Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

miriam25
16. máj 2008

twix, nechcem vyzerat hlupo, ale kde to je?

twix
16. máj 2008

tiez nechcem vyzerat hlupo 🙂 ale niekde pri frydku mistku ?? myslim, ze sa to vola frydlant nad ostravici.
mozno s mäkkym "i" ??

ronnda
16. máj 2008

pekny patek!

my jsme vcera byly hodne venku, taky jsme tu mely navstevu, nase nici nastesti neplakala, kdyz druha holcicka kricela, dokonce i hezky papala, jen vecer pak dost plakala, nemohla spinkat a v noci byla taky trochu neklidna. skoro bych to prirovnala k tomu, kdyz ji lezl ten prvni zoubek, jen nastesti nema teploty. slysela jsem, ze ty prvni spodni zoubky lezou bud naraz a nebo brzy po sobe, je to tak? asi by to tomu odpovidalo, zatim ma prorizly jen jeden.

wienika - to jste si to vcera skvele uzili, jeste ze jste meli s sebou leiny plinky 🙂
psala jsi, ze i schönbrunner bad je pekny, zatim jsme tam jeste nebyli, loni jsem se koupat nechodila, tak letos bychom tam chteli urcite jit. je to tam i pro male deti? myslim, ze zadny maly bazenek tam neni ze? a jsou tam stromy nebo tak neco, kde se da hezky odpocivat ve stinu?

twix - u nas je to presne tak, jakmile zarachoti klic v zamku, je konec se vsim, s hranim, s jidlem a hura ke dverim. a to i ja se moc tesim, protoze vim, ze pro me nastava doba oddychu 😉
jo a k tem tabletkam, tenkrat jsem se tu zminovala, ze je mala vubec nechtela dat do pusinky, tak ted uz je to tak, ze kdyz s nimi zahrkam, uz radostne otvira pusinku 😲

miriam - ty tabletky se berou od pul roku veku ditete, nam je doktor dal, i kdyz mala jeste nemela zadne zoubky. ze by to bylo jen ve vidni? myslela jsem, ze je to v celem rakousku stejne...

ronnda
16. máj 2008

twix - spravne, frydland s tvrdym "y" 🙂 nejsou to Beskydy???

ronnda
16. máj 2008

frydlant 🙂

miriam25
16. máj 2008

ronnda no neviem, ked sme boli naposledy u doktora s malym, tak este nemal ani 6 mesiacov a ani ma len nenapadlo sa na nieco taketo pytat. Ale teraz mame termin 27.5. tak sa ho na to opytam, lebo mi to nejak nejde do hlavy...

no twix, tak vam zelam krasny vylet. Mne byva moja rodina v okrese Zlin, takze toto je asi este trosku viac dalej. Beskydy mi uz hovoria viac... 🙂

ronnda
16. máj 2008

miriam - nam to dr. taky predepsal az nekdy po pul roce, proste jak jsme byli na kontrole. ja jsem poridila kartacek na zuby v dm - jmenuje se to zahnputz-lernset od babylove, ale zatim jsme to jeste nezkouseli, o vikendu se do toho pustime a dam ti pak vedet.

maya01
16. máj 2008

Miriam,tie tabletky mozes normalne kupit v lekarni aj bez predpisu od dr. Ja ich tiez davam malemu,myslim,ze sa maju davat az do predskolskeho veku.
Jasne,ze sa stretneme,uz sa tesim 😉

Twix,prajem vam krasny vikend,oddychnite si... A ozaj ty budes mat cas zaciatkom juna na to stretko...? Dufam,ze ano.

Ronnda a malinka je uz kludnejsia,asi jej idu dalsie zubky. Prihod foto,nech vidime malej zubenky...

miriam25
16. máj 2008

ronnda, no som zvedava. My sme dostali zubnu kefku pre maleho v nemocnici, ked sme odchadzali. Dali nam taku obrovsku tasku s roznymi prospektami a reklamnymi predmetmi snad od vsetkych firiem, ktore robia nieco pre babatka a medzi tym bola aj kefka, tak som mu zatial inu nekupovala a musim sa priznat, ze tuto som este ani len nerozbalila. Ale tak pockam, ako dopadnete vy s nici a potom volaco aj ja vyskusam 😉

miriam25
16. máj 2008

Teraz som si este spomenula, ako chodime na to plavanie, tak minuly tyzden mal jeden chlapcek napuchnute dasna a tento tyzden uz mal obidva dolne zubky prerezane. SOm len cumela, ako rychlo to ide..

Mayi, ja som bola vcera v lekarni a pozerali na mna, akoby som chcela modre z neba. Ze nikdy o niecom takom nepoculi. Tak som nechapala ☹

maya01
16. máj 2008

To vazne,sa mi neche verit... 😨
Ja som to kupovala dokonca aj mimo Viedne a v pohode...
Tak sa opytaj dr. a ten ti urcite povie co a ako.

miriam25
16. máj 2008

mayi vazne, tiez som nechapala. Ale ved uvidim ked pojdeme k doktoroi, ked mi on nic neda, dak v juni ideme do nr na par dni, tak to kupim tam v lekarni. Uz som tam kupila a mundisan,ked pojdu malemu zubky nahodou by ho to velmi bolelo, aby som doma nieco mala. Ako clovek si mysli, ze v rakusku je to tu lepsie,ale zistujem, ze v niektorych smeroch su tu na tom este horsie, ako u nas na slovensku.

twix
16. máj 2008

ronnda, tie prve dva zubky nam vysli hned za sebou, skoro naraz. potom dlho nic a potom hned za sebou
hore 4 zubky. teraz vysiel dalsi dole, tak mame 7, ale mam pocit, ze uz par dni ide dalsi, len mi laura nechce
dovolit pozriet. uz ma par krat od zurivosti pokusala, tak uz ani nepozeram, ved ked vyjde, tak ho uvidim 🙂

miriam25
16. máj 2008

no nic babenky, moj pokladik sa uz phlasuje, ze je hore, tak sa napapa a pojdeme von, kym je pekne. Aby nam nahodou nezacalo poobede este prsat... 😒

twix
16. máj 2008

ronnda, ten lainzer tiergarten, to je normalna ZOO? ja som to pozerala na mape a je to take obrovske.
ma to aj vchod a plati sa vstupne?

ja som dala malu spinkat. potom chceme ist niekam von aj s tatinom. dnes je tam prijemne - ani horuco ani zima.

miriam25
16. máj 2008

no my sme sa uz vratili z prechadzky, ale je tam horuuuuuuco. Zasa som olutovala, ze som si obliekla rifle. Som takmer zhorela.

twix
16. máj 2008

snazila som sa pridat nove fotky, ale väcsina ma nad 700kb, tak su tam asi len 3 nove.
kto chce vidiet viac najde na:
http://community.webshots.com/user/alexandra_77
ale uz davnejsie som tam ziadne neprilozila. snad po nasom vikendovom vylete 🙂

miriam25
16. máj 2008

twix, aj ja mam ten problem, vsetky moje fotky su vacsie... ☹ tiez som vlozila len par... idem pozriet tie tvoje

ronnda
16. máj 2008

twix - lainzer tiergarten neni normalni zoo, vstupne se neplati, je to obrovsky areal, hriste pro deti, plno zelene, hospudky, par zviratek v oborach, moc hezke na prochazky, my tam chodime moc radi.

taky jsme se byly projit, bylo tam prijemne, foukal vetrik, nici si zase prohlizela auta, autobusy a tramvaje, to ji proste bavi...

wienika
16. máj 2008

ahojte babule,
tak som tu len skok, mam toho vela, nic nestiham....dokonca som si teraz s malou lahla a zaspali sme obe na 1 a pol hodiny.....super...

ronnda, ja som v tom schoenbr. kupku bola asi pred 2 rokmi, moc si nepamatam ci tam bolo nieco pre deti,vtedy ma to akosi nezaujimalo 😉 ale su tam aj stromy....je to take elgantne kupalisko...
miriam, ano tie tabletky ti musia dat v lekarni, urcite ti da lekarka recept...
aj na mna vtedy kukal lekarnik ako puk, ked som si pytala ten naprstok, nepoznal to, ale objednal a na druhy den som si ho bola vyzdvihnut. ja som to videla v nejakom casopise ako novinku....

co sa tyka zubkov, lea ma tir dva dolne a vysli takmer po sebe, asi dva-tri tyzdne rozdiel..teraz cakam, ze vyjdu horne, predsa len uz su to skoro 3 mesiace co jej vysli dolne, tak som zvedava ako to bude.

holky bezim, idem ju okupat, dnes varuje manzel, ja mam vystupenie......
cez vikend tu tiez nebudem, mozno sa ozvem az v nedelu, tak vam vsetkym prajem pekny vikend..... 🙂

maya01
16. máj 2008

Ahojte kocky,

Wieni,drzim palce,nech ti vystupenie dobre dopadne.... 😉

Tak si vsetky uzite krasny a pohodovy vikend a sem-tam dajte aj o sebe vediet. 🙂

Papa

miriam25
17. máj 2008

Dobre ranko babulky, tak dnes som predsa len prva? Idem si precitat,co ste vcera popisali...

miriam25
17. máj 2008

No az tak vela ste toho nepopisali, som cakala, ze to tu budem hodinu citat 😀
No Wieni, dufam, ze vystupenie dobre dopadlo. Ako dlho chces este vystupovat? Nebojis sa? Ja by som sa bala, ale ked si spomeniem, ze moja "takmer sestranica" bola v 6. mesiaci a este robila stojky. Nechapala som, ale maly je zdravy... Takze u teba to bude tiez uplne v poriadku... 😉

My sme boli vcera zasa na ihrisku, ale prisli tam vychovavatelky s lahko postihnutymi detickami, ktore tam lietali a nebrali vobec ohlad na ine deti a uz vobec nie na mojho malinkeho, tak sme sa potom zobrali a sli prec. Snad to bude dnes lepsie. Uvidime.

Dnes vecer asi zalahnem velmi skoro spat, vcera som pozerala film do 11 a dnes rano sa maly zobudil uz o pol 6 a nechcel spinkat, takze moje oci su ako po preplakanej noci a potrebujem zapalky na podopretie... Moj drahy siel uz o pol 7 na fusku, pride az niekedy vecer, neviem kedy, takze ani nejak nevnimam, ze by bola sobota. Aspon ze pride svagrina na obed a vezme malinkeho von, aby som mohla upratat. Ako stale hovorim, ze neviem, co by som robila, keby som tu svagrinu nemala. Je to takmer jediny clovek, s ktorym sa stretavam ako s kamaratkou. Vlastne okrem draheho rodiny tu ani nikoho nemam, aj preto som tak casto na nete, aby som nemyslela na to, ako mi kto chyba. Vychutnavam si Samuska a ked on spinka, tak to obcas tak na mna dolahne, ako aj teraz. Ale musim na tu temu koncit, lebo na to budem mysliet este viac. Som rada, ze som tu nasla vas babenky...

Inak aj ja vam zelam krasny vikend. Hlasili, ze nebude az taky krasny, tak si ho uzite v ramci moznosti... 😉

maya01
17. máj 2008

Miriam,ty takto skoro hore?
Moj Samco je sice tiez uz od 6.00hore,ale mna nechal este si chvilku zdriemnut...zlate dieta....mysli na maminku... 😉
Juuuuj to ti nezavidim,takto sama... Ja som sice tiez bez muzicka,ale mam tu maminu,robotu,kamosky...tak si to az tak velmi neuvedomujem...ale uz sa tesim,ked budeme s muzickom kazdy den...
Ja som sa tiez tak citila,ked sme boli vo Viedni...sice mam dokonca svagrinu slovenku,ale sme si nejksik nesadli 😖
Tiez som nikoho nepoznala...az potom,ked mal Samko rok a pol som spoznala jednu slovenku a s tou sme boli skoro kazdy den...ma dceru v Samkovom veku...
Ale teraz ked sa vratime,budeme poznat baby z MK a hned nam bude veselsie 🙂
Uz sa tesim.
Skoda,ze si tak daleko od Viedne.... ☹

miriam25
17. máj 2008

Veru, skoda, ale tak my sme sa rozhodli pre Furstenfeld, lebo to nie je daleko od mojich svokrovcoc a kedze moji rodicia by boli aj od Viedne daleko, tak sme chceli mat nablizku aspon draheho rodinu. Ako musim povedat, ze ten napad ocenujem stale viac a viac, no aj tak mi chyba niekto, s kym by som sa mohla stretavat aj cez den, nejaka mamicka... No mozno neskor aj to pride, mozno niekoho spozname na ihrisku, ze sa aspon tam budeme stretavat, ved uvidime. Zatial je to dost biedne. Aspon ze mam tu svagrinu, ktora sa snazi chodit, ked ma cas.
Mna by Samko aj nechal dlhsie spinkat, no ked je hladny, tak ani on za to nemoze. Jak sa zobudil, tak po hodinke zalahol a teraz ho uz pocujem, ze si brble, no ked som uz bola hore, tak sa mi nechcelo si ist zasa lahnut a z vas tu nikto nebol, az teraz si prisla ty... Vsetky ste este sladko spinkali alebo romanticky ranajkovali s vasimi bud pribuznymi alebo muzickami... aaaxxxx, keby bol aspon ten moj doma. Uz hovoril, ze tento tyzden snad dokonci tu jednu fusku, co ma rozrobenu uz vyse mesiaca, no dnes rano skonctatoval, ze tomu moc neveri a pojde tam asi aj buduci tyzden. Tak sa naramne tesim. Asponn jeden cely vikend keby bol doma....

maya01
17. máj 2008

Ja som sa prave pustila do varenia... 😝
Cakame na nasho papiho,ale neviem kedy pride....mal uz vcera...ale vcera mal zaverecne skusky a nedostal sa na rad,bol dost 😠 ,chcel to mat uz za sebou,tak musel ist dnes rano,tak dufam,ze mu to dobre dopadne....
Samko sa uz nevie dockat,ved ho nevidel uz 3tyzdne ☹ kvoly tym kiahnom...
Ale zostane tu az do stredy,tak sa tesime...
Co mate dnes na plane ty a Samko?

miriam25
17. máj 2008

No kedze je malinky uz hore, za chvilku dostane papat. Potom sa pustim aj ja do varenia, len este mam cas, lebo chcem robit rezne a tie su hotove za chvilu a ryzu len postavim a "urobi sa sama", takze s varenim nebudem mat dnes nejak vela roboty. Okolo obeda dam Samka este spinkat, potom pride svargina, najeme sa spolu, poobede vybehneme s nou aj so Samkom trosku von, na zmrzlinku, na ihrisko a tak a ja pojdem potom este na nakup, kym tu bude svagrina, lebo so Samkom na velke nakupy chodit nemozem. A drahy pride niekedy vecer az. Inak uz mi pere pracka a chcem dat potom este jeden krat prat, budem musiet este zvesit suche pradlo, aby osm mala kkde zavesit to cerstvo oprate a chcela som vycistit aspon kupelnu ale neviem, ci sa k tomu dostanem dnes. Uvidim. Ked nie, tak sa z toho nezblaznim...
Jaj, ti verim, ze sa uz obaja tesite na tatina. Si to s nim poriadne uzite, kym tu je. A z coho ma zaverecne skusky? Studuje este alebo nie?

maya01
17. máj 2008

Nie nestuduje,ale robil si este take doplnujuce vzdelanie k svojej robote.
On kresli navrhy na stavbach. Teda ide na stavbu a musi presne nakresli,kde co ma stat,vypocitat kolko betonu tam musi ist atd. Teda neviem,ci som to dobre vysvetlila,ja laik som to tak pochopila... 😅
Tvoj manzel co robi?
My sa tiez chystame do parku,ale az poobede,dnes tu ma byt 27stupnov,uz teraz je skoro 20,tak dufam,ze sa to nepokazi.

miriam25
17. máj 2008

Moj manzel robi tiez na stavbach, no ako normalny robotnik. Predtym robil fasady, no teraz robi vnutro. Tiez sa tomu nejak nerozumiem, ale tak tehly si vies aj ty predstavit. Co vsetko musia dat na ne, aby boli steny pripravene na malovanie, tak to robi moj drahy... Ja tie veci ovladam v nemcine, ale ako sa to vola v slovencine, to by si chcela uz vela odo mna... 😀
No ja som vcera pozerala, ze ake ma byt dnes pocasie a u nas hlasili nejakych 24 stupnov, ale aj s obcasnymi prehankami, pripadne burkami, tak som zvedava, budeme musiet ist von cim skor, kym je pekne, aby sme nezostali zatvoreni doma cely den...

ronnda
17. máj 2008

ahoj ranni ptacata!

miriam - nemas to jednoduche, ja jsem tu taky sama, jen svagrova (ale s tou je to jako u mayi - nejak to neni ono), ale u me je to jednodussi, ze to mame do Brna kousek, tak jsme tam casto, tak aspon vidim kamaradky, to mi tu taky hodne chybelo. ted uz je to lepsi, seznamila jsem se s nekolika maminkama - na hristi, taky se vidame s kamaradkou z porodnice (kazdy tyden), tak je to uz veselejsi, uvidis, ze az bude Samko vetsi a budete na hristi, bude pak chodit a tak, tak se to zmeni, urcite nejaka mamicka v okoli bude!

tema fotky - chtela jsem napsat ohledne velikosti tech fotek, ze my je mame taky hodne velike, jen ja je vzdycky zmensuji primo v pocitaci. primo kdyz tu fotku otevres, tak je tam myslim volba - bild - größe ändern. a nebo to delam tak, ze fotku neotviram, kliknu na ni pravym tlacitkem mysi - öffnen mit - paint - dam pak jen speichern, takhle kvalita fotky zustane, jen je o dost mensi. nevim, jestli jsem poradila, ja nejsem moc technicky nadana, ale tohle mi funguje 🙂

brzy doplnim fotky do alba, ted nejak nestiham...
manzel sel nakoupit, mala spinka a pak jedeme pryc. dnes bude opet hezky.

miriam - to je skoda, ze mate tatku hodne pryc, ale penizky jsou potreba, aspon ze te dnes rozveseli svagrova!

maya - vy si uzijte vikend s tatkou a oslavte jeho zkousky!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre