Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

viedencanka
28. jan 2009

ahojte baby,tak uz sme vsetci zase doma.Som rada,ze sme to zvladli a ze ste na nas mysleli.Musim povedat,ze v SMZ Ost som bola nadmieru spokojna,boli velmi profesionalni a mili.Takze ak by ste niekedy museli na HNO,odporucam smz ost. Moj ocino ma tiez zazitok,tri dni vo viedenskej nemocnici....ale pochvaloval si aj on,sestricky boli velmi mile , s detmi vedeli krasne komunikovat.
Martinko je dnes este stale unaveny,stale - este asi tyzden nemoze pit mlieko,to je pre neho najvacsia zataz 😉
Ani jogurty,pudingy atd.- pytala som sa ze preco- ze vraj mliecne vyrobky vytvaraju v ustnej dutine povlak,mnozia sa potom bakterie,tie nosne mandle mu vyberali cez ustnu dutinu a infekcia by sa tam mohla lahko zaniest.Primarka mi tiez hovorila- co som vobec nevedela,ze vseobecne ked je dieta nachladnute,boli ho hrdlo alebo ho pobolieva usko,v tej dobe by sa nejaky cas nemali podavat mliecne vyrobky,lebo vtedy sa tie Keime este viac premnozia a dieta lahsie ochorie,resp. sa dlhsie lieci.

viedencanka
28. jan 2009

Charlotka-vdaka za podrobny opis tych vybavovaciek- ja som si myslela,ze na SK si to vybavila bez tych formularov.Ja som sa uz o ten e106 niekolko krat pokusala-ja spadam pod niederoest. krankenkasse a v Moedlingu mi to nechceli dat uz pocas prvej materskej,lebo ze ked som tu na materskej,aj tak nemozem byt dlhodobejsie odcestovana v zahranici,lebo mi potom odoberu matersku,takze som nepochodila.Vtedy ma kvoli tomu este celu matersku buzerovali,kontrolovali listami,ze ci som naozaj tu.Teraz ale pojdem ja otravovat 🙂 ved martinko tu chodi do skolky,takze mam doklad o tom,ze sme tu naozaj..

viedencanka
28. jan 2009

Twix- Dominik je na fotkach riadny chlap,pekne rastie. Kolko uz vazi?
Lindusku nadalej kojim,ani som nepocitala,ze tak dlho budem mat este mlieko pri tychto stresoch v poslednom obdobi. Ona sa ale tak rychlo napapka,za pol minuty je hotova.Aj som sa bala,ci nieco vobec zje a ci jej to staci,ale min. tyzden na kontrole merala 69 cm a vazila 6,9 kg,co je na dievca na 4,5 mesiaca pekne,takze je to staci a je len jednoducho rychla-moja mama stale hovori,ze je po nej taka rychla 🙂

Miriam-drzim ti palce,aby ti to s tou pracou vyslo,ale na druhej strane nebojis sa ,ze budete obidvaja s manzelom zamestnani vo firme,ktora podla toho,co si uz opisovala tak zameta so svojimi zamestnancami-mam na mysli tie vypovede pred Vianocami atd. Tam kde byvate je to asi tazke s pracou,ale neskusala si len tak zo zvedavosti informovat sa aj o inych moznostiach?

Ronnda- musis raz prist k nam na navstevu,Nicol by sa tu urcite pekne zahrala- my mame zase same lietadla,helikoptery,poziarnicke auta,ale aj niekolko druhov vlacikov,vsetci vydavaju nejake zvuky a svietia,su to hracky pre mensie deti,ale martinko sa s nimi aj tak najradsej hra 🙂

Maya- tu u nas chcem zapisat martinka na Kinderturnen,je to na dirmhirngasse,myslim ze v telocvicni tej sukr. skoly,byva to o 17.00 a tiez o 18.00,ak by ste sa chceli pridat,daj vediet,stoji to na semester 77 EUR,raz do tyzdna hodinka,od polovice februara.

maya01
29. jan 2009

Ahojte,

Viedencanka,velmi radi sa pridame...kedy to zacina...? Nas Samko dostal od marca miesto v statnej skolke...hned pri nas...tak nebudeme dochadzat. Poviem Vam je to na nervy...a este teraz ked mame pokazene auto...rano pridem uplne vystavena do roboty a uz nemam na nic chut a este v takomto pocasi.Katastrofa...sa uz tesim na marec a pravdu povediac Samko sa nevie dockat...kedy odide z tejto skolky.

Miri,super spravicky...tfuj,tfuj,tfuj nech vam to vsetko vyjde.

Bejby,super fotecky.

maya01
29. jan 2009

Viedencanka, do tej sukromnej skoly som Samka zapisala...v marci sa tam mame ist pozriet,tak som velmiiii zvedava.

vroni
29. jan 2009

Tak ja som dnes doobeda v praci (aby som sa neprepracovala 😀 ), dieta sluzi s tatkom (ci naopak?), vcera jej teploty zase vyliezli az na 40, rano mala vyse 39, tak som zvedava, co bude dalej.
Viedencanka, ty si kam zapisala Martinka? Aj on ma tento rok zapis, nie?

maya01
29. jan 2009

Vroni skore uzdravenie...nech to ma Natalka cim skor za sebou.

jasterka
29. jan 2009

Ahojte 🙂 to je zase pocasie 😖... ja uz chcem jar.Snezik je pre mna nadherny,ale len na horach a na lyzovacke.

Viedencanka-ale som rada ,ze vam to vsetko dobre dopadlo a ze ste boli aj s nemocnicou spokojny.
Linduska je uz velka slecna,boze ako ten cas leti 😕 ze skoro 5.mesiacov.Super ,ze tak rychlo pije,aspon netravis pol dna kojenim. 🙂 A budi sa ti este v noci na kojenie?
Ja by som chcela teraz ten cas trosku spomalit,konecne malinka vnima,blaboce a usmieva sa tak kraaaaaaaaasne,
sme si zladili nas rezim,tak sa tesim s kazdeho dna.
Ako si sa rozhodla stím plavanim,uz si bola? Ja neviem ci nepockam do jari,aspon trosku nech sa otepli.Ale uz sa neviem dockat,musi to byt super pocit vo vode🙂 Su tam mimi nahe? ci maju tie nepremokave plienocky?

Vroni-ak ste s tohu cinou spokojny,rada budem tomu t.č,posli mi prosim do Ip.Dakujem 🙂

Babulky krasny den vam prajem.

jasterka
29. jan 2009

A zabudla som,aj my prajeme Natalke rychle uzdravenie,hrozne ked ma take vysoke teplotky,ale zase pre oragnizmus je to lespsie ako choroba bez horucky,telo skor zabojuje,tak nech to mate rychlo za sebou a nech je Natalka zase vo forme,aby sa mama nenudila a aby nas zase potesila nejakymi zabavnymi historkami 😉

Dufam,ze ostatne deticky su uz zdrave a ze nas vsetkych uz tie hnusne vyrozy budu obchadzat po cely rok. 🙂

lenka.pav
29. jan 2009

ahojte kocky.
viedencanka, som rada, ze martinkovi to dobre dopadlo a ze aj dedko si to uzil 😉 . a linduska rastie ako z vody. je super, ked babatko rychlo pije. aj nas pije tak rychlo a veru si to neviem vynachvalit.
vroni, dufam, ze uz dlho teplotovat nebudete, drzim palceky.
jasterka, u nas mame skoro pol metra snehu. s kociarom sa neda ist von.... 😠 . dokonca zaparkovat je problem, drahy dnes pred domom 15 minut nacvicoval, aby mohol zaparkovat, skoro zapadol. a to este stale snezi!
lenkaw, lieska, ako sa mate? a tehule?

lenka.pav
29. jan 2009

este som sa vam zabudla pochvalit, ze my sme dnes spali do pol deviatej a uz spime zas! je super, ked uz ma babo akotaky rezim 😵 . a to blabotanie priam milujem, a smiech. proste paradicka. idem pridat aj nejake nove foto, nech vidite, ako rastieme ako z vody (teda z mlieka) 😀

lenka.pav
29. jan 2009

hlasim, fotky su pridane 😉

lenka.pav
29. jan 2009

a stihla som to akurat, maly sa prave prebudza 😵 . pekny dnik vam prajem, papa

bejby29
29. jan 2009

Jasterka, vo vodicke maju take specialne plavky mimisovia.
Kocky, kde mozem kupit tie topanky Elefanten? V Deichman? Nathalia sa uz zacina staviat sama a v ponozkach sa jej smyka, kupila som jej na SK jedny, ale ako vidim, bude potrebovat viac, lebo uz to dlho nepotrva a bude chodit

lenka.pav
29. jan 2009

bejby, ahoj. ano, kupis ich v deichmanne 😉

lenkaw
29. jan 2009

ahojte,

lenka.pav: krasne fotky si pridala a je fakt veliky Lucasko!!! este kojis? Ja ano a tiez nam Luca krasne pribera!!!
Viedencanka: fajn ze to Martinko zvladol je to statocny chlapcek.
Natalke prajeme skore uzdravenie.

No my sme uz 3. den doma, co bud prsi alebo snezi. Tak som malemu otvorila v spalni okno, dala do fusaku a spi a spi 😀
Poverila som maminu nech mi zisti co stoji na Sk ockovanie na Pneumokokky (Prevenar), tam to sice hradi poistovna ale da sa to kupit aj normalne a stoji to okolo € 60,- a tu som platila u dokiho € 90,- takze dalsiu davku si kupujem na SK !!!!

maya01
29. jan 2009

Leni,krasne fotecky... 😵

Bejby,Elefanten kupis v Deichmanne...my ich tiez kupujeme a som s nimi velmi spokojna...len skoda,ze vo väcsich cislach uz nemaju az take pekne topanocky...

lenka.pav
29. jan 2009

dik za pochlavu fotiek 😉
lenkaw, este kojim, nastastie. som rada, ze nemusim vsade so sebou nosit flasu na umele mliecko, lebo my sme stale kdesi na cestach, tak len vystrcim von prso a teple mliecko je pripravene 😀 .
tiez sme doma uz treti den ☹ , aj ja by som uz sla na cerstvy vzduch....

bejby29
29. jan 2009

dik Leni

bejby29
29. jan 2009

Kocky a kde je najblizsie Deichmann? Je aj na Kaertner Strasse?

bejby29
29. jan 2009

Aha, uz vidim, ze je aj v tretom 😉

jasterka
29. jan 2009

teda Leni krasne fotky naozaj 😵,Lukasko je aj velmi fotogenicky a rasti ti fakt ako zo Salka. 😀
ako robis tie ramiky? treba speci program? si sikula,tak sa s tím pohrat 🙂

Teda u vas tolko snehu? tu je zase plackanica,sama voda, 😝 fuuuuuuuj.
Ja som tiez vyvetrala a malinka uz tiez spinka,uz druhy krat od zobudenie,tak sa tesim,trosku upratujem a tu zavislacim 😉

lenka.pav
29. jan 2009

jasterka, nasla som si tu na konikovi temu vo volnej diskusii - vola sa digiscrapbook a tam som si co to precitala a skusila robit tie fotky. po veceroch sa s tym bavim, je to celkom sranda. treba na to program gimp a potom uz len stahovat tie srandicky - ramiky, ozdobky. link, ako zacat pracovat:
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten...
a dik za pochvalu 😵 . vasa emuska je tiez riadna usmievava kocka, lucas si bude mat z coho vyberat 😀

tinavieden
29. jan 2009

ahoj bambulky.Prave som sa vratila z poistovne,bola som vybavit ten euroformular o kt. pisala Charlotka. Ja som pripoistena u manzela v BVA poistovni a tam mi ten formular odmietli dat,ze poberam tu v RAkusku matersku(asi sa boja,ze by som ostala na SK dlhsie) a dali mi len formular E111 na 2 mesiace a s tym pojdem na SK do poistovne a tam dostnem doklad na 2 mesiace a kazdy lekar ma musi mna aj malu vysetrit...no tak som zvedava ako to bude v LM fungovat s tymto formularom.Ten E106 mi teda odmietli dat...no tak asi kazda poistovna reaguje inak...
Potom vam napisem ked sa vratime z LM ako to s tymto formularom klaplo...kedze si tam chcem dat malu vysetrit tak som velmi zvedava ako to budu lekari akcepotovat...dufam,ze to pojde hladko...

bejby29
29. jan 2009

Caute kocky, tak som kupila tie boticky a este jedny v Geoxe tak sa vytesujeem 😉

bejby29
29. jan 2009

Tinus a ty nemas ziadny album od Leni tu na koniku?

tinavieden
29. jan 2009

ahoj bejby.No vidis nemam, musim nahodit nejake aktualne fotky ked bude cas.... 😲 ako sa inak mas?

bejby29
29. jan 2009

To teda musis 😉 Ja sa mam super, zajtra ideme na SK, ja zostavam az do buduceho pondelka, tak si s manzelom aspon trosku od seba oddychneme.. 😀 A ty sa kedy chystas na Sk? A ako Leni? Ozaj, chcela som sa spytat, ci Leni rozprava

tinavieden
29. jan 2009

Bejby mas IP 😉 Leni uz rozprava ale takou svojou "blabotinou"

miriam25
29. jan 2009

ahojte babulky, tak my sme sa mali este vcera dobre a vecer som ulozila maleho spinkat a uz som pocula kasel, ale brutalny! a pritom cez den vobec nekaslal. no a dnes kasle o dusu, tak sme doobeda vybehli len do lekarne, dostali sme sirupcek a teraz som zvedava. maly mi spi teraz uz druhy krat, kedze cez obed ho zobudil kasel a spinkal malo. no ak sa to nezlepsi, tak zajtra budeme musiet ist k lekarovi.
no nic, mne prave prisiel drahy domov, tak pekny vikend vsetkym!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre