Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
13. máj 2008

Ahojte kocky,

my sme sa teraz vratili z vystupenia zo skolky na Den Matiek. Boli uzasni... 😵
Vecer prihodim fotky...

Ronnda,to je asi normalne,ze malinka nechce papat,ked jej idu zubky,tak jej urcite nechuti,ono sa to urcite skor ci neskor vrati do normalu.

Wieni,tak manzel je vazny jedak. A ty si urcite mozez dovoli,ved pri treningoch znovu zhodis 😉

miriam25
13. máj 2008

wau, uz sa tesim, ked budem aj ja chodit na podobne vystupenia maleho... ale na to si este pockam... 😀

maya01
13. máj 2008

Miriam,ani sa nenazdas a zachvilu budes aj ty sediet v prvej rade, v jednej ruke kamera,v druhej fotak.... 🙂
Ten cas tak rychlo letiiiiii....

jasterka
13. máj 2008

Ahojte Babulky ja som sa vas chcela spytat,ze v com spavaju vase deturence, kde ste u rodicov,lebo nasi,ze ci maju z povali zniest posielku,ale ta je po muzovi a celej rodine asi 30rocna 😒 ,ja viem,ze madrac by sme vymenili ,ale aj tak 😝 ...tak my napadlo,ze fakt kde bude asi ten drobcek spat,ked pojdeme na vikend nasim a svokrovcom.?ako to mate vyriesene?

Maya 😉 to musi byt super pocit,pozerat na svoje dieta ako vystupuje a snazi sa...aj ja sa uz na to tesiiiiiiiiim 🙂

maya01
13. máj 2008

Kocky,kuk pridala som fotky z dnesneho mecheche 😉

maya01
13. máj 2008

Jasterka,my sme mali tiez taku starsiu postielku u mojej maminy. A maly tak ci tak väcsinou spaval so mnou vo velkej posteli. Este to mozez vyriesit,ze ti kupite tu cestovnu postielku,da sa zlozit uplne na malu,takze to je tiez jedno z rieseni....

miriam25
13. máj 2008

Jasterka, no my sme to poriesili tak, ze moja stara postielka, ktora ma uz 25 rokov sa zniesla z povaly, vycistila sa stara matrac, dala sa na nu cista deka a plachta a malinky spava tam. Len prvu noc tam nechcel spinkat, lebo to nebola jeho postielka a nakoniec sme ho museli nechat v kociku celu noc,lebo inak by ju len preplakal. Ale potom si uz zvykol na inu izbu a spinkal v postielke. Teraz som si najnovsie vymyslela na neho iny fygel. Zoberiem so sebou himmel a nest a dam mu ho na postielku u nasich, aby si myslel, ze je vo svojej a hotovo. Myslim, ze to zaberie.

wienika
13. máj 2008

jasterka, my sme to tiez riesili tak, ze sme si od jednej znamej pozicali totalne staru postielku, vycistili, len madrac sme kupili novy a malinka sa v nej citi tiez dobre. lea je zvyknuta aj tu aj tam, takze urcite nekupujte novu, zbytocne vyhodene peniaze, pokial mate staru... ja som musela vsetko mat dvojmo, lebo som dost casto v blave. kocik mam od sestry, starsi, ale super, aspon ten moj nemusim furt prevlacat.

maya, to muselo byt perfektne vystupenia, aj ja sa uz na to tesim, ked bude mat lea besiedky.....

wienika
13. máj 2008

teraz som si kukla fotky, maly je super, velmi pekny chlapcek a zda sa mi dobre, ze je dost velky? ked ho porovnas s kamaratom vedla 😉 jej, to bude fesacisko 🙂 no moja, pomaly si mozes zaobstarat zbran na odhananie dotieravych slecien 😀

maya01
13. máj 2008

Je dost vysoky,ale postavili vedla neho chlapceka,ktory je z ich tridy najmensi a len pred nedavnom mal tri roky 😉
Je to uzasne,tie deti sa tak strasne snazia,prekrikuju sa jeden cez druheho,ktroreho z nich bude viac pocut....
Aj ked falosne,ale hlavna vec,ze to vsetci pocuju 😀
Klobuk dolu pred ucitelkami,nieco take dat do kopy,musel to byt kopec driny...
Ony su este dost malicky...ale vyslo im to....

maya01
13. máj 2008

Wienika,dakujem za pochvalu.... 😅

lieska
13. máj 2008

Baby, len na kratko!!! ... sa chcem podelit s novinkou, ze som dnes prvy krat citila babatko!!! 😅 Strasne zvlastny, krasny pocit! Take akoby steklenie, ani som si nebola ista, ci to je ono (cakala som az ten 20 tt, ale potom som sa troska pomykala a ono to prislo zas! Zas skuska spravnosti a zas... No uzasne, juuj, tasim sa, uz si len uzivam to steklenie! 😀 😀 😀

miriam25
13. máj 2008

ahojte, tiez som pozrela fotecky, maly je naozaj zlatucky. Juj, uz sa naozaj tesim na taketo vystupenia nasho maleho. Cas naozaj leti strasne rychlo, ani si to nejak nestiham uvedomovat... ☹
Inak tie ucitelky v materskych skolkach musia mat tak ci tak strasne vela nervov, ked to vydrzia cely den s tymi detickami. Mne by asi dunelo v usiach este celu noc 🙂 Ako naozaj klobuk dolu. maya, mozes odo mna pozdravovat pani ucetelky, ze ich obdivujem.

maya01
13. máj 2008

Miriam,budem urcite,aj ked sem-tam na nich aj zakricia,ale pokial maly tam chodi rad,tak je vsetko ok....
Dnes bol uz od pol siestej hore a chcel ist do skolky... 😉

Lieska,to su naozaj krasne pocity...aj tak trochu zavidim... 😅

twix
13. máj 2008

ahojte dievcata, ale ste sa zase rozpisali 🙂
my travime cele dni vonku 😎 domov chodime len na obed papat a spinkat. malej sa zapacilo chodenie,
tak uz moc v kociku nechce sediet. ja ju drzim za rucicky a ona predomnou cupka, len moja chrbtica tym
trpi, rano som nemohla vstat z postele ☹ ale ona je taka stastna a ked idu oproti nejaky ludia, tak sa
naschval chichoce, akoby im chcela povedat, ze aj ona uz chodi (no uz bolo nacase 🙂 )
dnes sme sa boli hrat v piesku, tak ho poctivo skumala, ale nejedla, len ak v nom nahodou objavila nejaky
väcsi kamen, tak uz si ho strkala do pusy, nastastie som ju ustrazila 😝 a bola stastna, ze tam boli aj
ine deticky, brala im formicky a lopatky a pozicala im na oplatku svoje. je velmi socialna, keby som ju teraz
dala do skolky, tak by nemala problem.

twix
13. máj 2008

Lieska - blahozelam, zacina tym nove obdobie, uz budes v silnejsom kontakte s babätkom 🙂

Ronnda - blahozelam k zubku!!! len tak dalej, Laure tiez ide dalsi, len ja jej uz nemozem pozerat
do pusy, hned sa mi zahryzne do prsta (uz ma 7 zubov)

Maya - maly je zlaty. urcite si na neho velmi pysna 🙂

wienika
13. máj 2008

lieska, aj ja zavidim...... 😉 to bolo uzasne, ked som zacala citit take to bublinkovanie.....potom neskor, ked to bolo take viac cititelne, som sa na to vzdy vecer tesila, ked som si lahla a dala ruku na brusko a sustredila sa...... 🙂

maya01
13. máj 2008

Twix,tak tvoja mala velmi rychlo pochopila,ze ked nieco pozicia,tak to dostane aj na spät...
U nas to veeeeelmi dlho trvalo....to bol cirkus....a este aj teraz sa nam niekedy stane,ze potrebuje dlhsie na to,aby sa s niekym podelil...super.
Pysna urcite som,ale ktora z nas nie je pysna na svoje dieta....? 😵

miriam25
13. máj 2008

To je dobre, ze tam maly rad chodi... Ono horsie by to bolo naopak. Ale zasa tam je medzi rovesnikmi a s nimi sa aj lepsie zahra, nie? Aspon ja si to tak nejak predstavujem, osobne este nemam skusenosti 🙂

twix
13. máj 2008

Ronnda, Wienika - mala mi krasne v noci spinka, odkedy jej davam na veceru chlebik. asi ju to nasyti.
este jej dam mlieko, ked idem spat, to aby sa nezobudila o 5tej, ale spala do pol siedmej, ako ma vo zvyku.
rano casto nechce papat, az o tej 9-10 hod papa jogurt, potom obeduje a na olovrant jej davam
ovocnu hippku. vecer chlebik, mliecko a ked idem spat tak este raz mliecko. cerstve ovocie - kusok
jablcka, bananu, hrozno, teraz aj melon - a zeleninu - rada ohryza mrkvu, kalerab, dostava hocikedy
pocas dna. vazi teraz okolo 12 kg a meria asi 83 cm. s papanim sme nemali nikdy problem, prave naopak 🙂

miriam25
13. máj 2008

wau, twix, tvoja mala je naozaj uzasna s papanim. Som zvedava, ako to bude neskor u nas, ale tak zatial malemu chuti a uz cim dalej, tym viac si pyta inej stravy ako len mliecka. Ked my jeme, tak uz na nas pozera a pyta si tiez. Suchy chlebik je nieco super, rovnako ako aj piskotky... Ale cim dalej, tym viac papa aj kasicky a naozaj mu niektore velmi chutia. Len ta mrkvicka je pre nas nulovy bod. Ani ked ju pridam do niecoho ineho, len trosicku, tak to nechce. Ale tak ani ja ju nejak neoblubujem, tak ho nenutim.

Ozaj, chcela som dat konecne nejake fotky do albumu, ale sak 99% mojich fotiek presahuje hranicu 700kB ☹ a tie, ktore nepresahuju mi nejdu vlozit. Dnes je asi moc ludi na nete, resp. o tomto case, budem to musiet skusit niekedy cez den,ked mi pojde aj net rychlejsie

twix
13. máj 2008

dievcata tehulky, prisiel mi novy katalog baby-walz. zase tam maju take krasne oblecenie pre babätka.
ked som cakala malu, tak som jej tam objednala kopu veci a aj neskor, ked vyrastla, tak som
jej zase objednala kopu oblecenia. teraz sa musim krotit. ved niektore mala len raz na sebe 😒 tak nemozem
objednat vsetko nove 😖 ale bude to tazke odolavat. iba ak by sme cakali chlapceka, tak budem mat
dovod nakupit modre dupacky 🙂 po obchodoch radsej ani nechodim, to je velmi velke pokusenie 😢

no zacina mi ordinacia, tak sa mavajte krasne 🙂

maya01
13. máj 2008

Miriam,on tam priam kazde rano uteka 🙂
Doma sa nudi,on potrebuje spolocnost.
Sice prvy mesiac plakaval,ale myslim,ze to kazde dieta potrebuje cas kym si na to vsetko nove zvykne...
Teraz mam len obavy,ako zvladne ten prestup do Viedne...uz mu o tom skoro kazdy den rozpravam,ze pojde do novej skolky,ze tam bude musiet hovorit s detickami po nemecky...atd.
Ked je moj muz doma,automaticky prepina na nemcinu...ale jeden vikend tu mal bratrancov a s nimi len po slovensky....neviem preco 😕 ale asi ma zafixovane,ze s detmi len po slovensky...
No uvidime ako to zvladne,trosku sa toho bojim.

twix
13. máj 2008

miriam - s tym papanim je to individualne. my sme bojovali pri kojeni, mala ma kopala, skrabala, tak sme zacali
s prikrmovanim, ked mala 16 tyzdnov a postupne dostavala aj umele mliecko. bola veeelmi spokojna 🙂
a hned vsetko spapala 🙂 netreba to znasilnovat, ked maly bude chciet, tak zacne papat.

miriam25
13. máj 2008

Ako zvlada dve reci maly? A dokaze to uz rozoznavat? Ktosi mi povedal, ze deti dokazu dve reci rozoznavat az ked maju nejake 4 roky a viac. Ze sice rozumeju obom, ale nevedia, v ktorej reci co povedali. Napriklad ked nanho niekto nemecky, maly rozumie, ale odpovie slovensky... Neviem, maly zatial hovori vsetkymi recami 🙂 jeho hmmm a aaaaaaaa by rozumel asi kazdy, ale ked zacne rozpravat, to bude sranda... 🙂

maya01
13. máj 2008

No,on je tiez tak trosku dopleteny... 🙂
Mojej mamine hovori po nemecky a mojmu muzovi zas niektore slova po slovensky,ktore mu nenapadnu v nemcine.... Taky maly polepetko... 🙂

wienika
13. máj 2008

twix, to je uzasne, normalne si ta viem predstavit ako s nou cupkas v predklone 🙂 len davaj pozor, zachvilku ta uz brusko nepusti....
ozaj kedy sa laura zacala stavat v postielke a vytahovat na nabytok? lebo lea chce stale stat, ked ju dam na zem, tak reve, potom sa vytiahne hore popri sedacke a kuka na nas co robime...takto dokaze stat aj niekolko minut, potom sa jednou rukou pusti, balansuje, potom sa pusti oboma a zleti...a rev....asi si mysli, ze uz vie sama stat.....ale ked s nou chodim za ruky sa jej to paci, az na to, ze nevie co s nohami....zlata....v choditku sa tiez uz vie pohybovat....
obavam sa moja dcera sa nebude vediet podelit s hrackami, to budu hysterie, ved len teraz, ked mi nieco uchmatne a jej to vezmem, tak sa zacne tak strasne zlostit, ze cela ocervenie, nevie sa nadychnut a spusti taky rev, ze susedia si musia mysliet, ze ju tyram 😒 no co uz-je to levica 😅

a ked jej das este pred spanim mliecko, to ju zobudis? lebo mne sa dnes najedla o siestej a odvtedy spi a to som ju o pol osmej vybrala s postielky, prebalila, prezliekla do pyzamka a ona cely ten cas spala ako drevo, to sa este nestalo.....skoda, to znamena, ze budicek bude o piatej 😝

jasterka
13. máj 2008

Dakujem babule za rady ohladne postielky,pozriem aj na tu cestovnu-skladatelnu.,a asi dame dokopy tu strucku,snad ju muzik aspon obrusi a namaluje.

Lieska 🙂 nadhera,tesim sa stebou,uzi si bublinkovanie,aj ja sa uz neviem dockat 🙂

jasterka
13. máj 2008

Inak poterbujem dalsiu radu 😅 ideme o mesiac na svadbu,a chela by som nejake satky,strihane pod prsami,aby som si ich mohla dat aj na dalsiu svadbicku v auguste,a to uz budem bruchana,kde nieco zohnat? 😕
niektora ste spminali aj niekde tehulkovsky obchodik,kde to bolo,neviem najst....

wienika
13. máj 2008

jasterka, teraz je nastastie taka moda, ze je vela siat so strihom pod prsiami....pozri sa aj takych H&M alebo new yorker, ak nechces vyhodit vela penazi, pekne ma aj mango alebo sisley( tam som si nedavno kupila aj ja, tiez idem na svadbu)
ale ak chces ozaj tehu saty, tak jeden super obchod je v 9 bezirku, maju tam nadherne veci, ale drahe...a tolko siat pokope som este nevidela...fakt velmi pekny maminkovsky obchod....
potom tu baby hovorili aj o benetone a zare.....viac uz ti neporadim.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre