Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

jasterka
11. mar 2009

Pekny vecer,tak ake bolo stretko? 🙂 mame fotecky?

Boldynka 😵 ty nakoniec porodis piatok 13.steho a prelomis tím vsetky povery o neštastnom dni 😉 drzim palceky nech uz mas Jasminku pri sebe,ked si vybavim tie prve sekundy ako mi dali Emmku este na pupocnej snure,az sa mi stiahne hrdlo dojatim...je to nadhera a ja ti s celeho srdca zelam,aby si si tiez vychutnala ten okamzik a mala s porodu len tie krasne spomienky,na bolest si fakt ani nespomenies...je to kliše,ale je to tak,potvrdene od kazdej maminy. 🙂

juj baby tak mi lepi na zajtra ☹ ...este ze to je rano,lebo uz mato umorne cakanie,ci su tie testy lepsie fakt ubija. ☹ ...
-inak Viedencanka-svagor bol na Op menisku ,robili mu to v Ba v sukromnej a bez problemov,len v lokalke,on je sportovec,a zatazuje koleno aj nadalej,aj lyzuje,...ale fakt ako si ty ktomu prisla 😕 asi ako ja k zlcnikovym kamenom 😒 ....ja sa uz roky zdravo stravujem,jedine vychylky boli v tehu
...a musim darovat zlcnik na vyskum 😖

bejby29
11. mar 2009

Ahojte kocky, stretko bolo super, deturence su zlatulinke..
Viedencanka, Linduska je uuuzasna ako sa smejka, uplne to cloveku zdvihne az naladu, take male slniecko.
Ja velmi vazne uvazujem nad tou Leihomou, nasla som kopec kontaktov tak ich pozvem a ktora sa mi bude najviac pozdavat, zoberiem.. Sa mi to viac pozdava ako au-pairka, lebo ja budem potrebovat niekoho cez den, v noci to zvladnem sama. Nathalia bude uz chodit do jasliciek tak si cez den pospim s malickym. Ked to nebude fungovat, tak si najmem au-pair na plny uvazok 😉 . Ale o tom vsetkom budem moct rozhodovat, az ked sa narodi malicke, teraz si to fakt este neviem predstavit, ako to vsetko budem zvladat 😅

Wieni, mala je rozkosna okana, bude fesanda po mamine 😉 Povedz manzelovi, nech si pripravi uz nejakeho cernocha 😀 . Nadherna je, krasne deculo.. Skoda, ze tie jaslicky su tak daleko pre mna, lebo ako si ich opisovala, vyzeraju super..

Tinus, na Leni uz vidno pokroky, je zivsia ako predtym a aj vidno na nej, ze je spokojnejsia.. Ozaj, nasla si tu flasu?

Lenkaw, aj malicky je taky podareny smejko, aspon jedneho chlapa sme mali medzi sebou.. Kupili ste nieco?

Trdlo, super, ze sme ta spoznali, dufam, ze prides aj nabuduce 😉

Mayi, skoda, ze si neprisla, aj ostatne kocky, chybali ste..

jasterka
11. mar 2009

Twix -pozerala som ja Lurinkyne novopridane fotky,ale som nechapala aka je uz velka 😲 slecna rovno do skolky,je to take zlate ako je s Dominikom 🙂 normalne mam chut aj ja na deti po sebe,muzik si mysli,ze to mam este s nemocnicneho soku...akurat som sa ho pytala co by on na to 😀

inak krv mi beru v rudolf-stiftung,mam to 5minut od bytu,tak sme aj lezali,skoda,lebo ak by to bolo v AKH hned by som sa tesila,keby sme sa stretli 🙂 tak na dalsom stretko 😉 ...
si ma inspirovala,idem skusit aj ja pridat fotecky. 🙂

Bejby-hepatitis mam chvalabohu vsetky negativne,tak uvidime,snad to bolo len tou kolikou...
leihoma-drzim palce aby ste nasli niekoho super,koho by fakt mali tvoje deticky doslova za druhu babinu
🙂

trdlo
11. mar 2009

Caute kocky,

som rada, ze som Vas konecne spoznala 🙂 S viedencankou sme sa sice minuli, ale mozno nabuduce..
pracujem este 2 tyzdne a 2 dni a potom som na materskej. Konecne budem mat viacej casu (aspon teda docasne, nez ma pohltia materinske povinnosti 😉 )´Bolo to ale mile Vas poznat osobne Inak deticky su nadherne 😵 uz aj ja chceeeem mat moje v naruci.
Moje ma zatial len kope a kope. Pomaly sa citim ako velryba..Inak dnes som bola na tom Zuckerbelastungstest a to moje bebe bolo kludne...Som bola prekvapena. Jasterka, nebolo to tak tiez un Teba a mala Tereska tusim vyvadzala, ci sa mylim? Inak ako sa citis? A co bolesti hrdla? Prestalo Ti to po tej salvii? Myslim zajtra na Teba, aby Ti testy dobre dopadli..

Boldy, myslim aj na Teba a drzim päste... 🙂

trdlo
11. mar 2009

jeej jasterka, Emuska je krasnucka...a stym tulipanom...aka umelecka fotka 😉

jasterka
11. mar 2009

trdlo 😀 presne tak to bolo s tym glukozovym testom,takze mas sance na takeho kludasika ako je Emmka. 😉
Ta tulipanova fotecka sa len nahodou vydarila,ale vsetci ju miluju tak ju rozosielame po celej rodine 🙂
Bolo mi poradene kloktat solny roztok,tak mam mandle rozozrane,ale uz to tak neboli.

inak baby-co zacala ta moja Emmka vyvadzat 😕 pri kojeni si cucne a skusi sa posadit ,zase potaha ,zase sa chce posadit 😲 brusakuje pocas kojenia 😀 keby som nemala vahu,tak si myslim,ze sa ani nenapije...najviac sa jej paci na sediet kolenach v sede,co sa vobec nema ☹ alebo skakat na nohach ...uz ju kresielko nebavi,sedi tam ako za trest a do 10minut uz je stoho plac.V postielke sa gula na bok,smiesna je,pridrza sa pritom rebrin na postielke 🙂 ...

bejby29
11. mar 2009

Jasterka, teraz si ju este uzi, dokym je taka kludnucka, ale ked ti zacne vsetko odvsadial vyhadzovat a robit neporiadok, uz sa nezastavis 😀

maya01
12. mar 2009

Dobre ranko,

ako tak citam,tak stretko vam dopadlo super... 🙂 Mrzi ma,ze sa mi nepodarilo prist...dufam,ze nabuduce nam to vyjde... 😉

Boldy,drzim veeeeelmi palce...

Jasterka aj tebe,nech ti to dnes vsetko dobre dopadne... 🙂

Viedencanka,dnes plati budeme na vas cakat 17.35. Uz sa tesiiiim... 🙂

No idem rychlo pracovat,nech tu znova nemusim dlho trcat...

Zatial paaa a prijemne vstavanie... 🙂

maya01
12. mar 2009

Ozaj a fotky nebudu...???? 😉

bejby29
12. mar 2009

Mayi, ja nahodim dnes, teraz ideme na Babykland o pol desiatej ale v priebehu dna to urobim.. No skoda, ze si nebola

charlotka
12. mar 2009

Dobre ranko babula,

tak stredko sa vydarilo 🙂 ja sa uz neviem dockat, kedy sa uz aj my pridame, koooonecne 😝
tak baby daj fotky, nech si vas poobzeram aspon takto 😀

boldy ako??? sme zvedave, treba poverit manzelika, nech nam potom na koniku da co najskor vediet 😎

jasterka, uz mas asi tie testy za sebou, myslela som na teba, drzim palce, nech je to vsetko ok.

pozerala som si nove foto, baby, tie vase deticky su take zlatucke, na zjedenie!! Twix, dominik je aky velky! riadny chlapisko! Laurinka je peknucka, tiez uz velka slecna.
Jasterka, ta vasa Emmuska nema chybu! taka je roztomila 🙂 krasotinka po maminke 😉

charlotka
12. mar 2009

Jaj este ma napadlo,

jasterka opatrne s tou salviou, ak este pouzivas, znizuje tvorbu mlieka!!! ale ak len kloktas, tak to by asi nemalo mat vplyv

ronnda
12. mar 2009

mrzi me, ze jsme vcera nebyli na stretku s vama, tesim se uz na fotky.

miri - to si samko vcera hezky pospinkal a udelalo mu to dobre, nici vcera spala sotva pul hodinky, je to asi tim, ze jsem si vytahla zehleni a zacala zehlit, tak z toho pak zase nic nebylo. v noci jsme to meli zase trochu vesele, popijim druhe kaficko, protoze ditko uz chtelo jit samo spat. zehleni jsem se ani neodvazila vytahnout.

prohlidla jsem si ta vase miminecka... no miminecka 🙂 skoro se tomu nechce verit, jak uz ty deti zase vyrostly.

boldy - tak ty uz jdes do finale, uz to nebude dlouho trvat a budeme tu obdivovat tvoji berusku! drzim ti moc palce, at vse zvladnete bez komplikaci.

miriam25
12. mar 2009

ahojte babule,
no ja som uz dala samka spinkat, tak som zvedava, ako potiahne dnes, aj ked pochybujem, ze by zasa lamal rekordy ako vcera 😀 uz stacilo. dnes bol uz krasne vyspinkany, boli sme aj doobeda vonku, tak ak potiahne aspon hodinku a pol, tak budem spokojna.

ronnda, mne sa tiez neoplati vytahovat cez den zehlenie. samko ma cez den velmi plytky spanok a zobudila by som ho len kym by som tu zehlicku vobec vytiahla. ja zehlim vecer, tak hodinku po tom, ako samko zaspinka, ked uz viem, ze uz spi hlbokym spankom a nezobudim ho zehlenim 😉 zubok zatial ziadny dalsi, aj ked na obzore je, ale to som uz pisala.

boldy, ako? uz si ta tam asi nechali, tak myslim na teba, nech to mas co najskor za sebou a mozes obdivovat tvoju princeznicku 😉

jasterka, aj ty to mas uz asi za sebou, myslim na teba uz od rana, tak dufam, ze je vsetko ok a napises nam dobru spravu 😉

pozerala som si fotecky, tie deticky neuveritelne rastu!!!! naozaj sa mi to niekedy ani verit nechce ked vidim, aka slecna je uz z laurinky, alebo ako narastla emmka ci domonik, naozaj na tych detoch vidno, ak oten cas leti a my si to nestihame ani uvedomovat 😲 ale vseeetky deticky su naaadherne, uplne vsetky do jedneho 😵 😵 😵

maji, pekne pracuj, urcite ti je teraz lepsie, ked tie neprijemne kolegyne lezia doma a ty mas aspon co robit. Aj ked zasa zostavat dlhsie v praci tiez nie je bohvieco, ale tak clovek si asi nevyberie 😒

maya01
12. mar 2009

Miri,mas pravdu...clovek si skutocne nevyberie.... 😖
A ty ako???
Na bud. tyzden mas uz to skolenie... ? A co domcek...mate nieco noveho???

lieska
12. mar 2009

Caute baby!
Do kelu, ja kym vas docitam, tak aj zabudnem co som ktorej chcela napisat!

Jasterka - drzim palce na tie vysetrenia, chudiatko moje, si si dobre vytrpela! Ale fakt je super, ked malinka mohla byt s tebou. Pred par dnami mi kamoska vravela, ze jej kamosku hospitalizovali s nejakou tazkou chripkou a babo nemohla mat pri sebe. No a po 2 tyzdnoch sice vyzdravela, ale hned potrebovala psychologa, lebo nazvladala psychicky to odlucenie!

Boldy - drzim palce, aby ti vsetko dobre dopadlo, nech uz mas Jasminku pri sebe.

Vsteky deticky su krasne -... Livinka, Emka, Dominik, Laurinka ... ale rastu ako z vody, to je uzasne!

Mayi alebo Miri, uz neviem ktora sa ma to pytala ... Nela s Kamilom boli moji favoriti (spolu so Samom Tomeckom), tak som sa vytesovala, ze vyhrali! No som zvedava, tento rok ma to bude ovela viac bavit pozerat tu Eurovisiu!

Bejby - som zvedava ako dopadnes s tou Leihomou! To pocujem prvy krat.

Ja som sa uz zacala informovat na Tagesmutter, sice este momentalne to nie je pre mna zaujimave, ale mozno na jesen by som uz rada zacala robit, len par hodin (mozno dve dopoludnia) a z domu... Uvidime.
Inak Charlotka, diky za ten clanok toho motorickeho vyvoja dietata, som si to uz chcel aniekde na nete pozriet.

Mimi sa uz par krat podarilo prevratit sa z bruska na chrbatik (a raz dokonca aj z chrbatika na brusko), ale to este nie je pravidlo. Inak presne ako Bejby pise, najradcsej sa nosi na rukach, hlavne vecer ... to uz ja mam ale po celom dni dost! Tuto sobotu odchadzam na doobedie do mesta (1x od porodu, vynimajuc jeden raz na SK co som behala po uradoch). Tak uz sa vytesujem, dufam, ze to drahy doma sam zvladne!
Na spankovy rezim ucim, celkom to ide, cez den je to v pohode, zaspinka sama (na balkone v kociku), vecer pri papani, tak ju len prenesiem do postielky a na kazde kojenie ju vyberiem, nakojim a sup znova do postele. Mne to je celkom prijemnejsie i ked stale sa v noci budi kazde 2 hodiny na papanie!!!!! 😠 Stve ma to, lebo cez den vydrzi aj 3-4 hodky bez kojenia a v noci vymysla!

bejby29
12. mar 2009

Tak sme sa vratili z toho Babyklangu, bolo to dost o nicom, jedine, co bolo fajn su tie maminy .. Ale ta ucitelka alebo ako ju mam nazvat, sa s tym programom moc nenatrapila veru.. Tak som sa prihlasila na Babyspielgruppe aj s mojou susedkou a bude to kazdy stvrtok, tam bolo fajn.. Deticky tam lezu a hrajkaju sa a maminy zatial su pri bufetiku, oblozenych chlebickoch.. To sa mi pacilo viac.. Nathalia vsak revala ako tur, to ma trosku mrzi, ale musi si zvyknut, vsak pojde zachvilu do jasliciek..

viedencanka
12. mar 2009

Caute kocky,
dnes som aj ja dostala postou,ze tie skolky a jasle budu zadarmo,ale iba vo Viedni ☹ ja Martinka vozim do Wr. Neudorf,Niederösterreich ma tiez nejake zlavy na skolky / pol dna zadarmo/,ale rodic a dieta musi mat Wohnsitz v Niederösterreich,tak mna to zase obislo ☹

aj ja som pridala fotky 🙂

bejby- tak Natalka bez teba plakala? To trosku potrva,kym si zvykne,ale citala som vsade,ze dievcata si zvyknu rychlejsie ako chlapci na odlucenie od mamy,ze mali chlapci su take citlivky 😉

bejby29
12. mar 2009

Ahoj, revala tam ako tur jedina zo vsetkych deticiek, vyzerala ako taky rozmaznanec 😀 . Ale ona taka vacsinou nie je, tak asi nie je ranny typ 🙂
Linduska je rozkosna, ako si bola spokojna so satami?

jasterka
12. mar 2009

Ahojte 🙂 dakujem za drzanie palcov, aj pomohlo,lebo som tam natrafila na velmi mileho a ochotneho lekara,sice potvrdil ,ze zlcnik ma ist von,ale dal mi nadej co sa tyka tích zlych pecenovych...odobral mi vela krvy a celu ma otestuju,ale upokojil ma svojim pristupom,ze nech je to co je to,tak to zvladneme a kojit mam aj dalej 😵 ...
zajtra budu prve vysledky ,taksa uz neviem dockat rana ,kedy tam budem volat.

bejby29
12. mar 2009

No supeer Matka, uvidis, s tou pecenou nic mat nebudes.. Drzime palceky dalej 😉

bejby29
12. mar 2009

No baby, kde stee?

viedencanka
12. mar 2009

bejby,ja som tu

silvia2406
12. mar 2009

ahojte babule,
koooonecne prinasam krasnu novinku 🙂

Nasa Boldy sa dnes o 18:35 stala maminkou malej Jasminky. Malinka vazi 3660g a meria 52cm, takze riadna baba. Jaminka, vitame ta medzi nami, prajeme ti zdravicko, stasticko, vela vela lasky a maminke rychle zotavenie po porode. 😵 😵 😵

Trdlo, teraz si na rade, ale este musis trosku pockat, tak nech ta len drobatko pekne kopka, tie kopance pod rebro si viem este teraz zivo predstavit 😵

bejby29
12. mar 2009

😉
Jeej, kraasna novinka 😉 . Boldynka prajem Vam vela zdravicka a stasticka, Jasminka vitaj medzi nami, slniecko 😉

bejby29
12. mar 2009

Viedencanka, ako sa lubili satocky? Ako si bola spokojna?

viedencanka
12. mar 2009

Jasterka,tak drzim palce na tie zajtrajsie vysledky.

bejby- atalka je zvyknuta byt stale s tebou,ked ju par krat po troske nechas s detickami,zvykne si rychlo,ona nie je utiahnuta.

ronnda
12. mar 2009

krasna zpravicka, boldy - moc gratuluji k vasi Jasmince! Hlavne at jste zdrave!

viedencanka
12. mar 2009

bejby- saty su krasne,najradsej by som jej ich este obliekla,ale nemam kam 🙂 Aj tie topanocky boli super,jedine,co som si mohla usetrit,bolo to body,po jednom oprati sa stiahlo asi o 2 cisla ☹ ,ale mala som doma aj ine biele.... V septembri ideme na svadbu,tak sa tesim,ze Lindusku zase do niecoho krasneho vyobliekam 🙂

viedencanka
12. mar 2009

Boldy gratulujeme,prajem rychle zotavenie a vela zdravicka pre malu Jasminku.Poriadne velka baba to je 🙂

Ronnda- moj brat ide zajtra do Brna na pohovor,on sa cely zivot z Bratislavy nepohol a teraz mu ponukli miesto veduceho v jednej velkej firme,tak to ide vyskusat..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre