Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

charlotka
9. jún 2009

ahojte 🙂

tak livi konecne zaspala, dva dni nam v kuse pisti, nic sa jej nepaci, zeby dalsie zuby? 😀 hadam nie, ved uz teraz ma hocikedy uhryzne 😠

trdielko, krasna bambulka je konecne na svete, blahozelaaaaam, je nadherna 🙂 zelam vela zdravicka, nech vam vasa princezna rastie do krásy a robi radost 😉

jasterka, blahozelame k 7 mesiacom 🙂 posielame Emmuske pusinku 🙂 veru ta stranka je super, este ked k tomu popridavam nejake info z inych zdrojov - napr. super stranka je http://www.swissmom.ch/ , tak som stastna prestastna, ze sa mam coho drzat, co dava celkom zmysel 🙂

dodatocne vsetko naj naj naj Lenkam a Laurinke 🙂

Kafulienka, narok na prispevok pri narodeni dietata a na priplatok k prispevku pri narodeni dietata zo SR mas, ked mas na sk trvaly pobyt (vybavujes na UPSVaR v mieste trvaleho pobytu)ked pojdes na sk, chod si vypytat tlaciva - nie vsetky sa totiz daju stiahnut na nete, aby si si po narodeni babatka mohla tu v at dat vsetko potvrdit a nemusela potom s babom behat hore dole 🙂

ja sa taaaak tesim, ideme vo stvrtok na sk a potom konecne prvy krat zostanem na tyzden u nasich, tak som stastna prestastna, ze si konecne po 7,5 mesiaci hadam aj oddychnem 😎 no to ale musime najskor naucit starku prebalovat 😝 konecne 🙂

lieska, super napad s tymi therme 😉

charlotka
9. jún 2009

pinkina, tak Kikuska je riadny jedak, to aby si nosila so sebou vo vrecku nejake detske susienky 😀 a neboj na zebrin cas este len pride 😉

aj som rozmyslala, ci nevybehneme do Kongresspark, ale kedze je mala taka upistana, spi si kedy sa jej zachce a je tiez hoci kedy, tak vobec neviem kedy sa nam podari ist na prechadzku 😒 tak asi az potom, ked sa vratime z sk, hadam uz budeme zas v poho 😀

zdenka73
9. jún 2009

Ahojte! Trdlo krásne fotky malá je úžasná. Na to trápenie rýchlo zabudneš a budeš si užívať vaše slniečko, nech ti robí len radosť.

Jašterka - gratuujem Emke k 7 mesiacom, veru ani sa nenazdáš a budete oslavovať prvý rôčik. Ale ten čas letí.

claudinka
9. jún 2009

Ahojte, babulky, nehnevajte sa, ze Vam skacem do temy, ja som sa len chcela opytat, ci by ste mi nevedeli poradit, ci su u Vas kociariky ovela lacnejsie ako u nas, ci sa mi oplati ist do Rakuska kupit..

vroni
9. jún 2009

Trdlo, malá je nádherná, užívajte si to!
Tú therme by som brala, super nápad!!! My sa ideme dnes vyčváchať do Oberlaa, snáď sa mi podarí dieťa trochu zničiť 😝
Pinkina, zebra je až od roka, vytiahni ju až sa na ňu malá bude vedieť posadiť, uvidíš, ako sa jej to bude páčiť. U nás bola v prevádzke od cca 14 mesiacov až donedávna (a tiež ju najprv nechcela). Ozaj - nechcete ju niektorá (tú zebru, nie deťa 😀 )
Ronnda, užite si super dovolenku!!!

miriam25
9. jún 2009

ahojte babulky,
tak aj ja mam chvilku casu po dnesnych nervoch.... takze dnes som sa dozvedela, ze ten domcek, ktory sme chceli kupit, kupit nemozeme, kedze vcera ho banka majitelov vzala ako poistku,keby nahodou neplatili hypoteku, ktoru si vzali. ono je to trosku komplikovanejsie, ale najviac ma stve, ze sme uz boli tesne pred podpisanim zmluvy, pol roka sme sa s nimi natahovali a teraz prislo toto, takze mozeme hladat zasa a to teda nie je jednoduche.
Co ma tesi je, ze zajtra vecer ideme na predlzeny vikend k nasim, kde pridem na ine myslienky, vypijem si s nasimi trosku vinka a bude mi hned lepsie...

to auticko finley chcete kto vsetko? zatial ak si dobre pamatam pisala ronnda a vroni, ze by o to mali zaujem, takze ak este niektora chcete, tak napiste, beriem ho na sk a hodim to bratovi, nech ponapaluje 😝 😅 aj tak nema co robit 😉

samko sa pomaly rozkecava 😀 normalne sranda s nim. vcera povedal uplne krasne hallo a maja, predtym hovoril len haj a jaja (vcielka maja to ma byt), ale vcera uplne krasne a zretelne vyslovil maja a ja som len pozerala a nechapala. A dnes prisla svagrina a predtym som samkovi rozpravala, ze pride teta Marianna a on na to aianna 😀 zlateeee...

ronnda, zelam vam krasnu dovolenku, ked si o tom pisala, tak som si spomenula, ze ste aj minuly rok boli a veeelmi si si to tam vychvalovala, tak vam zelam min. taku krasnu dovolenkku ako ste mali min.. rok 😉

vroni, tu zebru by som aj od teba vzala, keby sme uz mali dom a mala na to miesto. takto bohuzial nemozem ☹ a bohvie, kedy sa nam postasti nejaky pekny domcek kupit. moze byt hned, ale moze byt aj za rok a to uz asi ta zebra pre samka ani nebude zaujimava... 😒

miriam25
9. jún 2009

trdlo, pozrela som fotecky, malinka je uuuuzasna a kolko vlaskov uz ma 😲 na bolest rychlo zabudnes, neboj, este budes chciet aj druhe take krasne zlate babatko 😉 uzivaj si tieto chvile a dni, nenormalne rychlo ten cas ubieha ☹

claudinka, to ti neviem poradit, mozno niekto iny. co ja viem, veeeelmi sa oplatia v polsku, ale to mas asi dost daleko ☹

baby, samkovi som nasla kliesta na nozicke, ked som mu ho sla vytiahnut pohol sa a malilinky kusocek mu zostal vnutri. Nie je to hlavicka, je to naozaj len mimiaturny kusok, myslite, ze by som mala utekat k lekarovi? dnes robi poobede. Alebo to mam este raz vydezinfikovat a pockat, co bude? len zajtra odchadzame na sk a nerada by som tam behala po pohotovosti ☹ vdaka za rady.

twix
9. jún 2009

ahojte,
tak dnes je uz riadne teplo. najradsej by som si sadla niekam do bazena. asi uz detom nafukame ten nas balkonovy bazenik, ak pocasie ostane taketo horuce.

jasterka - ten cas tak rychlo leti. uz sedem mesiacov 😲 moj maly nastastie cez den dva krat spava, tak sa to snazim zladit aj s Laurinkou, aby spali naraz. lozenie a plazenie u nas nehrozi. maly spusti strasny rev, ked ho dam na brusko, az ked ho postavim, tak sa tak vytazoslavne usmeje. a tak stoji a drzi sa stola, alebo ohradky a tesi sa z toho. ked ho drzim, tak uz aj celkom schopne chodi, tak "akoze" nahaname Laurinku a ta so strasnym piskotom pred nami uteka 😉 zubky stale nemame, aj ked mam stale pocit, akoby uz uz vyliezali.

ovocie som zacala davat doobeda. poobede je Dominik dost napapany a moc mi ovocie nechce jest.
pomaly prechadzame na flasu a snazim sa mu davat cez den vodicku, niekedy z flasky, niekedy z lyzicky.

ronnda - prajem krasnu dovolenku !! tanecny nam skoncil. v lete bude len raz v juli a raz v auguste. od septembra zase tyzdenne. Laurinke sa tam strasne pacilo.

miriam25
9. jún 2009

babulky, tak nasa maja sa ma fajn, volala som jej, minuly tyzden boli na sk a tento tyzden je samko trosku chory, ale inak je u nich vsetko v poriadku a slubila, ze sa nam tu v blizkej dobe ukaze, takze aspon takto v skratke o nej, ved snad napise sama 😉

twix
9. jún 2009

Miriam, Laurinka mala tiez kliesta na vnutornej strane stehna. bol strasne malicky, len taka cierna bodka. najprv som jej ho natrela kremom a potom som ho isla vytiahnut pinzetou, ale ked som ho chytila, tak sam vyliezol, ani som nemusela otacat. vydezinfikovala som jej to alpou.

zdenka73
9. jún 2009

Ronda krásnu dovolenku, a riadne si ju užite, a hlavne krásne počasie.

Miri tak to s tžm domčekom nevyšlo, tak to je mi ľúto. Koľko vybavovania a nakoniec to nevyšlo. Ale budem držať palce, aby ste našli čo najskôr, iný. Možno to bude ten pravý.

pinkina
9. jún 2009

Ahojte. 🙂

Vroni dik za tip. 😉 No uz sa s nou pomaly zoznamuje. 🙂 ,tak dufam ze bude neskor spokojna ako Nathalka.

Miriam, ja by som s tym kliestom radsej isla k doktorovi. Ja som robila v 1160 u detskej doktorky asistentku a viem, ze vsetci pacienti s tym hned isli k lekarovi. A je Samko ockovany proti kliestom?

miriam25
9. jún 2009

pinkina aj twix, vdaka za rady. Ja som to samkovi zatial len vydezinfikovala a pozorujem, co sa bude diat do zajtra. Samko je ockovany proti kliestom a zatial tam ani nema ziadny cerveny flak, takze ak by to bola borelioza, malo by sa to uz davno prejavit, kedze mal toho kliesta zrejme min. jeden den v sebe a dnes cely den bolo vsetko ok. Tak neviem. uvidim, co bude do zajtra, ak by sa nieco dialo, pojdem hned k doktorovi, ak nie, tak by to malo byt v poriadku.
no nic, idem ja pozehlit nejake veci, nech mam co zbalit na ten predlzeny pracovny vikend na sk 😉
zelam vam vsetkym krasny vikend, neviem, ci sa este zajtra ozvem. uvazujem totiz, ze nedam maleho cez obed spinkat, aby mi zaspal v aute, ked pojdeme. pojdem s nim totiz do viedne sama autom, tam vyzdvihneme draheho v robote a pojdeme dalej na sk. tak aby som mohla pokojne soferovat, asi bude lepsie, aby maly spinkal. no ale uvidim. tak este raz krasny predlzeny vikend vsetkym!

lieska
9. jún 2009

Jasterka, dakujem za tip na web stranku, prebehla som to, je to super, aj ked sa to lisi od toho co som citala doteraz (v speciale casopisu Mama a ja). Tam napr. vobec neodporucaju drobne cervene ovocie ako ceresne a masko v 7. mesiaci vraj kazdy den na obed, 1x tyzdenne ho nahradit uvarenym zltkom.
Inak zacinam mat z toho trocha chaos, lebo je to kopec novych informacii. Tak sa spolieham na moj instinkt, hadam len nic nepokazim... 😉

boldy
10. jún 2009

ahojte babulky,

citam vas len uz nestiham niekedy odpisat a potom zabudnem alebo som uz unavena...dnes mame dost zle pocko 😒... my sa mame dobre, len jasminka mala trosku chytene horne dychacie cesty, kaslala a smrkala, tak sme sirupcekovali a cipkovali 😖 ale zvladla to super, a je uz v poriadku... na buduci tyzden sa chystame na sk, tak sa uz strasne tesim 😉

ronnda> prajem prijemnu dovolenku,, a hlavne nech mate super pocasicko
tdlo> este raz gratulujem, je zlata a ozaj super miery, tak sa necudujem ze si to mala tazke
miriam> skoda, ze vam ten domcek nevysiel... dufam, samko bude v poriadku z toho kliesta... ja som sa v noci zobudila a po ruke mi chodil pavuk, som bola z toho hotova, este stastie, ze nie po malej...
charlot> peknu dovolenku prajem na sk s rodinkou, ja sa uz tiez neviem dockat 🙂

wienika
10. jún 2009

trdlo,gratulujem k dcerke, je nadherna......tak nech ste zdravucki a stastni....... 🙂
dufam,ze sa v lete stretneme niekde v parku a budeme obdivovat tvoju princeznicku......

miri, ako samko s tym kliestom? ja som sa teda dost zlakla, lebo ja takdokladne leu nikdy nepozeram,tak dufam, ze som nejakeho kliestika neprehliadla....sice je ockovana, ale zaciatkom leta ideme na dalsiu....ozaj kolko zeckenimpfungov sa vlastne dava?

pinkina, ako ti vroni pisala, na zebru je este kristinka malicka,myslim, ze az od roka ju odporucaju, my ju mame tiez, ale zacala na nej skakat az v roku a pol, takze kludne ju este odlozte 🙂

lieska, super, ze si sa ozvala, uz nam tu chybas......pridaj nejake nove fotky ako ti mimi rastie.....prosiiiiiiim 🙂

ronnda, tak my sme vcera mali zasa skandal vparku, lea sa chcela stale hojdat, za nami uz rad deti a ona nechcela ist dole z hojdacky....to bolo placu ......stale hovorila, ze ,,lea palinta,, tak vola hojdacku, lebo ja jej vzdy pri tom spievam:hinta-palinta....a tiez som sla domov s usoplenym a urevanym deckom......a na rukach, lebo kocik uz moc nepouzivam......

tina, maya ako sa mate?
viedencanka, kde si? stale utekas za malou, ze? aspon ti poumyva zem 😉
twix, co robievas s malou, ked ste doma a je zle pocasie? ako ju zabavas?

viedencanka
10. jún 2009

Caute baby,
hlasim sa po dlhsej dobe. Bol tu muz 10 dni,tak sme si robili vylety,bolo idealne pocasie,ani teplo,ani zima.

Baby,ktore ste este neboli v Badene,odporucam ist na prechadzku do Rosaria. Je to obrovsky park plny ruzi,vo vzduchu vsade vonaju ruze,je to nadherne. Je tam aj krasne velikanske detske ihrisko. V druhej casti badenu- vedla kasina je dalsi nadherny park a je tam aj vela zvieratiek- kozy,ovce atd. Je to volne pristupne,nikde sa neplati,da sa tam stravit v pohode cely den.
Wienika- mas pravdu,Linda mi ocisti celu podlahu 🙂 Je superrychla,ked ju vypustim z ohradky,je hned za mnou,vsade ma najde 🙂 Ked je Martinko doma,musim ju nechavat len v ohradke,lebo on sa hra so svojimi hrackami a ona mu ich stale berie 🙂

V pondelok mi dokoncili prerabku kuchyne,tak tu bol vsade poriadny bordel. Uch chybaju len malickosti,ostatne je hotove. Chystam sa byt predat, tak takto zrekonstruovany (dufam) stupol na cene.

Baby,ktore pouzivate videokamery,viete odporucit nejaku odbru a hlavne lahko pouzivatelnu? Moja uz ma 4 roky a ide na kazety,co je neprakticke,v tych novych sa nevyznam.

Ronnda,ani som nepostrehla,ze si isla na dovolenku,zmeskala som asi poslednych 10 stran,zatial som len tak zbezne precitala.

Co sa tych kliestov tyka,su to poriadne pliagy. Najhorsie je,ze ockovanie chrani len asi v 10% chorob,ktore klieste prenasaju. Moj brat s tym mal pred par rokmi problem,ustipol ho kliest a asi po 5 mesiacoch- to uz bolo v zime mu zrazu opuchla noha a ostala cela modra,bolelo ho to a ziadne lieky nepomahali. Lekari nevedeli,co mu je a az po nejakom case zistili,ze to mal od kliesta,trvalo vyse rok,kym mu ta noha odpuchla.

pinkina
10. jún 2009

Ahojte kocky. 🙂

Ako vidim, ze zebra od Fischer Price je oblubena. 😉 No mi sme jej to kupili skor, nech uz to ma. Ale uz sa s nou zoznamila a viac neplace, len je este na to mala, nevie tam na tom sediet. Zatial to funguje ako dekoracia do detskej izby.

Wienika co sa tyka ockovania: 1.
2.vakcina po mesiaci
3. za 1rok

4. za 3roky
5. za 5 rokov

tak aspon ockovala doktorka u ktorej som robila. 😉

Miriam, tak ked sa Samkovi nic neprejavilo, tak urcite je vsetko v poriadku. 🙂

pinkina
10. jún 2009

Preboha, teraz som si vsimla chybu v pravopise. Opravujem na MY. Mama by ma asi zabila, keby to videla. Je ucitelka slovenskeho jazyka. 😀

ronnda
12. jún 2009

ahoj holky, dekuji vam za prani hezke dovolene, odjizdime v nedeli v noci, tak me ted ceka chystani, prani, zehleni, zitra jeste neco nakoupit a tak. vcera jsme byli v cesku. doufam, ze jste si vcera uzili volneho dne a nektere ceka prodlouzeny vikend, tak to je fajn. jeste za vama zitra nakouknu, az nebudu mit co delat 🙂

lyziarka
12. jún 2009

ahoj kocky

jeej vy tu toho stihate popisat... Ronnda, ako vam bude fajn, ja mam Chorv. strasne rada, kam konkretne idete? Nicole asi prespi cestu, kedze idete cez noc, vsak? Ja som sa rozhodla, ze dovolenku si spravime zase u mamy, ved sa vidime tak malo. Rozmyslam tak niekedy koncom jula alebo v auguste, teraz sme tam boli skoro cely maj a bolo tak fajn. A manzelik aj tak teraz nema cas, budem rada, ked tam s nami aspon par dni ostane.
Kocky, majte sa krasne, chcela som vas pozdravit, snazim sa vzdy aspon prebehnut, co pisete, nech som v obraze, ale nestiham velmi pisat ☹
dobru noc...

zdenka73
15. jún 2009

Ahojte! Baby vy sem už vôbec nechodíte? Ja som bola dnes na kontrole, všetko je v úplnom poriadku, tak dúfam že budeme tak pokračovať ďalej.

Miri aký bol predĺžený víkend na Slovensku?

lieska
16. jún 2009

Zdeni super!! Tesim sa s tebou, uzivaj si to (ak ti nie je moc zle)! 😉
Ja nejak nestiham, som viac nalepena na Facebooku (a tisko tam zavidim Bejby, ktora sa vraj prazi v Spanielsku...). Ale MK samozrejme nechcem zanedbavat! 😉

lieska
16. jún 2009

Baby nepordite mi? Kupujeme auto (o chvilku ho idem zobrat) a chceme ho mat na SK znackach, aj ked ho budeme pouzivat v Rakusku. Bude napisane na svokru. Treba mat nejake splnomocnenie pre rakuskych policajtov? Vroni, ty to budes asi najlepsie vediet! 😉 Mam dat na nieco specialne pozor pri nahlasovani? (Lebo u nas na SK sa rozliosuje medzi vlastnikom a drzitelom mot. vozidla... len nechcem byt moc iniciativna, aby som nieco nepos...ala). Diky!

zdenka73
16. jún 2009

Ahojky!
Lieska ďakujem, zle mi už ano nebýva, len tie zuby umývať 😝 . Ja ti v tomto neviem poradiť, ale baby určite poradia. A keď si už začala tému o autách - počula som, že so slovenským vodičským nemôžem jazdiť na rakúskych značkách, je to pravda?

miriam25
16. jún 2009

ahojte babulky, no ja som vas chcela vcera pozdravit, ale nesiel mi konik, tak som mala smolu ☹

my sme sa vratili v nedelu vecer z nr, uboleni, narobeni a tesili sme sa len do postele, ale sme veeeelmi radi, ze sme to vsetko stihli a urobili. kachlickovali sme nasim pred vchodovymi dverami taku plochu asi 15m2 a 6 schodov, vsetko to bolo treba najskor vybetonovat, potom kachickovat, potom osadit novy murik pod schodami, no vazme moc roboty. brat miesal beton, neskor rezal kachlicky, ja som vymeriavala, nosila, aby mali vsetko, co potrebuju, proste behala som 3 dni jak splasene kura a vcera som si nevedela ani len kvoknut, jak ma nohy boleli jak kona. ale nasi to tam maju terat naozaj pekne a straaasne nas to tesi. este by sme chceli urobit zamkovu dlazbu za branku a aj tam, kde maju nasi smetiaky, aby to bolo od ulice uz vsetko hotove a potom nam zostane este sokel urobit. No a neskor terasa, prijazd do garaze atd... roboty je tam dost, ale to sa neda vsetko naraz. v lete by sme chceli aspon tu zamkovu dlazbu urobit a buduci rok sokel.

lieska, ja ti naozaj neporadim, to si budes musiet pockat na nasu vroni 😉

zdenka, super, ze ti nebyva zle, to je dobra sprava. co sa toho vodicaku tyka, neviem, ci je to pravda alebo nie, ja som par rokov jazdila na aute s rakuskymi spz-kami a slov. vodicakom a aj ma zastavili policajti aj ma pustili a nic nehovorili, dolezite ale asi je, na koho je to auto napisane. lebo podla mojho nazoru sa to trosku bije so sebou, ak mas na seba napsiane auto s at spz a mas slov. vodicak. lebo oboje by si mala mat nahlasene v mieste trvaleho bydliska a tie nemozes mat oficialne dve (aj ked neoficialne ti na to nepridu)...

miriam25
16. jún 2009

vroni, ty si pisala, ze chces to auticko finley, posles mi prosim ta adresu, kam ti to mam poslat? ronnda mi uz adresu poslala. len este neviem, ci to vobec budem moct napalit 😒 kazala som bratovi, aby to napalil, on to urobil, ale hovoril, ze v jednom programe na pc mu to slo, ale v druhom nie, ja som to doma supla do dvd prehravvaca a neslo mi to, tak to skusim este raz sama napalit a potom uvidim. ak by to neslo, tak sa to bude dat pustat len na pc 😒

viedencanka
16. jún 2009

Lieska, co sa toho auta tyka,este prednedavnom to bolo tak,ze bolo treba mat splnomocnenie na pouzivanie auta v zahranici,ak nie je napisane na teba alebo manzela,neviem,ci sa na tom nieco zmenilo,bohuzial neporadim. Urcite ale ak tu mas Hauptwohnsitz,musis mat rakusky vodicak. Zavoalj si na Bundespolizeiamt,mne tam vzdy poradili,ked som nieco potrebovala.

Miriam,takze ste sa napracovali.My sme v sobotu boli pozriet na cely den staru mamu na strednom slovensku.Bolo super,je tam nadherna priroda,len ta cesta- Linda mi vzdy prereve celu cestu v aute,nemoze tam zaspat,ona je pohodak,ona sa vyspi len v jej postielke.

Baby,zanedbavate to tu ☹

Maya- co je s tebou? Uz davno si sa tu neukazala, ani v parku vas nevidime.

My sme teraz pre zmenu doma,Martinko ma od vcera teplotu 39,nechce klesnut a este k tomu poriadny kaslisko.Dnes sme boli u dr,robil mu aj rozbor krvi,vsetko v poriadku,tak mu mam davat len sirup na kasel a ked kasel to konca tyzdna neprejde,mame ist na vysetrenie pluc.Tvrdil,ze teraz su uz rozsirene take virusy,ktore napadaju pluca,ze lekar to pri beznom pocuvani vobec nedokaze pocut,musi sa spravit roentgen.

Zdenka,prajem krasne tehotenstvo,uzivaj si to.

miriam25
16. jún 2009

boze, ja pisem ako madar 😅
chcela som napisat, ze ak je auto napisane na teba a mas rakuske spz a slovensky vodicak, tak z toho mozes mat trosku poblemy, pretoze oboje musis mat vydane v tej krajine, kde mat trvale bydlisko a to mozes mat len jedno, nie dve. pokial by si mala slovenske spz a slov. vodicak a trvale bydlisko nahlasene aj v rakusku, neviem, ci by na to prisli, ci by si to overovali. ale nemozes mat oboje sucasne. ak je auto napisane na niekoho ineho, musis mat splnomocnenie na jeho pouzivanie, ktore musi byt overene notarom a musis to mat prelozene v nemcine, prip. slovencine, zalezi na tom, kde si to splnomocnenie robila. odo mna chceli vzdy to splnomocnenie, kedze auto na mna napisane nebolo. a samozrejme zelenu kartu poistky musis mat vzdy pri sebe.
tolkoto viem, viac bohuzial nie...

viedencanka, martinkovi zelame skore uzdravenie. s majou som minuly tyzden volala. mala choreho samka a tyzden predtym boli v nr. maju sa fajn a slubila, ze sa tu uz ukaze a hovorila, ze sme zlate, ze si o nu robime starosti. skus jej zavolat, mozno ked sa martinko vylieci budete mat cas ist do parku ci na ihrosko, co mate blizko seba...

wienika
16. jún 2009

ahojte babulky,
ja tiez akosi nemam cas, ale zachviilu mam prazdniny, az dva mesiace, tak budem vypisovaaat.... 😉

viedencanka, to je mi luto, ze mas martinka choreho, snad to nebude nic vazne a coskoro bude fit....

miri, ako sa ma samko? co ma nove? 😀 pokrocili ste s rozpravanim? my meleme o stosest, ale nikto nam nerozumie 😅 ale nie, zas take to nie je,hovori uz vela slov, vsetko rozumie, tak uvidime...zatial stale vedie: anita 🙂 ked budem mat niekedy druhu dcerku, tak sa bude tak volat, ked sa to lee tak paci 😉

ronnda, tu dovolenku vam zavidim, aj ja by som sla...ale my tiez asi pojdeme, ale az v auguste, manzel to nechal na mna, ze mam vybrat destinaciu...tak idem hladat....

zdenka, to je fajn, ze sa citis dobre...a tak si tie zuby neumyvaj, coooo? 😀

lieska, ja som pocula, ze auto, ktore pouzivas a je na tvoje meno, musis prihlasit na rak.znacky. ked ho napisete na svokru, tak vam mozu fukat praskovy cukor vsetci policajti...kamoska mala totiz teraz ten isty problem, tak si bola dat vsetko vysvetlit priamo na policii...totiz zastavil ju jeden polis, kontroloval doklady a povedal, ze ,,musi,, si dat auto prepisat na seba, ked tu zije a ho pouziva. auto je pisane na jej sestru. ten debil to oznamil a predvolali si ju...ked im povedala, ze auto je sestrine, ze si ho len obcas poziciava, tak sa jej ospravedlnili....asi tak

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre