Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

miriam25
15. júl 2008

jasterka, zisti si len, kde je najblizsie gemeinde a behni tam. vezmi si tlacivo a na nom je vsetko napisane. Len ja by som na tvojom mieste este pockala, kym sa malinke narodi, potom vas bude viac a dostanete vacsi prispevok. My sme na tom papieri mali napisane, ze sme traja a mame len plat jedneho cloveka, preto sme to dostali. Materska sa do tych peniazkov a vypoctov zaratavat nemoze a vraj ani nadcasove hodiny, pokial ich tvoj drahy robi. Lebo ten moj ma neurekom nadcasovych hodin. Len sa priprav na to, ze to naozaj straaasne dlho trva. Mne povedali ze to bude trvat 3 mesiace, poslala som im tam vsetko, co bolo treba a po troch mesiacoch mi poslali papier, ze este nejake dokumenty im chybaju a napisali mi presne ze co. Tak som aj to poslala a po dalsich troch mesiacoch nam prisiel papier, ze dostaneme mesacne okolo 180 eur a hned asi tyzden na to nabehli drahemu peniaze na ucet za cely pol rok 😉 co boli teda kraasne peniaze. Prideluju to vzdy na jeden rok a pokial by si to chcela mat aj potom, tak odporucam tri mesiace predtym ako to vyprsi zasa poslat tie papiere, aby to stihli vybavit pokym ti to vyprsi a dostavala si to dalej.

jasterka
15. júl 2008

Miriam,este raz vdaka,to je fakt uzitocna informacia,ak by prispeli akokolvek sumov,preco nie,ak mame na nu pravo,ved dane odvadzame s muzikom poctivo,a kazda korunka potesi,najme kedze najom su ako si uz aj ty pisala akoby do vzduchu vyhodene peniazky...

Viedencanka vitaj zase doma,fajn,ze ste isli a Martinko sa pri mori vyblaznil,snad sisi aj ty odychla...ako sa mas? ako sa citis?

miriam25
15. júl 2008

jaj a vola sa to wohnbeihilfe, nie wohnen... alebo ako ste to pisali 😉

viedencanka, no vidis, ako vam bolo nakoniec dobre...ja vam vsetkym aj tak trochu zavidim, ako pisete, ze idete na dovolenku a pod... my mozeme len snivat. drahy nedostane v robote volno, i ked buduci tyzden snad aj ano, ale to je vsetko vzdy tak narychlo a naviac snazime sa trosku setrit, aby sme dostali ten uver na dom... teda ak nejaky najdeme, co by sa nam pacil...

ako ste pisali, ze popri materskej je dost riziko kupovat dom... nuz asi mate aj pravdu, no platit najom donemoty nie je tiez ziadna vyhra. To budem radsej platit uver a byvat vo svojom. Ak by sme to nevladali platit, tak dom mozeme vzdy predat. Teda ak by nieco take hrozilo. Co dufam, ze nebude. Drahy chodieva po vikendoch este na fusky, kde zarobi slusne peniaze a ja pevne dufam, ze si najdem dobru robotu a nebude ziadny problem s platenim. Okrem toho, ako ste pisali o vzdelani... zalozila som malemu stavebne sporenie, davam tam sice len 20 eur mesacne, ale chcela by som platit aspon 50 ked budem chodit do roboty a potom z tych peniazkov budeme uvazovat, ako ich malemu vhodne dame, na nieco uzitocne. Ak by to malo byt studium, tak to bude studium. Mam aj ja stavebko, tak uvidime, ako to bude s nami neskor, ak by sme nepotrebovali nasetrene peniaze na nieco (auto a pod.) tak by som ich tiez len odlozila a neskor dala malemu (ak by bolo aj druhe babo, tak spravodlivo obom 😉 ). Tak uvidime. Ale ked sa clovek boji si zobrat uver, tak sa k tomu nikdy neodhodla a bude stat tam, kde je. Aspon ja si to tak hovorim. Vidim to aj na nasich a na tete. Ta zije uz roky v jednom byte a ani sa odtial uz nechysta prec. Nema vobec nic nasetrene okrem toho, ze vlastni byt. Moj ocino si zobral uver, prerobil stary dom, pristavil a stale ma nejake to stavebko, kde odkladaju. Nehovorim, ze sa maju super, ale ziju si tak normalne, vramci moznosti. Aj chodia s maminou na vylety (na dovolenku sa chystaju do thajska tusim buduci rok, minuly rok boli v Chorvatsku). Takze asi tak. Ja to s tym domom chcem risknut. Do podnajmu mozeme ist potom este vzdy, ak by to nevyslo. A naviac, cena domov len stupa, neklesa. No ja pevne verim, ze zostaneme v dome a budeme vladat vsetko platit. Aj z toho mala, co mame 😉

miriam25
15. júl 2008

jasterka, nemas za co...ked mozem, poradim... ked neviem... nuz... snad niekto iny vie 😉

silvia2406
15. júl 2008

ahojte babule, pekny dnik 🙂

tak dnes sme boli na kontrole, podla merani ma ale malinka mensiu hlavicku, doktor povedal, ze ju bude mat uzku po mne a ze sa nemam znepokojovat, ze vsetko je v poriadku, tak mu musim verit. my s manzelom mame obaja male hlavy, tak snad to bude mat po nas 😅

pozerala som ten prispevok, a ak som dobre porozumela, narok by sme nan mali az po 5 rokoch trvaleho pobytu vo viedni 😒 manzel je tu 3 roky, takze uz len dva 😝
http://www.wien.gv.at/ma50st/wohnbeihilfe/wbh_a...

lenka, ako bolo teda na cviceni? zapotila si sa, alebo to bola oddychovka? 🙂 ako pisala jasterka, dnes ideme na infoabend, tak som zvedava ake novoty sa dozvieme.

viedencanka, vitaj opat vo viedni 🙂 je super, ze martinko sa vyblaznil a dovolenka vysla, tak ako mala 😵 dufam, ze si si oddychla aj ty sama. pri mene ti uz svieti 34tt, to je uzasne, len tak pekne dalej pokracujte 😵 😵

jasterka
15. júl 2008

Silvi,mas pravdu,akurat som si pozrela ten link ☹ a kedze aj my sme tu len rok a pol,nic nedostaneme 😖
ale co ,poradime si aj bez toho...len sa mi to zda nefer,hlavne kirche a pod dane musis odvadzat hned ako sa zameldujes 😒

miriam25
15. júl 2008

jasterka, ja by som to na tvojom mieste aj tak skusila. Ked mam byt uprimna, my sme to dostali, pritom drahy je sice rakusan, ale ja som tu nameldovana od 12.1.2007, cize urcite nie 5 rokov a nikdy som ani nepracovala, takze som nemala ake dane platit. Nedostavala som ani jeden cent pocas materskej, sme celu matersku zili le z jedneho platu. Az ked sa maly narodil som dostala kinderbetreuungsgelg a familienbeihilfe. to je vsetko. Tak potom neviem, co je to tam na tej stranke napisane, ale ja teda nie som ani nahodou 5 rokov tu. Alebo som to spravne nepochopila 😅

jasterka
15. júl 2008

Miri,predpokladam,ze ste to dostali,lebo je tvoj muzik rakusan,je tam napisane ze auslanderi musia mat 5rokov pobytu,ale za zavolanie nic nedam,skusim sa este poinformovat. 🙂

lenka.pav
15. júl 2008

jeej, ale som to doplietla s tym wohnbeihilfe 😀 😀 😀 , fakt som myslela wochengeld 😀 😀 😀 . na cviceni bolo super, ale ziadna makacka, ide skor o nacvik dychania a ovladanie panvy pocas porodu. bolo to take zaujimave a oddychove. pacilo sa mi to, odporucam 😉 .

lenka.pav
15. júl 2008

a ozaj, gratulujem k freistellungu, jasterka 😉

miriam25
15. júl 2008

jasterka, a to musia byt obaja auslanderi aby platilo tych 5 rokov? Nejak sa mi to nechcelo poriadne citat 😅 neviem, ako som ti uz napisala, my sme to dostali...ale mozno je to ine... opytaj sa a budes mudrejsia 😉

miriam25
15. júl 2008

leni, nic si z toho nerob, vsetky obcas nieco popletieme 😉

lenka.pav
15. júl 2008

miri, precitala som si to a je to tam tak napisane, ze ak o to poziada obcan rakuska, tak to dostane, ale auslander musi mat trvaly pobyt najmenej 5 rokov v rakusku (ten, co o to ziada)

viedencanka
15. júl 2008

ja som si super oddychla,nasi zobrali Martinka hned rano do bazena alebo na plaz,ja som si este pooddychovala,potom som isla za nimi.Mamina kazdy den varila a nepustila ma k ziadnej praci.V apartmane sme moc neupratovali,povedali sme si,ze sme na dovolenke a kasleme na poriadok.Za cely ten cas mi vobec netvrdlo brusko,co je co povedat,Som naozaj rada,ze sme tam nakoniec isli,po niekolkych rokoch som bola opat s nasimi na dovolenke...No a najviac sa tesil dedko (moj ocino).Kedze on skoro rano vstava,neda sa mu uz spat,bol stastny,ze ma partaka (Martinka), aby hned vyrazili von...

Inak co sa tyka tej Wohnbeihilfe,ja som na tu stranku teraz kukla- tych 5 rokov je podmienka len pre tych,co nie su obcanmi EU,takze jasterka v pohode si myslim ze mate narok.

Este pred mojim odchodom na dovolenku som zbehla na take informacne stretnutie do nemocnice ohladom anestezie-epid. atd. Ked som videla tie ihly,ktorymi sa to picha,skoro mi prislo zle. Ja inak vela toho vydrzim,ale ked vidim ihlu,tak mi je zle.Uz niekolkokrat som pri odbere krvi odpadla...Zvazujem tu epiduralku v pripade,ze by som uz nevladala,ale stale som na pochybach.Jasterka,Lieska,Silvia - vy to chcete alebo nie? Ja som Martinka sice porodila bez epid.,ale porod som mala rychly, v pohode,nemala som ani nastrih,ani natrhnutie,nic,takze na to v dobrom spominam,ale neviem ci sa nieco take rychle a bezproblemove este zopokuje...

viedencanka
15. júl 2008

chcela som sa opytat,pod akym nazvom najdem fotky z vasho posledneho stretnutia

lenka.pav
15. júl 2008

viedencanka, myslim, ze bejby ma tie fotky v albume 😉
pytala som sa na epidural v nasej nemocnici a vraj ju tak casto nedavaju a ja ani neviem, ci ju az tak chcem. a podla mna, ked si mala prvy porod v pohode, tak druhy moze byt len lepsi a rychlejsi. o opacnom pripade someste nepocula 😉

wienika
15. júl 2008

dobry vecer kocky,
viedencanka, vitaj doma, uz sme sa o teba bali 😉
som rada, ze je vsetko ok a ze si si oddychla, ved to bol asi aj posledny oddych pred porodom.....ze?tak fajn, ze si si ho uzila....
co sa tyka tej epi, v tych bolestiach ti je to nakoniec uplne jedno, hlavne, nech uz neboli a na tie ihly sa kukat nemusis...ja som ich tiez nevidela, len som robila,co mi kazali a vobec ten vpich nebolel...ale to je na tebe, urcite sa rozhodnes spravne a budes mat taky pekny porod ako s martinkom.....

jasterka, gratulujem k freistellung....uz teraz len oddychuj....a tu wohnbeihilfe si urcite vybav.....peniazky sa vam zidu....ked pride drobec....

silvi, ty ani asi nebudes mat velke babatko, ani ja som nemala(ani nemam) 😉 my sme take drobne obidve a pre porod je lepsie, ked je babo mensie....

babulky tehulky, pre mna je to take vzrusujuce pozorovat ako vam pri mene nabiehaju tyzdne....niektorym sa to uz krati.....som rada, ze to mozem s vami prezivat....podla mna je to jedno z najkrajsich obdobi pre zenu....

lieska, kde si? vsetko ok? uz si tu dlho nebola....a ako dlho chces este pracovat?

ozaj, boli sme na tom krvnom teste a vsetky vysledky su ok..tak mi spadol obrovsky kamen zo srdca...ale moj boj este neskoncil, nadalej budem robit kazdy den teatro, spievat a robit hluposti, aby to moje dietko otvorilo pusinku.....

zajtra rano veziem leusku do bratislavy, vecer pridem nazad, musim este pobalit draheho aj mna a huraa do barcelony.....ale este sa tu ukazem.....
tak zatial pekny vecer....

viedencanka
15. júl 2008

wienika,to je super,ze vysledky krvi boli dobre.Aspon si urcite kludnejsia a zostava uz len dennodenny boj s krmenim.Ja to mam doteraz.Martinko sam nezje nic,kazdy vecer travim hodinu s krmenim,jeho jednoducho jedlo vobec nezaujima,este nikdy mi nepovedal,ze je hladny. A ked je hladny,tak si pyta len mlieko.Sam od seba by jedol les s dedkom slaninu,klobasku,parky a salamu a este surovu brokolicu....On je taky nezvycajny,jemu nechuti vobec sladke (co ma tesi),pije len mlieko alebo vodu,ine deti su hotove za malinovkami,zmrzlinou,my mame s tym pokoj...

Silvia-to s tou hlavickou,s tym si nerob starosti,ved ked nema mat po kkom velku hlavu..
Ja chodim vlastne takmer kazdy tyzden na sono,kvoli tej placente,moje babatko vzdy presne zodpoveda rozmermi danemu tyzdnu,ale u Martina to tak vobec nebolo.On mal hlavicku az o 4 tyzdne dopredu...na sono mi vzdy hovorili,ze sa bud narodi o mesisc skor,lebo je velky,alebo bude mat 4,5 kg, a nakoniec sa narodil v termine a mal na chlapca priemernych 3,6 kg...
Inak na mojom poslednom vysetreni mi dr povedala,ze placenta sa mi uz posunula vyssie,takze budem moct mat prirodzeny porod. Mam sice nadalej maternicu uplne dolu,takze kazdy den je riziko,ze porodim skor,ale uz som sa nastastie dostala na 34 tyzden,takze som ovela ovela kludnejsia...

viedencanka
15. júl 2008

Wienika,citala som,ze si kupila sedacku Römer.AJ my ju mame,pred 3 rokmi som za nu zaplatila v BA vyse 9.000 SK.Som s nou velmi spokojna,teraz uz Martinkovi kupujem tu vacsiu,od 18-36 kg,aj tu nakoniec beriem Römer s Isifixom,dnes som objavila,maju ju v akciu v Toys ( zlacnenu z 200 na 169 EUR),tak v piatok ju idem vybrat.

tehulky,mate uz kupene postielky? Kde ste kupovali?
Ja nechavam tu Martinkovu u nasich,dnes som videla taku obycajnu (ale je vyskovo nastavitelna a celkom pekna/v Baby Zone v SCS v akcii za 45 EUR,asi ju zoberiem.

Ronnda,nestihla som ti zapriat peknu dovolenku,nech si oddychnes a nacerpas nove sily. A ak si u toho lekara nebola,hned ako sa vratis,chod,nezanedbaj to. Ked mal Martinko nieco cez rok,zacala som aj ja mavat bolesti chrbta a hrozne mi opuchlo jedno koleno,vobec som ho uz nemohla zohnut a ani poriadne chodit. A tak som to trpela vyse 3 mesiacov,az som nakoniec isla k ortopedovi a kedze aj ja mam podobne ako ty na jednej nohe krcove zily,bolo to ciastocne sposobene tou zilou a presilenim nohy-nosila som Martinka stale na rukach.Dr mi povedal,ze mam na vyber-pravidelne rehabilitacie ( na co som nemala cas,resp.som nemala kde dat Martinka), alebo nejaku protizapalovu injekciu do kolena. A hned po tej injekcii ma to preslo,koleno odpuchlo a mala som pokoj-samozrejme,zacala som trosku menej nosit Martinka na rukach.

Citala som,ako ste rozoberali temu chlapi.Wienika,vobec sa nezastavuj nad tym,ze aku ma tvoj muz inu logiku.Podla mna muzi,az na par vynimiek logiku vobec nemaju. Ja to nechapem,ale moj ani nie 4 rocny Martinko,ked prideme zo skolky a vyzlecie sa,rovne nesie vsetky svoje veci do kosa na pradlo.A dospeli chlapi to nedokazu. Moj muz nastastie svoje cevi rozhadzane nema,ale vytaca ma inym- napr. vzdy po sebe necha spinave umyvadlo,ked sa holi a cese, a to ja neznasam. Ked pozameta v kuchyni,ten prach hodi do zachoda,zasvini tym cely zachod,ale hlavne ze v kuchyni je cisto.Ked vyjde zo sprchy,nevie na co sluzi uterak,pozna len zupan a nohami zamoci koberec a stopy od vody su po celej trase,kadial presiel.A potom sa sam zacne rozculovat,ze preco je mokra dlazka... Co sa tyka PC,on je softwarovy analytik.V praci pocas obedn. prestavky hraju vsetci online hry...Ked je s nami,tak si to nedovoli,on si zato sadne k TV a pozera nejake blbe science fiction filmy.Ale odkedy Martinko objavil DVD,tak u nas sa pozeraju len rozpravky, a teda ked sme vsetci spolu,nehrozi ze by sa stefano pozeral na TV,Martinko ho to odnaucil. Ale aspon bol vzdy ferovy v tom,ze ked sme byvali doma obidvaja,pozerali sme len filmy,ktore zaujimaju skor mna.

Wienika-u nas to bolo podobne,moj muz nikdy nechodil von kocikovat,ani Martinka nikdy nekupal a ked ho nahodou pocul plakat,hned volal mna,lebo ze on ho aj tak neutisi,lebo v nom neciti mlieko....Vzdy hovoril,ze on mu bude rozumiet az ked zacne hovorit.Teraz uz maju velmi dobry vztah,teraz je to ine.Ale nakrmit ho stale nedokaze,on to okomentuje tym,ze ked bude hladny,naje sa sam...no to sa nikdy nedocka.S obliekanim je to podobne.Trenky mu dava zasadne naopak (nastastie teraz si ich uz Martinko oblieka sam),ked je vonku zima,on mu da len tricko. U mna je najhorsie to,ze ja mam pred sebou vzdy obraz mojho ocina,ktory je tiez chlap,ale Martinka vzdy spravne oblecie,dokaze ho nakrmit lepsie ako ja a vymysli mu vzdy take cinnosti,pri ktorych sa zabavi,na slovo ho poslucha atd...Ale takych muzov asi mozme spocitat na prstoch jednej ruky,vsetci ostatni su klasika...

viedencanka
15. júl 2008

no to som toho popisala,teraz dam sancu aj vam..

bejby29
15. júl 2008

Dobry vecer kocky.. Ja som dnes bola u Bundy Bundy sa dat ostrihat, ale som sklamana ☹ a to dost.. Strasne mi chyba moja kocka kadernicka zo Spanielska 😒
Wieni, tak super, ze krvne testy dopadli super, mozno si len Lea udrzuje postavu 😀 😀
Silvi, mne zas povedali, ze Natalia bude mat velku hlavu a mala uplne v poho 😖 oni toho natrepu ked je den dlhy 😀
Baby, aj Vam sa chce tak spat dnes? Ja som ako mechom prastena!
Viedencanka, super, ze ti dovca vysla, ja sa uz tej svojej neviem dockat!

miriam25
15. júl 2008

babenky, nedalo mi to a predtym ako sa ulozim do postele vam este nieco napisem 😉

viedencanka... nuz ked je moj drahy so samkom, tak sa nemusim bat, ze by mu neurobil a nedal papat, dokaze ho aj prebalit, zo zaciatku to sice odmietal robit, ale potom som ho prinutila, som sa ho opytala, ci som tu len na na spinavu robotu s plienkami alebo je to nase dieta 😀 odvtedy ho bez problemov prebali, len som mu musela ukazat, ako sa plienka vobec dava 😉 co sa tyka obliekania, tiez ho bez problemov oblecie, len vacsinou nevie co, tak to mu musim nachystat alebo povedat, ale inak je to ok... moj drahy sice nema zabavku pri pocitaci alebo pri telke, ze by bol maniak, ale zato ked ide hned po robote na pivo a zavolam mu, tak mi vzdy povie nejaky cas do hodiny, ale skor ako za tri hodiny ho nemusim cakat. Zo zaciatku ma to straaaasne rozculovalo, teraz uz viem, ze ho cakat nemam a mam ist kludne spat a on sa niekedy dotrepe. Nastastie je to jeho jedina vacsia mucha, ktora mi vazne ze vadi, ale kym to nieje casto, tak budis...

tehulky, ja vas asi nepovzbudim nejakymi mojimi skusenostami, moj samko a tehotenstvo... to bolo priam ukazkove. Samko mal vzdy idealnu velkost telicka aj hlavicky, vzdy lezal krasne tak ako mal, dokonca aj na organscreening doktor zavolal nejakeho praktikanta alebo kto to bol, aby sa siel pozriet, ze tak krasne sa tie organy len tak lahko nevidia, ako boli vidiet samkovi a vsetko bolo ok. Ja som bola nesmierne stastna, aj som sa dobre citila. len raz som sa zlakla, ked ma bolelo na lavej strane pod rebrami a suseda doktorka mi hovorila, ze ked je to na lavej strane, ze to moze byt aj nieco vaznejsie, ze tam je placenta. Tak som sa nalakala, sme utekali do nemocnice, si ma tam nechali na noc na pozorovanie a zistili, ze to ma len samko tam tlaci... Tak odvtedy som susede nic nehovorila,aby ma zbytocne neplasila 😉

a teraz uz idem spat... ved zajtra je tiez den... bru

wienika
15. júl 2008

viedencanka, si ma teda pobavila.... 😀 niektore veci si pisala ako keby o mojom muzovi....aj on sa po sprche da hned do zupanu, na koberceku su vzdy mokre stopy a az po tom sa zacne utierat.....potom sa cuduje, ze je kupelna zatuchnuta......a tiez nikdy neumyje umyvadlo po holeni, ale to mi az tak nevadi....
to je uzasne, ze martinko vie veci, ktore sa vacsina muzov aj tak nenaucia...asi to ma tvojom ocinovi a mas pravdu, ze takych muzov nie je vela...aj moj ocinko bol taky, vzdy mamine pomahal, ci s nami alebo s upratovanim alebo varenim.....a musim povedat, aj moj byvaly bol taky...(teda este je, len uz nie je moj)ten este za mnou chodil a odprataval vsetko....teraz sa uz len s nostalgiou nanho pozeram na markize.....aj mi veru niekedy pride smutno....

ta auto sedacka je super aj ja som spokojna....a tiez potom kupim tu vacsiu....ak ich o 3 roky este budu predavat..... 😉 jedine co mi trosku vadi je ten patent na zatvaranie paso....aj mne aj muzovi sa podarilo pricviknut lee do toho stehienko 😅 chudatko, tak plakala...ale teraz uz davam velky pozor.....

takze aj ty si mala a mas problemy s martinkovym jedenim.....ale to ma lea po mne..aj ja som asi do 12 rokov veeelmi zle jedla, mamina dokonca dala na chladnicku fotku etiopskeho dietata....ale ani to nepomohlo....
ja som velmi rada, ze krv dopadla dobre...aj som ju hned dala zaockovat proti kliestom....od zajtra je u babiny na prazdninach(6 dni) a kedze vie zatial len lozit, aj po trave, nechcem nic riskovat....

to je fajn, ze sa placenta posunula vyssie a myslim, ze to tych 6 tyzdnov vydrzis..resp. malicka v brusku....tam je babatkam aj tak najlepsie.... 😉
myslis, ze to pride skor?

wienika
15. júl 2008

miri, musim povedat, ze mas fakt stastie, aj ze si mala super tehotenstvo, porod a ze je samko take dobre, pekne dietatko a ze este aj dobre papa.....
a to, ze si ide muz sadnut obcas na pivo nie je az take hrozne. aj moj chodi po futbale.....a co uz....chlapi tvrdia, ze zeny vela rozpravaju, ale nechcem vediet co a kolko narozpravaju oni pri pive.... 😠

wienika
15. júl 2008

bejby a kde si sa to bola dat strihat? si mohla ist k tomu mojmu, co som ti davala kontakt.....on fakt dobre striha....na moje vlasy sice nepozeraj, ja ako baletka moc ucesy vymyslat nemozem,my musime mat dlhe vlasy( dlhsie)...ja som mavala pred tym dlhe, ale po kojeni som sa dala totalne na kratko, pod usi a cakam kedy mi to konecne dorastie....mne vtedy straaaasne padali....som mala plesiny..tak ma lea vycicala..... 😖

maya01
16. júl 2008

Dobre ranko,

fiha ste toho vcera popisali... ja ked som u maminy,tak nikdy nemam cas si sadnut k netu,vzdy tam niekto je,alebo sme so Samkom vonku. Uz musim konecne pridat fotky zo stretka,pokim sa rozhybem uz aj dalsie sa uskutocny.

Viedencanka,vitaj...tak si si super oddychla,to je hlavne...ty uz budes za chvilku rodit,ale ten cas uteka...ved uz len 6 tyzdnov. A uz ste sa zhodli na mene?

Wienika,super,ze krvne testy dopadli dobre. Mas o jednu starost menej...a ako pises v jedeni je Lea asi po tebe...urcite sa to zlepsi. Tak malinka ide na prazdniny...aspon si oddychnes,alebo mas pracovne povinnosti?

Prajem prijemne prebudzanie 😉

wienika
16. júl 2008

dobre ranko....

maya, ideme na 5 dni do barcelony aj so svagrom a jeho priatelkou...bude to taky predlzeny vikend s navstevou mesta...i ked vobec nemam chut ist..ten moj ma vcera taaak nasral.....mi volal ze ide po futbale s kamosom von....ja ze dobre....a prisiel o 4 rano, bez auta, to neviem kde nechal...to musel byt riadne namlateny.....mna to tak vytocilo, ze som ani spat nemohla...takze som spala asi 4 hodiny....a to teraz pockam na upratovacku, poviem jej co ma robit a padam prec, nech ho radsej nevidim....ma skoro 40 rokov a sprava sa ako pubertak. co uz len on na tej diskoteke do rana robi? ked tancovat nevie....uz ma fakt stve, za posledne obdobie ma toho dost na rovasi....
niekedy lutujem, ze som si ho vobec brala...ti chlapi ma uz stvu, oni nemaju ziadny zmysel pre zodpovednost....ze rano roboty? to mu je jedno...ved on si aj tak vzdy poobede na hodinku lahne....lebo on je straaasne unaveny....
o zasa som sa vykecala...uz mi je lepsie.....
este ze mam moju leusku...to je moje jedine stastie..... 🙂

miriam25
16. júl 2008

Dobre ranko,
jaj, ja by som dnes potrebovala sparatkami podopriet oci.. nejak sa neviem prebrat ☹ samko sa mi zobudil uz o 4 na to, ze je hladny, tak som vstavala a robila mu papat, potom si este zdriemol tak do pol 7 a odvtedy sme hore. Za chvilu pojde on zasa spinkat a ja sa musim nejak prebrat. Kavu som uz vypila, ale nejak nepomohla ☹

wieni, mne nevadi, ked ide obcas na pivo, len neznasam, ze mi vzdy musi povedat, uz idem domov, za pol hod. som doma a ja kolkokrat mu vyvaram veceru a od sa dotrepe niekedy v noci. Keby mi rovno povedal, ze nevie, kedy pride, ze este posedi, tak by som sa mu vykaslala na veceru, nech si zoberie alebo kupi co chce. Ale tak teraz uz viem, ze tak skoro nepride, tak sa uz ani nesnazim. Len obcas ked cez den telefonujeme a on mi povie, ci by som mu neurobila to a to na veceru a on nepride, tak to teda penim 😠 😠 😠
Inak po holeni si po sebe sice umyje umyvadlo, ale zrkadlo nie a tam teda je toho tiez dost a po sprchovani najskor vyjde von a az potom sa utiera, ale teda stoji len na jednom mieste, kym si neutrie aj nohy, takze to mi nevadi.
co som doteraz nepochopila je ich rodinny zvyk sa nevyzuvat. U svokrovcoc sa vobec nevyzuva, chodia po celom dome obuti a nejak si na to neviem zvyknut. A drahy, ked pride zachnapany zo stavby domov, tak mi prejde najskor tymi hnusnymi topankami po celom byte, az potom sa ide vyzut a osprchovat 😠 ale uz som si aj na to zvykla. Ja teda nepatrim k tym ludom, ktori umyvaju podlahu kazdy den, takze potom sa uz ani ja nevyzuvam. Zatial samko nelozi, tak to este nieje take hrozne, ale ked zacne lozit, to budeme musiet u nas doma zmenit pravidla 😉

viedencanka, to, ze ti netvrdlo brusko je len znamenie, ze si bola naozaj v pohode, ze si naozaj oddychovala a nemala ziadne starosti 😉 snad to tych par tyzdnov este vydrzis

maya01
16. júl 2008

Wieni,ja ta uplne chapem,niekedy by som aj ja toho mojho vedela zahrdusit...
Teraz ho nemam kazdy den na ociach,tak mi je vzacny ked pride domov... a ako sa aj hovori co oko nevidi,srdce neboli,ale kebyze zistim,ze nieco porobil,tak by som mu asi nedokazala odpustit.
Ked sme boli vo Viedni,tak som ho aj sem-tam posielala,nech ide von,ale zas mi vadilo,ked to bolo casto...
A neznasala som vyrok:ved nebudem dlho, za chvilku som doma a prisiel nad ranom 😠
Ti chlapi su asi vsetci rovnaki,cest vynimkam.
Uzi si Barcelonu a ponakupuj,ako odskodne,urcite sa ti ulavi. Ja ked mam naladu na h...o,tak nakupy to vzdy vylepsia.

lieska
16. júl 2008

Caute baby!!
Viedencanka, super s ato citalo ako ste sa mali fajn na tej dovolenke! Tak si si pred porodom aspon "vyhodila troska z kopytka"! 😀 A to je mile, ze ste boli s vasimi, urcite si maleho uzili!
S tou epiduralkou sa neboj, ak sa pre nu rozhodnes, tak tu ihlu aj tak nebudes vidiet, lebo budes otocena chrbtom 😀 😀 ! Ja si tiez myslim, ze ked si mala taky fajn porod s Martinkom, tak sa ti to moze kludne zopakovat aj teraz. Avsak ja som napr. uz pocula aj o tom, ze prve porody mali baby v pohodicke a druhy tazky! Tiez som nechapala, som si myslela, ze to sa nestava!
Ja nad epi rozmyslam tiez, ale podla mojho slovenskeho gynekologa mi hrozi cisarsky rez (nasiel mi posledne myom na maternici), takze neviem. Keby bol mozny prirodzeny porod, tak si to asi pripravim na epi, aj tak nikdy nevies ci ti to stihnu pichnut!
Ja som bola inak donedavna presvedcena, ze epi nie, ale ako som zacala o tom viac citat tak zistujem, ze som mala dost mylne infos!

Wienika, ja som predsa tu!!! Ved som s vam ozvala cez vikend (aj som sem dala tie moje slubovane fotky konecne...ako som slubila 😵 ) a aj som sa ozvala hned v pondelok po tom mojom glukozovom teste ... ale nejak som prehliadnutelna v poslednej dobe!!! 😒 ☹ Lebo po mojom prispevku baby pisali "no co je, kde ste vsetky???" ... "nikto tu dnes nie je...haloooo" No ale neva... 😅
Ja robim do konca augusta, cize este 6 tyzdnov a dva dni (aj s dneskom a bez toho statneho sviatku co je 15.8.)! Keby som si poobede mohla hodit takeho 30 min slofika bolo by to idealne, doma by som sa asi este unudila!

Bejby, ja som vcera tiez bola kaoby ma mechom udreli! Uplne KO! Tak neviem ci to bolo pocasim (alebo nezazivnym 2-hodinovym meetingom, co sme mali v robote).

Ja som vcera zacala uz objednavat vecicky pre male...som z toho uplny debilko, kukam na tie vsetky dupacky akosielky a vobec neviem co mam kupovat, kolko, v akych velkostiach.... Mam sice od segry taky zoznam "vybavicka pre babatko", ale aj tak som mierne mimo (a to som nakupca!!!). No... zastavila som sa pri 120 EUR (ze nateraz staci) a to som objednala len taky set na postielku (plachtu, obliecky, hniezdo a ten baldachyncek, aj ked neviem ci je to az take nutne, ale bol to set), plienky, podlozky na prebalovanie, rukavicky, set bodies, body a pyzamko! Cize skoro nic extra a kopec penazi uz fuc! No ale nic sa neda robit...

S tymi mokrymi cvachtami vasho chlapa ste ma tiez pobavili, ja to priam nenavidim!! Ten kobercek sa potom susi cely den a kupelna, ako pisete, zatuchnuta v kuse!!!! No ale nestracajme nervy zeny!!!! 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre