Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

boldy
16. júl 2007

ahojte baby je tu niekto? silvy urcite nie kedze dovolenkuje, a dufam si to riadne uzivas silvy 🙂
galina chcem sa opytat, ked si mala svadbu, mala si ju na SK alebo v Rakusku? co je lepsie, nevies poradit, co sa zda menej komplikovane? 😒

galina75
22. júl 2007

Ahoj Boldy,
ano dovolenkujem 🙂
svadby sme mali dve 😀 - civilny obrad v rakusku a cirkevny na Sk. Nakolko si ja v rakusku neplatim "kirchensteuer" tak by som sa v rakusku ani nemohla vydavat v kostole.
Podla rakuskych zakonov sa musis zobrat civilne a ked chces, tak sa mozes este aj cirkevne. Na Sk staci iba jeden obrad.
No ked ste obaja slovaci, takze je to urcite jednoduchsie na Sk. Nemusis si nic nechavat prekladat a overovat. Stoji to kopec casu (a aj penazi). Gala

boldy
22. júl 2007

ahoj gali tak dovolenkujes, hoci nie tak ako by sa patrilo, kedze si urcite stale na stavbe vsak 🙂 nuz praveze mne ide len o civilny obrad... u nas je to tak, ze moj je rakusan a on chce vo viedni a ja by som chcela na sk, kedze hostina by sa tiez mala konat na sk a to nehovorim, ze az v kosiciach... tak teraz ozaj neviem... ja len, ohladom zakonov, ci to bude rovnake ak sa vezmeme na sk, ci budem mat tie iste prava ako keby sa to stalo v rak.? 😉

silvia2406
24. júl 2007

ahojte dievcata, tak nam sa uz dovolenka skoncila, bolo super, mali sme nadherne pocasie, som sa smiala, ze ho nasi rodicia objednali. keby som tie horucavy mala stravit vo viedni, tak to asi neprezijem. teraz sa tu celkom pokazilo pocasie, ale aspon sa trosku lepsie spi.
a vy sa mate ako? predychali ste tie horucavy v zdravi? mna zacalo boliet hrdlo, ale tie kvanta zmrzliny, co som zjedla na kupalisku mi nastastie pomohli 😀

boldy
24. júl 2007

ahoj silvy vitaj opat medzi nami... to je super, ze si mala super dovcu... ja skapinam pomaly tu v 40 stupnoch... no do buduceho tyzdna vydrzim a idem do viedne opat a uz sa tesim strasne... dufam, vsetko to tak vyjde ako chcem 🙂zmrzka ti pomohla na hrdlo? 😉

galina75
24. júl 2007

ahoj Boldy a silvia, ano dovolenkujeme na stavbe.
Co sa svadby tyka, tak prava mas uplne rovnake, jedno ci sa vydas na Sk, alebo v rakusku. A co uz planujete svadbu?
Gala

boldy
24. júl 2007

ahoj gali...vdaka za radu... nuz ano planujeme, ved by sa patrilo, ked sme zacali snazilkovat 🙂 budem po skole, takze uz nemam co cakat ved uz aj hodinky tikaju 🙂 mam 27

silvia2406
24. júl 2007

takze niekto tu planuje svadbu 🙂 juj ako by som si to zopakovala, aj pripravy aj samotnu svadbu, ale uz to nie je mozne, snad po 20 rokoch obnovime manzelsky slub 😀

boldy
24. júl 2007

😉 jaj silvy no to sa este nacakas...tak pomalicky rozmyslam uz, hoci to nebude hned urcite...

silvia2406
24. júl 2007

veru nacakam, ale nevadi, ako sa vravi, kto si pocka ten sa docka 🙂
a ako ste sa teda rozhodli, kde bude svadba, na slovensku alebo v rakusku?

boldy
24. júl 2007

este sme sa nedohodli, nie sme spolu teraz vies...az buduci tyzden, musim mu to nejak vysvetlit 🙂 no inac som mala taku divnu mrchu a nehovorim, ze meskala, tak som bola z toho mimo nejak, ale to asi kvoli horucavam a stresu 🙂

silvia2406
24. júl 2007

stres a teplo dokopy vie narobit riadny neporiadok s menstruacnym cyklom, to poznam, ako inak pokracujes v skole?

boldy
24. júl 2007

silvy skolu uz mam po krk, uz len cakam na buduci tyzden, kedy to odprezentujem a utekam odtial... cas "leti" pomaly🙂 dufam, ze to bude ok ale ucit sa v tejto horucave je otras 😝 a ty co budes robit teraz?

silvia2406
24. júl 2007

ja sa momentalne adaptujem na vieden 😀 chodim po byte ako matoha, ale uz som sa dnes pustila do riadenia bytu, na vikend pride kamaratka z prahy aj so svojim priatelom, tak nech to u nas vyzera k svetu. v auguste ideme potom na oplatku my k nim. musim este vymysliet kam pojdeme, dufam, ze nam vyjde pocasie, minuly rok ked tu boli tak prsalo a nestihli sme pozriet vsetko, co sme chceli, tak dufam, ze tento rok so sebou dazd neprinesu.

boldy
24. júl 2007

tak to je fajn budes mat zmenu... no neviem ake mate teraz pocko? lebo na sk prsalo co ja viem... poslite mne ten dazd 🙂

silvia2406
24. júl 2007

cely den je taky nemastny neslany, sem-tam dazd, vietor, ale konecne ochladenie. ja by som ti toho dazda aj poslala, keby to bolo v mojich silach 😀 ja len, ze ked pridu, aby nepadal dazd, ochladenie mi az tak nevadi. 😉

boldy
24. júl 2007

🙂 tak dufajme, ze budete mat pekny cas... a ako auticko sluzi dobre?

silvia2406
24. júl 2007

auticko zatial sluzi, klop klop. uz som absolvovala aj prvu cestu do viedne, tak som bola na seba taka hrda 😵 ale po viedni sa vozit urcite nebudeme, najblizsie nas caka cesta do blavy, ked pojdeme do tej prahy a auticko nechame v ba.

boldy
24. júl 2007

tak ty si sikulka 🙂 no urcite po viedni to riskovat ani ja by som neskusala v tej premavke... a ako idete z blavy do prahy?

silvia2406
24. júl 2007

pojdem autobusom, chceli sme skusit letecky, ale na ten datum nie su ziadne lety to spoločnostou, ktorou by sme chceli ist.

boldy
24. júl 2007

aha som myslela, ze vlakom ci radsej bus?

silvia2406
24. júl 2007

este uvidime, letecky sme chceli, ze ak by bola nejaka akcia, tak to by sme si aj trosku priplatili. v porovnani autobus a vlak, je vlak raz tak drahy. takze asi autobusom, pojdeme zltym expresom, kde je klima, dvd, zachod a v prahe sme za nejake 4 hodinky, takze nie je to az take hrozne.

boldy
24. júl 2007

len 4 hod to je super to nie je vela... vazne vlak vyjde tak draho 😖 no letecky teraz v lete tazko zohnat nejake dobre a lacne akcie... ja tiez este nemam letenku, lebo neviem este presne datum odchodu ☹

silvia2406
24. júl 2007

tak dufam, ze sa ti podari zohnat nieco dobre,aby si tu bola co najskôr. buduci manzelik sa ta uz urcite nemoze dockat 😉
ja uz musim koncit, budes zajtra na nete? ja som doma cely den. tak ti prajem prijemny zvysok vecera a pomyslene ti posielam kusok vetrika s dazdom na ochladenie a osviezenie 😉

boldy
24. júl 2007

dakujem silvy...samozrejme uz sa nevie dockat a ja ani nehovorim... ano mala by som tu byt zajtra, ale neviem ze kedy... pekny vecer prajem aj tebe a zajtra ti poviem ci ochladenie doslo 🙂 papa

alexa27
25. júl 2007

ahojte 🙂 , tak ja uz som naspat z dovolenky. v podstate som tu uz od minulej stredy ale nevedela som najst tuto temu, boli sme vzdy medzi spolocnym regionom? mne sa stale zdalo, ze medzi snazilkami 😕 . az dnes som objavila na vas linku v inej teme a tak som sa sem konecne dopracovala, asi od dvoch tyzdnoch dovolenky vyssie fakt klesa IQ 😀 .
silvi, vidim, ze vy ste tiez boli uz na dovolenke a mate auticko, super 🙂 . pochval sa, ake a kde ste boli?
boldy a vy ste zacali uz snazilkovat? to je skvele 😵 . dufam, ze uz coskoro aj my, len si chceme este spravit krvne testy pre istotu, ci sme ta, nieco nechytili a potom hura na vec 😵 😵 .
gala, ako pokracujete s domcekom?

boldy
25. júl 2007

ahoj alex vitaj opat medzi nami... ano ani ja som najprv nevedela, ze nas hodili do regionov, ale hlavne si nas nasla... ja som ok ano snazilkovali sme zatial 1. mesiac, ale mrcha dosla, no nic vsak este mam casu, len moj partner ma nejak naponahlo 🙂 ty pis ako bolo, ako to tam vyzeralo... dufam, si si to uzila a zrelaxovala 🙂

silvia2406
25. júl 2007

ahoj alexa, tak ta vitam medzi nami 🙂 pochval sa ako dopadla dovca, ake to tam bolo atd, atd. sme zvedave 😀 , no nie?
my sme auticko kupili v blave, nakoniec sme sa rozhodli pre fabiu, vzhladom na cenu a pristupnost sluzieb, co s tym suvisia. zatial sme spokojni, klop klop. auticko ide, ma to klima, co je v tychto horucavach na nezaplatenie.
ako pokracuju tvoje plany so stahovanim do viedne?

ahoj boldy co porabas, snazis sa ucit? neviem ako u vas, ale tu sa konecne ochladilo, ale na vikend hlasia opat 30-tky, ale je to predsa menej ako tych 40.

boldy
25. júl 2007

ahoj silvy... dakujem za kusok vcerajsieho vanku, dnes dosiel 🙂 je chladnejsie je to lepsie... ano dopijem kavicku a idem pokracovat v uceni... hlavne nech sa opat neotepluje 🙂 a ty co porabas?

silvia2406
25. júl 2007

ja som prave povysavala, utrela prach, umyla kupelku 😝
vies ako ti zavidim to ucenie, mas uz len tento tyzden taky hekticky a je potom, mna caka ese jeden rocnik, takze neboj zatnut zuby a povedat si o tyzden som pro svojej laske a mozeme snazilkovat 😉 urcite to zvladnes lavou zadnou, tomu verim. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre