Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

ronnda
30. jan 2009

viedencanka - super, ze uz jste vsichni doma, tvuj tatinek je vazne super, ze vam tak pomaha a byl s martinkem v nemocnici. a jses vazne skvela, jak to vsechno s detma zvladas, tolik stresu a stale kojis, klobouk dolu!
a dekujeme za ponuku, radi vas nekdy prijdeme navstivit 🙂
moje kamaradka v cesku ma dva uz vetsi kluky a nicole je u nich strasne spokojena, auta, vlacky... vzdycky odejdeme s nejakym malym autickem v kapse, nedavno delali poradek a vyhazovali hasicske auto, sice s ulomenym zebrikem, ale my jsme z neho nadseni a nicole si s nim dost hraje.

vroni - teda takove velike horecky... uplne me to desi, nici mela nejvic neco malo pres 39, asi bych panikarila 😒 tak at co nejdriv horecka klesne!!!

liluvie
30. jan 2009

ronda, dik 🙂
drz sa

liluvie
30. jan 2009

ronda, Nicole mi pripomina mna, ja som si po meste tahala za spagatik taku tu velku oranzovu tatrovku s vleckou a moj bratranec pochodoval s mojim kociom pre babiky 🙂

ronnda
30. jan 2009

wienika - tak leuska je spokojena doma v tomto pocasi... ani se ji nedivim, my jsme sli vcera ven vyuzit trosky toho snehu, nicole si porad lehala, navic snezilo, tedy spis prselo, tak jsme byly za chivlku uplne mokre.
s tim mlickem jsem to nevedela, ze by se detem nemelo davat, kdyz jsou nemocni, tak zase vim neco noveho!

bejby - taky bych ti ted doporucila ty bobux jak psala wienika, zatim bude natalka tapkat spis doma, nebo staci ponozky, nicole chodi doma v ponozkach, mame dost teplo i kdyz vubec netopime, ale nase sousedka pod nami nas tak vytapi...
jinak my jsme meli elefanten uz dvoje, zimni mame super fit, se vsemi zatim max. spokojenost.

boldy
30. jan 2009

liluvie> pekne fotecky malinkej 🙂 hlavne ta na tom brusku
ronnda> ta tvoja veduca stavby, je podarena 🙂
viedencanka> dufam, ze ste v poriadku, a martinko to zvlada... vsetko dobre

ronnda
30. jan 2009

liluvie - tu oranzovou tatrovku si taky jeste pamatuji 🙂 s kocarkem jsme byly venku jen jednou, dopadlo to tak, ze jsem tahla jeji kocarek i nici.

ronnda
30. jan 2009

miriam - co samko, jeste kasle? byli jste u dr?

ronnda
30. jan 2009

ozaj... co silvinka s tereskou, dlouho se neozvaly holky, snad jsou v poradku, moc vas holky zdravime 😵

liluvie
30. jan 2009

ronnda: 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

liluvie
30. jan 2009

boldy: dakujeme 🙂

bohun22
30. jan 2009

vroni ozaj mas malu podarenu.miriam to ma mrzí že takto dlho sa to vkleče je to nejake čudne tak dlho.na to čakaš. vidíš ani moja mala sa nehodí do školky do kolektívu su tam všetko predškolaci. ale za chvilu pribudnu deti jej veku. vieš naša dedina ma tak 580 obyvatelov.takže mala mucha proti viedni.detíčkam prajem rýchle uzdraveniemusim končit idem na nakup

twix
30. jan 2009

tak ja som tu zas. Laurinka konecne zaspala. no uz bola uplne KO. este som jej odsala sopliky vysavacom, tak to bol rev, ona neznasa hlucne pristroje (mixer, fen ...), ale neuveritelne, kolko jej z toho nosa vyslo. 😨 inak na obed zjedla za dvoch, tak asi moc chora nebude 🙂
tatino nam prisiel poobede domov a prave zobral malickeho kocikovat von. tak ja mam chvilku pre seba a mozem oddychovat 🙂 skoda, ze som si poobede spravila silnu kavu, teraz na spanok ani nepomyslim.

Ronnda, moja mala sa tiez hraje s autickami. ale ona beha pobyte aj s kocikom. sice v nom neznesie ziadnu babiku, hned ju vyhodi, ak jej tam nejaku posadim. ona s nim beha, ako na pretekoch a naschval s nim bucha o parkety ☹ tak stale cakam, kedy sa ozvu susedia pod nami. proste cim väcsi hluk hracka robi, tym je pre nas zaujimavejsia ☹

maya01
30. jan 2009

Pekny vikend... 🙂

miriam25
30. jan 2009

ahojte babule, neprecitala som si, co ste vsetko popisali, kedze ledva drzim oci otvorene.
v noci som sa nic moc nevyspala, maly mal v noci 39,4 teplotu, tak sme mali veselo 😖 kasel ho stale budit a nie a nie sa ukludnit, horucka tomu tiez moc nepridavala, rano sme sli k doktorovi, domov sme sa dostali po pol 1, no proste des. plana ordinacia chorych deti, sli sme prvy krat vyskusat ineho lekara, kedze s nasim nie som spokojna a kedze sme neboli objednani, tak sme cakali a cakali.
ale som s nim spokojna, vsimol si veci, ktore nas stary doktor ani len nepozeral. napr. ze nemam davat malemu cumlik, pokial to naozaj nie je nutne, pretoze sa mu zacinaju nejako tiez zubky deformovat cumlikom (snazim sa cez den cumle schovavat, ked ich nevidi, ani ich nepotrebuje) a neviem, ktora ste to vcera pisali, ze vam povedali, ze pokial dieta kasle, nemaju sa mu davat mliecne vyrobky. nam doktor dnes povedal, ze mu mame davat vela tekutin a veci ako jogurty a pod., ktore su kremove, resp. kasickove, aby mu normalne jedlo nedrazdilo hrdielko este viac. som hned zareagovala, ze som pocula, ze mliecne vyrobky sa nemaju davat a on na to, ze to mam zabudnut, ze su to len povery starych ludi a niektori lekari tomu veria, ze prave naopak.
tak neviem, ale ja mu verim. on je naozaj jeden z najlepsich detskych lekarov tu na okoli a teda na velmi sirokom okoli.
no nic, sa mi zacina tocit hlava, nevidim ani co pisem, tak pekny vikend.
snad bude malemu uz coskoro lepsie....

lyziarka
30. jan 2009

Liluvie -
moj maly prve mesiace v noci strasne tlacil a tlacil, dvihal nozicky, stonal pri tom, v spanku. Ale vobec neplakal, to jedine ma ako tak utesovalo. Cez den to nerobil. Plackat neplackal vobec, vela spinkal, aj cez den aj v noci, takze ja ani neviem, ci ho bolelo brusko alebo nie, ale akonahle prisla noc, tak v spanku v kuse toto tlacenie a stonanie. Prdiky pri tom ale nemal. Ja neviem, ci sa on v noci aj vyspal, ja kazdopadne nie, len som sa bezradne prizerala, nedokazala som kludne spat, stale som rozmyslala, ako mu pomoct. Nikto mi nevedel poradit, ani nikto zo znamych, co maju deti, nemali takuto skusenost. Dokonca aj detska doktorka sa na mna iba divala, ked som jej to opisovala. Az na jednom nemeckom portali o predcasniatkach som sa docitala, ze oni toto niekedy robia, lebo moj maly je predcasniatko. Preslo to casom same, ale trvalo to dlhsie ako 3 mesiace.
To urcite nie je vas pripad, ale chcela som sa len podelit s mojou skusenostou...

wienika
30. jan 2009

dobry vecer....
uz tu asi nikto nie je, vsetci vikendujete......alebo mate romanticky vecer s polovickami.... 😉 ved aj my mame...pri futbale.....tak radsej konikujem.... 😉

ronnda, tak vy babiky (panenky) doma ani nemate, ze? inac lea sa s nimi tiez moc nehra, s kocikom sice chodi po byte, ale zbiera vstko co najde.....najradsej si v nom vozi jej macikov.....tie uuuplne miluje...dokonca, ked pozera teletubbies, tak musia pri nej sediet....ozaj, neviem, ci som spominala, ale kupili sme jej v ikea take mini kreslo, tak ho ma rada.....ale trosku trvalo, kym pochopila, ze sa ma v nom sediet 😉 vacsinou bola uplne nalepena na telke a to sa mi nepacilo...a manzelovi uz duplom nie, lebo cela obrazovka je otapkana 😒
no a auticka ju tiez nejako neberu, skor ju fascinuje vysavac, ked vysavam, tak za mnou chodi a pisti, asi od stastia.....u nas vedu drevene hracky, teletubbies a knizka so zvieratkami.....😉

liluvie, tovja malinka je strasne zlatunka, take drobatko, ako bola moja leuska.....krasne fotecky 🙂
ozaj a skusala si tie rascove cipky? nam tie zaberali najviac, ale fakt aj nam to po tych 3 mesiacoch zo dna na den preslo.....prve tri mesiace boli aj u nas zle, lea revala stale.....okrem noci, tie boli ok.....

twix, ako laurinka? dufam, ze nie je chora, ale ked ma taky apetit, tak snad nie.....nakoniec je to asi aj opacne, ked su deti chore, tak nechcu papat.....

tak vam prajem pekny vikend, ja sa tu asi neukazem, zajtra rano veziem leu k maminke, potom vecer naspat, lebo mam pracu a potom ideme s manzelom na ärzteball....tak som zvedava.....este sme spolu na plese neboli, hlavne sa tesim na tanecky, lebo moj drahy je ,,vyborny,, tanecnik, priam parketovy lev...... 😀

wienika
30. jan 2009

miri a vroni-ako sa maju deticky? este teplotkuju?
drzim palceky, nech to co najskor prejde......

liluvie
30. jan 2009

wienika: dakujeme za pochvalu 🙂
nemohla by si mi prosim napisat nazov tych cipkov, tie sme neskusali
dakujem

vseetkym prajem krasny vikend
oddychnite si

wienika
30. jan 2009

liluvie, tie cipky sa volaju kümmelzäpchen(aspon myslim) ale ak sa spytas v lekarni, urcite budu vediet.
dufam, ze malickej pomozu a uz ju brusko nebude trapit......

tak papa

bejby29
31. jan 2009

Kocky, kde kupim tie Bobuxy

miriam25
1. feb 2009

ahojte babenky, ja len na chvilu. samkovi je uz lepsie, uz len kasle, ale uz to nie je taky brutalny kasel, tak snad to co najrychlejsie cele prejde a bude uz len dobre.

bejby, tie bobuxy som tusim videla vo Vögele 😉

inak, kvoli comu som sa sem teraz prihlasila, chcela som vam povedat, ze bipa bude mat pondelok, utorok a stredu baby days, 20% zlava na babynahrung, takze ja sa chystam ist nakupit niekolko baleni UM, krupicu, jogurtiky a pod. 😉 tak mozno sa vam tato info hodi a usetrite aj vy 😉 aspon trosku....
pekny zvysok vikendu.

viedencanka
1. feb 2009

ahojte kocky,

maya-ten kurz zacina v polovici febr.,organizuje to VHS Liesing,pozri na nete- inak ako sa vam pacilo korculovanie? ja uz sa tesim,ze ak u nas bude vsetko v poriadku,o tyzden pojde martinko uz do skolky a mozme ist konecne aj plavat,mohli by sme ist spolocne,ak nebudete chori- tu u nas v P.dolfe

Jasterka.s Linduskou sme tento rok este neboli v Therme,mali sme doteraz tolko starosti,ved vies,ale asi o dva tyzdne by sme chceli zacat.tak nezavazne,asi raz tyzdenne

vroni- nam este pozvanie na zapis do skoly neprislo,martinko je oktobrovy,takze az o rok 🙂 ale ja aj tak neviem,ako to vyriesime,ci zostanem sama s dvomi nadalej vo viedni,alebo ci pojdem do BA a ja budem do rakuska pendlovat,v tom pripade by som martinka dala v BA do ten nemeckej zakl. skoly, ak predsa len vo Viedni,tak naozaj neviem,dufam ze zavtedy maya zisti nieco viac o tej sukr. skole,do ktorej zapisala Samka 🙂

Pytala som sa dnes na SK v lekarni,ci mi predaju ten prevenar a nechceli,ze musim mat nato predpis,akceptuju aj ten od rak. lekara,ja pojdem ale za kamoskou co robi v inej lekarni,tam predpis nepotrebujem 🙂 a ona tam ma ako zamestnankyna este aj zlavu.ze ma to nenapadlo skor,ja hlava derava 😒

Tinavieden- to s tym formularom e 106 -presne ako si pisala,aj ja som sa hadala o zivot s tou uradnickou,oni E106 vydaju len ked v rakusku mas nebenwohnsitz,taakze ani ja som podobrotky nepochodila.ja to este skusim cez mojho zamestnavatela,oni zvyknu v takychto veciach pomoct a vybavit na uradoch-hlavne svojim dlhorocnym zamestnancom.

Vroni.Natalke uz presli teploty? je to hrozna pliaga ta chripka a vsetky virusy,nech nas len obchadzaju 😠

viedencanka
1. feb 2009

baby,dnes som videla nadherne topanocky vo vypredaji,zlacnenez 50 EUR na 9,cislo 20,take jesenne-zimne.Vy ktore mate dievcatka,ake cislo topanok ste pouzili ked mali jeden rocik a zacali chodit?

miriam25
2. feb 2009

dobre ranko,
no vidim, ze ste vcera este vikendovali. My sme uz zasa so samkom sami ☹ ale nevadi, dufam, ze uz bude len zdravy a pocasie nam bude tiez priat a v sobotu huraaaaa na sk 😵 😵 len uz mam toho na buduci tyzden nejako moc naplanovaneho 😅 som zvedava, ako to sklbim 😅 no ale ved hlavna vec, aby sme boli zasa u nasich.
maji, kedy sa vy chystate? a lieska nahodou nie je niekde v okoli nitry? by som si na vas este nejako vyhradila cas 😉 specialne, ze ste to vy 😉

viedencanka, my sme zacinali u samka s topanockami c. 18, pochybujem, ze by rocnemu dievcatku boli dobre topanocky velkosti 20 😒 dievcatka maju skor mensie nozicky a som videla, ze mali v obchode od c.17, pre chlapcov som nasla najmensie c.18 (mozno su aj ine, len ja som nemala moc stastie)...

vroni
2. feb 2009

Takze nas sa teploty drzia a nepustia, dieta sikovne nakazilo aj mna, tak si davame horuckove duetko 😠 😠 😠 Dnes ideme obidve k doktorom, uvidime, co nam povedia....

maya01
2. feb 2009

Dobre ranko,

Miri,Samkovi je uz lepsie? Dnes v radiu hovorili,ze bude u vas vela snezit.

My sme mali taky lenivy vikend...sme sa boli so Samkom sankovat...bolo super,len riadna zimaaa brrrrr

Viedencanka,super, my sa urcite pridame...do kedy sa treba nahlasit? A je to v tej VHS pri vlakovej stanici?

Zatial paaa

maya01
2. feb 2009

Vroni,skore uzdravenie.

miriam25
2. feb 2009

maji, samka chytil hrozny kasel zo stredy na stvrtok v noci, dalsiu noc mal 39,3 (alebo 39,4 uz neviem 😅 )teploty a kasel jak stary tuberak, boli sme u doktora a dostali sme cipky aj proti kasli aj proti teplote. No dali sme malemu len proti kaslu, kedze teplotu uz odvtedy nemal (tuk tuk tuk) a chuda moje male, cez vikend sa nemohol poriadne vykakat, teda v sobotu sme minuli asi 15 plienok, co si len prdkol a len co si zadocek zaspinil a trosku plienku, ale nemohla som ho tak nechat, aj tak mal do vecera uplne cervenu ritulku (napriek kremovaniu). Poobede sa mu podarilo vytlacit jeden velky stupel, som si myslela, ze snad uz to pojde, potom asi kazdu pol hodinku vytlacil dalsi a dalsi stupel a kratko pred spanim uz mal redsie a teda plnu plienku, tak sme sa potesili, ze konecne ho nebude ani brusko boliet. boze, keby ste to videli, stal alebo sa hral a zrazu z nicoho noc zacal plakat, ako ho to brusko bolelo a zadocek samozrejme, co sa nemohol vykakat. tak mi ho bolo luto, cvicili sme pomaly cely den, masirovali brusko, samozrejme cely den len prebalovali... no som rada, ze bol drahy doma a pomohol mi. ale inak okrem toho jedneho cipku proti kaslu sme mu uz nic nedavali, len sirupcek, ktory mi zasadne odmieta, musim mu zaklonit hlavicku a drzat pusinku, aby som mu tu lyzicku vobec dala a to sa mu smaozrejme naramne "paci", keby nas poculi susedia, si musia mysliet, ze ho tu tyram 😀 😝
no ale uz kasle naozaj pekne, tak som rada. snad bude uz dobre.

u nas zacalo vcera snezit, napadalo asi 5 cm, v noci neviem ci snezilo, ale nevyzera to tu, ze by bolo o moc viac snehu, ale dnes od rana snezi nadherne, takze tu mame naozaj vsetko biele (aspon u nas, v centre mesta je to len clapkanica). no ale som pozerala pocasie, ze v stredu tu ma byt 4 stupne, tak neviem neviem, co bude z toho snehu. ak bude naozaj tak teplo, tak by uz aj mohlo prestat snezit, ved to bude hroza co len vyjst von, to aby som si zaobstarala nejake chodule, nech mi neprekomnu nohy.... no ved uvidime. v kazdom pripade sa teraz este zo sniezikku vytesujem, len keby som si uz bola ista, ze samko je uplne zdravy, aj by som ho nechala behat po snehu, nech sa vyblazni. mozno zajtra 😉

inak my sme boli teraz v bipe, tak som platila o nejakych 7 eur menej, som mala povodny ucet 34 eur a platila som nejakych 26, kedze su tie babydays. este som ale nekupila vsetko, kedze som nemala tolko miesta v kosiuk, pojdeme bud poobede alebo zajtra 😉 tak urobime zasoby aspon na mesiac, dva a nemusim behat potom po obchodoch...

miriam25
2. feb 2009

vroni, to ma mrzi, ze si sa aj ty nakazila a horuckujete spolu ☹ dufam, ze vas to obe co najskor prejde, ale musim uznat, ze si kolegialna a nenechala si v tom tvoju natalku samu 😝

lenkaw
2. feb 2009

Ahojte,

Viedencanka: ohladne toho prevenaru asi fakt zalezi na tom na koho natrafis v lekarni, nam to predali bez problemu aj bez receptu.
Vroni: zelam skore uzdravenie, tak teplotkujete spolu ☹

Prave mi volali z Babyschwimmkurs ze sme dostali miesto, tak sa vytesujem a od buduceho stvrtku zaciname 😀

Pekny dnik zelam vsetkym.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre