Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

bejby29
23. mar 2009

No, to pravdaze nebol naozajstny napadnik, to len tak vyzeralo 😀 Ale bola to naozaj srandovna situacia, taky bol zlatucky 😀
Niekedy je to tazko pochopit, ako sa tie mamicky spravaju, vlastna pohodlnost pred zdravim dietata. Ja by som tam uz nebola, lebo Nat tiez ziape ako tur len co vidi doktora a keby ju nechcel prezriet kvoli tomu tak pa pa.. Aj moja suseda je v tomto divna, aj na tej Krabelgruppe sa jej ta Leiterin snazila naznacit, ze krabeln je dolezite a asi nie je nieco v poriadku, ale stale jej to asi netrklo..

ronnda
23. mar 2009

bejby - a co ty, mela jsi vcera i relax ve vode pro sebe? a jak se citis, jsi unavena? urcite jo za cely den kolotoce s natalkou.
s tou sousedkou asi nic nenadelas, musi na to prijit sama. ale je to skoda...

my mame ted veselo, mala ted porad rika: CO TO JE? takze neustale odpovidam a odpovidam, vecer uplne chraptim z toho mluveni 😉

bejby29
23. mar 2009

Dik za opytanie, ja som si vcera super oddychla, najprv som bola ja s malou v bazene a manzel v saune a potom bol manzel s malou v restike sa najest a ja som si plavala a oddychovala. Sice len polhodinku, ale stacilo.. Ani nie som taka unavena, my stale nieco robime, bud prechadzky, alebo sa hrame, alebo sme u susedy, tak ani nemam cas na unavu.. Ale zato vecer padam do postele uplne zmordovana. No a este ked spi poobede mala tak aj ja spim.. Takze nie je to vobec az take zle.. 😉

Nici musi byt podarena, ja sa tesim na toto obdobie ked uz rozpravaju, musi byt uzasna.. 😉 Musime zorganizovat zas nejake stretko 🙂

miriam25
23. mar 2009

ahojte babulky,
bejby, tak ste sa super vykupali, aj ja by som uz so samkom rada sla. vidis, ked tu tak o tom pisem, tak som si spomenula, ze som chcela zavolat kamoske, kedy pojdeme do therme 😀
a inak ako sa citis ty nasa tehulka? no veru, udrziavas tu s trdlom tehulkovsku skupinku, inak by nam tu uz deticky ani nepribudali ☹

ronnda, no u nas vysli teraz v kratkom case 3 zubky, co mozete velmi rychlo aj vy dohnat. Teraz budeme mat zrejme pauzu, minimalne som nevidela ziadny zubok na obzore, tak mozno to u nici pojde tiez ako po masle 😉
vidim, ze nici zacina rozmyslat, no je to velmi pekne obdobie, aj ked pre maminku narocne,ked ma vysvetlovat vsetko 😝 ale to caka aj mna. Samkovi sa zatial moc rozpravat nechce, aj ked uz pomaly zacina. uz rozozna papa a mama, takze ked je papinko doma, tak to je stale len papaaaaa a ked chce nieco odo mna, tak mamaaaa... dokonca sa mu cez vikend podarilo povedat pupe na babiku, ktoru videl u svokry, co som bola velmi milo prekvapena. len ma tak trosku stve, ze zacina brblat nemecky a nie slovensky, pritom sa s nim doma rozpravam len po slovenky a on vsetko rozumie, len nechce rozpravat 😒 ale zas si hovorim, ze je dolezite, ze rozumie a to rozpravanie pride casom 🙂

charlotka, to mi je naozaj velmi luto, dufam, ze vam nieco zaberie a malinka bude moct ist na tu operaciu a mate to cele co najskor za sebou ☹

bejby29
23. mar 2009

Miri, citim sa v pohode, dakujem.. Sem-tam mi je este blbo od zaludka, ale to len vtedy, ked sa prejem.. 😀
Ja uz mam upratane, drobcek este spi, uz len cakam, dokym sa zobudi a ideme vonku 😉 Len keby nebol ten hnusny vetrisko ako by bolo krasne..

miriam25
23. mar 2009

bejby, aj u nas uz zacal ten vetrisko fukat 😖 strasne nieco. maly sa mi nemoze poriadne nadychnut, ked ho ofukne, tak chodime von vzdy len na chvilu, aby sa "vyvencil" a potom zasa domov. A musim povedat, ze ide domov bez protestov 😀 inokedy je to vzdy s placom 😝
my sme stihli prechadzku hned rano, to bolo super, este bez vetra 🙂

bejby29
23. mar 2009

Ja potrebujem ist kupit Sicherheitsbox tak dufam, ze sa to ukludni, vcera si mala totizto pricvakla prsty do dveri, bez placu sice, ale uz nechcem, aby sa to stalo..
Jej, vam zavidim tie therme..

miriam25
23. mar 2009

ahojte babulky, no kde ste dnes vsetky???
U nas prestal fukat vetrisko, tak sme este poobede vybehli na hodinku von a samko sa mooooc tesil. najskor sice nechcel ist, ale potom som ho nevedela dostat naspat dnu 😀
bejby, ja som kupila v kike za par eur taku penu, co sa da na dvere, aby sa nedali zatvorit. Dala som to na dvere vyssie, aby na to maly nedociahol a som s tym naozaj spokojna 😉 odporucam 😉 prsty si teda zatial nepricvikol ani raz....
tak kamoske som sa nedovolala, tak neviem neviem, ci tie therme budu este tento tyzden, kedze zajtra nemozem a vo stvrtok a v piatok tiez nie... 😒 na stvrtok som sa dohodla so svagrinou a v piatok bude doma drahy, tak neviem, co budeme robit, uz mam volnu jedine stredu 😒 strasne... clovek by povedal,ze na materskej ma volna kolko chce, ale teda az taka pravda to nie je 😝

maji, ako je samkovi? uz je uplne fit? a aky bol vikend s tvojou maminou? urcite super, ja sa uz tesim na nasich, ti pridu prvy aprilovy vikend, co je za necele dva tyzdne... jupiiii

miriam25
23. mar 2009

wieni, ako ste s drahym dorazili domov? dufam, ze ste mali dobruu cestu... a co leuska? ako zvladla tych niekolko dni u babiny?

maya01
23. mar 2009

Ahoj Miri,
Samko sa ma uz lepsie...dnes spal do 10.hod 😕 😨 To sa uz daaavno nestalo,teda nepamätam sa kedy naposledy... Asi to potreboval...teraz je uz ok a uz mu chuti aj papat.
S babi si to uzil,bol straaasne stastny ze ju tu ma... 🙂
Kedy sa chystate do nr?

miriam25
23. mar 2009

Wau, tak teda dobre potiahol. si bola este doma? Ono kazdy organizmus vie, co potrebuje a ked je to spanok, tak to uz dvojnasobne. bud rada, aj ty si si urcite mohla trosku dlhsie pospat 😉
Ale som rada, ze je uz ok, nie je nic horsie, ako ked je dieta chore...
Do nr... juuuj, to keby som vedela. prvy aprilovy vikend pridu nasi, cize nie tento, ale ten dalsi vikend, tak potom bude urcite nejaky mesiac pauza a snad by sme si to naplanovali niekedy na maj, lebo ak by sme kupili ten dom, tak uz v juni nam zacne frmol... a to sa v lete tak lahko do nr nedostaneme ☹ ale aspon by sme uz mali konecne vlastny domcek. no ale ten zatial este nemame, tak uvidime, ako sa to vsetko vyrysuje...

bejby29
23. mar 2009

Mayi, to teda Samusko bol riadne unaveny...
Dnes to tu asi bojkotujete vsetky, alebo ako 😀

miriam25
23. mar 2009

bejby, ja nieeeee 😝

lyziarka
23. mar 2009

ahojte kocky

ronnda, viem o tom divadle, ale tiez sme tam este neboli. no z tych predstaveni je väcsina od 2 rokov, iba ta blaue Maus je od jedneho. Mojho maleho si sice neviem predstavit, ze by sedel a pozeral sa na predstavenie, preto sme na taketo divadla doteraz ani nesli, no ale ktovie, mozno by ma prekvapil...

dievcence, neviete mi poradit ten Zlaty klas? Co je toho obdoba tu v Rakusku? mam nejaky jednoduchy slovensky recept, tak by som rada vyskusala. mooc dakujem!

lyziarka
23. mar 2009

charlotka - existuju aj tu v Rak probioticke kvapky pre miminka - volaju sa Dropchen, take biele, huste. opytaj sa v lekarni.

maya01
23. mar 2009

Lyziarka ja som aj vedela...ale uz som zabudla... 😅 Ale budem veeelmi tuho rozmyslat a urcite si spomeniem 😉

miriam25
23. mar 2009

lyziarka, nie som si ista, ale nevola sa to nahodou gustin? ci to je nieco ine? alebo som to videla na sk, vazne neviem, len sa mi nieco mari v hlave 😒

lenka.pav
23. mar 2009

ahojte, lyziarka, ja pouzivam namesto zlateho klasu do vsetkych zakuskov - aj napr. kremesov obycajny vanilkovy puding od oetkera. skus, chuti to rovnako 😉

lenka.pav
23. mar 2009

charlotka-tie biogaia su vraj perfektne probiotika, dufam, ze ich tvoj manzel zozenie a ze vam pomozu.
bejby, az teraz reagujem-gratulujem k statiu 😉

maya01
23. mar 2009

Miri,aaaano Gustin... 😉

miriam25
23. mar 2009

maji, vazne? ani som si nemyslela, ze som naozaj trafila do cierneho 😀

lenka.pav
23. mar 2009

tak som sa a ja cosi nove dozvedela. najblizsie sa v obchode po tom gustine poobzeram 😉

miriam25
23. mar 2009

leni, sme rady, ze sme pomohli 😀 aj ked vdacit musis lyziarke, ze sa na to pytala 😉

bejby29
23. mar 2009

Leni, dik 😉
Miri, jasnee, aspon ty si to tu zachranovala aj s Ronndou..
My sme boli dnes von a skoro nas odfuklo 😀

miriam25
23. mar 2009

bejby, takze viem, ake pocasie mam zajtra ocakavat 😒 mohli by ste ten severak otocit radsej na druhu stranu 😝

wienika
23. mar 2009

ahojte kocky,
konecne som vas precitala a uz aj zabudla, komu som co chcela, no uuuplna truba 😠

boldy, malinka je krasna, uzi si toto obdobie, uvidis ako rychlo to prejde, zachvilu bude z nej velka slecna, jak z tej mojej....... 😉 som rada, ze napriek komplikaciam dopadlo vsetko ok........

miri, som rada, ze sme sa stretli a pokecali, aj mne to dobre padlo.....a hlavne tam bolo uzasne, tak sme s drahym dobre zrelaxovali 🙂 ......
domov sme prisli rychlo, ani nie za dve hodinky...boli prazdne cesty......leuska sa veeelmi tesila 😉 ale aj mne uz hrooozne chybala.....
a co ty? uzili ste si s drahym aspon nedelu?

charlotka, velmi ma mrzi, ze ma malicka take problemy, je to hrozne......dufam, ze coskoro najdete vhodnu masticku...ja ti neporadim, i ked dnes sa mi lea cela vysypala, na hrudniku, celu ritku a stehienka a vlastne po celom tele.....dufam, ze nebude mat tu siestu chorobu....a dufam, ze to ma len z jedla.....

maya, tak fajn, ze je samkovi uz lepsie, das ho zajtra do skolky?

ronnda, super, ze ti uz nici zacina hovorit......to u nas lea blaboce cely den, len jej nikto nerozumie.....aj u nas je to tak ako u miriam, lea rozumie vsetko, len viac slov hovori po nemecky.....ako napriklad vsetko je nein a zajac je hase......a dudel je nuler......akurat sa tesim, dnes prvy krat povedla, ze ,,lea,, doteraz bola vzdy ,,ea,,

bejby, tak fajn, ze a necitis zle, bolo by to tazke, keby si sa zle citila a este sa starat aj o malu.......a super, ze nathalia u stoji......lea tiez stala v deviatich, aj som si myslela, ze bude skoro chodit a nic.....dala si nacas....zato podlahy putzovala poctivo
😉

wienika
23. mar 2009

inac ten vietor bol dnes hrooozny.....mna skoro rano odfuklo aj s kocikom 😝

ozaj, dnes som bola v BA kvoli daniam, tak som o sto euro lahsia, ale aspon to mam vybavene.......

miriam25
23. mar 2009

wieni, no super, ze ste prisli v poriadku domov. aj som vam tak trosku zavidela ten oddychovy vikend 😅 ale ty to potreboujes. po celodennych zataziach na cele telo ti to muselo suuuper dobre padnut. tvoj drahy naozaj vie, aky darcek je pre teba ten idealny 😉

tak to danove mam aj ja hotove, neviem, ci som vam to pisala, vybavila som to telefonicky v spolupraci s mojim ocinom 🙂 tak som rada, ze ste tuto temu vobec zacali a nemusim si robit ziadne starosti... buduci rok to budem musiet podavat aj tak, aspon teda dufam, ze sa tento rok dostanem do nejakej roboty 😒

viedencanka
23. mar 2009

AHojte byby,

Boldy-Jasminka je zlatucka,ako taky anjelik,cela v bielom,taka malicka,uzi si ju tiezo dni,hned ti vyrastie 🙂

Wienika a Miriam,co na tom danovom nakoniec od vas chceli?

viedencanka
23. mar 2009

mne dnes muzik zase odcestoval,tak som zase sama s detmi,ale je nam aj tak dobre,sme uz zohraty tim.

Linduska sa mi zacala skoro rano budit,niekedy o piatej, o pol siestej a zacne si rozpravat chce sa hrat,tak som taka nevyspata ☹

Charlotka-drzim vam palce,nech uz aj ten problem so zadockom vyriesite.neskusala si taku ludovu medicinu-cistit harmancekovym odvarom? Nam to uz viackrat pomohlo,ked sa vyhadzala.Ale kazde dietatko reaguje inak.V kazdom pripade je dobre,ale to urcite robis, medzi prebalovanim nechat chvilku bez plienky,nech sa pokozka nadycha a potom tiez nechat dobre presusit,aby nezostala po cisteni vlhka,to som sa docitala z roznych zdrojov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre