Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

marianna28
20. dec 2011

@lauraa pockaj, na nete pisu ine - kamoska (presne ta ista situacia ako my) takisto lata piate cez deviate - zas ine 😅 jedno je iste: ako lebensgefährte mas takmer tie iste prava ako ehe - to sa dostane na BH taky papier (ja si to uz vobec nepamatam), ze zijete pod jednou strechou. Obcianstvo je dietatu pridelene automaticky rakuske, pokial ma jeden z rodicov rakuske obcianstvo - ak ho nechces, mas smolu, statut podvojneho obcianstva zanikol tusim pred 2ma rokmi. Dneska sa mi to vobec nechce dohladavat - som ko, zajtra to ponurim - aj nejake brozurky mi o tom dali aj u mojho dokiho, aj na BH aj Krankenkasse... este mame par mesiacov do porodu 😅

lauraa
20. dec 2011

@marianna28 nase dieta ma dvojite obcianstvo do 18 rokov a potom sa musi sama rozhodnut pre jedno.......ale kamaratka ma dieta s druhom (tiez at obcanom) a maly ma len slovenske obcianstvo lebo na rakuske nema narok (maly mal v auguste rok) ci sa nieco tu zmenilo neviem....dieta vsak automaticky pri narodeni kdekolvek v EU dostava obcianstvo matky...... no kukni ci nieco najdes....

lauraa
20. dec 2011

@marianna28 (3) Uneheliche Kinder erwerben die Staatsbürgerschaft mit der Geburt, wenn ihre Mutter in diesem Zeitpunkt Staatsbürger ist. Abs. 1 lit. b gilt sinngemäß
toto stoji v zakone o pridelni obcianstva, takze neviem ci lebensgemeinschaft uznavaju ako manzelstvo.....

lauraa
20. dec 2011

@marianna28 Ist nur der Vater des unehelichen Kindes österreichischer Staatsbürger, erwirbt das minderjährige Kind nur dann die österreichische Staatsbürgerschaft, wenn das Kind durch nachfolgende Ehe der Eltern legitimiert wird.

marianna28
21. dec 2011

@lauraa 😀 😀 😀 😀 no seawas 😀 😀 😀 si ma teda potesila takto skoro zrana 😀 😀 😀 dakujem - idem s touto novinou zobudit Vater des unehelichen Kindes 🙄 Asi nas picne, ale sak co sa budeme natahovat 😠

marianna28
21. dec 2011

@lauraa uz uz viem viac: mame sa dostavit v januari na BH, priniest asi zo 10 roznych dokladov (ze som v at registrovana, ze tu mam wohnsitz, ze zijem s otcom dietata pod jednou strechou, doklad o zamestnani v at a este par) a aj na zaklade svedkov, ze zijeme spolu sa najprv uzna otcovstvo pred narodenim a takisto sa krpcovi uzna at obcianstvo...Ponurala som asi 20 stranok s ich pravnymi prkotinami a len v jednom som nasla tuto vynimku z roku 2011 - tak sme volali na BH, najprv sme dostali odpis typu zosobaste sa, ale potom, ked moj spomenul tuto vynimku, tak sa s nim zacal ten bhak bavit viac - nadiktoval mu tieto papiere, povedal, ze to cele stoji okolo 1000 euro, ze budeme musiet ist aj na sk ambasadu, ale ze je to cele defacto mozne - akoby mi fakt nestacili tie stresy s freistellung, stale nieco - ja sa uz aj cudujem, ze sme este spolu - sak furt volaco nesedi... a Antrag do knihy vlastnictva na dom? No koniec - co vsetko odo mna pozadovali - uz len tie preklady stali majland 😠 a na ten just sa nevezmeme 😠 tak postavene zakony aj proti vlastnym obcanom, no strach 😠

lauraa
21. dec 2011

@marianna28 tak teda 2011 sa nejako zakon upravil... a preco ta 1000? ved normalne je to za nejaky smiesny kolok.....a nie je jedno ake obcianstvo bude mat?

marianna28
21. dec 2011

@lauraa neviem, co su to vsetko za poplatky - to sa dozviem az ked tam pojdeme - akurat kapitulujem - mne je to vlastne mozno aj jedno, ake obcianstvo bude mat, ale moj sa brani, chcel by, aby malo at obcianstvo - nejak mi je zase dneska hodne blbo a nevladzem sa s tym zaoberat, ale jeduje ma to az ma aj brusko zaclo bolet 😠 😠 😠

lauraa
21. dec 2011

@marianna28 tak pekne oddychuj ..... drzim palceky az vsetko ok dopadne...

marianna28
21. dec 2011

@lauraa 😉 dakujeme - ono fakt clovek v zivote nedostane nic zadarmo, stoji to cele uz tolko usilia.. ☹

helulela
22. dec 2011

Ahoj, omlouvám se za narušení vaší diskuze. Mohla byste některá přispět svými zkušenostmi do tématu https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/maminky-... ? Díky moc🙂

marianna28
22. dec 2011

@helulela ahoj, chce to po mne registraciu... 😕

helulela
22. dec 2011

@marianna28 tak to nevím 😕

marianna28
22. dec 2011

@helulela no dost divne, ked som zaregistrovana na sk koni, preco sa musim registrovat extra na cz koni 😕 😕 😕

helulela
22. dec 2011

@helulela už asi vím, čím to bude. Ta otázka není "československá" a ty máš registraci na modrykonik.sk. Nenapadlo mě, že to nepůjde. Můžeš IP, jestli chceš. Díky 🙂

helulela
22. dec 2011

@marianna28 tak jsme se shodly... akorát jsem to napsala sama sobě

marianna28
22. dec 2011

@helulela ale odpoviem ti aspon takto: tu v Rakusku nepoznam ziadnu rakusku zenu s latkovymi plienkami - oni to tu pouzivaju ako utierku na usta... 😅 su tu dost lenive zeny, ktore sa takymi vecami nezaoberaju a v porodnici a hebammi to tu takisto neodporucaju. Ja sa ale takisto priklanam k jednorazovkam, kdezto by som chcela dosiahnut ako moja mamina, aby moje krpate od 12tich mesiac ziadne plienky nechcelo... 😅 no tak ale nebudem vraviet hop, pokial som nepreskocila 😅

marianna28
22. dec 2011

@helulela mam este lepsi napad - nakopiruj si tuto moju spravu, co som pisala teraz do toho fora u vas a hotovo 😉

helulela
22. dec 2011

@marianna28 ok, díky 🙂

petrakm
27. dec 2011

ahoj, muzu se zeptat,jakou vodou v Rakousku pripravujete UM?jsem ted delsi dobu v Alpach a kojeneckou vodu tady jaksi nemate???muzu teda prevarenou vodu z kohoutku?mam sice uz 11mes. dite, ale vodu kvuli ledvinam musim resit..diky,moc, mnule jsem tu koupila baby vodu, ale ted uz ji tu nemaji a vsichni na mne koukaji jako ze co to chci..diky Petra

lauraa
27. dec 2011

@petrakm petra ja som kupovala v Dm myslim ze sa vola Evian....ale v roku som uz prevarala normalne vodu z kohutiku.......

angie1511
28. dec 2011

Ahojte,
je tu neaka cerstva mamicka, ktora vybavuje Kinderbetreuungsgeld a bola by mi ochotna odpovedat na par otazok? vopred dikes 😉

natalkaa
28. dec 2011

Ahoj maminky, poradí mi někdo dobré obchodní centrum ve Vídni? Chtěla bych tam na povánoční slevy....Díky

krankenschwester
28. dec 2011

@slniecko2011 Ahoj , prosim Ta ,nasla si si uz toho Sr alebo Cr doktora ? Ja som v 10 BZ pocula len o DR Widner , ale na jej stranke na nu nie su teda bohvieake ohlasy ....Diky za odpoved

slniecko2011
29. dec 2011

@krankenschwester
My sme boli zatial len raz, a to u Dr.Widner, nemozem na nu povedat kriveho slova, poradila mi na vsetko co som sa spytala 😉

krankenschwester
29. dec 2011

@slniecko2011 Diky , myideme dnes s malou k 1AT lekarovi - ak sa mi nebude pozdavat , neskor mozno vyskusam Widner , predsa len , v rodnom jazyku sa clovek lepsie dorozumie.....No uvidime 🙂

macocha
29. dec 2011

Ahojte. Prepáčte, že sem leziem, v Rakúsku som síce rok bývala, ale už som nazad. Mám na vás ale jednu prosbu. Viete mi niekto poradiť, ako je to v Rakúsku s autosedačkami? Že aký certifikát či normu či čo to má mať? Ja sa v tom absolútne nevyznám, keďže auto nemám, len ma občas niekto odvezie. Ale počula som, že v Rakúsku podsedáky nemajú povolené. Ale prešlo by takéto niečo?

http://www.nafukovaciautosedacka.cz/

katus193
30. dec 2011

kocky viete mi povedat kolko sa tu plati za 3D UTZ ??? Chcela by som vediet aspon pribliznu sumu.Dakujem

dani84
30. dec 2011

@katus193 ja som platila 80 Eur 😉

katus193
30. dec 2011

@dani84 fuha riadna palka ale ratala som ze takto sa to tu pohybuje.Dakujem 😉 Ako sa vam darí? Malinka krasne rastie, uz je riadne velka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre