Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

miriam25
29. máj 2008

Jeeej, ja som dala 3000-i prispevok... 😵

miriam25
29. máj 2008

No vidim, ze ste vsetky pekne na slniecku. Aj my sme boli a teraz sme sa vratili, lebo Samko uz bol unaveny, tak som ho dala spinkat a ja idem nieco zlopnut, uz som hladna ako vlk. No musim povedat, ze uz je maly kludny. Neviem, co mu rano bolo. Uz som z toho zacinala byt nestastna, ze je chorucky alebo mu naozaj idu zubky a boli ho to. Mozno aj ano, neviem. No este ma napadlo, predvcerom dostal injekciu, mozno ho to bolelo. Ale uz je vsetko ok, tak som spokojna.

maya01
29. máj 2008

Ahojte holky,

ako? Asi ste vsetky vonku...
My sme prisli pred nedavnou domou,ale ideme von. Musim Samkovi kupit sandalky,lebo z min. roku mu uz prsty trcia von. Tak ideme trosku po nakupoch.
Pekny dnik este. Papa

maya01
29. máj 2008

Ronnda,vsetko najlepsie Nici k 10.mesiacikom,hlavne nech je zdravucka... 😵

miriam25
29. máj 2008

No my uz ledva cakame na tata. Dnes je nejaky dlhy den pre mna...

Ronnda, aj ja sa pridavam ku gratulacii Nici. Vsetko najlepsie... aby vam bolo aj dalej minimalne tak dobre spolu ako je teraz.

ronnda
29. máj 2008

pekny vecer, ja jsem mela dnes takovy trochu rozlitany den, nakupovala jsem nejake darky, protoze nas o vikendu cekaji oslavy narozenin, byla jsem v C&A a dnes, zitra a v sobotu maji na vsechno 20% slevu! Prodavacka rikala, ze to bylo takove spontanni, nemeli tam ani zadnou velkou reklamu, jen takove mensi cedule - heute alles -20%. No tak jsem toho vyuzila a koupila nekolik peknych letnich veci pro nici, kdyz ma dnes tech 10 mesicu (mayi a miriam - dekujeme za gratulaci). Tak treba toho taky vyuzijete a nakoupite si nejake hadricky pro deticky a tehulky treba taky vyrazi na nakupy. Jak jsem sla domu, tak jsem si uvedomila, ze jsem se vubec nepodivala na nic pro sebe... ☹ na malou nakupuji moc rada, to si radsi odepru neco ja.

viedencanka - mam taky sterilizator avent a jsem spokojena. to koupaliste v perchtolsdorf zni lakave, hlavne to nemame daleko od domu, tak se tam mozna v lete taky podivame.

stretko - pristi tyden budu ve wien, takze ve stredu na stretko taky dorazime a moooc se tesime!

miriam - u nici se takhle zoubky projevovaly, ze nestastne plakala, ted ji asi roste dalsi, protoze je to podobne, asi ji to boli, protoze jakmila da neco do pusinky (a tam ma vecne neco), tak place. hlavne, ze to u samka trvalo jen kratce a odpoledne byl zase v pohode.

maya - jak jste vy dnes poridili na nakupech? Tapka uz samko v novych botkach?

twix
29. máj 2008

ahojte,
to bol dnes zase krasny den. boli sme v centre poprechadzat sa (Stephansplatz, Burggarten, Volksgarte).
malej sa strasne pacilo. vsade vela ludi, to ona miluje. kazdemu mava a hovori "hai" (preklad: AHOJ 🙂)
konecne videla ziveho konika 🙂 v centre ich je plno, tak bola uchvatena. vo volksgarten su kraaasne ruze.
myslim, ze momentalne su najkrajsie. raz som tam bola v auguste a uz boli take odkvitnute. aj som urobila
nejake foto, ale nejde mi to zmensit 😒 (ronnda porad!!!). stretla som sa s kolegom a pokecali sme.
v robote vsetko po starom: robota a stres ☹ taka som rada, ze som doma 😀
tiez sa tesime na stretko. mohol by mi niekto poslat tel. cislo, nech vam mozem zavolat, keby sme meskali.
my zvykneme vsade meskat ☹

prajem pekny vecer a detickam prajem, nech konecne vsetky tie zubky vyjdu von!!

drnda1
29. máj 2008

Baby ahojte, chcela by som sa spýtať, bývate niektorá v okolí hraníc? (Berg, Wolfstal, Kitse...)

maya01
29. máj 2008

Ahoj Ronnda,
super nakupy... 😉 Tesim sa ,ze prides nas stretko 🙂
Kupili sme sandalky u Deichmann,Elefanten sice som nechcela take drahe,ale nakoniec som sa rozhodla,ze radsej kvalitnejsie....
To poznam aj ja,ked bol Samko maly,tak som kupovala veci len pre neho a na seba som vzdy zabudla ☹ ale teraz ako som zacala chodit do roboty,tak si kupim aj viacej pre seba,ved potrebujem...
Ozaj kocky poradte mi,co mam kupit muzikovy na vyrocie svadby,dnes mame 4roky a ja neviem co mu mam kupit.... 😅 On to ma lahke,mna potesia aj kvetinky... 😵

miriam25
29. máj 2008

ronnda, no uvidime, poobede bol uz ooooovela lepsi, uz tak neplackal ako doobeda, i ked uplne spokojny nebol, no to by som asi pripisala tomu, ze malo spinkal. Poobede uz bol taky unaveny a zaspinkal na necelu tristvrte hodinku, co je prenho naozaj malicko. Tak som ho ulozila dnes uz trosku skor a je tichucko, asi uz davno sladko spinka. Uz som aj po sprche, drahy je u svojich rodicov, neviem, co tam tolko predebatovavaju, ale sak nech debati, ja tu mam este kopec uloh do skoly, ani neviem, ci to vsetko stihnem do stredy. O pradle na zehlenie ani nehovorim. Uz mam pocit, ze je skrina prazdna a ani z nej nemam co vytiahnut... Hroooza. Nejak to s tou skolou vsetko nestiham. Dochadzat tam dvakrat do tyzdna, popri tom kazdy den varit, spratavat riady (hodila by sa mycka) a prat a zehlit a robit ulohy... obdivujem baby, ktore maju babatka a studuju. Ale asi im dost pomaha rodina. ja som tu sama, takze si musim sama poradit.
No vidim, ze ste mali s nici naozaj dobry, nakupny den. Pocuj, ale ved stale pises, ze si bola na nakupoch... ja mat tvoje konto... 😀 😀 😀 A to poznam, radsej kupim aj ja malemu nieco a sebe nic, neviem, nerobi mi to uz taku radost ako volakedy. Predtym som sla do obchodu a vytesovala sa z jedneho tricka, co som si kupila, teraz idem do obchodu, ze potrebujem napr. rifle a odidem z obchodu s gatusami pre Samka 😉 A som vytesena, akoby som vykupila cely obchod... 😉

Mayi a co ste vy dvaja nakupili? Ako bolo?

twix
29. máj 2008

Ak vas to zaujima, tak bude "Baby Messe" - vystava na temu babätko.
ja som este nikdy nebola, ale mozno tento vikend zajdem.
skusim vam odkopirovat informacie:

30. Mai - 1. Juni 2008
täglich 09:00 - 18:00 Uhr

Wiener Stadthalle - Halle D
Vogelweidplatz 14
A-1150 Wien

Einzelperson Vollpreis € 8,--
Einzelpreis ermäßigt € 7,--
Kinder (6 bis 14 Jahre) € 4,--
Family Ticket € 13,--
Kinder bis 6 Jahre frei

Informations- und Verkaufsmesse
Schwangerschaft und Geburt
Ausstattung, Bekleidung
Spielzeug, Möbel
Ernährung, Pflege und Gesundheit
Sicherheit, Betreuung
Freizeit und Erholung
Information
Bücher und Zeitschriften
Bühnenprogramm u.v.m.
Baby-Modenschau
Väter-Wickelwettbewerb
Täglich Gewinnspiele
BabyExpo-Kino
Großer Kinderspielplatz
Krabbelstube
Still- und Wickelräume
Lina’s Bar & Papa’s Bar

maya01
29. máj 2008

Miri,ty si sikulka urcite vsetko zvladnes... 😉
Nakupili sme co sme potrebovali,ale bolo nehorazne vela ludi,ako keby davali za darmo.... 😕
Dnes otvorili Deichmanna,aj Dm a Takko na klokocke,vedla Billy...

twix
29. máj 2008

ronnda, aj ja vzdy nakupim malej a sebe nic. väcsinou si to uvedomim az doma 😒 ale sebe idem radsej
nakupit bez malej. mam viac kludu a mozem sa na to lepsie sustredit.
maya, ja som malej tiez kupila radsej drahsie, ale kvalitnejsie topanocky. hlavne malym detom sa este
vyvija nozicka, tak by som na topankach nesetrila. blahozelam k vyrociu. my budeme mat koncom
juna piate vyrocie. darceky si nedavame. tiez ma potesia kvety, pripadne romanticka vecera s poharom
vinka (bohuzial teraz nemozem ☹ ).

twix
29. máj 2008

Miriam, mas toho naozaj vela. ja tiez zehlim po veceroch a upracem, ked mi svokra vezme malu von,
este ze ju tu vo viedni mam. ale ucit by sa mi urcite nechcelo 😔 to ta teda obdivujem, ako to vsetko
zvladas. my mame umyvacku a bezi skoro kazdy den. neviem si to vynachvalit 🙂 urcite by sa zisla aj tebe.
mozno je to vhodny darcek na vyrocie 🙂

miriam25
29. máj 2008

twix, my sme zatial v podnajme a nechcem tu do nicoho investovat, ked to nie je moje. Snad nam vyjde jeden domcek, na ktory si robime zalusk a ak by tam umyvacka nebola, tak to bude prva vec, ktoru budeme kupovat. Toto je na dve veci... 😠 Takmer cely den mozem stat pri riadoch, ked nechcem, aby tu svietili stale... Ale tak... Volakedy umyvacky neboli a nase maminy a babky vsetko zvladli v pohode... No ked mi toto povie moja mamina, tak jej argumentujem, ze predtym bola ina doba a zeny mali viac casu a neponahlali sa tak ako dnes... 😝 Ale pssst, to len pred maminou, aby stale do mna nevrtala... 😉

Mayi, no deichmann je tu moja najoblubenejsia obuv. ked potrebujeme kupit nejake topanky na rychlo (lebo normalne kupujem v nitre u cinana 😉 ), tak ideme vzdy k deichmannovi. Maju pekne topanky a za rozumnu cenu... Jaj, to bola veta ako z reklamy... 😀

Inac, o vyroci... my sme mali nedavno nase prve. Svagrina prisla k nam dat na maleho pozor. Moj drahy prisiel domov s kyticou ruzi a s pohladnicou ( som normalne nechapala... totalne v soku) a potom sme sli na veceru. Sme sa super "napraskali" dali sme si vinko, pokecali a isli domov. Bolo naozaj super, take vyrocie by som brala aj castejsie ako raz za rok 😀 😝 😉

twix
29. máj 2008

Miriam, take vyrocia by som oslavovala tiez aj raz za mesiac 🙂
no a tie mudre reci tvojej maminy poznam. tiez som si vypocula, ako museli vyvarat v hrnci pokakane plienky
😝 nieco na tom pravdy je 😠 ale aj tak to nemame lahke.

drnda1
29. máj 2008

Baby, prosím, poradte mi, rozmýšlame s mužom, že by sme si kúpili dom alebo bytík v malej bytovke v okolí hraníc...neviete mi poradit, kde by som našla dáke info , alebo dáku ponuku predaja domov, čo bytov v tej lokalite? 🙂

twix
29. máj 2008

drnda - skus ist na www.derstandard.at
klikni na Immobilien a tam zadas oblast a ostatne parametre.
ak vies nemecky, tak by to nemal byt az taky problem.

miriam25
29. máj 2008

drnda, podla mna by ste najlepsie spravili,keby ste si urobili vylet tam, kde by ste chceli kupit bytik alebo dom, pozreli tam nejaku realitku na okoli a priamo sa pozreli na ich ponuku.

drnda1
29. máj 2008

dakujem za rady, ste zlaté 🙂

miriam25
30. máj 2008

Dobre ranko babenky... Konecne piatok, ze? Kde ste vsetky? Este sladko spinkate? Mne sa dnes Samusko zobudil uz pred pol 6. Kazdy den nemozes byt sviatok, ze by spinkal do 7 ako vcera... 😉

twix
30. máj 2008

dobre ranko! ja som isla vcera skor spat, ale mala vstala o 00.15 a o 3.15, tak som robila flasu
a prebalovala. mam pocit, akoby som vobec nespala. teraz si mala este lahla na hodinku a ked vstane,
tak s nou chcem ist na tu vystavu Baby-Expo nech mam nejaku zmenu a mozno tam aj nieco
zaujimave uvidime. poobede pojdeme na piesok, ak nebude strasne horuco.
tak prajem krasny den!

miriam25
30. máj 2008

Ahoj twix, tak to sme dve, co sa nevyspali. Ja som hore uz od 4. Som lezala v posteli a nemohla som spat, maly sa stale budit a musela som k nemu vstavat, neviem, ci mal nejake zle sny alebo co... A teraz som uz tak prebrata, ze sa mi nechce spat. Maly si este lahol, neviem ako dlho bude spinkat, ved uvidim.
Aj ja vam zelam krasny dnik.

ronnda
30. máj 2008

dobre ranko!

miriam - tak moje konto si radeji neprej... konto v minuse... vcera mi pomohla kreditka, ale neutratila jsem moc, jen 30 EUR a tech krasnych veci!

twix - tak to na tom baby expo omrknite, urcite tam bude i hodne zabavy pro lauru

my dnes nejdeme na nakupy 😉 tedy vlastne ano, jen pro chleba a odpoledne jedeme pak pryc.

miriam25
30. máj 2008

Ronnda, to som len zartovala 😉 Ja budem na tom najblizsi mesiac tiez trosku biedne, musim zaplatit opravu nasho auta a neviem, ci mi vobec vyjdu peniaze na vsetko. Ale ved ked nie, bude musiet drahy vybrat zo svojho uctu. Sme sa dohodli, ze teraz budem platit co najviac toho ja, aby jemu na ucte zostalo co najviac peniazkov, lebo chceme kupit dom a ked budeme ziadat o uver, aby tam vobec nieco mal. Tak som zvedava.

My pojdeme dnes trosku do mesta na prechadzku a uvidime, co kupime. Asi pojdeme len do potravin a do drogerky. Len nevyhnutne veci kupit. Maly dostal tento tyzden od svokry dost oblecenia, naviac musim zasa pretriedit veci a potom budem vidiet, ci este nieci potrebuje alebo nie.

Mne by sa uz tiez zislo par novych veci, hlavne nejake lahke blede nohavice na leto. Ale so Samkom nerada nakupujem nieco pre mna, lebo ked idem do kabinky, nerada ho nechavam vedla v kociku, to radsej pojdem niekedy sama aleboo este s nikym, kto da na samka pozor, kym si budem skusat veci.

maya01
30. máj 2008

Dobre ranko,

ja dnes trosku neskorsie,dnes nic nestiham...este ze je piatok...konecneeeee vikend.
Ronnda uzite si krasny vikend.
Nezabudnite na svoje deticky a kupte im nejaku malickost MDD sa blizi 😉

silvia2406
30. máj 2008

dobre ranko 🙂

tak konecne som si opat sadla za PC. myslela som si, ze po statniciach budem mat viac casu, ale manzelova sefka mi dovolila, aby som chodila ku nim do prace a trosku pomohla ich sekretarke s pocitacom, maju totiz novu ale pocitace jej vela nehovoria, s nou zase na oplatku trenujeme nemcinu. tak som rada, ze som medzi ludmi 🙂

na bud. tyzden idem na kontrolu k doktorovi, uz sa tesim na drobceka 😵 ale strasne mi zacalo v poslednej dobe tvrdnut brusko, nie je to bolestive, ale niekedy dost neprijemne, tak dufam, ze je vsetko v poriadku. len za poslednu hodinu a pol mi stvrdlo 3-4x 😒

ronnda, aj ja prajem nici vstko naj k 10-tim mesiacikom 😵 prajem tiez prijemny vikend 🙂

twix, aj ja rozmyslam nad tou vystavou, ale neviem, ci sa mi to oplati. chcela by som ist na nakupy pre babatko, ale plati sa tam vstup 8 eur, plus manzel to je 16 eur a ak tam tie veci nekupim lacnejsie, tak je to asi zbytocne. 😒

vam ostatnym prajem taktiez nadherny slnecny vikend. sup-sup do plaviek a niekam k vode. na nedelu uz hlasia viac oblakov, tak treba piatok a sobotu vyuzit na plno
🙂

wienika
30. máj 2008

caute babulky....
hlasim sa este z alicante, len kratko, lebo nemam vela casu..
ani som nemala cas si vas poriadne citat, len tak zbezne.

to je super, ze mate krasne pocko, tu ti nie je nic moc, prve dva dni bolo pod mrakom, ale teraz je uz pekne....
lea je zlata, som zistila, ze mam uzasne dieta, stale sa smeje, trosku papa aj ovocie..len zeleninku vobec nechce. strasne sa jej tu paci, miluje detsky bazenik, vcera som ju z tade nevedela dostat....natieram ju 50 kou, pre istotu. ale ma uz taku jemnu farbu....
cele dni niekam chodime, dvakrat sme boli aj na lodi, to sa jej hrozne paci....
cestu zvladla super, aj ten prestup z madridu do alicante. vlastne cely cas prespala. takze uska ju chvalabohu neboleli.
len naspat to bude asi zle, lebo pojdeme cez den....no uvidime....
v nedelu vecer prideme, ak budem mat cas dodam nejake fotky, aby ste videli.....
tak sa zatial majte, prajem vam krasny vikend....
paaaaa

miriam25
30. máj 2008

ahoj wienika, jaj, ako sa tvoje riadky dobre citaju... A to si az teraz zistila, ze mas uzasne dieta? Nie, urcite to vies uz daaaaaaavno pradavno. Uz sa urcite vsetky tesime na podrobnejsie spravy, ked sa vratis. Snad budete mat aj zajtra pekne pocasie, aby ste si uzili posleny den. Uzivaj si to a nechod sem, ved ked sa vratis domov, s radostou si vsetko precitame a pozrieme fotecky... 😉

Inak vsetkym vam prajem pekny vikend. Nikoho tu neni, asi uz vikendujete... 😉

maya01
30. máj 2008

Ahoj Wienika,super,ze mate take pekne pocasie...este si to tam poriadne uzite a nasajte tu dovolenkovu atmosferu...juj ale vam musi byt dobre 😵
Tesime sa na podrobne infosky...

Miri,aj tebe kraaaasny vikend...pozdrav Samuska.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre