Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
30. apr 2008

Ahojte kocky,

ako tak citam,tak na stretku bolo super.
Dufam,ze na buduce nam to uz konecne vyjde.

Bejby,si uz ok,alebo este stale boli,boli? Setri sa.

Skoda,ze nemate fotky,ale ved na buduce uvidime live 😉
Uz teraz sa tesim.

Pekny dnik.

wienika
30. apr 2008

caute kocky...
tak ako sa dnes mate?
maya, co tvoj notebook doma? uz funguje? inac vcera si bola velmi dlho v robote, asi mas toho dost, ze?

bejby, ako chrbatik? dufam, ze lepsie a ze nie si v spitali...

ronnda, co noci...teploty su snad prec....ozvi sa ak budes mat cas...
twix, to je fajn, ze laura nema nic vazne, inac to fakt moze byt z latky....
veru, vcera som si pri ordinacii aj poplakala....smutny diel..ale mam pocit, ze teraz su vsetky take depresivne, ved kazdy jeden co tam je ma nejaky problem.... 😒

no, idem nieco robit, kym lea spi, asi varit....no moc sa mi teda nechce 😖

ale nie, konecne si precitam evu a emmu.... 😀

tak pekny den zatial..... 😉

silvia2406
30. apr 2008

ahojte babule, tak ja si robim prestavku medzi ucenim a vas nikde 😨 kde ste? ale pri takomto peknom pocasi asi vonku. 🙂 no co uz, snad sa ozvete vecer, prajem vam pekny den 🙂

viedencanka
30. apr 2008

Ahojte,
tak my sme vsera s Martinko zostali v parku az do pol siestej,popreliezal vsetky preliezky a potom sme sa pobrali domov.Ked sme isli domov,pytal sa ma,ze ako sa volali tie dve male dievcatka...
Ja mam nadalej uplne zapchaty nos a kasel,zatial tie homeopatika zaberaju len proti kychaniu a svrbeniu oci,budem musiet zabehnut asi do llekarne po nieco ine,takto to uz nevydrzim.

Twix- aj moj Martinko ked mal par mesiacov, sa z nicoho nic vyhadzal a dostal aj ekzem, a predstav si,bolo to pravdepodobne z pracieho prasku a tiez z jednej ciapky.ked som obidvoje vymenila,po par dnoch vsetko preslo.Odvtedy na pranie pouzivam len hypoalergenny prasok Lovela,nevonia sice po nicom,je to bez parfemov,zato sme zdravi..

Dnes som sa pustila po veelmi dlhom case spravit konecne Steuerausgleich-za poslednych 5 rokov- je to take nezazivne vyplnovanie,ale mali by mi vratit dost penazi,kedze som v tom case bola aj na materskej.

Bejby-ako prezivas? Uz pocitas dni? A mozno sa narodi skor a budes to mat hned za sebou. Ozaj davas si epidural?

viedencanka
30. apr 2008

Silvia,ktory den presne mas statnice?

Wienika- aj ja sa tak nerada pustam do varenia,pre mna to je strata casu...Tento tyzden sa stravujem zdravo- vcera som si spravila len varenu zeleninu-sparglu,brokolicu a karfiol,nastruhala na to parmezan a k tomu salat z cerstvej zeleniny.dnes v tom pokracujem.Ja mam stale chut na take vydatne vyprazane jedla,to je hrozne,v poslednom case sa ale krotim a jem vela salatov,len 1-2 krat do tyzdna si doprajem co si zaludok zaziada.Hned sa aj citim tak lepsie,nie som az taka unavena a mam hlavne dobry pocit..

silvia2406
30. apr 2008

ahoj viedencanka, co sa tyka terminu, tak stale neviem. na katedre maju stale cas. su naplanovane 3 statnicove tyzdne od 12.5. do 31.5., kedy pojdu externisti stale netusim, mozno prvy a mozno posledny tyzden. 😠

som rada, ze vam stretko vyslo a aj pocasie vam prialo. dufam, ze na buduce sa uz k vam pripojim. 🙂
inak dakujem za tip na veceru 😀 ja uz neviem, co si mam varit a toto znie naozaj dobre, takze odkukavam 😅

wienika
30. apr 2008

viedencanka, tak martinkovi sa pacilo v parku, ved tam bolo vela deti....strasne bol vcera zlaty ako si sadol k tym chlapcom....na zjedenie.... 😉 mas ozaj stastie, je to velmi dobry chlapcek, tak nech ti robi len radost...a este som bola prekvapena, ke som sa ho opytala, ci mi pozicia bicykel, tak mi ho hned dal....to vacsinou deti nerobia..... 😉
ja som v tehu tiez jedavala len same zdravosti, ale uplne nasilu, lebo tak jak som pred tym zboznovala salaty, tak mi vobec nechutili....ale teraz zasa si ich robim casto....ale najradsej mam jeden kuraci, robia ho v parku v starom AKH-cku...mnam..raz, keby sme sa tam stretli, tak musis ochutnat......inac tam je tiez pekne, su tam hojdacky, preliezky a hlavne restiky a kaviarne....co teraz vela vyuzivam, ked sa s niekym stretnem, ze sedime vonku...

ozaj a ten stuerausgleich by som si mala tiez spravit..vyznas sa v tom? raz som si to dala urobit, ale este v roku 2005 za rok 2004 a dali my naspat vyse tisic euro....cize, ked som od februara minuleho roku na materskej, to znamena, ze by mi mali nieco vratit tiez? ja absolutne netusim ako to funguje....

wienika
30. apr 2008

silvi, tak uz sa ti to blizi...a aky budes mat vlastne titul? 😉

bejby29
30. apr 2008

Caute babulky a brusina, tak som sa dotiahla ako tak z postele, trosicku to povolilo, ale naozaj len trochu ☹ Idem do sprchy a potom do nemocky, uz to nevydrzim.. Nech mi nieco daju, nech uz aj porodim, ale ta bolest je hrozna.. Este sme aj poriadne nastvani s drahym lebo v pondelok dal auto do servisu a uz ho mal mat hotove vcera rano a stale sa na nieco vyhovaraju 😠
Idem kocky, mam na prd naladu a hlavne sa snazim moc nesediet.. Prajem vam krasny dnik.
Ozaj Wieni, ako mala?? Uz papa?
Viedencanka, davam epidural, uz som rozpravala s anesteziologom, mam este vyplnit nejake tlacivo a musim to tam dnes zaniest.. Ja neznasam bolest. Mam velky respekt pred nasimi starymi matkami, ako to vsetko zvladli..
Inak, hroza s tym incestom, nie??? Az mi husia koza naskakuje

silvia2406
30. apr 2008

babulky, tak moja prestavka konci 😎 tesi ma, ze uz to dlho nepotrva a budem si moct uzivat babatko a vsetko s tym suvisiace. boooze ono to tak rychlo uteka, este si pamatam, ked som si nahadzovala profil, ze 5tt, a teraz mi tam svieti 15-tka. 😨

wienika, ak sa mi podaria statnice tak budem Magor, teda Mgr, teraz som este stale blbec (Bc), no nenavyberas si 😀

ronnda
30. apr 2008

ahoj holky, je mi lito, ze jsme se vcera prochazky nemohly zucastnit a taky jsme prisly o namluvy s martinkem 😉
nicole je od vcerejska od vecera zatim bez teplot, ale neni to porad ono, ma cervena ocka, vcera zase skoro nic nepapala ani nepila, rano jen jogurt a odpoledne ovoce, pak jen mlicko v noci - wienika - uz ti rozumim, jak jsi z toho nestastna, kdyz ti lea nepapa, je to vazne utrpeni, a to ja jsem zatim v klidu, protoze nicole ma dostatecne zasoby spicku 🙂
v noci spala trosku lip, budila se co dve hodinky s placem, ale dnes dopoledne si uz chvilku hezky hrala, uz se umi sama posadit a uz i leze a neplazi se po brisku jak doted, tak je to pro ni zase novinka, tak ji to bavi.
zoubek zatim zadny nevylezl a ani tomu v pusince nic nenasvedcuje, jen si porad strka rucky do pusinky a nekdy u toho place.
no tak to byly moje maminkovsko-miminkovske starosti, ale ted ditko spi, tak potrebuji trochu vypnout. varit nebudu, to nejspis az vecer...
vcera se nasi zname narodil chlapecek - viedencanka - rodila v KH Hietzing, zitra ji pujdeme asi navstivit, tak se tesim, ze tam budu jako navstevnik a ne jako rodicka, jako posledne 🙂

bejby - tobe uz se to taky krati, no a s tema bolestma, snad ti v nemocnici pomuzou, urcite to neodkladej a jdi tam.

wienika
30. apr 2008

bejby, tak drzim palce....ides do goldenes kreuz-u? a budes tam aj lezat? ak by si ta tam nechali na par dni, tak by som ta prisla pozriet, aby ti nebolo otupno 😉 ....ale iba ak by ti to nevadilo, samozrejme...predsa len este sme sa nikdy nestretli 😀
epidural je super vec....ja by som uz ani inaksie rodit nechcela.....

silvi, tak ty budes magor, myslela som si....a ak je niekto bc, tak som to ja 😀 a urcite nie ty...obdivujem kazdeho, kto studuje vysoku skolu...ja som bola na to strasne leniva a hlavne som chcela pracovat hned po maturite....takze klobuk dole 😉

ronnda
30. apr 2008

jejda, tak jsem tu prave zjistila, ze jsem Blbec - jako Bc., tak ted uz je mi jasne, proc mam nekdy takove divne stavy 🙂
ja jsem pri porodu epidural nemela, ani nevim proc jsem nechtela, asi jsem si to chtela zkusit jake to je 🙂 na bolesti se taaaaaaaaaak rychle zapomene. pri dalsim diteti bych byla mozna zbabelejsi a sla do toho, ale to u nas nejspis nebude 😉

wienika
30. apr 2008

jej ronnda, tak to je fajn, ze je nici uz lepsie...a uvidis zachvilu ti bude aj znova papat...coho sa ja asi nedozijem... 😢 teraz ju vobec nenutim, ak, tak len mliecko, dnes som jej urobila rohlik s maslom, tak sa v tom trosku porypala....
a tebe uz stvornozkuje, to je super...lea uz vie byt na 4 ale este len tak peruje a ked chce niekam ist, tak sa rozpleskne a plazi sa 😀

ronnda
30. apr 2008

wienika - tak presne tak to bylo u nas s tim plazenim, pak najednou zjistila co s tema nozkam a uz to bylo. ale nekdy, kdyz si neni jista, tak sup na brisko a plazeni je pro ni jistejsi. jinak krasne se ji leze na parketach.
s tim papanim asi opravdu nema cenu nutit, taky jsem to zkousela, ale byl to jen zbytecny plac a jidlo vsude kolem. ale u nas je to neco jineho, nici je normalne jedlik.

tinavieden
30. apr 2008

ahoj bambulky.Tak vcera bolo na stretku fajn aj ked sme boli len tri ale dufam,ze sa nabuduce stretneme viacere.
A musim aj Ja povedat,ze ten Martinko je ozaj fesacisko 😉 a velmi dobry chlapcek. Viedencanka obdivujem Ta ako to s nim sama zvladas bez manzela a ktomu este tehotna.No klobuk dole.
Ronda super,ze je Nicol uz lepsie nie je nic horsie ako chore dieta. Tebe sa uz plazi nasa Leni je pohodlna ona este neplazi ale zato je silna a stoji na nohach, myslim,ze bude coskoro chodit no to bude zabava 😀

wienika ako si vcera dosla domov?Stihla si vsetko nakupit?My sme prisli domov okolo 17.15 a muz mi oznamil,ze musi ist do prace surne ho potrebuje takze sme boli sami ale zato je dnes cely den doma tak mam troska cas na internet 😀

Zajtra ideme k mojem mamke do LM na 2 tyzdne tak sa strasne tesim.Hlavne na oddych.Moja mamka malu zboznuje a Ja ju dostanem len na kojenie 😉 takze budem mat cas pre seba, kadernicka atd.

Tak babenky lucim sa s vami a ozvem sa az o 2 tyzdne v LM nemame internet ☹
Bejby a Ty mozno aj porodis kym sa vratim. Tak drzim palce nech vsetko dobre dopadne a aj ostatnym tehulkam nech vsetko dobre prebieha.
Pekny dnicek

maya01
30. apr 2008

Fuuuha,tak clovek si odbehne na obed a vy tu popisete romany.... 😀

Vcera Vam bolo ale super.

Wieni,notbook uz konecne opraveny,dnes mi volali. Ale pojdem ho zobrat az v piatok,lebo tu nemam tasku nan.

Zajtra je sviatok,huraaaa budeme doma.

Bejby,tak tebe nezavidim tu bolest.

Tina prajem stastnu cestu na Sk a oddychni si.

viedencanka
30. apr 2008

AHojte,
Wienika-ten Steuerausgleich sa ti vyplati,ak si za minuly rok,ked si uz bola na materskej,mala este aj nejaky iny prijem.Ale najlepsie je to spravit nasledovne:vyziadaj si od Finanzamtu PIN na Finanz Online.Mne to pred par rokmi poslali doporucenou postou. No a potom mozes na stranke www.bmf.gv.at spravit login, tam uz pod tvojim Versicherungsnummer najdes presnu vysku prijmov ake si mala, a online vsetko posles.Mozes spravit aj Vorberechnung-hned ako vsetky udaje zadas,ci to vypocita,kolko Gutschrift dostanes,pripadne ci musis nieco doplatit: keby ti napr. niekde vyslo ze musis doplatit,nemusis to odoslat a nic sa nedeje,to maju dobre vymyslene.Ja som si inak informacie ziskavala cez Arbeiterkammer na Steuerrecht,tam boli velmi mili a ochotni.Co napr. mozes odpocitat z dani: ak mate byt v osobnom vlastnictve a dostavate od Verwaltung take rocne zuctovanie,kde su casto zahrnute aj Sanierungskosten pripadajuce na vas byt / ak na dome bolo nieco opravovane,oni to podla poctu bytov rozpocitaju); ja som si odpocitala tiez naklady na moj notebook a internet,kedze som ho (pokial som chodila do prace) pouzivala aj pracovne atd....Prepac za tie vsetky nemecke slova,ale momentalne ma nenapadli presne slovenske ekvivalenty.

Ronnda- tak je super,ze Nici je uz lepsie, a nech sa uz tie zubky ukazu,nech si ich nenechava len pre seba...
Potom mi prosim referuj,ako bola spokojna tvoja kamaratka a aku mala Hebamme..
Ja tam mam dalsi termin 9.6., ale to som si prave uvedomila,ze ten tyzden budeme v Taliansku na tej svadbe,tak tam musim zavolat a zmenit to,dufam ze to pojde.

Bejby- ja som pri Martinkovi epidural nemala,nejako som sa vtedy o to moc nezaujimala,ale ja som mala v pohode porod,mne dali vyvolavacku a potom to slo uz sup-sup,trpela som asi tak 10 minut. Ale teraz na 2. porod o tom rozmyslam,lebo ak to ma trvat dlho,tak to pri mojej sucasnej kondicii asi nezvladnem...

Tinavieden-tak si to uzi doma a oddychni si a nazbieraj zase nove sily.

Ja o chvilku balim,dnes ideme do Bratislavy a zostaneme az do pondelka. V sobotu mame velky program- bratislavsky majales- je tam program pre deti na cely den-koncerty,babkove divadla atd. uz len aby pocasie vyslo.

maya01
30. apr 2008

Videncanka,maly sa urcite potesi takemu programu.
Prajem Vam krasny,predlzeny vikend.

maya01
30. apr 2008

Kocky,utekam ja uz domov.

Prajem Vam vsetky pekny,volny den.
Stale mam pocit,ze dnes je piatok.

Tak si to uzite a dufajme,ze pocasie bude slnecne a nebude prsat.

Pa

wienika
1. máj 2008

caute baby...dnes tu nikto nebol? to ste vsetky oslavovali prvy maj.....spravne..... 😉

ja som dnes odviezla malu mamine a rano mame skoro budicek, uz od 4.30 a letime na vikend do pariza....inac bude tam prsat, ved preco nie..... 😒 ale aj tak sa tesim..pariz bol vzdy moj sen..... 😉
dufam, ze to prezijeme v zdravi a stasti 😖 ...neviem,ale odkedy mam malu, mam vacsi strach zo vsetkeho....

bejby si este cela??? a co chrbat?

tak prajem pekny vecer a opatrujte sa.....papa

maya01
2. máj 2008

Dobre ranko kocky,

juuuuuj Wieni,Vam bude teda super. Hned by som s tebou menila. Poriadne si to uzite a nech Vam to pocasie vyjde. Mozno sa umudry....

A my sme chori,Samko dostal ovcie kiahne 😖
Dufam,ze to vsetko dobre zvladneme.
Dnes som este v robote,ale od pondelka budem s nim doma.
Uz mam konecne aj notbook,tak budem moct pisat aj z domu.

Bejby,vsetko ok?
Daj o sebe vediet.

Pekny den.

jasterka
2. máj 2008

Ahojky,akurat som docitala ,co ste stihli popisat a este sa aj stretnut,ja som tento tyzden ledva prezila 😖
stale neco vybavit a okrem toho sa mi vratili nevolnosti a zvraciam. ☹ Dufam,ze uz mam to najhorsie za sebou,v nedelu mame ist na navstevu,baby poradte ,co tak potesi rocneho chlapceka,s cim sa uz hraju take deticky,ja nem predstavu 😅

Inak bola som v pondelok a v stredu v nemocnici na tom Nackenfaltenmessung,vsetko o.k,tak sa mi ulavilo 🙂
A vybavila som si Freistellung, dali mi len na 6tyzdnov
tak neviem,ci to je tak bezne ,alebo ci si myslia,ze sa v 5mesiaci vratim robit 😕
som stoho trosku zmetena.

jasterka
2. máj 2008

Wieniku uz moj pozdrav nezatihne,napriek tomu jej s celeho srdca zelam nadherny vikend v Parizi.
A vam vsetkym tiez,nech uz ho travite kdekolvek. 🙂
A bejby drzim palceky ,nech uz ma vsetko bezbolestne za sebou. 🙂

silvia2406
2. máj 2008

ahojte dievcata 🙂 prajem prijemne ranko

jasterka, som rada, ze na vysetreni vsetko dobre dopadlo. 😵 my ideme na dalsiu kontrolu 8.5., teda buduci tyzden, som zvedava ake vysetrenia nas cakaju a ako sme narastli.
mrzi ma, ze sa ti vratili nevolnosti. ja som v 14.-tom tyzdni vysadila duphaston a potom som tiez zacala mat stavy, akoby sa mi to vsetko vracalo, ale nastastie to trvalo len 2-3 dni 😝 vydrz, uz to hadam dlho nepotrva 😉 aj ked viem, ze je to hrooozne neprijemne 😝 😝 😝
s darcekom neporadim, na to su tu skusenejsie maminy 🙂

wienika, prajem vam krasny vylet. mozno sa to pocasie predsa len umudri a vam vykukne slniecko. urobte vela fotiek, aby sme sa aj my mohli pokochat krasami pariza 🙂

maya, samkovi zelam skore uzdravenie 😉

no a ja uz konecne viem termin statnic, 14.5. je moj velky den. tak mi drzte palce, nech to vsetko zvladnem. jaj to moje babo si uzije stresu, tak dufam, ze mu to neublizi ale naopak posilni, vsak toto je viacmenej pozitivny stres, ktory by mal posuvat cloveka dopredu. aspon tak hovoria mudre knizky 😀

bejby29
2. máj 2008

Caute kocky, pekny dnik vam prajem.. Mne sa ten chrbat trosku uvolnil ale stale to je na prd.. V Goldenes mi urobili akupunkturu a este mi dali nejaku injekciu s vitaminami..
Vcera vecer som stala v kuchyni a kychla som si tak zo mna "vyletela" voda a teraz neviem, ci to bola plodova alebo co.. Nebolo jej nejako extra vela ale zas ani tak malo.. Ale spala som normalne, nemala som bolesti. Ako mam baby vediet, ci uz rodim alebo nie??? ☹ Dnes idem o pol dvanastej do nemocky tak dufam, ze si ma tam nenechaju ☹ Este nechcem a malej hovorim ze este e-e-e 🙂
Wienika, dnes pride Eva, prajem Vam krasny vikend v Parizi, zavidime 😉
Mayi, som este ako tak cela, ale uz to pomaly na mna ide..
Silvi, ja mama 14.05 termin, takze pre mna by to mal byt velky den, ale mam velmi silny pocit, ze to bude skor.. Vela stastia, ja som rada, ze to mam za sebou, tie stresy su hrozne 😀
Pekny den, kocky

kulllisek
2. máj 2008

Ahojky holky...omlouvám se, jestli budu otravovat se svým dotazem. Potřebovala bych poradit, kde v Německu nebo Rakousku poblíž hranic s jižními Čechami je nějaký obchůdek s kočárky. Nevíte náhodou jestli něco není ve Freistadtu nebo ve Freyungu, případně Passov nebo Linec? Díky moc... 😉

ronnda
2. máj 2008

ahojky!
wienika - preji nadherny pobyt v parizi a tesim se na dojmy a zazitky

jasterka - super, ze vysetreni bylo v poradku. s tim freistellung si nelam hlavu, ja jsem to taky nejdrive dostala na 6 tydnu, pak mi frauenarzt zase napsal antrag, zase jsem s tim sla k amtsarzt, tam mi to dali zase na 6 tydnu, pak se to opakovalo znovu a uz me nechali doma do konce. oni to u tech nevolnosti davaji na tech 6 tydnu, protoze po prvnim trimestru ty nevolnosti vetsinou odezni. nedelej si s tim ted starosti, uvidis jak se budes potom citit, kdyz ti nebude dobre a nebudes se citit jit pracovat, tvuj doktor ti urcite ten antrag zase vystavi.

bejby - nevim nevim, jestli uz treba prave nerodis... mozna ti uz opravdu unika plodova voda, jeste ze jdes dnes do nemocnice, budes klidnejsi. Drzim palce!

silvi - tak statnice mas za chvilku, mas ted jiste plnou hlavu uceni. Neni to jednoduche, ale pak ta uleva! Pak uz se budes tesit jen na miminko

viedencanka - vcera jsme byli v KH Hietzing navstivi kamaradku, co 29.4. porodila chlapecka. Byl to zvlastni pocit chovat si 2,5 kg miminko, uplne se mi zastesklo ☹ S porodem a peci kolem je tam moc spokojena, Hebamme byla pry takova razna, tak z toho byla nejdriv trochu rozhozena, ale pak se ukazala jako skvela a moc ji pomohla. Stejne tak to bylo u me a jak jsem pak byla za ni rada, ze jednala, resila a vse skvele! Ono nejspis tutu nunu ti v te chvili bolesti asi moc nepomuze. Jinak lezi na normalnim zenskem oddeleni, protoze tam maji uplne plno, tolik miminek! a dokonce ma sonderklasse, jinde nebylo misto, tak si to moc vychvaluje. pusobilo to tam na me moc dobre, je to uplne jiny pocit, kdyz tam jdes na navstevu a ne rodit. jen mi prijde, ze se tam uplne vymenily sestricky za tech 9 mesicu co jsem tam byla ja, urcite jen k lepsimu 🙂

hezky vikend vsem, marodum brzke uzdraveni, studujicim prijemne uceni, rodicim rychly a nekomplikovany porod a tehulkam ne moc zvraceni...

jasterka
2. máj 2008

Ahojky,asi my pomohlo,ze som vam napisala 🙂 a dnes mi je uz omnoho lepsie.

Silvi-mam taku otazku,akoze si vysadila Dupfaston? Mne ho kazal bra doktor dalej,mne to totiz stale vrta hlavou...ked som si vybavovala Freistellung,sa ma ta lekarka pytala,ze ci krvacam,alebo ci mam bolesti,a ja ze nie,a ona ze preco beriem Dufaston,a ja ze odzaciatku tehotenstva,ona ze mam sa opytat doktora,ci to mam brat,lenze ja viem urcie ze ano,lebo mi predpisal dalsie dva balicky,sama si to vysadit nechcem,aj ked sa mi to zda zbytocne brat,len dufam,ze doky vie co robi...
inak si vypytal odomna 50Eu ,ked mi pisal antrag na freistellung.a kolegyka tehulka,rakusanka sa mi smiala,ze to este vzivote nepocula,ze by sa to platilo 😒 ☹ nejako som stoho zmetena...
Inak po tom Nackenfallten mamSono az za 6tyz...tak dlho....musela
si aj ty tak dlho cakat do dalsej kontoly?

silvia2406
2. máj 2008

jasterka, mne doktor povedal, ze budem brat duphaston do cca 14.-teho tyzdna, takze mne skoncilo v 14.-tom tyzdni balenie a po dalsie som si uz nesla 😨 tak teraz neviem, ale ja som presvedcena, ze vravel do 14.-teho tyzdna. ja dufam, ze je to teda v poriadku. myslim, ze vie co robi, ale pre istotu si tam zavolaj, ze do kedy to mas brat.
co sa tyka kontroly, naposledy som u neho bola 8.4. (11t2d) a v nemocnici 14.4., najblizsia kontrola je 8.5. (15t4d), takze su to 4 tyzdne.
u teba to znamena, ze by si ku nemu isla az okolo 19.-teho tyzdna?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre