Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

jasterka
17. apr 2008

Ahojky ronnda,mas uplnu pravdu,ze dnes to je nemozne a uplne nepredstavitelne,ja som to myslela len ako priklad,ze odmalicka byt v kolektive a samostatna urcite prospieva,a ze si wienika nema pripadat ako krkavcia mamka...
musime si to prisposobit dnesnym pomerom a hlavne si odsledovat ako to na deti vplyva,ved oni urcite ukazu ,ci su spokojne.Ja totiz tiez budem musiet nase mimi dat do jasliciek,a to viem uz teraz a este neni ani na svete,aby sme to financne zvladli,lebo sme tu este len rok,a vsetko si este len budujeme,nemame tu velke zazemie a muzik ani bohvieaku pracu,ale hlavne ze nejaku ma,a nieje na cierno,a spolocnymi silami to zvladneme...ale urcite sa musim co najskor vratit do prace. ☹

jasterka
17. apr 2008

este som sa chcela opytat-co presne je ten stillkissen? ako to vyzera a naco vsetko sa vyuziva? 😅

wienika
17. apr 2008

jasterka, ja som na tom bola takisto. nasa generacia bola v jasliach uz od roku, kvoli tomu, ze mamy mali len rok matersku a potom museli nastupit do prace a kedze moji stari rodicia este pracovali, takze ani tam sa to nedalo. tiez si myslim, ze tieto deti su samostatnejsie, naucia sa discipline, maju rezim a tam ucinkuje aj davova psychoza..cize ,ked sa ide spat, tak vsetky deti pekne idu. ja som sa v jasliach naucila na serbel, jest sama a presne ako hovoris, do skolky som chodievala sama cez cele sidlisko a skolku som milovala, ako aj vsetky ucitelky, nikdy som za mamou neplakala akurat ,ked uz zacali maminy chodit pre deti, tak som visela na plote a vyzerala, kedy uz pride ta moja a veelmi som sa tesila, ked som ju videla. ja si myslim, ze teraz ludia vymyslaju a tvrdia, ze ake je to zle dat dieta tak skoro do jasli, ze aspon tie 3 roky ostat doma treba. len neviem, co je horsie, jasle alebo zverit dieta opatrovatelke, takze aj tak si s tym dietatom neni. preto je to pre mna najschodnejsia cesta, i ked rada by som este aspon rok doma ostala, lebo len teraz zacne ten naj vek u babatka ako su prve kroky, prve slova a tak.

som rada, ze pocujem obcas aj takyto nazor, lebo som sa stretla s nepochopenim u par ludi. ja len dufam, ze lea nebude byvat casto chora a ze sa jej bude v jasliach pacit. buduci tyzden tam ideme na exkurziu, vsetko nam ukazu a odpovedia na vsetky otazky.

co sa tyka tej prac.doby, mozes dieta prihlasit na cely den-ganztägig alebo eln doobeda alebo len poobede. cely den stoji okolo 270 euro aj s jedlom 5 denne.
ja som ju prihlasila na cely den, lebo do 12tej by som ju nestihla vybrat, kedze robim do druhej, takze sa stihnem este aj najest, kym si ju o tretej vyzdvihnem.
ked budes mat mimi, tak musis do konca februara dieta prihlasit, lebo myslim, ze beru od septembra. ale to ti potom este vsetko vysvetlim, ked to bude aktualne.
inac su to statne jasle, vyzeraju krasne, aj ucitelky su sympaticke, ale viac budem vediet o tyzden.ked si kliknes na stadt wien, tam su vsetky info o skolkach, skolach a vsetko co poterbujes vediet. ja som si vybrala take, co su blizko mojej roboty a mojho bytu. velmi dolezite este aj bolo, co som hned preskumala, ci je tam vela tureckych a takych moslimskych deti. nie ze by som bola rasistka, ale na tuto rasu som konkretne vysadena. nechapem, preco tito ludia, ked chcu zit v europe, preco nerespektuju tuto kulturu....len vyuzivaju tento system a rakusaci su sprosti, ze si to sem popustali...a bude ich stale viac. ja som a budem auslander tiez, ale respektujem ich zakony a poctivo pracujem. a nevrham jedno decko za druhym 😉 juj, ale som sa rozpisala..dufam, ze ma za moj nazor neukamenujete 😀

wienika
17. apr 2008

a zabudla som, stillkissen je vyborny vankusik, ktory vyuzijes na vela veci, tu ti posielam link, aby si mala predstavu...http://www.biga.sk/dojcensky-tovar/vankuse-podl...

wienika
17. apr 2008

ronnda, ta hrcka bola asi z ockovania, lebo uz ju nema, aj dr povedala. ja mam sleou cez den trosku problem ju uspat, ona je strasne aktivne dieta, stale by chcela byt hore a vsetko vidiet, strasne ju fascinuje, ked niekto nieco robi, pozoruje vsetko naokolo.zato vecer ide pekne spinkat, ked vidim, ze si sucha oci, polozim ju do postielky, chvilku sa pohra, obcas zaplace, dam dudku a spinka...len nech jej to vydrzi..... 😉

maya01
17. apr 2008

Wieni,hi-hi 😀
Ja mam tiez trochu averziu na takychto ludi. Nie konkretne na turkov,ale vseobecne na takych co ziju v rak. a robia len deti a beru pridavky atd.
Inac,dobre ze si si vybrala statne,tie su lepsie. Moj muz to zistoval a zistil,ze do sukr.beru aj ludi,kt.nemaju pedagogicke vzdelanie ale v statnych si na to velmi potrpia.
Ja musi zahlasit tiez uz maleho. Len musim si byt na 100%ista,kde budeme byvat,nechcem ho presuvat hore dole. A da sa zahlasit 2krat do roka,s nastupom v sept.alebo v januari.
Neviem presne,kedy sa budeme stahovat,ale ked bude dom uz isty,tak potom balime svestky a ideme 😉
A robotu budem riesit,ked to bude aktualne,zmienka tam uz je,ze by som chcela....
Ozaj baby ja sa chystam v najblizsom case do Viedne,takze dufam,ze sa nieco podari zorganizovat a budem vas moct spoznat aj osobne.

jasterka
17. apr 2008

Jej Wienika,dakujem za link,ja ani nemam predstavu,co vsetko treba a co vsetko za vymozenosti existuje.
este ze vas tu mam.

Inak suhlasim so vsetkym co si napisala do posledneho slova.

Inak ja si myslim,ze tie ucitelky su skusene,maju system a su vyskolene,moja mama je ucitelka v skolke na slovensku a ty maju stale kontroly,hygienicke a aj so skolstva,stale pozeraju,aku maju napln dna,a musia splnat normy..,to nieje tak,ze budeme robit co chceme a ako sa nam bude chcet.je dost prisne a ako to je tak u nas,verim ze tu je to este prisnejsie,a dobre zabehnute.ved si nikto nemoze dovolit nejaky skandal ci problemy,ale u opatrovatelky,vecsinou zamestananej na cierno nemas nikdy istotu...

bejby29
17. apr 2008

Caute kocky, vidim, ze ste zas aktivne.. Ja upratujem, mamina s ocinom pridu zajtra takze kmitam.. Wienika, ten stillkissen som si vcera kupila a je to super 😉 Dik za radu..
Jasterka, na SK su velmi prisne normy, hygienicke a aj so skolstva, ja si pamatam ten rezim na intraku, vsetko sa kontrolovalo a kazdy den sa izby "bodovali" - vtedy sme nadavali, ale teraz to chapem, ze je to dobre.. V SPanielsku je hygiena hrozna - prides do restiky a same papiere na zemi, najhorsie je to s jedlom, maju ho tam vylozene na tanieroch a nezakryte!! Ludia tam sedia a fajcia a kychaju na to, no hruza.. Zachod maju jeden a aj to biedny pre celu discu, SK ma urcite kulturu, ja mam len dobre skusenosti..
S tymi turkami, atd.. je to vsade tak, kazdy uz je na nich alergicky, moj spolubyvajuci v SP bol z Holandska a tam ich hrozne nenavidia, ale nie preto, ze su to moslimovia, ale preto, ako sa spravaju.. Inak, mi sme cestovali cez Maroko minuly rok a ludia su velmi mili, sme boli prekvapeny s priatelom.

maya01
17. apr 2008

Bejby len to moc neprehanaj s tym upratovanim 😉 radsej oddychuj...

No neviem-neviem ci vsetky ucitelky na Slov.patria do mat.skolky.
Teda moj maly ma dve,jedna je ok.ale ta druha 😠
Maly chodi rad a pokial si nestazuje,tak to neriesim....
Ale je velmi prisna na nich,jedna s nimi ako s dospelimi. Tam su väcsinou2-3r.deticky a chudence same musia este prekonat to,ze su bez mami a ona ich tam len komanduje.Este aj vyzorovo vyzera ako taka gestapacka...
Moj maly nosi zo skolky take vyrazy ako hotentoti atd.a ked sa ho spytam kto mu tak hovori,tak odpoved znie: pani ucitelka. Ale ona je jedina z celej skolky,inak su vsetky velmi mile.

viedencanka
17. apr 2008

Ahojte dievcata,
mam za sebou pracovne dopoludnie- upratovala som byt a triedila Martinkove oblecenie,vyradovala uz male veci a tiez vsetky moje pracovne kostymy a bluzky atd.- zajtra odveziem k nasim /tam mam moj "sklad"/.

Maya-pytas sa,ci uz viem co bude- na ultrazvuku pred 2 tyzdnami to vyzeralo na dievcatko,buduci tyzden iden do nemocnice na organ screening,tam to uz bude presvedcivejsie.Ale tesim sa velmi bez ohladu na pohlavie.

Wienika- ja som tiez v teplej termalnej vode - ked som cakala Martinka- dostala infekciu-streptokoka,vtedy mi v 7.mesiaci nasadili antibiotika- a iplnou nahodou mi na to prisli,nemala som ziadne priznaky,len kontrolny vyter mi robili a tam na to prisli. Ja chodim rada do Aquathermal Senec,tam je to super, ale teraz ked som tehotna,tak radsej nepokusam a idem len do chladnejsej vody.
Vcera sme si super s Martinkom zaplavali.

Jasterka-chcela som sa opytat,ako sa vola ten sirup na kasel, co si nedavno brala a pomohol ti?
Ja mam teraz tu alergicku astmu,nechcem ale v ziadnom pripade uzivat tie kortizonove spreje,co mi predpisala lekarka.Skusim v tych horsich situaciach dat si nieco prirodne,co by aspon trosku ukludnilo.

Chcela som sa vas opytat- mate skusenosti s homeopatikami? Ja som bola asi pred 5 rokmi u homeopata v Bratislave v medifere,vtedy mi dal na alergiu nejaku tabletku,po ktorej som sa skoro zadusila,takze som uz viac nepokusala osud. Ale teraz ked hladam nejaku alternativnu metodu, ktora by mi pomohla, mozno by som nieco homeopaticke opat vyskusala. Mate s tym skusenosti?

Tinawieden- super,ze malicka je v poriadku,cloveku vtedy padne kamen zo srdca. Je to ale hrozne vidiet,kolko inych deti trpi,ktore za nic nemozu,je to nespravodlive.
My sme boli s Martinkom hned po narodeni na vysetreni vo Wilhelminenspital v Kinderklinik. Mozno som uz niekedy predtym spominala, ja som rodila v Hanusch-Krankenhaus. Vsetko bolo super,lekar,Hebamme,cely personal, okrem detskej lekarky,ktora vysetrila deti po narodeni.Ta mi vtedy na druhy den po porode uplne surovo povedala,ze maly ma asymetricku tvar,nakrivo oci a ze sa jej to celkovo nepozdava a poslala po prepusteni z nemocnice na ultrazvuk hlavicky. Pritom nic blizsie mi k komu nepovedala,ziadne upokojujuce slova. Mam sice zapalene obidne ocka po porode,mal ich stale zatvorene a ked som sa jej na to pytala,ze ci mu nedaju nejake kvapky, tak povedala ze nic netreba,ze neskor sa uvidi. Tak som celych 5 dni v nemocnici bola zdeprimovana,nevedela som na com som. AZ ked sme prisli na tu Kinderklinik do Wilhelminenspital,tak detska lekarka mala uplne iny pristup,hned ma ukludnila,ze vsetko bude v poriadku,martinkovi spravili vsetky vysetrenia a vsetko bolo v poriadku. A je zdravy ako rybicka- samozrejme,ze mal asymetricke ocka,ked mal zapal spojiviek aj kutikov,cele to mal opuchnute a ked infekcia presla,vsetko bolo OK. Zase som sa rozpisala,ale chcela som len povedat, aky je dolezity ludsky pristup lekarov. Ta detska lekarka v Hanusch je tam nadalej,hlavne preto iden tentokrat do inej nemocnice.

viedencanka
17. apr 2008

Maya- kolko presne ma tvoj Samko? Podla fotiek vyzera dost velky,ale myslim ze si pisala 3 a pol roka?

jasterka
17. apr 2008

Ahoj Viedencanka-sirup sa vola Prospan-Hustensaft,odporcili my ho v lekarni a obvodna ho odobrila,a dali my aj caj priamo v lekarni,tiez je tam pisane ze ho mozu aj tehulky,vola sa Husten-Bronchialtee,od firmy Mag.Kottas.
ale cito je ucinne aj pri tvojej astme neviem,snad ti poradia v lekarni.

viedencanka
17. apr 2008

Bejby- presne ako pises, na Sk je vsetko v skolstve dost prisne a preto- az na vynimky - sa dosahuju aj celkom dobre vysledky. Ja som tu uz niekolkokrat kritizovala taliansko,ale neda mi nenapisat,co sa tyka napr. hygieny a tiez vzdelania: v talianskych skolkach sa deti neprezuvaju!! Jednoducho rovno z ulice pridu dovnutra,spinavymi topankami zaspinia dlazku,potom si tam polozia hracky atd...Vynimka je len ked snezi alebo prsi,vtedy si musia doniest nieco na prezutie.2./ dokonca v sukromnych skolkach,kde si vsetko zaplatis,deti nemozu mat oblecene kosele,lebo maju gombiky a keby sa zaspinili,ucitelke by dlho trvalo kym by ich prezliekla...Pre dieta moze rodit prist len presne v danom case,kedy ucitelka vsetky deti vypusti naraz. Keby prisleil o pol hodinu skor,musi pockat,lebo ucitelku by to vyrusilo,keby musela zvlast jedno dieta vypustit z triedy...Nehovorim o tom,ze jedalnicek v skolke-obed pozostava kazdy den z ich pasty-cestovin- a potom sa cuduju,ze deti su od malicka obezne...Som naozaj rada,ze Martinko chodi do skolky tu v Rakusku- aspon v jeho skolke velmi dbaju na hygienu,cistotu a poriadok,ucia ich upratat si po sebe a slusne sa spravat.

Wienika- co sa tyka pohybov,zatial citim len take jemne hladkanie-bublanie, ale je to len obcas a naozaj velmi jemne.

viedencanka
17. apr 2008

Dakujem Jasterka,spytam sa a to v lekarni.

jasterka
17. apr 2008

Maya-urcite ti nieje prijemne taka ucitelka,ale maly sa nestazuje,takze sa stym vie vyrovnat,a v zivote bude -bohuzial ☹ stretavat aj taketo typy,ale myslim,ze deti vydrzia viac ako si myslime 😉

maya01
17. apr 2008

Viedencanka,maly bude mat v juli 4 roky.
On je velmi velky,najväcsi v triede,od vsetkych deti tak o hlavu väcsi,veci mu kupujem na 5-6r.
Neviem po kom je az taky velky,moj muz nie je sice maly,ale nie je to ziadny basketbalista a ja tiez nie.
Ale on sa aj narodil dost velky a pamätam si,ze on mi za prvy mesia pripral skoro dve kila! Moja mamina,ked ho po tej dobe videla,si myslela,ze nam zamenili dieta 😀
A ja mam velmi dobre skusenosti s homeo liekmi. Malemu som davala sirup proti kaslu (Stodal) a kasel mu pekne presiel a ja ked som bola tehotna som tiez uzivala proti bolestiam hlavy a aj proti nevolnosti. A pomahalo mi to.
Viedencanka a uz mate aj mena vybrate?

viedencanka
17. apr 2008

Maya- tak Samko je o 3 mesiace starsi od Martinka. Ja kupujem tiez na 5-6 rokov. Topanky ake mate cislo? My 30.

S tou ucitelkou v skolke- nadavat im do hotentotov by si naozaj nemala dovolit. Nastastie sa Samko nad tym nepozastavuje.

maya01
17. apr 2008

No my mame tiez 30.
Tak potom aj Martinko je tiez riadny chlapisko.
No nemali by im to hovorit,moja maminy uz chcela napisat aj na spravu mat.skol,ale hovorila som jej,ze si este na neho zasadnu a ved uz tam nebude chodit dlho,tak nech nema zle spomienky na skolku. Lebo on tam rad chodi a nikdy mi nerobi sceny,ze nechce ist.

bejby29
17. apr 2008

Viedencanka - to je pravda, niektori lekari su uplne neohladuplni, nastastie je Martinko v poriadku..

maya01
17. apr 2008

Kocky,prajem Vam este pekny dnik.
Utekam uz domov.
Pa

wienika
17. apr 2008

viedencanka, fakt streptokoka? no pekne, este ze ti to zistili skor, pocula som, ze to moze byt nebezpecne pre babatko. v 35tt by sa malo urobit vysetrenie.....mne ho nerobili, ale nabuduce nebudem riskovat a poziadam o to vysetrenie. chvalabohu je matko zdravy a chlap ako hora.
prajem vam vsetkym pekny vecer, idem pracovat.....papa

silvia2406
18. apr 2008

ahojte dievcata 🙂
kde ste sa vsetky stratili, alebo uz vikendujete? 😉
ja som dnes bola u zubara, dufam, ze je to posledny krat do porodu, lebo ja sa zubara bojim ako cert svatenej vody 😅
zaroven mam dobru spravu z diplomovej prace mam A-cko, comu sa veeeeelmi tesim, uz len zostatnicovat a mam to vsetko za sebou. 😝

jasterka, stillkissen je naozaj suprova vec, ja som ho kupovala kamoske ako darcek a ona si ho nevie vynachvalit, ja si ho urcite zaobstaram uz niekedy teraz, je to vraj aj pre dobry spanok maminiek, ked je brusko uz trosku vacsie. 😉

tina, velmi sa tesim, ze kontrola srdiecka dopadla dobre. 🙂

bejby, drzim palce, urcite tieto posledne mesiace musia byt namahave, ale ten koniec urcite bude stat za to 😉

viedencanka, snad sa ti skoro ulavi. inak nevedela som, ze homeopatika mozu vyvolat taku alergicku reakciu 😒 budem si na to musiet davat pozor, pretoze ako som tehotna, mavam alergicke reakcie na hocico 🙄

babulky, prajem vam krasny vikend plny slniecka 🙂

wienika
18. apr 2008

caute babule...kde ste vsetky? ze by uz odcestovane? ja idem az zajtra do blavy, dnes este mam nejaku pracu. uz sa tesim, lebo som nebola dva tyzdne 😉

zasa som dost smutna, lebo lea nechce znova jest, zje strasne malo, mam problem do nej nieco dat. jedine , co ako tak zje je obed, aj to nie vzdy to mnozstvo, co by mala. ovocie a kasicky absolutne odmieta, casto ide spat nenajedena...som z toho dost nestastna, ani neviete ako zavidim maminam, ktorym deti pekne papaju..... ☹

tak prajem vsetkym pekny vikend a oddychnite si..... 😉

ronnda
18. apr 2008

pekny vecer, tak se konecne hlasim, trochu nas ted doma zlobi technika. chci vas jen pozdravit pred vikendem, my tentokrat necestujeme a zustavame tady.
silvi - gratuluji k diplomce! statnice jiste zvladnes levou zadni 😉
wienika - to me mrzi, ze lea porad tak malo papa, bohuzel nevim co ti poradit, my s jidlem problemy nemame. treba ji v blave bude chutnat lip.
tak si odpocnete a nacerpejte sily!

lieska
20. apr 2008

Caute babule! Tak aj ja sa pridavam, zasa sa nevyjadrim ku vsetkemu, lebo by toho bolo strasne vela!

S nazorom na jaslicky suhlasim, podla mna to je uplne v pohode a ja na tom nevidim nic zleho dat dieta do jasli! Tiez aj z vlastnej skusenosti a skusenosti mojich surodencov!

Maya, to by urcite nemali ucitelky v skolke tak rozpravat detom, ale presne ako pise jasterka .. aj ja som toho nazoru, ze dieta si musi zvyknut, ze v zivote postretne aj blbcov! Ja napr. strasne neuznavam, ked do skoly za kazdu sprostost bezia rodicia a hadaju sa tam s ucitelmi akosi to alebo ono dovolil. Ja ked som nasim povedala, ze si niekto na mna "zasadol", tak ma len povzbudili, ze sa mam dobre ucit a zvykat si na to, ze "zivot neni pericko"!

Ten Stillkissen je aj podla mna super vec, videla som to u kamosiek aj u segry, vsetci to velmi vychvaluju!

Homeopatika: ja ich mozem, ale nie vzdy nejak zazracne reaguju. Vseobecne som naklonena tejto forme liecby, ale nedoverujem jej 100%. Napr. som si, ked som este nevedela na 100% ci som tehu kupila homeo proti bolestiam hlavy (kedze som ich mavala dost casto, teraz nejak nic ... klop klop klop). A kedze som citala aj take, ze by ich tehulky nemali, tak som sa na to radcsej spytala a ta magistra mi to potvrdila, ze sa tehotnym neodporucaju!!! Tak neviem ....

Silvi, gratulujem k diplomovke! Kedy mas tie statnice? A co budes potom robit (po materskej). Myslis, ze najdes nejaku pracu v svojom obore aj vo Viedni???

Wieni, s tymi Turkami mas pravdu ... podla mna ich je tu uz strasne vela a ja byt rakusan, tak mam "Nase voll"! Ved kopec ich ani nevie po nemecky... Ja ked idem cez Vieden tak mam dost...ved tam uz pomaly nie je bieleho ani vidiet! Tiez nie som xenofob, ale uz to pomaly vyzera ako v Istambule tuna!
To len akoze viem pochopit tvoj postoj! 😉

Aj ked aj my budeme vzdy cudzinci ... ale ja tu cely zivot ostat nechecm aj tak!

Pa babule, idem obedovat! Chi chi! O tretej!

bejby29
20. apr 2008

Caute kocky, asi si vsetky uzivate krasne pocasicko, mne tu bola mamina s nevlastnym ocinom a dnes odchadzali 😢 Je to super mat ich tak blizko. Dnes sme boli v Grobe na pecenu hus a pstruha, mnam mnam. Je to tam krasne, SK sa uz tak pekne meni.. A ta zelen mi tu chyba..
Som sa strasne vytocila tento vikend, prisli nasi a sme sedeli na balkone a normalne sme sa rozpravali, ani hudba nic, len normalna konverzacia a zrazu doleti taky sused, ze sme hlucni a ze mame dodrziavat pravidla (to nebolo ani po deviatej a boli sme naozaj ticho), ze tu mame respektovat ludi atd... Ok tak sme zacali uplne potichucky rozpravat a zacal na nas z balkona robit psssssssst a nakoniec dosiel este raz, ze proste na balkone sa rozpravat nemozeme, lebo on ma pod nami spalnu a nemoze spat (bolo osem hodin vecer). A vcera nam prisiel este dvakrat zazvonit, ze nam vysvetli pravidla, uplny debil, 4 krat nam zvonil za 24 hodin!!! 😠 Nepoviem, keby sme trieskali, robili ozraty nejaku party alebo pustali nahlas nejaku muziku, hadzali mu spaky dole, atd ale aby sme sa nemohli na balkone rozpravat vo vlastnom byte - vsak to je chore!! Ja sa ho normalne bojim, lebo on naozaj vyzera ako nejaky psychopat kocky.. Uplne som znechutena, lebo ked si pomyslim, ze sa mi zachvilu narodi malicka a bude plakat a on mi bude stat za dverami kazdych 5 minut tak co potom.. Moj priatel bol prec aj s nevlastnym ocinom a on tu bol medzitym dvakrat a to sa nam postavil medzi dvere, no proste hnusny pocit.. Moj drahy mu potom isiel vynadat, ale ten debil neotvaral, asi sa robil, ze nie je doma. Tak sme kupili retiazku na dvere a este raz mi bude zvonit pri dverach tak naozaj asi zavolam policiu, ze ma otravuje.. Stretli ste sa uz s nejakym takym debilnym susedom alebo susedmi??

wienika
20. apr 2008

dobry vecer dievcence..... 😉
aky bol vikend? ja super, dnes cely den v zahrade, aj lea, taka bola happy, ze ani spat nechcela od vzrusenia. strasne sa jej vonku pacilo, ved bola skoro cely den na vzduchu, co sa jej este nikdy nestalo- asi bola ja priotravena, lebo nevedela zaspat 😉

uz som zasa vo viedni, ale len na par dni, lebo manzel ide v stredu na sluzobku a ja tu nechcem byt sama, tak budem do soboty v blave...asi uvidim prvy krat ordinaciu na velkej obrazovke 😀 ale dvakrat budem musiet odbehnut sem kvoli robote, ale len na otocku, takze pohoda.....

baby tehulky, ja by som s tymi homeopatikmi neriskovala, ja som v tehu nebrala nic a to som mavala hrozne bolesti hlavy, ale vydrzala som. akurat som si kupila v lekarni nejaku mast na spanky proti migrene, ci pomohla ani neviem, ale asi ano-trosku 😉 skuste to vydrzat, nevieme ake svinstvo to moze byt a urcite existuju aj normalne lieky, ktore mozu aj tehulky, len sa treba popytat...... i ked asi vsetky medikamenty su svinstvo 😖

bejby, to je teda pruser s tym susedom, my mame tiet jednu blaznivu susedu a tiez sa jej troska bojim, aby malej nejako neublizila...robi nam dost napriek, moj muz uz na nu volal niekolko krat policiu, lebo tyra svoje dieta....pocujem cez steny ako plakava obcas a krici, ze nechaj ma a tak....smutne...uz som ho vela krat videla v noci sameho vonku, nikdy nema kluce od brany, vzdy nam zvoni..taky chudacik chlapec....zatial sa nic nestalo, ale nie je mi vsetko jedno...
on je asi urcite psychopat a to uz co bude robit, ked bude malinka plackat aj v noci, bude vam zvonit? nech mu tvoj priatel raz a navzdy vysvetli, ze nic zle nerobite, ziaden bordel a ked bude robit problemy,tak vy na neho zavolate policiu, ze vas obtazuje.....ved nocny klud sa rata po desiatej vecer, takze nech drzi hubu...len sa nedajte..este aby ty si mala teraz stresy z nejakeho psychaca...to uz vobec teraz nepotrebujes....neboj, on sa stiahne....a bude rad, ze je rad....drzim palce.....

inac baby...co dalsie stretko? teraz,ked zacina byt aj tak pekne, mozme vymysliet aj nejaky park....coooo???
este by mohlo prist viac tehuliek a aj maya, ak by sa dalo....mozno keby cez nejaky vikend.....
tak pekny vecer...papa

bejby29
20. apr 2008

Wienika, ja take skusenosti so susedmi nemam, vsak my sme vzdy vychadzali dobre a vobec sa mi to nepaci, ze sa vo svojom byte budem musim citit ako vazen. Moj priatel povedal, ze ak to takto pojde dalej tak zavolame policiu, no a prinajhorsom sa odstahujeme.. Ak mi tu bude zvonit kvoli malej tak ja neviem 😢
S tou tvojou susedkou, ak tyra syna, tak zavolajte na nich nejaku socialku, velakrat to zle dopadlo, ze dieta aj umrelo, lebo ho rodicia utyrali.. Chapem, ze ti musi srdce trhat, my sme mali na SK takych susedov tiez a maly spal u nas zoparkrat, hrozne.. Ich otec sedel 15 rokov v Leopoldove za vrazdu, no potom ho prepustili a jeho zena ho zobrala naspat a ich tyral, hlavne nevlastneho syna.. Hroza, nakoniec isiel do detskeho domova maly, lebo ten psychopat by ho zabil..
Prajem vam pekny vecer a to stretko by bolo super napad

maya01
21. apr 2008

Dobre ranko babulky,
tak ako ste vsetky vikendovali?
U nas vikend super,ale velmi rychlo ubehol ☹
Tak uz sa tesime na ten dalsi.... 😉
Stretko by bolo super,tak ci tak musim ist v najblizsom case do Viedne.
Tak nieco vymyslite 🙂
Pekny a slnecny dnik.
Zatial pa.

tinavieden
21. apr 2008

ahoj bambulky. Tak ako sa mate?My celkom fajn az na to,ze Leni mala vcera vecer horucku a dost kasle ☹ takze pojdeme dnes ku doktorke a dufam,ze sa coskoro vyzdravie.
Inak v baby therme v Lutzmansburgu bolo super, odporucam.Je tam ozaj vsetko pre deti, dostanete kocik, su tam automaty na alete prikrmi,super stillraum,bazeny pre baby no proste vsetko pre baby.Malej sa velmi pacilo a uz vie dokonca plavat v kolese 😀 je odvazna. Uz mame aj prve vysvedcenie z kurzu plavania 😀 tak ho hned vyvesime na stenu.
Leni sa zo zaciatku moc plavanie nepacilo a teraz ku koncu bola jedna z najlepsich 🙂 ako jedna z mala sa uz vedela udrzat v kolese sama a pekne si plavala a vobec sa nebala no odvazna je kocka nasa 😀
A co to tu citam planuje sa nejake stretko?No rada by som sa pridala ak sa to stretko zmakne do 1.maja lebo potom ideme na 2 tyzdne k mojej mamke do LM a bolo by mi luto keby som sa stretka nezucastnila ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre