spanielsku a teraz mam ist zajtra do Goldenes.. Ja mam este prehliadku za dva tyzdne a potom koniec. 😉 Od neho sme dostali fakturu, to by sme ani neodisli, len ako to povedal, ze zaplatite tu a strcil do vrecka 😉 A nikomu nic nebudem davat pomimo, moje poistenie plati kopec aj tak, nech si nemyslia. 😠 Musim si vsetko platit sama, ale to nevadi.. Len ocakavam aj taky pristup. V Sp mam super doktora, no co uz.. Ten Goldenes je naozaj velmi pekny, v ktorej izbe si rodila??? Ja som si zabestellovala tu blau

wienika
13. apr 2008

ani som nevedela, ze sa tam da zabestellovat cimru.... 😉 ja som lezala myslim, ze c.402-3-4? fakt uz neviem...ale bolo to o poschodie vyssie ako je kreissaal...ci jak sa to vola 😖
ano je pekny, na vratnici to skor vyzera ako hotel, ze?
a mne tam este veeeeelmi chutilo..... 😝 😀

bejby29
13. apr 2008

Uplne ako hotel a su tam velmi mili vsetci, to je dolezite.. Dokonca nam ukazali aj deticky, take boli zlate, by som ich vsetky vybozkavala.. Hovoris, ze jedlo fajn?? Uz sa tesim.. Spanieli maju hrozne jedlo, tu ked idem do obchodu tak by som zjedla vsetko, to nie ako tam v Sp, tie supermarkety su biedne 🤐

wienika
13. apr 2008

faakt? to aby som si nabalila plny kufor jedla, ked pojdeme do alicante 😉

ja sa kazdy den prechadzam popri GK a vzdy si spomeniem na tie chvile, ked sa lea narodila a mam len dobre spomienky....ozaj, ako budes rodit? ja som hned chcela PDA.....ja som neni ziadna hrdinka 😉

ronnda
13. apr 2008

Pekny vecer, no vy toho tedy napovidate, i o vikendu mate plno sil a casu 😵 my jsme vcera zase hodne cestovali a dnes jsme byli cele odpoledne v laxenburg, byla to moc fajn prochazka.

silvi - k tem striim... ja taky nemam vubec zadnou, mazala jsem se 2-3 x denne kremem z DM - Milupa, Schwangerschaftscreme, stoji asi 2,95 EUR. Dnes jsem se videla s kamaradkou, co ma za dva tydny rodit a taky rikala, ze nema zadne strie, pouziva olejicek Weleda.
hebamme - ja jsem svoji nemela, pridelili mi tu co mela sluzbu, nemohla jsem si stezovat, byla prima.

barlatko - ahoj a vitej v nasem foru (jejda, ctu cestinu 🙂

bejby - s tim doktorem by mi to taky asi pripadalo divne a vim, jak je hodne dulezite citit se u lekare, zvlaste kdyz jsi tehotna, dobre. snad jen opravdu to, ze je to vyhlasena klinika a on tam sefuje, tak si treba muze dovolit byt trochu "divny." tak vydrz, snad to byla jen nahoda a priste bude fajn.

bejby29
13. apr 2008

Ronnda, mas pravdu, uvidim casom, vacsinou su tito doktori taky divny, len ten 3D ma trochu mrzi.. Chcela som malu este vidiet predtym ako sa narodi, lebo skoro vzdy bola otocena tvarickou dovnutra. Mam asi iba 4 fotky.. A on to 3D ani nema 😀 .. Vraj pre show, to som este nepocula.. My sme sa s priatelom smiali, ze asi nechce peniaze vyhodit.. 😉 Inak zly nebol, len naozaj divny.
Wienika, dokym nejdes v Sp do dobrych restik tak maju vsade len mastne tapas, co plavaju v oleji a co sa tyka motorestov a takychto malickych fast foods tak je to bieda, naozaj.. Najma tie motoresty - ak nejaky najdes tak mas stastie. Alicante je celkom fajn, trosku spinave, ale ved uvidis. Mne najviac chybaju ti ludia, spanieli su super narod, taky pohodovy, moc ich nerozhadze 😎

bejby29
13. apr 2008

taki divni, uz pisem hrozne 😀

maya01
14. apr 2008

Dobre ranko,
fuha,tak vy ste toho ale popisali... 😉
Tak sa hlasim po vikende,bolo celko fajn aj pocasie hralo do karat,teda len vcera...
Nam sa pokazil notbook doma,tak sa budem hlasit len z roboty. Oparava bude trvat 2-3tyzdne 😠 a kupovali sme ho v dec. 😒 no na porazenie.

Bejby,tak ty si uz natrvalo prestahovana. A kedy mas presne termin,nejak mi to uslo 😅
Tak prajem vsetko naj,naj,naj nech ti to dobre dopadne.

Wienika,tak ty si mala pohodovy vikend,ked sa manzel staral o Leu.... 😉

Lieska,ja som nemala Hebamme,ale v nem.v kt. som rodila boli velmi mile a vsetko mi ukazali a pomohli.
Bola tam velmi mila ceska a ked som mala problem,vzdy som mohla za nou prist...
Aj jedna slov. tam bola a ta bola 😖 ,strasne ani po slov.sa so mnou nerozpravala,len po nemecky....

Pekny den

ronnda
14. apr 2008

bejby - my jsme si ten 3D ultrazvuk delat nenechali. Ale muzes si ho nechat udelat privatne, ve Vidni je nekolik moznosti, ve 23.Bez. je jedna soukroma ordinace, kde to urcite delaji, pak tady: http://members.vienna.at/med4women/angebote_3D....
zkus kouknout do internetu a informuj se.

bejby29
14. apr 2008

Ronnda, ok kuknem. Dakujem. Ak sa mozem spytat, preco ste ho nenechali robit? Pytam sa preto, lebo som niekde tu citala na Modrom koniku, ze to ma vraj nejaky zly vplyv na babatko, ako napriklad vyzarovanie z mobilov. Neviem. Maya, uz prestahovana, vsetko je tu nove a vzrusujuce, zatial mi Sp ani tak nechyba. Jedine co ma stve, ze tato prenajimatelka bytu tu "nahadzala" kopec kravin a teraz uz len rozmyslame nad nejakym skladom, lebo mna stary nabytok irituje. Nevies, kto sa toho chytal a tie stolicky, co nam tu nechala, tie vyzeraju, ze uz maju svoje "odzite" 😀

maya01
14. apr 2008

Bejby,tak to ti verim,ja tiez stary nabytok nemusim brrrrrr.
A co sa tyka toho 3D sona....
Ze vraj to nie je dobre pre babo,su tam tie ziarenia atd.
A si tam skoro hodinu,takze toho ziarenia babo dost odchyti...
Ale je to kazdeho osobna vec,neviem ci by som si to dala spravit... Jasne je to krasne,ked vidis tak detailne svoje male,ale na zivo je to krajsie.
A tak ci tak malu uvidis uz coskoro na zivo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre