Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

wienika
15. apr 2008

dobre, uz nebudem..len som chcela,aby ste vedeli, ze nie som krkavcia mama(znova) 😉 ked davam malu do jasli...ja len nikomu cudziemu nedoverujem. verim, ze je vela dobrych opatrovateliek, ale ja ziadnu nepoznam a ani mi nikto ziadnu zatial neodporucil....tak co mam robit? je tu aj moznost tagesmutter, ale tiez som si neni uplne ista...asi budem mat klud, ked bude len v tych jaslickach, ved ked bude problem, vzdy mozme vymysliet aj ine alternativy.....ale hlavne, nebude tam cely den, ale asi len 5 hodin, co nie je take strasne.....

wienika
15. apr 2008

bejby, uz to musis vydrzat, mne tiez ten posledny mesiac bolo hrozne, ani spavat som uz nemohla. mne zas mala lezala na pravej strane, tam ma aj kopala...kedy mas vlastne termin?

silvi, absolutne suhlasim s viedencankou, co sa tyka toho bytu....este porozmyslajte 😉

rosi
15. apr 2008

No baby, to video je strasne...tiez by som asi nezverila moje dieta osobe ktoru nepoznam ☹ Aj ked musim povedat, ze ja som si takto dlhe roky popri studiu zarabala peniaze..strazila som vo viacerych rodinach deticky a aj novorodeniatka. A mala som ich vsetky rada ako vlastne...vsak to musi byt ale strasne nevyrovnana osoba, ktora dokaze malemu bezbrannemu dietatu taketo nieco urobit 😢

Trosku nadlahcim temu, aby to tu nebolo take depresivne...ja sice deticky nemam, ale ma napadlo vela pomenovani pre male deticky (pracovne skusenosti 😉 dufam, ze ich coskoro vyuzijem aj prakticky na vlastnych)
pre malicke- Engelchen, Hasibär,Spätzchen, Mini-Maus, Schmusebär, Schatzilein, Knudelhase 😅
pre vymyslave a neposedne deti- kleine Hexe, freche Rübe, Räuber, Rabauke, Purzel, Racker, Schlingel, Lausbub, Frechdachs (drze), spinave- Wutz, Schmutzfink... 🙂 To su "Kosenamen" v Nemecku..v Rakusku skusenosti s detmi tolko nemam 😉

bejby29
15. apr 2008

Wienika, termin mam 14. Maja, uz to chcem mat za sebou, dnes ma boli cela lava strana ☹ Ani spat som nemohla, mala ma tam stale kope a asi mam aj nejaky nerv "priseknuty" uz neviem, ci sediet ci lezat.. A ked si to stisnem na tej lavej strane tak citim jak je tam natlacena, potvora mala

krajcoanka
15. apr 2008

bejby, asi bude veľká. Ináč máš tehot. ok, bez komplikácii? 😉

lieska
16. apr 2008

Wienika, vobec si nemyslim, ze si krkavcia matka, ked das malu do jasli! Ved ked ma ok imunitu (a nedonesie ti kazdu nadchu alebo kaslik od inych deti domov), tak jej to skor len prospeje byt medzi inymi detickami! Si myslim ...

Rosi, Ty si dobra linguistka!!!! 😉 Wow! Diky, hadam sa aj mne zide...

Bejby, chuda! Uz to nejak vydrz ten mesiac. Urcite to nie je nic prijemne! Drzim palce! (Ale inak ta predstava ako tam je drobec na tej lavej strane nacucnuty je mila!)

wienika
16. apr 2008

caute baby....to je pocasiiicko, zee? 😒
ja som tiez dnes zle spala, od 4tej som nemohla zaspat, som sa len prevalovala, bola mi zima. ked sa mi asi o 5tej podarilo zaspat, tak zasa mala zacala s postielky vykrikovat.....dala som jej dudel, zaspala a ja zasa nic...a teraz by som taaaak spala....toto dopisem, kuknem ordinaciu a ked mi o 2-3 hodiny lea zaspi, lahnem si aj ja....

rosi, diky za pekne vyrazy...budem si ich pamatat, zidu sa....co sa tyka tych opatrovateliek, viem, ze vacsina su fajn, mlade dievcata, ved aj silvia to nakoniec robi... 😉 ale tym, ze ziadnu nepoznam, (okrem nej a ju otravovat nemozem, lebo bude mat ine povinnosti 🙂 ) nemam inu moznost. tym videom som nechcela nikoho urazit....
ale aj tak obdivujem vsetky maminy, ktore zveria deti aj babatka do cudzich ruk a takisto obdivujem vsetky babysitterky, ktore vacsinou nemaju este vlastne deti, ze si trufnu niest taku zodpovednost. musi to byt velmi narocne.

bejby, a mas stillkissen? ja som si ho posledny mesiac kupila avyuzivam ho dodnes 😀 hlavne v tehu bol super, lepsie sa mi spalo, ten posledny mesiac som sa nevedela uz ani pretocit a s tym vankusom to bolo perfektne. ak ho nemas, urcite si ho kup, vyuzijes ho na vela veci ako kojenie, ulozenie babatka, aby ti nespadlo a aj na pozeranie telky. fantasticky a prisposobi tvojmu telu. v tehu je dobre ho mat pocas spanku medzi nohami...ja som ho volala ,,moj milenec,, 😀

lieska, dufam, ze nebude mala casto chora, preto som ju dala aj zaockovat, tak uvidime....a tiez si myslim, ze jej to s detickami len prospeje.... 😉

franziska
16. apr 2008

jeej rosi vielen dank,

no baby to video je fakt brutus, chudatko male.

no ja osobne som robila 1rok aupair vo viedni a niekedy je to bud ze baba na opatrovanie je super a rodina na figu alebo naopak najlepsie je ked je jedna aj druha strana v pohode.

bejby29
16. apr 2008

Dobre ranko kocky. Krajcoanka, tehotenstvo mam bez komplikacii, akurat, ze mala je vraj dost velka a lezi na lavej strane a niekedy mam dni, ked si myslim, ze mam dostat infarkt. Pritlaci mi tam nejaky nerv a cela lava strana okolo rebier, srdca a chrbta ma boli ako po infarkte.. Bola som uz aj u kardiologa a pozerali mi srdce a robili vysetrenie, ale vraj vsetko ok. To som uz bezala dvakrat. Chodila som potom k fyzioterapeutovi a tam sa to upravilo, ale teraz, kedze sme sa prestahovali, nemala som cas si nikoho najst este. Inak komplikacie nemam ziadne..
Wienika, ten stillkissen este nemam, idem ho kupit v sobotu, alebo si ho objednam cez amazon.
Lieska, to je naozaj sranda sem-tam ked ju vidis, uplne na tej lavej strane mam taky hrb ako tam je natlacena 😀 Ale ta bolest nie je sranda ☹
K tym opatrovatelkam, niekedy je to chyba aj rodicov, lebo si zoberu hocijaku aupair z "ulice", niekedy je to 20 rocna kocka, co nema ani ponatia o vychove deti a jedine na co mysli, su party atd.. Vsak sme vsetky boli take iste 😀 A v USA su tieto mexicanky lacna pracovna sila ale co z toho, ked maju IQ 4 a ktovie este co.. "Trenovane" babysitter su vacsinou dost drahe a su to starsie panie, ktore pracovali napr. ako sestricky alebo s detmi. Kvalita ma vzdy svoju cenu.
Wienika - ja chcem dat moju malu takisto do jasliciek, ja som chodila, ked som bola mala a som tu 😀 A dokonca si nejake take utrzky pamatam. Mojho bratranca zena je doktorka a maju dvoch chalanov a ta ich vzdy nechala sa babrat od uplne malicka vo vsetkom, vobec im nic nezakazovala, napriklad chytat macky a psy, atd a maju imunitu paradnu, nebyvaju chori a zas druha sesterka ta stale "izolovala" maleho, raz nesmel ist do piesku lebo tam cikaju a .... psy, nechodil do skolky, lebo tam boli deti stale chore a dnes s nim chodi po nemocniciach, lebo ma zlu imunitu - plucne chlamydie.. A ja som jej vzdy hovorila, nech to s tou cistotou neprehana, lebo si dieta odmalicka buduje imunitu.. Takze ja mam zivy priklad v rodine, ze tie deti netreba izolovat. Aj tato bratrancova zena vzdy hovori, ze teraz su tie deti take "prechemizovane" a je strasne vela deti s alergiami, co kedysi vraj vobec nebolo az v takom mnozstve..
Ale som sa rozpisala kocky moje 😀

viedencanka
16. apr 2008

AHojte dievcata,
bejby- termin sa ti uz blizi,tak len nejako vydrz,aj ked to je neprijemne a bolestive,ten vysledok bude o to krajsi....
Co sa tyka tych opatrovateliek a baby-sitteriek,je to vsetko o velkom stasti a nahode. Ja som ako 18 rocna bola rok v Nemecku robit au-pairku,isla som cez agenturu a ako podmienku som si dala,ze nechcem male dieta-jednoducho som sa obavala,ze nebudem s nim vediet zaobchadzat,ze mu pri obliekani mozem "zlomit "rucicku.Dostala som 5-rocneho chlapceka,bol super,velmi zlaty,uplne samostatny a dobre sme si rozumeli / na rozdiel od jeho rodicov,to boli hajzli.jeho matka ho mala az po 40,otec mal 50, a ked sa im narodil,pre nich bol nadalej prvorady ich doberman a kocur,preto take novorodeniatko dali na 4 roky na vychovu do jednej rodiny,kde mali 12 vlastnych deti a vychovavali aj jeho-tam mu bolo dobre,spoznala som aj tu jeho nahradnu matku,velmi dobra rodina. A ako 4 rocneho si o zobrali naspat a zobrali au-pairku,aby sa o neho dalej starala. Mne ho bolo tak velmi luto,ze jeho rodicia o neho nemali vobec zaujem,on sa citovo naviazal na mna a bolo mi tazke odchadzat.Vtedy som si povedala,ze toto vlastnym detom nikdy nespravim.
Nechapem tiez niektorych rodicov,ktori si zoberu opatrovatelku na inzerat a okamzite im zveria svoje malicke deti,bez toho,ze by ich aspon otestovali.Moja sesternica isla do Talianska robit au-pairku do pravnickej rodiny a ked tam prisla,mali 2-rocne a 2-tyzdnove babatko. Od prveho dna ju s nimi nechali na cely den,pritom vobec ju nepoznali.Moja sesternica je z viacerych deti,takze nemala problem sa postarat aj o malicke babato a je maximalne zodpovedna, ale co keby natrafili na niekoho ineho?

viedencanka
16. apr 2008

Bejby- uplne suhlasim, co sa tyka izolacie/neizolacie deti. Dieta si v prvych 3 rokoch vytvara imunitu,preto je to v pohode,ked je v kolektive s inymia chodi aj na pieskoviska atd...Mna mama malicku drzala doma,prve mesiace nepustala ani ziadne navstevy,stale ma drzala v sterilnom prostredi- a teraz? Mam alergiu,astmu atd...Viem,ze pre mna chcela len to najlepsie,pred vyse 30 rokmi este nebolo studiami dokazane,ze cim viac kontaktov s bacilmi a bakteriami,tym lepsie sa nam vyvinie imunita.

Wienika-neboj sa, s tymi jaslami to bude dobre,hned si zvykne na ine deti a nebude ustrachana. A ked obcas aj ochorie,nic sa nedeje, ved inak by ju to aj tak cakalo v skolke. Moj Martinko je tiez zaockovany proti pneumokokom,takze okrem beznych detskych prechladnuti,soplov (dostal aj sarlach v skolke) mu nic vazne nebolo. Tu to nie je ako v slovenskych skolkach,kde deti so soplami musis nechat doma. Pokial sa dieta celkovo citi dobre a nema teplotu,moze ist do kolektivu.

viedencanka
16. apr 2008

wienika. ja som dnes tiez ako po vyprasku- celu noc som nemohla spat.Okrem tych beznych "problemov", ze musim asi 2-3 krat cez noc na WC-to som len v 21 tyzdni,to bude este horsie..., v noci ma chytil zachvat kaslu a kychania,ale vydrzala som bez liekov,tak som sice nevyspata,ale hrda na seba a na babatko. Inak stale ma nekope,len obcas tak jemne pohladka..

dnes ideme s Martinkom plavat,ten sa uz cely tyzden tesi.

jasterka
16. apr 2008

Ahojky babulky,ja vas teda nestiham ☹ vcera som vas vecer rychlo docitala,nech som v obraze,ale odpisat som uz nevladala.Teraz robim kazdy den,aby som splnila hodiny,lebo kozem robit 9Hodin,a ja zvyknuta na 12.stky a viac volna, dost ma to nici,doma sa uz nevladzem ani pohnut.Tak neviem,dokedy ja takto vydrzim pracovat.
tolko tem ste uz prebrali,ze neviem uz ani k comu som sa chcela vyjadrit.

Viedencanke-spravne ze si bola v nemocnici na sone,a usetrila si tak stresy,ktore by miminku urcite viac uskodili.
som rada ze ste o.k 🙂 krasne plavanie 🙂

bejby29
16. apr 2008

Viedencanka - uplna pravda s tou imunitou. Prajem vam s Martinkom prijemne plavanie 😀
Jasterka, pockaj ked budes v druhom trimestri, dostanes taku energiu. Ja som tiez v prvom trimestri bola ako vystaveny citron, pracovala som sice iba 6 hodin denne, ale vsade som musela mat sacky a najhorsia bola ta nevolnost. No a po takych 3 mesiacoch som zrazu chytila taku energiu 😉 Ale 12stky su pre tehotnu zenu dost, to ti poviem.. A kde pracujes ak sa mozem spytat?

krajcoanka
16. apr 2008

bejby , ale to zase nemáš pravdu. Ja som robila aupair vo Wien 10 rokov u jednej rodiny a s deťmi som si vždy poradila.Vtedy som mala 18 a domaca nas nechavala aj samích. To záleži od flexibil. 😉 Mna mama držala veľmy nakrátko-žiadne disco a o 8 doma. Dnes som rada že bola na mna prísna, lebo dnes dojde baba z disco a je tehotna a nevie ani s kym to má.žiaľ! ☹ 😝 😒

krajcoanka
16. apr 2008

Ináč ma to strašne posilnilo, lebo mam skusenosti , ktoré som tam dostala a o svoje sa viem skutočne dobre postarať. Naučila som sa mať program, aby som všetko stíhala. 😉

bejby29
16. apr 2008

Krajcoanka, jasne, ze nie kazda 20 rocna kocka je taka, viem, ze by som nemala vsetky hadzat do jedneho vreca, ja som skor referovala na malicke babatka, nie na 2-,3-rocne a vyssie.. Ja si len neviem predstavit nechat moju malu ked sa narodi s nejakou 18 rocnou au pair. Ked si spomeniem na seba v 18-tich 😀 Ked bude starsia tak to uz je ine, ale nie babatko.

ronnda
16. apr 2008

zdravim vsechny v tomto ospalem pocasi, no idealni nekam zalezt, treba do bazenu a zaplavat si... viedencanka, jej to se vyradite!
jasterka - ta unava je opravdu v tom 1. trimestru bezna, ja jsem spala skoro porad. uz jak psala bejby, pockej na 2. trimestr, to budes mit energie 🙂
bejby - uz jdes do finale, ten posledni mesic je narocnejsi, tak vydrz! a s tim stillkissen ti wienika moc dobre poradila, delala jsem to stejne tak a vyuzivam jej dodnes, mala si s nim i pekne vyhraje 🙂

jen jsem vas chtela kratce pozdravit, trva mi vzdycky nez vas doctu a pak uz nestiham reagovat. cekame navstevu, nasi nici prijede navstivit kamaradka z porodnice.
hezke odpoledne a nejspis nakouknu zase az zitra.

krajcoanka
16. apr 2008

bejby, ja som mala babätko a druhý mal 1 a 1/2 roka. 😎

ronnda
16. apr 2008

urcite se najdou vyjimky v aupair, ja jsem ale ten typ, ze bych malou nekomu cizimu nesverila, nemela bych klid, jsem proste takova "zodpovedna povaha"

bejby29
16. apr 2008

Krajcoanka tak to mala rodinka stastie na sikovnu kocku.. 😉 Kamosky v Spanielsku take stastie nemali a jedna mala take nestastie, ze im holka este aj byt vykradla. Nakoniec si nasla gay-a babysitter - ten bol super, najprv som bola zhrozena, ze preboha ked mi to povedala, ale potom som ho spoznala..

bejby29
16. apr 2008

Ronnda, kupim, akurat idem do XXXLutz tak ho kuknem. Pekne odpoludnie 😉

krajcoanka
16. apr 2008

bejby, to ano.Už sme si aj potykali, navštevujeme sa a v maji idem k nim na týždeň aj s manželom a deťmi. teraz mi môže ona babysitovať 😀

maya01
16. apr 2008

Ahojte holky,
ja dnes nic nestiham,mame tolko vela roboty 😝
Ale uz kocim,ved praca neujde a aj zajtra je den.

Wieni,to je uplne strasne video,az mi husia koza naskocila. Brrrrr.
Ja som tiez robila au-pair v Nem. a mala som dve male deti,ale ja som ich mala nadovsetko rada...
Po mne mali asi 3 dalsie a ani jednu si u seba nenechali.
Jedna im dokonca ukradla peniaze 😖
A preto by som ani ja nechcela niekoho cudzieho do bytu,lebo viem aky je to zasah do sukromia....

Bejby,tak dufam,ze je mala v poriadku,ty teda uz finisujes...

Videncanka,ty to urcite zvladnes lavou zadnou 😉
Ozaj a uz vies co to bude?

Wienika a urcite nie si krkavcia matka,ved chces pre malu len to naj... A ktora matka nechce...?
Mala je uzasna a tie oci... 😵

No dobre kocky, ja sa uz idem pobalit a utekam do skolky a domov.
Prajem este pekny dnik.
Pa

tinavieden
16. apr 2008

ahoj bambulky.Tak dnes sme boli v nemocnici na tom srdiecku a chvalabohu je vsetko v poriadku to nam z manzelom odlahlo.Mala bola statocna len troska plakala ale drzala sa 😉 Boli sme v ST.Anna Spital je to vlastne nemocnica len pre deticky,no boli tam velmi smutne pripady deti na vozicku s rakovinou no az mi bolo do placu a tak som si pomyslela,ze som ta najstastnejsia matka pod slnkom lebo mam zdrave dieta.
Inak k tym opatrovatelkam.Tak my chceli tiez na zaciatku nejaku zobrat ked mala Leni strasne koliky ale nakoniec mi prisla pomoct mamka predsa to je najlepsia pomoc a operku by som teda uz nechcela ked tak niekoho z rodiny alebo niekoho koho dobre poznam.
Zajtra sa tesim ideme do sonnentherme Lutzmansburg aj s priatelmi co maju o 2 tyzdne starsiu dceru tak sa tam vyblaznime.Som velmi zvedava ako tam bude.
No uz musim koncit mala si vyzaduje pozornost. 😀
Pekny den

wienika
16. apr 2008

caute babulky,
tak som si odskocila k netu, kym sa mi dopecie babovka, muffinky uz mam hotove....to som stihla, kym lea spala. mam pocit, ze uz nepotrebuje spat kazde dve hodiny, ale 2 krat do dna, ale dlhsie, nie uz len pol hodinky. tak uvidime. doobeda dala asi 1 a 1/2, konecne som mala cas aj nieco spravit.takto by mi to viac vyhovovalo 😉

viedencanka, a pohyby este vobec necitis? ale take bublinkovanie uz ano, ze?
z toho som bola uplne hotova, ked to tak tam bublalo 😉

tina, to je super, ze je mala ok....uz som mala strach, ked si sa tak dlho nehlasila. inac ten spital je hned vela mna, jato mam len cez cestu...len dufam, ze tam nebudem musiet niekedy ist aj dnu 😒 chodim casto okolo a vidim tam strasne veci, tiez mi byva do placu...
ja byvam pri samych nemocniciach, hned vedla je AKH, goldenes kreuz a kinder spital, na jednej strane dobre, ale je to niekedy depresivne...
tak sa pekne vyblaznite vo vodicke...aj ja by som znova sla do oberlaa, ale naposledy som tam chytila nejaku pliagu(asi mykozu), aj dr. mi to potvrdil, nastastie to bolo hned prec..ja som bohuzial taka citliva na zenske veci... ☹ tak neviem, ci este niekedy pojdem, len mi je to luto kvoli malej....

inac sa dnes tesim, lea spapala cely obed, po dlhej dobe....jupiiii....snad jej to vydrzi, tri krat klop...
ronnda, je fajn, ze mas kamosky, ktore maju deticky v nicinom veku, ja tu nemam nikoho, akurat jednu slovenku, ta byva v 20tom, co nie je az tak daleko, ale nejako nema cas sa stretavat. uz som jej aj hovorila, nech sa tu aspon na konikovi zastavi, ale zatial nic. ona ma rocneho chlapca.

bejby, ty ked byvas v 3 beziku, tak mozes ist do gasometra, tam je baby walz, super obchod pre deti, maju tam vsetko...pre mna je to dost daleko.

maya, co ten vas domcek? nieco nove?

maya01
17. apr 2008

Dobre ranko,
vyspinkane do ruzova? 😉
Dufam,ze hej.

Tina,tak super ze mala je v poriadku a uzite si vikend,mala sa bude urcite tesit.
Potom napis podrobnosti,aby sme vedeli kam s detmi 😉

Wienika,fuha ty si ale sikulka,ja som nemala nikdy cas pri malom napiect a pravdu povediac mna to ani moc nebavi 😅 ,varenie hej,ale pecenie.... Moja mamina vzdy napecie aj pre nas 😎
A s domcekom,je to teraz v rovine cakania. Mame ho slubeny,len museme pockat,kym si ten znamy.kupi druhy pre seba. Ale nam to aj tak vyhovuje,lebo sa nechceme stahovat hned a ked nam ho on podrzi,tak nie je problem...
Tak dufam,ze to vyjde.

No dobre kocky idem pracova,mame toho vyse hlavy.

Budem cez den pribezne pozerat,co pisete 😉

Pekny,slecny dnik.

wienika
17. apr 2008

guten moooorgen.... 😉

my sme dnes super spali , lea spinkala asi do 8mej, co sa este asi nestalo. dokonca mi ju mangelik zobral, ze nech si este trosku pospim...jasne, ze jej zabudol dat pancusky, ale aj tak super. teraz ked sa plazi a je stale na tej studenej zemi, tak ich musi mat..... 😉
inac, ani ja nepeciem, to bola nahoda, ked spala a nemala som co robit. akurat varit musim a to ma uz vobec nebavi 😝
maya, tak to by bolo fajn s tym domom a pre vas je aj tak lepsie este ho nemat, kedze ty si na sk.....a kedy sa vlastne stahujes? uz si si vybavila, aby ta prehodili sem?

jasterka
17. apr 2008

Ahojte babulky,dnes mam volno,konecne som sa vyspala,sadla k netu,odpovedala na emeiliky,precitala novinky a klepy a konecne vam mozem napisat a aj sa na par veci popytat. 😉

Wienike som chcela este aj ja napisat moj nazor na jaslicky 🙂
Ja som bola v jaslickach od jedneho roku,a pre nase maminky to bolo prirodzene,moja maminka tvrdi ze skoro vsetky maminky pracovali,a jaslicky vo velkom fugovali.myslim si ,ze my to len prospelo,lebo do skolky som ako 4rocna cestovala sama kazdy den autobusom,co nas po dedinach pozbieral asi 25km,a ze vraj sa my to strasne pacilo,v tej dedine kde som chodila do skolky som mala babku,a tak som nasim nosila hore dole co si posielali,ako mala dorucovatelka...a ze som bola uplne samosatna,a tak mi to aj ostalo,odjakziva som si vsetko vybavovala sama...za komunistou -maminka ucitelka-som isla za fararom,ze chcem ist na primanie,a som si to snim vsetko dohodla...nasi skoro odpadli,ked zistili,ze chodim na nabozenstvo...atd. 😀
takze som uplne presvecena,ze taketo deti su samostatnejsie a nie tolko naviazane na rodicou...

Cosom sa ja chcela spytat je-kolko stoja jaslicky a aku naju pracovnu dobu?

ronnda
17. apr 2008

dobre ranko,
tina - uf, to se vam muselo ulevit, super, ze vsechno dopadlo dobre. S tim Kinderspital mam neprimo taky trochu zkusenosti, je to utrpeni a vzdycky mam slzy v ocich. Jsem moc rada, ze je leni v poradku a je dobre, ze jste pro jistotu byli na kontrole. A dnes se budete cvachtat v lutzmannsburg, tam je moc krasne, my jsme tam jezdili jeste nez jsme meli malou, takze jsem si spis uzivala toho ruhebereich pro dospele, tak se tesim na tve dojmy, jake to tam je s detma.

wienika - tak nase lvice je na tom podobne jako lvice vase 🙂 ted posledni dny uz nespi ty svoje pulhodinky po kazdych dvou hodinach, ale spi dvakrat denne, dopoledne pres hodinku a odpoledne hodinku az dve. vyhovuje mi to a prijde mi, ze i ona je super odpocata a v dobre nalade. nema ani problemy s usinanim, jen ji polozim, chvili si povida a usne. no treba je to zase jen nejaka faze, kazdopadne si to ted uzivam a jsem spokojena, jake mame spokojene dite.
jak to vlastne dopadlo s tou boulickou na nozicce, co mela lea? zapomnela jsem se te zeptat...

jasterka - bezva, jak jsi uz od malicka byla samostatna, urcite je to dobre, na venkove je to asi jine, dnes si nejak nedovedu predstavit, ze by ctyrlete dite i na dedine cestovalo samo 🙂 no ale to tu ve vidni asi mozne neni, ze by male deti samy cestovaly treba u-bahnem 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre