Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
20. nov 2008

Miri,neviem,co mu mohlo byt....mozno to bolo len z nervozity...no ved uvidim poobede,ako bude na tom.

Jaaaj a mojej mamine vcera ukradli v Kauflande celu,celucicku tasku a vobec nevie ako. Mala tam 2telefony,penazenku...este aj z roboty kluc od trezoru...vsetky doklady...nastastie ze kluce od bytu a bank.kartu mala vo vacku..
boooooze kam tato spolocnost speje...,ze vraj to boli nejaky bubertaci... 😠

ronnda
20. nov 2008

ahojte... my jsme dnes meli takovou vselijakou noc, nicole mela horecku a nemohla spinkat, k ranu uz to bylo lepsi a horecka klesla, ted uz ma 38, tak nevim, doufam, ze je to k zoubkum.

tina - jeste ze jsi ten zanet podchytla v zacatku a s tou cepici je to bezva napad! jsem rada, ze ses trosku uklidnila ohledne leni a nedelej si zatim opravdu starosti. s tou vasi dr. je to divne, zes ji na to musela upozornit... to je nestesti u takovych doktoru, mam kamaradku, co ma dr. taky porad ve stresu a behem peti minut je venku z ordinace ani nevi jak. to neni dobre. ja toto neznam, asi je to tim, ze nas dr. je wahlarzt a cas si na nas vzdycky udela. pokazde se pta, co nicole umi, jestli neco zvatla, kdyz zacala chodit, tak ji chtel videt jak chodi, ja se v jeho peci citim moc dobre, jen nicole u nej rve jak tur, ale to ona ted rve proste porad...
ted je problem zmerit ji teplotu v uchu nebo ji dat medicinu, je to boj stejne jako s nakupem boticek 😉
takze jestli se ti pece u vasi dr. nezda, tak nevahej a poohlidni se po jinem.

maya - snad to bylo se samkem opravdu jen chvilkove a bude zase dobre... s tou kradezi na to ted mate u vas v rodine smulu, nedavno ty mobil...

maela
20. nov 2008

jasterka- tak vcera som bola na tej fichtengasse,hroza hroza.2 potvrdenia od lekarov nestacia nestacia,povolanie neohrozuje tehotenstvo v pripade zdr.sestry a zamestnavatel mi dat lahsiu pracu.tak som sa
pytala co sa vztahuje pod lahsiu pracu pre mobilnu sestru,vyhovorila sa ta pani ukazkovo , dala mi telefonne cislo
na nejaku referntku. takze zajtra idem k ortopedovi a potrebujem este od neho potvrdenie.v najhorsom pripade sa po 2 dnoch prace hodim opät na marodku 😉 a kde si pracovala ty?

Boldi - zdravim ta🙂 tak tvoje bruseno rastie ako citam a ja mam pocit ze moje nie 😢 a ja by som chcela mat
take pekne velke;) mne zase nejak nechuti jest,no premaham sa aspon 1 krat do dna teplu stravu a ovocie,
viac do seba nedostanem,to obcas ani celu porciu nezjem :( pribrala som doteraz 3 kg,mozno je to ok a zbytocne si robim starosti.
nekona sa ziadne punc-stretko?

charlotka
20. nov 2008

ahojte, vsetkych vas zdravime 😉
konecne po dlhsom case, ja nejak nestiham 😝 a to som este pred dvoma tyzdnami tvrdila mojej mame a svokre, ze nemusia chodit, ze v pohodicke, akurat ze uz mi tie parky na obed prestavaju chutit 😎 este stastie ze tu mame blizko gril, kuriatko mam rada 🙂
novopecene maminky, mate kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne babatka, naozaj 🙂 a ked pisete ake ste stastne a nemozete sa na tie pokladiky vynadivat, preeeesne viem, o com hovorite, ma by sme tu nasu liviku aj zjedli 😀 ale to asi vsetky maminy 🙂Ze? teda nie nasu livcu, ale kazda to alebo tie svoje 😀 🙂 mala este spinka, tak pridam hadam nejake novsie foto, je to neuveritelne, ale to babo sa meni kazdym dnom 🙂
liluvie len tak v skratke, kedze pisem dost neskoro, ale baby ti uz aj tak napisali vsetko podstatne, co si potrebovala vediet 🙂 ale predsa: v nemocke som vyuzila slapky, zupan, prsne tampony a kojenecku podprsku, ale ako pisala silvi, najlepsie su rozstrihnute sietkove nohavicky, lebo ma tiez prsicka a hlavne bradavky strasne boleli a ked sa ti na 3 den naleju prsia, tak ti bude pravdepodobne tiez ta kojenecka podprska mala, ale teraz uz ich nosim normalne. a potom uz len MKP a Ecard.na cestu domov vecicky pre babo a pre teba nejake tehotenske nohavice, lebo to brusko nezmizne hned 🙂
co sa tyka vybavovania, tak ti lenka.pav uz nieco napisala, u nas je len ten rozdiel, ze ked sme ziadali o Familienb. tak chceli aj Anmeldebeschein. malej, ale podarilo sa nam ich ukecat, nech nam to priznaju aj bez toho, ze to dodatocne donesieme, tak nam to priznali - este mi raz aj domov volali, ze ked to nemame tak nic nebude, ale ukecala som ich, ze slov. rod. list trva tri mesiace a potom si malu dame zapisat do pasu az potom dostaneme Anmeldeb. a ze bez Familienb. nam nedaju Kinderbetreuungsgeld, tak sa dala prehovorit, ale priznali nam to len do februara 09, asi potom predlzia, ked donesieme co sme slubili 🙂
na slovensku sa chystame poziadat o ten prispevok pri narodeni aj o priplatok k prispevku, mas na to cas do 6 mesiacov od narodenia dietatka, ale chcem ta upozornit, aby si si potom zobrala na slovensko uz vyplnene a potvrdene tie 2 ziadosti (zensky lekar potvrdzuje), ktore k tomu treba ako aj potvrdenie od detskeho lekara, ze sa dieta dozilo 28 dni - tiez je na to specialny formular.
tak v skratke tolko, idem si dat tie parky
😉 majte sa krasne

boldy
20. nov 2008

ahojky,

charlotka> livi ma krasne fotecky, fesanda je 🙂
maya> je mi luto, co sa stalo tvojej mamine, to cloveka teda vie rozhodit, ked vsetko zrazu nema a hlavne doklady 😖 prajem ti nech sa ti dari lepsie v praci, ozaj ja by som bola z toho hotova, keby sa takto spravali ku mne
maela> moja zlata, z coho chces mat brusino, ked nechces papat 🙂 ale ty nemas az take male brusino, ty si stihla baba, pri mne to vidno inac ja som silnejsia a mam viac tt 🙂 preco si nezmenis pas v nastaveniach, ze aky tyzden si tehu?
tina> zelam skore uzdravenie, ja som si tiez dnes sla kupit capicu, ale som nepochodila ☹ a leni je len vegetacka, neboj ona sa rozchodi 🙂

bejby29
20. nov 2008

Kocky, som rada, ze tu mame este nejake tehulky, aspon sa mame na co tesit 😀 Mne pride v sobotu prvykrat svokra, tak sa uz psychicky pripravujem.. Oni sa totizto s mojim manzelom nemaju moc v laske, tak nas caka "zaujimavy" vikend.
Drzte palce, nech to dobre dopadne..

maya01
20. nov 2008

Ahojte,

tak my mame konecne doma internet...huraaaaaaaa
Idem skusit pridat tie fotky zo stretka.

maya01
20. nov 2008

Uz som pridala par fotiek do albumu viedencanky.

maya01
20. nov 2008

A aj par fotiek z Laternefestu... 😉

bejby29
20. nov 2008

Krasne fotecky, Mayi a super, ze uz mas doma net 😉

bejby29
20. nov 2008

a ozaj, my uz oddnes sedkame 😀

maya01
20. nov 2008

Jeeej Bejby,gratulujem Natalke...sikulaka je to 🙂

twix
20. nov 2008

Ahojte dievcata!

ja sa hlasim po dlhsom case. moja mamina vcera odisla, tak dnes som bola s detmi sama. vlastne nie celkom,
manzelova mamina je vo viedni a na dochodku, tak jej mozem hocikedy zavolat a pride pomoct. aspon ide s
malou na prechadzku. ja s babätkom este von chodit nechcem, zda sa mi to byt skoro a to pocasie nie je
bohvieco. v utorok sme boli u nasej lekarky na kontrole, tak maly uz ma zase svoju porodnu hmotnost. niet divu, stale papa a papa a papa 🙂 uz som z toho casteho kojenia riadne unavena. aspon laurinka posledne noci prespala az do rana, tak snad to nie je len taka faza. laurinka si na braceka pomaly zvyka. najprv plakala, ked si ho zobral manzel na ruky, teraz uz ho hladka po hlavicke, usmieva sa na neho, a dokonca dnes vecer, ked som ho drzala, prisla k nemu a dala mu pusu. ja som bola z toho uplne mimo, mne pusu nechce nikdy dat ☹ vzdy mi nastrci celo alebo lice, ked si pytam pusinku.

nestiham si vas precitat, tak dufam, ze su vsetky mamicky aj tehulky aj deticky zdrave.
snad sa mi podari cez vikend pridat nejake fotky.

idem nieco pozehlit a potom asi odpadnem do postele.

wienika
20. nov 2008

ahoj kocky,
tak ja len kratko, ideme pozerat s drahym nejaky film.....ja som hotova, asi pri nom aj zaspim, mame toho v robote vela, ale uz musim vydrzat, v nedelu premiera a potom troska veget...ale len troska, lebo zacneme znova studovat ine veci....

charlotka, tvoje babatko je straaaaasne zlatunke.....taky anjelicek a ako spokojne si spinka......je krasna....aj ja by som take cuckala od rana.....ved som to aj robila(aj este robim) ale uz sa odtahuje......ani pusu mi nechce dat.... 😖

maya, juj, to je neprijemne co sa stalo tvojej maminke, drzim palce na vybavovanie.....
samko je zlatunky na laterne feste......
dnes som si kupila cizmy, velmi pekne, teda aspon mne sa pacia, v humanicu....su uplne makkucke a pohodlne...zajtra si ich obujem a dam vediet......

bejby, gratulujem k sedkaniu......potom pridaj foto..... 😉

twix, to je pekne, ze laurinka je taka statocna.....urcite ti odlahlo, predsa len ona je este drobcek a nechape, preco je u vas niekto cudzi...... 😉 pridaj potom fotky, uz sme zvedave...

tehulky, to je fajn, ze ste tu, lebo vsetko to tu uz odrodilo, tak sa mame na co tesit a zas a znova budeme spolu vsetko prezivat....aspon takto virtualne 😉

miriam25
20. nov 2008

dobry vecer babenky, tak aj ja sa zasa hlasim.

maji, suoer, ze uz mate doma net, tak uz nas nebudes zanedbavat 😉 a krasne fotecky si pridala, samko bude normalne lamaz dievcenskych srdc, ked trosku vyrastie. a bohvie, kolko dievcat zo skolky je donho uz platonicky zamilovanych 😀 ozaj, chcela som sa ta spytat, ako samko znasa a zvlada tu nemcinu? ked doteraz hovoril s vacsinou deti slovensky a zrazu nemecky? ja si uz asi zbytocne lamem hlavu nad sprostostami, ale by ma zaujimalo, ako to take male deticky zvladaju...
inak je mi luto, co sa stalo tvojej mamine, vazne mate "stastie"... 😒 ja som to hned hovorila mojej mamine, lebo ona tam chodi casto nakupovat, aby si davla vacsi pozor na tasku, ale tak to sa moze stat hocikde. ja som pocula, ze vraj pred vianocami, ked je mesto plne, tak pred tescom v meste na tej krizovatke, tam sa ludia vzdy totalne magaju a ze si tam vreckari zarabaju, lebo clovek ked stoji a caka na zelenu si nevsimne, ked mu vytiahnu penazenku z tasky 😠 by som takym pocapala poriadne po rukach, i ked to asi nepomoze...

charlotka, malinka je naozaj zlatunka, najviac sa mi paci na tej fotke, kde tak krasne v zavinovacke spinka, na zozratie...

maela
21. nov 2008

ajoj Boldi,tak uz som to v tych nastaveniach urobila🙂az na foto.vcera som dostala pochvalu,zjedla som celu rybu🙂 spavat a chodit mi je nejak tazko,dnes idem ortopedicke ,som zvedava co mi povie

zelam pekny dnik a zdravim vsetky babätka a maminy
v pandorfe u ambrozia mali velmi pekny topanky,cizmy aj ceny boli v pohode,chcela som silou mocou kupit,no
zíadne som nezapla bo mam tlste lytka🙂

jasterka
21. nov 2008

Ahojte 🙂

twix-to je super,ze si malinka na braceka rychlo zvyka,urcite to nieje pre nu tiez lahke,je to velka zmena.
Ja na teba casto myslim ked kojim,ako to zvladas s dvomi detmi,ja mam dost si rychlo pripravit vsetko poruke a mam pocit ,ze cely cas len kojim a prebalujem 😕 preto ta obdivujem ako to zvladas...ale nejako sa to zvladat asi da,kedze maju mamicky aj viac deticiek,asi sa casom aj mi viac zladime.

Malea-bozechran boty kupovat v tehu 😉 usetri si korunky,uvidis ako ti este nozky naleju,mne az tak po 33tt,obula som jedny jedine botasky a v tych som chodila,prsty mam este teraz navrete,nedam na prst obrucku.
tak si na to freistellung aj ty narazila na "ochotu" 😠 mne dal zamestnavatel adekvatnu robotu,8hodin chystat lieky,doblba 😝 ,na odelenii same hnacky,chripky...mne bolo zle ako konovi,prvy trimester neuveritelna unava,ta cesta ubahnom,robila som prve tri mesiace,tie najtazsie s celeho tehu a do dnes to lutujem...
daj sa na PNKu a nedaj sa,skor ci neskor ti freistellung daju,drzim palce.

lenkaw
21. nov 2008

Ahojte kocky,

tak my sme na vikend 1.x na Slovensku u babky a dedka, tak sa vytesuju a aj ja si to uzivam, nemusim varit ani upratovat 😉
Malinky Luca je taky pokladik, stale sa smeje tak mame z neho radost.
Ozaj pridala som par fotiek, co bola u nas fotografka a dali sme mu robit par fotiek.

Bejby: buduci tyzden sa ti ozvem a snad nam to kocikovanie uz vyjde 😀
Tina: snad sa mas lepsie a lieky ti pomahaju drzim palce.
Jasterka: neboj, ono sa vam ten rezim pomaly zladi a zvyknes si, aj ja som mala zo zaciatku trosku chaos ale teraz uz presne viem kedy je cas na papanie, kakanie, a spanie
Charlotka: mala je fakt zlatulinka, ta sa vam vydarila
Wienika: tak si uzivas manzelika, ked je doma, a urcite aj Leuska.

maya01
21. nov 2008

Leni,krasne fotky... 🙂

lenkaw
21. nov 2008

maya: dakujem, kedy prides na kavicku?

maya01
21. nov 2008

Kedy to tebe najviac vyhovuje? Kedy ste naspät vo Viedni?

lenkaw
21. nov 2008

V nedelu sme naspäť, tak niekedy buduci tyzden hocikedy 😉

maya01
21. nov 2008

Super,budem s tesit. 😉

ronnda
21. nov 2008

ahojte...

vcera jsem se neozvala, nicole ma od stredecni noci porad horecky, pres den 39, dnes v noci i pres 40, jinak je celkem ok, papa hezky, hraje si, jen trochu mrci, pres den spinka nekolikrat po chvilkach. dnes jsme byli radeji u doktora, prece jen pred vikendem... tak nastesti je vsechno v poradku, udelal ji i krevni rozbor, tak jsem klidnejsi a mozna to prece jen bude k tem zoubkum. horecka ji vzdycky po lecich klesne, tak uvidime, jak to bude dnes.

ronnda
21. nov 2008

leni - fotky jsou moc vydarene, v tom vanocnim oblecku je moc sladky. uzijte si pekne vasi prvni navstevu u babicky a dedecka nechej se obskakovat 😉

ronnda
21. nov 2008

wienika - taky se chystam k deichmann pro boty, mam jedny vyhlidnute, ale tenkrat jsem tam byla s nasi rvouci nicole, kdyz jsem ji kupovala ty boty, tak moje boty sly samozrejme stranou...

ovsem rev v deichmann nebyl jeste nic proti tomu revu dnes u dr. 😉 velice akcni byl odber krve z prstu, tri jsme ji drzeli, krev vsude a potom si porad z toho prstu sundavala tu naplast, jeste ted slysim ten rev v usich. ale jakmile se vyslo z ordinace, tak si hned v cekarne zacala hrat jako by nic. jo, a chvilku se od dr. prece jen nechala uklidnit... kdyz ji dal do ruky keks, no jo, otesanek... 😉

ronnda
21. nov 2008

ty boty jsme kupovali v humanic... jsem to spletla, nevim proc jsem mela v hlave deichmann... tam maji super tv pro deti, tam se nicole kupodivu libi, ale elefanten zimni jsem vhodne pro ni neobjevila.

twix
21. nov 2008

Ahojte! moje deticky uz od 12tej spinkaju. ja som si tiez lahla, ale nejako som nemohla zaspat, tak som si vas zacala spätne citat. vitam medzi nami vsetky nove dievcata!

twix
21. nov 2008

Jasterka, Lieska- este raz blahozelam a prajem hlavne vela zdravia babätkam aj mamickam! Lieska, chuda, si si riadne vytrpela. ale ta tvoja princeznicka urcite stala za to. Jasterka, nasa lekarka nastreluje uska v 6tom mesiaci. laurinka ma nausnicky. ozaj, uz ste boli s vasimi babätkami na prechadzke? ja este nie, neviem, kedy sa odvazim do tej zimy.

twix
21. nov 2008

Tina- prajem skore uzdravenie! a neboj sa, su deti, ktore zacnu chodit neskor. tvoja mala tiez skor ci neskor zacne chodit a o rok uz budes na toto obdobie spominat s usmevom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre