Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
1. apr 2008

NO to by si si asi mala zistit,mozno ti to plati aj v Rakusku. Moj maly je tiez poisteny len v Rakusku a na Slovensku ho osetria bez problemov. Ale neviem,mozno so spanielskou poistkou je to niecov ine...
Ale skus sa popytat,za to nic nedas. A ak ano,tak usetris nejake tie peniazky a mozes radsej kupit nieco pre malu princeznu... 😉
Ozaj uz mas vsetko prichystane pre malu?

bejby29
1. apr 2008

No, ja si platim sukromne uz dlho - mam DKV.. Musim si to zistit. Teraz som musela odovzdavat danove priznanie na SK, lebo som danovy rezident Spanielska ale trvaly pobyt mam stale na SK. Keby som nemala moju zlatu maminu tak o tom ani neviem 😀 To bolo stresu - papierovacky a behanie po uradoch!! Ale nastastie uz to mam za sebou.
Pre malicku uz mam vsetko, moja naj kamoska a buduca krstna ma obchod s vecami pre deticky tak som tam nastupila a vsetko pokupila. Takze oblecka mam plno, myslim, ze ani to vsetko nebudem potrebovat.
No a co sa tyka takych veci ako kocik, atd.. uz mi chyba len postielka, ktoru som dala objednat v Lutz a ked pridem, tak musim tam este zbehnut.. Inak este kozmetika a zopar malych prkotin, ale vsetko mam objednane z netu.. Akurat sme kupovali v nedelu ten dychovy monitor a kos na plienky a no, uz chyba len ta postel a kozmetika..

froschka
1. apr 2008

Ahojte tak som tu po vikende

Wienika mne s nimi nikto nepomaha...nakolko som 700km od domu...ale teraz o vikende tu boli moji rodicia a teraz sli k segre no este sa mozno vratia na jeden den...

Priatel pracuje do 17-18tej takze som s nimi sama no oni su velmi dobrucke,vsade lozia vsade sa postavia, sice musim mat oci na stopkach ale nemozem sa na ne stazovat.
Zacala som s nimi chodit do materskeho centra, su tam mamicky s deti odkedy vedia lozit a sediet ale aj mamicky so starsimi detmi, je to nieco ako skolka a jaslicky dokopy len su tam aj mamicky s ktorymi mozes pokecat a vymenit si rady a skusenosti
navyse je tam strasne vela vsemoznych hraciek a detom sa tam strasne pacilo
idem aj dnes s nimi na 2 hodiny

pekny dnicek prajem

bejby29
1. apr 2008

Ahoj Froschka, ja budem tiez na tom tak isto, drahy pracuje vela, je to taky workholic, ale chcela by som najst co najrychlejsie nejake jaslicky, nech si mala zvykne na druhe deti co najskor. Mam tu jednu znamu, co sa snazili o dieta 7 rokov a nakoniec sa im to podarilo , ale teraz to s tou malou prehana, mala 4 roky a je cely cas len s mamou, stale si ju rozmaznava a je nou uplne posadnuta.. Jej manzel je len taka "ozdoba" doma 😀

bejby29
1. apr 2008

No a som este chcela dodat, ze ta malicka nechodi nikam medzi deti, ta moja kamoska ju chce mat len pre seba 😵

maya01
1. apr 2008

Bejby,tak ty si uz na prichod malej na 100% pripravena.
Ja som mala tiez pre maleho toooolko veci a on sa nardil obrovsky,takze niektore mu boli od zaciatku male 😲
a ine nosil len par tyzdnov...
Uz sa urcite tesis na malu.
Aj ja mam trvaly pobyt aj na Slov. aj v Rak. sice to nie je spravne,ale nikto sa ma na to nepytal.
A zas ked odovzdam obciansky na Slov.tak tu budem evidovana ako bezdomovec 😒 Dost blbe.
Ozaj baby ste tu uz aj take,ktore mate rak.obcianstvo?
Lebo ja nad tym uvazujem.
Sme uz styri roky zobraty,manzel ma ,maly tiez...
Len neviem ci mi to prinesie nejake vyhody.

tinavieden
1. apr 2008

ahoj bambulky. Ako sa mate?Uz sa tesite na stretko?Ja velmi 😀 tie co nemozu prist teraz nic sa nedeje "spachame"urcite aj ine stretko.
Maya Tvoj maly je poisteny v Rakusku a bez problemov ho osetria aj na SK.No tak to je super.Mas uzavretu niejaku zmluvu s poistovnou,ze maleho osetria aj na SK alebo je to automaticke kedze sme v EU.Ja sa nad tym teda zamyslam lebo ked som na SK u nasich a ked sa nieco malej stane ci ju osetria bez problemo.Dost ma to zaujima.

bejby29
1. apr 2008

Mayi, nikdy nevies, ci mas vsetko 😉 Najdolezitejsie je byt psychicky pripravena, veci sa vzdy daju dokupit.. Ja som mala moznost vybavit si spanielske, ale som sa na to vykaslala, je to uz teraz jedno aj tak

bejby29
1. apr 2008

Akurat davaju na RTL porod, som to musela prepnut 😖

maya01
1. apr 2008

Ahoj Tina,
hej osetria ho bez problemov. Mal uz raz zlomenu klucnu kost,nastiepenu kost... 😢 ale bez problemov ho osetrili,spravili rentgön a tak. Mam tu aj vseobecnu lekarku a maly je normalne u nej zaevidovany a aj v lekarni mi normalne daju lieky na recept,len musim mat ofotenu rakusku karticku poistenca. Je to tak,ze doktorka si to vyuctuje od VSZP a VSZP si to potom vyuctuje od Krankenkassa Vieden. Takze vobec nie su s tym problemy. A aj ked niekto bude tvrdit nieco ine,nedajte sa 😠 Sme v EU. A mne dokonca vyplatila socialna poistovna OCR,ked bol maly chory,napriek tomu,ze ma rakuske obcianstvo. A dostavam na neho aj danovy bonus.
Bejby mas pravdu,veci sa daju vzdy dokupit,len nech je mala zdrava...

bejby29
1. apr 2008

Tak to by malo fungovat aj u mna tak, ja si tu platim zdravotne a odvody a este som to vobec nevyuzila (tu su ti vseobecni aj tak hrozni, s prepacenim) To si zistim, Mayi..

maya01
1. apr 2008

No urcite si to zisti,ved za to nic nedas. Ked si vsetko platis,tak preco to nevyuzit. 😉

wienika
1. apr 2008

ahojte baby....

froschka, tak klobuk dole.....ja ledva sama zvladam toho mojho certika, tiez som tu sama,manzel dost vela robi....ale nestazujem sa, aspon mam v bratislave maminu a vzdy ked potrebujem, tak ju jej odnesiem.

baby, ja som si zistovala ohladne toho trvaleho pobytu aj tu aj v sk a povedali mi, ze sa to nema ako zistit, takze mozme kludne ostat s 2 trvalymi, presne ako hovorila maya, tak sme potom bezdomovci..ved bez obcianskeho nevybavis nic. akurat som sa odhlasila z poistovne, tu mam normalnu e card a este k tomu som pripoistena v uniqe. takisto lea. tiez dufam, ze nebude potrebovat lekarske osetrenie na sk, ale snad na tu jej e card ju osetria a cele to potom prevezme wgkk....
rakuske obcianstvo asi ani nechcem...sice este ani nemam narok, ale uvidim, mozno neskor..a vyhody? teraz, ked sme v eu, tak asi ziadne...

bejby, naozaj na zaciatok vela veci nepotrebuje, aj ja som mala a polovicu som vobec nevyuzila. take babatka velmi rychlo rastu.kedze porodis v maji, potrebujes len body, ponozky, nejake lahke svetriky,ciapocky a klobuciky a nieco na spinkanie. odporucam ti spaci vak, najlepsia vec na svete. aspon sa ti babo vnoci neodkope..monitor dychu mam aj ja, nedam dopustit na neho. aj som v noci kludnejsia.ked ma este nieco napadne, napisem... 😉

joj, aj ja sa uz tesim na stretko, aspon si dobre poklabosime..skoda, ze uz nebude tak pekne, ale fajn, ze budeme vnutri.... 🙂

wienika
1. apr 2008

ozaj, ronnda, kde siiiiii? a ostatne babulky-tehulky a maminky?

ronnda
1. apr 2008

holky, tu soooooooooom! konecne, nejak nestiham, snazila jsem se vas aspon tak letem svetem docist a prohlidnout alba. vikend parada, ale hrozne rychle utekl, vcera jsme tu meli cele dopoledne remeslniky a opet nam bourali koupelnu, takze vcera tu byl jen hluk, prach, nastesti bylo hezky a mala mohla spat na balkone. vecer me cekal uklid a jeste neni vsemu konec.

froschka - mas moc krasne album, nemohla jsem se vynadivat, holcicky jsou kouzelne, je to nadhera, mas muj obdiv, dve deti, ja vzdycky kdyz uz nevim co, tak se uklidnuji, ze jsou na tom jine mamicky hur, kdyz maji vice deti a ze ja mam tedy oproti nim pohodicku 🙂

viedencanka - ten vas martinko je vazne ohromny fesak, a jak tu uz psala myslim wienika - otecko taky 🙂
skvele, ze u doktora vse ok a mimcu se dari.

tina - i ja se na stretko tesim, dest nam nevadi. my bychom to na tu 13. hod. mely stihat, pojedu u-bahnem a taky doufam, ze bude mala aspon chvilku v kocarku spinkat.

wienika - co lea, jdete dnes k doktorce? snad nebude moc revu, chudinka mala, a mas nachystaneho toho panaka? my jdeme odpoledne.

jeste jsem chtela dodat, ze nase princezna oslavila o vikendu 8 mesicu (ach jo, to to leti), a tak jsem pridala nejake fotky do alba.

jinak ohledne obcanstvi - ja mam ceske a rakouske zatim nechci, citim se porad jako ceska a asi to jine nebude...

froschka
1. apr 2008

dakujem za pochvaly a komplimenty no ja sa necitim ze by mi boi pritazou...su moje princeznicky a pokladiky a s jednym si to ani neviem predstavit

chceme ist v lete na dovolenku k moru a vziat aj deti no mamina ma odhovara ze mam ich doniest na SK nech si my dvaja uzijeme

no boli sme v egypte uz bez nich to mali 5mes ale teraz im nechcem odopriet tu srandu
ale zase budem at permanentku ns kupko tak tam budeme kazdy den ked bude slniecko tak hadam predsa len pojdeme sami k moru

co by ste robili vy?

froschka
1. apr 2008

co sa tyka poistenia tak aj ja mam deti v rakusku poistene a na SK nas osetrili raz na koznom to nebol problem len boli moc neochotny lebo im to poistovna preplaca az za nejake 3 mesiace co im vadi...a detska lekarka nas zobrat ani nechcela...tak sme sli ku znamej....

ronnda
1. apr 2008

froschka - ja si nedovedu predstavit, ze bychom jeli na dovolenou bez male, mozna taky proto, ze nemame vubec nikoho kdo mi nam mohl hlidat ☹ my jedeme letos taky k mori, uz se moc tesim a jsem zvedava, jak bude mala reagovat.

maya01
1. apr 2008

No ale ste sa rozpisali...
Dieta,ked ma rakusku poistku musia osetrit na Slovensku!!!!!!!!!!!!!
Mne maleho vzdy osetrili.
Wienika a ty ked si poistena v Uniqu este duplovane,ja robim pre rakusku Uniqu,takze viem o tom na 100%. Sice nie som na Krankenversicherung ale urcite ti to preplatia.
Vy tu uz pisete o letnej dovolenke, a kde sa vsetky chystate?
Hodte inspiracie...
Aj my chceme niekde ist,ale az v auguste,ale nevieme sa rozhodnut kde. My berieme aj maminu,aby sme sa mohli s muzom vecer aj niekde vyparit... 😉

bejby29
1. apr 2008

Kocky ja idem dnes k doktorovi a dufam, ze tam bude vsetko ok 😉 Ronnda, to je pravda, ja to tiez tak citim, som slovenka a naco to menit??

bejby29
1. apr 2008

no my sa chystame do Spanielska 😉 Minuly rok sme cestovali po Skandinavii a predtym Maroko 😎

maya01
1. apr 2008

Ja sa nechystam tiez na mojom obcianstve nic menit. Mame take iste vyhody,takze je to jedno....
A my mame na Slovensku este aj poistene auto a poistky su tu o 50% lacnejsie ak v Rakusku 😎

maya01
1. apr 2008

Ozaj a vase deti maju len rakuske alebo aj slovenske? Da sa to vobec?

ronnda
1. apr 2008

bejby - drzim palce k doktorovi!
maya - nase mala ma oboji obcanstvi.

bejby29
1. apr 2008

ja co som si zistovala, tak dieta narodene v rakusku matke ineho obcianstva ma automaticky rakuske obcianstvo a to po rodicoch a v 18-tich rokoch si ma vybrat.. Je to tak naozaj??

froschka
1. apr 2008

bejby my sme neni zosobaseny a deti sa narodili v rakusku no maju slovenske obcianstvo a moje meno....moju narodnost

froschka
1. apr 2008

no ved to ze ja ich chcem moc vziat zo sebou...chceme ist do Tunisu na Dzerbu 😎
alebo az by sme sli sami tak mozno Portugalsky ostrov Madeira ten je uuuuzasny

ronnda
1. apr 2008

bejby - nevim jak je to presne s tim obcanstvim, mala dostala rakouske po manzelovi a ceske po mne. ted jsem si precetla, ze jsi psala, ze davali na RTL porod, dobre ze jsi to prepla, na to nekoukej 🙂

maya01
1. apr 2008

Madeira,moj sen tam chcem niekedy ist... 😅
Ronnda a normalne sa to dalo,lebo mne na Sk povedali,ze maly moze mat bud alebo.... Myslim,ze ony nevedia sami. Ale je to v podstate jedno....
Bejby no to neviem,ale nejak sa mi to nezda,ked sa dieta narodi v Rakusku, myslim, ze nema automaticky rak.obcianstvo..... Ked rodicia nie su zosobaseni,tak myslim,ze dieta ma automaticky obcianstvo po matka. Ked sa zosobasite,tak moze mat aj po matke aj po otcovi. Ale nie som si na 100% ista.....
Vela stastia u doktor,nech vsetko dobre dopadne.

froschka
1. apr 2008

pokukajte na www.ltur.de
tak raz bola Madeira na Last Minute za ani nie 500eur 7 dni
a co som si pozerala stranky o ostrove tak som len s otvorenymi ustami 😀 nadherny ostrov plny kvetin a zelene a mnozstvom parkov a videniahodnych veci....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre