Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

bejby29
18. feb 2009

Caute kocky, tak sme sa vratili od Dr., nie je to nic vazne, nemame ziadne ATB, iba sirupcek, Nathalia ma len nejaky virus, ale vraj je teraz plno deti chorych tak nemame byt prekvapeny..
Dakujem za gratulacie, ja som mierne v soku, manzel tiez.. Este som si akosi na tu myslienku nezvykla, ale aj pri Nati mi to trvalo dost dlho.. Neviem, ako to zvladnem s dvomi detmi 😅 Ale nejako bolo, nejako bude.
vkoncova, vitaj medzi nami, takze ty uz cakas tretie babatko? Prepac, ze sa pytam tak sprosto, ale ako to zvladas? Ja si seba s dvomi detickami totizto voobec neviem predstavit ☹
Skoda, ze to stretko sa zrusilo, uz som sa tak tesila, ze sa trosku odreagujem, teraz uz treti den som s Nat doma a uz mi z toho hrabe ☹

bejby29
18. feb 2009

sorry, som ti trosku schomolila meno, vkrocova

tinavieden
18. feb 2009

Bejby tak mi je krasne spravicka,ze cakate prirastok.Neboj zvladnes to z dvoma detmi a ked nie tak si najdes nejaku opatrovatelku alebo das Nathalii k Tagesmutter...ale to budes riesit vtedy ked to bude potrebne..
A gratulujem 😉
Uz aj mne doma sibe, malej je uz lepsie ani horucku nema, antibiotika zabrali tak dnes s nou pojdem aspon na nakup na 10 min.na vzduch..uz vidim,ze jej chyba vzduch..ved sme predsa chodili von kazdy den.

Ked budeme zdravi tak mozme ist kocikovat hm?

twix
18. feb 2009

Bejby, blahozelam !! 🙂 neboj sa, ked to zvladam ja, tak urcite to zvladnes aj ty 🙂 prajem Natalke skore uzdravenie!

my sme uz asi treti tyzden doma, keby som sem-tam nevybehla do sparu (medzi ludi), tak uz som asi niekde na psychiatrii 🙂 maly konci zajtra s ATB, tak asi si cez vikend trufnem ist s detmi na chvilku von. len aby nemali nejaky kyslikovy sok 🙂

na dalsie stretko sa uz asi pridame aj my.

vkrocova, vitaj medzi nami! 🙂

maya01
18. feb 2009

Bejby,neboooj urcite to zvladnes... 😉 🙂

Vkrocova...vitaj... 🙂

maya01
18. feb 2009

Miri...aky bol muzikal...?

boldy
18. feb 2009

ahojte, takze stretko nemate skoda, ved to je ozaj hrozne pocko baby, ani mne sa este nechce ist rodit v takej zime 😅 ja si teda vyberam
lenka.pav> tak ozaj to "super", co ti urobili,myslim ze poistovna tu ma riadny bordel, ja mne minule dosiel papier, ze mam platit poistne, a to som uz davno pripoistena k muzovi, no po pol roku im doslo, asi nasli nejaky stary papier a to este na moje slobodne meno... no sa nevyjadrujem... drzim palce nech to skoro vybavis
bejby> tak to je asi prekvapko aj pre teba, zvladnes to urcite, ber si priklad od twix alebo viedencanky, su sikulky teda s 2 detmi
ronnda> minule som zjedla celu milku, si mi taku chut urobila, a to som sa az normalne donutila ist az do obchodu pre nu 🙂

lenkaw
18. feb 2009

ahojte, tak to je hrozne pocasie. Vybehla som s malym cez obed von do Praterallee ked este trosku svietilo slniecko a za 15 min. zacalo tak velmi snezit ze sme sa aj vratili domou ☹ Uz aby bola jar!!!

Bejby: gratulujem, to je super a neboj urcite to zvladnes a Natalka bude uz vacsia a rozumnejsia urcite ti aj ona pomoze s drobcekom.
Tina: potom sa ozvi ak bude Leni zdravucka a pojdeme s drobcami trosku von, snad uz sa pocasie umudri.

Ohladne WGKK mne takisto stratili papier od zamestnavatela o vyske prijmu, tak som to musela vybavovat este raz!!! Maju tam jednoducho totalny chaos, na ktory doplacame ale my!!! 😠

bejby29
18. feb 2009

Baby, myslim, ze nam tu uz viacerym z toho hrabe 😀 Uz nech je leto, pekne pocasko, aby sme mohli chodit na prechadzky.
Dakujem Vam vsetkym za podporu, ste naozaj zlate! 😉

miriam25
18. feb 2009

ahojte babulky,

tak teda vitam medzi nami dalsie slovenky v rakusku 😉

bejby, blahozelam k tehotenstvu a neboj, zvladnes to. ber to tak, ze nebudes ani prva ani posledna a ked to zvladaj ine, preco by si nemala ty? ze to bol sok verim, keby som ja zistila, ze som teraz tehotna, tiez by som sa asi vselijako pozerala, ale zasa si to odrodis teraz a potom si uz len budete uzivat rodinny zivot 😉
a natalke zelam skore zdravenie.

z toho pocasia asi sibe vsetkym. my sme boli dnes po obede trosku vonku a sice nas nesnezilo, fukal tu taky nenormalny vietor, ze sme sa veru velmi rychlo vratili zasa domov. a teda toto poobedie bolo so samkom na nevydrzanie. cez obed poriadne nespal, vonku sme ani poriadne neboli a teda vam poviem, ze som rada, ze uz je v postielke 😅

na muzikali bolo naozaj suuuuuuuuuuuuuuuuper 😵 😵 😵 isla by som este raz 😉 ako som si aj myslela, boli to najkrajsie piesne z roznych muzikalov, myslim, ze okolo 10 ich bolo. dracula, pomada, hriesny tanec, hair, fantom opery, kabaret atd... no uzasne nieco. pri kabarete mali k tomu taku uzasn scenku nacivcenu, ze som sa sla popukat od smiechu, naozaj len odporcam. a kedze sa to aj drahemu pacilo, ktory bol naposledy v divadle, ked chodil na strednu skolu, tak to uz je co povedat. dokonca sa vyjadril, ze keby bolo najblizsie zasa nieco podobne nas v mestecku, ze pojdeme 😉 a to uz je naozaj co povedat 😨

viedencanka
18. feb 2009

ahojte,tak nakoniec som rada,ze sa stretnutie nekonalo,kedze ani ja by som nakoniec neprisla. Bola som dnes rano v SCS a ukradli mi penazenku,takze mam naladu pod psa,ale uz to prechadza.Mala som tam asi stovku,o to az tak nejde,ale vsetky karty,teraz mozem cakat 10 dni,kym mi vydaju novu.Som poriadne nastvata,lebo presne som videla,kto to bol,bola som v jednom obcode a take tri zeny tmavsej pleti so satkami na hlavach sa cely cas okolo mna obsmietali,stale mi zizali do kocika,kabelku som mala cely cas pri sebe,ale jednoducho boli sikovnejsie,hned som si to vsimla a poprosila predavacku,aby volala policajtov,kedze s kocikom som za nimi nemohla utekat a oni ze nikoho volat nebudu,ze si mam sama zajst na 2. posch. na policiu,tak som ich presne opisala,nastastie karty sa vybavia nove,e-card a vsetky ostatne doklady,dva mobily,kluce ,pasy atd. som mala tiez v kabelke,ale oni v tej sekunde vytiahli len tu penazenku,no mam o skusenost naviac ☹

Bejby gratulujem z celeho srdca,zvladnes to,neboj,ty si zena cinu,takze sa nemas coho bat.

miriam25
18. feb 2009

kde ste vsetkyyy??????????????

wienika
18. feb 2009

ahojte kocky....

tak stretko nam nevyslo, ale nevadi, ked bude krajsie a deticky budu zdrave, tak sa nam to podari.... 😉
ronnda, dakujem za smsku, keby si mi nenapisala, tak by som sa tam trepala.....ja som dnes v robote nemala cas ani len nakuknut na net, mali sme prvu kostymovu skusku, tak to bol riadny chaos....

bejby, uuuzasna sprava.....ako to berie manzel? asi je aj on prekvapeny, ze?
kazdopadne gratulujem k tehu a neboj, zvladnes to a aspon to budes mat za sebou, deticky sa aspon zahraju....a vy budete mat s manzelikom zuuuur 😀
nathalke prajem skore uzdravenie.....nech nase deticky (aj nas) vsetky choroby obchadzaju.....

miri, tak ste mali uzasny zazitok...super....maly to ako zvladol u svagrinej?
inac aj ja som uz zufala z tohto pocasia, v tom snehu sa brodim, aby sme aspon troska boli vonku, nastastie maju v jaslickach taku zahradku a kazdy den, ked neprsi, su vonku.....

boldy,este si uzi posledne tyzdne s malinkou v brusku, snad na zaciatku marca uz bude krajsie...aby nam dievcatko prinieslo jar...

nove kocky vitajte..... 🙂

wienika
18. feb 2009

viedencanka, boze, to potesi ☹
to je mi luto, snad to pojde vsetko hladko alebo mozno sa stane, ze tu penazenku(samozrejme) niekto najde a vrati...mojmu kolegovi sa vcera stalo to iste, ale on ju stratil a jedna stara pani ju nasla a doniesla......
zasa som moj odpor voci tym satkovym zenam, ale vseobecne voci tymto rasam len prehlbil....
ja by som niekedy v U-bahne vrazdila, ked ich vidim...cvarga jedna.......zlodejska..... 😠

wienika
18. feb 2009

(samozrejme prazdnu) som chcela napisat.....

miriam25
18. feb 2009

fiha, viedencanka, na teba sa v poslednom obdobi naozaj lepi smola na paty 😢 to mi je naozaj luto, presne ako pise wienika, tiez tuto satkovu kulturu moc nemusim, brrr.... aj ked vsade sa najdu aj normalni a dobri ludia, ale teda vo vseobecnosti by som ich prirovnala k istej slovenskej mensine, ktora je schopna predat v bytoch, ktore dostali zdarma radiatory a v zime v bytoch zakladat ohniky a stazovat sa vecne 😠 😠 😠 😠 😠

wieni, svagrina bola u nas a predtym, ako sme odisli som este samka sama lozila do postielky, takze ona bola uz bez starosti. ked sme sa vratili hovorila, ze samko spinka cely cas, takze bola len na pc a pozerala telku, kym sme sa nevratili 😉 inak tebe to nacht der musicals nic nehovori? som si myslela, ze by si o tom aj nieco mohla vediet...

boldy
18. feb 2009

viedencanka> nezavidim situaciu, ale toto vacsinou robia zenske z vychodnejsich blokov ako je bulharsko a rumunsko (tych tu zacina byt teda neurekom poslednu dobu po vstupe do EU), urcite to neboli satkove, myslim tym moslimky, pretoze u nich kradez neprichadza do uvahy, to je velky hriech... ja som zila par rokov v rumunsku tak viem ako sa chovaju a maskuju,to je u nich bezne...
miriam> tak si mala fajn zazitok s muzikom, ja uz ani nepamatam, kedy som sa bola tak kulturne vyzit, hoci nie som velmi umelecky fajnsmeker 🙂

wienika
18. feb 2009

miri, aj my to tak vacsinou robime....pride svagor na varovanie a skoro vzdy ju este my ulozime do postielky a zaspi kym odidem bud ja alebo manzel....hlavne mam lepsi pocit, ked ju ulozim ja ako on, lebo to ,ze jej par krat zabudol dat dole papucky na noc, to mi az tak nevadi, ale ze ju raz navliekol do lyziarskeho overalu a tak ju dal spat....tak to teda bolo...ale chudak on za to moc nemoze, lebo to bolo prvy krat, ked ju ukladal a manzel mu povedal, ze ju musi dat do schlafsacku, ktory je na posteli.....ale bol tam aj ten overal, take jejj ho dal.....som sa skoro pocikala od smiechu, ked som prisla domov a sla som ju skontrolovat......vyzerala ako spiaci lyziar na svahu.....chuda, ale cela bola spotena, tak som ju este musela taku spiacu vyzliect....

co sa tyka muzikalov, toto nepoznam,ani neviem, aka je to produkcia, ci to spievaju rakusania alebo nemci..a hlavne nemam vobec cas chodit po inych divadlach...
ja som fixne angazovana v mojom divadle, original som vystudovala klasicky balet,ale hraju sa tu a muzikaly, obcas v nich aj hram.....skoda, ze tie najkrajsie sa tu teraz nehraju.....jeden prave robime teraz, vola sa Guys and dolls,neviem, ci poznas, celkom pekny....

wienika
18. feb 2009

boldy, urcite to su rumunky......ja ich denne stretavam ako zobru v u bahne.....jedna tam aj spieva.....
a hlavne o nich je to zname, ze kradnu.....
skoda, ze sa prave tak maskuju do tych satiek, robia peknu reklamu vsetkym moslimkam a takymto narodnostiam a potom ich ludia hadzu do jedneho vreca.....
kazdopadne je ich vela a tiez si stale strazim tasku.....i ked oni su vycvicene a veelmi sikovne....

viedencanka
18. feb 2009

ja si tiez myslim,ze to boli rumunky zamaskovane do satiek.pretoze aj ja som bola v tom,ze ked ide okolo moslimka prava,ta urcite nic neukradne a prave preto clovek vtedy nedava az taky pozor,resp. nie je drzy a neposle ich do kelu.Ale nic,stalo sa,horsie dopadli ostatni,co boli tiez na polic. stanici,dnes to tam isloo ako na pase,jednemu chceli vykradnut na parkovisku rovno pred hlavnym vchodom auto,ale nepodarilo sa im ho otvorit,ale narobili mu poriadne skody,znicili dve dvere ☹

maya- na ten kurz sa musis vopred nahlasit,staci telefonicky na VHS Liesing,tie cvicitelky beru len deti co maju na zozname.

bejby,este stale na teba myslim,teda na novinku od teba,tak nam sem pribudla nova tehulka,ved bolo na case 🙂

boldy,tak tebe to moze prist uz kazdym dnom,drzim veeelmi palceky,aby si to mala za sebou a mohla sa pridat do nasich diskusii o laktacnych krizach atd 😉

ronnda
18. feb 2009

zrovna jsem se na atv divala na teenager werden mütter, tak jsem si uplne vzpomnela na porodni bolesti 😉
tak jsem si dala cokoladu (pro zmenu) a vino.

viedencanka - no nazdar ☹ ☹ ☹ to jsi mela tedy den! clovek se snazi byt sice ve strehu, ale oni jsou tak sehrani, ze to proste ani nepostrehnes. navic kdyz mas s sebou kocarek, deti, oni toho vyuzivaji.
dekuji za odkaz na ty zubare, snad je nebudu sice brzy potrebovat, ale jsem rada za dobre reference.

bejby - i ja jsem na tebe odpoledne dost myslela a divam se na nasi nicole a predstavuji si, ze bych zrovna ted mela jeste male miminko. taky mam pocit, ze bych to nemohla zvladnout, ale urcite to jde. a kdo jiny nez ty, milovnice deti, ze ktere to na prvni pohled zari, by to nemel zvladnout! ted jste jiste trochu prekvapeni, ale za chvili se budete strasne tesit, tak si uzivej tehu, budeme to tu prozivat s tebou.

wienika - musim rict, ze jsem se od srdce zasmala, kdyz jsem cetla o tom vasem spicim lyzari na svahu 😀 hlavne ze se leusce dobre spinkalo. a za sms dekovat nemusis, mrzelo me, ze se stretko organizovalo taky kvuli predani dvd a nakonec nemuzu prijit...

boldy - to jsem rada, ze nejsem jedina, kdo se donuti jit do obchodu, protoze ma chut na cokoladu 😉 jen si dej, nabirej sily a odpocivej!

my jsme dnes nakonec trochu zmenili plany, vyridili jen to nejnutnejsi a protoze tu mame hooodne snehu, dostatecne se nicole vyvalela.
uz aby bylo lepsi pocasi a nam, co nemame uplne idealni naladu, se nalada zlepsila. taky uz potrebujeme nacerpat energii ze slunicka!!!

tak dobrou noc, jdu si dolit sklenku vinka...

viedencanka
18. feb 2009

wienika- to som sa zasmiala,ako vyobliekal Leu vas svagor 🙂 ale aspon ze spala a nevadilo jej to 🙂

dnes tu nikto nie je? Mne deti spia,Linduska od pol osmej,ako vzdy,martinkovi som dnes vecer citala hodinu a pol rozpravky,tak sme si spravili taky pekny vecer

wienika
18. feb 2009

viedencanka, ja som tu, len jednymokom kukam futbal...a druhym do pc, chatovala som si s kamosmi....
moj drahy je tiez na futbale, dufam, ze sa nedochrame ako minule...
lea mi spi od 18.45......snad bude do rana, lebo moc vela nenavecerala a bojim sa, ze budem v noci robit mlieko....

ronnda, aj ja som si dala vinko......poharik, ale narobila si mi chute, tak si idem dat este jeden..... 😉
inac, aj my tu mame kopec snehu, hlavne vo dvore, tam to nikto neodhrna a lee sa to naramne paci.....nastastie este neprisla na to, ze sa v nom da valat.....zatial len kuka jak puk, ze co to je 😉

viedencanka
18. feb 2009

tu v liesingu su cesty uplne zasypane,sice dnes uz odhrnali,ale zase to zasnezilo a primrza,tak sa nechajme prekvapit,ako to bude vyzerat zajtra rano...

Linduska mala dnes zapalene ocko,zapal spojiviek,mala to uz, par dni po porode,vtedy som jej davala take antibioticke kvapky,zajtra musim zabehnut k lekarovi nech mi ich predpise zase.

wienika
18. feb 2009

chudatko mala, snad ju to neboli...ako sa to prejavuje? slzi jej?
ja dufam, ze uz prestane snezit.....dost.....cez vikend chcem ist do blavy a tak dufam, ze uz nenasnezi......

boldy
18. feb 2009

wieni> ten tvoj svagor, ten je super, som sa posmiala 😀 zlata, ale dobre jej bolo vidis to
ja som dala piect kolac teraz, no dobra som nie... uz mi asi sibe 🙂 mam chut tak co uz, manzel pride,tak bude zirat, co ja vyvadzam neskoro vecer...

bejby29
18. feb 2009

Ale ja som tu, kocky.. Ja som teraz uspala malu, tak mam na vas konecne cas..
Wieni, tiez som sa dobre nasmiala ako svagor vyobliekal malu a aj na tom, ze kuka ako puk na sneh 😀 😀 . Musi byt podarena.. To vies, ze manzel bol soknuty, este stale ja a ja tiez, vobec sme to neplanovali a nechapem to este doteraz..
Viedencanka, dik, ze na mna myslis 😉 , ste velkou podporou kocky, lebo ja ked som to zistila, tak mi nebolo vsetko jedno ☹
Ale na druhej strane, teraz si to naraz odbijem a na stare kolena budem mat pokoj. Ja sa uz veru budem starat len o drobcov mojich drobcov 🙂 🙂
My teraz hladame vacsi byt na prenajom, v 22. Bezirku, blizko k nasemu pozemku, lebo uz zaciname burat a stavat.. Tesim sa, ze vypadnem z tejto diery konecne 😝

bejby29
18. feb 2009

Wieni a ty by si uz mohla konecne pridat nejake nove fotky od Leusky, lebo to akosi zanedbavas 😀

wienika
18. feb 2009

bejby, to je super, ze takto rozmyslas.....ja si to tiez teraz neviem predstavit, ale keby sa stalo, tak po prvotnom soku by som sa urcite tesila....ved aj som niekedy taka rozcitena, ked vidim malinke babatko......
a fotky, no, zanedbavam, ale ked kuknes na FB, tam ich je dost...teda leuskinych....ale pridam aj tam aj sem nejake nove....slubujem....

a som rada, ze som vas pobavila....mne je to dodnes smiesne, ked si na to spomeniem....skoda, ze ma nenapadlo hned urobit foto...... 🙂

boldy a aky kolacik pecies? ja by som tak rada nieco piekla a varila, ale nemam cas a vecer sa mi nechce a hlavne nechcem hrkotat s riadmi, aby som malu nezobudila....

wienika
18. feb 2009

inac bejby, teraz som kukla tvoj album....ehmmmm, tiez tam tych fotiek nemas vela 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre