Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

ronnda
8. máj 2008

hezky vecer, tak az ted jsem se dostala k nasemu vecne vypinajicimu se pocitaci ☹
byly jsme zase cele odpoledne venku, nakrmily jsme veverky a poklabosily s maminkama v parku.

wienika - uz jsem nestihla poprat stastnou cestu a vubec cely pobyt!

silvi - ja jsem si tripple testy taky nenechala delat. mam znamou, ktere nevysly dobre, prestoze nackenfaltenmessung mela v poradku, strachovala se tedy o mimi a sla na odber plodove vody, vse bylo v poradku a dnes ma krasnou zdravou holcicku. slysela jsem, ze tyto testy hodne matou a nejsou presne, jen te treba zbytecne znejisti, vubec jsem nepremyslela, ze bych si je nechala delat.

twix - klobouk dolu, jsi sikulka, umyla jsi tolik oken! asi jsme te s mayou nakazily 😉 ja jsem umyvala o vikendu, ale pak hned prselo, maya se do toho pustila po vikendu a dest byl rovnez... ale tobe to vyslo, dnes bylo nadherne.

bejby - wau, uz to mas "za par." uzivej si kopanecku male, mne ty pohyby pak tak nejak chybely...

jasterka
9. máj 2008

Ahojte 🙂 Vau dnes som prva ,co pridava prispevok 😕 Vidiet,ze wienika tu neni 😀

silvi-super,ze na vysetreni vsetko o.k,uz aby som aj ja isla,no ja este cely mesiac cakania ☹
ten test sa vola tripple test? neviem,ci je to,co mne brali v st,Josef-volalo sa to Combitest,v ten den ako mi merali nackenfallten,mne to navrhli v st.Josef,ale aj ta lekarka hovorila,ze je to len na zvysenie istoty,ze nackenfallten meranie je tak na 75%,a s tym krv.testom na 95% vylucene,ale teiz hovorila,ze sak mam 25 rokov,zdrava,v rodine ziadne take pripady,ze ako chcem.....,ja som sa rychlo nevedela rozhodnut,takze som povedala,ze ked uz som tu,tak mi to odoberte,dnes som volala za vysledok,a ze vsetko v poriadku vysledok posleme postou...viac mi nepovedali.Takze si kvoli tomu odbreu nerob hlavu,ĺen co si 77 Eu usetrila.

Bejby 🙂 ak si este tehula,ozvy sa 🙂 ako sa citis,ako sa mas?

Vsetkym krasny slnecny dnik 🙂

ronnda
9. máj 2008

hezky patecni den!
jasterka - tripple test je neco jineho, taky vysetreni z krve, dela se snad v 16tt??? ja jsem si nenechala delat ani ten combined test.
ani bejby tu dnes neni - snad se citi dobre a jen si dnes trochu pospala.
vypada to zase na krasny slunecny den, takze nejspis vsichni vyrazime do prirody.
pekny vikend!

viedencanka
9. máj 2008

AHojte dievcata,
vy ste toho popisala,pol hodinu citam....
Ja som bola vcera usilovna- pustila som sa do malovania bytu.Ale kedze sa pritom nechcem presilit,tak pekne pomalicky- vcera to bola kupelna...(pred 2 tyzdnami kuchyna a zachod) Dnes este raz pretriem kupelnu-predtym tam bola taka zlta farba,teraz davam vsetko nabielo,tam ta zlta este trochu presvita...

Silvia- ja som si dala robit Nackenfaltenmessung,Organscreening a tiez combined test a geneticke testy- ale my mame v rodine postihnute diedatko-moj bratranec ma down.Sice combined test nevyluci na 100% toho ochorenie,ale ze vraj je tam 90% pravdepodobnost odhalenia. Ale za beznych okolnosti by som si nechala robit len Nackenfaltenmessung a organ screening.Treba len verit,ze vsetko je v poriadku.Moja lekarka ma tiez ukludnovala a hovorila mi,ze na obycajnom ultrazvuku vyzera byt vsetko v poriadku,tak sa netreba strachovat.

Co sa tyka tych nemocnic, aj ja som predtym rodila v statnej, tam nam dali zoznam veci,ktore si treba priniest,v nemocnici nam dali vsetko-jednorazove gatky,vlozvy still Bh,uteraky,pyzama,oblecenie pre babatko.

Jasterka-my chodime plavat na plavaren v Perchtoldsdorf-je to tam velmi pekne a ciste,mam to kusok od domu a je tam aj Freibad v krasnom prostredi,vonku je vela miesta,takze to nikdy nebyva preplnene.Ja tam chodievam velmi rada uz niekolko rokov. Vnutri aj vonku je navyse detsky bazen so smyklavkami,je to hned vedla velkeho bazena,takze Martinko je v malom bazene a ja si zatial mozem plavat vo velkom. To riziko infekcie bohuzial je, pytala som sa aj mojej gynekol.- ona mi povedala,ze v ziadnom pripade netreba ist do tyych viriviek,kde je tepla voda,tam sa lepsie udrzuju bakterie, a co sa tyka bazenu s beznou vodou,odporuca kupit si v lekarni specialne tampony,ktore obsahuju olej,ktory potom zabrani preniknutiu bakterii. Ja sa toho tiez bohim,pri prvom tehot. som dostala streptokoka v 8.mesiaci,ale teraz myslim pozitivne...

Wienika- tak snad uz ste na vylete,uzite si to. Je mi luto,ze Lea nechce papkat a spi len velmi malo,ale vyzera zdravo,tak dolezite je ze pije mliecko,to jej zatial nahradi vsetky vitaminy. No a moj Martinko tiez nechcel spavat,az do 10.mesiaca prespal maximalne 30 minut,aj to len v kociku,ani v noci nikdy nespal.Zato od 10.mesiaca zmenil rytmus a odvtedy je spachtos- po mne..Rano ho vzdy musim budit a da mi to zabrat...
Ale ked sa ti predsa nieco nezda,aby si sa ukludnila,pokojne chod aj k inehu lekarovi. Ja ked som si v neicom nebola ista,isla som po radu kk mojej byvalej detskej lekarke v BA, ktora ma teraz asi 70 rokov a ma vynikajuce skusenosti a vzdy ma ukludnila. Ale s nasim pediatrom tu vo Viedni som veeelmi spokojna,vzdy mal vo vsetkom pravdu a dobre poradil,on je taky mlady lekar a ma velmi rad deti,je to na nom vidno.On tak pichne injecie,ze Martinko u neho nikdy neplakal,on ho vzdy zaujal niecim inym.

Twix-ja som s tym solenim zacala podstatne neskor,ale Martinkovi som davala specialnu stravu az do 2,5 roka-aby sa nevyvinula alergia,ktoru mohol zdedit po mne. Pokial ale viem,vsetky moje zname zacali solit jedla okolo 1,5 roka. S tou solnickou ta chapem- Martinko ked ju najde na stole,tak by z nej vyjedol vsetko a este si pritom hovori lecker,lecker...No a kysle uhorky- dokaze zjest celu flasku naraz,ale to chuti aj detom vsetkym mojich kamaratok,tak sa nemusime obavat...A este aky polovicny talian zboznuje olivy,tych sa nevie dojest. Tym ale zase moc nadsena nie som,lebo ja olivy neznasama velmi mi smrdia...Ale pred nim to nikdy nehovorim,chcem aby jedol vsetko a nebol vyberavy,zatial sa nam dari.

viedencanka
9. máj 2008

Dievcata,pytali ste sa ma ci mame vybrate meno-zatial nie,a bude to tazky vyber.Mojmu manzelovi sa pacia uplne inaksie.Ja nechcem davat cisto talianske meno,mne sa paci Natalia,Nina,Lenka,Linda,Veronika,Monika.Mohmu muzovi zase Micaela,Alice,Anna.Bude to tazky kompromis.

viedencanka
9. máj 2008

Prajem krasny den,ja idem malovat...

bejby29
9. máj 2008

Caute kocenky, este som cela, ale oddychujem vela.. Uz ma zacinaju boliet krize a podvozok a vcera som uplne citila ako mi tam dole mala tlaci.. Ale spala som ako zabita.. 😉
Ronnda, vy ste taki velki prechadzkari s malou Nici, ja sa k vam za niekolko tyzdnov pridam, budem potrebovat nejakeho sprievodcu. 😉 Teraz si uz ale naozaj zelam, nech mala pride..
Jasterka, ja som mala tych testov milion, najprv som mala testy na vsetky pohlavne choroby 😀 , potom som mala test na toxoplasmozu, rubeolu a taky vseobecny, no krvna skupina pravdaze je dolezita (ja mam este RH negativ, co je na prd) lebo som musela dostavat injekciu, aby som mohla mat aj dalsie deticky v buducnosti.. No a potom ten organ screening, ci mala nebude mat Down syndrome a Spina bifida (to trvalo dost dlho), no potom ten vyter na streptokoka a test na cukor.. A ked som prisla sem, tak ten doktor, ze to musim urobit odznova, vobec neakceptoval vysledky od mojho doktora v Spanielsku, tak som to musela vsetko znovu robit.. V Spanielsku musis mat povinne aj vsetky testy na pohlavne choroby urobene..

jasterka
9. máj 2008

Ahojky.

Bejby fajn ,ze si sa ozvala,kazde rano si na teba zmyslim,ci si este tehulka,musi to byt nekonecne cakanie,ale oplati sa ,uricte malicka vie kedy bude jej den. 🙂
Inak Rh negativ som ja ja a doktor povedal,ze to mi len pichnu Rh iniekciu,az po porode,ty uz si ju dostala?
On spominal,ze to ohrozuje az dieta v druhom tehotenstve...
A co su to teda tie tripple testy,som stych vysetreni magor,sak ja mam dalsiu kontrolu az ked budem v 18tt,to si mam vsetko zistovat sama?ani mne doktor nic nespomenul ☹

Inak Silvi,ides do st.josef okoklo 20tt na sono?ja som sa tam spytala,ze kedy sa zase mam ukazat a oni ze oklo 2étt,objednat sa treba tri tyzdne dopredu,spominal ti doktor,ze tam mas ist,ci niekto?

bejby29
9. máj 2008

Jasterka, ten triple test sa robi medzi tak okolo 15 teho az 22 teho tyzdna (zalezi podla doktora) a zistuju sa tam choroby a poruchy ako napriklad Down Syndrome, Spina Bifida (razstep) alebo ine.. Zeny nad 35 rokov to uz maju povinne.. Ale ako pozeram do Mutter Kind pass tak tam je rozpisane..
Moj doktor v Sp a aj hebamme povedali, ze su dve injekcie pri tom RH negativ - jedna sa dava okolo 14tt (nepamatam), tu mi pichli do zadku a druha po porode

jasterka
9. máj 2008

Viedencanka-dakujem za odpoved ohladne plavania,opytam sa este doktora,na jeho nazor,neviem si predstavit cele horuce leto bez kupania,a som nikdy nemala problemy z vody,ale teraz som upne ako vymenena...a vsetko riesim,ci by to neublizilo...ako asi kazda tehula 🙂

Inak ty malujes byt 😕 tak na to by som si ani ako netehula netrufla,len sa nepretazuj,a pomalicky...ako to ty zvladas,aj maleho...ja stale len stonem 😠 tusim som nejaka vadna... 😅 aj ma to hneva.

bejby29
9. máj 2008

Jasterka, ake testy ti uz robili??

jasterka
9. máj 2008

Bejby,za ten faktor si radsej zavolam do nemocnice ,ked budem rodit,pre istotu si to overim.
Este ze si to spomenula...robili mi krv kompletny rozbor,kde bola aj toxoplazmoza,v 7tt,a teraz ten combitest,
inak nic,na tie triplle testy sa tiez opytam,z manzelovej strany aj ked vzdielenej su postihnute deti... ☹
este ze vas mam a ma kto poradit 🙂 dakujem

silvia2406
9. máj 2008

ahojte dievcata, vy ste toho zase stihli popisat a ja si uz nepamatam, com som chcela napisat.
kazdopadne dakujem, ze ste sa vyjadrili k tomu testu.
jasterka, ja sama neviem aky je rozdiel medzi triple testom a combi testom, ale nejaky asi bude 😅 rozhodla som sa, ze nan nepojdem, ved aj keby sa nieco vyskytlo, vziat by som si babatko nedala a my s manzelom verime, ze vsetko je o.k.
na to sono, tam bude volat dnes manzel, tieto veci vybavuje on, aby som nahodou neporozumela nieco zle a aby nenastal problem. vychadza to tak, ze do nemocnice pojdem 2. junovy tyzden a tyzden predtym k lekarovi, aby mi dal Uberweisung a urobil kompletne vysetrenie. a povedal mi to vcera lekar, ale len sa ma mimochodom spytal, ze kedy mam termin v nemocnici 😅 ked sme sa boli zapisovat, tak mi dala taky letak, kde boli vsetky vysetrenia, ktore absolvujem, ja som na to samozrejme zabudla 🤐

nejak nas je vela s Rh negativnym faktorom, aj ja som 😉

bejby, tak uz to mame za par 😀 ja tuto statnicu budem prezivat urcite horsie, ako vlastny porod, som hrozna stresorka, som si povedala, ze ked to zvladnem, zvladnem aj porod 😀 drzime vsetkych 40 paluchov, co mame, aby vsetko dobre dopadlo. zajtra sa chystame na svk, takze nebudem mat info, ale dufam, ze sa mi podari za ten tyzden nakuknut, ci uz je natalia na svete 😵

viedencanka, blahozelam k dievcatku, to je krasne budete mat parik. samko bude velky brat, ktory bude ochranovat malu sestricku. 😵 som zvedava, ci aj nam zostane lukasko, alebo mu pipik odpadne a bude z lukaska lenka. 😀

ronnda, vy ste naozaj riadne turistky, vsak treba vyuzit taketo krasne pocasie, dufam, ze nas zofka a traja ladovi neprekvapia nejakym mrazikom, uz len nech je pekne teplucko. 🙂

inak baby, vy si s tymi oknami nedate pokoja, co? moje su uz tiez hrozne, ale teraz ako som tehotna ich odmietam umyvat, takze to zostane na manzelikovi 😅 ten sa potesi. 😀

bejby29
9. máj 2008

Ja viem urcite, ze sa pichaju dve injekcie, Jasterka, pri tom RH negativ.. V tom prvom teste by si mala mat pohlavne choroby (hlavne HIV, Hepatitis C a B), rubeolu, toxoplazmozu a sifilis (aj ked veelmi pochybujem, ze by si to mala) - to su dolezite veci.. Potom by ti mali robit ten screening na Down, to vidia podla krku babatka a vseobecne organ screening.. No a cukor a este streptokok (vola sa to GBS screening, to ti budu robit ale az okolo 36tt a je to vyter z konecnika a vaginalny)

silvia2406
9. máj 2008

bejby, ja mam info, ze nemusi sa preventivne pichat rhega injekcia, pokial nemas zvysene protilatky, ze vraj je to vtedy zbytocne. pichne sa len po porode.

jasterka, ale ak by si sa dozvedela nejake ine info, daj mi prosim vediet. dakujem 🙂

jasterka
9. máj 2008

Sivi,urcite dam vediet,zavolam buduci tyzden,
drzim ti palce,aby si tie statnice uspesne zvladla,budes mat mudre ditatko,ked uz sa splu tak pilne ucite,len sa nestersuj,to urcite obom neprinesie nic,takze vela sily a pohody... 🙂

Bejby-najme tie posledne vysetrenia 😝 🙄 brrrrrrrrrrrr,ale co nevydrzime pre nase drobatka...
ja mam este teraz zimomriavky,ked si predsatvim,ze vo mne rastie mischung z nas oboch 🙂
nieco co nas navzdy spoji.krasa 🙂

bejby29
9. máj 2008

Naozaj Silvi? To je divne, mne povedali, ze dve 😒 Ale ja som uz popletena zo vsetkeho, kazdy hovori nieco ine.. Predtym som chodila tu na Konikovi na ine forum a tam tie kocky kupovali vsetko - vraj treba ortopedicke nohavicky pre mimi a gatky do nemocky, atd, potom som zacala chodit tu a uplne inak rozmyslate.. Inak, t
Jasterka, ja ked vidim nasu malu na tom 3D ultrazvuku, tak sa vzdy tak "nadsene" tvari, ze sa smejem 😀 Urcite si mysli, preboha tito dvaja maju byt moji rodicia?! Hod nejake fotocky do albumu, nech ta vidime

bejby29
9. máj 2008

Tam som chcela dopisat, ze vzdy je vidiet rozdiel medzi kockami, ktore ziju alebo zili v zahranici a ktore ziju na SK v rozmyslani..

silvia2406
9. máj 2008

bejby, tak potom netusim ako to je s tou injekciou. vsak jasterka sa hadam dozvie nejake info a povie nam blizsie.

a aby som este nezabudla, jasterka medzi 17. a 20. tyzdnom treba ist na interne vysetrenie k praktickemu lekarovi. mne stefanovic odporucil slovenku 😀 vola sa stanek helena, ja pojdem urcite k nej, tak ti potom poviem, aky mam z nej dojem. 😉

ronnda
9. máj 2008

tak ja jsem dnes trochu lina a prece jen jsem se rozhodla, ze dnes bude prochazka o hodne kratsi nez posledni dny, mala se ted snazi usnout v postylce a teprve potom pujdeme ven, asi si taky na chvilku lehnu 😔

silvi - to interni vysetreni jsem taky absolvovala, jen ne u praktickeho doktora, ale byla jsem primo u internisty

bejby - ortopedicke nohavicky - o tom slysim (ctu) poprve, co to je, k cemu to je? to si mas vzit s sebou do porodnice?
a to jak jsi psala, ze te mala uz dole pekne tlaci... mne takhle tlacila hrozne jeden vecer a druhy vecer jsme uz byli v porodnici 😉 ted ke konci uz te tlaci cim dal vic...

jdu zkontrolovat tu nasi raubirku, jestli uz spinka nebo jestli zase stoji v postylce a taha zaclonu...

jasterka
9. máj 2008

Silvi,to je teda nahodicka,dobre som sa zasmiala 😀 totizto aj ja chodim k helene stanek,je ceska,strarne mila,ja som si ju nasla na nete,hladala som teis slovenskeho lekara,ked som mala na zaciatku tehu tu bronchitidu,lebo co som pozerala u nas v bezirku,same divne mena...tak som nechela skoncit u nejeko turka 😅

Aha,ako ty slovensko-cesky lekari drzia spolu a ako sa poznaju 😉
Inak je to vo Florisdorfe,na konci sveta,stvtky robi poobede az do 18stej,tak ma tam muzik vzdy zaviezol.

bejby29
9. máj 2008

Ronnda, takze nie som vadna 😀 😀 ako som si myslela, ja som totizto tu na Koniku chodila do majoviek a tam pisali, ze kazda z nich ich ma, tak som si myslela, ze asi ja som nejaka vadna 😀 😀 Ale mi odlahlo 😨 To su nohavicky, ktore sa vraj davaju novorodencom kvoli klbom, alebo take nieco.. Ja sa uz nad tym ale nezamyslam, vsak budem mat po porode hebamme a moju mamku na pomoc a dokupim potom, ak budem nieco potrebovat.. Ake je to interne vysetrenie???

ronnda
9. máj 2008

taaaak ditko spi, postylka nezborena, zaclona zustala cela 😵

bejby - tak to jsem vazne jeste neslysela, v porodnici delaji mimcum hned hüftultraschall a pak jeste kinderarzt, takze kdyby nebylo neco v poradku, asi by ti uz dali instrukce hned v porodnici co a jak delat, takze nohavicky by se daly dokoupit potom. a neboj, nejsi vadna 😀

jasterka - taky jsem se ze zacatku koukala po ceskych nebo slovenskych doktorech, ale vsichni jsou vetsinou opravdu na opacnem konci Vidne, takze jsem to nakonec neresila, aspon jsem donucena mluvit vic nemecky. zatim nebyl zadny problem. a kdyby neco, vzdycky to muze vyridit manzel, proto chodi s nama i ke kinderarzt, kdyby mi nahodou neco uniklo...

jasterka
9. máj 2008

Ja som pozerala po slovenskej lekarke automaticky,lebo tu tak ci tak nikoho nepoznam,ziadne odporucenia,tak som aspon takto citila istotu,ze nasinec mi mozno viac vide ustrety,tak aj bolo...sa hned zasmiala,ze mluvme cesko .slovensky 😀 hned je menej nervozity.moj muzik nevybavi viac ako ja,lebo je tu len rok,dosliel kvoli mne,a zacal na 0vej urovni v nemciny,v zivote sa ju neucil,urobil si len 1mesacny zakl.intenzivny kurz,akurat sa este chysta na letny vecerny,aby sa postupne zlepsoval.takze na vsetky vybavovacky som sama ☹ ale zvladame 🙂
vobec nelutujem ze sme tu,a verim ze si zvykneme.

ronnda
9. máj 2008

jasterka - tak to nemate jednoduche, je to o moc tezsi, kdyz neumis jazyk a musis se ucit od zacatku, ale zase je to skvele herausforderung a naucis se tak jazyk driv!
ja nevim, jestli bych sem za manzelem sla, kdybych nemecky neumela, mozna proto, ze jsem uz "starsi". Chodila jsem tu taky do kurzu, me to moc bavi ucit se jazyk, ale nejvic jsem se pak stejne naucila v praci, no a ted se zase naucim plno novych slovicek, protoze moje temata s maminkama v parku jsou ted uplne jina - vcera jsme resily skolku, skolu apod. jsem rada, ze si mam s kym popovidat i v nemcine, s malou mluvim jen cesky.
a u doktora se citis hned jisteji, kdyz muzes mluvit materstinou.

jasterka
9. máj 2008

Ja som tu robila asi rok,a pendlovala hore dole,ale manzel videl ako ma to vycerpava,a byvali sme u svokorovcou,tak povedal,ze by to skusil...vidim ,ze je to prenho tazke,zacat uplne od nuly,aj robote,nemoze robit,co by chceljazykova bariera,o to viac si to cenim.
Tiez som sa naucial najviac v robote,inak nemam skym sprechovat,len ta moja gramtika 😅 hroza
my sme v robote sami auslander,asi 3rakusanky na 25cleny tim,takze sme si vytvorili taku vlasnu nemcinu...
bez celenov ,proste gulas 😅

tak dufam ze sa teraz pri detatku naucim lepsie,budeme citat rozparvky,pojde do skolky...a snad aj tu do skoly...
uvidiem ,co zivot prinesie 😉

maya01
9. máj 2008

Ahojte kocky,

tak ja sa hlasim po dlhsej dobe.
Vy ste toho ale stihli popisat 😝
Ale sme dopadli s tym hokejom 😢 😢 😢
Na Sk to vsade vsetci strasneeee kritizovali.....
Ozaj a ten film Muzika,odrporucam,bolo to vazne dobre,som sa riadne zasmiala....
Necakala som to,ze slovaci mozu natocit nieco take dobre. Urcite si to pozrite.
Dnes som bola so Samkom na kontrole a v utorok uz moze ist do skolky. Tak sa tesim,ze mu to tak rychlo preslo.

Tak Vam prajem vsetkym krasny vikend.
Wienika tebe zvlast, uzite si to.
Bejby a ty sa drz,budem na teba mysliet.

bejby29
9. máj 2008

Ahoj Mayi, ja uz chcem mat dietatko, nech sa uz mala narodi ☹ Strasne chcem mat maleho Bycka.. Aj ked sa bojim, ale uz sa citim psychicky pripravena.. K tomu hokeju, su velke kritiky, to je pravda, ale je pravda, ze je to vsetko o peniazoch a nasim drahym hokejistom chyba asi taka zdrava narodna hrdost.. Ja som reprezentovala skolu v plavani, najhorsie som bola vzdy tretia, ale tie podmienky co sme mali, to bola katastrofa.. 🤐 Bratranec ma dvoch synov hokejistov a maly ma vraj velky talent, ma len 8 rokov a uz v nom vidia talent ti treneri, ale bratranca stoji mesacne tolko vela penazi.. U nas tie decka vobec nie su podporovane a preto sa hovori, ze kvalita hokeja ide dole, lebo tie naklady idu do 10.000 mesacne ☹

maya01
9. máj 2008

Ahoj Bejby,

takze chces mat maleho byka.
To je dobre znamenie,aj moj manzel je a nemozem sa stazovat.... 😅
Ja som sa prave rozculovala,ze vsetci z NHL robia teraz reklamy na hokej ako napr.: pre Orange (Hossa,Demitra,...),ze hokej je vsetko,a ani jeden nie je v reprezantacii ale peniazky za reklamu neodmietnu...
A hokej pre deti?????
Ked nemas peniaze,nemozes si to jednoducho dovolit.
Su deti,kt. maju skutocne talent,ale ked nemaju rodicia plne vrecka.... tak nemozu jednoducho hrat.... to je vazne nespravodlive.

bejby29
9. máj 2008

Je to hrozne nespravodlive, bratranec mi hovoril, ze maju tak kopec protekcnych deti, co nevedia ani hrat (nejakeho cinana, co foter ma uspesnu siet cinskych obchodikov) 😀 , ze je uplne mantavy, ale ocko pcha peniazky do vreciek a potom tam maju aj decka, co su super nadane, ale nemozu si dovolit mat kvalitne korcule a tak, tak musia sediet na striedacke, lebo sa mi lamu korcule, no proste hroza 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre