Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

janefonda
6. feb 2012

@lubka91 potom ta bude zaujimat tvoje dieta a nie okolity svet 😉 vezmi si so sebou knizku na citanie, ked bude mrnusik spinkat a tebe sa nahodou nebude chciet 😀 😅
@anzelik trvalo uz treti rok, ale aj predtym som sem casto cestovala za priatelom, teraz uz manzelom 😉

lauraa
6. feb 2012

@lubka91
@anzelik a u na sa to hemzi slovakmi, kde sa otocis pocujes slovencinu 😉

anzelik
6. feb 2012

@lubka91 manzel je rakusan? 😉 aj my sme to tak riesili ked sestricky nemali caj ,ale boli vsetci velmi mili ja som mala dulu pri porode a potom uz lekarku maly sa mi narodil 36+5dni zdravy ako repa dnes ma 4,5roka ,ale personal bol uplne uzasni hralo mi cd prisli sa mi spytat kde chcem rodit vybrala som si postel uplne samostna doslovne izba hrala mi hudba mala som tam sprchu,wc dula vzdy po ruke prechadzala sa somnou v rakusku teda aspon mne ziadny klystir tu nedavali len infuziu ,aby si sa precistila a oni volali manzelovi mne bola potom strasna zima dostala som inejekciu ,lebo som nulkova krvna skupina a nad ranom ma poumyvala sestricka a dala mi teply vyvar polievku a kus vody neperliva takze ja sa nestazujem 🙂

anzelik
6. feb 2012

@lauraa fuha zavidim v dobrom tu nepocujem slovencinu asi kym neprejdem jarovce ked idem na slovensko 😀 tu kde sa otocis sami Rakusan 😀

lubka91
6. feb 2012

@janefonda tak to je jasne, uz sa potom budem venovat iba malickej a na ostatnych budem kaslat :D s tymi knihami nemam velmi na vyber lebo mal len jednu rozpravkovu, ale snad mi postaci na ten cas :D
@lauraa a kde presne sa nachadzas?

lauraa
6. feb 2012

@lubka91 wiener neustadt

lubka91
6. feb 2012

@anzelik manzel je tiez slovak, ale on tu zije uz niekolko rokov...je to presne ako vravis, porodnicu sme si uz boli s manzelom omrknut a je to parada, na slovensku by som sa toho nedockala ale este stale nie som rozhodnuta ako chcem rodit :D len dufam ze to ubehne rychlo 🙂

lubka91
6. feb 2012

@lauraa jaaaj uz si spominam :D vies vela informacii naraz tak sa mi to uz trosku pletie :D

lauraa
6. feb 2012

@lubka91 kedy cakate?

lubka91
6. feb 2012

@lauraa termin mam uz tuto stredu :D

lauraa
6. feb 2012

@lubka91 super, tak to uz mas za par....nasa potvorka sa narodila den po termine....kde byvas v FF?

lubka91
6. feb 2012

@lauraa ja som zvedava kedy to bude u mna ale uz sa neviem dockat 🙂 ...na okraji FF uz sa to pocita do Altenmarktu, ulica sa vola Stadtbergen

layla06
7. feb 2012

Ahojte zeny🙂 ako sa dari??? ja uz by som chcela rodit!!!! uz nevladzem dalej... je tu niektora, ktora prenasala a dostala olej na predpripravu porodu, co musela spicku tampona nasat tym olejom???

sisamato
7. feb 2012

ahojte,
ja odbocim od temy...posielam link...pre toto sa na SK neopplati ZIT
http://krimi.noviny.sk/cierna-kronika/04-02-201...

sisamato
7. feb 2012

Zeny je toto v nejakom state vobec mozne???

dani84
8. feb 2012

@sisamato no sila!!!! Tak oni budu mat vsetko zadarmo a clovek , ktory maka denno denne, aby sa mal ako tak dobre na to este aj dolpati 😅 🙄 Som znechutena zo Slovenskeho statu... Este ze tam nezijem! Fuj! 😠

katus193
9. feb 2012

Kocky viete mi poradit??? t Moje tehotenstvo som zistila ked mi skoncila zmluva takze som ostala bez roboty a doma.Sefka by ma naspat uz tehotnu nezobrala.TAk sme ma poistili na manzela.Viete mi povedat ci mam narok na Wochengeld uz tych 8tyzdnov pred porodom alebo na to maju narok zeny len tie ktore pracovali este v tehotenstve?

lauraa
9. feb 2012

@katus193 narok mas ak mas odrobene potrebne mesiace za posledne dva roky.....najlepsiu odpoved ti da prislusna kran kenkassa, daj si antrag a uvidis.... preco si pripojistena k manzelovi, nebola si na AMS?

katus193
9. feb 2012

@lauraa lebo som nemala narok byt na AMS, ja som tu odrobila len 5 mesiacov a na AMS mozes byt len pokial mas odrobeny jeden rok za dva posledne roky.Preto som pripoistena na mm.NArok mam to sme si zistili aj nam to povedali v krankenkasse, len mm cital na stranke co je www.eures.eu tak tam sa pise ze aj zana na volnej nohe ma narok 8tt pred porodom na wochengeld, ale zistime to

lauraa
9. feb 2012

@katus193 lenze ty nie si na volnej nohe , to by si musela mat zivnost.....

katus193
9. feb 2012

@lauraa no to mas pravdu to niesom, takze narok na ten wochengeld mat nebudem, ale nevadí 🙂

lauraa
9. feb 2012

@katus193 zial asi nie, nastupis hned na rodicak

katus193
9. feb 2012

@lauraa no asi tak ako pises

evulka3
13. feb 2012

Ahojte,tak mi to prinieslo stastie,ze som sem napisala,pretoze sa konecne podarilo-som tehotna 😀 stale tomu nemozem uverit 🙂 Hrozne sa tesime...Kvoli praci,ale neviem co mam robit robit,tak sa chcem spytat,ci mi neviete poradit:pracujem v gastronomii,teraz som ale na 2 mesiace-do konca februara-na AMS a v marci mam zase nastupit do prace,ale kedze som tehotna a v praci si to neviem predstavit,tak by som sa tomu rada vyhla,lenze peniaze z AMS mi vypocitali len do konca aprila a co potom?Mam zatajit pred sefom,ze som tehotna?Problem je,ze mi byva dost zle,tak sa to neda nevsimnut....tak neviem,mate s tym skusenosti?

dani84
13. feb 2012

@evulka3 Eviiiiiiiiiiiiiiiii, ani nevies ako sa s vami tesim 😵 😵 😵 No, s tou robotou dost blbe... Ak to sefovi povies teraz, urcite ta naspät nevezme 😒 Ak nastupis a oznamis mu to neskor, bude nastvany... No neviem teda, a ak ti este k tomu aj zle byva...
Juj, no a gratulujem 🙂

evulka3
13. feb 2012

@dani84 dakujeme 🙂 no s tou robotou to akurat tak blbo vyslo,ale tak nejak sa to uz vyriesi,teraz je najdolezitejsie,ze som tehotna 😀 najradsej by som ostala na ams,musim sa este popytat ake mam prava...

dani84
13. feb 2012

@evulka3 presne tak, dolezite je teraz babo 😵 Skus ist aj na Arbeiterkammer v Brucku, mne uplne skvelo poradili a vysvetlili na co mam pravo. 😉 A sef ta vlastne na 2 mesiace prepustil s tym, ze ta vezme potom naspät?

evulka3
13. feb 2012

@dani84 volala som na AK,mam termin buduci pondelok,verim,ze mi pomozu,ide len o to,ze sef mi moze hocikedy zavolat,ci teda nastupim,ak tak neviem co mu poviem..rozmyslala som,ze poviem ze som chora a po pondelku snad budem vediet viac....no presne na 2 mesiace ma prepustil,dal mi taky papier,ze ma od marca vezme spat a som teda na ams,odtial dostavam peniaze,ale tie mozem dostavat len do konca aprila...a kedze mam termin v oktobri,tak mi to nevychadza...

dani84
13. feb 2012

@evulka3 no drzim palce, aby to co najlepsie dopadlo 😵 A pozdrav aj Laciho odomna 😉

evulka3
13. feb 2012

@dani84 dufam,ze sa ozvu nejake baby co boli v podobnej situacii...pozdravim 🙂 drzte sa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre