Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

alexa27
15. máj 2007

ahoj silvia 🙂 , jasne skus poslat nejake zivotopisy, za to nic nedas a normalna praca bude urcite lepsia startovacia pozicia pre babatko ako, ked sa teraz staras o deticky.
ja som sa k poslaniu cv zatial nedokopala, zase ma to nejak preslo. neviem ci si spominas, nevedela som sa rozhodnut s tymi antimalarikami ci ich brat pocas dovci ci nie a v rakusku nam doktorka povedala, ze nam odporuca si radsej zobrat len tie pohotovostne so sebou a uzit ich iba v pripade ze nieco chytime, ale neuzivat ich nonstop pocas cesty. takze dame na jej rady a nebudeme ich jest, len ich mat so sebou keby nieco. tym padom, ked nic nechytime (co dufam, ze nie), tak mozme na babatku pracovat hned ako sa vratime z dovci, co je v polke jula. uz sa moc tesim, dufam, ze nam to pojde ako po masle 😅 a tym padom pracu vo viedni neriesim, lebo ak sa zadari, tak to uz nejak do materskej vydrzim a potom pojdem do wien tak ako som povodne chcela, uz aj s babatkom.

silvia2406
15. máj 2007

jeeeej alexa sa tesim s tebou 😵 takze, tak nech vam dovolenka vyjde ako ma, aj aj pracovanie na babatku nech potom ide tak, ako ma, nech to netrva dlho 😀
galina dakujem, ak by som si nevedela dat rady, tak sa ozvem, ale dufam, ze s tym problem nebude, pretoze manzel tym vsetkym prechadzal pred necelymi dvoma rokmi, takze hadam to pojde. najhorsie je dokopat sa k vybaveniu vsetkych dokladov, potrebujem prelozene a notarsky overene studijne plany, diplom, vypis z registra atd, atd. chystam sa teraz na vikend domov, pretoze mam opat skusku, tak by som chcela aspon cast vybavit. 😝

alexa27
15. máj 2007

jeej gala, parada, za chvilu budete byvat, ani sa nenazdate a stahujete znova 🙂 .
s tym parkovanim si viem predstavit 😒 . no my na stastie mame byt na takom mieste vo florisdorfe, ze aj ked to je v podstate kusok od hlavnej cesty, zatial sme chvalabohu vzdy nasli parkovisko bez problemov, aj cez tyzden manzel hovori, ze nema problem. v robote u klientov maju vacsinou tiez vyhradene parkoviska, takze to je v pohode, akurat paradoxne, ked ide ku nim do kanclu, tak nema kde parkovat, ale tam chodi malo, vacsinou je vzdy u klienta, takze da sa. co uz, nie vzdu pohodlne parkovanei je jeden z udelov velkomesta. ale ved vyste za chvilku v domceku a to budete mat uplnu paradicku.

alexa27
15. máj 2007

silvi dakujem 😵 budem potom priebezne informovat ako to ide 😀 .
teba teraz caka teda riadne vela vybavovaciek, no drz sa moja, nech to mas cim skor z krku.

silvia2406
15. máj 2007

my ideme kupovat auto, tak som velmi zvedava ako to bude s parkovanim, nasi znamy, ktori byvaju len o ulicu dalej, nas strasia, ze niekedy im trva aj pol hodinu, kym najdu parkovacie miesto, kruzia po tych ich rakuskych einbahnoch, no musi to byt zabava, uz sa tesim 😠

alexa27
15. máj 2007

podte byvat na trillergasse 😀

silvia2406
15. máj 2007

uz sme uvazovali aj o kupe bytu, pretoze ked sme to pocitali, tak by nas splatka uveru a betriebkosten vysli len o nieco viac ako platenie najomneho. brala by som nieco okolo dunaja, proste nieco dalej od centra, kde je aspon trosku zelene. musime vsak este pockat, kym mangelovi daju trvale pracovne povolenie a ja si najdem pracu. potom to mozno bude aj trillergasse 🙂

alexa27
15. máj 2007

tak mozno budeme susedy 😀

silvia2406
15. máj 2007

tak mozno 😀
kde vlastne si, ak sa smiem spytat, v praci alebo lenosis doma? 😎

alexa27
15. máj 2007

teraz som v praci a kazdu chvilu na konikovi, ako si si stihla urcite vsimnut 😀 .

silvia2406
15. máj 2007

no vsak preto sa pytam, ja som doma, mala by som sa ucit, podotykam mala, ale mne sa taaaaaaaaaaaaak straaaaaaaaaaaaaasne nechce.
do blavy sa chystame aj s mangelom 27. - 28. maja, pretoze tu je sviatok, a tak sme si naplanovali navstevu lekarky (teda len ja) aj navstevu svagrinej (to obaja s mangelom). 🙂

alexa27
15. máj 2007

28. je v rakusku volno? dobre, ze hovoris, lebo manzel chcel, aby som ho pred dovcou este objednala k zubarovi, tak skusim na ten datum.
mne sa tiez nic nechce 😝 este tu aj totalne leje a je tak na spanie 🙄 .

silvia2406
15. máj 2007

aj tu je pocasie na spanie, najradsej by som si lahla a spala, ale musim byt v pohotovosti kvôli uceniu, keby som sa teraz opustila, uz by som sa nic nenaucila, na druhej strane mam na to este stredu, tak to hadam dako zvladnem. ☹

alexa27
15. máj 2007

tak sa drz, neboj zvladnes to vsetko.
papa ja uz musim ist. utekam upratovat babke, davali sme jej menit okna za plastove, tak jej idem aspon z hrubej spiny upratat a cez vikend budemem mat velku brigadu. pekny vecer

boldy
18. máj 2007

Zdravim vsetke slovenske rakusanky, ci buduce "rakusanky"...ja som na tomto fore nova a som rada, ze som nasla tuto temu... taktiez sa chystam zit v rakusku vo viedni od augusta... moj priatel je rakusan a planujeme svadbu a snazilkovanie... precitala som si vsetke prispevky a konecne mam aj ine infosky od vas... prajem vsetkych snazilkam aj tehulkam vela stastia a sily 🙂

alexa27
18. máj 2007

vitaj boldy 🙂 , konecne sa trosku rozsiruju nase kruhy. svadbu a snazilkovanei planujete od augusta, tak ako sa chces prestahovat do viedne? to zacneme potom zhruba naraz, my tiez tak planujeme zacat 😵 . tak dufajme, ze si budeme coskoro pisat tehulkovske zazitky. a teda ty medzitym este zo svadby. uz mate vsetko vybavene?

boldy
18. máj 2007

dakujem alex... nuz plany su plany a ako bude kto vie... ja koncim este skolu takze momentalne nie som vo viedni a priatel je teraz na vojne takze sa nam to komplikuje... svadbu planujeme, papiere zatial este nevybavene nakolko nie sme spolu... tak som rada, ze mam partacku na planovanie tiez v rovnakom case... som citala ze sa chystas este pocestovat... tak si to uzite a potom do toho nech sa dari...

zuzka82
18. máj 2007

maaam ta boldy 😀 😀 😀 snazilka moja zlataaaa

boldy
18. máj 2007

😉 tak si ma vymakla... tak vidis ja len tak zatial mam co robit aby som ta dobehla 🙂

zuzka82
18. máj 2007

no to sa tesim, uz jak tam uvidim nejaky tt v pase a nie snž... 😀 😀

alexa27
18. máj 2007

dakujem 🙂 . hej, 15. juna ideme na tu nasu cestu a potom sup sup na snazilkovanie. uz sa neviem dockat 😵 . uvidime ako nam to vyjde ale planujeme zacat tak koncom jula, zaciatkom augusta.
a co studujes? si tu v ba? ja tiez este nie som vo viedni, ale to si si asi precitala, chcem tam ist asi az s babatkom na matersku, uvidime, je dine ze by sa nam nejak dlhsie nedarilo, potom to nebudem natahovat a vyckavat, ale odidem do viedne skor.

boldy
18. máj 2007

tak ja uz v pase mam dost 😀 sa este ale nacakame kym budem mat tt

boldy
18. máj 2007

ja studujem ekonomiu tiez v angline ako ty ale nie v blave... takze moja nemcina tiez nic moc, 10 rokov som nerozpravala po nemecky od skoly...som z kosic... no tak dufam, ze to vyjde ako planujes...

alexa27
18. máj 2007

aspon ze mas buduceho manzela rakusana, to sa predsa viacej prinutis hovorit po nemecky. mna nenuti zatial nic a ako sa poznam, kym nehori, nic ma nevyprovokuje 😖 .
ale sak raz sa mozno stretneme aj s detickami niekde na "kertnerke" na kavicke a uz sa budeme len smiat, ze sme mali nejaky problem s nemcinou. teda pevne dufam, ale ja myslim, ze ked sme ju kedysi celkom slusne vedeli, tak to nebude taky problem sa do toho dostat.

boldy
18. máj 2007

aj ja si to myslim, len treba sa do toho pustis... keby sa mi chcelo... no rakusan? my rozpravame po anglicky takze ziadna vyhra... uz sme skusali ze po nemecky no ale tak po par minutach sme v angictine takze tak... budem rada ak to tak bude na kavicke a s usmevom na tvari s detickami 🙂

alexa27
18. máj 2007

🙂 🙂

galina75
21. máj 2007

Ahojte "rakusanky" vitaj Boldy.
Viked ubehol ako voda, opät je pondelok. Ako ste vikedovali? My sme boli v chorvatsku pri mori, tak bolo fajn, naozaj oddych. Sice ja som sa nekupala, mne bola voda este trochu studena, ale inac bolo naozaj oddychovo 🙂.
Gala

silvia2406
21. máj 2007

vitaj boldy 🙂
gala... tak to ti zavidim tu dovolenku, ja sa môzem tesit najskôr posledny augustovy tyzden, kedy ideme do prahy, no a este par dni na slovensku v juli. ale myslim, ze to ubehne ako voda.
mam celkom dobre spravy, manzelova kolegyna dnes bola na urade a dostala trvale pracovne povolenie, (ma presne tie iste papiere ako manzel), takze je potrebne, aby osobne zasiel na urad, poziadal o povolenie a ze vraj moje by som mala dostat este v ten isty den, ked on poziadame, tak sa tesim 😵 😵 😵 😵

galina75
21. máj 2007

No silvia, tak to by bolo super s tym povolenim, drzim palceky aby mu to vyslo. A to by si dostala automaticky hned aj ty?
No az taka velka dovolenka to nebola, aspon taky predlzeny vikend. Neboj my si uz cele leto asi nikam nevyrazime, iba ak na nasu stavbu☹. A to bude skor praca ako oddych. No dobre to padlo, po tom stahovani do viedne sme si to zasluzili 🙂. Gala

silvia2406
21. máj 2007

galina... vraj by som ho mala dostat automaticky, ked ho bude mat môj manzel, no uvidime, dufam, ze sa netesim predcasne.
co sa tyka dovolenky, niekedy staci aj par dni, ale ked je skutocna pohoda, relax a oddych, taky aky vyhovuje tebe, tak velakrat staci aj predlzeny vikend.8-)
stavba domu da zabrat, my sme este s rodicmi stavali chatu (velkostou rodinny dom) takze relativne viem co to obnasa. na druhej strane je to vas vlastny, snad vysnivany domcek a predsa len, je to asi iny pocit. najlepsie na tom asi budu (aspon myslim) tie dokoncovacie prace, zariadovanie, vyber nabytku a vsetky tie drobnosti co k tomu patria. 🙂
ja strasne rada vyberam zariadenie, doplnky, vázicky, kvietky, zavesy atd., t.j. mam rada zutulnovanie bytika. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre