Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

bejby29
7. máj 2008

vsak vyhrame nabuduci rok 🙂 🙂 🙂 🙂

wienika
7. máj 2008

tak ja idem asi spat, drahy pride aj tak po vplyvom, nemam ani naladu ho cakat....a este by nieco odomna chcel 😀 nahodou....ked ja teraz nemam naladu, lebo som smutnaaaa ☹

bejby29
7. máj 2008

a kde mas draheho??

bejby29
7. máj 2008

moj je taky isty, sem-tam zbehne s kamosmi a potom sa dovali ako take delo, lenze jeho nezaujima, ci spim 😅 Ale je to len raz-dvakrat do roka, ma take chvilky... Teraz ale uz 7 mesiacov len sedi pri mne doma 😀

wienika
7. máj 2008

ja sa nemozem stazovat, on to tiez robi len par krat....vacsinou ideme spolu niekam....ale pred tym sme boli skoro furt niekde na party...a teraz ani moc chut nemam, obcas ideme alebo ja sama s kamoskami....akosi som slenivela, hlavne, mala mi da 😉 va zabrat....

wienika
7. máj 2008

hral futbal a ostal s chalanmi na pive...neplanovana akcia..ved nech si da....

wienika
7. máj 2008

podla mna slovensko uz v hokeji nevyhra nikdy...to bolo vtedy uchvatne.....cele namestia zili hokejom....vtedy som byvala este v centre mesta, si pamatam, ze som sa este mesiac po ms nevyspala, lebo ozrani revali pod mojimi oknami: slovenskooooo,....... 😀

wienika
7. máj 2008

ok baby....idem uz spinkat...uz ma bolia oci z toho pc.....ta dobruuu a bejby, rano sa hlas, ci si este cela....ok?

bejby29
7. máj 2008

My sme sa tiez stale flakavali v Spanielsku, no a ja som mala potom take obdobie, ze som prekonavala tu zltacku, tak som musela vsetko s mierou, z alkoholu mi bolo hrozne zle, napriklad z maleho poharika Baileys a v tom obdobi som uz tak zlenivela a zistila som, ake fajn je byt cez vikend domka..No a na to som otehotnela.. Tak dobru nocku Wieni, zajtra tu budes, nie??

wienika
7. máj 2008

jasnee...ale uz len doobeda a nachvilku..musim este balit, potom leu okupat a este k doktorke.....

wienika
7. máj 2008

tak este raz papa a `bruuuuuu 😉

miriam25
8. máj 2008

Ahojte, nuz uz som si konecne precitala vsetko, co ste vcera popisali. Ja chodievam na kurz nemciny kazdy pondelok a stredu a domov chodim o stvrt na 11 vecer a to sa mi uz vobec nechce pocitac zapinat.
Bejby, k tym nemocniciam, ja som rodila v statnej nemocnici a keby som si k porodu nebola nic priniesla, nebolo by sa nic stalo. Dali mo nocnu koselu, nohavicky take, ako tu uz niekto pisal, sietove, jednorazove, vlozky mali tiez a vlozky do podprsenky tiez. V prvy den som ani nic ine nepotrebovala. Potom na druhy den akurat nejake veci na oblecenie, aby som nemusela byt cely den v nocnej koseli a sprchovy gel, pripadne sampon. Ale to ti moze priniest aj manzel na druhy den. Teda aspon tam to tak bolo. Ak vies, do ktorej nemocnice chces ist rodit, skus tam zbehnut, alebo ked pojdes na CTG, tak sa ich na to spytaj, co potrebujes a co nie a oni ti urcite radi povedia. U nas boli vsetci velmi ochotni.

Co sa tyka hokeja, ja nemam nervy to pozerat. Ako uz len fakt, ze sme prehrali s nemcami hovori za vsetko. Z toho som bola naozaj sklamana. A ak budeme tento rok vobec niekde do 10. miesta, myslim, ze sa mozeme tesit. Ja sa skor obavam toho, aby sme este nahodou nehrali o to, aby sme nevypadli zo skupiny, lebo aj to sa lahko moze stat pri ich tohtorocnom style hry.

No dobre, ja sa musim s vami na par dni rozlucit, pretoze prave ocakavam, ze pridu moji rodicia a zostanu u nas do nedele, takze bud v nedelu vecer alebo v pondelok rano sa tu zasa ukazem.

Zelam vam vsetkym krasny vikend!

ronnda
8. máj 2008

dobre rano, nemam sanci vas docist. vcera nam nefungoval pocitac a i ted je to s nim takove vselijake.
jak jste tu psaly o tech vecech do porodnice - ja jsem mela uplne vsechno s sebou a nic jsem nepotrebovala, na pokoji byly k dispozici jednorazove kalhotky, vlozky, rucniky, nocni kosile, stilleinlagen, uplne vsechno - rodila jsem ve statni nemocnici.
dnes budeme mit navstevu, vypada to zase na krasny den, ovsem po vcerejsi skoro petihodinove prochazce jsem dnes totalne vyrizena, dnes to vidim jen tak na hriste za domem 🙂
wienika - moc me to mrzi a chapu te, jak jsi z toho nestastna, snad se to brzy spravi!
pekny den, jeste snad stihnu nakouknout.

miriam25
8. máj 2008

jaj, wienika, dufam, ze malej bude uz coskoro lepsie, ja si neviem ani len predstavit, co by som ja robila so Samkom. Asi by som najskor obvolala svagrine a svokru a popytala sa, samozrejme aj mojej mamine, ta by volala mojej starej detskej lekarke, ale asi by bolo najlepsie ist priamo k lekarovi nech sa na nu pozrie...

wienika
8. máj 2008

ahojte baby,
mylim, ze uz je leuske lepsie, v noci pekne spinkala, aj papala(200ml)
na ranajky vypila okolo 160ml a znova som do toho zamiesala kasu, nech to ma viac kalorii aje to sytejsie....kazdopadne ideme dnes na kontrolu, mala by dostat posledneho penumokoka, len neviem, ci je to teraz dobry napad, ked ma take sople a hlavne, ked ideme cestovat. uvidim, opytam sa lekarky.

miriam, a tvoj samko aky je velky, ma skoro 7 mesiacov, ako je na tom s papanim? lubi vsetko? lebo lea neda do ust ani len kusok ovocia.....

ronnda, dufam, ze vam ten internet pojde...ako nici? tie teploty co vtedy mala su uz prec, ze? a co to bolo? viroza?

bejby29
8. máj 2008

Caute papulky, dnes rano som si trosku viac schrupla, vobec sa mi nechcelo vstavat.. Wieni, prijemny let ti prajem, uz si tu asi neni, ale nezabudni na vyskusat tu fintu pri pristavani.. To som rada, ze Leuske je fajn.. Ronnda, to je super, ze je to tak aj v normalnych nemockach, mne spoluziacky hovorili, ze na SK si lodny kufor musis zobrat 😖 Pomaly aj vlastny toaletak.. Ale tu je to asi na inej urovni..
Miriam, ja rodim v sukromnej, v tej istej kde rodila Wienika a oni ti tam daju uplne vsetko.. Kocky, ja uz mam len 6 dni do terminu 😅 😕 uz mi pekne lepi

wienika
8. máj 2008

cau bejby, este sme tu, ja mam este zopar veci na vybavenie, ako ist o tretej k lekarke, nieco dobalit este a potom este na otocku o blavy vyzdvihnut moju maminu, lebo ide s nami...odchod mame az okolo siestej..

ano, mas sice este 6 dni, ale to moze prist aj dnes ale aj o 10 dni.....zvlastny pocit, ze? ked nevies kedy to pride...ja som bola uplne kludna, ja som este 3 dni pred porodom sla do blavy, sama som si odsoferovala...vsetci sa ma pytali, ci mi nesibe.....no co uz, kazda sme nejaka 😉

bejby29
8. máj 2008

Ja to beriem tiez tak, ze co sa ma stat sa stane.. A tiez sa niekto na mna pozera, ze ci mi nesibe 😀 Napriklad ja som este v siedmom mesiaci chodila na vysokych steklach do roboty a tie stare brzdy sa ma tam snazili poucovat, ze to by som nemala robit a ja som sa len smiala.. 😀 😀 Teraz uz nesoferujem, ale este pred tyzdnom som si zasoferovala.. Ved nase stare a pra stare matere makali na poliach a ani zdaleka nemali to co mame my a rodili normalne deti a este sa aj 90 rokov dozili.. Takze tak..
Jedine, na co si davam naozaj pozor je pchanie vselijakych liekov do seba.. Radsej si to odtrpim.. A ty co?? Uz tesis?? Mas uz cestovnu horucku??

wienika
8. máj 2008

praveze sa netesim..to je 1 krat co ideme s malou tak daleko....to balenie je najhorsie, neviem, co mam zobrat, co budem potrebovat.....zasa sme sa teraz jedovali s jedlom, obed nechcela, revala pri tom az tak, ze bola cervena, ale mlieko si teraz dava, tak aspon to jej chuti.....

bejby29
8. máj 2008

Aj tak sa vzdy pobali tisic chujovin 😀 ktore ani potrebovat nebudes.. Ja sa tu zas jedujem s tymto bytom, akosi ho neviem upratat, dat dokopy a strasne som vytocena z toho mojho, ma tu tisic kablov a debilin a ja by som mu to najradsej vyhodila!!!

wienika
8. máj 2008

to verim, ale zachvilu budes mat ine starosti a na byt zabudnes.....
tak ja utekam, majte sa vsetky krasne a v pondelok sa ozvem......papa

bejby29
8. máj 2008

Uzi si to, ja tiez idem to tu dorobit.. Pa pa a neohluchni pri tom lete 😎

silvia2406
8. máj 2008

ahojte dievcata 🙂
my sme dnes boli u lekara na kontrole. ja som sa tak zlakla, ked mi robil doktor sono, babatko sa vobec nehybalo, ale potom mi lekar ukazal, ako mu bije srdiecko. potvorka mala, spala. straaaasne ma to vystrasilo. pytali sme sa aj na pohlavie a doktor povedal, ze na 60% je to lukasko, tak uvidime, co bude o 4 tyzdne, ci to predsa len nebude baba 😎 ale ono je to aj tak uplne jedno, len nech je zdrave. 🙂

chcem sa spytat, absolvovali ste vsetky tie triple testy? mne o tom lekar nic nepovedal, ale napr. na svk je to povinne, tu si za to musim zaplatit 77 eur. myslite, si ze je to dôlezite a mala by som to absolvovat, alebo to nechat tak a verit lekarovi, ze je vsetko v poriadku? 😒

twix
8. máj 2008

ahojte dievcata!
tak ja som sa dnes pustila do okien. podarilo sa mi zvladnut obyvacku, teda to najhorsie v nasom byte.
mame balkonovu stranu celu presklenu - cize 5 okien od hora az po zem. je to sice velmi pekne, ale
to umyvanie vzdy odkladam. nastastie ma chytila akasi vlna energie a zrazu sa mi chcelo upratovat 🙂
teraz som sice KO, ale mam super pocit.

silvi - tie triple testy som neabsolvovala a aj teraz absolvujem len nackenfaltenm. a organ screening.
je to na tebe, ale ak nemate v rodine ziadnu geneticku chorobu, tak sa nemas coho obavat.

bejby - tak uz sa ti to blizi. snad nebudes prenasat. ja som sa na porod straaasne tesila, napriek tomu,
ze som vedela, ze to bude boliet. taky panicky strach ma chytil pri prvych silnych kontrakciach, ale
hebamme ma upokojila a stale som myslela na to, ze to mam o chvilu za sebou. vlastne to nebolo take
hrozne. mala som zbalenu tasku so svojimi vecami, aj ked mi povedali, ze my vsetko poskytnu okrem
Still-BH. ale moje je proste moje. tie ortopedicke nohavicky moja mamina kupila tiez, ale v nemocnici
spravili malej sono klbov a bola OK, aj moja detska lekarka robila po mesiaci sono klbov a tiez sme
nemuseli ani cvicit, ani nosit nohavicky. vraj to kedysi nosili preventivne vsetky deti - teda boli balene
na siroko - kedze tie vysetrenia neboli take dobre ako dnes. dnes ti ich bud predpisu po vysetreni,
alebo ti povedia, ze je vsetko v poriadku.
tak sa drz, nech tie posledne dni v klude prezijes. potom ti uz zacne iny zivot 🙂

twix
8. máj 2008

ten kos na plienky som si tiez chcela kupit, ked som bola tehotna. moja hebamme mi ale povedala, ze je
to zbytocna investicia, ze staci kos s dobrym uzaverom a sacky do kosa. tak sme to tak aj skusili a ostali
sme pri tom, ked je zavrety, vobec nic necitit. kazdy den ho aj tak vynasam a ak nahodou niekedy trochu
viac smrdi, tak sacok s plienkami zaviazem a dam na balkon, potom vyhodim. okrem toho, zacali sme davat
malu na nocnik, odkedy vie sediet. manzelovi sa kazde rano hned ako vstane vykaka do nocnika 🙂
a niekedy aj mne po obede. takze aj tych pokakanych plienok je stale menej 🙂

silvia2406
8. máj 2008

inak, co sa tyka tych nemocnic, tak som si minule stahovala z netu, ze co si treba zobrat so sebou, je to len zupan, papuce, ponozky, podprda, vlozky do podprdy, uterak a samozrejme toaletne potreby. pyzamo, len v tom pripade, ak nechces nemocnicne. takze asi v tom nie su take velke rozdiely.

twix, uz ste sa riadne rozchodili? nechce sa ti doplnit fotky laurinky?

twix
8. máj 2008

este sa chcem opytat, dievcata, co mate starsie deticky, kedy ste zacali solit? ja som si vsimla, ze tie
hippky od 1.roka su uz solene (aj lepsie chutia 🙂 ). aj som citala, ze od jedneho roka sa moze
zacat trosku solit. tak ked som malej dnes uvarila karelabovu polievocku a trosku ju posolila. malej
sol asi chuti. kradne zo stola solnicku a strka si ju do ust. aj kysle uhorky miluje 🙂 ked vidi, ze ich
jeme, tak je uplne hotova, az kym jej kusok nedam 😒 uz teraz mam strach, ze sa bude v obchode
hadzat o zem, ked jej nebudem chciet nieco kupit ☹

twix
8. máj 2008

silvi, ked ja mam tie albumy na internete, ale planujem aj tu doplnit nejake to foto, raz ked budem
mat viac casu. minule som s tym zacala a dopadlo to tak, ze som tam dala asi len dve fotky? chcem si
najst cas a spravit tam pekne album - chronologicky ... len to tak skoro asi nebude 😕

ako pokracujes s ucenim? uz sa ti to blizi. uvidis, aky to bude super pocit, ked to budes mat za sebou 🙂

silvia2406
8. máj 2008

prepac, twix, som prerusila debatu, ale prave som hovorila s maminou.

s ucenim je to kadejako, dnes mam den, ked sa mi nechce ucit, ale nastastie si to mozem dovolit, ja som zacala s ucenim 4 tyzdne pred terminom statnic, takze teraz uz mam len tri tezy, ktore som este neprebrala. takze to uz nie je vela. uz sa tesim, ked bude po vsetkom. 🙂

bejby29
8. máj 2008

Caute kocky, no kde ste sa tak dlho flakali?? 😉 Uz ste nam chybali..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre