Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

bejby29
22. feb 2009

Ahoj Jasterka, dik za podporu, baby so mnou metaju tie hormony, ja vidim niekoho v telke, ze pomaha alebo nieco a hned bulim 😀 . Manza ma zo mna zabavu..
Emmuska musi byt podarena, ako sa smejka, to musi byt srandy kopec 😉 Ja viem, o com hovoris, u nas je najvacsia zabava stary papier, noviny aj ked ma hraciek, ze by sme si mohli male hrackarstvo zriadit. Takze asi tak

ronnda
22. feb 2009

bejby - velice zive si na ty hormony pamatuji... tak se drz.
s hrackami mate pravdu, uz jak jsem tu psala, u nas se uz davno ujal babykatalog xxxlutz a oblibeny je dodnes.
pamatujete si holky, jak tu nedavno na MK "radil" ten tehotensky virus, jak jste byla tehulka jedna za druhou, tak treba ted bejby zahajila druhe kolo 😀 😀

mam tu ted na prazdninach synovce, v pulce tydne ho vystrida neter, tak jsem moc rada, mame vsichni zabavu, hlavne mala. dnes jsme byli v haus des meeres, jako ranni ptacata jsme tam byli uplne prvni uz na 9 hod., nikdo tam nebyl, tak to byla parada, moc jsme si to uzili.

vroni
22. feb 2009

Ja sa pripojím k tým daňovým: kto má trvalý pobyt na Sk, MUSÍ podávať daňové priznanie (myslím, že len od minulého roku, ale neprisaham...) Ak pracuje v Rakúsku, uvedie síce svoje príjmy do daňového priznania na Sk, ale nemá to nijaký vplyv na výšku daní (na Sk). Za nepodanie daňového priznania je pokuta minimálne 2000 korún (už asi prerátané na € 😀), ale to len vtedy, ak ho daniarom donesiete skôr, než vás vyzvú. Na výzvu viac. Aj nulové daňové priznanie musíte podať (toto je nové - teda od toho minulého roku!)
Lyžiarka, vďaka, samozrejme, že som myslela Hohe Wand Wiese 😀 😀 😀 Ja som zmyšila názov, chlap Bezirk, my sme skrátka úplne románová dvojica, ako sa pekne dopĺňame 😀 😀 😀 Dnes sme tam boli, bola som úplne nadšená, ceny také, že mi padla sánka až na päty (také NÍZKE!!!!!) a dieťa lyžovalo a lyžovalo a nebolo k zahnaniu do auta (zato večer už o pol ôsmej zachrnela, čo je o dobré dve hodiny skôr než obyčajne. Nech žije lyžovanie!!! 😝
Baby, na inteligentne hračky mi nesiahajte! Do roka moje (asi málo inteligentné 😎 ) dieťa nezaujímali vôbec, zato sa s nimi hráva teraz. Takže nakoniec prišli ku cti....
Beby drž sa a využi, že teraz aj muža môžeš jedovať, veď to hormóny.....

bejby29
22. feb 2009

Ronndi, co je to ten Haus des Meeres? Pocuvaj, ty aj Vroni by ste mali byt sprievodkyne vo Viedni a poradkyne, co robit v nedelu lebo moj stary je sice Viedencan, ale ten ma v nedelu jediny program - Starbucks tu na rohu.. No a ja sa tu pravdaze nevyznam tak sedim pri kave a nudim sa.. Je nejaky link na ten Haus

bejby29
22. feb 2009

Uz som to nasla, parada 😉 dik za super tip na nedelu

twix
22. feb 2009

Vroni - kde ste to presne boli? to je niekde tu pri viedni?

moja Laura sa tiez hrava s hrackami, ktore sme jej kupili uz pred rokom. vtedy mi bolo luto, ze ju nebavili, zato teraz ju bavia 🙂 este stale neviem, co jej kupime na narodky, mam este mesiac....

to danove, ako pise Vroni, nema vplyv na vysku dani na Sk. v jedno riadku sa prijmy v Rakusku pripocitaju, neskor v inom riadku odpocitaju, takze vysledok moze byt nulovy, ak nemate ine prijmy na Sk.

Ronnda - tak mas doma zabavu 🙂 tiez sme boli s Laurou v Haus des Meeres a velmi sa jej tam pacilo. uz sa tesim, ked bude teplejsie a pojdeme do Tiergarten. mna bejby urcite nenakazi, ale mozno teba 😉

wienika
22. feb 2009

ahojte...

vroni, od kedy vie tvoje dieta lyzovat? ja by som chcela uz buducu zimu, aby som dala malu na lyze to bude mat uz 2 a pol roka, tak snad jej to pojde......sice neviem kde, ani ake lyze mam kupit, ale to mam este cas....
inac, neviem preco,ale lea zatial sneh moc nemusi.....len kuka...a hned spadne a reve....ani po nom nechce chodit.....len na ruky.... 😒
asi zdedila tu averziu po mamicke...ta lubi len teplucko a slniecko 🙂

ronnda, jej, to je dobry napad, ist niekedy do haus des meeres....naposledy som tam bola so synovcami, vtedy som bola akurat este klokan, asi v osmom mesiaci......mozno by sa to malej pacilo....
ja sa chystam konecne uz do tej zoo....mam jahreskarte, ale cakam na jar 😉

bejby, nic si z toho nerob, moj je tiez rodeny viedencan a tiez nikde nechodime...on ma vlaci akurat tak po party, narodeninovych oslavach a kluboch....teda teraz uz ooovela menej, ale ked sme boli slobodni a bez zavazkov, tak sme chodili strasne vela von.....
zato hanba mi, este som nebola ani v muzeu......naturhistorisches ani künsthistorisches.... 😅

ozaj, danove...takze by som mala podat, ze? a ako sa to vlastne robi...priznam sa, ja som uuuplna truba ohlade tohoto.....kde by som nasla nejake info ohladne podavavnia? prosiiiim....
ja som ani netusila, ze to mam podavat......myslela som, ze sa to tyka len nehnutelnosti, tie davam poctivo......
no trubka, co uz

twix
22. feb 2009

Wieni, ja by som tiez chcela, aby sa buduci rok Laura zacala ucit lyzovat, ale vraj je to skoro. v telke bola relacia a neodporucali skor nez dieta dovrsi 4.-5. rok. vraj je to velmi silna zataz na detske nozicky aj klby 😒 tak ja neviem. mozno take detske lyze s remienkami na zaciatok a nejaky mini-kopcek?

pozri si: http://www.drsr.sk/wps/portal
su tam tlaciva a aj poucenie k vyplnaniu.

wienika
22. feb 2009

baby, nieco som nasla, ale preco oni musia vsetko pisat ako tatari...kto ma tym veciam rozumiet...sak sa z toho neviem vysomarit.....preco nedaju navod ako vyplnit danove priznanie trosku jednoduchsie....pre jednoduchsich ludi, ako som ja.....? vroni, ty budes urcite vediet...
tu je link: http://www.pracavonku.sk/05urady-v-anglicku-ang...

bejby29
22. feb 2009

Twix, to ty si skor nakazila mna, ked som videla, aky je Dominko krasny 😉
Wieni, u nas detto, my sme tiez len po baroch chodili, este ked sme isli niekde na vylet tak sme skoncili kdesi v klube... Ale na druhej strane je to dobre, ked si mlada tak si treba uzit tie kluby a na stare kolena sa este dost do muzei nachodime 😉

twix
22. feb 2009

Bejby 😀

Vroni, uz som si to nasla na nete, je to v 14. Bez. ani som nevedela, ze tu nieco take je.

wienika
22. feb 2009

twix, dakujem za link...tak snad sa do toho pustim......
inac ja som uz ako 3 rocna stala na lyziach, takych ako pises, detskych s remienkami a som tu...zatial mi klby sluzia, tak neviem, co je na tom pravdy......
myslim, ze vronina mala este nema tri, ci sa mylim?

bejby 😀
tak tak.....

bejby29
22. feb 2009

vonku krasne snezi, kocky 🙂 🙂

maya01
23. feb 2009

Dobre ranko,

juuuj ale krasne snezilo cez vikend... 😵 My sme ho stravili skoro cely vonku...na sankach...Samka som nevedela dostat domov.
Vroni,kde ste to presne boli...???

No co sa danoveho tyka,tak ja som z toho jelen...ja musim podavat aj na Sk aj tu...lebo min.rok som robila na Sk...ale nastastie to za mna urobi vsetko moj byv. zamestnavatel...ufff

Ronnda super napad...Haus des Meeres...som tam bola 1x a velmi sa mi tam pacilo...som ani len netusila,ze je to otvorene aj v nedelu... 😕

V nedelu je v spolku slovakov ten koncert pre deti...kto sa prida???
My ideme urcite...

Zatial pekny dnik.

vroni
23. feb 2009

No, takze ten kopec je priamo v 14. Bezirku, chodi tam aj autobus, potrebuje 7 minut z konecnej U4, autom je to este rychlejsie. Wieni, moje dieta stalo vcera prvy krat na lyziach 😉 Nakolko nemala od malicka klbiky v poriadku, konzultovala som lyzovanie s ortopedom a ten povedal, ze tak do hodinky do tyzdna to nevadi a samozrejme nerobit z toho "trening". Naozaj "lyzovat" - povedzme v lyziarskej skole a tak pred 4. rokom neodporuca. My sme skor boli vyvencit chalanov a malu sme len tak zo strandy skusili postavit na lyze. Najprv ich mala len asi 10 minut, potom mala hodinku pauzu a potom chcela este raz a po hodine sme jej ich museli zlozit nasilim. Doslova!!! Lyze a hlavne taketo malicke sa vobec neoplati kupovat, pozicanie vystroja nas vyslo na 4 € a my zasa nie sme taki lyziari, ze by sme ich pouzili 10 x do roka.... A papucove viazanie je smrt pre nohy. Hocico, len to nie!!!
Wieni, ja si danove nerobim sama, mne ho robi uctovnicka sucasne s firemnym, stoji ma to par korun a mam pokoj 😉

maya01
23. feb 2009

Vroni...diky za super tip...
Buduci vikend sme tam ako na koni...pravdaze pokial bude este sneh... 😉

miriam25
23. feb 2009

ahojte babenky, vidim, ze ste ra rozpisali o lyzovani. Ja sa strasne rada lyzujem,len kezde moj drahy nie je taky fanusik lyzovania, moc sa k tomu nedostanem. Tento rok sme boli 1x a myslim, ze aj posledny. Ale pre maleho uz mam nachystanu celu vystroj od svagrinej, tak sa tesim, ked podrastie a budeme ho moct na lyze postavit. Urcite by som ho to chcela naucit. Je to sice drahy sport, ale uuuuzasny a nechcem, aby som to niekedy lutovala ;) Mne bolo povedane, ze deti az od troch rokov by sa mali postavit na lyze. Aj ked si myslim, ze pokial je dieta take velke ako majim samko, tak sa da aj skor ;) ale to zalezi od rodicov. Tiez som stala na lyziach prvy krat, ked som mala 2 roky a mala som len take to papucove viazanie a som tu, aj ked teda malemu by som to na nohy nerada davala. Co mame od svagrinej, to je uz normalna vystroj, cize lyziarky, lyze a normalne viazanie, tak sa tesim, ze nebudeme musiet kupovat, aspon, kym maly nebude uz velky chlapec ;) po ich deckach mame postarane tak do 10-tich rokov ;)

inak sme mali taky normalny pohodovy vikend, ja som bola nenormalne unavena a bola som rada, ze je drahy doma. Teraz poobede ideme s malym k svagrinej, ma do stredy dovolenku, tak som slubila, ze sa zastavime. Zajtra by som sa chcela ist s malym pozriet na fasching umzug (snad som to dobre napisala). myslim, ze to zacina o 2 a vagoniky pojdu cez cele mesto kol dokola a potom zakotvia na hlavnom namesti, kde sa bude chlastat do rana. Dufam, ze sa mi podari urobit nejaku dobru fotku s malym a niekym dobre zamaskovanym 😀 a ze sa maly nebude bat. Ved uvidim.

s tym danovym sice neviem presne ako to je, ale viem na 100%, ze aj ked je danove nulove, musi sa podat, inak su tam dost vysoke pokuty. Ja som mala volakedy v nitre sukromnu jazykovu skolu este s jednym kamosom zo strednej a on mal tieto veci na starosti a nejako si myslel, ze nulove danove netreba podavat a potom sme platili za 3 stvrtroky 6000sk pokutu 😠 😠 😠 tak si viete predstavit, ako som penila hlavne nanho, ze sa na to neopytal.... no ale to je uz za nami. V kazdom pripade toto je moja osobna skusenost a odporucam to danove podavat!!!!!!!

lieska
23. feb 2009

caute baby...len ohladom toho danoveho... neviem, ale ja som si to zistovala na danovom minuly rok a mne bolo povedane, ze ak mam danovy domicil tu v Rakusku a nemam prijmy na SK, tak danove priznanie na SK podavat nemusim! Potrebujem len (pre pripad kontroly) potvrdenie z Finanzamtu, ze som rezidentom Rakuska. Posielam kratke zhrnutie panej z DU:

"Ak má uvedený daňovník na základe zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia daňový domicil v Rakúsku(posudzuje si ho daňovník na základe zmluvy sám, stredisko životných záujmov zahŕňa rodinu, manžela, deti, práca, kultúrne vyžitie, povinné úhrady poplatkov... ) a má potvrdenie z finančného úradu v Rakúsku, že je rezidentom uvedeného štátu, podáva na území SR daňové priznanie len z príjmov zarobených na území SR. Ak uvedené nespĺňa, podáva na území SR daňové priznanie z celosvetových príjmov. Príjmy z Rakúska sú na základe zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia vyňaté zo zdanenia a uvádzajú sa v riadku 46 daňového priznania k dani z príjmu fyzických osôb TYP A.

Potvrdenie o príjme z Rakúska nemusí byť preložené do slovenského jazyka ale je povinnou prílohou daňového priznania. V prípade problémov so zabezpečením potvrdenia do termínu na podanie daňového priznania (31.03.2008 ) má daňovník možnosť požiadať správcu dane v zmysle § 49 ods.3 zákona č.595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov o predĺženie lehoty na podanie daňového priznania (uviesť dôvod ) - najneskôr však 15 dní pred uplynutím lehoty na podanie daňového priznania (do 17.03.2008)."

Vroni, nieco sa od minuleho roka menilo????

miriam25
23. feb 2009

lieska, ak som to spravne pochopila, pokial nemas na sr ziadne prijmy, mas podat danove priznanie z celosvetovych prijmov, co by ale znamenalo, ze aj tan nejake do danove odovzdat musis 😒 nevyznam sa v tom, len podla toho, co si napisala by mi to tak vychadzalo 😒

ronnda
23. feb 2009

ahojte 🙂

twix – me bejby urcite nenakazi… my dalsi dite neplanujeme, ted uz rozprodavam nejake veci po male, zrovna vcera si tu prisla na inzerat jedna tehulka pro sterilizator flasek.

wienika – i ja bych chtela zu pristi rok postavit malou na lyze, doufam tedy, ze se toho manzel ujme, ja totiz lyzovat neumim. Letos jak jsme byli sankovat na semmering, tak tam bylo plno takovych drobecku, co uz se ucilo lyzovat. samozrejme to nechci prehanet, jen to proste zkusit.

Ten haus des meeres se bude leusce urcite libit, vsude ty rybicky, opicky, ptacci ti litaji nad hlavou, o vikendu je tam vzdycky hodne lidi, proto jsme sli uz rano, k poledni se tam neda skoro pohnout.

Jinak my taky nikam moc nechodime, manzel by nedeli travil nejradeji odpocinkem u televize, coz ja tedy neee, takze program vymyslim ja a on dela sofera. Nekdy to neni jednoduche ho donutit, nejak si nemuze zvyknout, ze i o vikendu se u nas vstava mezi 6-6:30 hod.

miriam25
23. feb 2009

ronnda 😀 ako keby si pisala o MM 😀 tiez vcera hundral, ze maly vstaval o 6:30 a ze ci cez vikend nemoze spat dlhsie 😀 😀 😀 som sa na nom dobre nasmiala, ze nech to skusi malemu vysvetlit... a o nedelnych vyletoch mozeme pomaly snivat. Jedine, co vcera drahy urobil bolo, ze siel s malym k svojim rodicom, lebo si tam v sobotu zabudol penazenku, inak by z domu nohy nevstrcil. ach, pardon, na noviny by s malym sli, ale to je tak skoro vsetko. Obcas sa mi podari ho ukecat, aby sme sli na prechadzku, ale to tiez nie vzdy 😒

vroni
23. feb 2009

Lieska, nic sa nemenilo, problemom je prave danova rezidencia. Je sice deklarovatelna, ale argumentom daniarov je, ze 1. mas trvaly pobyt na Slovensku a 2. neviem o nikom, kto by mal potvrdenie z rakuskeho finanzamtu, ze tu ma danovy domizil.... Ak mas na Slovensku este nejaky prijem (prenajaty byt, uroky v banke, dividendy, cokolvek), tak ti ho Rakusania s potesenim zdania ich sialenymi sadzbami a to tiez nie je to prave orechove.... Musis NIEKDE podat danove priznanie z celosvetovych prijmov. Ked nie na Slovensku, tak v Rakusku. Ak vsak najdes dostatocne rypaveho iniciativneho blba na danovom, ktory "odhali", ze mas na Sk ucet v Sporitelni, na ktorom ti tento rok pripisali 0,017 € uroku a ty si to neuviedla v ziadnom danovom priznani, mas problem..... Mne tusim chcela uctovnicka dve tisicky za minulorocne danove priznanie (lenze ja mam dividendy z firmy a podobne vtipky), to mi za to ziadne handrkovanie nestoji.... Ale pripustam, ze vdaka nasej firme som radsej preopatrna, co sa daniarov tyka (zatial sme s nimi ziaden problem nemali a bola by som rada, keby to aj tak zostalo 😉 ) Inak rada idem hlavou proti muru, ale danovy urad je vynimka 😀 😀 😀

twix
23. feb 2009

ahojte!

tak my sme dnes po troch tyzdnoch zacali normalne existovat 🙂 mam taku super naladu. mala bola u Tagesmutter, cela natesena ani domov nechcela ist, ked som pre nu prisla. cestou domov samozrejme cupkala po mokrom snehu a niekolko krat do neho aj spadla, cela natesna 🙂 tak si ho aspon trochu uzila, kym sa rozpusti. ja som sa s malym presla po slniecku ... no proste super doobedie 🙂

Lieska, to je zaujimave, co tu pises. ja som mala informacie, ze kazdy obcan SR s trvalym pobytom v SR musi podat danove priznanie. este to skusim najst na internete, ak je to pravda, tak to tam musi niekde byt, mozno na stranke danoveho uradu.

moj chlap je ranne vtaca. vstava casto pred 6 hod. cez vikend malokedy sedi doma. stale berie niekam malu. teraz boli aj v sobotu aj v nedelu pohrat sa na Indoorspielplatz. niekedy rozmyslam, ci tam chodi kvoli malej, alebo kvoli sebe 😀

maya, my na ten koncert prideme, ak by sme neisli do BA. takze tak na 50%.

twix
23. feb 2009

Lieska, ked som si tvoj prispevok este raz precitala, napadlo ma, ze tam opisuju situaciu, kedy by si mala mat trvaly pobyt tu a nie na SK (praca, rodina ...) len to tam nie je takto jasne napisane. ja si to tiez este radsej presnejsie pozistujem.

vroni
23. feb 2009

Twix, aj ja mam take informacie ako ty 😉
A na koncert sa tiez chystame,,,, (bez chlapa, ten skripe zubami uz ked pocuje ich CD 5684-krat v aute 😀 😀 😀 )

maya01
23. feb 2009

Vroni... 😀 My ideme tiez len vo dvojici... 😉

twix
23. feb 2009

my by sme prisli asi vsetci. chlap sa na ten koncert tiez tesi 😅

maya01
23. feb 2009

Moj by sa tiez pridal,keby tomu rozumel...ale mozno sa mi ho este podari nalomit... 😉

bejby29
23. feb 2009

Twix, ze kvoli sebe, si ma dobre rozosmiala 😉 ...
Wieni, tvoj manzel pracuje s nehnutelnostami? Zhanam byt v tretom Bezirku na kupu (min. 120 m2), najlepsie s balkonom, loggia..
My sme tiez boli so susedou na prechadzke v Prater Allee, ona si dala punch, ja caj (aj ked by som radsej ten punch, mnam take chute mi narobila).. No a som rada, ze som isla rano, lebo teraz uz je zamracene a zacina prsat.. Ako pise Twix, doobeda bolo slniecko a uplne super na prechadzku 😉

lieska
23. feb 2009

No baby, tak ja som potom z toho jelen!!! Ja som sa vyslovene pytala na mojho muza a takto ako som to napisala som to dostala potvrdene priamo z danoveho uradu. T.j, ze zaidne DP podavat na SK nemusim (moj muz ako aj ja mame trvale pobyta aj tam aj tu).
Je fakt, ze na Finanzamt som este nevolala, mozn oto skusim tento tyzdenm, dufam, ze nestupim do nejakeho hadieho hniezda! Ale ved ked tu odvadzame dane (ako zamestnanci), tak by asi ziadne skryte nebezpecenstva nemali existovat.
Na druhej strane je, Vroni, logicke co pises a aj to, ze s daniarmi sa nevyhadas. Ak chcu, dostanu ta na hocicom, to by clovek musel byt iny macher v dan. zakonoch.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre