Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

bejby29
24. apr 2008

Veru, vsetky kocky ste sa zdejchli tak pokecame inokedy, ja bezim k Dr. zachvilu

bejby29
24. apr 2008

Viedencanka, drzim palce, ale vy to zvladnete, neboj.. Oni tieto testy su aj dost stresujuce, ci je vsetko v poriadku, ja tam vzdy chodim napata ako struna ☹ Vela oddychuj a davaj na seba pozor.. Ja idem tiez dnes k dr. a uz musim do sprchy.. Bozteky

viedencanka
24. apr 2008

Bejby- ozaj, ako si si zvykla vo Viedni? Da sa to? Kde presne v Spanielsku ste predtym boli?

silvia2406
24. apr 2008

viedencanka, aj my sa pripajame k drzaniu palcekov, vsetkych dvadsat na rukach a vsetkych dvadsat na nohach 😉 neboj, vsetko bude v poriadku, len vela oddychuje, ziadna namaha a na nakupy sa tiez vykasli, radsej urobte veeelke nakupy s manzelom cez vikend, aby si sa nemusela natahovat s taskami.
neboj, urcite to zvladnete. kamaratka mala taktiez nizko polozenu placentu a nakoniec prenasala a rodila normalne. myslim, ze sa jej to upravilo tesne pred porodom. 😉 dokonca este do materskej pracovala s autistickymi detickami, povedala, ze to bolo o drzku ale zvladli to, takze to urcite zvladnete aj vy. 🙂

bejby29
24. apr 2008

Viedencanka, boli sme v Marbella, Andalucia.. Este stale tam mame dom ale ten sa predava.. Zvykam si pomaly, akosi nemam cas rozmyslat nad tym, lebo stale nieco robime a uz len cakam, kedy ma to chyti, ta depka, ze som tam uz neni. Kamosky mi velmi chybaju a kolegovia a robota 😢

maya01
25. apr 2008

Dobre ranko,

dnes to vyzera na krasny den a konecne vikend,jupiiiiiii.

Viedencanka,neboj vsetko bude ok. Aj moja znama mala nizko placentu a upravilo sa jej to...
Tak dufam,ze u teba to bude tiez tak.
A hlavne vela,vela oddychuj. Ja viem,ze sa to asi len velmi tazko da pri malom,ale ked je v skolke,tak to vyuzi.
A presne tak,nakupy nechaj na manzela.

Bejby a ako si ty dopadla u doktora. Vsetko ok? Daj vediet.
Tebe sa to nezadrzatelne blizi.
Marbella,necudujem sa ti,ze ti je za tym prostredim smutno ☹
Ale urcite si zvyknes.
A ked sa ti narodi mala,nebudes mat ani cas na to mysliet....

Wienika,ako sa mas na SK?

Prajem Vam vsetkym pekny den.
A tehulky drzte sa a davajte pozor na drobcov.

bejby29
25. apr 2008

Ahoj Mayi, dobre rano. Musim ist dnes na krv, lebo som vcera mala zvyseny cukor v moci, ale kedze to bolo o 18.30 vecer tak dnes musim ist nalacno do nemocky a modlim sa, aby to nebol gestacny diabetes 😢 Inak, vsetko v poriadku, som este uplne zavreta a vyzera to tak, ze budem rodit v termine.
Krvne testy su v poriadku, mala ma 48 cm a 2800 gramov a je otocena hlavickou dole, takze vsetko ako ma byt, okrem toho cukru ☹
Veru, nezadrzatelne sa to blizi. Mayi a kde si, lebo tu je zamracene a vyzera to na poriadny dazd...
Prajem pekny dnik tiez, ak neodpisem tak az vecer, lebo bezim do tej nemocnice

maya01
25. apr 2008

Bejby,tak dufam,ze bude vsetko v poriadku.
Mala je uz riadne velka.
Ja som v robote (Nitra) a tu je krasne pocasie.
Pozerala som na intrernete,ze vraj ma vo Viedni prsat,urcite to pride aj sem,ale zatial je tu slnecno 😎
Drzim palce.

maya01
25. apr 2008

Dnes tu nik nie je ☹

Ja uz utekam z roboty...

Prajem vsetkym krasny,slnecny vikend.
Drzte sa vsetky a pozdravte deticky.

Pa

wienika
25. apr 2008

caute babule..
ja som este v bratislave, mala som dost vybavovaciek, banka, posta a tak...chcela som kupit dnes tienidla do auta, lebo vcera sa mi lea skoro uvarila, celu cestu na nu svietilo slnko, chuderka bola cela spotena 😒 a bola som v babymarkete v petrzke a nemali.....sranda a to si hovoria, ze babymarket......tak nic, aj tak tu prsi a je zamracene. inac sa mam fajn, lea je tu velmi spokojna, maminka jej vyvara a aj trosku papa aj ked stale nic moc.
ja jej vacsinou varim, ked sa da, tak asi 4 krat do tyzdna a obmienam to s hoppkami alebo alnaturou,,,,nemyslim, ze je rozdiel v jedeni, ked nechce, tak nechce nic...aj som kupila v bille tie kukuricne nesolene chrumky, tak na to len kuka a mraci sa....moc jej nejdu, tak snad neskor..a to som kupila dva obrovske pytle 😉

dnes idem vecer do viedne, mam predstavko a zajtra si pridem po malu niekedy doobeda....aspon sa vyspim trosku a uzijem si manzelika, sme sa tri dni nevideli..... 🙂

viedencanka, tak to tvoje babo chce asi ostat v anonymite 😀 a chce vas prekvapit.....mozno je to predsa len to dievcatko a sa hanbi 😉 som rada, ze je vsetko ok...

bejby, ty mozno tiez budes mat drobceka, ved nema este ani 3 kg....moja mala 2740g a 48cm....ale snad este trosku v brusku priberie, i ked pre porod je lepsie, ked je babo mensie....
ako si dopadla s tou krvou? dufam, ze je vsetko ok....

maya, tu v blave dost lialo...aj v nitre?

tak co baby, kedy dame to stretko? vyhovuje tak poobede? okolo 15tej?

super, ze nas bude viacej.....a aj tehulky pridu..... 🙂

babullky tehulky, len sa opatrujte, setrite si sily a think positive.....vsetko bude ok....

vsetkym prajem krasny vikend a vela slnka.....ja sa tu este urcite ukazem....asi zajtra alebo v nedelu.....tak sa majte

bejby29
25. apr 2008

Ahoj Wieni a kocky, bola som na tu krv a bolo to hrozne, brali mi krv na trikrat cize ako som prisla tak mi zobrali a potom som musela vypit taku hnusnu sladku vodu (bleee) na prazdny zaludok, potom som musela prist o hodinu a zas mi zobrali krv a potom este raz o hodinu na krv. Vyzeram ako taky narkoman. Vysledky budem mat az v pondelok.. Medzitym som si dohodla hebamme na pondelok a este sme sa bavili s anesteziologom, pozreli sme trosku este ten Goldenes Kreuz.. No a pondelok este musim na streptokoka, uz nech to mam za sebou 😒
Este sme boli v Lutz, musela som kupit plachty pre malu, teplomer a nejake drobnosti a este do Eurospar a som uplne rozbita. 😔 Pojdem sa nachvilu natiahnut
Wieni, mne je hodina jedno, v utorok nemam nic na plane a uz sa na vas tesim.. Ja dufam, ze mala nebude velke dieta, hlavne nech je zdrava.. Nech je to uz ale za mnou..
Kocky, kde ste kupovali kozmetiku pre malickych?? A ktora znacka vam najviac sadla?? To este musim v pondelok kupit a uz mam vsetko z krku.
Pekny podvecer vam prajem

lenka.pav
26. apr 2008

ahojte kocky, som taaaak rada, ze som nasla tuto temu!!!! 🙂 Tiez cakam babatko a byvam nedaleko wien, takze sa mi ozaj zide pokecat si s niekym, co ma v tom prehlad. fakt sa mooooc tesim 🙂 🙂 🙂

bejby29
26. apr 2008

Zas to neodosiela spravy 😠
Ahoj Lenka, ja som tiez tak skoro nova tu.. Kde byvas?? A odkial si z SK?? Vitaj medzi nami

bejby29
26. apr 2008

Mayi, tvoj Samko je poriadny chlapisko 😉 Pozrela som si tvoj album a keby si mi nepovedala, ze je to tvoj syn, tak si myslim, ze je to tvoj brat 😀 Plus ty si este taka chuducka 😉

lenka.pav
26. apr 2008

ahoj bejby, byvam v Eichgrabene, to je asi 25 km od wien smerom na st. poelten. na slovensku som doma v martine 🙂 Kde byvas ty?

lenka.pav
26. apr 2008

a dakujem za privitanie 😉

bejby29
26. apr 2008

Ja byvam vo Viedni a tiez som z Martina 😀

lenka.pav
26. apr 2008

cooo???? neverim

lenka.pav
26. apr 2008

a nepozname sa??? kde si byvala? ako si tu uz dlho? pracujes tu?

lenka.pav
26. apr 2008

si si vsimla, ze sme tu na konikovi registrovane od rovnakeho datumu?? to su ale nahody 😀

bejby29
26. apr 2008

Ja som byvala v centre, na Stefanikovej, byvala Osloboditelov, oproti Geku.. Mamina tam stale byva.. Ja byvam vo Viedni iba nejaky mesiac, ale bola som 5 skoro 6 rokov v Spanielsku.. Ja vieeem, to je nahoda 😀 Nepracujem vo Viedni, som na materskej, lebo za necele 3 tyzdne mam termin. A ty? Odkial si z MT?

lenka.pav
26. apr 2008

no, so mnou to je tazsie, chodila som tam na strednu, byvala na intraku (povodne som z prievidze), ale nasla som si tam frajera, teraz uz manzela, tak sme tam ostali byvat. on byval tiez pri geku, na thurzovej, oproti neografii. to ani nie je od teba daleko, ze? potom sme spolu byvali v jahodnikoch.mozno ho poznas alebo jeho sestry, on ma 29, sestry 34 a 35.

lenka.pav
26. apr 2008

moj drahy sa pyta, ze ako sa volas, ze ta mozno bude poznat, ale napis mi IP, aby sme to tu nezverejnovali 😀

lenka.pav
26. apr 2008

musim letiet, ideme s drahym a kamoskami do scs na nakupy, o dvanastej musime byt u nich, tak sa ponahlam. ale vecer tu isto budem!!! sa tesim, ako si zas spolu co to napiseme. pa

bejby29
26. apr 2008

Ja tiez letim, lebo ideme na obed so znamymi, tak papa vecer

lenka.pav
26. apr 2008

ahojte, tak uz som spat z nakupov, uplne KO. Normalne je to pre mna vycerpavajuce chodit po nakupoch a kedysi by som nic ine nerobila 🙂

bejby29
26. apr 2008

Ahoj Lenka a co pekneho si nakupila?? Ja som shopaholic velky 😀 Tvojho manzela bohuzial nepoznam ani jeho sestry, nic mi to priezvisko nehovori.. Mozno z videnia by som ich poznala, ale meno nic

lenka.pav
26. apr 2008

kupili sme kocik, topanky, sestre autoradio a kamoske babycook. takze sme oplieskali dost penazi...a kam si chodila na zakladku? kolko mas vlastne rokov?

bejby29
26. apr 2008

Na Tomasikovu, mam 26 rokov.. Ale na strednu som chodila do BB

bejby29
26. apr 2008

A aky kocik ste kupili??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre