Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

sis12
23. dec 2010

@gawin ahoj, ja budem coskoro byvat vo viedni a som tiez na materskej 😉

sis12
23. dec 2010

a tiez vam samozrejme vsetkym prajem krasne sviatky 🙂 🙂 🙂

gawin
23. dec 2010

@sis12 no tak to je parada a kde sa stahujete?myslim ktory bezirk? sa tesim tak potom napis kde si a budem len rada ked pojdeme kocikovat🙂

sis12
23. dec 2010

@gawin stahujeme sa hned ako bude zariadeny byt, cca februar asi 🙂 budeme byvat v 1. bezirku. a ty v ktorom?

gawin
23. dec 2010

my sme v 12.bez .tak to mas dobre v centre priamo.aj ked tam je troska viac LOS ako by to rakusania povedali🙂a akoze vieden??ked mozem vediet??hiih 🙂

jerrymona
23. dec 2010

@sis12 ty sa stahujes do 1.bezirku? no to asi budes platit peknu palku za byt ze? 😕
@gawin v 12. som tiez byvala. 🙂

gawin
23. dec 2010

@jerrymona no to bude urcite drahe v 1 bez.ja mam kamaratku v 4 hned pri prvom a plati 700 za 2 izbak🙂 kde ste byvali v 12 om? my sme na meidlinger hauptstrasse a mne sa tu velmi paci vsetko tu mam obchody s-bahn u-bahn vsetko super. a teraz ste kde ak smiem? 😉 😉

sis12
23. dec 2010

no lacne to nie je, ale plati nam to firma, tak sme si povedali, ze si najdeme to najlepsie, co za tie peniaze najdeme, tak som cele mesiace kazdy den visela na realitach a nasli sme 🙂 my tu na svk byvame na vidieku za bratislavou, tak sme chceli nejaku zmenu. a ked ma centrum unavi, prideme sa skludnit sem na dedinu 🙂 a je to len na dva roky, tak nech si tu vieden poriadne uzijeme 🙂

marianna28
23. dec 2010

@jerrymona aj vam mojo 😉

marianna28
23. dec 2010

@silviadaisy30 ano, som v rakusku - skoro 7 rokov... kde si ty presnejsie?

marianna28
23. dec 2010

Aj ja vam prajem krasne a bezstarostne sviatky a guten Rutsch 😉 a brav sein 😉

jerrymona
24. dec 2010

@gawin myslim ze sa ta ulica volala michael bernhard gasse. teraz som v 22. bezirku. 😉
@sis12 tak to mas stastie, ze ti firma zaplati byt, kde chces. normalne som si myslela, ze ti daju podmieku do kolko eur si chces hladat byt.

babenky, este raz krasne vianoce prajem. 😵

barbora87
24. dec 2010

Ahojte babulky
Prajem vam krasne vianoce!!!uzite si to s drobcami!nas drobec nechce byt cez sviatky s nami tak buduci tyzden vylezie konecne 🙂

silviadaisy30
24. dec 2010

@marianna28 ja som v steiermarku mesto sa vola Knittelfeld,,, 🙂 a ty sa kde nachadzas?ja ked pocitam tak uz to tiez taham na 7 rok 🙂

sis12
27. dec 2010

@jerrymona ved hej, dali podmienku, a splnili sme ju 😎 zajtra ide muz pre kluce od bytu, juchuuu 🙂
tak ako ste sviatkovali? hoci pocasie bolo skor velkonocne, aspon tu u nas 🙂

barbora87
27. dec 2010

@sis12 ahojky jeee super tak sa budete coskoro stahovat...a co deti?tesia sa?a kde presne v 1.bez budete?

sis12
27. dec 2010

@barbora87 no dufam ze valentyna uz oslavime tam 🙂 deti zatial zrejme nic netusia, jeden obhliadku prespal a druhy si ju odtrpel 😲 budeme na schwedenplatz
a ty si este kinderko? malemu je u teba asi dobre 😉

barbora87
27. dec 2010

@sis12 super 🙂 tak potom musis dat vediet...
No ja som stale kinderko...8.den po termine :( v stredu idem na vyvolavacku

jerrymona
29. dec 2010

@sis12 na schwedenplatzi ste? fuh, tak to budete mat rusno. 😅
@barbora87 drzim palceky, nech to mas rychlo za sebou. daj potom vediet. a maxi je krasne meno. 😵

agenturaberuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
duelka
31. dec 2010

@sis12
Ahoj kukni sa do MuseumQuartier na Mariahilferstrasse a tam dostanes vela info co a kde z deturencami su tam fakt mily a poradia ja som spokojna .a este ma napadlo milchbar je fajn a tiez som bola naposledy v kinderklube tam bolo fakt super.
cavvvvvvvvvvvvv

++

minix
3. jan 2011

Ahojte kocky, nie ste tu niektorá z Hainburgu a okolia, resp. tak nejak do 30km od slovenských hraníc? 😉

raa2
3. jan 2011

@minix ahoj ja som 🙂

raa2
3. jan 2011

@minix a kukam ze mame deticky skoro rovnako stare 😉

sis12
5. jan 2011

@barbora87 tak ako? myslela som, ze Max sa stane prvym novorocnym dietatom 😉 ale pozeram, ze uz ma tyzden. aky bol porod? ako sa vam dari?

@jerrymona no to dufam, ze bude rusno 🙂 doteraz sme boli vzdy na periferii, tak chceme vyskusat nieco ine. uz mame kluce, konecne, zajtra nesieme prve veci, zakladnu vybavu pre muza na prezitie 🙂
@duelka jej dik za tip, vyskusame 🙂 a ty si odkial? milchbar by ma teda nenapadlo 🙂

inak vsetko dobre v novom roku, baby 🙂 🙂 🙂

barbora87
5. jan 2011

@sis12 ahojky...no od nedele sme doma...od vcera ma troslu chyta kriza ze nemam plne prsia a mam strach ze mliecko neni...
Inak drobec je velikyyyy 🙂)) isla som toho 29.12. Na vyvolavacku...porod 6hodin ale bolesti neznesitelne...a zasita som az az...

barbora87
5. jan 2011

@jerrymona dakujem za drzanie palcekov...mame to za sebou...maly sa narodil 29.12. 15:02 58cm a 4554gr

sis12
5. jan 2011

@barbora87 barbori, to takeho obrika si zvladla? sikulka 🙂 a neboj, mliecko urcite je, prsia nie su sklad, ale vyrobna tovaren, takze kolko si maly vytiahne, presne tolko vyrobia 😉 mozno ma teraz taky spurt, ze vela vytiahol, ono chvilu trva, kym sa nastavi vyroba na ten dopyt, ale dnes, najneskor zajtra budu zase plne na prasknutie 😉 a keby nie, tak mozes si zvysit tvorbu odsavackou, leby cim viac vytiahnes dnes, tym viac sa samo vytvori zajtra 🙂 okrem toho je Max velky a silny, urcite si vie vytiahnut kolko potrebuje. a ty nezabudni pit vela tekutin a drz sa 🙂
ozaj, mala si aj epi?

barbora87
5. jan 2011

@sis12 no je mi z toho do placu :((( tak som bola rada ze mam tolko mliecka a teraz toto...nechapem to :((((
Rodila sombez epi lebo nestihli pichnut...ani neviem ako som zvladla takeho slonika vytlacit...

sis12
5. jan 2011

@barbora87 neboj moja, urcite ho mas dost. ja som takmer nikdy nemala plne a kojila som prveho 1 1/2r a druheho este stale (2 1/2r), nechapala som, naco su vlozky do podprdy, lebo mi nikdy same nevytekalo (az na par vynimiek) 🙂 ale ak mas odsavacku, tak skus po kazdom kojeni este trosku odsavat, nevadi, ked nic neodsajes,ale stimuluje to, aby sa viac vytvorilo
no aka si ty frajerka, ze bez epi, 6 h a este takeho velkeho chlapa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre