Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maela
11. nov 2008

wienika a a cele CS-zoskupenie,rada by som sa s vami stretla ak date vediet kde co a ako🙂

mam este jednu otazku ak to tu funguje stymi hebamme a s tym "telocvikom" pre tehotne?

vroni
11. nov 2008

No, my sice internet doma mame, ale moje dieta nedopusti, aby som sa venovala pocitacu a nie jej 😀 Ale zavisi aj od toho, kde ste si internet objednali (ja osobne mam zvlast prudku alergicku reakciu, ked pocujem UPC 😉 )

miriam25
11. nov 2008

ahojte babenky, tak my sme dnes mali pokojnejsiu noc, malinky sa mi zobudil o pol 1, dala som mu flasu a najskor som si myslela, ze nezaspi, ale potom zaspinkal az do rana do 8, ja s nim, takze som sa tu rano neukazala.
U nas su zatial stale aktualne hracky varechy, lyzice, pocitac, ovladac od telky a pod... Ale inak uz zacina pozerat telku, ma niekolko oblubenych reklam, napr. reklamu na orange s nejakym psom, to ked vidi psika v telke, uz nanho ukazuje, tak som zvedava, ci budu aj nejake rozpravky aktualne, zatial sa mu pacia len simsonovci, ktorych ja moc nemusim 😀

maya01
11. nov 2008

Vroni mi to mame cez Post myslim...ale uz im tam vyvolavam kazdy den a jedinu odpoved ktoru dostanem je,ze je to in Bearbeitung...no 😠

Miri,ako???
Som videla fotky domceka na facebooku...vyzera super...drzim strasne palce nech vam to vyjde.

miriam25
11. nov 2008

maji, niekedy sa mi zda, ze v tomto (objednavanie internetu) su rakusania horsi ako slovaci. Ja som si objednavala zhruba pred rokom net a dana firma mi tvrdila, ze tak za 2-3 tyzdne mi pridu namontovat kabel a do 4 tyzdnov budem mat net. Keby som tu teraz rozpisala celu tuto historku, tak by ste to citali do rana, v skratke, po 4 mesiacoch (!!!!) som im napisala mily list,ze kedze neboli schopni za 4 mesiace mi to namontovat, ze sa nemusia unuvat, ze to uz nechcem a rusim objednavku. O milionoch telefonatoch ani nehovorim. Asi tyzden po odoslani mojho listu mi volala jedna mila pani, ze bohuzial mi ten internet neurobia za tu cenu, lebo to bolo v ponuke ako vianocna akcia a ta uz davno vyprsala, ze ak chcem, tak mi zapotila dvojnasobnu cenu, s tym, ze by som mala mat net do 4 tyzdnov. Tak som jejj povedala, ze kaslem na cely ich net a ze uz mi viac nemusia ani volat ani pisat ani nic posielat. Nechcem o danej firme do konca mojho zivota ani len pocut.

No ohladom domceka, zajtra alebo pozajtra tam budem volat a skusim s nimi trosku vyjednat cenu. Potom poviem, ze si to musime este rozmysliet s drahym a zrejme v sobotu potom zavolam, ze dobre, ze berieme a dohodnem stretko na dohodnutie podmienok zmluvy. Len kedze budem buduci tyzden na SK, tak to budeme musiet o jeden tyzden odlozit. Ale uz teraz sa tesim, lebo viem, ze ten domcek kupime 😵 😵 😵

maji a aky bol Laternefest (dufam, ze som to dobre napisala)? Ako sa ti pacilo?

tinavieden
11. nov 2008

ahoj babulky. Tak my sme dnes boli na Eltern-Kindtreff tu v 22.bz aj s kamosku a jej dcerkou(o 4 dni starsia od LEni) a velmi sa nam pacilo aj detom.Bolo tam vela novych hraciek a decka sa vyhrali do sytosti. A teraz a zime je to aj fajn kedze von sa moc neda byt.

Wienika vo stvrtok pridem U-bahnom takze potrebujem len miesto na kocik.Uz sa velmi tesim aj na ostatne baby.
Lenkaw ak chces mozme ist spolu co Ty na to?
Na bud.tyzden mozme ist kocikovat aj s bejby-skoda,ze teraz sa na stretko nepridas.Ozaj aky bol krst?Vsetko dopadlo ok?Kde ste krstili?

Martinkovi od Viedencanky prajeme vsetko najlepsie k jeho dnesnym meninam a nech sa mu ta operacia vydari.Budeme na neho mysliet.

Maya ozaj ako v praci?Uz lepsie?

miriam25
11. nov 2008

Aj ja sa pridavam ku gratulaciam Martinkovi. Hlavne, aby bol statocny a operacia (ak bude nutna) dobre dopadla. A potom uz len vela krasnych stastnych dni...

vroni
11. nov 2008

Joj, ano, vsetko najlepsie Martinkovi!!! A nech mu ziadnu operaciu netreba 😉
Inak, miri, my sme si tiez najprv objednali internet u jednej nemenovanej firmy, neboli 4 mesiace schopni namontovat nic, tak sme objednavku stornovali (uz sme medzitym davno mali internet od telekomu) a mysleli sme si, ze je pokoj. Nebol. Po dvoch rokoch nam poslali fakturu za dva roky pouzivania internetu aj s poplatkami za upomienky, no, dokopy to bolo cez 2 tisicky a ze sme pri objednavani anno dazumal museli uviest cislo uctu, tak si to hned aj s uctu stiahli.....(ano, presne za ten internet, ktori nam nikdy nenamontovali!!!) No, peniaze som si stiahla z uctu spat, na firmu postvala pravnika (co im nebranilo skusit to u mna este parkrat) a nakoniec som od nich aj dostala gutschein na 100 € ako "bolestne". Poslala som im ho naspat s kometarom, ze na nizky tlak netrpim a teda ich sluzby nemam ako vyuzit, lebo ine ako zdvihnut tlak mi nedokazali 🙂 Tak si nahovaram, ze som ich aspon nasr... 😀 😀 😀

vroni
11. nov 2008

z uctu, chcela som napisat.

miriam25
11. nov 2008

teda vroni, to by mna porazilo, keby mistiahli z uctu tolko penazi 😠 i ked tolko ani na ucte nemam, takze by nemali co stiahnut 😀
ale ked sa mam priznat, ja som si pravidelne pocas cakania kontrolovala ucet, ci si nahodou nieco nestiahli, to by som na nich vazne asi poslala nejakeho prvnika. Nemozes mi poslat do IP meno tej firmy prosim?

miriam25
11. nov 2008

mam totiz taky silny pocit, ze piseme obidve o tej istej firme...

liluvie
11. nov 2008

ahojte
ja tu vypisujem , ze na stretko ku wienike nepridem, lebo sa ma konat v sobotu, a ono sa to kona vo stvrtok, neviem, kde som nabrala tu sobotu 😀
ale na nestastie stvrtok mi tiez nevyhovuje, idem do BA pozriet byvalych kolegov a poobede kamosku
ale dufam, ze niekedy v blizkej buducnosti sa este takto stretneme 🙂
v kazdom pripade vam zelam pekne stretko,
dobre si pokecajte 🙂 🙂 🙂

charlotka
11. nov 2008

Ahojte, vsetkych vas pozdravujeme 😉 trosku to tu zanedbavame ale mame na to svoje dovody 😀
Jasterka, Twix a Lieska, tak ste to zvladli, z celeho srdiecka vam gratuuuuuuuuuuuuulujem 🙂 konecne ste sa vsetky dockali, vase krasne prekvapenia su na svete. Sice mi nie celkom vysli typy, poklial ide o chlapcensko dievcenske skore 😒 😀 neva 😵 aha a Lieske sa chcem podakovat za zoznam a dodatocne hlasim, ze byvame v 14. Bezirku, ale ako som to tak pozerala, asi nemam nikoho z vas v susedtve, skoooooda.
Chcela by som, aj ked takto so sklzom privitat nove mamicky cakatelky a snazilky 🙂 tak uz tu nie som najmladsia clenka 🙂
Wiedencanka, chcela si vediet, co presne ma mala s tou oblickou, tak ono sa to vola Hydronephrose - je to rozsirena oblickova panvicka na oblicke, u nas na lavej, prava je nastastie v poriadku. Zistili nam to uz na prvom Organscreeningu, tak som sa dost natrapila este pocas tehotenstva, pretoze sa to zvacsovalo, ale nastastie mala v brusku ako aj teraz stale pekne cikala. to rozsirenie vacsinou vznika v dosledku zuzenia mocovodu, my mame asi tych zuzeni viac, no ale je to zlozite, nebudem to tu velmi rozvadzat, len aby si mohla porovnat, ako to je u tvojej malickej, ak sa v tej vasej sprave nevyznas. Ani sa ti necudujem, ja sa stymi nazvami a vyrazmi trapim uz viac ako pol roka, aby som vedela reagovat na vysetreniach. Dnes sme boli v SMZ Ost, sice sme tam stravili pol dna, ale oplatilo sa, vysetrenie(zavedenie kontrastnej latky cez mocovu ruru 😢 moje chudatko malicke) dopadlo dobre, cize nemame tzv. Refux, suuuuper tak sa straaaaaasne tesime 🙂 no ale cakaju nas dalsie vysetrenia pred tou operaciou, ale mala bola dnes taka statocna, ani velmi neplackala, chudatko moje trojtyzdnove, vraveli, ze tam take male este nemali :(
Tak dufam, ze u vas, Twix, bude vysetrenie oblicky v poriadku, drzim silno palce

holzi247
11. nov 2008

Holky, nejak to tu nestiham cist, vy jste uplne spisovatelky, tak ani nevim komu driv prat, no proste gratuluji vsem maminkam, kterym se v poslednich par dnech narodilo nejake to ditko, at jste zdrave a stastne. 🙂
Nejak se nam nepodarilo otevrit ten soubor s vsemi vasimi udaji, tak toho vim asi tolik jako pred tim, takze moc ne. Tak se opet zeptam, jestli je tu nekdo z 22. okrsku? Zdravi Katka a deticky 😝

zdenka73
11. nov 2008

Ahojte babulky! 🙂 Ja som tu síce nová, ale čítam Vás veľmi dlho. Gratulujem všetkým tehulkám, teraz už vlastne mamičkám. Celý čas som Vám držala palce a prežívala to s vami. Niečo o mne: pracujem v Tirolsku. Momentálne som zase snažilka. V septembri som prekonala missed abort v 10 tt. 😢 Bola by som rada, keby ste mi poradili ohľadom meldezzetlu, doteraz som si dávala len prechodné bydlisko, ale chcela by som trvalé, alebo ako ste písali povolenie k pobytu, kde sa vybavuje, na ktorom urade. Ďakujem za všetky rady.

tinavieden
11. nov 2008

Ahoj Holzi.Ja som v 22.bz.KagranerPlatz a od 2010 aj Bejby 🙂 Takze sa mozme stretnut niekedy.Tesime sa.

miriam25
11. nov 2008

zdeni, vitaj medzi nami. No tak patris k nam, co nebyvaju vo viedni. Mame to trosku tazsie, nemozeme sa s ostatnymi moc stretavat, ale zasa je to mile, ze ci mozeme aspon tu pisat, radit si a podporovat sa.
CO sa ti stalo v septembri ma velmi mrzi, muselo to byt pre teba velmi tazke ☹
No Meldezettel sme my vybavovali na miestnom Gemeinde. Uz si presne nepamatam, co sme k tomu vsetko potrebovali, ale zda sa mi, ze najomnu zmluvu na byt a pas. My sme tam boli spolu s drahym a vybavili sme to na pockanie. Je tam myslim poplatok okolo 13 eur.

no mne malinky uz spinka, takze som rychlo zasadla ku compu, kym nepride drahy a potom pojdem robit pizzu na veceru. Domacu 😉

zdenka73
11. nov 2008

Miriam, ďakujem za radu. Máš krásneho synčeka, i ja pevne verím, že raz sa mi zadarí. 😉 A ešte otázka na BH si nemusela nič vybavovať?

miriam25
11. nov 2008

Zdeni, dakujem za pochvalu maleho a neboj, clovek, ked to najmenej ocakava, vtedy sa to stane. A cim viac si zelas mat babatko, tym to moze dlhsie trvat. Ale drzime palce, aby sa zadarilo co najskor, ked si to naozaj zelate 😉
Nespominam si, ze by som ohladom trvaleho pobytu tu musela nieco vybavovat na BH, ale mozno teraz, ked treba aj to povolenie k pobytu je to ine. A manzel/priatel je rakusan? Pamatam si len, ze som musela nieco vybavivat na BH, ale to sme boli vybavovat az ked sa nam maly narodil. Myslim, ze to bolo pracovne povolenie, ktore som svadbou ziskala a nevybavila hned. Ale musim to pozriet.

zdenka73
11. nov 2008

Priateľ je tiež Slovák. Ja mávam pracovné povolenia, ale vždy len na sezónu, tak neviem, či nebudú robiť problémy. Síce som v Rakúsku 6 rokov, doteraz som nevedela, že tu môžem mať aj trvalý pobyt. No uvidím v decembri, čo vybavím. Momentálne som na Slovensku.

miriam25
11. nov 2008

zdeni, tak to by ti mozno poradili lepsie baby,ktore maju slovakov alebo cechov 😉 ja som mala asi vsetko ovela jednoduchsie tym, ze manzel je rakusan 😎 ja by som v kazdom pripade zbehla na gemeinde a vybavila si meldezettel a rovno sa ich tam opytala na dalsie veci. Oni ta uz nasmeruju, kde mas co vybavit 😉

a co robis, ak sa smiem spytat?

zdenka73
11. nov 2008

Ja robím ako kuchárka. Ja som sa trochu informovala na Gemeide, a povedali mi, že u nich nie je problém, a na BH sa mám ísť potom opýtať, keď prídem. Tak som zvedavá, čo mi povedia. Ja som sa pýtala, preto, aby som bola trošku informovanejšia. Ale dík za tvoje info, aj tak si mi pomohla.

miriam25
11. nov 2008

zdeni, ak si este nebola na policii, tak mozes ocakavat, ze kratko po tom, ako si nahlasis trvaly pobyt na gemeinde, tak ti pride predvolanie na policiu. Aspon mne to prislo, policajti boli mili a vysvetlovali mi to tak, ze potrebuju mat len prehlad o tom, kto je v rakusku (i ked podla mna ti ludia, ktori su naozaj gauneri sa nikdy nebudu zahlasovat na trvaly pobyt tu).

zdenka73
11. nov 2008

Takto máš pravdu s tými gaunermi. Ja som mala len prechodné, ale tiež ma volali na BH. Ja chodím na Bh v Kitzbuehli, ale tam je tak nepríjemný policajt. 😝 Dosť robí auslanderom problémy, keď má zlú náladu 😠 . Vždy keď tam idem tak dúfam, že bude mať dobrú náladu, alebo tam bude aj druhá policajtka. Ale už som si zvykla na tých suprových Rakušákov.Ako keby nad nich nebolo, a auslanderi sú nejaký debili (s prepáčením).

trdlo
11. nov 2008

Caute kocky 🙂 Zdenka vitaj medzi nami. Drzim Ti palce, aby to klaplo so snazilkovanim.
Co sa tyka toho prihlasenia...ja si nemyslim, ze to ma nieco spolocne s tym, ci je manzel rakusan ci slovak. Ja som sa tu prihlasila este ako slobodna a nemala som nijake problemy. Manzel ma sice nemecke obcianstvo, ale to nikoho nezaujimalo. Prihlasila som sa, lebo som mala pracovne povolenie.

Wienika, dakujem za pozvanie na kavu 🙂 O kolkej sa to vo stvrtok stretavate? Ja pracujem do 17...tak neviem, ci dovtedy budete este kavickovat. Nemozem vypadnut skorej, lebo mam v piatok dovolenku, lebo sa stahujeme- z 2 poschodia na 1 😀

wienika
11. nov 2008

ahojte kocky,
konecne trocha casu...dnes bola lea ako z divych vajec, nie a nie ju ulozit, to boli revy v postielke.....taky problem nemavame, ona ide vzdy spinkat uplne bez placu....nechapem....ale uz spi a snad az do rana, i ked malo vecerala, takze obavam sa, ze bude v noci flaska 😒

kocky, ak som niekomu nahodou zabudla poslat IP moju adresu, tak sa ozvite....ja som ziva skleroza... 😉
inac, uz sa na vas tesim.....tie co pridu s kocikmi, musia zaparkovat u mna v garazi, snad to tam pomestime nejako......aby ich neukradli, i ked nas dom je slusny, clovek nikdy nevie 😉

zdenka, drzim ti palce, aby sa vam to babatko coskoro podarilo....
a tiez ti moc neporadim, tak ako miriam, aj moj manzel je rakusan...ale je tu dost dievcat, co maju slovakov....tak snad poradia....

charlotka, je uzasne ako to cele beries, ved nakoniec ani nic ine nezostava, len pozitivne mysliet.....ale mas moj obdiv....velmi drzim palce, nech vsetko dobre dopadne....

viedencanka, aj tvojmu martinkovi prajem vsetko naj k meninkam......
snad sa mu polepsilo......

baby, tak o tej tretj to plati? ja vas mozem cakat pred u bahn station, aby ste to nehladali, co? s tym, ze mame na seba telefony, keby nieco.......

trdlo
11. nov 2008

Inak, dnes som bola na vysetreni. Stala sa mi vesela prihoda.
Prisla som k lekarovi a tetusky na recepcii boli cele vyplasene, lebo ich nekontrolovatelne tlacila tlaciaren ultrazvukove fotky a nevedeli to nijako zastavit...kedze mi mali este zmerat tlak, tak ma poslali za tu prepazku..a ja ze kukne vam na tu tlaciaren...tak som im to zastavila, opravila..Lekar uz chcel volat EDV..
Tetusky ma od radosti nabalili darcekovymi baleniami pre tehotne 😀 😀 No asi by mi to len tak nedali...a takto som to ledva odniesla. Lekar bol tiez velmi zlaty, vytlacili mi viacej obrazkov...vsak ze som si to tam uz aj nadrobila 😉

Babetko inak krasne rastie...bol to nadherny pohlad 😵 bolo velmi zive..strasne sa trepalo..boxovalo rucickami, kopalo nozickami 😵 😵 Uz som sa bala, aby malicke rastlo, lebo som za posledny mesiac schudla 2 kila...lebo stale zvraciam. Lekar mi uz predpisal aj cipky...lebo nic ine mi nepomaha 😒

trdlo
11. nov 2008

liluvia mas dobry postreh...ten majak na fotke v pase je naozaj v Chanii 😉

bejby29
11. nov 2008

Ahojte kocky, Tinus, krst bol v Serviten Kirche, farar mal 80 rokov, vsetko mu padalo, bol hrozne podareny a aj sme sa nasmiali 😀 😀 .
Nove babulky vitajte medzi nami..
Martinkovi vsetko naj naj naj k dnesnym meninam a hlavne vela zdravicka, nech nie je operacia potrebna..

trdlo
11. nov 2008

bejby, tak esteze ste drzali malu vy (alebo krstny rodicia) ked fararovi vsetko pada 😀

Aj ja gratulujem k Martinkovym neninam...No dnes Martin neprisiel na bielom koni ako minuly rok 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre