Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

moravanka
12. aug 2010

Soukrome stoji kolem 300 + strava. Ja budu denne dojizdet do vidne za praci a protoze tam nemame trvaly pobyt, tak by nas ta skolka vysla asi na 280. Tak bude chodit v miste bydliste. Vyjde to nastejno a nebude muset sedet denne hodinu v aute.

bevab
17. aug 2010

Ahojte, chcem Vas poprosit. Prispieva Rakusko nejako niekomu, kto tam doteraz nepracoval, ale ide zacat pracovat ? Mame 1,5 rocnu dceru a stahujeme sa kvoli praci. Doteraz sme v Rakusku nepracovali. Dakujem za info.

jerrymona
21. aug 2010

ahojte babenky. mam na vas otazku. dostal z vas niekto jednorazove porodne zo slovenska, ak tam mate iba prechodny pobyt?

anavi85
23. aug 2010

Ahojte,
aj my by sme chceli ist zit do Rakuska, tak asi do roka, max do dvoch...snazime sa zdokonalit v nemcine a co najskor pozistovat o praci a povoleniach ktore potrebujeme atd...
preto sa chcem opytat ci by ste mi nevedeli poradit, co vsetko budeme potrebovat, alebo na co sa mame pripravit...je nam jasne, ze musime vybavit uradne veci, najst si pracu a potom pojdeme do podnajmu /casom snad budeme moct mat aj svoje/
ako sa Vam tam zije, zatial som pocula len chvalu a spokojnost

dakujem

andy83
31. aug 2010

Ahojte mamicky a buduce mamicky,
chcela by som vas poprosit a pomoc.Pracujem ako opatrovatelka vo Viedni a som tehotna.Chcem si vybavit poberanie davok z rakuska ale mam jeden problem.Nemozem nikde zohnat vedlajsi pobyt.Nechcem tu byvat len sa potrebujem zameldovat.V tej rodine co pracujem mi to neumoznia tak skusam ci sa mi nepostasti inde.Ak by ste mi vedela niektora pomoct ozvite sa mi.dakujem!

janefonda
5. sep 2010

ahojte maminy, tehule....nie je náhodou niektorá z Grazu??? Niekedy by dobre padlo mať tu niekoho po slovensky hovoriaceho 😉

jerrymona
6. sep 2010

@janefonda jej ahoj, ty uz si mamicka. 😵 gratulujem. neviem ci si pamätas, raz sme si spolu pisali. zial ja v grazi nebyvam, tak nic. jedine ze by si niekedy zavitala do viedne. 😉

janefonda
6. sep 2010

@jerrymona jeeeej ahoj, ďakujem za gratuláciu. vidím, že aj teba mamičkovanie čaká už za pár týždňov 😵 a tiež baba! Tá moja je už riadna ksichtoška.
často chodíme do Wiener Neustadt, tam mám svokrovcov. No ty ak budeš mať cestu okolo Grazu, tiež môžeš dobehnúť 🙂

jerrymona
6. sep 2010

@janefonda zatial som bola v grazi este iba raz, no ak budem mat cestu, dam vediet. velmi pekne mesto... 😉
vo wiener neustadt pracuje mm. uz sme tam v blizkosti obzerali jeden dom, ale potom sme sa predsa rozhodli, ze nie.
a ano, aj ja cakam dievcatko. uz som na nu tak zvedava...ved onedlho ju uz uvidim. 😉

janefonda
6. sep 2010

@jerrymona ani sa nenazdáš a maličká bude pri tebe. My o pár rokov tiež budeme hľadať nejaké nové bývanie v okolí Viedni pravdepodobne.
Inak vyššie si sa pýtala na ten príspevok na dieťa zo svk. Máš naň nárok, lebo si slovenská občianka. Tvoja malá bude tiež slovenka? Ja som ho dostala. Najhoršie bolo asi čakať na vybavenie slovenského rodného listu. Trvá to 2-3 mesiace 😠 hotové kocúrkovo... sme ho potrebovali k vybaveniu pasu.

jerrymona
6. sep 2010

@janefonda problem je ale, ze ja uz na slovensku nemam trvale bydlisko. nevies, ci si ho este mozem zmenit? 😕

janefonda
6. sep 2010

@jerrymona ak ti vaši žijú na svk, tak si kludne nahlás trvaly pobyt ku nim. Mozes to hocikedy. Ich to tam nema co zaujimat, ze preco to prehlasujes z prechodneho na trvaly.

jerrymona
6. sep 2010

@janefonda problem je v tom, ze pred 4 rokmi, ked som si tam chcela nechat trvaly pobyt, mi povedali, ze sa to da jedine vtedy, ked sa v roku 90 dni zdrziavam na uzemi SR. ak je to menej, uz musim mat prechodny pobyt. no ja sa aj tak pokusim. nahlasujem sa v podstate len v dedine, kde som byvala vsak? alebo este aj niekde inde?

janefonda
6. sep 2010

@jerrymona len v dedine. A ako ti tam dokazu, ze sa nezdrziavas tych 90 dni? U nas na matrike s tym problem nemaju.

jerrymona
6. sep 2010

@janefonda viem, ze predtym potrebovali napriklad vlakove listky, alebo take cosi. ale ved je to smiesne, nikto mi to nemoze dokazat. 🙄
inak mame noveho starostu. ten je ok. ohladne toho predosleho sa radsej vyjadrovat nebudem, to by mi tu este cosi uslo. 🙄

duelka
14. sep 2010

ahojte chcem sa spytat kde davate deti do skolky vo wien.Pocula som ze Komensky je ok ale je tam natresk

zuzana581
17. sep 2010

Ahojte, nie je tu náhodou niekto z Bruck an der Leitha? Alebo aspom niekto kto Bruck pozná. Uvažujeme o bývaní v Brucku a chcela by som zisti aké je to mestečko, ako sa tam býva, aké sú škôlky, školy, nemocnica, prípadne ostatné veci okolo života v Brucku. Ďakujem velmi pekne.

matamisi
18. sep 2010

@zuzana581 ahoj...ja byvam 20km od brucku na dedine...bruck je pekne mestecko,ako sa tam byva ti neviem povedat.my tu byvame este len 4 mesiace... 😉

habibim
21. sep 2010

ahojte, nájde sa tu niekto, kto býva v blízkosti Kindberga? alebo Grazu?

erika000
24. sep 2010

Ahojte dievcata,
my sa sice nepozname ,ale tiez zijem v rakusku, mam 4 rocnu dcerusku a monentalne zacinam pracovat vo Viedni.
Ak by ste mali zaujem o rady ohladom poistenia aut , domacnosti deticiek alebo dochodku mate problem s daniami , alebo by ste potrebovali vybavit statne prispevky(förderung) telefonne tarify, kredity viem poradit a pomoct.

Je to bezplatne a nezavezne.
Ozvite sa
erika_polakoviz@hotmail.de
poradim@live.at
S pozdravom
Polakovicova

marianna28
25. sep 2010

Ahojte baby... ja tiez zijem v Rakusku (ca 6 rokov), niesom tu vydata, ale zijem s rakuskym priatelom... pracujem v rakusko- ceskej firme 😀 a v maji 2010 ma prevezmu uz len pod rakusku centralu 😀 pracovne povolenie 😀 no a snazilkujeme uz skoro rok a nic... 😠 😠 😠 no jo... ale tiez by mi super padlo, keby som tu mala nejaku slovenku na pokec.... som v okoli mistelbachu (gänserndorf)... tak sa snad ozvete niektora 😀

janefonda
25. sep 2010

@habibim ja som z Grazu 🙂 a ty?

habibim
26. sep 2010

@janefonda ahojček 🙂 ja som z KE...ešte nežijem v Rakúsku, ale chystáme sa do Kindberga, čo nie je ďaleko od Grazu 😉 Inak krásna fotka aj babenko 😵

janefonda
26. sep 2010

@habibim no tak sa potom ohlas cez IP, ked tu uz budete mozme zbehnut na kafco 😉 Ved auto mame, a snad aj ty budes mobilna 😉

dasa2804
27. sep 2010

@andy83 Ahoj, a koli comu potrebujes Meldezettel. Na to aby si poberala davky v rakusku ho nemusis mat. Poziadas o ne na svlovensku a v AT ti raz rocne vyplatia vyrovnavaciu davku.

andy83
27. sep 2010

Ahoj!Daska potrebujem ho na to aby som mohla poberat predcasnu matersku a na to potrebujem vedlajsi pobyt.Nad dalsimi davkami som sa este nezaoberala.Ty poberas davky z rakuska?

fruchtbar
27. sep 2010

@janefonda ja som ten prispevok nedostala a moj syn je tiez slovak....povedali mi,ze kedze som nebola za poslednych 12 mesiacov poistena na Sk a nemam tam ani trvaly pobyt,tak nemam ani na rok!

jerrymona
27. sep 2010

@fruchtbar myslis to jednorazove porodne? lebo toto nedostanem ani ja, kedze uz nemam trvaly pobyt na svk styri roky. 🙄

fruchtbar
27. sep 2010

@jerrymona noto som mala na mysli.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre