Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

ronnda
15. jan 2010

wienika - leuska je sikovna, ze uz je bez plinek. u nas to jeste neni uplne so weit 😉 aspon, ze jsme se zbavili toho dudlika, s plinkama snad taky brzy skoncime...

twix
15. jan 2010

ahojte,

Zdeni - blahozelam k malej Sofii. prajem ti rychle zotavenie a nech ti Sofia robi vela radosti!!!

Lieska - tiez myslim, ze by si tam nemala byt s malou. mne hovorila aj TM a aj v skolke to nebolo inak, ze treba dieta cim skor nechat same, inak si zvykne na tvoju pritomnost a neskor to bude pre nu este tazsie, ked odides do prace.

co sa tyka toho jedla, minule rozpraval nejaky lekar v TV, ze treba ponukat detickam zeleninku aj ovocie, ale rodicia sa nemaju stresovat, ked to dieta nechce jest, ze deti si vyberu, to co potrebuju. preto niekedy jedia mesiac banany a zrazu zo dna na den nechcu a presedlaju napr. na mrkvu. ja neviem, my sme s tym nemali nikdy problem. obidve deti su zavisle na ovoci. Laurinka je dost polievkova a este stale si pyta pred spanim a po zobudeni mliecko a aj vypije tych 300ml naraz. Dominik je skor na "pevnejsiu" stravu.

a co sa tyka toho druheho kola - ja si myslim, ze je dobre, ked surodenci nie su daleko od seba (vekovo). aspon sa vedia spolu pohrat. urcite je to dost narocne. ja si neviem vynachvalit dni, ked je Laurinka v skolke. s Dominikom sa casto citim ako na "dovolenke". ked je doma aj Laurinka, tak mame co robit obaja s manzelom 🙂 muz sa tesi na pondelok, ze si oddychne v praci 🙂 ale deticky sa uz vedia trosku spolu pohrat a bude to casom lepsie. a hlavne, mam uz druhe tehotenstvo a aj kojenie za sebou. dufam, ze aj nocne vstavanie a plienky budu coskoro minulostou 🙂 ja uz by som si to nechcela treti krat zopakovat 🙂

lyziarka
15. jan 2010

ahojte,

zdenka - ako aj ostatne dievcata aj ja gratulujem! je to krasna sprava, dalsie nove babätko...

ronnda - dakujem za opytanie. ja sa snazim ako-tak zzit s novym prostredim...Kristianko sa stale nerad vozi v aute. byva mu aj zle. ked to respektujem, dost nas to obmedzuje v mobilite. no a ked to nerespektujem, väcsina aktivit, ale aj obycajnych nutnych nakupov sa zacina aj konci stresom...odhliadnuc od tohto sa mame dobre, nastastie sme doposial stale zdravi, Kristianko teraz na prelome rokov zacal vela rozpravat, opakuje takmer vsetko v obidvoch jazykoch, takisto zacal dobre spavat... mam z toho dobry pocit... ale o nocniku alebo zachode nechce ani pocut, sadne si tam, ale obleceny. on si dokonca nechce dat ani vymenit plienku, ked ju ma plnu. uteka mi prec 🙂 vsak uvidime v lete, mozno sa posunieme dopredu. a ty ako v praci? stihate aj nejake aktivity mimo skolky? chodite este do zoo? my sme neboli ani nepamätam...

bejby29
15. jan 2010

Zdeni, aj ja gratulujem k malej Sofinke, nech ste zdravucke a tebe prajem vela mliecka.. Dufam, ze ste v poriadku 😉

zdenka73
17. jan 2010

Ahojte! Velmi pekne dakujem za gratulacie, a som fakt hrozne stastna, ze uz je tu so mnou, je to fakt nepopisatelny pocit. Este sa hlasim z nemocky, ja som uz dost v pohode, len este vstavanie z postele je tazsie, ale da sa. Sophia je velmi dobrucka, teda dufam ze to nazarieknem, a budeme takto pokracovat dalej. Stale spinka, a budi sa tak kazde 3-4 hodiny, napapa sa a spinka dalej, len obcas je aj chvilku hore, a okukuje. Mliecko sa nam uz dostavilo, tak snad aj vydrzi. Fotky pridam az po prichode z nemocnice.

ronnda
18. jan 2010

boldy - koukla jsem na fotky, jasminka je moc roztomile dievcatko, krasna kukadla ma po tobe. slavite kazdy mesic dortou? to je mile.

zdeni - jsem rada, ze jste v poradku a ze malinka hezky papa i spinka. tobe bude jiste taky den ze dne lepe a brzy uz budete doma. tak se drzte a uzivejte si jedna druhe.

ronnda
18. jan 2010

lyziarka - to je vazne neprijemne, kdyz se kristiankovi moc nelibi v aute, musi to byt pro vas oba dost stres.
nicole uz taky z cestovani neni tak nadsena jako driv, drive totiz cestu vetsinou prospala. ted zpivame, hrajeme si, prohlizime knizky, sledujeme tunely po ceste, ale to jde samozrejme jen kdyz s ni cestujeme oba dva s manzelem.
v sobotu byla nicole pozvana na geburtstagsparty kamaradce ze skolky, bylo to fajn, deti si uz krasne pohraji samy, znaji se ze skolky a my maminky jsme popijeli kaficko a kuchen.
v tydnu zadne odpoledni aktivity vetsinou nestihame, jsem rada, ze dorazime domu a mala si hezky sama pohraje.
ale pokud by se zorganizovalo nejake stretko, tak bych se jej rada zucastnila.

bejby - jak se vam dari? vim, ze jsi asi na FB, tak doufam, ze ty i deti jste v pohode.

bejby29
18. jan 2010

Ahoj Ronndi, ano vacsinou na FB, ale aj sem sem-tam nakuknem 😉 S dvomi detmi uz nic moc nestiham, inak by som tu bola castejsie.. Aj teraz mi tu Nathi do toho tuka a vselico stiska..
To je super, ze sa Vam aj s Nicolkou tak dobre dari. Tiez sme vas uz sto rokov nevideli. Ale vy teraz asi moc casu nemate, ked ty pracujes a mala chodi do skolky, vsak? Inak, kazdy pondelok sa stretavame v Leineri na Hilferke s kockami, tak ked budes mat cas, urcite sa pridaj. Ranajky za 1,99 Eur 😀 😀 Ja uz musim letiet, maly sa mi zobudil, tak sa drzkajte babulky a ozvite sa.. Papa

boldy
18. jan 2010

ahojky,

ronnda: dakujem, ano kazdy mesiac slavime, robim jej tortu, a manzel ju spapka 😉 dufam, ze sa ti niekedy podari dorazit na stretko, uz davno sme vas nevideli 😉
wieni: ano kvoli zubkom, ale idu nam rychlo, tak sa to da zvladnut 🙂
baby pridala som foto do albumu viedencanky... bolo super, tesim sa na pondelok opat, len dufam , nebude tak prsat ako dnes...

lieska
19. jan 2010

Boldy, baby.... fotky su super! Zas vam zavidim, ze sa mozte tak stretavat, aj ja by som sa pridala, keby som blizsie! 😉

twix
19. jan 2010

ahojte,

Lyziarka - aj Dominik nerad jazdi v aute a uz dva krat sa mi povracal. asi to ma po mne, ja som bez Kinedrilu do auta vliezt nemohla. len ked sedim vpredu, tak mi nie je zle. ked idem s detmi sama do Blavy, tak v case, ked on zvykne spat, aby mi celu cestu prespal. na kratsie trasy mu dam nejake hracky, pustam detske pesnicky alebo mu nieco velmi zaujimavym tonom rozpravam, vtedy je ticho.

Baby, o kolkej sa v pondelok stretavate? da sa tam parkovat? tiez by som sa niekedy pridala, ak budeme zdravi.

viedencanka
20. jan 2010

Caute,tak zase sa to tu rozbehlo. Aj my sme uz naspat vo Viedni po mesiaci v Milane.
Nevedela som,ze sa stretavate v pondelky,o kolkej? Rada by som sa tiez pridala.

Zdenka gratulujem ti a som rada,ze vsetko dobre dopadlo.

Lieska- aj mne TM povedala,ze nie je dobre,aby som s Lindou u nej zostavala,len prvy tyzden som tam bola.Aj tam potom takmer 2 mesiace hrozne plakavala,ked som odchadzala a drzala sa ma ako kliest,TM ju musela zakazdym doslova odtrhnut odo mna. Ale po 2 mesiacoch to preslo,teraz sa uz tesi,ked rano k nej ideme a ked sa Lindy opytam,ci chce ist za detickami kyvne hlavou,ze ano.Takze zvladli sme to. K TM bude chodit do aprila,od aprila zacina v skolke.Teraz uz ju nosim na schnuppern tie dni,ked nechodi k TM.

boldy
22. jan 2010

ahojky,
lieska> ozaj skoda, ze si tak daleko od nas ☹
twix, viedencanka> stretavka je od tej 9.45 ako kto stiha 🙂 a parkovat neviem ako to tam je, snad ine baby poradia...
viedencanka> co je to schnuppern? 😒

pinkina
22. jan 2010

Ahojte kocky, uz som tu nebola hrozne,hrozne dlho. 😒 UZ ste mozno aj na mna zabudli. Chcela, by som sa spytat maminiek novembrovych a oktobrovych deticiek, ze kedy idu do jasliciek. 😎 Ja chcem ist od polky jula na 3dni robit a malu dat od septembra do jasliciek. Ale, uz teraz mi lepi, ze ako to vsetko zvladneme. ☹

Zdenka VSETKO NAJLEPSIE K NARODENIU SOFINKY. 🙂 🙂 🙂

zdenka73
23. jan 2010

Ahojte! Ronda, Viedenčanka, Bejby, Pinkina ďakujem. Pridala som pár fotiek, aby ste si nás vedeli predstaviť ako vyzeráme 😉 .
Zatial to zvládame v pohode, je to super bábätko, iba v noci od desiatej aj do druhej,nemôže spať, tak sa jedujeme, ale zase dospávame celé doobedie. Ale to sa snáď všetko ešte upraví. Mliečko máme,len malej sa asi nepáčia moje prsníky 😵 , lebo ich odmieta, tak mliečko odstrekujeme,ale aj tak ho máme akosi málo, tak dokrmujeme.

viedencanka
24. jan 2010

boldy- schnuppern znamena,ze si to tam chodi obzerat a vzdy tam nejaky cas stravi,aby sa zoznamila s prostredim

zdenka73-sofia je velmi pekne babatko. ako to zvladas doma,mas niekoho na pomoc,alebo si sama?

zdenka73
25. jan 2010

viedenčanka som sama, ale zvládam to dobre. Sophia je veľmi dobré bábätko, veľa spinká, iba občas plače, ale vedy ani neviem čo chce také malé nervy, ale to patrí k tomu. Ani ked je hladná neplače, len sa bude vrtieť a vzdychať, kym jej nedám papať. Dúfam, že jej to takto zostane dlho.

zdenka73
25. jan 2010

Baby a kde ste dávali ten rodný list robiť, v mieste svojho bydliska alebo v Bratislave. Už ho mám preložený, a na ambasádu ho nebudem dávať Blavu mám bližšie.

lauraa
26. jan 2010

O sk rodny list ziadas na prislusnej matrike tvojho bydliska... osobitna matrika v ba nema strankove dni a vybavuje len zaslane podklady prislusnych matrik....ale skus zavolat na nejaku matriku v ba a opytaj sa ci to mozes podat aj cez inu matriku a co vsetko k tomu potrebujes...... odo mna chceli este aj moj rodny list, potrdenie o trvalom bydlisku, pas,potrvdenie o slov. obcianstve ( plati len 6 mesiacov) nakolko sme neboli v tomto case manzelia tak prehlasenie o otcovstve prelozene 😉

kreola
27. jan 2010

Ahojte dievcata - hlavne viedencanky 🙂) Hoci medzi Vas nepatrim, chcem vas poziadat o radu.
Sestra byva vo Viedni - cast Simmering. Ma moznost nastupit do prace, ale bojuje s velkym problemom. Ma skoro 4 rocneho syna, ktory chodi do skolky, ale moze tam byt len do 14.00 hod, pretoze jej bolo hned na zaciatku v septembri povedane, ze len pracujuce matky mozu nechavat dieta v skolke do 17.00. Ked sa teraz v skolke pytala, ci moze nechavat maleho dlhsie, tak uz to nejde, je obsadeny stav a ze viac ako 15 deti na ucitelku byt nemoze a oni nemaju dost pracovnych sil. Ostatne skolky v sirom okoli su plne obsadene, aj denne matky, kde volala. Sestra hlada niekoho, najlepsie Tagesmutter (na cely den), alebo nejaku spolahlivu osobu, ktora by vyzdvihla 3x tyzdenne jej syna zo skolky a bola s nim cca 3-4 hodiny. Stale hlada, pozera inzeraty, pyta sa po znamych, ale zatial bezuspesne. Obava sa, ze bude musiet robotu odmietnut, co by ale velmi nerada, chce ist pracovat. Neviete poradit? Nepoznate niekoho kto by bol ochotny pomoct, alebo poradit? Som vdacna za akukolvek radu.

murcos
27. jan 2010

ak su vsetky tamu obsadene, (co takto leihoma? skusala tuto prilezitost?) alebo inzerovat....zeby nejaka studentka?
drzim paste. a vitame malu sofinku! vela dobreho mliecka, pevne zdravie...a maminke ku tomu plne prespane noci.

murcos
27. jan 2010

zdenka, napisem ti spravu. ten rodny list sa da priamo vybavit na ministerstve a maju aj uradne hodiny.....

duelka
29. jan 2010

Ahojte ----------- ja by som sa chcela spytat kam chodite v zime na prechadzku s deturencami .Ja byvam v 10 bez. a vela moznosti tu asi niejje okrem namestia len maly Spielplatz .Nemate daky dobry tip???dakujem

zdenka73
29. jan 2010

Dakujem Murcos. Škoda, už som to podala v mieste svojho bydliska, ale ešte raz dakujem.

lyziarka
2. feb 2010

duelka, IP

ronnda
3. feb 2010

zdeni, sophia je moc roztomila. doufam, ze jste v poradku a zvladas. at sophia hezky roste.
duelka, co treba park oberlaa, z 10.bez.to nebudete mit daleko.
pinkina, nedelej si starosti, urcite vsechno zvladnete. mas uz vybrane jeslicky?

pinkina
3. feb 2010

ahojky 😉

No diky Ronnda, uz som sa ukludnila, nejako to zvladneme. 😒 Jaslicky mam uz vybrate, mala je tam prihlasena, ale neviem ci dostanem miesto. Je to blizko pri nas v privatnom Sanatorium Haus der Barmherzigkeit, je to len pre zamestancov, ale ak je malo deti tak zoberu aj normalne. Je to velmi pekna skolka. No a ak tam neklapne, tak je prihlasena do normalnej Stadt Wien v 1170, hned pri svokre, ktora vidi z okna do zahrady skolky a Oma je na dochodku, tak by tam aj tak bola Kristinka len na paar hodin. 😉 No, ale deti ma velmi rada, tak dufam, ze sa jej tam bude pacit. 🙂 Dufam, ze bude posluchat, lebo od Bejby Nathalkou sa zatial len biju 😀 😀 . Stale sa skrtia, tahaju za vlasy. No tak, hadam tam nebude robit to iste. 😒 😒 😒

ronnda
3. feb 2010

pinkina, tak vam drzim palce at dostanete misto ve skolce. a mate to dobre pojistene s tou druhou skolkou, ze by oma z okna sledovala co se tam deje 😉
to musi byt sranda videt ty vase krasne holcicky jak se tahaji za vlasy 🙂 nicole ma ve skolce holcicku co kouse ostatni deti, ale uz se to upravuje, deti se to tam snad odnauci (a nebo se jeste neco noveho nauci).

erilex
3. feb 2010

Ahojte.Potrebujem poradit.My sme sa koncom minuleho roku prestahovali zo 14.teho do 22.bezirku a potrebujeme tu najst dobru detsku lekarku.Viete mi nejaku odporucit?Dakujem. 😵

pinkina
3. feb 2010

😉 Ahojte
Ronndi, no tak mi mame s Bejby co robit, aby sme tie nase 2 certice udrzali na uzde. 😉 a ked este do toho zacne plakat Danielik, tak ani nestihame pokecat. 😀 😀 😀 . No dufam, ze bude v skolke posluchat. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre