Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

charlotka
30. mar 2009

Twix, Laurinke vsetko naj naj naj ka narodeninam, urcite bude mat kopu gratulantov a potom moze kazdeho pustat dnu do bytu a hovorit oblubene "dale" 😉 😀

tina, som rada, ze ste pobat v nemocnici zvladli, presne viem o com hovoris, aj livia vzdy spusti taky hrozny plac, ked ju v nemocnici niekam polozim, aj teraz v sobotu sme cele vysetrenie prekricali, ale co uz, babatka sa nevedia inak branit, tak placu, ked sa im nepaci 😔 drzim palceky, nech vysledky dobre dopadnu a hlavne nech ich mas co najskor, lebo to cakanie je najhorsie, poznam. Drzim palceky a myslim na vas 🙂

silvi, uz si sa tu davno neukazala, vsetko ok? ako dopadlo vysetrenie u stefanovica? malinka sa ma ako? mozno ze ste na dlhsie na sk, tak preto si sa neohlasila 😉 juuuj aj ja by som konecne sla pozriet domov, uz sme daaaaaaavno neboli, ked sa to vsetko takto natahuje, este aj dlho nepojdeme

twix
30. mar 2009

ahojte!

dakujeme za gratulacie. nasa slecna v sobotu oslavila 2. narodeniny 🙂 je to neuveritelne, ako ten cas leti. ani sa nenazdam a uz aj Dominik dostane svoju prvu tortu 🙂 my sme oslavovali pred dvoma tyzdnami v Blave, kedze aj brat mal narodeniny. torta bola len jedna s dvoma svieckami, tak brat sa citil dost mlado 😀
vcera sme mali oslavu tu vo viedni. bola svokra aj svagor. Laurinka sa tesila z darcekov a podarilo sa jej zfuknut jednu sviecku. tu druhu som zfjukla ja, kedze plamienok sa uz dotykal torty 🙂
inak odporucam lego, ktrore sme malej kupili. je to vlacik na baterky od dvoch rokov. vydava zvuky, ked jazdi a ma aj tankovaciu stanicu, tak Laurinka stale tankuje benzin (vydava to taky srandovny zvuk, tak sa vzdy rehoce 🙂
http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.to....
my sme to kupili v toys'r us za 40 EUR.

no, musime sa obliekat a utekat pre Laurinku k Tagesmutter, dnes tam tiez maju mensiu oslavu.

silvia2406
30. mar 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

ronnda
30. mar 2009

charlotka - taky me tesi, ze uz se to zlepsilo a ze uz mate termin operace. treba se prece jen nejake misto uvolni a pujdete driv. je mi jasne, ze uz chces, aby to bylo vsechno za vama.

silvi - jen at si tereska dela zasoby, podivej nase nici, ta ma tak baculate tvaricky a jak se nam to ted hodi, vubec ted nechce papat, je to asi k zoubkum, ale ja to moc neresim, ona ma zasob opravdu dostatek. dnes jsem ji nachystala palacinky, tak snad neodmitne.
a s tim prikrmovanim dejte klidne pauzu. to musi byt sranda, jak na vas hladove kouka kdyz jite.
ten dr. je vazne trochu jety ne? hlavne ze po profesionalni strance je ok, reci se daji vydrzet.

ronnda
30. mar 2009

silvi - chtela jsem napsat, ze dr. je ujety, ne jety 😉

silvia2406
30. mar 2009

hanba mi, ze hotovi, jasne, ze hotovy 😔

silvia2406
30. mar 2009

ronnda, takze nemusim sa bat, ze by tie zasoby neskor nespotrebovala 😅 ja sa tesim, ze pekne pribera 🙂 palacinky zneju dobre, ale my mame s manzelom momentalne trenkost, ocistna kura po zime 😎 takze delime rastlinne a zivocisne, som zvedava do kedy vydrzim 😎

a lekar je teda naozaj "ujety" 😎 ale co uz s nim, myslim, ze ako odbornik je dobry, len ako clovek by mohol byt citlivejsi. ja len dufam, ze moj krcok bude v poriadku a ten zakrok nebudem musiet absolvovat este raz 😔

twix
30. mar 2009

tak ja som opät doma a deticky spinkaju. ked som prisla pre Laurinku k TM tak zacala okolo mna skakat, ze "party, party" 🙂 dnes sa riadne vysantila. mali kolac, hrali sa s balonikmi a tancovali. ona si sice neuvedomuje, ze ma narodeniny, ale to nevadi 🙂

charlotka - tesim sa s vami, ze sa vam ta ritulka tak zahojila. ja tiez nechavam deticky vetrat bez plienocky. som raz citala, ake je to dolezite, tak sa snazim dodrziavat. neboj, tie dva tyzdne rychlo ubehnu. ja viem, ze ti to teraz pripada hrooozne dlha doba, ale uz ste tolko vydrzali, tak aj toto zvladnete.

ronnda - ked opisujes Nici v tych kaluzach, tak to akoby si pisala o Laurinke, az na to, ze moja si do nich aj laha 😅 a to dobrovolne. takze jej ruzovy kabatik som periem po kazdom dazdi.
ten posun casu sa mi strasne hodi. maly zvykol okolo piatej kakat a tlacit nahlas na celu spalnu ☹ , tak teraz je to az o siestej a Laurinka dnes vstala o hodinu neskor (o pol osmej 🙂

miriam25
30. mar 2009

ahojte babulky, tak po vyse hodinovom zaspavani mi samko konecne zaspinkal. spi v nasej posteli, tak stale trpnem, ci nahodou nespadne. z jednej strany, kde lezi, som prisunula jeho postielku a stale pocuvam, ci sa nahodou neprevalil na druhu stranu postele a nespadne mi ☹ bohuzial nebolo vobec mozne ho uspat v jeho postielke a uz vobec nie ho prelozit, som bola rada, ze som odtial vobec odisla ☹
sopliky ho trapia stale a mam pocit, akoby to bolo este horsie ako vcera. uz som mu dnes davala tretie tricko, tie dve boli totalne premocene pri krku, no hroza ☹
minuly tyzden v utorok sme boli u toho stareho doktora, ku ktoremu sme chodili predtym, mali sme len ockovanie proti kliestom, tak som si povedala, ze na to nemusime cestovat autom pol hodinu k novemu doktorovi. no a on sa ma pytal, ci je samko zdravy, tak som mu povedala, ze ma stale sopliky, ako mal aj pred mesiacom, ked sme tam boli na prvej vakcine proti kliestom a on ma nepriamo obvinil z toho, ze sa o maleho nedostatocne staram, ze urcite mame suchy vzduch, ze mu nedavam tie homeopatika, ktore mi dal a pod... on mi dal pred mesiacom homeopatika, povedal, ze prve dva dni mu ich mam davat kazdu hodinu a potom kazde dve, tak ja som ich davala malemu prvy tyzden kazdu hodinu, druhy tyzden kazde dve a nic to nezabralo, tak som ich vysadila. A on mi na to povedal, ze to treba brat niekolko tyzdnov, ale nech sa na mna nikto nehneva, mal mi to povedat a dalsia vec je ta, ze ked ma dieta sopliky, ja mam cakat niekolko tyzdnov, kym nejake tabletky zaberu?????? 😠 😠 😠
takze som kupila nedavno kvapky do nosa, ktore naozaj zaberaju, hlavne co sa zaspavania tyka, luuf natierame tiez pred spanim, prospan (myslim, ze tak sa to vola) proti kaslu a uvidime, co nam dnes povie ten novy doktor. Poobede ideme k nemu, lebo mne sa toto vobec nepaci. mozno lezu samkovi aj zadne stolicky, ja neviem... ale tak mal ho ten doktor vo stvrtok pozriet, no nie???
dam vam vecer vediet, ako sme dopadli...

inak ten posun casu mi voooobec, ale vooobec nevyhovuje. samko sice rano spinka do tej 8, namiesto do 7, ale na obed ide tym padom neskor spinkat a vecer ho dostat o 7 do postielky je pomaly umenie, vcera zaspal skoro o 9 a to mi naozaj nevyhovuje, lebo to uz nemam chut nic robit... tak som zvedava, ked to inak nepojde, tak ho budem budit rano o 7, aby sme zasa prisli do povodneho rezimu....

ronnda, nici musela byt vazne super v tom blate 😀 som sa dobre nasmiala... este dobre, ze to beries tak pohodovo, ine maminky by sa uz rozculovali... ja sa priznam, ked vonku prsi, tak nevystrcim paty z domu a ked tak, tak len autom a potom zasa dnu, kde neprsi bud do obchodu alebo k niekomu na kavicku 😉

twix
30. mar 2009

viedencanka - prihlas sa aj na warteliste. mozno budes mat stastie, ako sme mali my, ked otvorili novu skolku. mozno tiez niektora skolka bude rozsirovat kapacitu. okrem toho, kopa deti na warteliste si najde miesto v inej skolke alebo u tagesmutter a neodhlasi sa, tak by sa vam mohlo postastit a dostanete sa velmi rychlo na popredne miesta.

lyziarka
30. mar 2009

ahojte kocky

teraz castejsie nakuknem sem cez obed, ked mi maly spinka, teraz par tyzdnov zacal celkom dlho spavat cez den, no mam pocit, ze o to menej mu staci v noci a byva obcas dost skoro hore... culy ako rybicka a ja ako zbity pes... 🙂

babyspeck je pre kazde dieta uplne v pohode, oni ho tak ci tak neskor vybehaju. Moj maly bol tiez baculko a teraz v tvaricke vobec, praveze mam pocit, ze by kludne mohol byt este baculatejsi. Ale on spali urcite vsetko, lebo on je len v pohybe...🙂

Silvia2406, som nepostrehla, preco si prestala kojit? alebo si ani nekojila?

Ronnda, ja som sa ta uz chcela davnejsie opytat na tu plastelinu, to mas tu jedlu, alebo normalnu? Kde si ju prosim dostala? V hociktorom hrackarstve to dostanem? Mam pocit, ze on by sa s niecim podobnym tiez vybavil...

Bejby, Ronnda, my sme tiez boli v sobotu v zoo, tiez mame Jahreskarte a aj ju poriadne vyuzivame. Toooolko vela ludi... aj deticiek... vsetky take zlatucke 🙂 Len skoda, ked sa prestahujeme, to budeme mat uz dalej, tak tam asi tak casto nepojeme.

a este kocky, co davate UM, riadite sa presne podla tych odporucani na krabici, myslim odkedy davate napr Hipp 2, potom Hipp 3, uz je tusim aj Hipp 4? alebo davate aj nizsi stupen, hoci dieta je uz starsie?

twix
30. mar 2009

silvi, to je dobre, ze ti malicka pribrala. ja sama vidim, kolko deti schudnu, ked su chorucke, alebo ked im idu zubky. odkedy Laurinka beha, tak sa taha len do vysky. este raz budes rada, ze ma mala zasoby 🙂
moj maly sa zatial otaca len z bruska na chrbatik a to ma akusi vlastnu metodu. najprv si klakne a vystrci zadok, snazi sa liezt dopredu, ale kedze mu to nejde, tak si chvilu ponadava a zrazu sa postavi na chodidla, takze vyzera zrazu ako take prevratene "V" (hlava a chodidla na zemi) a sup na bok a chrbatik 🙂 je dost sikovny, ak porovnam s nasou pohodlnou princeznou, ktora zacala krabbeln, az ked mala 10 mesiacov a otacala sa az v nejakom 8. mesiaci 😖

twix
30. mar 2009

lyziarka, ja som videla vo viacerych katalogoch Essknete - jedlu plastelinu. v obchode (Libro, Interspar, Toys'r us) som videla obycajnu. tiez uz isty cas nad nou rozmyslam, ze by som kupila.
mliecko som davala podla odporucani na obalu, podla veku dietata. teraz davam Kindermilch 1+ Jahre Milumil a videla som, ze je nove mliecko 2+. vraj je prisposobene, ze dietatko v tretom roku uz tak nerastie, ma menej energie (kalorii) a zlozenie mineralov je tam tiez asi ine. inak ja davam malej aj normalne mlieko.

twix
30. mar 2009

miri, ja by som tie homeopatika tiez velmi rychlo vymenila za ucinne kvapky do nosa. naco trapit dieta niekolko tyzdnov 😠 vydrz a bude lepsie. tiez som bola zufala vo februari. mala som pocit, ze uz dva mesiace odsavam detickam sopliky, meriam teplotu, davkujem lieky, ze som hore den a noc a stale len utisujem uplakane, zasoplene deticky. uz som neverila, ze to skonci a budeme vsetci zdravi. a predsa len to preslo. tak vydrz, hlavne odsavaj, nech to Samkovi neprejde do uska. drzim palceky !!

bejby29
30. mar 2009

Caute babenky,
ja neviem, ci je to tym pocasim dnes ale ja by som len spala dnes.. Mala som ist nakupovat, co mna nikdy nic neodradi 😀 , ale normalne som sa otocila a isla domov spat.. Nastastie aj mala je taka zaspata tak sme zalomili obidve.
Wieni, uz som pozrela ten inhalator tak si ho dam objednat, my mame v kazdej izbe zvlhcovac vzduchu, ale akosi to nepomaha..
Miri, ten stary doktor je akoze normalny?! My doma zvlhcujeme vzduch a mala ma aj tak sople.. Uz tam ani nechod, zbytocne sa len rozculis 😠
Silvi, to fakt sa s tebou ten tvoj doktor tak bavi? 😠 Urcite sa mu pacis 😉

jasterka
30. mar 2009

juj cely prispevok mi zmizol ☹ ...tak znovu...

Ahojte 🙂
Cely den sa chytam si sem sadnout a napisat vam a az teraz som sa ktomu dostala,
Emmka ma "svoje dni"...neviem ci mi ju cez vikend rozmaznali babinky alebo to budu zubky,ale vsade mrnka iba na rukach je spokojna,dnes som jej kupila aj gelik na dasienka,lebo ked si da pesticku do pusiny chvilami zaplace co si to tam asi rozdrazdi a potalci,inak nic nevidno,ani zacervenanie....tak som zvedava kedy sa nam nieco objavi.

S tocenim si tiez dava nacas herecka,nechce sa ani z bruska na chrbatik,pritom sa krasne tocila ked mala 2mesiaciky,teraz vydrzi dlho pas koniky,ale ked je unavena tiez spusti plac a neotoci sa 😒 ...aj doktorke som bonzovala,ze sa neotaca,a ona ze nevadi...ja som teraz taka uskostliva po tom co sa stalo Tine a Leni 😔 ...

Inak som bola dnes v tej Leberamb,vysledky mam uz vsetky v norme,lekar stale krutil hlavou,ze to musel byt iny zachvat ked to tak vyletelo a prudko ustupilo...no ved som im to tvrdila na pohotovosti a oni mam poslali domov ako vystresovanu matku 🙄 😠 ...
od zajtra idem pumpovat mliecko do zasoby pre istotu,lebo zlcnik aj napriek diete pobolieva ☹

jasterka
30. mar 2009

Tina-moc na vas myslim,kedy budu tie vysledky?pisala si ze uz tento tyzden vsak?...nech uz viete na com ste,urcite sa bude lepsie bojovat proti niecomu konkretnemu,snad najdes aj niekoho kto podbne prezil a vie aj poradit,ked budete vediet uz na com ste...verim,ze to cakanie je neunosne ☹ no neviem pomoct ,ale velmi velmi vam zelame nech to zvladnete a drzime vam peste. 🙂

ronnda
30. mar 2009

Miri – nevim co si o tom dr. myslet, asi bych tam uz nesla. A jak se ti jevi ten druhy dr.? sice je dal od vas, ale pokud mas u nej lepsi pocit a duverujes mu, tak jezdi k nemu.

Lyziarka – plastelinu mame normalni, manzel ji koupil v zielpunkt, jsou u toho tvoritka a takove plastikove tvoritko – vypada to jako strojek na cukrovi – kde das dovnitr plastelinu a pak ti z toho vyleze takovy prouzek, my tomu rikame tvoritko na hady 😉 nicole si s tim hodne vyhraje, nastrka tam plastelinu, zmackne a dela sssss, ze leze had. Taky ji delam z plasteliny auto, kocku, sovu, traktor apod., to jasa, ale hned to znici a sup do tvoritka na hady. Hodne ji bavi delat male kulicky (s tim ji pomaham) a ty pak dava do kelimku a preskladava do druheho, nebo do krabicky apod. Naucila jsem ji, ze si s plastelinou musi hrat jen na svem stolecku, abychom ji nemeli po celem byte a akceptuje to. Super je, ze jakmile ta plastelina uschne, tak ztvrdne, takze se pak ty kousky daji vysat. Samozrejme jsou vsude kolem jejiho stolecku.
Minuly tyden tu byla na navsteve kamaradka s dvema holcickama a to jste mely videt, jak se vsechny zabavily a jak jsme si v klidu vypily kaficko a stihly si i popovidat
🙂
UM – mala mi pila PRE az do jednoho roku, pak pila rovnou 2, ted ma 3.

Jasterka – tak vitej v klubu zoubkulezoucich, mas pocit, ze ten gel pomaha? Ja jsem nici nikdy nic nezkousela a tech poslednich par (no co par, osm) zoubku uz snad zvladneme.
Tak vysledky mas ok, to je dobre, budou te jeste nejak vysetrovat, co to tedy mohlo byt?

Bejby – dnes byl asi ospaly den, i nicole spala dve hodiny, coz neni normalni. Naopak ja jsem cila a uklizela jsem a kdyby neprselo, pustila bych se asi i do umyvani oken.
Tos udelala dobre, ze sis sla lehnout, nakupy pockaji.

Prave jsem se divala na predpoved pocasi a ve ctvrtek a patek ma byt slunecno a bez deste. Tak se asi vydam do schönbrunnu do tiergarten. Nechcete se nekdo pridat?

jasterka
30. mar 2009

tak pisem na etapy...teraz som vyhlasila,ze ma sluzbu muzik az pokial mala nezaspinka,nech si na seba zvykaju,lebo som si v sobotu chcela uzit vecer vo vani a do 10.minut pre mna prisiel muzik ,ze mala stale mrnka a nechce zaspat...manzik si myslel ako mi ukaze ze ju zvladane a akurat mu to nevyslo 🙂 a tak sa ma teraz stale vypytuje,ako casto chodi spat,ako casto jej davam vit D 🙂... lepi mu ze sa pojdem rekreovat do nemocnice 😝 ...a ako to zvladnu,tak musim nahodit zaucanie,lebo poslednu dobu fakt nemal vela casu na malu a teraz si ho musi najst a prekonat unavu a basta 🙂...

ronndi-no gelik na zubale jej chuti velmi,tak mlaskala pusinou 😀
a tam je napsiane, ze nechat posobit na dasienkach..vyrobca je vtipny,ako si to nema take male dieta zlizat ?Emmka sa tak oblizuje,som to skusala,chuti to bylinkovo a sladucko,studene hryzatko neche ...takze teraz budeme riesit zubky do doch rockou a potom aj tak vypadnu ☹ ...

ronndi-keby bolo naozaj pekne v ten stvrtok zlakam aj Silviku a isli by sme 🙂

jasterka
30. mar 2009

Ronnda-este si sa pytala,ze ci ma budu este nejako vysetrovat...vtedy to bolo urcite zlcnikovy zachvat a kamenom upchaty zlcovod,keby mi vtedy sam nevysiel,tak ma uz vtedy operuju,ale na druhy den som bola na megn.rezonacii a uz nebol v zlcovych cestach,ja som uz bola na lacno nachystana pod noz...mam kamene volne v zlcniku a mozu sa kedykolvek zase vybrat na prechadzku 😒 a cele sa to zopakuje,preto ma ist zlcnik von,kedze som odmietla brat magenschutz,lebo je tam udane,ze niesu testovane u kojacich matiek,ci neprechadza liecivo do materskeho mlieka ☹ tak ma stale boli zaludok,takze ak to neprejde pojdem na gastroskopiu 😝 ☹ co je zhltnut hrubu sondu...no neviem ako to do mna dostanu,ja mam problem prehltnut aj tabletku. 😲 ...tak dufam,ze to nebude potrebne.

jasterka
30. mar 2009

Miri-ako Samko? dufam tiez ,ze ten novy doktor stoji za to,tiez si myslim,ze je nehoraznost ked ti naznacil ten vas stary doktor,ze to je tvoja chyba ,ze maly soplikuje 😠 ...teraz ked tak blbne pocasie,raz teplo potom zima
😖 ,jasne ze mate sucho v byte,kto v zime nema? tiez treba polemizovat o jeho kompetencii 😝 dat homeopatika a tvrdit ze zaucinkuj az po dlhsom podavanii... 😲 co mas cakat na zazrak alebo zapl uska? 😝

wienika
30. mar 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

miriam25
30. mar 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

miriam25
30. mar 2009

wieni, presne toto mi robi v poslednom case aj samko. stale, v jednom kuse si pyta cumel, ked mu ho nedam, tak sa hodi o zem a reve z plnych pluc a neprestane ani po pol hodine, ani ked si ho nevsimam, ani za mnou nepride, nic... proste som rezignovala a davam mu ten cumel dobrovolne, ked chcem mat klud. ale niekedy nan uplne zabudne (po papani alebo cisteni zubkov) a tak ho rychlo schovam, ale dlho to netrva a uz si ho zas pyta... minule sme ho zabudli doma a take sceny mi robil v kociku na celu ulicu, ze sme sa museli vratit domov po cumel ☹
a ked je na mna nahnevany, tak stipe, skriabe (najradsej ide do oci a celkovo do tvare) a hryzie hocikam, kam sa mu na mojom tele podari. A za toto dostava po zadku, lebo taketo spravanie sa si vyprosim, aby dieta, ked nieco nedostane zacalo hryzt... aj ked ho milujem nado vsetko, toto si nemoze dovolovat ☹

wienika
30. mar 2009

charlotka, vidis ako sme vsetky na teba a malinku mysleli, az jej ta bolava rituska ustupila.....klopklopklop, len nech to tak vydrzi.......a tie dva tyzdne ubehnu ako voda a mozno vas fakt zavolaju skorej a vy to budete mat vsetko uspesne za sebou.....velmi na vas myslim....

tina, ako zvladas cakanie? vidim, ze casu nemas, urcite si leni vyzaduje vsetko tvoj cas, ale budem rad, ak sa ozves...ved sme tu na to, aby sme sa navzajom podporili a vyzalovali sa....... 🙂

wienika
30. mar 2009

miri, nie su nase deti nahodou surodenci??? presne toto iste mi robi lea......obcas na neho zabudne, ale zachvilu si spomenie a uz ma taha do kuchyne.....a ukazuje na skrinku.... 😠

charlotka
30. mar 2009

ahojte,

tak ja si dnes kratim cakanie na manzela na MK. to sa mi paci 😀 ale nepaci sa mi ze o 21.00 este muzik nie je doma 🙄 no co uz, ked maju vela roboty tak uz taha 14 hodin dnes!!! hlavne ze sef si krochka a vykrikuje, ze on nedava premie, skrob jeden 🤐

tak som povolila ventil a vo veselsej nalade idem dalej 😉

wieni, ja mam kamosku, ktora ma tento isty problem, tiez je z toho nestastna, ale neda sa tomu vyhnut ani nijak zabranit, je to jednoducho vyvojova faza, aj ked poriadne neprijemna, najma pre rodicov - hl. matky, ked sa ich milucke dobrucke srdiecko zmeni na ukricane decko. ked sa k tomu este pridaju fyzicka agresia voci mame...juj, radsej na to ani nemyslim, nas to tiez urcite caka... tak drzim palce, nech to obe zvladnete, este to sice potrva, ale ono to urcite prejde 😉

kuk sem
http://primar.sme.sk/c/4116419/ako-prezit-obdob...
http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?pa...

miriam25
30. mar 2009

aaach, len co som dopisala posledny prispevok, rev jak keby ho drali z koze, pridem do izby, postel cela mokra, on sa triasol od zimy, kedze bol cely mokry, dnes sa mi uz treti krat pogrckal 😢 ☹ 😔 susedia nesusedia, pracka musi ist, inak mu nebudem mat co obliect zajtra. ani neviem, co vlastne vygrckal, kedze predtym vygrckal celu flasu, co prave vypil a teraz z neho sla len nejaka voda ☹ chudatko moje, ked som ho vyzliekala, stale sa len triasol od zimy, ani sa nedivim, ked bol taky mokry... ale teraz by uz malo byt dobre, dala som mu len trosku cajiku, nech sa zaludok ukludni a hned mi zaspinkal, musi to byt aj prenho velmi narocne....
prikryla som ho velkym paplonom, tak budem musiet dnes v noci pravidelne kontrolovat, ci ho nema cez hlavicku alebo ci nie je odkopany... to bude zasa noc.. uz tretia po sebe prebdena, nechcem sa vidiet zajtra, ako budem vypadat, zrejme si s nim aj poobede lahnem... no uvidime... ak toto grckanie neprejde, tak sme zajtra zasa u doktora ako na koni ☹

wieni, ved ked sa ti nasi drobcovia stretli, hned si dobre rozumeli, oni sa snad na nas dohodli 😀

charlotka
30. mar 2009

miri, tak mate taketo starosti? a nebude to mat maly nejaky crevny infekt, ked tak grcka? chudatko malicke, este si zivo pamatam, ako livi takto strasne grckala, chuda, ani nevedela co sa deje a ja uplne v soku, tak na vas myslim, drzte sa nech to je ryyyychlo fuc ☹

miriam25
30. mar 2009

charlotka, neviem, ale to zacalo az dnes, to doteraz nemal... mozno je to tymi soplikmi, ze to ho drazdi a napina... uvidim, ako bude zajtra. zatial nema ani teplotu, nic... a terza mi vypil ten cajik a vyzera to byt v pohode 😒 vazne neviem. zrejme pockam, kym sa mi niekedy v noci nezobudi sam a dam mu len mliecko vypit... ved niekedy musi byt hladny. nedam mu vela, aby mu to nezatazilo zaludocek, ale nieco spapat musi a hlavne tekutiny potrebuje...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre