Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

jasterka
16. dec 2008

twix-planujes aj s Dominikom chodit do Oberlaa?Ja by som velmi chcela ,ale neviem ci nepockam do jari,aby mala neprechladla.
Inak kolko ti tak malinky spi cez den?Emmka niekedy prespi aj cely den a ozije az na vecer.
Davas ho aj pas koniky?lebo mala vobec nechce ☹ place ako o zivot a hlavku ledva zdvihne,ale na rukach si ju da uplne do zaklonu...preto sa tak vypytujem,lebo netusim co maju take male babetka vediet...a nase su rovnako stare. 🙂

maya01
16. dec 2008

Miri,no jasneeee...ze este tento rok...ved ja hlava derava... 😉 😅

lieska
16. dec 2008

Caute baby!!! No konecne!!!!!!!!!!!!!!!!! ... mam chvilku cas napisat! Citam si vas vsetky priebezne, ale vzdy pri kojeni a nejak sa mi jednou rukou nechce pisat.
Takze....vitam nove baby!
Tina-tesim sa, ze s Leni tak dobre idete dopredu!!! Super! Drzim palec!
Charlotka-aj s tebou sa tesim, ze ste prekonali tu laktacnu krizu! A drzim palce na tu operaciu a vsetko s tym suvisiace! len sa ty drz (psychicky)! Ale vidim, ze nie si ziadna padavka!
Lenka-dufam, ze sa ti zas neobnovi ten abces, drzim palce!
Jasterka-ty to teda super zvladas s Emmkou, ze tu tak pravidelne prispievas! Uz by sme aj nove fotky mohli dat, o? 😀

My sa mame fajn, konecne nadobudame ako taky tytmus. Prisla som na fintu, s malou chodim pred obedom na prechadzku a potom ju aj s tou taskou dam do izby, kde je otvorene okno, len troska ju odbalim a tam mi prespi aj do 16.00 hod. Potom vecer sice si ju len s drahym striedame, lebo spinkat uz nespinka a sama sa este nejak nedokaze prehrat, no ale aspon uz nema tie bolesti bruska... akonahle zacala spavat cez den, tak to nejak pominulo! Ona mi totizto dovtedy vobec nespavala.

Jasterka - Mimi zdviha hlavicku, ked je na brusku, dnes sme boli u lekara a bola super, zdvihnuta hlavina a este nozicky v kolienkach,m ako ked si v lete na kupku citas na deke casak a opalujes si chrbat!
Ale ked sa jej nechce, tak si zabori nos do podlozky a zlosti sa tam!

miriam25
17. dec 2008

dobre ranko babule,
tak ja som si vas vcera pekne precitala, chcela som este napisat a zamrzol mi comp,tak som sa nan uz vykaslala a sla spat...
som rada, ze ste viacere napisali, zacinalo tu byt dost mrtvo ☹

lieska, presne to som robila aj ja. casto bol maly unaveny a nie a nie zaspat, tak som ho naobliekala, hodila do kociku, sla na nakupy, zaroven ho uspat a ked sme sa vratili, nechala som ho v tej taske a tak som ho vytiahla hore k nam na 1. posch., v spalni otvorila dokoran okno a maly buval a buval, no parada to bola. len ten rytmus sa este pri takychto babatkach dost meni. ja som sa casto musela smiat, ked som jeden tyzden povedala, aky mame denny rezim, o dva tyzdne sme ho mali uplne iny 😀
a som rada, ze uz mate bolesti bruska za sebou, uvidis, teraz uz budes mat len dobrucku malinku, zaplace len ked bude hlavna 😵 som pevne presvedcena, ze si uz aj ty skusena mamina, ktora vsetko zvlada (obcas aj v chaose sa vyznat) 😉
ked mal maly asi mesiac, draheho pridelili robit sem do mesta a tak chodil na obedy domov. tak si vies predstavit ten stres, ked maleho kojit, prebalit, nejako uspat, aby som mohla varit, hrne na platni, stojim pri tom a maly sa zobudi, reve jak pavian a ja nemozem odist od hrncov, tak som si ho vzala na ruky, len jednou rukou varit je tiez o nicom... no nebolo to jednoduche. a takto som to mala skoro 2 mesiace... ale prezila som aj to... drahy umyval riady vecer,ked sa vratil domov alebo mi vtedy bral maleho a ja som az vecer upratovala 😉

no inak vcera sme mali hrozny vecer, samko nie a nie zaspat, stale plakal jak keby ho z koze drali, asi som to uz pisala. snad bude dnes lepsie. ideme este dokupit, co som vcera zabudla a hlavne nemozem dnes zabudnut baliaci papier, lebo je mozne, ze sa uz dnes vecer drahy vrati (aj ked zrejme nie, ale aby ma nahodou neprekvapil) a musim zabalit jeho darceky, aby ich nenasiel nahodou... resp. zabalim vsetky a aj ked ich najde, tak nebude vediet, ktory je pre koho a bude... okrem toho nechcite vidiet moju kuchynu, to musim dnes zvladnut so samkom upratat, lebo mi to uz lezie na nervy, stale nie je na nic cas a potom sa to len kopi a kopi, az je to neznesitelne....

tak pekny den vsetkym.

zdenka73
17. dec 2008

Ahojte baby!
tak so zasa opäť v Rakúsku. Tie dva mesiace čo som bola na Slovensku ubehli ako voda. Toto hektické obdobie nemám rada pred vianocami. Otcovi spraviť poriadky, pokúpiť darčeky, napiecť koláčiky a ktomu sa ešte presťahovať. No , ale už to mám zasebou a teraz ma čaká práca od rána do večera. Tu v Tirolsku je teraz tak krásne zasnežené, až je radosť pozrieť z okna. Super to milujem, keď je biela zima.
Ale ako som si všimla tak niektoré babenky sa nehlásia, alebo majú s malinkými drobcami veľa práce, ale ani sa nečudujem, teraz pred vianocami.

Miri - a vy pri Grazi máte sneh? Neviem tam kde bývaš je to bližšie k slovenským hraniciam? Alebo je to až za Grazom.

Ronnda - ja ti prajem tiež veľa, veľa síl, aby ste to zvládli.

Tina - tak to je super, že robíte pokroky. Počula som o tej vojtovej metóde, že je krutá, že aj maminy si poplačú pri tom cvičení. Ale hlavné je že pomáha, a tie deti to nebolí, len sa im nepáči že sa s nimi robí to čo oni práve nechcú.

ronnda
17. dec 2008

ahoj holky, ja se jdu za vama trochu odreagovat... dekuji vam vsem, ze na me myslite, no musime to nejak zvladnout. maminka je stabilizovana a zitra se uvidi co bude dal.
nicole mi nastesti nedava moc casu myslet na ty spatne veci, jen treba ted kdyz spinka, tak se mi hlavou honi vselijake veci a desim se pri kazdem zazvoneni telefonu. jsem trochu nervozni, citim to na sobe, mala je nastesti hodna, ale tento tyden jsem zrusila aktivity co jsme meli v planu, protoze na to nejak nemam naladu a taky jsem stale ve strehu, ze bych odjela do cr. nici je nastesti spokojena i kdyz jdeme na prochazku jen tu u domu. ted se hrozne rozpovidala, takze kdyz vidi auto, uz nerika jen AUDI, ale AUDI AUDI AUDI AUDI... 😉 taky zacala jist sama lzickou a nevim, jestli je to tim, ze ji to bavi, ale sni plny talir polivky a jeste druhe jidlo a kdyz doji, dozaduje se jeste, no nechci to prehanet tak ji uz nedam, to se chvili zlobi, manzel strasi pohadkou o otesankovi, ktery nakonec snedl i sve rodice 😉
nevim, kdy je to u deti rozhoduji, myslim az pozdeji, ale nicole bude asi levak, uz od malicka preferovala levou rucicku, i kdyz dela veci obema rucickama, vzdycky nakonec skonci u leve, ted je to tak i s tou lzickou, pravou rukou ji, ale za chvili da lzicku do leve a to ji jde evidentne lip.
tina - moc me tesi, jake pokroky uz leni za tak kratkou dobu udelala. je smutne, ze tu na to ta vase dr. neprisla driv. tak se moc drzte a bojujte dal, leni je sikulka!

miriam25
17. dec 2008

ahojte, zdeni, ja som este pred grazom a o snehu tu mozeme len snivat. uz tyzden tu len prsi ☹ vacsinou len mrholi, pred chvilou sa rozprsalo trosku viac, no ale biele vianoce ti mozem len zavidiet 😒

ronnda, nici je aka sikulka... ale pocuvaj, vy budete musiet strasne moc setrit, ked je zatazena len na audi 😀 aby si uz teraz zacala 😀

my sme boli doobeda u lekara na injekciu, samko sa len trosku zlakol, ale vobec neplakal, co som bola milo prekvapena... skor potom mi trosku mrncal, ked som ho obliekala, lebo chcel behat 😉 takze fajn, doktor hovoril, ze sa moze dostavit teplota, tak som sla hned do lekarne a kupila cipky, pre istotu ak by bolo treba. teraz mi sladko spinka, dufam, ze bude spinkat aspon hodinku a pol, aby som stihla popisat maily a aspon riady upratat a poobede uz nikam nejdeme, budeme spolu upratovat a balit darceky, som zvedava, kolko papiera mi samkoo dotrha 😀 ale aspon bude sranda 😉
neviem, ci pride drahy dnes vecer alebo zajtra kratko po obede, nieco splietal, ze keby si pohol, bol by hotovy uz dnes a mohol by prist, ale ze potom by ho sef poslal este na dva dni niekde inde robit a to nechce, takze radsej si necha este nejaku robotu na zajtra a potom uz bude len s nami doma.. teda este jeden den pojde robit k jeho sestre, ale to uz nie je take hrozne, nebude tam do noci a hlavne, vecer ho budem mat tu 🙂
chystame sa v jeden den nakupy do grazu, len si nechcem predstavit, co to tam bude... ani neviem, ci je lepsie ist v sobotu alebo v pondelok, asi bude narvane tak ci tak... i ked zasa my sa nejdeme stresovat, ideme len nieco este pre samka vybrat a nieco pre svokru, takze daky darcekovy obchod a hrackarstvo a popri tom sa poprechadzat a popozerat, ak by sme nieco pekne nasli, mozno kupime aj naviac, no uvidime... drahy hovoril, ze ak by som si ja nieco vybrala, ze by mi to kupil na vianoce, len problem je, ze ja mam vsetko 😅 ked sme boli naposledy v nitre u nasich, kupila som si este jeden rolak a nove rifle, aby som mala na striedaacku so starymi (vsetky ostatne su mi velke 😅 )... tak vazne neviem, co by som si akoze mala vybrat...

maji a vy ste odkedy dokedy v nr??? kedy dame to stretko? dame tak, ako sme hovorili? niekde na kavu do centra alebo do maxu aj muzikmi? si budu moct aspon pokecat.. juuuj, uz sa na vas tesim 😉

bejby29
17. dec 2008

Caute kocky, Ronndi, to ma naozaj mrzi s tvojou maminkou, urcite je ti velmi smutno, ale hlavna vec je, ze je stabilizovana.. A Nici ako pekne papa, musi byt rozkosna, aspon ze ona ti robi radost, mas take male slniecko.. Smejem sa ako vola Audi, ha ha, na spapanie.. Ale aspon vidis, ze ma vkus, mohla by vykrikovat aj Lada alebo Skoda 😉 😉
Lieska, to su super novinky, ze mas uz svoj rytmus s malickou, pridaj fotocky, nech sa potesime.. A s tym bruskom je to parada, drzte sa..
Tinus, do jednej temy tu tiez pise kocka pod nickom Kalista a jej mala sa tiez narodila hypotonicka tak jej skus napisat, je super, aby ste si vymenili poznatky.. Oni to uz maju za sebou, mala uz je zdrava, tak ti urcite moze dat potrebne info a trosku pomoct. Ja si tiez pisem s kockou, co zazila to, co ja a vyborne sa mi vzdy ulavi, ze nie som sama a mam niekoho, kto si presiel rovnakym ako ja.
Miri, tak ja uz mam nakupene, vcera som dokupila poslednu vec manzelovi, mamine uz mam vsetko, uz iba nevlastna segra, ocina vybavim este dnes, no a kamosky a starkeho este na SK.. Ale dolezite je, ze uz mam manzela a maminu, to mi robilo najvacsie starosti..
Ok kocky, mna dnes caka este nakupny den, nabuduci pondelok uz odchadzame na Sk, juj, uz sa neviem dockat. Ja naopak milujem tento vianocny stres, cim viac ludi, tym lepsie. To asi preto, ze ja som v takom stresovom prostredi pracovala, tak mi to chyba 🙂

lyziarka
17. dec 2008

mamicky chcem sa vas opytat a poradit ohladom dvoch veci.

Prva, vy co mate uz trochu väcsie deticky take ako moj maly, vydrzi vam jedna plienka na celu noc alebo ich prebalujete aj v noci alebo ako to robite? Ja dam Kristiankovi plienocku o 17.30 a ma ju minimalne do 6 rana, ked spinka dlhsie, tak aj dlhsie. No je velmi nacikana, uplna tazka a takmer kazdy druhy den je aj precikane po bokoch na oblecenie, takze ho rano musim komplet preobliect. Pouzivam pampersky 4+. Poradte, ako tomu predist.

No a druha vec, ohladom pripravy mlieka do flasky, Miriam, tusim ty si spominala, ze Samkovi das okolo 6 rano flasu a ze spinka dalej. Nuz ja to tiez takto skusam, ked sa zobudi niekedy medzi 5 - 6 rano, ale ja kym to cele prichystam, prevarim vodu a potom ju ochladim, tak maly je culy ako rybicka a uz nespi dalej. Ty si to chystas uz vecer do termosky alebo ako? Nema sa susene mlieko pripravovat iba cerstve a hned dat vypit? Mne kojacej matke chyba v tomto akosi prax, tak som povdacna za kazdu prakticku radu. Tak nakoniec mi zacal pit to Hipp 2, ale teraz zo zaciatku ho dost riedim vodou, mozno by mohol pit aj tak uz tie vyssie stupne. Ja mam v tych susenych mliekach chaos, kedze som stale kojila a nikdy sa tym nezaoberala....Vlastne este stale kombinujeme kojenie + UM. Ale chcem rano a cez den uz davat iba UM.

dakujem za tipy, pozriem sa tu este vecer, ked zaspi.

miriam25
17. dec 2008

lyziarka, ohladom tvojich dvoch otazok, mne maly tiez kazdy den precikaval pampersky, potom sme kupili na skusku v hoferi plienky, tiez velkost 4 a tie su fajn, obcas sa mi sice precika, ale nie kazdy den, ako to bolo predtym a aj to len vtedy, ak vecer vela pil. teraz sa snazim, aby vela pil doobeda a poobede to uz trosku redukujem a funguje to. ako pit dostane, len mu to neponukam tak casto ako doobeda a on ked nie je vyslovene smadny, tak ho to ani nenapadne. takze mame len jednu plienku na celu noc. keby som ho mala prebalivat, tak by bol hned hore 😒

a co sa tyka tvojej druhej otazky, ja to robim tak, ze ked sa mi zobudi, supnem cast vody do mikrovlnky, kym nie je pre mna horuca na pitie (cize tipujem okolo 60 stupnov ma), dam do toho to susene mliecko, zatrepem a potom dolejem studenu vodu. najskor to robim s tou horucou, aby sa to mliecko dobre roztopilo vo vode a potom studenu do toho, aby som nemusela cakat, kym sa to vychladi. na baleni mas napisane, kolko ml ma ktora davka, ked je hotova. tak sa podla toho zariad. napr. na mojom baleni stoji: fertige milch: 240ml wasser:210ml a davkovanie:7 tych lyziciek, co su vnutri. Tak ja si dam do flase 160ml vody, zohrejem, dam do toho 7 lyziciek mliecka a potom dolejem tych 50ml vody a je to akurat na pitie. jaj a pouzivam vöslauer neperlivu, je na nej vyslovene napisane, ze je to na pripravu stravy pre kojencov. tu uz nemusis prevarat 😉
dufam, ze som ti pomohla...

lyziarka
17. dec 2008

Miriam dakujem. Si zlata, ze tak promptne odpovedas. Tak vyskusame aj my ine plienky. To su nejaka znacka, co maju v Hoferi, alebo tam maju iba jedny "hoferovske"? Priznam sa, v zivote som tam nekupovala plienky. Vzdycky iba v Merkure tie velke krabice pampersiek. Ja sa tiez snazim uz podvecer davat menej tekutin malemu, ale on mi v kuse ukazuje na flasku alebo na vodovod 🙂 Neviem, ci je to vela, vypije tak okolo pol litra vody alebo caju za den, niekedy aj viac, to neratam zvysnu stravu ako polievky, mlieko etc. Je to vela? Sama neviem, davam mu, kolko si ziada.

miriam25
17. dec 2008

lyziarka, pri takom mnozstve tekutin, co ti maly cez den vypije si osobne myslim, ze ti nepomozu ziadne plienky 😒 mne tolko pil maly v lete, ked boli tie horucavy, teraz mi vypije tak 150ml vodicky alebo cajiku za den. ale zas neviem, ked si sam pyta, ja by som mu dala. je dolezite, aby deti pili. ja malemu ponukam, ale on mi odstrci flasku, ked nechce a nemam sancu a ani nechcem ho nejako nutit. ked je smadny, sam si vypyta alebo ked mu ponuknem, napije sa.
tie hoferovske maju len jednu znacku v obchode a velkosti 4 a 5, ziadne ine. my kupujeme tie 4-ky. neviem a neskusala si mu dat na noc vacsiu plienku? ja mam doma v skrini uz kupene aj velkost 5, pampersky. raz som jeden balik rozbalila, som chcela skusit, ci nebudu lepsie na noc, kedze su vacsie, len ten moj maly je taky tenky, ze by som mu tu plienku mohla omotat 2x okolo pasa,aby som mu ju zapla... takze tie u nas zatial neuspeli. ale mozno u vas by to pomohlo.

maya01
17. dec 2008

Miri,na Sk idme 23.a ja s muzom sa vraciam 28. lebo 29-30 musim robit.... 😠 a 30 vecer ideme znovu na Sk. Samko ostava cely cas u maminy.
No musim Vam napisat,ako sa ku mne zachovali moji "kolegovia"...dnes bola (je) vianocna vecera a mne nedal nikto nic vediet a ani ma nikto nepozval.....dobre nieeeee. Asi by som ani nesla,lebo si nemam toho co vela s nimi povedat...ale aj tak...aspon zo slusnosti... 😖 😠

maya01
17. dec 2008

Miri,a ohladom stretka...je mi uplne jedno...my sa prisposobime.
Kamoska mi hovorila,ze niekde na Mostnej otvorili super kaviaren,kde je uplne uzasny detsky kutik,tak ked to bude otvorene mozeme vyskusat....

miriam25
17. dec 2008

ty kokso, maji, to nemyslis vazne 😠 jak moze byt niekto taky zadumany... ja to nechapem... ufff, vazne to nemas lahke, vobec ti nezavidim...
ja som sa dnes tiez dobre nastvala. mi drahy volal a hovoril, ze od piatku do 12.1. ide stempeln... ma vyse 40 dni dovolenky a on ma ist stempeln!!! chapes to??? len aby sef nemusel platit vsetky tie sviatky, ktore teraz pridu. aach, vazne som penila a stale aj penim, len ked na to pomyslim. pred rokom bol drahy tak isto doma a sef mu povedal, ze potom cez rok si moze vycerpat tu dovolenku a namiesto toho,, aby si ju vycerpal, robil nenormalne vela nadcasov a ked si chcel vziat dovolenku, tak mu to zamietol a tak sa mu len zbierala dovolenka. pokial dobre viem, tak si drahy tento rok vycerpal asi 10 dni dovolenky aj to len ked sme sli na sk, tak si vzal stvrtok piatok dovolenku... na nervy.
inak tu kaviaren mozeme vyskusat, snad bude otvorena, skus zistit, kde presne je a mohli by sme tam behnut. snad sa nasi samkovia spolu pekne zahraju a my budeme moct pokecat... 😉

bejby29
17. dec 2008

Mayi, to nemyslis vazne s tymi kolegami?! Ako moze byt niekto takyto idiot?! To je hroza!!! 😠

wienika
17. dec 2008

ahojte dievcata.....
tak ako vianocne pripravy uz vrcholia?
ja som vcera ozdobila stromcek, kupila som zivy, taky malinky, len kvoli malej a teraz sa z toho tesime hlavne my dvaja s manzelom, ze vlastne mame nas prvy vianocny stromcek.....doteraz sme nemali....

darceky nejake uz mam aj ja, ale este musim manzelovi, takze to vybavim az v pondelok.....

bejby, to ta obdivujem, ze mas rada ten stres v obchodoch, mna by teraz na hilferku nedostal asi nikto...ak tak len o siestej rano 😀

lieska, no konecne sa hlasis, to je super, ze ste s malinkou v poriadkua ze uz neplacka kvoli brusku....zachvilu uz budete zohrata dvojka 😉 ak budes mat cas, pridaj nejake neove fotky......sme zvedave ako rastiete....

ronnda, tak nici uz zacina tak pekne hovorit? to lea zatial len mama a papa...a ball..ale to hovori uz asi 4 mesiace....inac je vacsinou vsetko len pa.....
som rada, ze je maminka uz stabilizovana...drzim palce nech ju ma tatka do vianoc doma....
inac som sa normalne nahlas smiala, ked si opisovala ako mala papa.....ze sama a este pyta duplu.....
otesanek..... 😀 super, i ked ani ja sa teraz nemozem stazovat, leuska tiez papa, ale tie porcie su tretinkove, no aspon nieco.
inac co sa tyka toho babywalzu, ano mas pravdu, ze je drahsi, ale zasa ja usetrim cas a benzin....keby som bola na materskej, tiez by som si chodila kupovat sama,ale bohuzial to nejde, casto som v praci do 17.30 a to uz nevybavim nic..a ked mam volno, tak som rada, ze sa venujem malej....
no a ked objednavam cez net, tak mam vzdy nejaky rabat, lebo som ich zakaznik......takze tak....

maya, tak tvoji kolegovia su fakt mili....na jednej strane by ma to tiez mrzelo, ale na druhej, su okaslani a ty ten cas lepsie stravis s rodinou ako s nimi.....namysleni trotli....

miri, uz si zabalila darceky? nechces prist aj ku mne balit? vobec neviem, kedy to spravim, zajtra mam frizera, potom mam vecerne predstavenie, v piatok mame v robote weihnachtsfeier a potom ideme na vikend do blavy....
samko ti pomahal? to musela byt sranda....

lyziarka, vodu prevarat uz nemusis, ja davam normalnu z vodovodu uz od roka a tiez zohrejem na 50 sekund v mikrovlnke, cize mala ma mliecko presne do minuty...
UM mozes skladovat 24 hodin v chladnicke, ja som si casto tak davala, hlavne, ked pijavala lea este v noci...teraz robim vacsinou cerstve, ale niekedy sa stane, ze lea vecer nevypije, tak ked vychladne ho supnem do chladnicky....miriam ti napisala presne tie odmerky, hlavne to dodrzuj,aby mal maly syte mliecko, neried to moc....
co sa tyka plienok, preco mu nedas pred spanim cistu? alebo chodi spinkat a pol siestej?
ja davam lee okolo siedmej a rano byva sice mokra, ale nikdy neprecika.....mam tiez tie pampersky4, maxi-sleep and play....som s nimi velmi spokojna.

wienika
17. dec 2008

zdenka a kde presne byvas? to musi byt parada, ze mate sneh...som zvedava, ci aj my tu budeme mat....
a na vianoce uz nepojdes na sk?

zdenka73
18. dec 2008

Ahojte!
Wienika - teraz som prišla zo Slovenska, a bývam v Tirolsku mesto Kitzbühel. Je to vlastne lyžiarske stredisko, takže keby tu nebol sneh tak to by bolo zlé a boli by sme bez práce, takže tak.

Maya - tvoji kolegovia sú fakt idioti, asi sú tak lakomý, že radšej ťa nezavolali, aby sa im viac ušlo, alebo čo. No hrôza. Tak to sa v tej práci nemôžeš vôbec cítiť príjemne, keď máš takých otrasných kolegov. Ale mysli nato, že raz sa im vráti to otrasné chovanie. A ako sa hovorí mysli pozitívne, a nekaz si tým vianoce.

Mirka - tak s tým som sa ešte nestretla, aby niekto išiel na stempel, ale na tie papiere pre AMS to musí nejako odvôvodniť nie? No keby to spravil mne, tak by som v tej firme už nebola. Ale ty si písala, že tvoj manžel je Rakušan, nie? A to som si myslela, že takéto veci robia len Auslanderom. 🙄

ronnda
18. dec 2008

ahojte dnes v tomto uprsenem dni...
vcera jsem byla s malou na prochazce na baustelle, pak klasika na nadrazi na vlaky a nove jsme byly v autobazaru a v prodejne motorek 🙂
Manzel prinesl male katalog audi, tak si asi dovedete predstavit jak je nadsena, na kazde strance auto a jeste k tomu ctyri krouzky audi 🙂 Stale malujeme, kdyz chci namalovat treba snehulaka a ona vidi ze maluji kolecko, uz jasa audi… ode me to nema, i kdyz manzel tvrdi, ze ji nic takoveho neucil, ale on je “ujety” na audi stejne jako Nicole. Mne auta vubec nic nerikaji, ridicak sice mam, ale jsem takovy ridic trochu zmatkar a neridim moc rada, vetsinou jen kdyz je to nezbytne nutne, jako treba kdyz manzel v cr neodmitne domaci slivovici a pak nas ceka cesta domu…

zdenka - tak to vy tam musite mit krasne zasnezene, Kitzbühel znam jen z tv ze serialu SOKO Kitzbühel 🙂

bejby – taky te obdivuji, ze milujes ten srumec pred vanocemi, to ja se snazim do davu vychazet co nejmene

lyziarka – mne mala vypije asi tolik co tvuj kristian, 250 ml caje, asi stejne mnozstvi vody a rano a vecer 240 ml mlicka. Ja na pripravu mlicka pouzivam vodu v termosce a mlicko mam odmerene v krabicce, takze jen nasypu prasek, naliji vodu, zamicham a je hotovo okamzite. Plinky pouzivame pampers 4+, ma ji celou noc, jen jednou byla procurana, zkousela jsem i 5, zatim mi ale prisly pro malou hodne velke.

maya – to je opravdu hruza, co ti tvoji kolegove… I kdyz o to nestojis s nimi nekam jit, rict ti urcite meli, vzdyt patris do kolektivu, je to des, ze musis pracovat v takovem prostredi. Je nejaka nadeje na zlepseni? Mluvila jsi treba se sefem jak to s tebou vypada do budoucna? Nebo nepremyslela jsi o zmene mista?

miriam - ja jsem asi trochu mimo, ale nevim co si pod tim stempeln mam predstavit? jako ze ho zamestnavatel ted na nejakou dobu propusti? nebo ze je v krankenstand? 😒 😒 😒

maya01
18. dec 2008

Ahojte,

Miri,este stale balis darceky,ked ta tu nie je 😉

No ja sa k mojim kolegom uz vyjadrovat nebudem...jednoducho je to tak a bohuzial to nezmenim...som sice tajne dufala,ze sa to zlepsi...ale kde nic tu nic... 😕

Wieni,my sme robili uz minuly tyzden stromcek...teda Samko robil,on sa z toho vzdy tak tesi... 🙂

Lieska,krasne fotky si pridala,mala je nadherna... 😵

No idem uz na obed,lebo mi muzikanti v bruchu vyhravaju... 😀

ronnda
18. dec 2008

lieska - mala je vazne krasna fesanda, v tech sateckach je sladoucka! takovou houpacku mela nicole taky, vzpominam si, jak se v ni loni o vanocich houpala, ted jsme ji vytahli, protoze ji chceme prodat, tak si s ni i ted trochu vyhrala, poustela si muziku a svetylka. ta fotka jak manzel malou vyparadil, je super. to je u tatinku normalni, od moji kamaradky tatinek holcicce oblikl vecer pyzamko a na to bodycko 😉 tesi me, ze se mate dobre a s briskem uz se netrapite.

miriam25
18. dec 2008

ahojte, tak ja sa hlasim 😀 uz nebalim darceky 😀 ale nie, vcera poobede som to balenie so samkom vzdala, lebo mi stale pchal prsty pod noznicky a trhal papier, takze bola vazne sranda. som pobalila potom vecer, ked uz spinkal. nastastie nerobil vecer ziadny cirkus, tak som mala klud. teploty po tej injekcii zatial nema, i ked lekar hovoril, ze sa mozu dostavit aj o niekolko dni, tak ocakavam stale tu reakciu, snad nebudu ziadne teploty, teraz pred vianocami by to nebolo bohvieco, no ale uvidime...

ronnda, to stempeln znamena, ze draheho prepustia a od 12.1. zasa vezmu do prace. tato firma to robi pravidelne vsetkym zamestnancom kazdy rok pred vianocami. svinstvo na druhu, lebo si setria peniaze, aby nemuseli preplacat tie vsetky sviatky, ktore pridu...som bola teraz vo firme a rozpravala som sa so sefovou drcerou a ona mi povedala, ze pokial ma drahy okolo 40 dni dovolenky, nemal by ist stempeln ale by si mal vyberat dovolenku, len ci ona dokaze zariadit, aby to tak bolo neviem, tiez ma obcas len silne reci a nic z toho.. 😒 ja len nechapem, ako moze sef prepustit svojich ludi na povedzme dva tyzdne predtym, ako si vobec vyberu dovolenku, nie je to nahodou vzdy tak, ze ked dostanes padaka, musis si najskor vycerpat zvysnu dovolenku, ktoru mas a az potom budes sediet doma na zadku ako nezamestnany??? tu by sa teraz hodila vroni... VRONI, pomooooc 😉

maji, vyjadrovat sa na adresu tvojich kolegov je zbytocna namaha vobec nieco pisat, ani len za to nestoja. skus sa obzriet po niecom inom. ved uz si zaucena, mas prax a nemyslim si, ze vo viedni by to bol taky problem ako je to tu u nas... mozno aj to, ze si slovenka bude pre teba este vyhodou..

ronnda, este som zabudla.. ta tvoja mala je naozaj uzasna... sa vzdy nasmejem, ked o nej pises... by ma zaujimalo, co z nej bude. predpokladam, ze veduca predajne audi 😀

no drahy by uz mal byt na ceste z viedne, tak som zvedava, ale zrejme tu bude tak za hodinku a pol... sa uz tesim. mal by ist este do firmy na chvilu, pokecat s tym sefom, ako to bude s nim a ci teda dostane tu svoju dovolenku alebo nie... ako drahy by odisiel v momente z tej firmy, keby nebolo mna a samka. kvoli samkovi zostava, aby sme nezostali bez prijmu a kvoli mne, ze ak by nam vyslo to slovensko, mali by sme super pracu obaja a v blizkosti mojich rodicov... no a celkovo kvoli nam obom zostava aj kvoli hypoteke na dom. este sme o nu oficialne nepoziadali, takze nemoze dat vypoved predtym, ako ju dostaneme... nie je to cele jednoduche. v momente, ako ma clovek rodinu,musi v prvom rade mysliet na nu a nie sam na seba len, ako to bolo vzdy predtym...

rony253
18. dec 2008

Ahojte babenky, tak mam trosku casu, lebo mala Sara spinka. Dnes sme boli na ockovaniach, tak jej doktor dal vsetky tri vakciny naraz Rota virus, 6 kombi a Pneumokoky. Zatial to znasa v pohode, no dufam, ze nedostane teplotu.
Tu u nas v Judenburgu smerom na Talianov, je dnes kopec snehu. Snezi a snezi.
My na SK nejdeme, pridu nasi k nam. Som rada, lebo ja som z Kosic a je to dost daleko. Uz sme raz boli aj ked Sara je este malinka a s takou drobnou nokidy viac. Tam to zvladla no spať bol na hraniciach cirkus.
Inac k tomu prispevku, mama mi povedal, ze uz jej dosli tie peniaze a netrebalo my ziadny slovensky rodny list. Len ten rakusky overeny notarom a prelozeny. Vraj to teraz zjednodusili, lebo sa vela ludi stazovalo, ze to tym padom dlho trva, kym dostanu peniaze, pretoze na rodny list sa dlho caka. Tak staci prelozeny.
Idem nieco uvarit a nalozit pracku. Tak sa majte a ak budem mat cas ozvem sa. Tym, ktori sviatkuju na Slovensku prajem krasne vianoce v kruhu rodiny a stasny Novy Rok. Pa

boldy
18. dec 2008

ahojte,

my sa mame celkom dobre, obcas na tvrdne brusko, najma pri chodzi, tak som bola vcera na kontrolu a moj aanemia pretrvava... dostala som taktiez "poukazku" na korzet, lebo mam slabu brusnu stenu a preto mam obcas bolesti pri chodzi... takze musim si to ist vyzdvihnut v zdrav. pomockach...
tak mame ale dnes hrozne pocko, ja som riadne zmokla,, no co uz...prisla som taka napaprcena, lebo som bola v jednom obchode s baby vecickami a bola tam taka neprijemna rakusanka ze az... som si milo opytala katalog, mala ich tam plnu kopu, tak mi ho vzala z ruk a ze nie, to je posledny a hodila ho o pult... ja som mala taky vysoky krvny tlak, ze keby som vedela perfektne nemecky, tak ju tam asi znicim... uz nikdy viac tam nepojdem, a to som tam chcela nieco kupit...takze maya, ja sa ti ozaj necudujem, ze si tak vytocena v tej praci, z tych ludi... skoda slova ozaj, ale clovek je z toho teda smutny ako sa chovaju :(
ronnda>tak otesanek bude asi pretekar ;) velmi ma to rozosmialo ako si to napisala, zlata
rony> aj ja som z kosic, tak veru, je to pre nas daleko cestovat casto, hoci ja teraz idem na sviatky, pretoze potom sa uz skoro domov nedostanem 😒 dufam, ze nebudu ani odomna pytat ten sk rodny list, to je fajn, ze sa to da aj takto ako pises

myskapipiska
18. dec 2008

ahojte baby, nepomohla by ste mi niektora, potrebujem napisat objednavku po nemecky, prosim

maya01
18. dec 2008

Ahojte,

Myskapipiska,jasne ze pomozeme...napis co potrebujes...

Boldy,niekedy sa mi pozastavi rozum nad takymi ludmi...ja to nechapem... 😠

Ronnda,mala Nicol musi byt vaaazne zlata....by si rozumela s mojim manzelom...on je tiez velky Audi fan... 🙂

No Miri,to by ma teda vazne nasralo,byt na mieste tvojho muza...to je vrchol,dre pre nich ako otrok a to je vdaka... 🙄

No idem si pozriet ordinaciu...uz mam vela casti zameskanych...

Pekny vecer.

jasterka
19. dec 2008

Ahojte vsetky 🙂 teda vianocne pripravy vam davaju vsetkym zabrat,ked sa tu dnes este nikto neukazal 😕
Ja mam svoju kaffepause,kedze mala zaspinkala 🙂

Lieska-fotky su uzasne,co si pridala,Mimi je krasna,tie saticky 😵 nadhera.
Tie ruzove mame tiez,dostali sme od Silviky,odkladam ich na vianocnu veceru k mojim rodicom,
uz sa neviem dockat.
Velmi sa mi paci,ako malu volate-Mimi 🙂 ,fajn,ze ste si nasli uz nejaky system,my nemame ziadny,mala si zaspi kedy chce a robi co chce,papa ako sa jej chce,ked sa chcem mazlit,ona ani za svet,ked zaspavam od unavy,tak sa rozblazni,ked jej hovorim..usmej sa na mamu,tak sa mraci,ked ju nesledujeme,tak sa znicoho nic zarehoce.

ronnda-opisovanimvasej Nicol mi vzdy hned spravis naladu,dokonca to citavam mozikovy,ten sa tiez na zalubach Nicol bavi a dufam,ze aj nasa Emma bude taky chalanisko v sukni,on neznasa babiky a barbie,uz teraz jej slubuje ako budu sportovat a lyzovat,a stavat stavebnice 😀 ...no ved uvidime.

bejby29
19. dec 2008

Lieska, mala je nadhernucka a v tych ruzovych satockach vyzera ako maly cukricek.. Mate byt na co hrdi!

viedencanka
19. dec 2008

Ahojte baby,
ja sa vam hlasim len tak narychlo,sme v Milane,dobre sme zvladli cestu,lietadlo bolo poloprazdne,ale cestovalo s nami zopar osobnosti z fun radia,asi isli natacat nieco na nejaku disco... Kazdopadne Linduska mi celu cestu prespala,Martinko ten sa zase velmi tesil,ze cestuje lietadlom,bral si zo sebou aj svoj kufrik Pooh,tak mal zase zazitok.Ja tu ale nic nestiham,viete si predstavit,byt doma s dvomi detmi sama,muz sa vracia vecer najskor o osmej,takze tiez nic nepomoze.Ale dolezite je,ze sa venujem malym,a ked tu chce mat muz poriadok,nech pre to nieco spravi 🙂
V stredu som s malou isla do nemocnice,lebo od soboty,ako sme prisli sa nevedela vykakat.Nemala ziadne bolesti,ani tvrde brusko,ale ani sa nepokusala,tak som sa bala,ze co sa deje.Prisla som do nemocnice a tu mi povedali,ze beru len dospelych a poslali ma do nejakej inej nemocnice,poriadne daleko.Nakoniec som isla do lekarne,dala mi nejake cipky,povedala mi,abz som ja jedla viac ovocia a tekutej stravy,co normalne robim,len tu som to nejak prve dni zanedbala,lebo som nestihla nakupit.Takze potom sa malicka vykakala a bolo vsetko v poriadku. Inak sme vacsinou doma,tu naozaj nie je kam ist.Je sice krasne pocasie,okolo 12 stupnov,ale vsetky parky su celu zimu zatvorene,tak len chodime okolo domu a obcas ideme do centra.

Tina- drzime palceky,aj ja som vela citala o Vojtovej metode,a vsetci ju opisuju velmi pozitivne,prinasa velke uspechy,tak nastastie sa u vas da rychlo vsetko do poriadku. A tu vasu pediatricku by mali zatvorit,ze si krava nic nevsimne,ved ona pracuje len s detmi,to musi na prvz pohlad zbadat,ze nieco sa jej nezda.

Twix drzime palce na to vysetrenie.Nas to caka opat v januari,ked sa vratime naspat,kedze naposledi sa im nepodarilo zaviest kateter. Tiez dufam,ze nebude nic potrebne,ziadna operacia.

Baby este sa vam musim pochvalit- Martinko pozeral dvd Tom a Jerry, ja som sedela s nim na gauci a drzala som Lindusku , ona sa zacala nahlas z chuti smiat,vzdy ked videla toho kocura,dost dlho to trvalo,tak sme sa vsetci nasmiali.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre