Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

miriam25
6. máj 2008

bejby29 - no my byvame vo Fürstenfelde, je to asi hodina a pol cesty od Viedne smerom na juh, na Graz.
ronnda - dakujem za privitanie. Pokusim sa v priebehu par dni sem nahodit aj nejake fotky maleho, dufam, ze budem mat na to cas.

bejby29
6. máj 2008

Ronnda, ale nech si tam moc nezvyka uz, lebo maminka ju uz chce pri sebe 😉 Dnes ma zas boli chrbat 😠
Miri a odkial si z SK??

ronnda
6. máj 2008

miriam - tesime se na fotky, to je bezva, ze mas chlapecka, u nas tu prevazuji totiz holcicky, tak shanime zenichy pro nase princezny 🙂
bejby - to ti verim, ze uz bys natalkui nejradeji mela u sebe, brzy uz se dockas. s tim chrbatom je to neprijemne, asi ti nic moc nepomaha ze? ja jsem bolesti zad v tehu skoro nemela, spis jsem mela potize s dychanim, ke konci uz docela slusne, navic bylo horko.
fotky co mas v albumu jsou moc roztomile, mas moc peknou pamatku na malou, kdyz byla v brisku.

nase princezna je dnes dost ospala, uz spi podruhe skoro dve hodiny, to u ni neni normalni, mozna ji tak unavil ten dest, co nas zastihnul venku, byly jsme obe durch mokre, i kdyz mela pres kocarek plastenku, ale vubec ji to nevadilo, nahlas se smala 😀 ja tedy moc ne, nemela jsem totiz destnik 😖

bejby29
6. máj 2008

Ronndi, to muselo byt zlate ako sa ti tam smiala, uplne si to viem predstavit 😀 Taky maly flegmatik, maminka si tam mokne a Nici sa ide popukat od smiechu, no co uz, skodoradost najvacsia radost.. Inak, to bol poriadny dazd, ja si to uzivam po tych rokoch v Spanielsku a tiez som spala a uplne perfektne, mala som otvoreny balkon dokoran.. Krasa.. Ja som velmi stastna, ze nie sme teraz v Sp, lebo tam by som sa zadusila, uz je tam vyse 30 stupnov.. 😝

ronnda
6. máj 2008

bejby - to mas pravdu, ve 30ti stupnovych horkach bys asi nemohla v tomto stavu ani vyjit ven. ted je na konec tehotenstvi takove idealni pocasi.
jeste jseem nemluvila s tou kamaradkou, co dnes v noci porodila, jsem zvedava jak vse probihalo, ona mela prvni porod dost dlouhy, tak doufala, ze u toho druheho to pujde rychleji... mozna ji stihnu i navstivit, rodila tu ve vidni ve wilhelminenspital.

bejby29
6. máj 2008

Cim si mi zeny musime prejst v zivote, vsak?? Ale zas na druhej strane chlap nikdy nebude mat sancu citit to, aka je to krasa mat to malicke stvorenicko v sebe.. A dat zivot..

bejby29
6. máj 2008

Jej tak dalsi Samko 😉

maya01
6. máj 2008

Tak sa to tu riadne rozbieha.
Miriam vitaj.
Ja som tu mala na navstevu kolegynu,aspon nam trosku rychlejsie presiel cas.
To je strasne,ked sa neda s dietatom ist von.
Ale zda sa mi,ze niektore mu uz ustupuju,tak uvidime...
Mozno zajtra ho na chvilku vypustim do zahrady.
Aspon na pol hodinku,lebo sa tu zblaznime.

Bejby,tak mala si dava na cas. Dobre robi,v brusku je jej aj tak najlepsie.

Ronnda,wilheminen spital,tam sme v blizkosti byvali. A bola som tam s malym na infekcnom 😖

miriam25
6. máj 2008

bejby29 - ja som z Nitry a ty? Hej, dalsi Samko, tiez som si uz vsimla, ze tu uz jeden je.
ronnda - No ja som rada, ze som tuto stranku nasla. Naozaj. Aspon nejaky kontakt s babami, ktore su na tom podobne ako ja. No nas maly dufam raz najde svoju princeznicku. Ci uz tu alebo niekde inde, to uz budem musiet nechat na neho. Moji rodicia si tiez nemysleli, ze sa vydam do Rakuska a nezostanem na Slovensku. Ale tak zasa je to blizsie ako keby som sa odstahovala niekam do Kosic... 😒

maya01
6. máj 2008

Miriam aj ja som z Nr. Kolko mas rokov (ak sa smiem spytat 😅 ) A kde si chodila do skoly? Som ja ale zvedava 🤐

miriam25
6. máj 2008

maya01 - no budem mat 25 a chodila som najskor na Beethovenku, potom Na Horku, potom na Gympel a potom na SPU na ekonomicku fakultu a ty?

maya01
6. máj 2008

Tak my sme potom skoro rovnako stare.
Ja som chodila na Tulipanovu,potom na Klokocinu.
Dalej obchodna a potom Fylozoficku,ale chyba mi este rok a neviem ako sa mi ho podari dokoncit 😒
Na Beethovenovu mi chodila dobra kamaratka.
A si s klokociny?

bejby29
6. máj 2008

Dve Nitranky sa stretli, ja mam dobru znamu co uci v Nitre, Alena Drahosova 😉 My mame kusok na Duchonke dom

maya01
6. máj 2008

Bejby,ako sa dnes citis?

miriam25
6. máj 2008

maya01 - No nie my sme byvali na Dieloch,preto ma vlastne potom z Beethovenky prelozili na Horku, lebo to bola nova skola a na Beethovenke mali strasne vela deti. No a ked som koncila Gympel, tak nasi dokoncili dom pod Dielami, este to nie su celkom Mlynarce, ale tak skoro... a potom sme sa tam prestahovali. Wau, naozaj super, ze sme sa tu stretli, nemozem tomu ani uverit.
bejby29 - dobre ze? sama neverim vlastnym ociam. Alenu Drahosovu nepoznam, aspon mi to meno nic nehovori. Kde a co uci? A kedy cakas malinku? Uz sa urcite moc tesis, ze? Aj ja som sa velmi tesila na maleho.
No nic kocky, budem musiet teraz ist, malinky je uz unaveny, musim mu spravit papat a dat ho spinkat. Tak zatial papa

bejby29
6. máj 2008

Tak papa Miri, ja mam termin buducu stredu takze kedykolvek.. Alena uci na zakladnej matematiku, ale neviem na ktorej.. Je to super srandovna zenska 😉
Mayi, boli chrbat zas ale ide to. Dakujem za opytanie. A vy?? Ako sa mate??

maya01
6. máj 2008

My,celkom ok.
Len nuda nas zoziera,uz neviem co mam vymysliet a ako ho zabavit 😒
Tak pevne dufam,ze to nepotrva dlho....
Tak uz len tyzde a mala je tu,vydrz uz to nebude dlho trvat.

bejby29
6. máj 2008

No a prezit porod.. Idem aj ja kocky ta ta, varit veceru ale este sa objavim dnes 😉

maya01
6. máj 2008

Neboj,ked si zvladla tych 9mesiacov,tak porod zvladnes lavou zadnou 😉

miriam25
6. máj 2008

bejby29 - uprimne zelam kazdej babe taky porod, ako som mala ja. Nevedela som, ze uz pomaly rodim, kym sme neprisli do nemocnice. A maly sa narodil hodinu a pol po tom, co sme tam dorazili. A bolesti som mala az poslednu hodinu, takze nie ako niektore, co trpia aj niekolko hodin. Naozaj. Clovek nikdy nevie, ako to bude, ale naozaj ti zelam, aby to prebehlo rychlo a v ramci moznosti co najmenej bolestivo. Neboj, nie sii ani prva ani posledna, ktora to zvladne.
maya01 - a preco musite byt stale doma? nejak som mimo kontextu.

miriam25
6. máj 2008

bejby29 - No naozaj mi to meno nic nehovori. Ale tak v Nitre je veeeeeelmi vela ludi, ktorych nepoznam, ale aj vela, ktorych poznam, no tato Alena medzi mojich znamych nejak nezapada.

maya01
6. máj 2008

Moj maly ma ovcie kiahne,takze sme doma a nemozeme vystrcit ani nos z dveri.... 😖

miriam25
6. máj 2008

Aha... no ale ved aj to prejde. Moj synovec mal ovcie kiahne akurat ked som bola tehotna a behal po vonku ako keby sa nic nestalo. Len sa ponatiaral kremom a to bolo vsetko. Nejak som nechapal, ze preco mu to dovolia, ale tak... nie je to moje dieta... Inak aky je maly Samusko? Poslucha? Ten moj je este moc malicky oproti tvojmu... Ale rastie ako z vody a stale skusa nieco nove... uz len cakam, kedy mu zacnu zubky rast a zacne lozit... to bude pohroma u nas doma.

maya01
6. máj 2008

Polucha ako poslucha 😉
Je dost zive dieta...
Ale pozna hranice,odtial-potial...
Ked este nechodil do skolky,tak to bolo tazsie s nim,ale v skolke sa uplne zmenil ( k lepsiemu)
Ale inak je zlaty.
Take zive dieta....

Manzel sa dal lahko nahovorit na meno Samuel?
Moj bol nim nadseny,ale ked sme isle na Sk a pocul v parku,ze kazda druha mamina krici na svoje diet Samkoooooooooo,tak ho to velmi rychlo preslo,ale co uz mal robit 😅
Nastastie,ze v Rak. to je dost nezvycajne meno.

miriam25
6. máj 2008

No my sme mali taku taktiku na vyberanie mena, lebo ziadne sa nam nezdalo dost pekne pre nasho maleho. Nakoniec zo vsetkych vybranych vyhralo meno Samuel a musim povedat, ze som naozaj netusila, ze je tolko Samkov na Slovensku. Ja som strasne chcela take meno, ktore je normalne jak tu v Rakusku, tak aj u nas na SLovensku. A Samuel je aj tu aj tam a obaja sme velmi spokojni s vyberom. Ozaj, ty kde zijes teraz? Vo Viedni?

miriam25
6. máj 2008

Nevies mi prosim ta poradit, ci sa to tu neda nejako nastavit, ze ked si otvorim temu, aby mi to hodilo rovno poslednu stranku? Zda sa mi to dost zdlhave, stale hladat poslednu stranku...

maya01
6. máj 2008

Klikni,hned na meno (kto zasielal posledny prispevok) a ten sa ti aj hned zobrazi.
T.j. chod norm.cez Regiony a potom si najdes Rakusko a nekliknes nan,ale na nick kocky,ktora posledna pisala prispevok. Dufam,ze si to pochopila 😕

miriam25
6. máj 2008

Ano, ano, pochopila som... Vdaka. Lebo toto bolo naozaj trosku zdlhave a vobec ma nenapadlo ist cez meno... Este raz vdaka.

maya01
6. máj 2008

My sme teraz na Sk (Nr.) a manzel vo Viedni. Mame take vikendove manzelstvo 😒 ,ale len do septembra. Ja som sa vratila na Sk,aby som si dokoncila skolu,dva semestre som zvladla a dva mi este chybaju,ale neviem ako ich dokoncim,lebo to co ja studujem sa neda dostudovat dialkovo ☹ a ja som si medzitym nasla super robotu pre rak.firmu a v sept. by ma mali prelozit do Viedne. Takze tak v skratke.
Ozaj a ako casto chodis do Nr.?

miriam25
6. máj 2008

No pozeram, ze to nemas vobec jednoduche. Ja som chvalabohu zvladla najskor skolu, potom svadbu a potom porod, takze mozem povedat, ze pekne vsetko poporiadku. Teraz este chodim do Grazu na kurz nemciny, lebo sice nemam problem komunikovat, no ked si tu budem chciet najst dobru pracu, tak budem potrebovat perfekne ovladat nemcinu, takze sa chystam si urobit medzinarodny certifikat.
Do Nitry chodievame teraz tak raz za tri mesiace, podla toho, co sa prave vyskytne. Zostavvame tam vzdy tak aspon dva tyzdne, lebo som povedala, ze vsetko balit a prenasat sem a tam sa mi nechce len na vikend a okrem toho, ked uz prideme, tak chcem, aby si moji rodicia aj uzili vnucika. Teraz sme boli v Nr dva tyzdne cez velku noc, pozajtra pridu k nam nasi na 4 dni, tak sa uz moc tesime a my zasa prideme pred 14.6. lebo mame jednu stretavku, ale to naozaj len na par dni, lebo som sa rozpravala s nasimi, ze potom cez letne prazdniny by sme prisli zasa na dva alebo na tri tyzdne, takze potom si bude aj moj drahy vybavovat aspon na par dni dovolenku, aby prisiel za nami.
Nemala si problem najst pracu? Ja sa toho dost obavam, lebo tu dolu nie je moc firiem, ktore by brali Slovenky. Neviem preco, ale celkovo je to tu dost blede s volnymi pracovnymi miestami a take, ktore by ma naozaj zaujimali takmer nie su. Tak len dufam, ze po materksej naozaj nieco poriadne najdem,lebo nejaku casnicku tu robit nemienim. Ako nechcem,aby to znelo nejak povysenecky, ale nechodila som na vysoku skolu preto, aby som potom prisla do rakuska robit casnicku alebo upratovacku len preto, ze ine miesta nie su volne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre