Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

ronnda
21. okt 2008

silvi a terezko - moc vas vitam doma, tak uz jste kompletni rodina. super, ze se citis tak dobre, soudim podle toho, ze jsi hned prisla za nama na konika, to je od tebe moc hezke, moc jsme na vas vsechny myslely a drzely palce. terezka je moc roztomila a ma krasna kukadla, nicole v porodnici bud jen spala nebo plakala, nemam moc fotek z porodnice kdy ma otevrena ocka.
porod jsi mela tedy super, bez komplikaci a bezva, ze to slo tak rychle, bolesti sis uzila stejne a to, ze bys sla rodit hned znovu, me pobavilo, to ja jsem tedy prohlasila taky, ale az delsi dobu po porodu, ne par dni jako ty, jsi jednicka 😉 😉 😉
preji vam klidnou prvni spolecnou noc u vas doma a at mala pekne papa, pribira a hlavne at je zdravoucka.

alexa - ahoooj, taky si te pamatuji podle fotky, skvele, ze jsi zase zavitala za nama, my tu potrebujeme i jina temata nez nase deticky, kolem tech se to proste porad toci...
drzim ti palce s tou praci at najdes neco vhodne pro tebe, hlavne aby te prace bavila.

jasterka - moc ti to slusi s briskem i s terezkou, super foto!

trdlo
21. okt 2008

silvinka, mas naozaj nadhernuu bambulku 😵 😵 😵 Myslim, ze sa Ti vsetky tehulky podakuju za Tvoj popis porodu 😅 Si fakt pohodova baba a asi preto si mala taky pohodovy porod 😉

trdlo
21. okt 2008

Jasterka, este sa tesime na dalsi pohodovy popis Tvojho porodu 😉

ronnda
21. okt 2008

souhlasim s miriam, muzeme si navzajem dat i maily a seznam si poslat timto zpusobem.

trdlo
21. okt 2008

este co sa tej tabulky tyka...ja som to tak nemyslela...ked sa to bude posielat mailom a nevystavi na webe tak je to ok...
datum narodenia sa da naozaj zneuzit, napr takto

http://www.danielrued.com/stories/ebay-datenmis...

Este ma napadlo, ze urcite väcsina z Vas ma Facebook. 😉 Jasterka, tam si najdes vsetky narodeniny od priatelov pod "Veranstaltungen-Geburtstage"

miriam25
21. okt 2008

poslime si to na maily. k tomu nema pristup nikto iny (pokial sme niekomu inemu ten pristup neumoznili)
tak navrhujem k tym udajom dopisat mail a ked to bude mat lieska hotove, tak nam to vsetkym posle.
no nic babule, ja vas na dnes opustam, priserne ma boli hlava a cumenie do compu mi k tomu len pridava... pekny vecer vam zelam.

bejby29
21. okt 2008

Ahojte kocky. najprv chcem pogratulovat Silvinke ku nadhernej Terezke, bude nam to tvoje brusino aj chybat 😉 Ale zato je o jeden dovod viac sa tesit na stretko 😀
Jasterka, Lieska uz sa neviem dockat na tie vase uzlicky, ked tu budete pisat ako ste to zvladli, juj, uz nech to je..
Ja som teraz na Sk, kecam s mamcou a je tu hrozne fajn..

twix
21. okt 2008

Alexa, vitaj naspät, tesim sa! casto som na teba myslela, ze ci sa tu este objavis. urcite sa stretneme, ved sme skoro susedky 🙂

twix
21. okt 2008

Silvi, mala si super porod! blahozelam! ja som mala podobny a tiez som potom hovorila, ze takto by som rodila hocikedy 🙂 tak si uzivaj materstvo s malou princeznickou, este raz zo srdca blahozelam!

twix
21. okt 2008

tiez som za to, aby sme si zoznam rozoslali len medzi sebou. v tom pripade tam moze byt aj datum narodenia.

viedencanka
21. okt 2008

Ahojte,
Holzi,Alexxa,Alexa- vitame vas

Alexxa- aj ja som v 23.Bez.-Liesing,kusok od S-bahn liesing,ty kde presnejsie v 23.? Mam tu aj susedku na ulici Cesku,no a Maya tu za rohom o par dni bude tiez byvat,Ronnda nebyva daleko...

Silvia gratulujem,terezka je zlatucka a tak mudro pozera.To bolo super ako rychlo sa ti narodila a celkom v pohode.

Ja som dnes bola s Martinkom u HNO lekara. Takze zistil mu,ze naozaj takmer vobec nepocuje,mne dal stuple do ucha a este prikryl rukou a povedal,ze asi tak on teraz pocuje. Pricinou su polypy v nosteku,ktoru su tak velke,ze mu uplne upchali to spojenie medzi nosom a uchom.Musi ist na operaciu,kde mu to odstrania, a to co najskor,lebo ma aj problemy s dychanim.Chudacik,vobec nedokaze spat. Operaciu robia v plnej narkoze a problem je v tom,ze tam musi zostat dva dni,aj cez noc.Ja malicku by som mohla nechatt s nasimi,ale kedze kojim,musela by som si odstriekat mlieko a neviem,ci by potom pila z flasky a ci by potom chcela prsnik.Tak som Martinkovi navrhla,ze by s nim v nemocnici v noci bol dedko a on sa tesi,ze rad bude s dedkom.Teraz si mam vybrat nemocnicu a dohodnut termin. Neviete niektora poradit- HNO oddelenie-mate nejake info-ktora nemocnica ano a ktora nie?
Je mi Martinka hrozne luto,ze takto trpi,lekar mi hovoril,ze on ma urcite aj bolesti hrdla a oci a tiet hlavy,kedze sa tam zvysuje tlak, a ze ten polyp nenarastie len tak zo dna na den. Mne sa aj dlsi cas zdalo,ze ma take zvastne leskle ocka,ale nci ine mu nebolo, a on nikdy nepovie ze ho nieco boli.

Linduska je zlatucka,nadalej od osmej vecer do rana spinka,bohuzial ju musim budit,ked ideme Martinka zaviezt do skolky.

Vcera vecer sa mi pokazila pracka.Normalne ukoncila cely praci program, otvorim, a na dlazku sa vylialo niekolko litrov vody,tak som tu mala potopu.Znovu som ju zapla aby som zistila,v com je chyba,asi sa tam nieco upchalo alebo sa pokazila,tak dnes som hned objednala novu,ved bez pracky nevydrzim viac ako dva dni.

Lieska,Jasterka a twix- drzte sa,o chvilu to mate za sebou.

miriam25
22. okt 2008

dobre ranko!

Viedencanka, mozes byt hrda na martinka, je to statocny chlapcek! Je mi luto, ze ma taketo problemy, dost tazko sa citali tvoje riadky, prave preto pisem, ze je velmi statocny, aj to, ze s dedkom bude fajn v nemocnici, on rozprava, ako keby mal uz o niekolko rokov viac... Mozno by v tomto pripade aj bolo lepsie, keby patril k detom, ktore mrncia len co ich co i len trosku nieco zaboli,ale to uz neovplyvnime. Bohuzial ti ja s nemocnicou neporadim, ale baby urcite ano. jedna lenka pracovala v nemocnici, tak mozno ta by ti vedela najlepsie poradit.
V kazdom pripade na teba a hlavne na martinka budeme mysliet, aby vsetko dobre dopadlo. Je ta operacia narocna a nebezpecna? ci je to u nich bezny zakrok? A ten lekar ti neporadil ziadnu nemocnicu?
Ked sa sype, tak poriadne, mas to teraz naozaj velmi tazke. Kedy mate ist zasa s linduskou k lekarovi?
a to s prackou, nuz potopa musela byt naozaj riadna, viem si predstavit. Maminina stara pracka sa pravidelne vylievala a kedze nasi nemali na novu, tak ju stale davali opravovat. Ja uz mam moju niekolko rokov a ked zmyka, tak sa strasne trepe, to predtym nerobila, tak som zvedava, ako dlho mi este vydrzi, tiez uz pomaly ratam s tym, ze budeme kupovat novu.
viedencanka, drzime so samkom palceky, aby si vsetky problemy co najrychlejsie vyriesila a hlavne aby boli deticky zdrave!

lieska, tu tabulku mozes urobit a ked bude hotova, tak ju len rozposli vsetkym. Idem tii hned poslat moj mail 😉

maya01
22. okt 2008

Dobre ranko,

Silvi,no super porod si mala...normalne sa to dobre citalo... 🙂 Tak dufam,ze vam to bude s Terezkou nadalej tak dobre klapat...a este raz pochvalim malinku...take malinke drobulatko... 😵

Alexa27,vitaj...som ta neprivitla vcera...sorry... 😅

Viedencanka...chuda Martinko...nech to uz ma cim skor za sebou...on to urcite zvladne.

Ja som za,ze si tie udaje posleme len medzi sebou...
Alebo,spravit este jednu tabulku,ktora sa da zverejnit aj tu na fore...ale ta by bola bez priezviska a bez datumu narodenia.

Dnes musim ist zubarke... 😝

Prijemne vstavanie.

miriam25
22. okt 2008

jeej, maji, aj ty si tu uz? ja mam termin u zubarky zajtra, ale uvazujem, ze si ho presuniem, lebo mam totalne upchaty nos uz druhy tyzden a nie a nie sa toho zbavit, tak neviem, ako by som u nej dychala 😒
naviac vcera vecer ma tak bolela hlava, oci, zuby, proste vsetko od krku hore, ze som len lezala na gauci, vsetky svetla museli byt vypnute, hrala len telka a tak potichu, ze som ju takmer nepocula a teraz citim na spankoch, ze sa mi to pomaly vracia, tak neviem, asi bude naozaj lepsie, ked si ten termin presuniem na buduci tyzden alebo o dva tyzdne.

s tou druhou tabulkou, neviem, naco tu potom komu bude? my tie nase udaje mat budeme a ak by sem zavital nahodou niekto iny, tak si myslim, ze nase krstne mena mu budu na dve veci. Ja som za, urobit kompletnu tabulku a rozposlat na maily. Viac netreba.

my sme vcera chceli ist na nakup, rano o 8:45 (zhruba) stojim v kuchyni oblecena a nachystana, ze ideme so samkom trosku von, ked mi v tom zvoni telefon (svokra), ci nechcem prist. Mala som sto chuti jej povedat, ze nie, nechcem, ale zatala som si zuby a spytala sa preco. Ze ona nema vynimocne ziadnu robotu, ze by sme mohli prist a mohla si trosku od maleho oddychnut, tak som pozrela na hodinky, ze je v podstate jedno, ci pojdeme von na prechadzku alebo k nej, na nakup sme chceli ist so susedou az o 2 poobede, tak ze teda dobre. No prisli sme tam o pol 10, lebo som musela nachystat veci pre samka a nieco na papanie prenho a svokra uplne vymenena (asi ju ten rapel uz presiel), ze nech zostaneme aj na obed, ze robi kapustne fliacky, ktore mam ja tak rada a ze aj samko si z nich moze dat, kavu mi hned urobila, ked som prisla, no normalne som nechapala. Tak som povedala, ze dobre, len uz som si uvedomovala, ze o 2 na nakup nepojdeme, kedze samko este stale (na obed) nebol v postielke. Tak som volala susede a ona, ze mala hroznu noc, ze sa takmer nevyspala a keby sme to presunuli na dnes, ze by jej to viac vyhovovalo.
O 1 bol uz samko vazne unaveny, tak som povedala, ze ideme domov, ze ide spinkat. Svokra, ze preco ho nedam spinkat u nej, ze by sme este mohli zostat, pozeram, som si v duchu myslela, ze co tu budem robit??? dam samka spinkat, ona musela ist do foliovniku oberat rajciny, ja budem sama v dome len tak niekde sediet??? no urcite nie, sadli sme do auta a sli domov. Samozrejme, v aute samko hned zaspinkal, no doma nechcel. este sa mi aj pokadil, tak prebalit, flasu uroit a potom spinkal do pol 5.
O 7 bol uz zasa v poastielke a este stale spinka.
No a dnes o pol 10 sa mame stretnut s maklerom, idem pozriet ten domcek, uz som strasne zvedava a nedockava, najradsej by som sla hned 😅 len mam taky divny pocit (po tolkych obhliadkach, co som uz absolvovala), ze budem zasa sklamana, ze sa mi ten domcek nebude pacit... a poobede ideme so ssusedou do obchodov, tak len dufam, ze mi brufen zaberie a nebude mi zle, lebo to teda moc vesele nebude ☹

uuufff, som sa nejak rozpisalla 😅

maya01
22. okt 2008

Miri,som tuuuu...

No mne je to jedno s tou druhou tabulkou,to bol len taky navrh... 😅

Tak, svokra je teraz za milu...???
Som zvedava,ako sa ti bude pacit domcek...potom daj vediet.

miriam25
22. okt 2008

ja viem, ze si to myslela dobre s tou druhou tabulkou 😉 len sa mi zda byt dost zbytocna... 😅 ale nechame to na liesku, ona ich robi 😉

no neviem, ci to jednoducho svokru preslo alebo si uvedomila, ze tu budeme uz len necele tri mesiace a potom uz samka nebude casto vidat, tak je za milu, aby ho aspon teraz obcas vidala. Je mi to jedno, v novembri by som chcela ist na tyzden k nasim a babku pozriet a potom v decembri 26.12. pojdeme k nasim a uvidime ako to cele dopadne so sefom, mozno uz pojdeme natrvalo. Mozno pojdeme uz velkym autom a budeme sa rovno stahovat, zalezi na tom, ako sa dohodneme so sefom, takze ani nie 3 mesiace, skor by sa dalo povedat, ze tu budeme len dva...

no aj ja som uz na ten domcek hrozne zvedava, sa neviem dockat. malinky je uz hore, tak ideme na ranne procedury, neviem, ci som to uz pisala, ale rano si spolu citime zubky, maly nechce dat jeho zubnu kefku z ruky, snazi sa ma napodobnovat a robi to iste co ja, zlaty je 🙂 no a vlastne za hodinku uz musime ist z domu, aby sme tam boli o pol 10, ideme peso, takze nam to bude takych 10 minut trvat...
ked mi bude cez obed maly spat, tak vam napisem moje dojmy...

krasny den zatial.

lieska
22. okt 2008

Dobre ranko babule!
Fuuu, kolko posty ma tu dnes cakalo! 😀 Ale super, stav je taky, ze sa mi este musi ozvat 11 bab (Alexxa, Boldy, Charlotka, Holzi 247, Lenka.pav, Lenkaw, Tinavieden, Trdlo, Twix, Vroni, Wienika) a niektore este poslat doplnujuce udaje a je to!
Dufam, ze vase emailove adresy mozem tiez zverejnit a nemusim to davat do skrytej kopie! 😉 Ak ma niektora nieco proti tomu (lebo v tych emailoch su aj priezviska), tak mi dajte vediet. Ale myslim ozaj, ze tu nema medzi nami nikto dovod nejak tie udaje zneuzivat! Naopak...mne spravilo radost, ze som tu nasla jeden rocnik 1974 (ako ja) a jeden 1975!!! 😀 😀 😀

lieska
22. okt 2008

Viedencanka, to mi je luto s tym Martinkom, fakt sa to az zle cita. Ale presne ako hovori Miriam, je ozaj statocny chlapcek, bvyzera byt taky rozumny! Zlatinko!!!
Neboj, chvala Bohu, ze ste na to prisli teraz a apodchyti sa to v takomto veku! Ja som amater, ale zda sa mi, ze to je vazne teda len taka "mechanickaW" chyba a ked sa odstrani ten polyp v nosteku, tak to bude zasa vsetko OK!!!! A super, ze tvoj ocino (alebo svokor?) s nim bude v tej nemocke!!!!
Inak jedna z tych mojich kamosiek maminiek tiez koji malu tak, ze raz z flasky, raz z prsnika... tiez som sa cudovala, ci mala potom chec prsnik, ale vraj ze ano!!

Bejby, uzi si Slovensko! Aj mne je tam vzdy strasne super! 😉

Miri, aka prijemna pozitivna zmena s tou tvojou svokrusou!!! Dobre!!! Newch jej to len vydrzi, nech ta neenervuje! A drzim palce na dnes s tou obhliadkou!

bejby29
22. okt 2008

Jej Lieska, uz ti svieti 40-tka! 😀

ronnda
22. okt 2008

miriam - tedy ta tvoje svokra, co to do ni vjelo, ze je zase tak mila, ale bud ve strehu, nevis, kdy ji to zase chytne 😉 ale super, ze vam vcera uvarila obed a trosku sis oddychla.

viedencanka - taky me to s martinkem moc mrzi, mas ted toho vseho hodne, jeste ze ti mohou pomoci tvoji rodice a dedko s nim muze byt v nemocnici. ani ja ti bohuzel s nemocnici neporadim, co treba zeptat se v tom preyerschem spital, jak byla linduska po narozeni, slysela jsem, ze jsou tam dobri doktori. nebo me pak napada jen akh.
nasla jsem jednu diskusi ohledne HNO-operationen in wien, tak zkus mrknout treba tam: http://www.parents.at/forum/showthread.php?t=33...

ale mozna by poradila vroni ???

lieska - to jsem rada, ze te potesil muj rocnik narozeni, poslu ti jeste muj email, snad uz nebude nic chybet, kdyby neco, tak me prosim dej vedet.

twix
22. okt 2008

Viedencanka, tiez ma to mrzi, ze si to musite s martinkom pretrpiet a este k tomu si na to sama. citala som na internete, ze st.anna kinderspital ma dobre hno oddelenie. drzim palce!!

miriam25
22. okt 2008

lieska, ako si to myslela so zverejnovanim mailovych adries? ak to bude len v zozname, ktory budes nam vsetkym posielat na maily, nemam nic proti, ale ak to bude vystavene na konikovi, tak to asi radsej nie 😉

no tak dom som si pozrela, v sobotu tam pojdeme este s drahym, ale super nadsena nie som, je na nom rovnako vela roboty ako na tom predoslom, ktory sa nam pacil, len bol dost daleko. tento ma vyhodu, ze je tu priamo v meste v jednej bocnej ulicke, takze tam auta nelietaju ako blaznive, ale ved pekne po poriadku.
uz som pisala, ze ma 75m2 a podkrovie je mozne dostavat a urobit tam dalsie izby, ktore by v nasom pripade boli nevyhnutne. Na nete sa pisalo, ze zvnutra je dom zrekonstruovany, ale teda vazne neviem, co su len nove kachlilcky na chodbe a nove plastove okna v obyvacke, spalni a v kuchyni. VV kupelni ani wc nema nove okna. V podkrovi su 3 okna a balkon, z toho dve okna su nove.
Eletrina je stara, takze by sme museli natiahnut nove kable a novu skrinku, samozrejme plechova kuchyyna musi tiez von, kupelna by na ziaciatok usla, ale neskor by som tiez radsej novu prijala a co sa tyka izieb... vsade su parkety, ktore sa mne vobec nepacia, ja som radsej za laminat... ale to by som nejak prezila. Co sa mi nepaci je, ze obyvacka je prechodna izba do spalne, som sa na to tak divala, ze by tam bolo treba z kuchyne vyburat stenu a urobit ju priechodnu do povodnej spalne, kde by sme urobili obyvacku, co by sa mne osobne velmi pacilo, stare dvere zamurovat a zo povodnej obyvacky urobit spalnu. Bohuzial to nic ine nema, v podkrovi je mozne urobit 3 izby plus kupelnu.
No museli by ten dom predat lacnejsie, lebo inak je to pre nas bezpredmetne... Museli by sme don investovat, cele to prerobit, poschodie urobit a ak ten dom nedaju lacnejsie, tak si ho mozu nechat. Som este zvedava, co povie drahy, ale teda ja super nadsena nie som asi preto, ze som ocakavala nieco viac....
no nic, musim ist, maly place, tak papa zatial....

vroni
22. okt 2008

Miriam, možno je lepšie dom kúpiť až sa vrátite. Predsa len už budete mať niečo našetrené a zistíte, koľko vlastne môžete platiť z dvoch príjmov a tak.... A aj máte čas si dobre vybrať.... Keď by ste mali organizovať prestvabu domu z Sk, tak sa asi zbláznite... Na dobré bývanie sa oplatí počkať.
S tou nemocnicou - my sme zatiaľ boli len raz s krpatou vo Wilhelminenspital na pohotovosti, ale viac by som do tej nemocnice nešla. Lekár odutý, na rontgen sme čakali skoro hodinu (v prázdnej čakárni) a aj inak ochota ako na Slovensku. Ďakujem, neprosím. Ale náš právnik (euforický otec dvoch detí) spieva ódy na St. Anna Spital. Vidím, že aj twix ho už spomenula, takže asi tam...
Bejby, lieske 40 možno svieti, ale mňa už oslepuje 😀 😀 😀

lieska
22. okt 2008

Vroni - zasa dobra trefa!!! 😀 😀 😀 Ty si iny vtipalek!! Bejby mozno teraz nepochopi, ale ked dostane zoznam a kukne na tie datumy narodenia, tak urcite! 😉

Miri - s tymi adresami mailovymi som to myslela tak, ze ich napisem do mailu tak, ze ich budete vsetky vidiet. Niektore baby mi neposlali priezvisko, ale z tej mailovej adresy (typu jozko.mrkvicka@abc.com) je to zrejme. Lebo este sa daju maily poslat aj tak, ze vsetkym vam pridu, ale emaily ostatnych vidiet nebudete. Myslim, ze to nikomu vadit nebude, naopak, aspon budeme mat aj sukromne maily k dispozicii, ale pytam sa pre istotu.
S tym domom...nuz Vroni ma celkom dobry napad pockat s tym! Ked to nie j epresne podla vasich predstav...

Twix - aj na tvoje udaje cakam! 😉

twix
22. okt 2008

Lieska, poslem ti ich vecer z notebooku, teraz len vytukavam cez mobil.

maya01
22. okt 2008

Viedencanka...aj ja som pocula ze St.Anna Spital je velmi dobry. Skus asi najskor tam.

Ja som sa vratila po 3hod.cakani od zubarky 😠 Vyvrtala a zablombovala mi zub a vyprevadila ma s tym,ze ostatne nabuduce...no ziadne nabuduce nebude...

Vroni,my sme tiez boli vo Wilheminenspital...dokonca sme tam 2dni lezali na infekcnom a som si povedala,ze nikdy viac...katastrofa... 😖

viedencanka
22. okt 2008

AHojte,
dakujem za rady na St. Anna,aj ja som pocula,ze tam je to dobre,len sa dlho caka na termin. Obvolala som uz viac nemocnic a vsade povedali,ze mame prist do Ambulanz a termin operacie zavisi od toho,ake je to surne,o tom rozhodne lekar.V pondelok mi bude ocino straziz malicku,tak s Martinkom zajdeme do nemocnice na konzultaciu. Som z toho dost znepokojena,lebo mu budu robit aj Trommelfellschnitt / je to vlastne prepichnutie bubienka a vycistenie,kedze je zapchaty). citala som na internete,ze po tychto operaciach vo vela pripadoch sa u deti zmeni hlas a casto sa to zle hoji,ze je treba mesiac Schonfrist,o com je tazke presvedcit dieta.

Inak Vroni dakujem za kontakt na ortopeda,uz mam dohodnuty termin,ideme tam v stredu.

Baby,ja sa asi zblaznim.Pracka,ktoru som kupila (mali mi ju doviezt buduci pondelok), dnes som zistila,ze je sirsia a nezmesti sa mi do kuchyne. Stara pracka je zabudovana,siroka 55 cm a vcera som predavacovi hovorila,ze mam starsiu pracku,circa 55 cm a on mi povedal,ze vsetky pracky,maju standardne rozmery,ze ktorukolvek kupim,na sirku bude pasovat. Vecer si pozeram prospekt pracky,ktoru mi maju doviezt, a ma 60 cm.Dnes rano som objednavku stornovala,no neviem co spravim.Asi budeme musiet umyvackuu dat na miesto,kde bola pracka a na miestoo umyvacky kupit taku uzke 40 cm pracky,kt. sa daju otvarat odhora( tam je hore priestor) No same komplikacie. A najhorsie je,je uz mam veeeelky kopec pradla.

My dnes odchadzame na Sk,zajtra idem zase medzi ludi....na jednu konferenciu,uz sa tesim.

viedencanka
22. okt 2008

Ten Prayer Kinderklinik,kde bola Linduska a bola som velmi spokojna,bohuzial nema chirurgiu,inak by som urcite isla tam aj s Martinkom.

Miriam- aj ja by som na tvojom mieste pockala s kupou domceka az ked sa vratite. O dom sa treba starat,to nemozes len tak nechat a nebyt tam- aspon z mojich skusenosti nie. AJ ked viem,ze vas to velmi laka,aby ste sa mali kam vracat.

ronnda
22. okt 2008

miriam - taky si myslim, ze kdyz te ten dum tak uplne nenadchnul, tak do toho radeji nejit a pockat si.

jasterka - kdepak dnes jsi??? ze by........ 🙂

lieska
22. okt 2008

Twix - OK!! 😉

Viedencanka - no tak to je je na porazenie. Chuda, kopi sa ti to teda dobre!! Dufam, ze to coskoro vyriesit, hlavne ale s Martinkom...nech sa vam podari cim skojr dostat ten termin.

Ronnda, nezartuj! To by som uz vazne tazko rozdychala, keby uz aj Jasterka!!!!!!!!!!!!

Ja tak zistujem, ze sa ani nemusim az tak ponahlat. Uz druhy den sa snazim dostat sa do mojej nemocnice na akupunkturu a druhy den mi stale vravia, ze sorry, ale ze maju totalne plno, cize sa tam rodi ostosest! Tak asi by ma ani nemali kam dat! 😀

Inak baby otazka: pri kazdom porode musi odist hlienova zatka???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre