Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

liluvie
26. dec 2008

vsetkym Vam chcem zazelat stastne a vesele vianocne sviatky, a chcem sa s vami podelit o nasu velku radost

nase slniecko Kristinka je uz na svete, narodila sa 21.12. s rozmermi 49cm a 3030g, je taka malicka a krasnucka, sme velmi stastni, ze je tu uz s nami

a teraz popis udalosti poslednych par tyzdnov, kedze som vas dost zanedbavala

po tej chripke co som mala, som dostala nejaku cudnu infekciu mocoveho mechura a musela som si polezat na infuzkach v nemocnici, no nejako sme to prezili,
ked sme prisli potom domov, mala som take divne stavy, na nic naladu, totalne unavena, len som polihovala, no a minuly tyzden sa to totalne vystupnovalo s tym, ze v piatok 19. 12. som zacala citit nieco ako menzes bolesti a stahy asi kazdych 10 min. , ale nobolo to nic hrozne, a zacala mi odtekat nejaka do ruzova sfarbena voda, ukazalo sa, ze je to hlienova zatka, cez noc som sa vobec koli krcom nevzspala, v sobotu sa bolesti postupne stupnovali, boli po 5 min. a musela som zacat predychavat, ale dost mi pomahala tepla vana, poobede sme stale preedychavali stahy po cca 5min., no a navecer som uz pomali zacala aj ochkat, ale este stale sa mi nezdalo, ze by to mohlo byt ono, napriek tomu som manzela prinutila 😉 , aby skontroloval, ci sa nejako otvaram, na co on skonstatoval, ze krcok vobec neciti, ale ze nevie nahmatat ani ziaden otvor 😲, srandista, mne sa uz zdalo, ze nieco sa predsa musi diat, ale stale sme s odchodom do nemocky cakali, nechceli sme aby nas poslali domov, na vecer uz bolesti boli vacsie a tak som dychala a dychala, az pri jednej kontrakcii, zrazu rana ako z dela 😕 a zacala prudom vytekat plodova voda, bolo jej teda pozehnane, to bolo asi o 22.00, hned nato hrozne silne bolesti, az som zacala kricat, a manzel hned naplaseny volal zachranku, dokial prisli predychala som a prekricala 😔 nejake kontrakcie, no a potom nas nalozili a rychlo viezli do nemocnice, tam o 22.45 som sa hned vzstverala na stol a hebamma skonstatovala, ze som otvorena na 5cm, povedala som si, ze super, aspon nieco, ale zaroven som si vykricala epiduralku 😔 , prisla doki a pichla mi je, co som vobec necitila, len som sa snazila nehybat pocas kontrakcie, a potom som cakala, ze kedy to uz konecne zaberie, bolo to zvlastne, ale nakoniec mi zabrala len akokeby na jednu polovicu tela a ta druha cast stale bolela, ale aj tak som mala pocit, ze je to znesitelnejsie, no a potom prislo asi ť dalsich kontrakcii a nieco ma zacalo dost tlcit dole, tak sme zavolali hebamme, to bolo asi 00.30, ona prisla a ze som uplne otvorena a mozeme zacat tlacit, no a o 1.11 bola uz mala na svete 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

bol to skvely zazitok, predstavovala som si, ze to bude horsie, takze cely porod ma velmi pozitivne prekvapil 😉

v kazdom pripade, manzel bol skutocne skvelou podporou, bez neho by som si to ani nevedela preedstavit, som mu velmi vdacna, ze tam so mnou bol a vsetko to so mnou prezival

po porode som sa citila uplne super, dalsi den som ani nemala pocit, ze som rodila, som bola stastna, ze som sa tak rychlo zregenerovala
no a na stedry vecer nas uz pustili domov, tak sme mali malu ako nas najkrajsi vianocny darcek 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

no a teraz sa snazime nejako zabehat, ale celkom sa to zatial dari, klop, klop, klop, sme skratka stastni rodicia

este raz prajem vsetkym pekne sviatky 😵

charlotka
26. dec 2008

Aj my prajeme pekne sviatky, aj ked trosku s oneskorenim 😉 ale este nas caka vikend, takze sviatkujeme dalej 😀

Mila liluvie, srdecne blahozelame k princeznicke Kikuske a tesime sa na nejake fotocky, nech mozeme obdivovat dalsie slniecko. Pekny darcek ste si nadelili pod stromcek 🙂 my si tiez hovorime, ze sme Livku dostali pod stormcek, aj ked sa narodila v oktobri 😀 😀 😀

zdenka73
26. dec 2008

Ahojte babulky!
Tu to veľmi teraz nežije, všetky ste zaneprázdnené návštevami rodiny, tak sa ani nečudujem.
liluvie - gratulujem k malej Kristínke, tak to máte fakt najkrajší darček pod vianočný stromček, musíš byť najšťastnejšia mamina.

maya01
26. dec 2008

Dobry vecer kocky,

dufam,ze ste prezili pohodove sviatky v kruhu vasej rodinky... 🙂
Liluvie,aj ja sa pridavam ku gratulacii....krasny vianocny darcek,krajsi ste si nemohli ani priat 😵 😵

bejby29
26. dec 2008

Jeej Liluvie, gratulujem k slniecku Kristinke a tesime sa na fotocky 😉

tinavieden
27. dec 2008

Ahoj babulky. Tak sa vam opät ozyvam z Viedne. V prvom rade chcem zagratulovat Liluvie k najkrajsiemu vianocnemu darceku a prajem vsetko len to najlepsie...Ako ste travili vianocne sviatky?My sme ich mali biele 🙂 na stedry vecer sme boli u mojej mamky v LM a prave ked sme zacali vecerat co nevidime krasne snezi a do rana napadlo 5 cm snehu takze sme mali krasne biele vianoce. 1.sviatok vianocny sme sli uz do Rakuska oslavovat vianoce s manzelovou rodinou uz bez snehu ☹ ale boli to vesele a spokojne vianoce hlavne aj kvoli tomu,ze Leni je na tom stale lepsie a cvicim s nou samozrejme aj tu vo Viedni.Sice si pri tom poplace ale ako nahle docvicime je usmiata...tak dufam,ze to pojde stale takto dobre a bude nam robit Leni len radost.
V LM som nacerpala nove sily takze mozme pokracovat dalej v makani 🙂
A co vy babulke ako ste prezili vianocne sviatky?

peroli
27. dec 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat nějaké "Rakušanky" - na kolik tam asi vyjde kočárek (i s autosedačkou) a kde jsou ve Vídni nějaké obchody s kočárky.
Chtěla bych si tady u nás pořídit Firkon i s autosedačkou za 9.000,-, ale pořád mě to nějak láká okouknout to v Rakousku.
Navíc mě i trošičku tlačí penízky - protože tento rok toho bylo strašně moc (svatba, rekonstrukce a miminko 🙂 🙂 🙂 ) takže bych ráda malinko ušetřila. Ale zase nic se nemá přehánět, že jo? I když kočárek za 20.000,-... to je vážně trošku moc.

maya01
27. dec 2008

Ahojte,

Tinus,super,ze sa uz mate lepsie...drzim palce,nech vsetko zvladnete a malinka to super zvlada... 🙂

Charlotka,ak ma pamät neklame,tak ty mas dnes narodeniny...VSETKO NAJLEPSIE....vela zdravicka,stasticka,lasky a hlavne nech Vam malinka robi len a len radost.... 🙂 🙂 🙂

jasterka
28. dec 2008

Ahojte 😵 Dufam,ze ste vsetky s vasimi rodinami prezili krasne vianoce a uzivate si sviatky plne pohody 🙂

maya-dufam,ze aj u vas napriek chorobe Samka a muzika ste si to uzili a Samko nasiel vytuzene darceky.
Musi to byt uzasne pozerat na rozziarene detske ocka,nasa Emmka sa tiez tocila ku stromceku a tesila sa ,sice nie s darcekou,ale so ziaroviek. 🙂

tinavieden-velmi ma tesi citat o vasich pokrokoch a o tvojej radosti a pozitivnej energii 🙂
cvicte dalej a zbierajte uspechy,este uvidis aka bude mala sportovkyna 😉
biele vianoce ti uprimne zavidim,krasa 🙂 sice prenas boli tohtorocne tie najkrajsie v mojom zivote,ale snehova pokryvka mi trosku chybala.

jasterka
28. dec 2008

peroli-ahoj 🙂
-kedze mas cenovy limit-novy kocik som vo Viedni do 300 Eu -aj s autosedackou nikde nevidela a to sme obehali asi vsetko vo Viedni,kym sme si vybrali nas.Poriadny kocik s autosedackou bohuzial vychadza tu prehnanu cenu co uvadzas.
Ale kamaratka si kupila rocny po jednom dietatku v predajni kinderwagen Cindy,v pripade zaujmu ti poslem adresu a maju tusim aj web stranku,tam maju aj najlesie ceny novych kocikov celej Viedni.
Myslim,ze aj tinavieden-vid hore ma prispevok -rozmyslala o predaji svojej Teutonie,nie Tini?
Napis jej Ipku,neviem,ci je to este aktualne. 🙂

lieska
28. dec 2008

Ahojte dievcata!
Ja som sice dost oneskorena, ale predsa aspon nieco este stiham... vsetkym vam do noveho roka prajem hlavne vela vela zdravia (vam a vasim najdrahsim), spokojnosti, radosti z kazdeho dna a splnenie vsetkych snov a tuzob.
Tehulkam - tusim tu uz je len Boldy, nie? - este prijemne cakanie a na jeho konci zdrave babatko! 😉

Liluvie - gratulujem!!! No to ste mali naozaj krasne Vianoce a ten naj naj naj darcek! Super porod si mala, aj ked urcite si si aj ty co to vytrpela! Tesim sa s vami! A tiez aj na fotky!

Wienika - vianocna fotka je super, strasne ste tam zlati, taka krasna mila rodinka.
Ronndi - mala Nici je rozkosna, tiez krasna fotecka, aj tie zo stretka u Wieniky, az teraz som ich objavila!

Dufam, ze ste vsetk ypekne sviatkovali, my sme tu mali, teda stale mame svokrovcov, tak sme aspon neboli sami. Bolo fajn, Mimi bola na stedry vecer tiez dobrucka, takze parada. Nejak ako preslo sestonedelie minulu sobotu, sa to cele dost zlepsilo, ani neviem povedat v com, ale je to teraz take OK. Vcera sme u nej tiez zaregistrovali taky mierny pokrok a to, ze ma uz viditelne spoznava, ked sa k nej priblizim, normalne ma zaostri a vycari taky usmev, az sa mi slzy tisnu do oci. No a druha vec, ze vcera lezkala na brusku a zrazu sa len podoprela rucickami a normalne zdvihla hlavicku, ako na tych starych fotkach, kde sa deticky fotili hole na tych kozusinach!!! Tak sme sa tu vsetci vytesovali. Pridam nejake fotky!

Viedencanka - to s tym zemetrasenim teda nic moc, aj mne by totalne lepilo! Som ani nevedela, ze to v Milane byva tak casto...

lieska
28. dec 2008

Charlotka, vsetko najlepsie k Tvojim vcerajsim narodkam a Bejby, vsetko najlepsie k tvojim zajtrajsim narodkam!
😀

Obidvom vam prajem veeeela zdravicka, stastia, pohody, radosti z Livinky a Natalky!!! 😉

Babulky, poslala som vam doplneny zoznam, tak ktora ho nedostanete, hlaste sa! 🙂

liluvie, zdenka, ak chcete poslite mi do IP vase udaje (meno, datum narodenia, bydlisko v Rakusku, meno babatka, jeho datum narodenia a menin a vas email). Poslem vam ten zoznam nas vsetkych tiez.

boldy
28. dec 2008

ahojte,

my sa mame dobre, nechavame sa rozmaznavat a vela spinkame a je nam dobre pri maminke 🙂
charlotka, bejby vsetko najlepsie k narodeninkam
liluvie> pripajam sa k blahozelaniam k vianocnemu darceku 🙂
lieska> zoznam dosiel, a nie som tu sama tehulka este maela a trdlo
tina> som rada, ze sa ma leni lepsie, len tak dalej, hoci si pri tom poplacka

tak zelam zbytok krasnych sviatkov a stastny Novy rok pre Vas a Vase rodinky 🙂

bejby29
28. dec 2008

Ahojte kocky, dakujem za priania, Boldy aj tebe vsetko naj naj naj k narodeninkam.. My mame tiez dalsi pokrok, mala sa postavi uz sama na nozicky.. Dala nam to ako darcek 25.12.
Ja som este u maminky, ale zajtra uz ideme domov, taaak sa mi nechce, tieto sviatky mi tak rychlo usli, ze az..
Lieska, mala musi byt rozkosnucka, ako zaostruje a spoznava maminku a ty musis byt pysna a stastna mamina 😉
Tini, gratulujem k pokrokom, mozno, ked sa nabuduce stretneme, Leni uz bude bezkat.. Najhorsie uz mate za sebou, chvalabohu..
Viedencanka zemetrasenie, co??

bejby29
28. dec 2008

Wienika, krasna fotka, ste zlatucka mlada rodinka 😉

maya01
29. dec 2008

Dobre ranko,

tak ja uz kvasim v robote.... ☹ Ale nikoho tu nie je,tak je to v pohode...
Sme rano vyrazali o 6hod. z Nr. a uz o pol osmej som vystupovala pred robotou...som nechapala,ako rychlo to islo,a pritom sme isli normalnou rychlostou...
Samko zostal u babiny,tak sa tesi...ale zajtra uz aj ja idem naspät...

Bejby,vsetko naj,naj,naj k narodeninam. Hlavne vela zdravicka,stasticka a kopec laaasky.

jasterka
29. dec 2008

Ahojte 🙂 vcera som sa chystala este co to popisat a uz som nestihla.Napriek tomu,ze sme u nasich a ty malu pestuju aj tak vela nestiham 😕 a to som si priniesla knihu,ze si nieco precitam 😅 este som ju ani nevybalila.
Stale nejake navstevy aj ked len najblizsia rodina aj tak je to unavne a malinku to vzdy trosku vykolaji s rezimu.

Takze kto nam to tu oslavuje?Charlotka a bejby 😵 vsetko Naj!Hlavne vela zdravicka,stasticka,ktore vas lubia uz mate doma,nech vykuzlia kazdy den usmev na tvari 🙂

bejby -mala uz stoji na nozkach,fakt krasny vianocny darcek,sikulka,odfot nam ju 🙂
maya-nech ti to rychlo v robote ubehne. 🙂

jasterka
29. dec 2008

Liluvie 😵aj som sa nedavno cudovala,ze si sa uz viac neozvala,ale aj som to hned pri vsetkych mamickovskych starostiach a radostiach pustiila s hlavy. A ty takto prekvapis... 😵
Gratulujem k Krisitnke,nech vam robi radost kazdy den,uzivaj si kazdu minutku snou,ja este stale pozeram na malu ako na zazrak,ze je nasa a ze ju mame navzdy 🙂
Dakujem ti za opis tvojho porodu,az mi slzy vhrkli,som este plna spomienkok na tej moj a cuduj sa svete su to len pozitivne a radostne okamihy ,co mi navzdy ostanu v pameti 🙂
Dobre som sa nasmiala,ako si opisovala,ze si manzela donutila pozriet sa kde je krcok 😀 a ta hlaska ze nenasiel ziedny otvor 😀 😀 😀
inak si odvazna,tolko doma cakat a predychavat,ja by som uz bola davno v nemocke,zvladli ste to na jednotku,kedze si napisala,ze ta porod pozitivne prekvapil 😉 ...
dufam,ze si bola v nemocnici spokojna a fakt,ze vas prepustili na stedry vecer 😵 tomu sa hovori darcek.
zelam teeb aj manzelovi krasne dnicky s malickou,tesim sa na fotecky a obcas na zase pis ako sa vam dari 🙂

lieska
29. dec 2008

Mayi, vracia sa mi mail, co som ti poslala, daj vediet do IP aktualnu adresu!

maya01
29. dec 2008

Lieska IP

lenkaw
29. dec 2008

Ahojte babenky,
tak co to tu nove? Liluvie srdecne gratulujem ku Kristinke, urcite to bol vas najkrajsi vianocny darcek!!! Hlavne nech ste zdravucke 🙂

Charlotka a Bejby vsetko naj naj najlepsie k narodeninam!!! Bejby to je super ze ti Natalka uz stoji, je to sikulka 😉
Tina, som rada ze to tak s Leni zvladate a robi pokroky, len tak dalej!!! Ked budes mat cas ozvi sa mozme ist dakde s malymi.

My sme prezili Vianoce tu vo Viedni, jedla bolo neurekom (varila svokricka 😀 ) a najviac darcekov dostal samozrejme ze najmensi clen rodiny - nas Luca. Uz mame 3 mesiace a vyse 6 kg, takze ked ho zdviham uz je to citit!!! Je to taky maly smejko. Na vsetkych okolo sa smeje. Napriklad vcera som ho v noci nakojila, este v spanku, ulozila do postielky hned nato otvoril oci a hodil na mna taky usmev ze som sa musela rehotat aj ja. A hned nato zaspal.

Lieska, dakujem za mail 😉

maya01
30. dec 2008

Dobre ranko,

no teda tu nikoho nie je....baby kde ste vsetky?
My dnes utekame naspät na Sk...v robote pohoda,lebo tu nikoho nie je... 😉

Lenkaw,pani maly je teda uz riadne velky...ako ten cas leti...za chvilku budes pisat,ze uz sedi... 🙂

Ja sa tu dnes este urcite ukazem... 😉

viedencanka
30. dec 2008

maya,som tu aj ja....

lieska-dakujeme za aktualizovany zoznam

liluvie gratulujeme ku Kristinke

a oslavenkynam vsetko naj k narodkam

miriam25
30. dec 2008

ahojte babenky, tak my sme sa dnes vratili zo slovenska... dlhsie som sa tu neukazala, to viete... na slovensku sa nikdy nic nestiha za tu kratku dobu 😉

predovsetkym by som rada zablahozelala vsetkym oslevankyniam a takisto liluvie ku kristynke 😵 zelam vam vela vela zdravicka a stasticka, ked nie tolko, ako ste mali doteraz, tak aspon ovela ovela viac.....

nemam nejak cas si vas precitat, co ste vsetko popisali, musim este urobit tortu na zajtra a som uz celkom unavena z tej cesty, no nedalo mi to, aby som vas nepozdravila....

tak zelam este vsetkym krasneho silvestra, pekne ho oslavte a vstupte tou spravnou nohou do noveho roku a hlavne, aby vam bolo vsetkym moooooc veseloooooooo.....

wienika
30. dec 2008

ahojte babulky,
aj ja sa hlasim, sice som si vas citala, ale nemala som cas napisat...
tak aj ja sa pridavam ku gratulaciam vsetkym oslavenkynam, hlavne tomu najmensiemu, kristinke.....vsetko naj do noveho zivota...hlavne zdravicko a stasticko..... 😉

tak ja uz mam rodinku znova doma, prisli vcera v noci, bolo to prekvapko, lebo mali prist az dnes popoludni.....tak som sa tesila...manzel to zvladol super, aspon tak tvrdi a lea vyzera byt ok...akurat ma taku cervenu ritku..... 😒 ale to nemusi byt jeho chyba.....
asi je fajn, ze som nevidela co tam robili,hlavne, ze su doma a v poriadku.....
akurat mi je luto, ze ju musim znova zajtra odviest do blavy a ostane az do soboty..ja mam totiz zajtra 2krat vorstellung, pozajtra raz a v piatok zasa, takze by som na nu vobec nemala cas....ked uz tento besny tyzden prejde, bude dobre.....
lieska, dakujem za maily, obidva som dostala.... 😉
tak dievcata, prajem vam krasneho silvestra a vsetko len to naj do noveho roka........
paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 🙂

maya01
31. dec 2008

Dobre ranko,

prajem Vam z celeho srdca krasneho Silvestra a hlavne v Novom Roku vela zdravicka,stasticka,lasky...pokoj v dusi,vela uspechou a stastie v rodine.
Dufam,ze si Silvestra riadne uzijeteeee.... 😉

bejby29
31. dec 2008

Caute kocky, vela stastia, zdravicka a lasky do Noveho Roku zela Natalka a Michaela 😉 😉

tinavieden
31. dec 2008

Caute babulky. Aj my vam prajeme vesely Silvester a stastny a hlavne ZDRAVY NOVY ROK

jasterka
31. dec 2008

Ahojte vsetky 🙂
Zelam vam krasny silvestrovsky vecer,aby ste sa dobre bavili so svojimi blizkymi a tak dobre naladeny vstupili do Noveho roka.Ten nech si pre kazdu z vas a vasu rodinku prichysta plno prekvapeni a hlavne nech ho vsetci prezijeme v zdravicku 🙂

Takze symbolicky si pripijam na Vas vsetky a o pol noci ked myslime na svojich najblizsich budem myslet aj na vas. 😵

silvia2406
31. dec 2008

ahojte kocky 🙂

chcem vam popriat prijemny silvester a samozrejme uspesny start do noveho roka 🙂

nejak velmi nestiham sledovat co ste tu vsetko popisali, snad ked sa vratim do viedne, takmer neustale sme na nejakej navsteve, alebo je niekto na navsteve u nas, pretoze kazdy chce vidiet malu. priznam sa, ze uz mam toho dost 😒 ale na druhej strane, nemozem rodinke odopriet, aby nas navstivili 😵 okrem toho som mala zapal priedusiek, takze som bola skapata ako pes, bola som rada, ze som nakojila malu a atb, ktore mi lekar predpisal ma neskutocne uspavali 🙄 ale uz je fajn 🙂
dufam, ze vy ste sviatky prezili v zdravi a pekne ste si ich uzili, dostali veeeela vela darcekov a stravili ich so svojimi rodinkami🙂
mne sa ani verit nechce, ze uz je pomalicky po nich, ked sa vsetky vratime do viedne, mohli by sme hodit nejake stretko 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre