Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

viedencanka
2. dec 2008

Wienika,no to je neuveritelne,co mate za sebou,drzim palceky,aj Leuske,s tymi soplami a kaslom to detickam vacsinou dlho trva,nez sa z toho dostanu.

Ronnda,je mi velmi luto,co vsetko prezivas,esteze mas oporu v manzelovi a krasnu dcerku.

Lieska,aj ja som davala martinkovi ten SAB,ked bol malicky a maval koliky,ale nam ani to nepomahalo.

Tinav piatok budeme na teba mysliet,nech vysetrenie dopadne dobre,ale ja si myslim,ze sa nemusis bat,urcite bude vsetko v poriadku.

My sme dnes tiez doma,Martinko ma od vcera teplotu,dnes 39,5 a vobec mu neklesa,hovorila som s lekarom,povedal,ze ak do zajtra neprejde,aby som s nim prisla.Chudacik,cely den je taky kludny,ale spatt sa mu neda,co ho boli hlavicka.A uz druhy den nic nezjedol.Cez vikend sme boli dvakrat plavat v terme senci,bol tam medzi detmi,tak asi nejaky virus chytil.Stve ma to,lebo zase tak zoslabol,ze kym sa pozviecha,bude trochu trvat. A vo stvrtok maju v skolke mikulasa,na ktoreho sa velmi tesi,v sobotu je pozvany na detsku birthday party a kedze od stvrtku do utorka tu bude muz,chcel by s nim podniknut nejake vylety,no uvidime,ako bude.

To,ze sme ako mamy nepokojne,sa naozaj velmi odraza na nasich detickach.AJ mna sa parkrat martinko spytal,ze mami preco si taka smutna, a to sa vzdy snazim pred nim nic neukazat,ked mam nejaky problem,ale on to vyciti.

Jasterka-ja som v toyse bola tiez kvoli lehatku,tiez som sa velmi ponahlala,ale bolo to tam poriadne preplnene.To,co sa mi pacilo,nakoniec uz nemali,tak som isla do Wr.neustadt,tam som ho kupila,tam sa super nakupovalo,v piatok poobede,ziadni ludia v obchode,no parada,to tam pojdem aj nabuduce.

bejby29
2. dec 2008

Kocky, mate to teda tazke, Ronnda, velmi ma to mrzi s tvojou maminkou, je to smutne, uz nech vynajdu ten liek na Alzheimra, je to zla choroba.. Ja som dnes uplne vystavena, mala uz lozi, tak ju treba stale zabavat, uz to nie je ta pohodicka, ze kde som ju polozila tam sa hrajkala 😅 Takze uz sedka a lozi a maminka ma o zabavu postarane 🙂
Tinus, budem na teba moc mysliet, nech vam to vysetrenie dobre dopadne a Leni je naozaj len pohodacka.. Uvidis, vsetko bude v poriadku 😉 Drzim palce..
Dobru nocku vam prajem kocky..

miriam25
3. dec 2008

dobre ranko,

boze, bejby, ved len nedavno sa ti malinka narodila a uz lozi??? 😲 😕 😲 teda... ten cas leti... ale mala je sikulka... v takom veku a lozit... hut ab...

viedencanka, drzime palce, aby sa martinko co najskor uzdravil, nech tie teploty rychlo prejdu a jemu sa zasa vrati chut do jedla...

aaach, ja si tu pri vasich problemoch pripadam akoby som sa stale len stazovala na malickosti a vecne nebola spokojna... ja tu pisem, ako mi je samej doma smutno a vy mate vazne problemy ☹ si pripadam dost hlupo....
no ale zacal novy den, tak hlavu hore babenky, vsetko bude dobre... tak hlavu hore a celte vsetkym problemom a zvladajte ich tak bravurne ako doteraz....
u nas prsi, co mne sice na nalade nepridava, ale to nevadi. snad nebude prsat cely den a budeme moct ist aj trosku von....

ronnda
3. dec 2008

Holky, vy jste me vsechny tak povzbudily a dodaly energii, moc vam vsem dekuji, je to prima, ze jsme tu takova „rodina,“ kde se muzeme podelit o sve radosti i starosti.

tina – taky jste si tedy neco zazili s tatinkovou nemoci, tezko rict, co je horsi, kdyz to clovek vsechno vnima, ty bolesti, trapeni a chce umrit nebo kdyz nevi co se kolem nej deje.

Kazdopadne je to hrozne narocne pro to okoli. Bohuzel i s umrtim na rakovinu mam trochu zkusenosti, s manzelem jsme se vzali a za par mesicu zemrela jeho maminka na rakovinu, doma a starali jsme se o ni spolecne se svagrovou vsichni. Bylo to strasne tezke obdobi, pro me totalni zmena presunem do vidne a tato nemoc, kdy vidis jak clovek bojuje s tou nemoci a nema sanci. Kolikrat jsem mela sto chuti utect zpatky do cr…
Muj tatka je hrozne hodny clovek, ale starost o maminku ho hodne vycerpava, nemuze se od ni hnout temer ani na krok, tak mam nekdy spis starch i o nej. Jedinou podporou pro nej je ted jeho vnucka, takze se tam s nici snazime jezdit casto, I kdyz to vsechno tak tezce nesu.
Ale musime myslet pozitivne 🙂

miriam – tak to neni, taky mas svych starosti dost, to si nemysli. Jeste ze mame ty nase deti a ty nam pomohou na to spatne zapomenout, aspon na chvilku…

bejby – natalka je tedy dabel, ze uz leze, tak to mate doma veselo 😉

viedencanka - taky prejeme martinkovi at je bez teplot, on ma chudacek takovou smulu, vzdycky kdyz se chysta nejaka akce, tak se mu neco prihodi, tenkrat myslim mel slavit ve skolce narozeniny a taky trosku marodil...

miriam25
3. dec 2008

hej ronnda, ale co su tie moje starosti oproti tym vasim??? ved to sa ani porovnat neda...
i ked ma tiez trapi situacia mojich rodicov, ale nastastie su zdravi a nie su to taketo starosti, aj ked tiez stale vazne... ale to by som nechcela moc rozoberat... ja stale pevne verim, ze to nasi nejako zvladnu, ze my dostaneme pracu na tom slovensku a ze im budem nablizku a budem moct konecne nejako pomoct, lebo takto sa to neda.... no uvidime. strasne moc si zelam, aby nam ta praca vysla, mohla by som nasim moc pomoct a to by sa mi splnilo jedno moc velke zelanie.... uvidime.. treba este trosku pockat, ved uz to nebude dlho trvat, kym sa sef vyjadri... maximalne mesiac, viac nie...

ronnda
3. dec 2008

miriam - zdravime tebe i samko a hlasim, ze jsem u nicole prave objevila jednu stolicku, keine ahnung kdy vylezla, takze vas dohanime a stav zubu 6!!!!!!!!!!!

miriam25
3. dec 2008

wau ronnda, parada.. uvidis, zachvilu bude mat pusinku plnu zubkov 😉 u samka to slo v poslednej dobe strasne rychlo... vcera vecer bol dve hodiny hore (mozno aj viac), dala som ho o tristvrte na 6 spinkat, o pol 8 culy ako rybicka, vyspinkany a nie a nie zaspat... som ho mala so sebou v izbe, dala som ho do postielky, plakal mi tam, tak neviem, ci to bolo tym, ze cakal, ze tato bude doma alebo ci nemohol zaspinkat, lebo ho boleli zubky... zachvilu zistim, ked sa mi zobudi... ved uz bude 10 hodin a on stale spi!!!

miriam25
3. dec 2008

no nic, idem ja zobudit toho maleho, lebo mi potom nebude cez obed spinkat... pekny dnik, ozvem sa vam neskor...

jasterka
3. dec 2008

Ahojte babulky.Tazko sa mi to tu citalo,co pisala tina a ronnda 😢,nadruhej strane to patri presne sem,aby sem si vyliali srdiecko nielen s radostnych dni ale aj stych smutnych.
este ze vsetko zle aspon scasti vynahradzane niecim dobrym a to ze mate vsae slniecka je ako naplasticka na boliestku 🙂

byby vy nemate chybu akosa pretekate v tych zubkoch,teda vase dietky,vy len hlasite uspechy...to aj nas caka,uz sa tesim,to je dalsi level 🙂 kedy vlastne vylezie prvy?aby som bola v pozore...v troch tyzdnoch asi nie
😀 ...

bejby-to musi byt zlatucke ako stvornoskuje 🙂 sikulka.

moja malinka objavila hru-vypluvam dudlik -mama podava.herecka,uz take male deti a ake presibane...
musim sa na nej smiat 😀 ale aj smiech ma prejde po hodinovom skakani 😝 ...vypluje,zaplace jemne,potom druhy krat vystrazne,treti naberie na intenzite a stvrty krat... to uz som pri nej,lebo by spustila rev....
a este ako urazene oduje peru,no o zabavu mam cely den a zvecsa aj noc postarane. 🙂

jasterka
3. dec 2008

ze byby som vam napisala😀 to malo byt baby... 😉

viedencanka-tiez drzim Martinkovi peste, nech mu to rychlo prejde,snad si aspon tu party,n
a ktoru je pozvany uzije.
-zelam vam aby vas navstivil Mikulasko s nadielkou zdravicka....
a potom nas ponavstevoval vsetky a nase rodiny 🙂
fakt ,ze nieje nic dolezitejsie na svete ako zdravie...ostatne si uz nejak zariadime,ale zdravie je dar.

ronnda
3. dec 2008

miriam - to samko pekne dlouho spinkal a to pujde spinkat jeste odpoledne? obavam se, ze nicole by uz neusnula. i kdyz vcera jsem ji dala jeste v 16 hod. spinkat, byla unavena, neobeslo se to bez revu, ale za 45 min. byla jako vymenena, vyspinkana do ruzova, pak jsme meli navstevu, takze byla plna energie a sla spinkat bez problemu, v 19 hod. si sama rekla HAJI, HAF, tzn. spinkat a haf ze chce jejiho pejska na spani. okamzite usnula a spala az do pul sedme, ideal...
jinak ta stolicka bylo urcite to narikani a probouzeni se v noci minuly tyden

jasterka - tak to ma emmicka peknou hru, neboj, brzy ji to prestane bavit a najde si jinou zabavu jak si k sobe privolat mamicku 😉
zoubky rostou ruzne, nekdo ma uz treba prvni ve trech mesicich, nicole mela prvni zub az v deviti mesicich! tak proto my ted tak soutezime, my jsme totiz stale pozadu 🙂

ronnda
3. dec 2008

wienika - myslim na vas, jak to s leuskou zvladas a jestli mas nejakou pomocnou ruku. a jak se dari manzelovi? doufam, ze nema velke bolesti.
a jak jste dopadli dnes s leuskou u doktora?

miriam25
3. dec 2008

ronnda, mne teraz maly spi uz skoro hodinu... on chodi spavat medzi pol 12 a 12, podla toho, o kolkev vstava a potom vecer okolo tej 6. ked mame navstevu alebo je drahy doma, tak okolo 7, ale zalezi na tom, aky je unaveny a kolko cez obed spinkal. vacsinou spinka cez obed tie dve hodinky, ale minuly tyzden mi spal 2x 3 hodiny, co som nechapala a sama som sa cudovala, ale asi to potreboval.... on spinka dobre, to ma asi po mne, aj ja som taky spachtos...😉

wienika, aj ja na teba myslim... napis, co nove, dufam, ze je vsetko v poriadku...

viedencanka, ako je martinkovi? uz mu teploty klesli?

maya01
3. dec 2008

Dobry den,

Miri,mrzi ma,ze som ti uz vcera vecer neodpisala,ale nam uplne vypadol net... a nechcelo sa to znovu pripojit,az dnes rano sme mali znova pripojenie...neviem co sa stalo... 😕 asi som ho prehriala... 😉

Dnes sme sa boli pozriet v tej skolke...ako na prvy pohlad vyzerala super...aj krasne velke ihrisko...a potom sa nas riaditelka opytala,ze ci vieme,ze ta skolka je na 2 roky prestahovana do 13bez.,ale niekde totalne panu bohu za chrbtom...som na nu pozerala,jak mucha puk...janse,ze o nicom som nevedela...tak nam dala kontakt,na nejaku pani,ktora prideluje miesta do Gemeinde KG,ze jej mame zavolat a ona nam povie,ze kde v blizkosti by mali pre neho volne miesto...Samko,bol sice nadseny z parku,ale nebolo mu vsetko jedno...v aute mi hovoril,ze on chce chodit do tej skolky,pri mojej robote...

Sme stihli aj dr. vybavit...vsetko ok...jedina chybicka na krase je,ze je extremne velky na svoj vek... 😀

Dobre kocky...idem zbalit veci a vyrazame smer Sk...jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiii,tak sa tesim..ked sa bude dat,tak sa ozveme.

Zatial paaaaa a davajte na seba a deticky pozor.

maya01
3. dec 2008

Baba,tak toto je haluz.... 😀 😀 😀

https://www.youtube.com/watch?v=-jPHPdV3MI4
miriam25
3. dec 2008

maji, tak si to poriadne uzite v nitre 😉 myslim na teba, ako ti bude dobre...
co sa skolky tyka, ja by som na tvojom mieste nechala samka tam,kde je teraz... sam povedal, ze tam chce chodit, tak by som ho nenutila tu skolku vymenit...
a ze samko je velky??? 😀 ked som ho videla prvy krat, ani sa mi verit nechcelo, ze ma len 4 roky 😀 naozaj je velky, po kom to ma? ved ty nie si taka zirafa 😉

miriam25
3. dec 2008

OMG Maji, to si kde na to video prisla??? to je vazna haluz.... uz som pocula niekolko piesni v nemcine od neho, ale toto sa vymyka vsetkemu....

dominika2727
3. dec 2008

Nahodou sa to da..ked si odmyslite toho Gotta 😀
Inak ahojte 😉

miriam25
3. dec 2008

no mne sa ani ten zvysok nepaci 😒 nie je to moj styl... 😉

wienika
3. dec 2008

ahojte babulky,
tak ste sa rozpisali.....
ja som si urobila caj a teraz pri vas odpocivam....
dakujem, ze na nas myslite..
manzel je nastastie psychicky uplne v poriadku a zvlada to dobre. dnes ho druhy krat operovali a vyzera to tak, ze tretia uz nebude nutna. v piatok by chcel ist domov, co pochybujem, ze ho pustia, ved stale dostava lieky a infuzky...ja by som bola rada, keby ostal do nedele alebo pondelka, aspon by som sa o neho nebala. nahodou spadne doma, ked ja budem v praci a co potom.....
leuska ma stale hrozny kasel, dokonca mi v jasliach povedali, ze kasle nonstop, tak som s nou dnes bola na pohotovosti v akh a trclai sme tam asi 3 hodiny, spravili jej krvne testy, popocuvali, popozerali a co nie je ok je zasa moc. tak chudatko ma uz znova ten sacok v plienke a rano musim odniest vzorku znova na rozbor. zatial to nie je na ATB, dufam, ze nebude treba. ten kasel nastastie nie je nakazlivy, ani infekcia, tak som kludna, dr povedala, ze treba dalej inhalovat, kvapky do nosteka davat a tak. kasle z toho, ze ma sopliky. tak ju to drazdi..aspon nieco pozitivne, uz som sa bala, ze bedem mat oboch clenov v nemocnici, to by som si rovno hodila slucku.....
tina, ty vies, ze aj ja som prezila to iste s mojim ocinkom, kazdy den som cakala natelefon, ze uz je po tom....bolo to strasne obdobie a moja maminka bola pri nom ked zomrel, drzala ho za ruku.....ale najviac ma mrzi, ze sa nedozil leusky, a tiez v nej vidim mojho ocinka....to bol ten najlepsi clovek na svete a nesmierne mi chyba.....na druhej strane smrt bola jeho vykupenim, lebo sa uz velmi trapil.....
ronnda, tebe prajem strasne vela sil....presne viem ako ti je......
aspon, ze mas nici a manzela, aj ja si to hovorim.....
chuda lea nema ani jedneho stareho otca....
dost bolo smutnych reci, ale aj ja som to potrebovala zo seba dostat....

viedncanka, drzim palce nech sa martinko vyzdravie, aj leuska ma nikolofeier v piatok, uz som jej stihla kupit take chutne saticky.....snad bude dovtedy ako tak zdrava......

bejby, gratulujem k lozeniu, tak a odteraz sa nezastavis...... 😉

miri, ty mas zasa ine problemy, hlavne bud stastna, ze mas oboch rodicov, ze si rozumiete a ze sa mate radi.....to je to najhlavnejsie.....

maya, tak nakoniec samko bude tuto skolku milovat.....sranda a ako na zaciatku plackal....
co povedal dr? ze je velky na svoj vek? 😀

wienika
3. dec 2008

lieska, nemusis sa bat dat ten cipok, presne ako ti napisala tina, naolejovat aon pojde krasne dnu aj sam....ja som este robila tak, ze som jej daval len polovicku......
inak nam pomohli len tie cipky proti kolikam.....ale fakt je, ze po 3 mesiacoch to akoby zazrakom preslo.....
tak drzim palceky, nech to zvladnete...

jasterka, tak vidis, emmka jaka potvorka je.....takto to zacina a takto to bude pokracovat, nase deti budu s nami cvicit az do dospelosti 😀
inak aj ja som bola ako sibnuta a furt som pozrala, ci dycha...pretosi neviem vynachvalit ten angel care, hned kludnejsie spim....dokonca ho stale pouzivam, aspon sa vyspim......ten alarm by zobudil aj mrtveho 😉

zdenka73
3. dec 2008

Ahojte!
Ronnda - viem čo prežívaš. Mne tiež zomrela mamina pred 5 rokmi,v tomto období na rakovinu. Síce je to ťažké, ale i keď má mamina Alzheimera a vy si myslíte, že vás nevníma, ja si myslím že ona o vás vie, a keď prídeš domov tak to cíti a je rada, ale bohužiaľ to nedáva najavo, čo vy by ste chceli radšej, ako sa pozerať na ňu a trápiť sa. Obdivujem tvojho ocina, že sa tak stará o tvoju maminu, môj by sa o ňu tak nestaral. Musí ju veľmi ľúbiť. Veľa síl.
Jašterka - ty si to tak pekne napísala lebo to zdravie je fakt dar,a je to to najdôležitejšie. Malá Emka ťa riadne preháňa s tým dudlíkom.
Wienika - s tým manželom mi je to veľmi ľúto. Nech sa ti rýchlo vyzdraví aj s Leuškou, a ty to skús vydržať, máš toho určite dosť.
Miriam - vy už máte toľko zúbkov, ste sa rýchlo rozbehli.
Maya - tak to je haluz 😀 .

viedencanka
3. dec 2008

maya,tak u dr sme sa nestretli ☹ Martinkovi robil aj rozbol krvi,antibiotika nepotrebuje nastastie,ze staci ten sirup na znizovanie teploty.Cez den mu uz bolo lepsie,ale teraz na vecer zase dostal teplotu,uvidime aka bude noc.
Jasterka-ja sa na linduske tiez dobre zasmejem,ked ma v ustach dudel,tak do polky ho vypluje a potom vcucne naspat,inak jej ked vypadne dudel,tak si strci do ust celu past,alebo len palcek,tak nastastie nemusim behat stale kvoli dudlu.Posledne dni zacala tiez dost slintat,dnes ma prave 3 mesiace,snad nezacne uz obdobie zubkov 😒

wienika,prajem nech vsetko dobre dopadne s manzelom,ale asi to najhorsie uz mate za sebou. A leuska musi tiez bojovat,s tymi soplami to u deti bohuzial dlho trva.

bejby29
3. dec 2008

Wienika nech to vsetko dobre Leuske a tvojmu manzelikovi dopadne.. Mas to teraz hekticke, ale aspon ze je manzel uz v pohode.. Ja uz aj tak nic nespravim, esteze mam tu Evu.. Mala ma cvici ako opicku. 😀
Miri, to mas pravdu, cas letiiii... Vsak len nedavno sa narodila a uz lozi.. Je ako mala strela 😉
Viedencanka, Natalia uz slinta od troch mesiacov a stale ziadny zub 😉 Dufam, ze to Martinkovi dobre dopadne..
Mayi, co to ma ten Gott za hrozny prizvuk? 😝 Vsak to sa neda pocuvat! Skoro mi usi odpadli 😀 Ale haluz je to riadna!
Ok kocky, moje krize su v prdeli, idem sa natiahnut, prajem vam krasny vecer, teda uz noc.. Dobru nocku

miriam25
4. dec 2008

dobre ranko babule,
ja mam nervy hned od rana, ma zobudili pubertiaci, ktori nam pod oknom hadzali piratov, keby zobudili aj samka, neviem neviem, jak by som na nich vybuchla.... no ale nevadi, dnes vecer uz pride drahy domov, zajtra ide k sestre robbit a vecer jupiiii, na veceru pojdeme a do therme, uz sa strasne moc tesim a on stale o nicom ani len netusi 😝

wieni, ja som naozaj strasne rada, ze mam este oboch rodicov, len si robim o nich velke starosti, mamina mi naposledy povedala, ze ocino uz niekedy ich situaciu moc nezvlada a sprosto hovori, ze keby nemal deti a samka, ze by ani nechcel dalej zit 😢 a to ma strasne ubija, zvlast, ked mi napise mail, ze sa mu pracovne nedari... ☹ aj prave preto by som strasne moc chcela, aby sme sli na to slovensko robit, boli by sme im nablizku, castejsie by videl aj samka a nemyslel by na hluposti a ja by som im zaroven aj pomohla... no bez prace im nemozem pomoct...

jasterka, my sa pretekame v zubkoch, lebo ked sme chodili so samkom na babyschwimmen, boli tam vsetko deticky v jeho veku (plus minus dva tyzdne) a vsetky uz mali zubky, len my nie a strasne dlho trva, kym nejaky vylezie... a u nici od ronndy je to to iste... samkovi vysiel prvy zubok, ked mal 8 mesiacov a to sme teda oslavovali... druhy vysiel 6 dni na to a potom dva mesiace nic ☹ potom vysli takmer naraz 2 zubky a zasa mesiac nic... a ked vidim leusku od wieniky, ze uz ma plnu pusinku zubkov, tak len ticho zavidime...

neviem uz kto sa tu vcera pytal, kedy lezu zubky, nuz normalne okolo toho 6 mesiaca, ale moze to byt aj skor aj neskor... a mali by vyjst najskor dolne jednotky, potom horne jednotky, potom dvojky, trojky atd... no u nas je to cele nejake divne, dolne jednotky vysli ako prve, to bolo jedine normalne.. potom vysli horne dvojky, jedna horna jednotka, potom nejake 4-5 dolne a jedna horna a az potom horna zvysna jednotka... o trojkach ani chyru ani slychu a dolnne dvojky sa nejako pozabudli 😀 no vazne mu rastu tie zubky divne...

wieni, myslim na teba, aby uz naozaj nebola ta tretia operacia nutna, podla toho ako pises sa mi zda, ze uz pomaly bude vsetko dobre, ze naozaj najhorsie mate za sebou, co ma tesi... co leuska? uz je kludnejsia? neboj sa, aj ten kasel prejde... klop klop klop, ze samko zatial nemal nejake problemy okrem tych zubkov, ale myslim, ze ked zacne chodit do jasliciek, ze sa vsetky tie choroby dostavia... vzdy je to tak... deti sa nakazia navzajom... tak snad to bude v pohode a aj my zvladneme prvu normalnu chorobu bez problemov..ja budem hotova, to viem uz teraz, ale nebudem ani prva ani posledna, takze to zvladneme....

bejby, ta nathalka je riadne sidlo.... ja ked si predstavim, ze samko mal 6 mesiacov a som sa tesila, ked som ho posadila do rohu gauca, obalila vankusmi, keby padal, nech padne na makke a tvoja malinka uz lozi... no teeda.. u nas to bolo nepredstavitelne... vazne je sikulka...

miriam25
4. dec 2008

baby, nudim sa, tak som pozerala tuto temu od 1. strany... kafulienka, ktora zalozila tuto temu sa po potrate jej babatka 😔 vytratila do anglicka a ozvala sa len raz...
silvi, vedela si, ze z nas, ktore sem teraz stale prispievame si tu bola prva??? hned po tebe boldy a lenkaw...

viedencanka
4. dec 2008

miriam,tak ty nam stihnes spravit aj statistiku 🙂

ja som dnes velmi smutna,ze martinko nemohol ist do skolky na tu Nikolofeier,co dnes maju. Stale ma teplotu,uz od nedele.Sice uz len 37,5, ale von ist aj tak nemoze.Aj minuly rok toho Mikulasa prepasol,tiez zrovna vtedy ochorel.ANi na Weihnachtsparty v skolke nepojde,lebo to je o 10 dni, a to uz budeme v Taliansku a nudit sa sami doma.Tam v zime dokonca aj park je zatvoreny,od novembra do marca,to je super,nie? To aby deti boli vonku len ked je tych letnych 40 stupnov,velmi mudro to tam maju vymyslene. No uz sa nestazujem,su aj horsie veci,len som trochu vystresovana,ako to tam 5 tyzdnov cely cas len doma vydrzim.Planujem ist sice navstivit nejake moje kamaratky talianky co maju deti,ale nebyvaju blizko,akeby bolo horsie pocasie,nemozem ist nikde ani autom,kedze muz ma (rovnako ako vsetci taliani) na aute len letne gumy.Potom ked tam nasnezi,tak jednoducho uzavru dialnice a cakaju kym sa sneh roztopi...
Bejby-neviem ci aj v spanielsku to tak je,ale myslim ze spanieli su uz trosku pokrokovejsi 🙂

jasterka
4. dec 2008

Ahojte 🙂
teda Miri 😕 to si sa fakt musela nudit,alebo tomu sa povie zavislost z velkym Z na nasej stranke,ked si ju uz pozeras od zaciatku 😀

Viedencanka 😲 ja vzdy nechapem ,ked pises o Taliansku,ake maju "zvyklosti 😝 "...
Ale ty to tam zvladnes,Martinko s Linduskou sa ti o zabavu postaraju,snad vam vydrzi aj pekne pocasie,aby ste predsa len mohli nieco podniknut.
Takze tam budete travit vianoce,budes mat aj pristup na net...aby si sa aspon postazovala,ak ta talianska rodinka vytoci 😉 ?
Martinka mi je tiez nesmierne luto ☹ taky pech...,ale ty urcite na nieco prides,ako ho rozveselit,
spravte si taku minifeier doma.

wienika-kedy si zmenila fotecku,zeby mi to uslo 😕 krasne,musim aj ja nieco pekne nahodit s Emmkou.
Vela sily nadalej,zvladnete to a ostane len neprijemna spomienka na tieto hekticke dni.

miriam25
4. dec 2008

jemine baby, nechapte ma zle, ja som sa len raz pytala, ci niekto vie, co je s tou kafulienkou, ktora zakladala tuto temu a nikto mi neodpisal a dnes som nemala co robit, tak som sa chcela preklikat na jej posledny prispevok, ze co napisala 😅 a nasla som silviu ako prvu z nas a potom dalsie... to bola len nahoda... 😉 ale teda je pravda, ze som sa nudila 😀

viedencanka, ti taliani su vazne divni... vzdy mi rozum postoji, ked o nich pises, ako keby boli vazne z inej planety... martinka mi je naozaj velmi luto, ale jasterka ti dala dobry navrh, co keby si mu urobila doma taku malu feier? bolo by to super, aj on by sa aspon trosku potesil a zabudol by na chvilu, ze musi byt doma, lebo ma teplotu...

wieni, vsimla som si uz vcera, ze mas novu fotecku, len som ti nejak zabudla napisat... krasne ste obe 😉

lieska
4. dec 2008

Caute baby. Tragetuch je super vec!!! Hram sa na indiansku babicku, ale je to super, mala mi tu odfukuje na hrudi a ja mam konecne volne ruky!!!
Vcera som tu mala jednu milu babu, s ktorou som sa spoznala len tak nahodou, ma 21 !!! rokov, robi sestricku v nemocnici a miluje deti. Take zlate dievca som este nestretla. Aj napriek tomu, ze sme sa videli 2x v zivote sa mi ponukla, ze ma pride navstivit a pozicia mi aj tu Tragetuch a vysvetli co a ako, lebop ona ma na to kurz. A tak tu vcera bola asi 4 hodiny, normalne sa mi starala o malu, povysvetlovala mi co a ako, ukazala ako sa zavadza cipok (takze uz som to zvladla aj sama...baby, mali ste pravdu ono t vazne ide!), dali sme feniklovy cajik...no super! Dnes je zatial Mimi ok, tak keby to talto chcelo ist aj dalej....

Wieni, som strasne rada, ze manzelik je ako ta k ok. Uz len ta Leuska aby sa dala dokopy!
Jasterka-mala je dobra s tym dudlikom!!! To je ale zlate, nie? Moja to robi sem tam, ale neberie to zatial ako hru! Inak Emmka tvoja sa mi trosilinku podoba na nasu Mimi v niecom! A zistila som, ze aj vo viedenskej porodnici maju rovnake nocne kosele ako v salzburgskej.
Miri-vazne dobra zabavka!!! 😉
Ozaj Bejby, dostala si vtedy tu moju tabulku?? Si mi pisala, ze ti to nepreslo a ja to chcem teraz zaktualizovat (kedze pribudli Annamaria, Emmka a Livinka)... daj vediet.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre