Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

dani84
16. aug 2011

@luckaluci ja mam 25. 9. termin 😉 Inak aj zajtra idem na CTG do Hainburgu...
Ja neviem, navrhnite nejaky termin 😉

titinka19
16. aug 2011

@silviadaisy30 dakujem, termin mam piatok 19teho a malej sa nejak velmi na svet nechce, uz som skusila kadeco 😖 este aj na ture sme vcera boli, ale nic nezabera, malej je v brusku asi nejak dobre 🙂 neter prenasala 8 dni a uz sla ciraskym, lebo babo bolo prilis velke, tak dufam ze nedopadnem podobne, preto sa pytam, ako si to zvladala ty a mala, zevraj aj babatka su potom nejake zmatene, lebo necakaju ze pridu na svet 😒 a ako sa vam byva v Knittelfelde ? my chodievame v zime castejsie na lyze k brucku an der mur do muerzer alpen alebo tam za kapfenberg, velmi sa nam tam paci

ivka03
16. aug 2011

@luckaluci @dani84 No ja by som mohla aj tento tyzden vo stvrtok alebo v piatok, tak okolo obeda. Vy ako mate cas?

silviadaisy30
17. aug 2011

@titinka19 juuuj tak uz len 2 dni viem si predstavit urcite si ako na ihlach ake to bude 🙂 🙂 tak ja som mala ten cisarsky 9 dni pred terminom Nikolka mala 3760gramov a 52 cm,,hlavicka 37 cm,,,ja som mala tehotensku cukrovku mozno aj preto bola mala väcsia,ale zmätena mi nepripadala nikdy ani po porode,urcite je to pre babätka ine ako ked pridu na svet prirodzenym sposobom,oni to potom tym placom a krikom spracuvavaju ale to je v obidvoch pripadoch takto,mozno to niektorym babätkam trva dlhsie 🙂 🙂 ja mam kludnucke babo 🙂 No byva sa nam tu fajn,mne je v podstate jedno ja som vela cestovala doteraz az teraz som zakotvila 🙂 ale mojho by som odtial nedostala nikdy on potrebuje hory nema rad velkomesta,mne zas nevadia ale pravdupovediac uz som si zvykla 🙂 .takze chodievate sem lyzovat tak to je fajn ja som zacala pred 2 rokmi a otehotnela som tak budem musiet chvilku pockat pokial pojem zas na lyze....a ten Laxenburg to kde je?

titinka19
18. aug 2011

@silviadaisy30 no veru, to mas pravdu, celkom som uz nervozna, mysleli sme ze to pride skor, manzel uz ma aj dovolenku a mala nikde 🙂 zajtra rano mam termin na klinike, som zvedava co mi povedia, hlavne kolko bude vazit, uz pred 3 tyzdnami mala 3kg, tak sa celkom bojim aby to nebol cisarak ☹ vyskusala som uz kadeco, dlhe prechadzky, zazvorovy caj, pravidelne cvicim tehu jogu, no ked sa malej nechce tak s tym asi nic neurobim, my byvame v dedinke hned za viednou smerom na graz, ale velmi casto chodime do hor, bud tam k vam alebo ku salzburgu, uvidime ako to bude s malou 😉 tvoj manzel je rakusan? my sme obaja z vysokych tatier, tak preto asi tie hory chichichi, ale byva sa nam dobre, sme spokojni

silviadaisy30
18. aug 2011

@titinka19 ej uz sa ti to krati,uz len zajtra,tak daj vediet ak ta poslu domov,,,ja myslim ze uz si ta nechaju....ved ku koncu babo pribera najviac ,no ale to tiez nemusi byt tvoj pripad,,,a ked budes mat cisarak tak nebudes musiet dlhe hodiny tlacit 🙂 neni to az take hrozne.......no moj manzel je rakusan,a nechce sa mu ucit slovensky ale ked rozpravam s malou ta furt sa vypytuje co hovoris?--uz mu to lezie na nervy sa furt vypytovat ta vraj ze sa zacne ucit 😀 😀 hej za 4 roky sa ucil len hluposti,ta dufam ze zacne aj normalne vety 🙂

silviadaisy30
18. aug 2011

@titinka19 inak mne uz ju na konci nevedeli ani odhadom odvazit,,,najprv hovorili ze urcite bude cez 4 kg lebo som mala velke brucho,,,,ale mala vazila 3670gramov 🙂

luckaluci
19. aug 2011

@ivka03
dani84
Ja mozem buuci utorok, pondelok mam predporodnu pripravu v Ba a rano este nieco vo Viedni :( ale utorok by pasoval, co vy na to? 🙂

ivka03
19. aug 2011

@luckaluci @dani84
ahojte, ja by som aj mohla v utorok, ale nie hned rano, skor okolo obeda-poobede. A kde by sme sa stretli?

dani84
19. aug 2011

@ivka03
@luckaluci mne to v utorok tiez vyhovuje, takze kludne sa mozeme stretnut. Ja neviem kde, navrhnite 😉 Urcite dojdem, uz sa tesim 😉

ivka03
19. aug 2011

@dani84 @luckaluci
Ak by bolo pekne, mozme v kaviarni oproti Raiffeisenbank, da sa tam bezplatne parkovat pri Penny 😉

luckaluci
19. aug 2011

@ivka03
@dani84

Ok, v kaviarni oproti Raiffeisenbank 🙂 Uz len kocky napiste ze o ktorej 🙂

dani84
20. aug 2011

@ivka03
@luckaluci ok, som za 😉 Okolo 14:00, moze byt?

luckaluci
20. aug 2011

@dani84
@ivka03

Moze byt 🙂)) tesiiiim sa 🙂

ivka03
20. aug 2011

@dani84 @luckaluci OK, aj ja pridem a tesim sa 🙂

dani84
22. aug 2011

@luckaluci
@ivka03 a pekne vystrcte bruska, lebo kedze tu nemate foto, nemam vas ako inak spoznat 😀

ivka03
22. aug 2011

@dani84 @luckaluci
Hihi, mne sa vystrkuje aj same 😉 Neboj, urcite nas spoznas 🙂

luckaluci
22. aug 2011

ivka03 @dani84
no tri tehotne to sa len tak nevidi 🙂 Tak sa vidime zajtra 🙂)))

dani84
24. aug 2011

@ivka03
@luckaluci baby som rada, ze som vas spoznala, bolo mi s vami fajn, musime urcite zopakovat 😉

ivka03
24. aug 2011

@dani84 @luckaluci Aj ja som rada 🙂 a tesim sa na dalsie stretko

luckaluci
24. aug 2011

@dani84
@ivka03
Tak jednoznacne buduci stvrtok na rannej kavicke u mna 🙂)

dani84
31. aug 2011

@luckaluci Ahoj, tak plati ten zajtrajsok? Ja mam o 8:00 CTG a o 9:00 Utz, tak medzi 9:30 - 10:00 by som mohla byt u teba 😉

ivka03
31. aug 2011

@dani84 @luckaluci Ak ten zajtrajsok plati, tak rada pridem aj ja 🙂 Ale kam? 😀

luckaluci
31. aug 2011

@ivka03
@dani84

Jasne , ze zajzrajsok plati 🙂))
Ivi trafis ku policajtom? Ked tu budes, tak mi len prezvon, byvame im rovno pod nosom 🙂

ivka03
31. aug 2011

@luckaluci @dani84 Super, tak pridem tam a prezvonim 🙂 Tesim sa.

dani84
31. aug 2011

@luckaluci
@ivka03 ok, tesiiiiiim sa 😉

slniecko2011
3. sep 2011

ahojte mamicky, chcela by som sa vas opytat ktory variant Kinderbetreunsgeld ste si vybrali? respektive ktory by ste mi poradili? 🙂 vopred dik za odpoved

dani84
3. sep 2011

@slniecko2011 ja som si vybrala ten na dva roky, ale to zalezi od teba ako dlho chces byt s babom doma 😉

lenkove
5. sep 2011

ahojte kocky,
prepacte, ze vam sem vtrhnem 🙂 Byvame vo Viedni v 22. bezirku a hladame nejake spriaznene dusicky, mamicky a deticky 😀 Nenajde sa niekto?

cucuriedka
5. sep 2011

Maminky v rakusku, mozem sa spytat neviete ako sa volaju take tie naplaste pre deti, ktore sa pouzivaju proti bolesti ked sa berie krv, alebo picha ... take male umrvenie co to sposobi? neviete niektora?
dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre