Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

miriam25
14. júl 2008

Ahojte,
ako vazne, kde ste vsetky? Dnes bolo take hnusne pocasie, ze az... My tu mame mojho brata na tyzden na prazdninach, tak sme behli do jedneho mestecka tu na okolo trosku popozerat po obchodoch. Bolo celkom fajn, ale z celkovych nakupov, co som chcela pokupit som nakoniec zostala len na ochrane pred zabuchnutim prstekov na dvere, formy na tortu a jedneho tricka... a to som chcela kupit aj samkovi pyzamko, mne este aspon dve-tri tricka, prenosnu chladnicku a neviem co este. Ale nenasla som nic z toho ☹
ale nevadi, aspon budem mat zasa dovod ist niekedy inokedy do obchodov 😉

ronnda, ak sa tu este dnes na chvilu objavis, tak aj my vam zelame krasnu dovolenku a budeme na vas mysliet a trosku vam zavidiet, ako vam bude urcite dobre. Stastnu cestu 😉

mayi, ako samko zvladol den u tej znamej?

bejby29
14. júl 2008

Ahojte kocky, veru, nik tu nie je. Ronndi, aj ja zelam krasnu dovcu, dufam, ze vam vyjde pocasko 😉
Miri , veru nik tu nie je, to je smola.. Ja som akurat doupratovala, booze, tu sa prasi, to nie je normalne!
Inak, Miri, ja to robim tak, ze vsetko kupujem na casti, dokonca aj ked to maju, aspon sa mam na co tesit kazdy den 😀

maya01
15. júl 2008

Dobre ranko,

hlasim sa uz z roboty...pocasie je na.... 😠 A ze leto 😨 🤐

Miri,zvladol ok...uvidime dnes rano...mamina ma dnes sluzbu...ked som pre neho prisla,tak bol v poriadku a dokonca plakal,ze nechce odtial odist,ale to bolo aj preto,ze nechcel poobede spat a bol uplne hotovy,tak dufam,ze dnes bude lepsie. Aspon kebyze maju krajsie pocasie a mozu ist von,hned by im den ubehol rychlejsie.

Idem pracova,lebo mam tu toho pozehnane.

Zatial pekny dnik.

wienika
15. júl 2008

maya, preboha, ty uz o kolkej vstavas?to ja by som bola ako zombie...aj teraz som, lea ma vytiahla z postele o 7.45...straasneee...
o kolkej chodis spavat?

takze bol samko ok, to je fajn, len nech sa to pocasie zlepsi....

tak zatial pekny den

maya01
15. júl 2008

Wieni 😀 ...teraz sme u maminy,takze ja som hotova za pol hod. a v robote som za 15.min...no a spavat chodim okolo pol jedenastej,da sa....
Jaaaaj,spat do 7.45 uz ani nepamätam... 😔

miriam25
15. júl 2008

Dobre ranko...
jaj, mayi a to si dnes o kolkej musela vstavat, ked uz o 6:44 si nam tu pisala? A to si bola predpokladam uz v robote 😉
No veru, wieni, 7:45 je u nas tiez veeeelmi zriedka... Boli casy, kedy sme museli vstavat uz o pol 6, lebo samko bol uz vyspinkany... Teraz sice musim tiez, ale to mu dam len papat a on spinka dalej este asi hodinku... Ale do tristvrte na 8.. uff, to by musel ist asi spinkat o nieco neskor. Ale uz aj to sme skusali a moc nepomohlo. Normalne chodi spinkat okolo 7 vecer... raz bol taky zivy, ze sme ho nechali az do 9 a myslela som si, ze rano bude spinkat dlhsie, ale nejak to nefungovalo. Tak teraz chodi pekne okolo tej 7 spinkat... to si mozem aj nieco porobit este.
Jaj, ,vcera som sla spat az okolo polnoci. Tak som dnes trosku hotova... Ani som si neuvedomovala, ze je uz tolko hodin. Som robila tortu, zehlila som a potom pozeram, ze uz pojdem asi spat a uz bolo pol 12! Tak som sa velmi rychlo spakovala a sla do postele...
No nic, dnes to vyzera na krajsie pocasie ako bolo vcera, tak snad sa dostaneme aj trosku von na prechadzku...
Zelam vam pekny den a mayi, mas uzasneho synceka... dobrucky, zlatucky... co viac by si mohla chciet? 😉

maya01
15. júl 2008

Miri,uz od pol siestej pobehujem,ale nechcelooooooooo sa mi...dnes vecer odkvacnem uz o osmej so Samko.
A aku tortu si robila...mnam dala by som si.

vroni
15. júl 2008

Ahojte, my doma kriplíme, chytila nás svorne črevná chrípka (aj malú aj mňa), tak tu máme lazaret. Dnes mi prijde pomôcť mama aj so segrou, no to bude veselé, stopro si skočíme do vlasov kvôli doktorovi (máti zbožňuje lekárov a návševy u nich. Mňa k nim treba dotiahnuť heverom a ak si potom aj lieky vyzdvihnem, tak ich neberiem 😀 . Zatiaľ som to vždy prežila. Takže sa nechystám uja doktora hľadať ani teraz) Tak námdržte palce, nech chrípku aj návštevu prežijeme v zdraví 😎

miriam25
15. júl 2008

jaj, ja len taku rychlu... z piskot a smotany 😉 inak by som nesla ani o tej polnoci spat 😉 🙂
Obavam sa, ze aj ja dnes velmi rychlo odkvacnem... aj teraz by som... samko uz lezi v postielke a za chvilu bude uz sladko spinkat a ja tu musim pobehovat a poupratovat, kym sa zobudi, aby sme potom mohli ist trosku von... Dufam, ze nezacne prsat...

maya01
15. júl 2008

Vroni,tak prajem skore uzdravenie...

Miri,tu mam rada,musim aj ja niekedy vykuzlit,ale nie je casu... 😒
To pocasie taha na spanok... Mne teraz pisala kolegyna,ktrora je na dovolenke v Tunise,ze tam maju 40 a my sme spokojni,ked sa teplota vysplha nad 20 😠

miriam25
15. júl 2008

vroni, aj my prajeme skore uzdravenie 😉

mayi, ja som tu tortu robila pred dvoma tyzdnami mojej svaginej 2x, lebo mala narodeniny a jednu brala do roboty a druhu k jej rodicom, k mojim svokrovcom. A uz sa mi na nu zbiehali slinky a z tych dvoch som nemala ani jeden kusok, tak teraz som ju uz musela urobit 😉

wienika
15. júl 2008

miri, aj lea je skorej hore, ale este sa hra v postielke...a hadze na mna hracky, ked sa uz nudi..... 😀
ja ju davam spat o osmej, tak sme si zvykli, vyhovuje to ja mne....este stihame pekne aj o 8.15 pm nejaky film....
tu smotanovu tortu robievam aj ja..manzel ju miluje..akurat vcera som nad nou rozmyslala....aale nejako sa mi do nej nechcelo...

vroni, prajem skore uzdravenie....crevna chripka, to ste kde preboha chytili?

inac, dnes ideme s malou k doktorke na krv...tak uvidime...dufam, ze bude vsetko ok.....

maya, ja som uz davnejsie skusala zmenit detskeho lekara, ale ma neprijali, ze beru len novorodencov....takze asi to s tym prestupom nebude take lahke a ked niekde prestupime, tak musim mat istotu, ze ten lekar(ka) je ozaj super.....

wienika
15. júl 2008

miri, ako dom? myslim, ze si sa raz pytala na to, ci moj muz by nevedel nieco zohnat...takze on ma sice immo firmu, ale sustredi sa hlavne na stare a zdemolovane byty, ktore zrenovuje(on ma aj stavebnu firmu)vacsinou luxusne a potom ich preda....niekedy aj prenajme...domy nerobi vobec, ale som mu povedala, keby nieco vedel, nech da vediet....

miriam25
15. júl 2008

wieni, dakujem. My zhaname nieco tu vo Fürstenfelde. Ked mam byt uprimna, sme dost narocni 😅
Kedze ja som tu este nikdy oficialne nerobila a teraz som na materskej, mame len prijem mojho draheho. A ziadne uspory 😅 takze si nemozeme dovolit nic drahe. No zas na druhej strane... Ja viem, mozno sme az moc narocni... ale sak napisem ti to.. hladame nieco, co je zvnutra penke urobene, kde nemusime nic robit, len sa nastahovat... teda dolezita je pre nas hlavne kuchyna a kupelna, aby boli v poriadku a izby si uz mozeme urobit aj sami. myslim vymalovat, pripadne este podlahy nove nahodit, to uz nie je nijake zdlhave ani financne narocne. Dom by mal byt tak do 140 000 eur a mal by mat apson 3 spalne. O moc viac ani nechceme, max 4, ako keby bolo viac, tak spravime nejaku odkladaciu miestnost, ale 3 spalne by nam stacili. Ono jedna pre nas, jedna pre samka a jedna zatial ako hostovska pre moju rodinu, ked pridu na navstevu a neskor pre druhe babo. Ale to ma este cas. Ak by to malo pivnivu, nenahnevali by sme sa a za garaz tiez nie, ale keby nebola garaz, tak aspon niejake miesto, kde mozeme auto parkovat.
Ako vyzera dom zvonku je nam takmer jedno, lebo fasadu vie urobit moj drahy a to takmer zadarmo, material vie zohnat takmer zadarmo z firmy, kde robi a co sa tyka roboty, tak to by urobil moj manzelik sam, v tomto sa vyzna.
A uz len jedna taka mala poznamka, mne sa moc nepacia tie stare domy, ktore maju vysoke steny a vsetko teplo sa ti hromadi hore a dolu kde si je ti zima... skor som za tie novsie stavby, ktore maju normalne stropy, nie tie vysoke 😉
Ja viem, uz som bola vo viacerych realitkach a moc toho na vyber nie je v tychto nasich kriteriach, ale musi sa nieco najst, lebo o moc drahsi dom si naozaj nemozeme dovolit, asi by sme ani nedostali hypoteku na nieco drahsie ☹ buduci tyzden by sme si chceli ist pozriet asi 3-4 domy, co sme nasli tu v realitkach, tak som zvedava, dala by som ti este vediet. V nedelu sme boli pozriet jeden dom, ale ako to nebolo nic moc. Dom je sice pekny, ale vsetky izby su len podkrovne (spalne) a straaaasne malicke, to by som bola rada, keby som do nich dostala apson postel a jednu skrinu a co je teda ovela horsie, dom je postaveny, teda skor pristaveny k jednemu staremu domu, ktory si ta majitelka chce nechat a pozemok.. nuz ona by k tomu jej domu musela chodit okolo nas, cez "nas" pozemok a ked sme sa jej pytali, ci by sa to nedalo nejak vymedzit, ohradit, tak nam povedala, ze by nam mohla dat vzadu kusok.. ale co mi pomoze vzadu za jej starym domom nejaky pozemok??? ja by som chcela mat pri dome, alebo za domom trosku zahradky, kde mozeme sediet a grilovat, vecer sa len tak hupat na hupacke, kde mozeme urobit samkovi pieskovisko a nejake male ihrisko, ale nie takto... takze sme sa zhodli s drahym, ze sme radi, ze sme ten dom videli, ale to nie je nic pre nas... Dufam, ze som to napisala zrozumitelne 😉

miriam25
15. júl 2008

jaj, este som ti chcela napisat, ze to nemusi byt priamo vo furstenfelde, ze okolite dedinky, ako napriklad Dietersdorf alebo Rudersdorf by tiez neboli az take zle 😉 este ma napada Übersbach alebo Loipersdorf

a dufam, ze na testoch dopadnete dobre 😉 napis potom ako to dopadlo a ci je vsetko ok.

maya01
15. júl 2008

Wienika,nech dopadne na testoch vsetko na 1...neboj Lea je urcite zdrave dietatko...
To je az taky problem zmenit lekara? U nas to islo jednoducho a moja svagrina je na zmenu dr.expert,ked dlho caka,ked jej dr. nieco povie,co jej nesedi,nema problem a zmeni doktora 😀

Miri,ved sa nikam neponahlate a zatial mate kde byvat... tak si poriadne pozrite ponuku na trhu a vyberajte...
Kebyze ja mozem cakat,tak je to ine ale nas tlaci cas,tak musime brat co bude,jedine co ma utesuje je to,ze to je len prechodne.

Wienika a muzik nema nejaky sikovny byt v zasobe...?

miriam25
15. júl 2008

mayi, no cas nas sice netlaci, len teraz mame wohnbeihilfe, ale len do konca septembra a potom budeme musiet zasa platit cely najom a ono su to len von oknom vyhodene peniaze, radsej by som ich platila za nieco, co je nase... takto... co z toho mame? a radi by sme nasli nieco este teraz v lete, aby sme sa mohli na jesen prestahovat, aby sme nemuseli v zime... lebo potom by sme to zasa len odkladali na jar alebo na leto a dalsi rok byt v tmto byte sa mi nechce. uz mi tu zacina pomaly liezt vsetko na nervy... ☹ nepaci sa mi tu moc. ako docasne riesenie to bolo fajn, ale uz pomaly staci... hlavne ide o to, ze tu nie je miesto na nic... a ked pridu nasi... no hroza...

wienika
15. júl 2008

miri, napisala si to zrozumitelne....aj tak si myslim, ze ti nepomozem, lebo manzel robi hlavne vieden a okolie....ale povedala som mu a keby daco vedel, tak poviem.....
ked si napisala cenu,no my si teraz hladame tiez byt a tu sa tie ceny pohybuju od 300 000....ale my chceme v 17-19 bezirku, hore, kde je vyhlad a zeleno 🙂
dnes som nasla jeden na schafbergu, naadherny, obrovsky s terasou, co je moja podmienka a je tam aj bazen k dispozicii, co patri k domu..no parada...a cena :395..... ale idem tam volat a dohodnut termin, aspon to chceme vidiet a ked sa nam to bude pacit, tak dame hlavy dokopy a snad nieco vymyslime...

maya a v ktorom bezirku chcete byvat? a aky velky byt, dom zhanate? kupa alebo prenajom...? ak chces mrkni na www.g3-immo.at a tam su nejake byty v ponuke, ale teraz vela popredal a nieco zasa kupil, len to este nie je v ponuke az ked to zrenovuju....

miriam25
15. júl 2008

wieni, no toto je predsa len take male mesto a nie vieden 😉 co som pozerala ponuky v realitkach, tak do tych 200 000 eur mozes kupit nadherny dom. Teraz tam maju jednu ponuku b.j.2004, voll möbliert, 125m2, rodinny dom s pozemkom okolo 1000m2, nadherny, vsetko uplne nove, komplet zariadeny, nemusis ani len zaclony kupovat... maju tam cenu 255 tis. eur, ale v realitke mi hovorili, ze za 200 je to v pohode a okrem toho, v tej cene su aj förderung 75 000eur. takze taky dom, za taku cenu... to je sen...
len my si to zatial nemozeme dovolit, lebo aj to je pre nas dost... keby som mala robotu, tak by to bolo zasa o niecom inom, ale takto... ☹

miriam25
15. júl 2008

wieni, pozri si www.archan.at a uvidis sama alebo tu u nas v meste je este jedna realitka www.immov.at
ako su aj domy za 400 tis. eur, ale najdu sa aj pekne za menej. mne sa paci jeden, ten ma to immov za 149 tis. eur taky zeleny s bielou terasou vzadu, len skoda, ze nemaju ziadne fotky zvnutra... ten by sme si chceli ist buduci tyzden pozriet...

bejby29
15. júl 2008

Kocky, vidim, ze sa bavite o realitach.. To je sranda, lebo mi ideme tento tyzden kuknut pozemok, nas znamy kupil pozemok 10 min od Viedne, Nord a za super cenu a vraj ten majitel ma este na predaj nejaky pozemok.. Ja uz mam typ domu vybraty, odkukali sme v Blaue Lagune jeden a do neho som sa zalubila... Manzelov business partner ma stavebnu firmu tak nam to aj naplanuje a vyjde nas to na polovicu.http://dfvcln2i.utawebhost.at/galerie.php?bild=media45/image024.jpg toto je on ..
Wieni, drzim palce Leuske, nech to zvladneter 😉
Vroni, nezaavidim 😀
Mayi, ja by som bola strasne nervozna keby som musela tak skoro vstavat 😀 To by tu lietalo vsetko od macky po mojho manzela 😀

maya01
15. júl 2008

Bejby,super domcek.

Wienika,no my teraz tak na rychlo hladame byt a na prenajom,potom,ked sa usadime a bude viac casu,tak sa bude kupovat,ale teraz na to nemam nervy a hlavne malo pramalo casu.
Bezirk,okrajovy,nic v centre.

jasterka
15. júl 2008

Ahojte babulky 🙂 Vidim,ze riesite byvanie,aj vam zavidim (len v dobrom),asi je fakt snom kazdej rodinky mat domcek...aj nas,ale ja si neisom ista,ci by som uz navzdy chcela ostat vo viedni...alebo v rakusku,no ved uvidime,
to je hudba buducnosti.

Miriam-pises ze mate wohnbeihilfe...to je co presne? 😅 aj som pozerala na nete ale nejak som to nepochopila...

Bejby-domcek krasny,nech vam to vide 🙂

Wienika-drzime palce s krvickou,nech sa ukaze ze je mala zdrava ako buk 🙂

Vroni-tak sa drzte,nech to ako pises v zdravi prezijete,aj navstevu aj virozu. 😉

miriam25
15. júl 2008

jasterka, my sme nasli ten papier na gemeinde, tam maju formulare. Je to takzvana podpora na byvanie (ak to viete neiktora lepsie prelozit, prosim, pomozte). Vyplnis ten formular, posles s nim vsetky potrebne dokumenty, ktore su tam napisane, ze potrebujes (co si pamatam, tak to bolo meldezettel, mietvertrag, geburtsurkunde, lohnzettel, jahreslohnzettel,...) a je tam napisana adresa, kam to mas poslat. Im to trva celu vecnost, kym nieco urobia, my sme cakali 6 mesiacov, kym nam vobec napisali, ci to dostaneme alebo nie. Vypocitavaju to z cisteho prijmu na hlavu zijucu v domacnosti (my sme traja). Materska by sa do toho nemala ratat, preoto sa berie do uvahy len prijem manzela. My sme dostali okolo 180eur na mesiac. Chodi to drahemu na ucet. A toho pol roka, co sme cakali sme dostali spatne vyplatene. Dava sa to len na 1 rok a potom si musis poziadat znovu, ale ci to to zasa pridelia, co je otazne... Viac o tom neviem. 😉

maya01
15. júl 2008

Miri,vysvetlila si to 1* 😉

Jasterka,poinformuj sa,mozno budete mat tiez narok. Ale nemam ani sajnu,kde vo Viedni sa to vybavuje.
Pozri na nete.

Utekam pre Samuska.

Zatial pekny dnik. Pa

jasterka
15. júl 2008

Je Miriam,dakujem,aj ja som to tak pochopila,len som si nebola ista,urcite si to zistim,lebo z tej materskej sa nam urcite bue tazsie zit ako teraz ,takze kazda korunka dobra 😉

vsetkym pekny den.

lenka.pav
15. júl 2008

ahojte kocky, dnes od nas odisla navsteva, co sme tu mali od piatku, takze som vas trosku zanedbavala. ako sa mate? udialo sa nieco nove, zaujimave?
baby, aj ja tuzim po vlastnom domceku, ale mam obavy, ze to bude na materskej tazsie ako si len predstavit odkazem (co sa financii tyka), takze mozem len snivat. ale raz chceme aj my domcek (moj manzel sa smial, ze asi si ho budeme moct dovolit, az ked bude nas syn bradaty) 😀 .
jasterka, wochenbeihilfe dostavam aj ja, su to peniazky, ktore dostavam namiesto vyplaty pocas Freistellungu a vyplaca ich poistovna.
ozaj, vcera som bola cvicit a vas nikde....kde ste sa so silwi flakali??? 😉

jasterka
15. júl 2008

Ahoj Leni 🙂 dnes som si na teba myslela,ze nas zanedbavas 😢 tak som rada ,ze si s ukazala.
dnes ideme na ten infoabend,tak som zveda,co sa dozvieme.
Stym domom asi tak podobne... 😀 musime investovat do vzdelania deti,mozno nam ho potom postavia ony...
Wochenbeihilfe-myslis wochengeld,tei mam aj ja,vcera ma mimochodom konecne freigestellt az do konca tehu...hura 😵 ,ale ja som sa pytala na wohnenbeihilfe,co spomnala miriam,nejake peniazky na byvanie...
Cvicit ideme od buduceho tyzdna,ja trubka nemam tehu teplaky...ako bolo?

viedencanka
15. júl 2008

AHojte,zdravim vas,prave som napisala dlhy prispevok a zrazu zmizol,som poriadne nasr....

viedencanka
15. júl 2008

Takze teraz budem pisat radsej po castiach.

Ja som nakoniec isla aj s Martinkom k moru,riskla som to,kedze v piatok este stale mal teplotu,pockali sme este doo soboty rana a potom sme isli. Martinko este bral antibiotika,ale uz mu bolo lepsie,cestu sme zvladli dobre,vacsinou sme spali...
No a pri mori sa Martinko poriadne vyblaznil.Ja som chodila von vzdy len na chvilku,alel aj ked som zostala doma,z terasy som videla Martinka na plazi aj v bazene,bolo to to velmi blizko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre