Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

vroni
19. feb 2009

Twix, cvicenie je v kazdom bezirku, najdes na www.vhs.at a zadas bezirk. Ja mam alebo problem v tom, ze doobeda nemozem a do tretej mi krpana spava, takze cokolvek pred stvrtou je pre mna nestihatelne. A ponuka kruzkov poobede je na stupnici kdesi medzi neexistujuca a pramizerna.... A nechcem, aby z malej bola taka knedla ako maminka, takze musime brat Bratislavu. Ukrutne ma drazdi, ze v Bratislave, ktora je velka asi ako tretina Viedne to problem nie je, tu sa vsetci tvaria ako keby boli rodicia (podla moznosti obidvaja) s detmi doma a deti uz od piatej poobede (hlavne tie od dvoch rokov) spavali.

wienika
19. feb 2009

dobry vecer prajem.....

zachvilu zasadnem k opernballu.....inac moc ma to neberie, len som zvedava na balet, su tam vsetci moji kolegovia...tak som zvedava...ale ci vydrzim do konca, to neviem....som dost unavena....

co zas dnes ten mo truhlik spravil....bol pozvany ku jednej kamaratke, aj s leou, ja som nemohla, lebo som mala robotu...samozrejme ako vzdy, si neprecital obsah mailu(pozvanky), ze to bola faschings kinder party....to znamena, ze tam bola leuska jedina bez masky a ked vsetkych v tych maskach videla, tak sa bala a cely cas bola nalepena na manzelovi, ani pohnut sa nechcela, ked siel na zachod, tak koniec sveta.....nakoniec museli stade odist.....no nie je to skoda..keby som to vedela, tak by som jej nejaky kostymcek kupila..... ☹

vroni, a ty to ako budes stihat chodit 2 krat tyzdenne do BA? nie je to plavanie trosku drahe? 😉 ale zasa mas pravdu, ked tu skapal pes, tak treba hladat inde.....

twix, chvalabohu, ze su deticky v poriadku, uz nech su len zdrave a ty sa konecne vyspinkas......

ronnda, tak odfot nici ako je pomalovana..... 😉
ako si zvladla ten facebook? je to ozaj super vec, vdaka nemu som tam nasla(alebo si nasli mna) moji stari kamarati a stare lasky 🙂

bejby, tak ako? vsetko ok?

maya, co robi prst? este boli?

viedencanka, tak fajn, ze to ocko lindusku neboli.....inac, mne vzdy dr hovorila, ze okolo 300 gramov mesacne je normalne....tak nechapem.....chvalabohu, ze tak dobre papka, uz je z nej velka slecna.....

viedencanka
19. feb 2009

Caute baby,tak sme sa vratili z cvicenia,martinko sa zase poriadne vyblaznil,cely je stastny,dnes mali k tomu aj hudbu.
Twix,presne ako pise vroni,vhs ponuka kurzy vo vsetkych bezirkoch,ale v kazdom su ine,takze musisi mat stastie,aby ti sadli.U nas v Liesingu tento rok su kurzy aj o siestej,asi sa prisposobili aj pracujucim mamickam 🙂 ale ked som robila,vtedy som bohuzial martinka na nic nemohla zapisat,lebo vsetko bolo maximalne o tretej.
Maya- som rada,ze aj vy sa k nam pridate.

lyziarka
19. feb 2009

ahojte

strasne davno som tu nebola, ale teraz som si zbezne precitala, ako sa mate, co robkate a co vase deticky...
my sme tri dni neboli vonku, co je snad doterajsie maximum, dnes sme uz isli, aj slnko super svietilo, ale ten vietor... no hroza...

wroni - si sa pytala na lyzovanie. Ty pises sice o Hohe Warte, ale podla mna myslite Hohe Wand Wiese v 14-tom Bezirku . Poznam to tam, da sa zalyzovat, nie je to len cisto pre deti. pozri www.hohewandwiese.at

ktosi tu pisal, ze dostal ten novorodenecky prispevok na SR bez toho, aby platil poistne, neviem, tusim bejby? No ja som sa na to informovala na socialnom, pretoze tiez tam mam este stale trvaly pobyt, ale uz davno nikde nic neplatim, tak mi povedali, ze jasne, ze narok je iba vtedy, ked si platim poistne. Tak ako je mozne, ze ti to vyplatili ?

ja som sa tiez uz davno registrovala na FB, ale zacalo mi chodit tolko spamu, ze som tam prestala chodit, uz ani neviem, pod akym menom som sa tam registrovala.

my sa budeme pomaly stahovat, trochu sa obavam, ako bude ta zmena pre maleho. Mate niektora skusenosti?

Ozaj a este ma napada, co pozeravate ten panelak, ako chytate slovensku tv? cez satelit alebo ako? Ja mam kabel, nic slovenske ani ceske tu nemam.

charlotka
19. feb 2009

Ahojte kocky,
tak malinka uz spinka zas vo svojej postielke, prave sme sa vratili z nemocnice... ked som dopisala ten otrasne dlhy prispevok 😅 ( s pysem 😝 ??? 🙂 mala sa zobudila, tak som ju sla prebalit a ona cela okakana modro zelenou kakackou a smrdela ako delo... tak som ju poumyvala, ze to asi z tych infuzii, dala som jej napapat a v tom obluk, vracala a vracala... bola som cela ovracana, tak som v soku schmatla telefon a zavolala Retung, ved mala aj teplotu a pomaly 5 dni skoro nepila a teraz toto hrozne vracanie... takze sme sa naspat vratili do SMZ OST. ja som revala ako blazon, ked nas znovu prijimali, boli sme doma len par hodin. malu museli ale napojit zas na infuzie, takze nasledovalo pichanie 😢 nstastie zavolali odbornicku, uz sa jej kazdy bal hladat zily, takze tej sa to podarilo na 3 x!! ale aj tak lepsie ako minule, skoncili sme s infuziou napichnutou v hlavicke!!!! ale nakoniec dobre, aspon si to cely cas nevytrhla, dostala taku sietkovanu ciapocku, no fesanda 😅 nastastie sme vecer dostali jednotku izbu, ved ja som bola uplne odpalena, nevyspata a mala slaba, potrebovala spinkat. nebudem tu zase opisovat cele nase utrpenie 😅 v skratke sme skusali kojit a mala vracala oblukom a kakala a kakala ale postupne sa to zlepsovalo, potom jej klesla aj teplota, akurat ze predvcerom som to dostala aj ja, myslela som ze umriem, tak mali starosti este aj so mnou, dostala som tiez infuzku .... no hotova katastrofa, my dve fesandy dobojovane 😅 ale uz je lepsie, uz 2 dni nevracala, dnes jej vybrali infuzku, lebo uz je to velmi nechcelo tade tiect, bolelo ju to , ked jej to preplachovali, tak sa bali, aby jej tam nieco nespravili a pichat ju uz nechcel naozaj nik 😖 tak som sa vypytala domov, aj tak nas chceli zajtra pustit, antibiotika jej teraz davam striekackou, teda ine, a potom zas prejdeme na stare, co mame kvoli tej oblicke...
idem kuknut malu, srdiecko, uz sa zas krasne umieva aj rozprava zas aaaa 🙂 tak uz hadam bude dobre 🙂 🙂 🙂 🙂
mala odfukuje spokojne 😀 este si idem rychlo precitat, co mate nove a potom sup sup do postele, uz sa straaaasne tesim na ten moj peliesok 🙂 manzel akurat rozklada zehlenie, no cini sa 🙂

charlotka
19. feb 2009

co sa tyka toho prispevku pri narodeni dietata a priplatku, staci ked ma ovpravnena osoba - to jest matka na Sk trvaly pobyt, ziadne poistenie nemusi trvat - netreba si nic platit, to s tym vobec nesuvysi. len by som chcela povedat, ze sa treba informovat vzdy na spravnom mieste, pretoze inak vam kazdy povie blbost, cize ohladom tohto prispevku sa treba informovat na urade prace, socialnych veci a rodiny(prispevok sa vyplaca v mieste trvaleho bydliska), tusim oddelenie statnych socilanych davok, rozdhone nie na socialnej poistovni alebo nebodaj zdravotnej alebo este horsie na mestskom urade, ja som si totizto testovala takto pracovnicky tychto institucii a co mi tie povykladali za blbosti 😠 😠 😠 ja som robila 3 roky na UPSVaR ale na odd. sluzieb zamestnanosti, takze mam ako taky prehlad, hlvane o veciach co sa ma tykali 🙂 ale teraz sa uz vsetko zmnilo... ale ohladom prispevku som si ista, sme to vybavovali asi pred miesiacom, som ich tam dala do pozoru a peniaze boli do tyzdna na ucte...

viedencanka
19. feb 2009

twix- na tej stranke od VH

bejby29
19. feb 2009

Ahojte kocky, tak sme sa pred hodinkou vratili od dr., som uz v druhom mesiaci 😅 . Takze teraz uz chapem 😵 Termin mam siesteho oktobra..
Lyziarka, ja neplatim nic a aj tak som ten prispevok dostala, nechapem preco si ho aj ty nedostala.. Ja ziadne poistne neplatim, tusim aj Lenka.pav, ta ho tiez teraz vybavuje tak sa spytaj aj jej. Preco by si ten prispevok nemala dostat? Ak mam pre dietatko aj slovensky RL tak ti ho nemozu odopriet, lebo dieta ma aj slovenske obcianstvo..
Charlotka, chudatko, takto vas to skusaju v tej nemocnici, prajem, nech sa skoro uzdravite a nech mate uz konecne pokoj 😉

viedencanka
19. feb 2009

nejako mi odoslalo len zaciatok- na tej stranke od vh je u kazdeho kurzu uvedene pre aky vek je vhodny

twix
19. feb 2009

Charlotka - tak ste si zase vytrpeli. to je mi luto. snad to uz bude dobre. drzte sa!

Wieni - tiez pozeram rada to otvorenie Opernballu. minuly rok ma sklamali. bola futbalova tematika, no hroza 😝

Vroni, Viedencanka, dakujem. uz som tu stranku nasla. ani som netusila, ze tolko toho ponukaju. ja som malu prihlasila na Kindertanz, co robi moja kamoska a este by som ju niekam dala, len neviem, ci skor cvicenie alebo nejaku anglictinu? ale nerada by som ju pretazovala.

Bejby, tak este mas cas, zvyknut si a zacat sa tesit na mimi 🙂

bejby29
19. feb 2009

Twix, uz si pomaly akosi zvykam.. Len sa mi nic nechcee, to je strasne, najradsej by som sa s Nati len v posteli valala a bozkavala ju, co ona uplne neznasa... 😉

lenka.pav
19. feb 2009

ahojte. takze, bejby, uz druhy mesiac 😵 . mozno sa ti mimi narodi tretieho oktobra, to bude mat lucasko akurat rok 😉 .
lyziarka, ohladom toho prispevku - vyplnas na tej ziadosti kolonku, ze si bola v sr poistena, ale nikde nie uvedene, ze kolko a ani kedy. cize ak si niekedy pocas svojho zivota poistenie na sr platila, tak mas na prispevok narok. ja som si tam naposledy platila odvody pred 4 rokmi. od odovzdania ziadosti po vyplatenie penazi ubehol tyzden - az som zostala prekvapena, ze aj slovenski uradnici dokazu rychlo konat 😀
charlotka, vy si toho teda "uzijete". snad ste si uz vsetku smolu vycerpali a bude uz len dobre. prajem vam to, uz toho bolo na vas dost.
twix, som rada, ze ste uz zdravi 😵

maya01
20. feb 2009

Ahojte,

wau Bejby,tak uz druhy mesiac... 🙂 Ty to urcite vsetko super zvladnes... 😉

Wieni,dakujem za opytanie...uz je lepsie...pomaly sa to zacalo hojit...uz som myslela,ze sa to nezahoji... 😒

Ja som tiez neziadala o ten prispevok na Sk...lebo som o tom vobec nevedela,ze by som na take nieco mala vobec narok... ☹ Nabuduce budem mudrejsia... 😉

Twix,super,ze sa uz detickam polepsilo... Mne uz leze toto pocasie na nervy...uz nech je tu jar... 😵

Viedencanka,na buduci stvrtok sa k vam na 100% pridavame...uz sa tesim 🙂 Ozaj co Martinkovi obuvas...musia by tenisky... 😕

Idem si dat kavicko,lebo tu zaspim... 😔

miriam25
20. feb 2009

ahojte babulky,
tak ja som vcera chcela pozerat ten opernball a tak som zadrichmala pri telke, ze mal MM problemy ma zobudit a dostat do postele 😅 a rano nie a nie sa prebudit a vstat, no hroza ☹ neviem, preco som bola taka unavena. Kavicka to trosku spravila, ale neviem, ci sa nepojdem este teraz trosku natiahnut, kym maly spi, asi by mi to vazne neuskodilo.

charlotka, to ma naozaj straaasne mrzi 😢 cim ste si zasa preskakali. Zelam vam z celeho srdca, aby to bolo uz len dobre a aby ste sa viac do nemocnice nemuseli vracat. Daj za nas boztek tej tvojej statocnej princeznej 😉

bejby, tak druhy mesiac? wau, no ale uz aspon vies kedy ta to ocakava a mozes sa na to pomalicky zacat pripravovat ;) a my ti tu budeme oporou ;)

twix, super, ze vam je uz lepsie, dufam, ze to tak uz aj zostane ;)

inak ohladom toho prispevku, mne ho vybavoval ocino. V tom case som si uz ziadne poistenie neplatila a nic take nebolo potrebne a jedine, co sa ma pytal, ci som nedostala v rakusku ziadny prispevok. Tak som mu povedala, ze nie a peniazky sme dostali. Pokial si dobre pamatam, tiez to slo pomerne rychlo. Nic viac bohuzial neviem.

lieska
20. feb 2009

Charlotka, juuuj, do kelu, vy si vytrpite! Aj ja dufam, ze uz to mate za sebou, velmi vam drzim palce!

Ohladom prispevku: ja som tiez na Urade soc. veci, prace a rodiny dostala informaciu a niekde som to aj citala, ze musis byt ZDRAVOTNE poistena predchadzajucich tusim 12 mesiacov. Aj sa ma na to pani vyslovene pytala, aj chcela potvrdenie zo zdravotnej, ale ja som zacala ze ved mama sa na to bola pytat a preco jej to nepovedali vtedy, ze mam problem behat po uradoch atd. tak sa zamyslela a potom si nieco zasevelila, ze "ahaaa, ved to je EU ... bla bla" a bolo to OK. Tak neviem... Inak mi ho uz vyplatili minuly tyzden a vcera sme dokonca dostali (presne po 3 mesiacoch) aj slovensky rodny list!!!
Poistovnu tu mam uz tiez nastastie vybavenu, tak huraaa... Aby som sa ale nenudila, socialna poistovna na SK mi zacina posielat Liebesbriefy a chce odomna peniaze za obdobie co som bola na skole a zaroven som mala zivnost! 😠 Tak sa hrabem v zakonoch a pisem odvolanie!

Bejby, tak 2. mesiac!!! No to je super. Vcera som si to pocitala, budes mat taky rozostup ako moja segra, naozaj sa to da zvladat, neboj. Aj ked ja teraz len krutim hlavou ako to zvlada! Drz sa moja!

ronnda
20. feb 2009

charlotka - tak to jeste nebylo vsechno, co jste si zazili??? to muselo byt hrozne, zase znovu do nemocnice. musi to byt hrozny pocit. preji vam, at uz nic takoveho nemusite zazivat, uz jste si vytrpeli dost!

bejby - no super! hlavne ze je vse ok. s tou unavou to musi byt vycerpavajici, lehla by sis, ale nemuzes, natalka ti za chvili zacne behat, no a ty budes behat s ni. vsak nedavno jsme to tu prozivali s twix, kdyz byla tehotna a laurinka ji zacala behat. moc na tebe myslim!

miriam - taky jsem mela jeden takovy velice ospaly den a vecer.
jinak zuby - stale pocet 12, ale vzhledem k dnesni docela neklidne noci bych to tipovala, ze se zase neco chysta, to bude ale jeste na dlouho...

wienika - vcera jsem si na tebe vzpomnela, kdyz jsem se divala na opernball. a moc zlate byli ti kluci a holcicky, jak pekne baletili. musi to byt ale pekna drina.

miriam25
20. feb 2009

ronnda, no u nas tie ocne na dotyk uplne citis, ten spic ako keby uz uz chcel vyjst a stale nic :( zrejme to bude u nas tiez este na dlho, no som zvedava. maly slinta o106, musim ho aj cez den prezliekat, kedze podbradnik vydrzi na krku 2 sekundy 😀 no ale som rada, ze sa to zaobide este bez nejakych velkych bolesti a teplot. aspon teda zatial. ved uvidime, co bude.

wieni, to su teda ale kamarati, ze ta nevzali so sebou 😝 ja som si tak v duchu myslela, ze mozno by si tam mohla aj byt, ze by som sa pred drahym pochvaliila a mohla povedat, pozri, tato krasna baletka bola raz u nas aj s dcerkou ;)

lieska, hlavne, ze si ten prispevok dostala a mas uz aj rodny list, vlastne mas uz vacsinu vybavovaciek za sebou ;) to je uz velky uspech, blahozelam ;)

ronnda
20. feb 2009

jo, k facebook jsem se jeste nedopracovala....

maya01
20. feb 2009

Kraaaasny vikend... 🙂

Ronnda,daj potom vediet,ked sa zaregistrujes... 😉

miriam25
20. feb 2009

maji, aj tebe krasny vikend. a samozrejme vsetkym babenkam ;)

roxana280
21. feb 2009

Ahojte tehulky v Rakusku, nasla som tu ceskeho lekara vo Viedni vo (21.Bezirk) ,velmi prijemny lekar,-DR.Markovic,Milan..00420 604 52 82 81,tak vrele odporucam ako zenskeho lekara a porodnika.
Co sa tyka Karenz-je zrusena..kazda zena dostana prispevok na dieta a opatrovatelske na dieta..cca pridavky od veku dietata a materska( opatrovatelske),co je cca.436 eur + cca.120,- eur su pridavky..takze tiez nejaka slava to nie je..a co sa tyka prvotneho prispevku pri narodeni dietat,vraj Vieden dava balicek s oblecenim a povedzme Niederosterreich dava na vyber medzi hmotnou pomocou ,alebo penaznou..ale to zalezi od Burgermeistera ( starostu)..snad to pomoze..inak som citala,ze v nasom prave je,ak stat nedava prispevok pri narodeni dietata a my sme obcania SR,mozeme poziadat o 25 000,-skk prispevok pri narodeni..ale musime doniest potvrdenie ,ze Rakusko nic take nedava..tak snad som pomohla niekomu..

bohun22
21. feb 2009

ahojte baby nemam veru čas ani nestíham čitat vsetky vaše info.mate ozaj veru toho dost.ja som sa začala učit tak mi nejak neostal vobec cas na internet.miriam ako pokracuješ s prácou bude s toho niečo.ozaj nepoznate alebo nemate nejakeho mkuchara čo nema prácu o niečom by som vedela.dohodte niečo.s malou sme uz konečne zdrave uvidíme do kedy.chrípka sa tu riadne rozširila.mali sme bacila v nose.no parada čo budem hovorit.pekny vikend holky a uz sa konečne hadam dostanem clankom. idem piect nejaky zakusok ahojte a rdžte sa.

susann83
21. feb 2009

ahojte babenky!
dakujem vam za informacie, co ste napisali o tom prispevku po narodeni. dufam, ze ked ja budem mat baby, tak dovtedy nevymyslia nieco nove a aj ja budem mat este nan narok.
este jednu otazocku by som mala. ako to robite s danovym priznanim na slovensku? lebo ja som za posledne 3 roky co som tu nedavala. a pocula som uz kadejake verzie o pokutach, potom ze netreby davat, a pod. informacie. a teraz neviem, co z toho je spravne. myslela som, ze si prehlasim pobyt na sk len na prechodny, alebo ho zrusim, ale potom by som prisla o ten prispevok po narodeni.... takze teraz zistujem, ako to vlastne je.
prajem krasny vikend 🙂 🙂 🙂

bejby29
21. feb 2009

Ahojte kocky, Susann ja som danove priznanie podavala, aj ked som bola zamestnana v zahranici, vraj sa to musi.. Moja mamca sa pytala na danovom.. Ja som si radsej podala 😉 Ked si odhlasis trvaly pobyt na SK tak stratis aj obciansky preukaz, vedela si o tom?
Je tu vobec niekto dnes?

twix
22. feb 2009

Susann, ja tiez podavam kazdy rok danove priznanie. nezaberie mi to vela casu a ako pise bejby, musi sa to zo zakona. okrem toho, asi je tazke vyplnit danove priznania za niekolko rokov dozadu, ak by ta urady vyzvali.
ten trvaly pobyt si dobre rozmysli. bez OP uz na slovensku nic nevybavis.

susann83
22. feb 2009

dakujem baby,
tak ja sa na to pozriem, len teraz nic nevybavim, lebo doma lezim so sadrou. ale aspon tu mozem sledovat, kto ma co nove 🙂 🙂 🙂
pohodovu nedelu vam prajem

trdlo
22. feb 2009

Caute kocky, ked sa bavite o tom danovom...co ak clovek poda (konecne) danove priznanie (a predtym roky ziadne nedaval), neupozorni na seba zbytocne? 😕 😕

jasterka
22. feb 2009

Ahojte babule,asi neuverite,ale aj ked som u nasich, na net sa nedostanem skoro vobec a to som si spisala zoznam co si chcem vysetko pozriet 😲 a k nicomu som sa este nedostala.
Dufam,ze vas teda aspon teraz docitam.
Akurat sa smejeme na malej ,ze som objednala inteligentne hracky pre malu/lamaze/a ona sa rehoce a bavi tak, ze bucha lyzickou o podsalku...tak sa nasi smeju,ze naco minam peniaze 🙂 ...

viedencanka-teda to je mi luto,ze ta okradli,sila. 😠fakt si treba davat velky pozor,je to cim dalej tím horsie...
ja mam opacnu skusenost,zabudla som si v Mc donalde celu kabelku,aj s fotakom a penazenkou a za hodinu som ju tam pod stolickou aj nasla 😲ale asi nahodou ze ju nik nezbadal.

a co som sa docitala 😵 krasnu spravu.GRATULUJEM bejby 🙂
Verim ,ze treba este stravit ten sok 😉 ale uvidis ako si budes pochvalovat,ze ich mas posebe.
Budu sa spolu vyrastat,hrat sa ,podporovat sa v skoleaj spolu dospievat...ma to vela vyhod.tak si to tehu uzivaj.
Normalne by som tak aj ja chcela,nebyt toho,ze si teraz nemozeme financne dovolit. ☹
Tesim sa tiez ,ze tu mame dalsiu tehulku,lebo Boldi uz to ma za par...a trdlo tiez 😉

tehulky nase ako sa inak mate?

bohun22
22. feb 2009

ahojte moj muž neda danove len v rakusku.neviem ako to teraz funguje ked sme v europskej unii ale viem že nemožes priznavat dane v dvoch statoch musíš len na slovensko do niest potvrdenie že si priynala dane v rakusku.neviem ci je to info pravdive treba si to overit.

bohun22
22. feb 2009

ale takto to fungovalo volakedy.naozaj neviem ako to teray ide

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre