Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

bluestrom84
10. sep 2013

@alenocka777

Waydhoffen? ktory? ja som 25minut od viedne🙂 maminka, 2,5rocna dcera.

bluestrom84
10. sep 2013

Ahojte, nie je tu nejaka mamicka, nemamicka z okresu baden?

ellis21
10. sep 2013

@bluestrom84 super dik, ved chceme to na dlhodobo. Idem pozriet.

alenocka777
10. sep 2013

@bluestrom84 Waidhofen ybbs...

smejkoahoj
10. sep 2013

Je tu nejaka mamicka so Stammersdorfu, ev Floridsdorf?

dagmarkaaa
11. sep 2013

Ahoj holky prosim o radu mam narok se prohlasit na pracak kdy jsem ttu v Rakousku nikdy nepracovala? Normalne tu trvale bydlime skoro 2 roky a za chvili mi tu konci materska tak nevim co bude dal...

lauraa
11. sep 2013

@dagmarkaaa ale mozes ale budes iba evidovana ako osoba hladajuca pracu, mozes absolvovat nejaku kurzy cez AMS ale narok na poberania nezamestnaneckeho nemas....zdr. sa musis prihlasit k manzelovi, ale to uz asi aj tak si....

dagmarkaaa
11. sep 2013

@lauraa Diky to jsem presne potrebovala vedet ty kurzy me taky zajimaly 🙂

mimajo
12. sep 2013

@dagmarkaaa dasi, ja len zo skusenosti... tie kurzy ti nevelmi pomozu pri tvojom vzdela
...

anw
12. sep 2013

@bluestrom84 dakujem pekne....uz som to presla vsetko a nakoniec aj skoncim pri A1....

Ale mam dalsiu otazocku. Mam auto na SVK znackach...na moje meno....dozvedela som sa ze ak si nahlasim trvale bydlisko v rakusku, auto nebudem moct pouzivat(teda aspom nie na Svk znackach)...vraj by mi hrozila pokuta od FA az 8000 Euro....je to skutocne tak? Logiku to ma...ak mam trvaly pobyt v AT tak auto nemozem mat nahlasena na trvaly pobyt na SVK....ci?

lauraa
12. sep 2013

@anw ano aj nie, mozes mat auto aj na sk znackach ale musis doplatit finanzamtu cestnu dan v at, vyska zavisi od ps, obsahu motora, veku vozidla.... ak mas trvaly pobyt v at alebo pracujes v at si povinna prehlasit auto na at znacky alebo doplatit tuto dan finanzamtu.... pokuty za danove uniky ( ktoreho sa tymto dopustas ) su vysoke, dokonca ti mozu zabavit akomzite auto pokial nezaplatis..... nepomoze ti ani len ked prehlasit auto na niekoho na sk... totiz pri kontrole musis dokazat ze auto na sk znackach plati dan v at alebo potrebujes prehlasenie majitela auta ( aktualne s presne vyznacenym datumov a notarsky overene) ze mas pozicane odbodie , ktore nesmie byt dlhsie ako par dni.....

bluestrom84
12. sep 2013

@lauraa

dakujem, poradila si aj nam s tymi autami

smejkoahoj
18. sep 2013

Baby krstili ste niektora dietatko v Rakusku ev. vo Viedni?

kilian
18. sep 2013

@smejkoahoj hej,vsetky styri deti,piate Bude krstene buduci tyzden.

smejkoahoj
18. sep 2013

@kilian vo viedni? Chcela som len vedet ci treba chodit na nejaku pripravu alebo nieco take podobne

lauraa
18. sep 2013

@kilian ty uz mas 5? Kedy sa ti narodilo to posledne?

lauraa
18. sep 2013

@bluestrom84 co konkretne?

lauraa
18. sep 2013

@smejkoahoj ja man len jedno ale boli sme len na farskom urade .vypisali Papiere a dohodli Termin. Ziadne pripravy alebo podobne.zdalo Sa mi to menej komplikovane ako na sk

kilian
18. sep 2013

@smejkoahoj nie,dohodol sa len Termin.a to bolo vsetko.ale to zalezi aj od farara a konkretneho kostola.max.bude trvat na jednom rozhovore s jednym rodicom a buducimi krstnymi rodicmi.


@lauraa 😀 zajtra budu styri tyzdne,co sa nam narodil malicky.

smejkoahoj
18. sep 2013

@kilian dakujem za info.zajtra tam zavolam a dohodnem sa s nimi!rodila si vo viedni, ev. byvas vo viedni?moj maly ma 5tyzdnov a 2 dni 🙂

nasekuratko
18. sep 2013

Ahoj holky, omlouvam se, ze takhle vpadam do diskuze a asi muj dotaz bude mimo tema, ale nevim, na koho se obratit. Chtela jsem se zeptat, jestli by jste mi neporadili ohledne prispevku na deti. Manzel je zamestnany v Rakousku, ja jsem doma na materske -mame ani ne dvouleteho syna a kazdym dnem se nam narodi druhy prcek. Mame narok na nejaky prispevek z Rakouska? A nevite kolik to je a kde se to vyrizuje nebo jake jsou podminky? Moc dekuju za jakoukoliv radu.

lauraa
19. sep 2013

@kilian gratulujem , vela zdravicka..... mas este nejake z deti na st.christiana.... mozno by sme uz mohli dat niekedy aj kavu....

bluestrom84
19. sep 2013

@lauraa

ohladom prehlasenia aut, jako je to s pokutou a podobne. dakujem

bevab
19. sep 2013

Ahojte,
viete mi prosim poradit dcera je decembrova (t.j 6 rokov bude mat o rok v decembri) a mala byt ostat v skolke este rok navyse, ale je velmi sikovna a podla uciteliek sa v skolke bude nudit. Je nejaka moznost dat ju skor do skoly ????
Mate s tym nejake skusenosti. Viedencanky viete mi prosim podait ? Chceme ju dat do Schule Komensky. Dakujem pekne. 🙂

bevab
19. sep 2013

@bluestrom84 nie je to drahe ?

lauraa
19. sep 2013

@bevab psychologicky test na odporucanie skolky....

lauraa
19. sep 2013

@bevab ano, prehlasenie stoji peniazky, niekedy stoji za zvazenie ci nie je jednoduchsie kupit auto priamo v at.... vysky pokut za danovy unik nie su male....

denaalubos
19. sep 2013

@lauraa ahoj poradis aj mne? Sme tu prihlaseny na haupwohnsitz...od 1.8.auto mame na lizing do decembra a potom az mozme riesit prepis znaciek na aute.... mozme dost aj pokutu spatne ddoplatit nieco? Alebo mame radsej auto predat na sk a kupit tu?

bevab
20. sep 2013

@lauraa a da sa teda ist skor do skoly ako ma 6 rokov ? Ten test kde ako sa riesi ? Dakujem pekne

lauraa
20. sep 2013

@denaalubos to uz si musis zistit sama co je vyhodnejsie pre vas, co bude kolko stat a pod.....staci zajst na financak s technickym od auta a vypocitaju ti hned kolko treba zaplatit....ano, unik dani az 5 rokov spätne doplatit , plus samozrejme pokuta za neprehlasenie auta.... kamaratka zaplatila za 2 roky dan +pokutu 2800 eur

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre