Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
14. máj 2008

Ja som tiez byvala pre Golianovom gymply...
A v parku je teraz tolko zvieratiek,ze maly nebude vediet,kde skor pozerat 😕

ronnda
14. máj 2008

maya - to mas pravdu, nici je nadsena z kazdeho ptacka nebo veverky 🙂

maya01
14. máj 2008

A pockaj,ked pojdete s nou do ZOO,to bude radostiiiiiiii 🙂

ronnda
14. máj 2008

v zoo jsme uz byly, jen ji spis zajimali lidi kolem a hlavne deti - tam jich bylo plno, v schönbrunnu je vzdycky plno lidi! ale co se ji moc libilo, byly rybky - asi jak plavaly v tech osvetlenych akvarkach, mozna se ji libila ta svetylka, tezko rict, myslim, ze ty zviratka jeste tak moc nevnimala, asi ze tam byl takovy ruch, jinak kdyz potkame na ulici pejska, tak se muze zblaznit 😉

maya01
14. máj 2008

V Schönbrunne je vzdy strasne vela ludi,ale je este jedna ZOO v 13bez.ale teraz neviem ako sa vola. A tam je viac kludu,pekne ihriska a vela zelene... A hlavne nie su tam masy ludi.

ronnda
14. máj 2008

nemyslis lainzer tiergarten? tam jsme taky docela casto...

maya01
14. máj 2008

Uz viem, Lainzer Tiergarten 😉

maya01
14. máj 2008

Ozaj Ronnda,vasi hokejisti sa teda drzia. Ze strvrtfinale 😨
Mozeme len ticho zavidiet 🤐 a brat si priklad.....

ronnda
14. máj 2008

ja jsem ostuda, hokej vubec nesleduji 😔

miriam25
14. máj 2008

No moji rodicia maju psika, ale ked sme tam boli naposledy (na Velku Noc), tak ho maly nejak nevnimal. Ale ved aj to pride. Som zvedava, co bude Alex robit, ked ho bude maly tahat za chvost. On je taky kludas, ked s nasim niekto pride, ani len hlavu nezvdihne, ze kto je to. Som hovorila, ze ked budeme mat dom, ze by som tiez chcela takeho spika.
Inak ronnda, som pozerala fotecky nici a musim povedat, ze je to uz teraz velka krasavica! Tie fotky ste robili vy doma alebo si ju davala niekde fotit? Su naozaj uzasne.
mayi, ja som kedysi chodievala do parku na bicykli dost casto a sama som bola nadsena zo vsetkych tych zvieratiek, ktore tam uz predtym boli. Potom som raz zobrala sestranicine decka, ked boli v nr do parku a tiez sa im tam velmi pacilo. Tak uvidime v lete. Uz teraz sa moc tesim, ved ten cas ubehne rychlo.
Teraz ako som tak citala, co ste popisali, myslim, ze zajtra skusim ist s malym na ihrisko a uvidime,co bude robit, ci sa mu tam bude pacit. Ved nici je od Samka starsia o nejake dva mesiace a ked sa jej tam paci, mozno si to zamiluje aj nas maly. Stale som si myslela ze je este malinky na hupacky a pod, ale ked tak nad tym rozmyslam, skusit to mozeme. Vcera na plavani sme skusali taku malu smykalku a maly sa na nej usmieval. Ako uplne nadseny nebol, myslim si, ze sa trosku bal niecoho noveho, ale ved ked skusi este raz, mozno ho ten strach prejde.
Samkovi sa deticky velmi pacia. Na plavani, ked prideme k inym babatkam, tak ich chyta za rucicky a usmieva sa na ne a stale sa za nimi taha, ze tam chce ist. teraz je uz ovela spolocenskejsi ako bol predtym. Ked mal nejake tri mesiace, nezniesol okolo seba viac ako troch ludi. Ked sa k nemu nahrnulo viac ludi naraz, uz aj spustil taky plac, ze tak som ho nikdy ani plakat nepocula. Ale teraz mam niekedy pocit, akoby sa predvadzal, co vsetko uz on dokaze, co vie a aky je sikovny. Jaj, moj pokladicek...

miriam25
14. máj 2008

Jaj, hokej mi ani nespominajte, som taka nastvana na nasich hokejistov, ze az. Len preto, ze nejaky dvaja panacikovia sa nevedia zniest, robia rozbroje medzi hokejistami a ti potom ani nepridu na MS. Ako uzasne. A potom cele slovensko pozera, ako hraju nasi a trpne, aby vobec nevypadli zo skupiny a zachranili sa. Bieda... ☹

miriam25
14. máj 2008

mayi, aj si chodila na gympel? ktory si ty rocnik, ak sa smiem spytat? Pozerala som tvoje fotecky a na niektorych mi pripadas znama z videnia, ale nie som si ista. Mozno som ta len niekde niekedy videla a ked som zbadala tie fotky, tak sa mi nieco mari...

ronnda
14. máj 2008

miriam - urcite to vyzkousej, v parku byvaji takove ty houpacky uplne pro malinke deti, z toho nemuze vypadnout.
dekujeme za pochvalu fotek, ty posledni, jak mela 8 mesicu, nam fotil znamy - profesionalni fotograf - bylo to moc fajn, vzali jsme nici jeji hracky a jeli k nim na navstevu, popijeli jsme kafco, on mezitim fotil, nici byla ve vyborne nalade, udelal nam 90 fotek! on deti moc nefoti, je hodne vytizeny a dela spis vetsi zakazky a hodne cestuje. jsem za ty fotky moc rada!

miriam25
14. máj 2008

tak to verim, ja som prave dnes pokukovala po vyklade jednej fotografky tu u nas v meste a rozmyslala, ci mam ist dnu alebo nie, chcela by som totiz par peknuckych fotiek Samka, ktore by som si dala zvacsit a rozvesala ich po celom byte a dala babkam. Tie by sa urcite veeeeeelmi potesili. Ved uvidim. Tento mesiac mi to aj tak uz nevyjde, mozno buduci by som sa s tou fotografkou nejak dohodla. Len pokial viem, tak take fotografovanie stoji okolo 50 eur plus kazda fotka sa plati extra a ono to celkovo vyjde potom do 200eur, co sa mi uz zda byt trochu drahe.

maya01
14. máj 2008

Miriam,ak ti smiem poradit vydrz s tymi fotkami a daj si ich spravit v Nr. Ja davam malemu robit zakazdym,ked ma narodeniny a vyjde nas to okolo 600-700Sk a mozes si vybrat,ake zabery chces,velkost,kolko kusov,pozadie.... Ja som bola vzdy nad mieru spokojna.
Nie ja som nechodila na gympel, na Obchodu do Mlynariec....

viedencanka
14. máj 2008

Ahojte dievcata,
po predlzenom vikende som opat tu.
Bejby- gratulujem k malej Natalke,je super,ze vsetko dobre dopadlo,ze ste obidve zdrave.

Jasterka-ja som videla pekne elegantne oblecenie v C&A,ale nie medzi tehot.modou,tam to je hrozne drahe,ale bezna moda,bolo tam viac modelov strihanych pod prsiami.

Miriam-my sme boli s Martinkom 1.krat u zubarky,ked mal 2 roky.Pripravovala som ho na to,ale ked sme k nej prisli,usta neotvoril.Tak sme to nechali tak.Druhy pokus bol tento rok v januari,to uz mal 3 roky a 3 mesiace.Bol perfektny.Sadol si na kreslo otvoril usta,este aj roentgen mu robili v tej miestnosti mezo mna,kedze ja som uz bola tehotna a nemohla som dovnutra.Nepamatam si presne,kedy som mu zacala cistit zubky s kefkou,myslim okolo 1 roka.Ale vsade som citala,ze by sa mali cistou handrickou vycistit dasna,aj ked este nie su zubky.Ja som sa to docitala dost neskoro...Tak budem vediet pri druhom..

Miriam-pytas sa aj ohladne reci,ze ci si dieta tie rozne jazyky uvedomuje. Nas Martinko ma ku kazdej osobe,ktoru pozna,priradeny jazyk-cize vie,ze s babkou len po slovensky,s otcom len po taliansky. Ked si dedko ( moj otec) niekedy robii srandu a zacne mu hovorit neico po taliansky ( nejake zaklady sa naucil), tak Martinko mu povie: ty tak nerozpravaj,tak rozprava len papi,dedko Bruno....
Moj brat s priatelkou sa tiez ucia taliancinu a chcu si obcas potrenovat s Martinkom,ale ten im po taliansky nepovie nic,pretoze k nim ma priradenu slovencinu.

Celkovo sa muu tieto tri reci nepletu,ale obcas mu ujde nejake slovicko. Alebo ked v nemcine nejake slovo nevie,tak vo vete jednoducho to jedno slovo povie po slovensky s nemeckym prizvukom...
Nedavno,ked sme rovno zo skolky isli k mojej mame,sa mu podarilo povedat: kindery v skolke takto trinkuju vodicku....a potom este: mama,podaj mi gablicku (myslel tym vidlicku). Ale ked sa ja opytam,Martinko ako sa povie po nemecky xx- on mi to povie. Uz mii zacina nahradzat slovnik....

Wienika-som rada,ze sa vam v Lignane pacilo.Ja tam chodim tiez velmi rada.

Inak vcera som bola na 3D v Ba- moje dievcatko bolo zase otocene hlavickou dozadu a este si ju aj zakryvala rukou.Doktor sa snazil,ale bolo vidiet len trosku tvaricku z boku a este aj zakrytu rukou. Poslal ma von,aby som sa isla poprechadzat,ze skusime neskou.No a zase nic. Tak pridem zase o 2 tyzdne....

My sme boli v nedelu na koncerte pre deti,nasledovalo babkove divadlo a mnozstvo dalsich akcii pre deti.Martinkovi sa velmi pacilo,odchadzali sme o siestej,to mi zaspal v aute,prelozili sme ho do postele a spal az do rana...A v noci si zo sna pospevoval...

twix
14. máj 2008

ahojte dievcata,
to bol zase pekny den. dufam, ze to pocasie vydrzi. doobeda sme boli trochu vonku a poobede sme
mali spielgruppe (Laura to tam miluje) a potom este vecerna prechadzka.
tiez rozmyslam zacat cistit zubky. aj som sa o tom rozpravala s lekarkou, ta ale povedala, ze stacia fluoridove
tabletky a povrch zubkov mozem cistit s wattestäbchen. zase na internete som citala, ze dieta by sa malo
cim skor zoznamit so zubnou kefkou. vraj je aj nejaka specialna zubna pasta pre 0-2 rocne deti.
ja som bola v bipe pozriet. na niektorych je napisane od 6 rokov na niektorych nic, len ze sa treba
poradit s lekarom, ak dieta berie fluorove tabletky (aby sa nepredavkovalo ??). este niekde na internete
pisali, ze malym detom staci cistit mokrou handrickou, alebo len kefkou bez pasty. tak ja nieco vyskusam.
nechcem aby mala Laura pokazene zuby. ja mam zuby v strasne zlom stave, manzel nema jediny kaz, tak snad
ma v tejto oblasti jeho geny 🙂

lieska - ak ta bavia katalogy, tak si objednaj aj na www.babybutt.at, pripadne aj quelle a neckermann maju
babätkovske katalogy. ked som cakala malu, tak som strasne rada listovala v tychto katalogoch.

wienika
14. máj 2008

ahojte babulky, ste tu niektora?

ja som mala dnes trosku viac roboty, v podstate som nebola cely den doma, musela som ist do roboty nieco vybavit a potom som bola s leou dlho na prechadzke v starom AKH, tam je velmi pekne, ale to som uz spominala.

malu som uz ulozila,ale akosi sa jej nechce spinkat, stale hrka s hrkalkou a zabava sa na tom, potom sa zasa postavi a ja skacem ako jojo, dam dudlik, polozim zasa na miesto a dookola uz asi 30 minut...a tak si velmi chcem uz vylozit nohy, pustit vcerajsiu ordinaciu a relaxovat....

viedencanka, to su krasne vety, co matko pouziva, dokazes byt vazna, ked nieco take povie? ja som sa tu teraz na tom zabavala, ak mas este nejake, daj do placu....nech vieme, co nas caka 😀
aj tvoje dievcatko sa nechcelo ukazat? ani lea, musela som prist druhy krat, ani vtedy to nebolo uplne na sto percent, ale aspon nieco, stale si totiz zakryvala rukami tvaricku.....
lignano je velmi krasne mestecko a uzasne to tam zije, velmi sa tam paci, ved som tam bola uz aj minuly rok. da sa tam uzasne ponakupovat(ale dost draho 😒 ), aj hotel sme mali super, priamo vyhlad na more....jaj, uz sa tesim o rok, dufam, ze si budem moct zobrat volno z roboty.....
ozaj a uz je to iste, ze to bude babulka? asi ano, ze?

bejby, kde si? este v spitale? ako sa mate s natalkou?

silvi,ako si dopadla?

wienika
14. máj 2008

twix, ja som kupila lee v lekani taky gumeny naprstok a k tomu je aj detska pasta, je to pre najmensie deticky, takze sa nemoze stat, ze sa preavkuju, neuskodi im to. a hlavne, na tu keficku si das len trosku zubnej pasty...nam sa to zatial nedari, lea neznasa, ked jej davam prsty do ust, zatne sa a nepusti....ale dala som jej jednu detsku kehku na hranie,ma ju medzi hrackami a obcas ju ma v puse a sama si masiruje dasienka...chces vediet ako sa ta pasta s tym naprstkom vola? stalo to len 7 euro a vydrzi dlho....

maya01
14. máj 2008

Ahojte kocky,

Wieni,ja som tu,ale som kaputt...dnes ma strasne bolia oci...

Viedencanka,tak mala sa hra na schovavacku,chce vas prekvapit... 😵

ronnda
14. máj 2008

pekny vecer, u meje to nezvykle, ale jsem dnes vecer mezi vami, tak doufam, ze tu nebudu klabosit sama ☹

dnes bylo opravdu krasne, byly jsme taky venku, chvilku jsme si hraly na hristi - skoro sousedka ma sedmimesicni holcicku a ona kdyz zacala kricet (ne plakat, kricela radosti, ze se ji neco libilo), tak nase nici zacala plakat, to bylo slzicek. v posledni dobe to nekdy dela, kdyz nektere ditko nahlas krici nebo place a taky jednou hrozne plakala, kdyz slysela stekat psy od svagrove - oni stekaji a jeste k tomu porad skacou, tak ji to asi vylekalo, trvalo dlouho, nez se uklidnila. rikam si ale, ze si na krik deti musi zvykat. jinak je ale z deti hrozne nadsena, tak nevim...

viedencanka - to je sranda, jak Martinko mluvi slovensko-nemecke vety. my tak nekdy mluvime i s manzelem, i ja jsem se pristihla, ze to micham, nektera slovicka me proste napadaji rychleji v nemcine nez v cestine 🙂
to je skoda, ze se vam vase holcicka na ultrazvuku nechtela ukazat, tak ji trochu domluv, at mate za dva tydny peknou fotecku 🙂

twix - taky jsem moc rada listovala temi katalogy, ale nic jsem si neobjednala, hledala jsem spis inspiraci. laura byla dnes urcite venku i v spielgruppe spokojena. a ukazala tam detickam, jak uz pekne tapka?

miriam - s temi fotkami je to rozumne jak ti poradila maya - ta ma taky moc pekne fotky! je to cenove prijatelnejsi, tady je to dost drahe.

tak dievcata, hura hura sem, kde jste???

wienika
14. máj 2008

sorry za preklepy, snad to po mne viete precitat....namiesto kehka-kefka 😀

ronnda
14. máj 2008

je, tak tu prece jen nejsem sama, psala jsem to taaaaak dlouho, ze jste se tu mezitim objevily 🙂

ronnda
14. máj 2008

wienika - u nas je to nekdy se spankem podobne, nekdy to i pocitam kolikrat k nici jdu a polozim ji na zada. dnes jsem ji polozila, odesla a za par minut spala. venku je taky jeste svetlo, tak treba se leusce nechce spinkat.

wienika
14. máj 2008

ronnda, tu som.....uzivam si konecne vecernu pohodu..lea snad uz zaspala, je tam ticho 😉
manzelik hra futbal, odtial ide este bratrancovi na oslavu, takze mam vecer pre seba 🙂

lea tiez miluje deti, velmi pozitivne na ne reaguje, dufam, ze jej to ostane..kvoli krippe...

wienika
14. máj 2008

ronnda, mne lea vcera tak zaspala, ale oblecena v rifliach, spinava...uz o siestej...tak som ju o pol osmej zobrala s postielky, vyzliekla, prebalila, dala do pyzamka a ona stale spala ako drevo....nechapala som...niekedy zaspi hned ako dnes nici, niekedy si sama v postielke mulatuje 😉

ronnda
14. máj 2008

wienika - to jsem zirala, jak jsi to tu vcera psala, to musela byt lea hodne unavena. nici spi strasne lehce, kdyz jsme treba v parku a kolem nekdo jen projde, tak ona okamzite otevre oci. nejlip se vyspi v postylce.
ja mam dnes taky pohodu, vytrela jsem zeme, uklidila koupelnu a ted si dam cokoladu!
ja mam dnes manzela taky pryc.

maya01
14. máj 2008

Pozera niektora z vas Super Nanny...to je strasne.... 😢

wienika
14. máj 2008

ronnda, lea spi tiez najradsej v postielke, niekedy aj viac nez hodinu....aj dnes, ked mal manzel baby dienst, tak mu spala 1 a 20 minut....tak sa tesil....

maya, ja mam pusteny deluxe music ako pozadie a popri tom kukam ordinaciu.....a potom obcas kuknem, ci ste nieco popisali 😉 preco je to strasne? ta nanny

ronnda
14. máj 2008

wienika - tak u nas je to tak, ze kdyz hlida manzel, tak nici spi pul hodinky 🙂
maya - ja na nic nekoukam ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre