Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

alexa27
14. mar 2008

no, mozno ten dalsi vikend po velkej noci by som prisla, nie ten hned prvy, ale ten prvy aprilovy 5.-6.
rada by som vas vsetky videla 🙂 bolo by super keby sme sa zase stretli 🙂

tesim sa, ze sa citis dobre 🙂 . a to je mile ako ti da manzelik kazde rano pusu na brusko 😵 😵

tinavieden
14. mar 2008

ahoj babulky. Ok tak to stretko mozme teda presunut na 1.aprilovy tyzden aby sme sa vsetky streli aj twix aj ostatne.
Inak ordinaciu sledujem aj Ja bud na markize(manzel mi ju naladil v spalni 😎 alebo na druhy den na internete. Je to ozaj super serial.Konecne aj slovaci nieco dobre natocili.
silvia tak Ja som nemala hebamme ale poznam baby co mali sukromne a samozrejme bola pri porode. Ako Ja viem tak stala okolo 100OEuro co je myslim dost. 😲.Ked mas privat hebamme tak sa stara o Teba aj pocas tehotenstva aj po porode, chodi k Tebe domov, cvici s Tebou, pripravuje Ta na porod. Ja som chodila na kurzy do nemocnice kde som rodila a tam bola aj hebamme co ma odrodila takze super. Ja si osobne myslim,ze su to vyhodene peniaze lebo hebamme su väcsinou vsetky mile a snazia sa.Nie je to ako na SK.
Po porode som mala problemy s kojenim tak mi dala znama cislo na hebamme a bola som u nej na stillberatung. Takze som v podstate potrebovala hebamme len raz co som ju zaplatila.
Ale ak chces tak poznam jednu velmi milu hebamme je Polka a velmi mila s dlhorocnymi skusenostami.

alexa27
14. mar 2008

ahoj tina 😉
to by bolo skvele keby ste boli ochotne dat stretko na ten prvy aprilovy vikend, rada by som spoznala aj vas ostatne, s ktorymi som sa este nestretla. ak to bude vyhovovat aj ostatnym kockam, tak by sme sa mohli tak dohodnut 🙂 .
a ty si z ktoreho bezirku?
a ordinaciu kukam aj ja, je to tusim prvy serial na ktorom som fakt zavisla 😅 . este mam rada doktora housea 😉

ronnda
14. mar 2008

ahoj holky!

wienika - gratuluji k vcerejsimu uspesnemu vystoupeni, musis se citit skvele, ze jsi to tak zvladla!
s tim stretnutim bych se taky priklanela spis k tomu prvnimu tydnu v aprili.

alexa - ja vim, my mamicky mame tendence mluvit (psat) porad o tech svych ratolestech, ale moc rada si popovidam i o "normalnim" vecech, tak urcite za nama chod, album mas moc pekne, drzim moc palce a doufam, ze te tu holky nakazily!

silvia - ani ja jsem nemela vlastni hebamme, ta co me pak rodila, byla skvela, zkusena (i kdyz mi ze zacatku byla trochu nesympaticka), byla jsem s ni nakonec moc spokojena (byla to Polka). je to na tobe, prijde mi to docela dost penez platit si hebamme soukrome, uz jak tu psala tina. myslim, ze as si pak vyberes porodnici, tak se muzes seznamit i s hebamme co tam jsou a treba si i tam zvolit tu, ktera by byla s tebou u porodu

alexa27
14. mar 2008

ronnda dakujem, si mila 🙂

chodim tu na mk este do jednej temy, sme tam taka stara partia a zial nikomu sa nam nedari prelomit barieru a otehulkovat. ja este nemam co hovorit lebo ja som mala estelen prvy mesiac ovulku, takze som nemala sancu doteraz, ale ani ostatnym sa nedari, tak ja dufam, ze tu od vas naberiem vela pozitivnej tehulkovskej energie a vnesiem ju aj do tejto druhej temy, nech sa uz niekomu zadari. to by bolo uplne skvele 😵

wienika
14. mar 2008

ahojte dievcence...
to je perfektne, ze budete mat takmer naraz babatka, mozno ozaj pridu v jeden den 🙂
alexa, neboj, hlavne na to stale nemysli, psychika vie riadne narobit, uvidis, pride to necakane, tak ako to bolo aj u mna....skusali sme a potom v decembri som povedala muzovi, ze teraz si dajme pauzu, ze nechcem to robit len kvoli babatku, chcem to aj vychutnat...a ze este keby naaaahodou sa tak stalo, tak nechcem byt s najvascim bruchom v lete....no a stalo....presne, ze som s tym brusiskom musela byt cele 2 mesiace, lea sa narodila na konci augusta 😉 a vtedy boli strasne horucavy...ale nelutujem.

presne, ako hovori ronnda, my tu teraz vela riesime ohladom nasich drobcov, pritom sa tato tema vola tehotenstvo v rak. ....ale ak mozem poradit z mojich tehu skusenosti, budem len rada....

baby tehulky, len pekne cvicte....nezanedbajte to ako ja....aj po porode vam bude lahsie...aj kila pojdu lepsie dole.... no veu, aj ja by som v 80ke chcela este robit nejaky aerobik, ale obavam sa, ze v tom veku tu uz ani nebudem.... 😒

mne doktor zakazal robit balet, hlavne v prvom trimestri, ale to sa neda porovnat s dobrym cvicenim odporucanim pre tehule....my sme akurat robili novy projekt a tam boli same dvihacky a akrobacie, ja som len trpla, aby sa fazulke nieco nestalo..

som rada, ze nie som jedina, ktora je namotana na serial ....doteraz som nic takto nepozeravala od cias beverly hills 90210... 😀 toz a to bolo este v minulom storoci v 90 rokoch

a to stretko bude fajn v tom aprili, dufam, ze bude aj pekne, ze ked sa niekde stretneme, aby sme mohli byt vonku s drobcami a tehulkam tiez dobre nepadne byt niekde v zafajcenom prostredi..... 😉

alexa a ine snazilky pridite aj vy..mozno vas tehulky nakazia osobne 😉

prajem vam krasny dnicek....idem si kuknut tu ordinaciu..ze vraj tam pride nova lekarka.....

alexa27
14. mar 2008

wienika, ja sa urcite budem snazit prist na stretko, nemozem si predsa nechat ujst jedinecnu prilezitost na nakazenie 😀 .
budem sa na vas tesit 🙂
a ta hlaska s beverly hills bola dobra, som sa dost pobavila, to sme snad vtedy pozerali vsetci, stari mladi bez vynimky 🙂

tinavieden
14. mar 2008

no tak beverly hils na ten som bola namotana tiez to som bola este... nastka 😉 ale myslim,ze ordinacia je lepsia 😎 su tam hlavne slovensky herci a je mi to srdiecku blizke hlavne ked som daleko od domova.
alexa jasne,ze stretko prehodime na april Ja som chcela uz upresnit datum aby sme sa zhodli vsetky a postretavali sa.Ja byvam v 22.bz.a Ty?
Stretko mozme dat niekde v meste aby to bolo tak v strede pre vsetky baby.Dufam,ze bude teplo a mozeme ist niekde do parku. To bude sranda ked sa stretnu tolke slovenky. To bude kvakanice 😀 a jasne mozme kecat aj o normalnych temach uprimne povedane niekedy mam uz tych "plienkovych" tem dost 😢 a pekne Ta nakazime a ani sa nenazdas a budes chodit s bruskom.Najlepsie je ked na to nebudes mysliet a nechas tomu volny priebeh.
Tak babulky podme upresnit ten datum aby sme sa vsetky zhodli. Tak ten prvy aprilovy tyzden vyhovuje vam utorok 1.aprila-pekny datum nie? 😀

alexa27
14. mar 2008

tak sme blizko 🙂 , my byvame v 21. bz., ale ja som este stale v ba len manzel tam je, ja chodim len na vikendy aj to nie vzdy, takze ja mozem stretko len v sobotu alebo v nedelu 😕 . ale nechcem vas obmedzovat, vy sa kludne stretnite cez tyzden a potom cez niektory vikend ked budem vo viedni sa stretneme znovu 😉 aspon teda ktore budete moct 🙂

twix
14. mar 2008

ahojte! to bolo dnes pocasie ☹ ani von sa nedalo ist. mala bola taka zla a mrzuta. uz som sa nevedela dockat,
kedy pride manzel a odbremeni ma 😝 dufam, ze vikend bude lepsi a bude sa dat ist aj von, inak neviem,
co si tu s nou pocnem. a este k tomu tie zubky ☹ ale dost bolo "plienkovych" tem 🙂
ja sa tesim na stretko. utorok mi vyhovuje. v stredu nemozem a v pondelok vecer mam zas termin u lekare,
tak tiez nie. este stvrtok a piatok, pripadne aj vikend by som mohla. asi si dohodnime dva dni, ak by ten prvy
prsalo, tak to presunieme na ten druhy termin.
tiez som taky serialovy maniak. kedysi pred 100 rokmi 🙂 beverly hills, teraz ordinacia, dr. house, klinika grace -
akosi ma bavia tie z lekarskeho prostredia.

jasterka
14. mar 2008

Ahojte dievcence,tak ja vas fakt nestiham ani citat ani pisat,snad zajtra v nocnej...aj ked sa borim s milionmi otazok,ktotre ma stale prenasleduju.Moj muzik sa my smeje,ja by som uz teraz najradsej vyriesila vsetky problemy 😅 aj to do akej skoly bude Mimi chodit... 😀

Baby tehulky,odkedy vam zacalo byt zle,nieze by som tochcela privolat,skutocne nie,ale ked ja sa citim dobre jak davno nie 😕 asi si pomyslite ze som asi pekne trafena,ale ked ja som take ustrachanec, ☹

jasterka
14. mar 2008

inak ako pozerate tu ruzovu.zahradu,mne to na nete nejde,mam len chello leigh a to jetaaaaaaaaaaak pomale 😝 ,tak rada by som aj ja pozerala slovenske programi,ale co vynahradim si to aj rakuskymi,tiez som serialovy maniak. 🙂

wienika
14. mar 2008

ahojte babulky...
ako sa mate?
ja som bola dnes cely den mimo, boli sme na vystave nabytku, uzasne....ked to clovek vidi, tak ma chut vyhadzat stary nabytok a kupit tie nove nadherne veci...ach....
teraz som sa vratila zo statnej opery, bola som sa pozriet na kolegov, krasne predstavenie....ach....

ale dost o mne....

jasterka, mne zacalo byt zle uz od 7 tt....prestalo mi chutit jest....ale este som nevracala...to prislo az o par dni neskor....ale nebude ti zle....a to je dobe znamenie, ze sa citis dobre....nie kazdej zene byva zle...v mojom okoli bolo vsetkym dobre.... 😉
a skusala si si nastelovat na telke markizu? na izbovu antenu? niektorym to ide, podla toho, kde byvaju....skus.... 😉

ohladne toho stretka, ja sa prisposobim vacsine...ja mam cas... ten zaciatok aprila je super....

vidim, ze uz ste asi vsetky v posteli...vzorne ako sa ma....to ja som asi jediny nocny vtak tu....potom sa cudujem, ze mam opuchnute oci... 😵

prajem vam dobruuu nocku...... 😉

silvia2406
17. mar 2008

dobre ranko babulky 🙂 hrozne pocasie, len sa schovat pod perinu a spat, hmm keby to tak islo, ale moja diplomovka caká, hnusoba jedna 😀
aky ste mali vikend? dufam, ze prijemny a uz teraz sa tesite na velkonocne sviatky 🙂
inak myslela som si, ze ked mi nebolo doteraz zle, uz mi nebude, prdlajz. dnes rano som skoncila nad zachodovou misou. 😒 dufam, ze prvy aj posledny krat 😎

na stretko sa tesim 🙂

ronnda
17. mar 2008

ahojte, zdravim po vikendu, my jsme byli cely vikend vicemene na cestach, ale bylo moc fajn, v sobotu krasne pocasi, uz aby tu byl vikend dalsi.
S tim stretnutim ja toho 1.aprila bohuzel nemuzu, jdu s malou odpoledne ockovat.
twix, wienika - tak fluor uz papame hezky, rovnou do pusinky, ale k rustu zoubku nam to zatim opravdu nepomohlo 🙂

tinavieden
17. mar 2008

ahojte ako sa mate po vikende?Vsetci zdravi?A uz sa tesite na Velku noc?My odchadzame vo stvrtok na SK k nasim a v nedelu spät k muzovej rodine oslavovat Velku noc takze pooslavujeme vsade 😀
Co sa tyka toho stretka tak ho dame na 3.aprila kedze ronnda nemoze toho 1.aprila.Ok?Aj Twix pisala,ze vo stvrtok moze tak kto sa prida?Aby sme to uz upresnili a zislo sa nas co najviac 😎
A este dajte navrhy na miesto stretnutia.

jasterka
17. mar 2008

Ahojte dievcata,dufam,e amte za sebou krasny vikend,ja som mala nocne 😝 ,dufam,ze to tej malej dodke neuskodilo a ze to bola moja posledna nocna.
Pocitam asi aj sekundy,lez pojdem na dalsie sono,uz aby tam bolo to srdiecko a buchalo.

Silvi-bola si sa uz zahlasit v tej nemocnici?

silvia2406
17. mar 2008

jasterka, este som nebola. ideme vo stvrtok. nakoniec som sa rozhodla pre st.josef krankenhaus http://www.sjk-wien.at/stj_tree/powerslave,id,2...
semmelweis je straaasne daleko, to si ani neviem predstavit, ako by som sa tam trepala, keby som dostala pôrodne bolesti 😅

a neboj, vsetko bude v poriadku, srdiecko bude bit a ty uvidis ten malinkaty zazrak na vlastne oci. 😵
ako sa inak citis, uzivas vsetko co ti lekar predpisal? ja som dnes skoncila s hlavou v zachode, asi pol hodinu predtym som zjedla vsetky vitaminy, tak neviem ci neskoncili "tatam" 😒

silvia2406
17. mar 2008

nejak som zle vlozila link, tak dufam, ze teraz to uz bude o.k.
http://www.sjk-wien.at/stj_tree/powerslave,id,1...

jasterka
17. mar 2008

Silvi.myslim,ze si sa velmi dobre rozhodla,na tento spital som pocula len samu chvalu od kolegyn rakusaciek.
Tajne sondujem,jedna kolegyna sa ma uz zo srandy opytala...a co si ty tehotna,a ja ze ano ...a vsetky sa zacali smiat...my to nik neveril,prislo my to smiesne 😀 o mne je zname ze som vzdy hovorila,ze mam cas...a akosi moj cas uz ubehol...dufam 😉

Lieky berem pocivo,ale su hnusne,velke,najme ten aktiferin 😝 ako to mam jest pred jedlom ci s jedlo a poriadne zapit...to je blbost,niesom zvyknuta zapijat jedlo,potom mam zaludok plny vody...

jasterka
17. mar 2008

Silvi,ten link mi nejde spustit ☹ nic to je to nejak vygooglujem.

Inak ja nemam ziadne nevolnosti,skor obrovsku chut do jedla,tak sa obavam ci je to normalne,namiesto unavy mam energie az dvoch a ani cikat nechodim,ani prsia ma uz nebolia ☹...radsej by som mala vsteky sprievodne znaky tehotnosti,lebo takto sa trapim,ci je vsetko o.k.
Slale citam vsetko mozne ohladne miminiek a vyvoja,a mam pocit ze negativne skusenosti a rozne neprijemne vysetrenia a potiaze prevladaju na tym dobrym,len co som si teraz stoho urobila jeden velky STRAch.
Uz som si dala zavazok,ze do dalsieho Sona,nic citat nebudem. 😠

silvia2406
17. mar 2008

jasterka neboj, mna chytala hrozna panika, ked som zacala uzivat ten duphaston, nic ma nebolelo, nic mi nebolo. ale postupne uz nezabera ani duphaston, prsia bolia jak slak, je to pre manzela zakazane uzemie 😀 takze si myslim, ze aj u teba to bude rovnako
vitaminy beriem rano, zapijam to pomarancovym dzusom, nemali by sa nalacno. takze najprv si nieco zajedz a potom vitaminy.
a ty uz si si vybrala nemocnicu?

jasterka
17. mar 2008

Tak to som rada,ze si napisala ,ze si dostala tiez paniku,uz sa hnevam sama na seba,ze hystericim.
O nemocnici zacnem uvazovat uz ked mi da doktor Mutter-kind Pass,my budeme musiet hladat novy byt,tak ani neutusim ,kde budeme byvat. ☹

Este so to nikomu nepovedala,ze som tehotna,tak hram taku vycerpavajucu hru na skryvacku pred rodinou aj v robote 😖 uz by som to chcela mat za sebou.

wienika
17. mar 2008

caute baby...
pridavam sa na to stretko....takze 3.4.? dufam, ze pridete vsetky....
snad budeme mat dobre pocasie....
a kde sa to uskutocni?

prajem vam krasnu dobru noc a uz ziadne telefonovanie do misy... 😉

ronnda
18. mar 2008

ahojte, tak toho 3.4. muzu, takze s tim pocitame, misto setkani si netroufnu navrhnout, mam totiz velice spatny orientacni smysl a vsude chodim s mapou 🙂

tinavieden
18. mar 2008

ahoj babulky.Ok tak stretko bude toho 3.4. a miesto navrhujem v kidscafe.Poznate to?Je to na Mariahilfestraße 47 oproti Gerngros.Je to tam velmi utulne kuk sem http://www.kidscafe.at/front_content.php je tam aj presny opis ako sa tam dostanete. Je to velmi jednoduche. Mozme sa teda stretnut tam poklabosit,nakojit detitcky, prebalit(inak su tam plienky zadarmo na prebalovanie 😉 a ak bude pekne pocasie tak potom mozme ist na prechadzku.Co vy na to?

jasterka
18. mar 2008

Ahojte 🙂 dnes som bola na krvny odberoch,co si doktor vyziadal,sestricka bola strsne zlata a my zagratulovala k babetku,tak oficialne,az my slzy vyhrkli,ja tomu este sama neviem uverit...dufam,ze to tak naozaj je a mimi rastie do krasy 🙂
Ze existuje aj kidscafe,to som netusil,dobre vediet,to je super,lebo vsetky kaviarne mi teraz pripadaju strasen prefajcene 😝

Krasny dnik snazilky,tehulky,a mamulky. 🙂

wienika
18. mar 2008

ahojte babule.....to kidscafe nepoznam, ale vyzera to super, takze ja som za...... 😉

wienika
18. mar 2008

jasterka, gratulujem.......to je uzasny pocit, ze? 😉

ronnda
18. mar 2008

kidscafe taky neznam, vypada to prima, takze tiez souhlasim!!!
trochu nestiham, dopoledne jsme tu meli instalatery a mame probouranou zed z koupelny do predsine, tak si asi dovedete predstavit jak to tady vypada, nevim kdy to vsechno uklidim, nejlepe hned, tak jdu na to, mala spi.
tak se vsechny opatrujte, mamicky at mame hodna a hlavne zdrava ditka, holky tehulky odpocivejte a hladte si briska a tesim se na setkani!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre