Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

miriam25
27. máj 2008

ronnda, no vyzera to s malym dobre. Aj teraz sa hrajka, boli sme pred domom, som vesala pradlo a malinky si bezkal v choditku.

jasterka, ja som prisla na urad prace, ze by som si chcela spravit nejaky kurz nemciny kym som este na materskej, ze mi ma kto davat pozor na maleho a oni na mna pozreli, ze fajn, dali mi kontakt na ISOP v Grazi (ale ty budes mat urcite nieco vo Viedni), zavolala som tam, povedali mi aby som prisla na zapis, tam sa ma pytali, kolko som sa uz ucila nemcinu a co by som sa chcela naucit a priradili ma podla toho do jedneho z kurzov. Kurz som si platila sama (65 eur, 50 eur kurz a 15 eur materialy ku kurzu na ucenie) a AMS mi plati cestovne. Ja dochadzam 56km a mesacny listok stoji 104,70 takze sa mi to naozaj oplati. Kurz mi trva dva a pol masiaca. Za cestovne by som zaplatila inak cely majland. Ale pokial viem, AMS nespolupracuje len s ISOP. Maju aj ine kurzy nemciny, zalezi od regionu. Len tu blizsie sa ziadny neotvoril, lebo nemali dost zaujemcov. No vo Viedni je to urcite inak. Tu nas az tolko cudzincov nie je.

miriam25
27. máj 2008

Mayi, naozaj neviem ako je to s kurzami vo Viedni. Mne to dali bez problemov. ja som tam prisla a povedala som, ze mam matersku podla noveho systemu na dva roky a tie vyprsia buduci rok v maji (lebo min. 4 mesiace musi ist drahy na matersku) a ze potom, ked si budem hladat pracu uz bude pre mna najlepsie, ked budem mat ten kurz za sebou a budem mat nieco v rukach, ze naozaj nemcinu viem. Lebo potom by ma AMS aj tak poslalo na kurz. Skor ci neskor by to prislo a im moze byt jedno, ze kedy si to urobim. Len sa ma pytali, ze co urobim s malym, ked budem chodit na kurz a tak som im povedala, ze sme to doma prebrali a ze svokra je uz na dochodku a byva nedaleko, ze ona mi nanho da v pohode pozor.

A s tym malym, o ved uvidim.Zatial pekne sedi v kociku a asi je normalne, ze ked zacne chodit, tak bude chciet behat sam a nie len sediet. To je taky prirodzeny vyvoj. Ale kazde dieta je ine. niektore je uplne kludnucke a staci ho mat len na ociach, pri inom musis byt stale ako privesok.

miriam25
27. máj 2008

Hej babenky, kde ste vsetky? Normalne tema Rakusko uz bola na druhej strane...

boldy
27. máj 2008

ahojte babenky,
tak sa hlasim, ze zijem a priebezne vas citam... no ale nestiham pri vas odpisovat, kedze internet nemam stale... tak vas vsetke zdravim, a snad dojdem aj na stretko ak to vyjde...
silvy aj som rada, ze sa mam s kym vykecat 😉
tak babenky drzte sa papa 🙂

ronnda
27. máj 2008

ahojte, my jsme dnes byly porad venku, mala se vyhrala v trave s detma, bylo to moc prima, o pul sedme odpadla a spinka. dnes tu opravdu nikdo nebyl, to je tim pocasim, laka to proste ven.

jasterka - co ty, lenosis si hezky doma a nebo jsi byla venku kdyz je tak hezky? ale doma je urcite prijemne, ve stinu, u televize, s dobrym jidlem, jeee, uzivej si 😉

ahoj boldy - jsem rada, ze ses ozvala, rikam si, ze nas urcite citas a s tim stretkem by to bylo fajn, kdyby ti to vyslo.

miriam - jak jste dopadli u doktora? co samko, vse v poradku?

maya01
27. máj 2008

Ahojte,
tak dnes bol krasny den...my sme sa pred hod.vratili z vonku,bolo horuco.
Dufam,ze aj na buduci tyzden bude tak teplo,ked budeme mat stretko,uz sa na vas tesim 🙂
Miri,ozaj maly je ok. Daj vediet.

miriam25
27. máj 2008

ronnda, nuz u doktora vsetko v poriadku a uz som aj zistila, ze co sa to tu vcera vlastne dialo. Ja ked som odisla vcera na kurz, svokra bola so Samkom vonku a ked sa vratili, chcela ho ulozit do postielky, lebo bol unaveny. Asi 10 minut strasne plakal a ona si myslela, ze nechce spinkat. Tak za nim potom sla a zistila, ze je to v niecom uplne inom. My mame v postielke ten "nest", take, co je priviazane z vnutornych stran postielky. Maly to zvykol nadvihovat a hrat sa s tym, kym nezaspal. No a teraz ho nasla svokra s hlavickou pod tym, nejak si to nadvihol a supol si pod to hlavicku. No a zo zadnej strany boli navlecky tak trosku pootvorene a v tom ta vypln je podobneho materialu ako vata, da sa z toho odstiepovat. A maly z toho trosku odtrhol a dal si to do pusinky a nevedel to ani prehltnut ani vybrat, musim povedat, ze OBROVSKE STASTIE, ze sa s tym nezadusil... Ten nest je uz prec a nechcem to ani vidiet. Dali sme mu to do postielky ked bolo zima, lebo ma postielku pri stene, aby mu nesiel chlad od steny, no jednak je uz teplucko a nepotrebuje to a jednak po tejto skusenosti to uz nechcem nikdy v zivote ani vidiet!!! Ja som si ten otvor tam vobec nevsimla, keby som to bola vedela, nikdy by som mu nieco take do postielky nedala. Takze baby, ak mate nieco take v postielke, utekajte hned pozriet, ci to nieje otvorene a z coho je ta vypln!!!!

miriam25
27. máj 2008

jaj a maly sa vlastne pri tom aj povracal, ked to mal v pusinke, lebo ho to davilo. Vyvratil zrejme obed. Uff, nechcem na to uz ani mysliet...

maya01
27. máj 2008

No Miri,teda neprijemna vec,ale nastastie,ze sa malinkemu nic nestalo tuk,tuk,tuk...
A myslis,ze z toho aj vrackal,ze nieco z toho popapal?

miriam25
27. máj 2008

Mysllim si, ze vrackaj, lebo to mal v pusinke a nemohol to sam dostat von a davilo ho to... chuda moje malinke... nastastie sa naozaj nic nestalo, no ked mi to dnes svokra rozpravala, skoro som infarkt doostala. A to nehovorim,ako sa ona zlakla, ked ho tak nasla.

maya01
27. máj 2008

Chuda malinke,ale dobre to na koniec dopadlo...ani nevies a ako a hnes sa moze stat zle...

miriam25
27. máj 2008

no ved to. Clovek si mysli, ze v postielke sa mu nemoze nic stat a on sa mi tam takmer zadusil... Jaj, nechcem uz na to ani mysliet, behaju mi zimomriavky po chrbte...

maya01
27. máj 2008

Uz na to nemysli...
A ako bolo u dr.kolko vazi Samko,podrastol?
Ozaj a pytala si sa na tie tabletky na zubky?

miriam25
27. máj 2008

No Samko ma 8,45kg, 72cm a 45cm obvod hlavicky. Sikulka. Pan doktorko bol s nim velmi spokojny. Naposledy, ked sme sa vazili, mal o dve kila menej. Par cm aj podrastol, ale tak teraz to uz asi nepojde tak rychlo ako na zaciatku. A hlavicku ma tiez o 3cm vacsiu... Uz je mudrejsi 😀
A tie tabletky... zabi ma... zabudla som... ☹ Doktor sam od seba nepovedal nic a najblizsi termin mame ked bude mat samko rok... Ale mozno tam aspon zavolam a opytam sa ho na to. Uvidim, co mi povie.

maya01
27. máj 2008

Teda riadny valibuk..
To je zvlastne,ze ti tie tabletky nepredpisal,ja som prave pozerala do Mutter Kind Pass a tam je este zvlast kolonka na to- Flourid- Verabreichung a tam mi dr. vzdy zaciarkol ja.... Ta kolonka je tam pridana od 7 mesiaca. Pozri si,ci to tam aj ty mas...

miriam25
27. máj 2008

pockaj,hned si to pozriem

miriam25
27. máj 2008

No on tam odfajkol "NEIN". a co je to kriechen alebo strabismus? tam mame tiez odfajknute nein

miriam25
27. máj 2008

a ty kokso, pozeram, sak maly podrastol 9cm! ani som si to doteraz neuvedomila, az teraz, ked si to tak porovnavam...

maya01
27. máj 2008

Kriechen-znamena,ze ci sa maly uz plazi a strabizmus to neviem a u nas to tiez bolo odfajknute ako nein.
Moj Samko mal v 7mes.10,5kg a 78cm. On bol vzdy xxl. 😀

maya01
27. máj 2008

Strabismus (schielen) ci dietatko skuli. Tak to je ok. ked nein 🙂

miriam25
27. máj 2008

Ty brdo, vazny valibuk 🙂 Ale hlavne, ze su ti nasi Samkovia zdravi... Maly strasne vela beha a v jednom kuse sa hybe, podla mna ani nema sancu nejak moc pribrat... Stale beha v choditku a ked nie, tak je v jednom kuse v pohybe inak. Na rukach ked ho mam, tak sa stale odtlaca, chce vsetko vidiet a vsetko si dat do pusinky... 🙂 klasika... Tak kriechen uz chapem... maly este nelozi, tak to sedi... a to druhe... a ved to je jedno.. doktor snad vie co robi...

miriam25
27. máj 2008

No nic, ja sa idem odplazit pred telku. Dobru noc a papa zajtra 😉

maya01
27. máj 2008

Idme uz aj ja,to teplo ma dnes zmorilo... Dobru noc.

maya01
28. máj 2008

Dobre ranko sa praje,

ako sa mate vsetky?
Teda,dnes bude riadne teplo,hlasili az 31stupnov...tak maminy sup-sup do plaviek a utekajte s ratolestami sa okupkat...ja by som hned isla.

Prajem vsetkym pekny,aj ked horuci den.

miriam25
28. máj 2008

Dobre ranko,
nuz mayi, keby to bolo take jednoduche, ako to jednoducho znie, uz by som bola na kupku... Ale bohuzial, dnes to nejde. A nepojde to ani zajtra, ani pozajtra asi... A to u nas hlasili 33 stupnov! A ja sa budem musiet poobede potit v buse... ☹

ronnda
28. máj 2008

dobre rano, ano, teplo je uz ted poradne, uplne leto!

miriam - my mame v postylce neco podobneho, takove ty mekke zabrany, mala taky byla zvykla si to na kazde strane pred usnutim chytnout, ted uz si bere plysaky. uz jsem si taky vsimla, ze se to na jednom miste zacina trhat, budu to muset poradne zkontrolovat, abych predesla pripadnym potizim. hlavne ze to u vas dobre dopadlo, byla bych taky hrozne vystrasena.
nici vazi ted v 10 mesicich 9 kg, na kontrolu jdeme az nekdy v juni.

maya - ty musis pracovat co 😒 treba by vam mohli dat volno v ramci horkeho letniho pocasi 😵

miriam25
28. máj 2008

No veru, to nie je zly napad... Musis povedat, ze v tom teple sa neda dychat, nie to este rozmyslat a pracovat 😀
Ronnda, tu postielku by som rychlo skontrolovala. A nam sa to nezacalo trhat, ono ta navlecka bola vzadu asi v strede otvorena, aby sa dala dat dolu a oprat. Neboli tam ani ziadne gombiky, nic, len to bolo otvorene. Hlavne by som si na tvojom mieste skontrolovala tu vypln, aka je. Mozno mas inu, z ktorej sa neda nic odstiepovat. Ale ak mas nieco ako ja, dala by som to prec. Rozhodne nezelam nikomu zazit ten sok a strach, ked som to pocuvala od svokry, ze co sa stalo.

ronnda
28. máj 2008

miriam - mame asi neco jineho, vypln nejde z toho navleku vytahnout, pere se to dohromady, mam to pujcene od kamaradky, je to starsi, ted se asi vyrabi uz neco jineho, kontrolovat jsem to sla jeste vcera vecer kdyz jsem si cetla tvuj prispevek, jeste to omrknu za denniho svetla, trha se jen ta latka u tkanicky cim se privazuje k postylce. uz jsem premyslela, ze to dam pryc, ale mala se posunuje v noci porad nahoru a spi hlavickou uplne nalepenou na postylce, tak chci aby se nebouchla a mela to trosku mekci nez drevo 🙂

miriam25
28. máj 2008

Ja som to dala malemu kvoli tomu, ze ma postielku pri stene a stena bola v zime chladna, tak aby mal pekne teplucko v postielke, no teraz to uz z tohto dovodu nepotrebuje. A maly sa tiez posuva v postielke a uz si par krat buchol aj hlavicku o postielku, ale on si ju buchal aj o opacnu stranu postielky, kde to nemal, takze mi to nestoji za riskovanie, ze by sa mi udusil. Radsej sa bez toho zaobideme. Resp. pozriem, mame este jedno, mozno to druhe je lepsie, sa mi zda, ze to druhe je nieco take ako mas ty. Musim to omrknut.
Inak co planujete dnes s nici? Predpokladam, ze pojdete zasa von, ked je tak krasne. Aj ja sa chystam teraz doobeda s malym, ked sa zobudi, pojdeme na chvilu, poobede ked pojdem na kurz si ho vezme svagrina k sebe a k svokre, takze oni s nim tiez urcite pojdu von.

ronnda
28. máj 2008

miriam - na koupaliste bohuzel taky nepujdeme, pujdeme chvili ven dopoledne a pak odpoledne asi az do vecera jako vcera, ve stinu na trave bylo moc prijemne, odpoledne nam sviti do bytu slunicko, tak je tu pomerne horko. nici dnes vstavala v 6 hod. a spala dost neklidne, vcera jsme tu meli na navsteve zase kamaradku z porodnice, takze z toho byla takova aufgeregt, ditka se vzdycky hezky vyradi, odpoledne uz nechtela spinkat, ted to dohani, uz spi skoro dve hodiny.
jinak musim jeste chystat nejake veci na vikend, hlavne vyprat a vyzehlit 😒 v patek jedeme na oslavu narozenin nekam do niederösterreich, no a v sobotu jedeme do ceska, mam totiz maturitni sraz po 15 letech 🙂 do wien se vratime az v nedeli vecer, zase to bude takove rozlitane...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre