Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

slonik5
13. júl 2014

prosim vas, viete mi poradit ake doklady potrebujem predlozit pri ziadani o dorovnanie rodinnych pridavkov v AT? Ide o Bruck/Leitha. Dakujem.

anetka1978
17. júl 2014

Kamaratka, ktora zije v okoli Wels, ma 35 r a hlada slovenskú spriaznenu dusu 🙂

virivka
2. aug 2014

Ahojte. Mate nejake tipy kam ist s detmi- 4 roky, pri Neusiedler See v pripade skaredeho pocasia? Nejaky detsky kutik alebo take nieco?

kubisova
2. aug 2014

@slonik5 ahoj ja zijem v Hilm zhruba 20 kilometrov od Amstetten....mi ked sme chceli o dorovnanie rodinnych pridavkov tak poradili nam az sa na slovensku pridavkou vzdame a potom poziadame tu o pridavku...je pravda ze sme trosku dlhsie cakali ale vsetko nam doplatili a teraz na starsieho synceka dostavame normalne pridavky...druhy sa nam tu narodil tak to bolo uz bez problemov....Ale my tu mame doktorov poistenie proste vsetko

kubisova
2. aug 2014

@denaalubos a ty mas trvaly pobyt tu v rakusku....vies ja si myslim tie cenu v rakusku su vyssie a ked chces na slovensku pol roka pridavky ci sa ti to vyplati kedze zas budes potrebovat papiere vybavovat a to cakanie

kubisova
2. aug 2014

@simkovs ahoj my sme sa do rakuska nastahovali ked mal prvy syncek rok a dva mesiace teraz ma 4 a chodi do skolky v poriadku...s takymito vecami njesu ziadne problemy...druhy sa nam uz tu narodil a tiez nema rakuske obcianstvo kedze obaja sme slovaci

simkovs
2. aug 2014

Ďakujem všetkým 😀

margareta76
13. aug 2014

Ahojte.
Viete prosim ako dalej postupovat, ked v oktobri mi konci rodicovska dovolenka (zijeme 9mesiacov vo Viedni), ale do prace nemozem a ani velmi nechcem nastupit, kedze este neviem poriadne nemecky a okrem toho sa nam nema kto o deti postarat (3, 5 a 6 rokov). Zatial yb som chcela byt nezamestnana - dobrovolne. Komu to prosim treba nahlasit, na koho sa obratit. Dakujem.
A este druhu otazocku mam a to - Viete mi prosim poradit nejaku pracu alebo nejaku instituciu, ktora poskytuje pracu na dopoludnie; ide mi o to aby som sa naucila dobre nemcinu (som zaciatocnicka), kludne aj ako dobrovolnicka, bez akejkolvek odmeny-financnej, len proste aby som bola medzi ludmi nemecky hovoriacimi.
Dakujem.

lauraa
13. aug 2014

@margareta76 v podstate zdravotne pripojistena si k manzelovi, mozes sa prihlasit ma urad prace ako dobrovolne nezamestanana a ziadat o kurz nemciny doobeda, intezivne..inak to nemusis hlasit nikam, mozes na pracu sa opytat v organizaciach ako soma , caristas a pod .... nemcinu s avsak najlepsie naucis ked budes komunikovat aj so susedou hlavne po nemecky....

margareta76
13. aug 2014

@lauraa: Dakujem velmi pekne za tvoju odpoved. Tie dve organizacie, ktore spominas su prosim tieto (dobre som nasla)?
http://www.soma-noe.at/ a http://www.caritas.at/

lauraa
13. aug 2014

@margareta76 ja som napisala len priklad...je ich ovella viac... Mozes chodit AJ do domova dochodcov ...

dicinka1
21. aug 2014

ahojte kočky..je tu niekto kto opatroval v AT na živnost ?

petus20
29. aug 2014

Ahojte 🙂 hladam si kamosku mamicku z 21., 22 bz na stretka, kavicky, kvakanie... ;) najde sa niekto ?

misel222
9. sep 2014

Ahojte mamičky,funguje ešte táto stránka???

duska88
11. sep 2014

@misel222 anoo, I ked sa tu toho vela nepopise :/

misel222
11. sep 2014

@duska88 je to škoda,a vy zijete v at??

michala.s
11. sep 2014

Baby, bola som na combine teste v KH v Hainburgu. Vysledky testov si ihned prebral moj dr. zrovna tam totizto bol aj on. Ale mam otazku, neviete po kolkych dnoch budu vysledky krvy? Bola som v pondelok. Co poviete mozu byt uz dalsi pondelok? A este jedna otazka. Musim si pre ne ist sama alebo budu natolko ochotny, ze ich rovno daju mojmu dr.?

duska88
11. sep 2014

@misel222 hej a ty? Je tu aj skupina Rakusko

misel222
11. sep 2014

@duska88 Ja tiez 🙂 v ktorom kraji?? ani o tom neviem,mozes mi poslat nejaky link??

duska88
11. sep 2014

@misel222 ja som vo Viedni a ty? Tu je link na skupinu https://www.modrykonik.sk/group/189/

misel222
12. sep 2014

@duska88 ja som az pri Kitzbuli 🙂 ale to neva....Nejde mi tato skupina,nemozem sa k nej nejako pridat,...

duska88
12. sep 2014

@misel222 poslala som ti pozvanku

bibes
12. sep 2014

Ahojte, nebyvam v Rakusku, ale chcem sa spytat na pracu, da sa najst slusna praca aj na ciastocny uvazok? Co pozeram na SLovensku ponuky, tak mozem ist akurat tak za pokladnu do supermarketu :( Poradite aj dobre rakuske vyhladavace prace? V decembri mi konci rodicovska, tak hor sa do prace.

bluka2
12. sep 2014

@bibes skus jobs na derstandard, mozes si tam v rozsirenom vyhladavani dat Teilzeit

bibes
12. sep 2014

@bluka2 dakujem vyskusam

bluka2
12. sep 2014

@bibes Este vyskusaj cez willhaben.at, pozeram, ze tam casto pridavaju nove ponuky. Vela stastia!

mischelag
15. sep 2014

Ahojte, neviem ci mi bude niekto vediet poradit, ale aspon sa pokusim spytat🙂 Zijeme v at skoro rok, trvaly pobyt vsak mame este na sk a prave rozmyslame si ho prehodit sem, nakolko by sme tu asi chceli aj zostat. Tym ze si zahlasim pobyt v at musim vratis OP a pas? Ci aspon pas mi zostane? Oplati sa vlastne v sk vsetko zrusit a riesit uz vsetky doklady v at? Deti zatial nemame, aj ked casom rodinu tu planujeme

lauraa
16. sep 2014

@mischelag mozes mat v kazdom state trvAly pobyt...AK si vsak zrusis TR Aly pobyt na sk musis odovzdat obciansky...pas nie ved nadalej si obcan sk Republik len zijuci trvalo na uzemi ineho statu EU...rovnako AK Bundes mat deti musis riesit pasy .rodne listy a pod na sk...

babo_n
17. sep 2014

ahojte mám zopár otázočiek tak skusim napísať...
1.Moj partner (niesme zobratí) pracuje cca od mája vo Wien na TPP,máme spolu synčeka 1,5r,ako to tam funguje s bonusom na dieťa? teda narovinu,môžeme získať nejaké výhody ked tam ma prechodný pobyt?
2.Danove priznanie robí zamestnávatel alebo si on musí sám?kedy tam treba podať priznanie?
dakujem maminky za každú odpoved🙂

lauraa
17. sep 2014

@babo_n da ove si robi kazdy sam.mozete poziadat o doplatok rodinych pridavkov kde je uz zahrnuty danovy bonus na dieta

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre