Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
17. máj 2008

Tak si to vonku uzite,tu svieti slniecko a je teplucko,tak dufam,ze to vydrzi cely den...
Ja uz mam kura v trube,polievku uz skoro hotovu a idem trochu poupratovat,ale tak sa mi nechceeeeeeee.
Tak manzel Vam postavi domcek aj sam... 😉

maya01
17. máj 2008

Dobre ranko Ronnda,uzite si vikend a uz sa tesime na fotky malej Nici... 🙂

Miriam,prave som pozerala na nete to mesto kde byvas,tam je teda vazne velmi vela tych Thermen... Vyzera to lakavo... Nie je tam nejaky hotel pre deti...Mozno by som cez leto so Samkom aj isla...

miriam25
17. máj 2008

Dobre ranko ronnda, no ja pevne dufam, ze sa to casom zlepsi. Ale to som si myslela uz ked sme sli na plavanie, ze najdeme nejake babo s mamickou na prechadzky a tak, no nejak sa k tomu nikto z tych bab nema, vlastne byvaju na dedinach tu na okoli a k nam do mesta moc nechodia kocikovat. Ale som si ista, ze aj tu v meste najdeme nejake mamicky s babatkami. Chce to len cas.

mayi, nuz ty si jaka sikulka. Polievka hotova, kura sa dorobi takmer samo, no vazne klobuk dolu. Ja som este ani nezacala. 😀 Ale uz sa na to chystam pomaly.
No moj by domcek aj postavil, uz postavil jednej zo svojich sestier, no akosi ked sme to tak pocitali, tak by nas to vyslo strasne vela penazi, casu a roboty. Tak sme sa rozhodli, za radsej kupime nejaky nie moc stary dom, kde sa budeme moct hned nastahovat, lebo byvame v podnajme a nechceme nejak tie peniaze len tak vyhadzovat za najom. Tento vikend by sa nam mala ozvat jedna pani, aby sme prisli pozriet jej dom, co predava. Videli sme ho len zvonka, ale velmi sa nam paci, takze by sme sa s nou chceli uz priamo dohodnut, ze ho vezmeme.

miriam25
17. máj 2008

Jaj, este som zabudla, no naozaj je tu jedno therme za druhym. Len sa v hoteloch nejak nevyznam, nikdy som tu v ziadnom nebola, ale ak by si chcela, nebol by to problem zistit. Ale tak aj zalezi, na ako dlho by ste so Samkom prisli. A idealne by bolo, aby ste neboli moc daleko od nas, to by som varila a mohli by sme byt tu u nas vacsinou casu. teda nie cely cas vnutri, ale tak na okoli. Ved uvidis, ako by vam to vyslo.

miriam25
17. máj 2008

Este ma napadlo, ze ak by sme kupili ten dom, tak by nebol vobec ziadny problem, ze by ste spali u nas. Ak budeme mat samozrejme ten dom. Vraj by sme ho mohli mat od 1.6.

maya01
17. máj 2008

To je asi pravda,ze kupit dom ta vyjde lacnejsie ako postvit a ceny pozemkov su astronomicke... 😖
Daj potom vediet ako ste dopadli,drzim palce nech vam to vyjde...
Mojim snom je tiez mat domcek,je to idealne pre deti,mozu sa tam same hrat a nemusis mat strach,ze sa nieco stane...

maya01
17. máj 2008

Jeeeeej Miri ty si zlata,dakujeme za ponuku... 🙂

miriam25
17. máj 2008

Nemas mi za co dakovat, este to aj tak nie je iste, ale slubujem, ze ak ten domcek naozaj budeme mat, tak mozete aj so Samkom k nam prist cez prazdniny a pojdeme sa urcite aj kupkat do niektorych therme.
A presne ako pises, ked sme zratali pozemok, vsetky privody, kanalizacia, voda, elektrina, prip. plyn, material na dom, koooooopec roboty, co by musel hlavne moj drahy robit, museli by sme este aspon dva roky byvat v podnajme, co su tiez peniaze, potom by drahy nemohol chodit ani na fusky, lebo by robil na nasom dome, no skratka nam z toho vsetkeho jednoznacne vyslo, ze musime najst dom na predaj.

maya01
17. máj 2008

Potom nas ty prides na oplatku pozriet do Viedne,ak nam tiez vsetko vyjde ako si planujeme a hodime jedno velkeeeeeeeeee stretko 😉

miriam25
17. máj 2008

Nooo, to znie super. Inak tvoj manzel je rakusan?

maya01
17. máj 2008

Hej Rakusan,teda narodeny v Rak.ocino rak. a maminy jeho je z Ciernej Hory,ale uz je v rak .asi 40 rokov.Ale nemcina jej este stale nejde 😀 Inac aj moj je zo 6 surodencov..
A tvoj je rakusan?

miriam25
17. máj 2008

Ano, moj je Rakusan, jeho rodicia tiez, len vraj jedna jeho babka bola madarka, preto si z neho obcas robim srandu, ze preto je taky fesak, ze ma ine korene, nie len rakuske... 😀
Inak on je z 8 deti, len jedno hned po narodeni zomrelo, takze zo 7. A sranda je, ze ma 3 bratov a 3 sestry. A musim povedat, ze so vsetkymi velmi dobre vychadzam a bola som velmi milo prekvapena, ako ma prijali vsetci do rodiny. Ako keby som ani nebola Slovenka. No a ta najmladsia sestra, ktoru ma bola malemu za krstnu mamu a chodieva k nam minimalne raz do tyzdna pozriet mna aj maleho. Bola tu napriklad v utorok po robote, vcera po robote a dnes pride zasa. Je naozaj velmi zlata. S nou chodievam obcas aj na disko. Ked mi drahy povie, ze bude doma, ze na druhy den sa bude venovat Samuskovi, pripadne zbali tasku a pojdu pozriet babku a dedka. takze sa potom na druhy den v pohode vyspim. 🙂

maya01
17. máj 2008

Zlaty manzel...Mna moj tiez posiela von s kamoskami,ale rano musim vstavat ja...moj muz ma neuveritelne tvrdy spanok,jeho skoro nic nezobudi...
Moj muz je su piati bratia a jedna sestra... a vsetci jeho bratia maju synov,jedno jedine dievca ma ta moja svagrina slovenka a jeho najst.brat,ale ti si malinku adoptovali a potom po troch rokoch mali aj svoje ale chalana...
To je super,ze si tak rozumies so svagrinou,aspon ti trosku pomoze.

maya01
18. máj 2008

Für Eltern praktisch - für Babys gefährlich. Das Verbrauchermagazin "Öko-Test" hat Trinkmahlzeiten und Babybreie getestet. Die Fertigmahlzeiten sind im Null zubereitet, müssen nicht einmal erwärmt werden. Doch von 16 Produkten fallen elf im Test durch. Grund: Die Babynahrung enthält gefährliche Fettsäuren und ist viel zu energiereich für die Kinder. Der Hersteller Hipp hat sogar schon die Produktion einiger Trinkmahlzeiten gestoppt.
je tu aj zoznam,ktore su nevyhovujuce a pre deti nebezpecne:
http://lifestyle.t-online.de/c/14/90/64/86/1490...
Kocky toto som nasla na nete,len tak pre zaujimavost,ked to davate vasim babenkam. Ja som Samkovi sem-tam nieco kupila 😖

silvia2406
18. máj 2008

prijemny podvecer 🙂

chcem sa vam podakovat, ze ste na mna mysleli, urcite aj to zavazilo, ze skusky dopadli na jednotku 😵
prepacte, ze som sa neozvala skor, ale od stvrtka sme tu mali rodicov, tak sme sa im venovali, povodili ich po viedni, boli sme na kahlenbergu, ukazali im schonbrunn, palmenhaus, wustenhaus, stephansplatz, hundertwasserhaus, takze sme toho stihli realtivne dost, nasim sa pacilo a co bolo naozaj super, vyslo nam aj pocasie. 😵

vitam medzi nami miriam 🙂

lieska, blahozelam k pohybom babatka 😵 😵 mam pocit, ze aj ja ho uz citim, ale nie som si 100%-tne ista, ci je to ono. je to akoby take klopkanie, je to stale na tom istom mieste, takze mozno ano 😵

nestihla som precitat vsetko, lebo toho bolo straaaasne vela, takze len som to tak preletela. dufam, ze sa vsetky mate dobre, detickam sa dari, velmi nezlostia a robia len radost. 🙂

prajem vam krasny vecer. nieco som zaregistrovala ohladom stretka, teraz uz mozem kedykolvek, ak to nebude v tom case, kedy musim ist po maleho do skoly. takze so mnou mozete tiez ratat 😉

silvia2406
18. máj 2008

a uplne som zabudla 🤐

bejby, blahozelam k natalke. prajem vam zo srdca len to najlepsie. hlavne zdravicko, stasticko a lasku, tebe rychle zotavenie po porode. tesim sa na fotocky. 😵 😵 😵 😵 😵

maya01
19. máj 2008

Dobre ranko babule,

ja sa hlasim uz z roboty,pondelkove rana mam rada 😝

Silvi gratulujem k zvaldnutym skusam,super.

Bejby ako,daj o sebe vediet.

Kde ste vsetky?

Pekny dnik.

maya01
19. máj 2008

Kocky,kde ste vsetky 😕
Dnes to cely den blblo 😠

twix
19. máj 2008

ahojte!
dnes to naozaj blblo.
ako ste vikendovali? tak my sme boli v tych Beskydach. bolo pekne, az cestou domov vo Viedni nam zacalo
prstat. to sme mali stastie, kedze cesta trvala 4 hodiny. s dazdom by to trvalo urcite dlhsie a to uz by som
naozaj nevedela, ako mam malu zabavit, aby tu cestu vydrzala.
dnes som bola na kontrole u mojho gyn. babätko je v poriadku, tak sa tesim. buduci mesiac mame
organ screening. momentalne s manzelom diskutujeme, ci chceme vediet, co cakame. ja som sa uz
pri prvom chcela nechat prekvapit, ale manzel chcel vediet. tak sme si nechali povedat, co to bude.

Silvi - blahozelam ku skuske. uz to mas za sebou a mozes sa venovat len tehotenstvu 🙂

twix
19. máj 2008

ozaj, aby som nezabudla. v piatok sme boli tu nedaleko v ZOO mega store. je to taky velky novy obchod
s potrebami pre zvierata. maju tam aj zive zvieratka, niektore predavaju, ine su len atrakcia pre kupujucich.
laura bola uchvatena, ked videla zajaciky, papagaje a rybicky. mali tam plno akvarii a rybicky roznych farieb.
bola uplne hotova a obchytala vsetky akvaria. maju tam aj tri obrovske korytnacky. najprv si ich vobec
nevsimala, az ked sa jedna z nich pohla, tak si isla oci vyocit 🙂 a ukazovala na nu prstekom "taaa" (akoze "tam",
to teraz stale hovori).

wienika
19. máj 2008

ahojte babulky, hlasim sa po predlzenom vikende....

este ze sa tu moc toho nepopisalo 🙂

kde ste vsetky?

silvi, gratulujem k skuskam...braves mädchen..... 🙂

maya, dik za link, ja take veci malej nedavam, ked, len mliecko alebo cajik alebo kasicky.....ale tie aj tak nechce 😒

twix, tak ste to zvladli super....nie je to sranda, tak dlho zabavat babatko v aute, ze? lea je velky jedos, takze obcas musime aj zastavit, lebo tak sa jeduje, ze sa nevieme sustredit na cestu 😒
super, ze je babatko v poriadku...ja by som sa na tvojom mieste nechala prekvapit.....ved je to aj tak jedno, co to bude....ked nahodou ja budem este tehula, tak si to nenecham povedat.....pri lee sme to tiez chceli vediet... ale ten pocit pri porode musi byt uzasny, ked ti povedia co to je.....
je to len na vas..... 😉

jasterka
19. máj 2008

Ahojte babenky,az teraz mi funguje konik,cely den som sa snazila neuspesne stranku nacitat...taka som bola sklamana,uz som si zvykla dat si kavicku a zapnut konika 🙂 aj ked musim uznat ze toko casu ,co clovek za tym netom stravi...na druhej strane sa aj vela dozviem,hlavne teraz -vsetci sa mi smeju ako studujem vsetko ohladne miminiek,ale ja mam pocit,ze vobec nic o detickach neviem ☹

Silvi-s celeho srdca gratlujem 🙂

Na bejby si aj ja casto zmyslim,dufam,ze si coskoro najde chvilku casu a poinformuje nas,ako sa im dari.
Musi to byt chaos ten prvy tyzden po porode doma,vsetko si zladit,neviem si to ani predstavit,a sama sa toho obavam...
Baby,neviete,ma muz zo zakona narok na nejake volno po porode?A mali ste niekoho pri sebe ten prvy tyzden? 😕

Tak zajtra a dobru nocku 🙂

miriam25
20. máj 2008

Dobre ranko, tak som dnes prva? Konecne nam ide MK, vcera som uz bola z toho nervozna. Musim sa priznat, ze ste mi normalne chybali babenky. 😉

miriam25
20. máj 2008

Jasterka, mne svokra hovorila, ked som cakala malehho, ze zo zakona ma muz narok zostat 8 pracovnych dni doma po porode. Ale nam sa maly narodil v nedelu rano a v pondelok siel moj drahy do prace. Povedal,ze co bude robit sam doma, ze ide robit a potom, ked nas pustia z nemocnice, ze zostane doma. Vo stvrtok nas pustili, to bol jeden den doma, potom piatok, vikend a v pondelok siel zasa do roboty... Normalne ma narok byt doma tych 8 dni, ale nie kazdy zamestnavatel to akceptuje. jeho sef mu povedal, ze take nieco este nikdy nepocul a tym to bolo vybavene... Ci je to pravda, nemam overene, aale svokra hovorila, ze je to na 100% tak, ale no... Verit sa tomu da aj nie.

miriam25
20. máj 2008

Silvi, aj ja sa pridavam ku gratulantom!

Mayi, vdaka za link, hned som si to pozrela, i ked musim povedat, ze zatial som malemu nieco take este nekkupovala a teraz uz viem, ze ani nebudem.

Babenky, chcela som sa vas vsetkych este spytat na cajiky. Moj maly mi nechce pit Krauter, feknel alebo Kamille Tee. Bola som pozriet, ake ine cajiky pre deticky este su, nejake ovocne a pod, ale nasla som len tie rozpustne, kde vsade stoji, ze po tych cajikoch treba dbat obzvlast na ustnu hygienu. Neexistuju nejake sackove ovocne cajiky pre deticky? Ci mam malemu uz robit normanle cajiky, co pijeme my? Normalne som v tomto nejak na pochybach. Nechcem mu davat nieco, co by este nemal, no zas na druhu stranu ked tie rozpustne nie su nejake extra vhodne.... axx, poradi niekto? vopred dakujem.

miriam25
20. máj 2008

hmmm, co este vsetky spite?
Ja som bola vcera vecer na kurze a moj drahy malinkeho tak unavil, ze ked papal, tak v polovici zaspal a nezobudilo ho ani ked ho drahy niesol do postielky. No kedze spapal len polovicu, tak dnes o pol 6 bol Samusko hladny a tak sme vstavali zasa tak skoro... aaaaaa, asi si musim urobit este jednu kavu....

lieska
20. máj 2008

Dobre ranko babule! Tak zas po dlhsom case... 😀

Silvi, GRATULUJEM k ukonceniu skoly!!! A klobuk dolu, si vazne sikulka, ucit sa v prvych mesiacoch tehu na statnice...to je teda uz co povedat! Urcite si ale preniesla cast toho intelektu, kt. sa ti mozno aj tymi statnicami rozsiril ( 😀 ) na babo!! Tak sa mozes tesit, ze aj ono bude mat z toho nejaku vyhodu!
Mozno to je kravina, ale ja verim tomu, ze strasne vela sa na male prenasa z maminy a z toho v akom psych. stave sa nachadza. Tak sa ja snazim byt total v klidku, bez nervov a ked mozem tak sa rehocem! Moj drahy si najnovsie nacvicil tanecek na "Love is in the air" a to sa idem pocikat od smiechu!

Twix, diky za link na ten katalog (neviem ci som to uz pisala, ak ano tak dik este raz). Mala Laura mohla byt super, ked videla tu korytnacku! Viem si to zivo predstavit! 🙂

Jasterka, dobra otazka. Mne sa zda, ze chlap ma narok na nejake volno, je to len par dni, ale to su vsetko infos, ktore som len tak niekde zapocula! Takze babule-maminy ... dajte vediet ak viete aj vy!

Ja idem dnes prvy krat na cvicenie (Fit durch die Schwanferschaft), tak sa tesim a zaroven som zevdava co to bude!
V sobotu som oplieskala kopec penazi na oblecko, idem o dva tyzdne na vystavu, tak som aj nieco elegantnejsie potrebovala. Dobre veci som ponachadzala aj v Esprite baby! Nie je to specialne tehu moda, ale mali tam kopec triciek v tom empirovom strihu, dalo sa z toho nieco povyberat (dokonca boli aj v zlave). A nieco aj v St. Oliveri! Tak mrknite aj tam... ja sa snazim kupovat si take veci, co vynosim aj potom, nie len tehu modu!

Wieni, krasna fotka! 😉 Aj som ju hladala zvacsenu v tvojom albume, ale nenasla som! ☹ Ste fesaci... Do keliku , my budeme mat tiez o mesiac rok!!! Neuveritelne to leti!

Baby - maminy, vy sem len pekne piste o babatkach, nech o par mesiacov mozme so Silvi a Jasterkou zalistovat a najst odpovede n avsetky otazky, kt. potom budeme mat! 😀

Silvi, tak Ty uz tiez citis klopkanie????? Ja steklenie, ale to je asi individualne! No gratulujem!!!!!!!!!!! O chvilku to bude citelnejsie, potom si uz budes urcite na istom!

Krasny den baby!!!

miriam25
20. máj 2008

Ahoj Lieska, teba som tu este nevidela. Ja som tu relativne nova, ale uz sa aklimatizujem.. 😉
I ked teraz sa mi nieco mari, ze tvoju fotku som uz videla... A ved je to jedno. Ako sa citis? V ktorom si mesiaci teraz? Kedy by malo prist babo na svet? Uz sa urcite moc tesis, viiem si to predstavit, ja som sa na maleho moooooc tesila.

maya01
20. máj 2008

Dobre ranko kocky,

ja sa hlasim ako vzdy z roboty....dnes je take strasne uprsane pocasie,ze sa mi nic nechce.

Wienika,ako dopadlo vystupenie?
Vy uz idete tento vikend na tu dovolenku?

Miriam,urcite su pre deti aj sackove cajiky. Ja kupujem Samkovi bylinnkovy cajik a sladim mu to medom.
Musis vyskusat,kt. mu sadne a bude chutit.
Miri,kavu si dam s tebou 😉

Tehulky drzte sa a dajte na babätka v brusku pozor.

Pekny dnik.

miriam25
20. máj 2008

Mayi, ked maly mi nechce pit bylinkove cajiky a sladit mu ich este nechcem. Preto som sa chcela spytat, ci niekto daval uz od 7 mesiacov normalny ovocny cajik, pripadne aku znacku. Lebo sa mi nejak nechce verit, ze mozem dat malemu normalny napriklad jablckoy cajik alebo lesnu zmes a pod, na druhej strane, preco nie? Ved je to cajik, nie? Vazne neviem.
Mayi a co robis? Mozno si to uz pisala, len som zabudla. Ale nerobis este na plny uvazok, ci ano? Maly je teraz v skolke? Aj tu prsi a dnes mame ist plavat, no v tomto pocasi sa mi nikam nechce. Nastastie pride po nas svokra a ide tam s nami, tak aspon nebudem rozmyslat nad tym,ze by sme dnes vynimocne zostali doma... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre