Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

mariosmykal
4. jan 2016

@atinkaa Iná možnosť nie je. Musíš si zmeniť bydlisko na to mesto, do ktorej skupiny sa chceš dostať.

atinkaa
4. jan 2016

@mariosmykal vdaka sa spravu. 🙂

pampuliska
19. jan 2016

@nika006 ahoj, mozem sa opytat- da sa u Markovica aj rodit? Som v 6tt.vo stvrtok idem k nemu, ale chcela som mat aj info *z prvej ruky* od niekoho, kto ho pozna 🙂

orchidea111
19. jan 2016

Caute baby.. je tu niektora, ktora zije v rakusku, ale bola na IUI na slovensku?

nika006
19. jan 2016

@pampuliska ahoooj ,no ja uz chodim k nemu ako na hodiny klavira :D ano u nho sa da rodit samozrejme ked chces prave jeho tak zazmluvnit a dohodnut sa..ja idem rodit na kliniku kde pracuje v Hollabrunne..

pampuliska
20. jan 2016

@nika006 pisem ti sukromnu spravu

myvettka
26. jan 2016

@kikus3110 dobrý den, vy jste rodila v Mistelbachu? Mužů nějaké otazecky skrz porod? Mam v planu tam také rodit, ale vůbec nevím co mě čeká. Tak bych byla ráda za každou informaci

kikus3110
26. jan 2016

Ano rodila som.. Sice pred skoro 3rokmi.. Ale kludne sa pytajte

myvettka
26. jan 2016

Dobrý den, jsem pojištěna a také zaměstnaná v rakousku momentálně teda už uvolněná ze zamestnani jelikož pracuji v kuřácké kavárně a dle zákona nesmí gravidni pracovat v kurackem prostředí. To píší jen pro info k mému pripadu. Ziju v ČR a jsem již od decembra doma a termín mám v maji. Chtěla bych rodit v Mistelbachu, ale nevím jak to tam chodí. Jsem prvorodicka a zajímá mě, jak jste se tam domlouvala(moje němčina není úplně na komunikativní urovni) co vše po vás chtěli v případě první prohlídky porodnice a jak to pokračovalo dále. ? Děkuji za info

myvettka
26. jan 2016

@nika006 dobrý den, pracuje p.Markovic i pro nemocnici v Mistelbachu? Děkuji za info

nika006
26. jan 2016

@myvettka myslim ze nie..v Hollabrunne pracuje na gynek porodnickom

myvettka
26. jan 2016

@nika006 aha já právě měla v podvědomí, že pracuje i pro Mistelbach. Pro mě je Hollabrunn daleko, takže budu ráda, když to odrodim v Mistelbachu, ale nemam zdání jestli je tam i český nebo slovensky personál pro lepší domluvu. Jelikož nemám němčinu tolik na komunikativní úrovni a z toho mám trochu strach.

myvettka
26. jan 2016

@nika006 myslíte, že by mě vzal i přesto, že bych rodila v Mistelbachu? Veškeré prohlídky mám teda u nás v ČR a na pojišťovně mi řekli, že v tom nevidí problém když patříme do EU. Tak se ptám na případné kontroly jako ozvy apod..

myvettka
29. jan 2016

@pampuliska dobrý den, jakou jste měla prvni prohlídku u p.Markovice? Dnes se chystam mu volat, ale již jsem v pokročilém stádiu těhotenství, tak jsem zvědavá zda mě vyslechne a vezme. Dekuji za odpověď

pampuliska
29. jan 2016

@myvettka vsetko je ok. Ja som bola u nho raz aj pred otehotnenim. Uvidite ci Vas vezme, ale ako lekar a ako clovek je skvely, velky odbornik. Zatial som na nho nepocula zle slovo. Drzim Vam palce

mishelita
29. jan 2016

@myvettka a mozem sa opytat preco chcete rodit v MI?lebo z Ciech ist na termin na kontrolu do MI a potom v pripade prenasania na dalsie kontroly hore-dole v 41tt nebudu sranda

myvettka
29. jan 2016

@mishelita protože ta péče se nedá srovnat s naší českou a hlavně jsem pojištěna v AT. A je už jedno jestli budu dojíždět 50km do Brna nebo do AT.

mishelita
29. jan 2016

@myvettka tak to je potom asi fakt jedno. hej, vyhoda je co vsetko clovek ma k dispozicii. neviem ako v CR, ale na SR si niektore baby musia brat aj vlastny pribor a WC papier- na zaplakanie 😒

myvettka
29. jan 2016

@mishelita popravdě, já ještě nevím co mě čeká. Jsem poprvé těhotná a poprvé jdu do AT k lékaři. Vy jste rodila kde? A jak jste byla spokojená?

myvettka
31. jan 2016

@marianna28 dobrý den, čtu si tady vás příspěvek ohledně dokazování jediného vydelecneho rodiče. Zrovna řeším tuto situaci, jsem těhotná ve 27tt, pojištěna v AT(pracovala jsem tu)ale trvalý pobyt v ČR. Jelikož jsem svobodna nastávající matka(otec nebude uveden) a jediný vydelecny rodič, který odvádí vše v AT tak by mě zajímalo zda mám nárok i na nějaké další finanční výhody po dobu mateřské a rodicovske, kterou bych měla dostávat z AT, v Česku mi je zamitli, jelikož si vše odvadim v AT. Za každou radu budu ráda, jezdím dosti často do Mistelbachu, Vy žijete někde v okolí?

applede
7. feb 2016

ahojte.....nie je tu nahodou nejaka mamina...z Linzu? 🙂

bodka84
1. mar 2016

ahojte, jéééj teším sa, že som vás našla .-D my sme sa presťahovali z Sk 16 km od KAPRUNU, Uttendorf, takže ak by niekto, píšte píšte 😀
Zároveň by som vás chcela poprosiť o radu, zatiaľ sme tu neni nahlásení s malým, ale ked prídeme ofiziálne ;), ja budem s malým istý čas doma. ak máme toto vyriešiť vzhľadom k zdrav. poisteniu? čítala som, že je možné , aby ma priateľ (ten tu pracuje) pripoistil, alebo je lepšie, aby som bola dobrovoľne zdrav. poistená? môžem sa prihásiť na úrad práce, alebo len proste budem doma? Ďakujem

robin30
1. mar 2016

@applede ahoj my budeme ale 40km od linz v steyr od leta

lauraa
1. mar 2016

@bodka84 k priatelovi sa mozes pripojistit po 10 mesiacoch spolocneho pobytu, neviem ake velke mas dieta, ale po prihlaseni na pobyt si musite vybavit anmeldebescheinigung, nato potrebujes zdravotne poistenie a pokial ty nebudes pracovat potrebuje priatel aj prijem nato aby vas uzivil.na urade prace sa prihlas len ked mas zaujem o kurz alebo pracu, inak je to zbytocne.

bodka84
7. mar 2016

@lauraa Ďakujem, našla som , že po prihlásení na trvalý pobyt hauptwohnsitz je potrebné anmeldebesch. , aj pri nebenwohnsitz? vôbec neviem ako si máme nahlásiť pobyt, kedže budeme v AT, ale niekoľko mes. v roku aj na SK. syn má 3,5 roka a ako to teda vyriešiť so zdravotkou? ako samoplatca v AT? takže teraz si ma nemôže priateľ dať k sebe pripoistiť v žiadnom prípade?

lauraa
7. mar 2016

@bodka84 najlepsie ked priatel zajde priamo na poistovnu a opytas SA .pokial budete mat prechodny AJ do synom v At a budete pripojistenie k priatelovi , mozes si vyziadat FormulareE 106 z poistovne v At a doniest ho na SK a tym budete mat tiez zdravotne poistenie cez at na SK. Vztahuje SA to vsak len na prechodny pobyt v At.

bbbea
7. apr 2016

Ahoj kočky zijuce v Rakúsku...prosim,prosim poradte mi aky formular potrebujem a kde ho zoženiem... manžel pracuje v AT a ma tam,samozrejme,zdravotne poistenie.Dlhodobo ma nahana nech mu vypisem akysi formular kvoli europskej kartičke.. a je netusim kde začat...ma niektora z vas s tym skusenosti? velmi pekne dakujem vopred...

robin30
7. apr 2016

@bbbea aku ma poistovnu?zavolat tam a opytat sa

lafamme
7. apr 2016

Môžete mi poradiť ako sa vybavuje prechodný pobyt v AT? Ďakujem.

robin30
7. apr 2016

@lafamme prihlasis sa na Gemeinde ako Nebenwohnsitz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre